NIEUWE EKEN ciiristeiijli gemengd Eiiandenkoor ifmmmmammmim HillhouT Schaken en dammen in Ouddorp Secretariaats medewerker (m/v) tieleman BEDR-RUIMTE GRATIS strijdbare boeken van M. Kanis Keukens verkopen bij Tieleman is een ander verhaal www.autowisse.com BLOKHUT-ACTIE EIIAIIDCn-IIIEUWS l<% europaTuin Stichting Bureaus Jeugdzorg Haaglanden/Zuid-Holland (voor 16 uur per week) VROEGINDEWEIJ VAN DER BOOM BEDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden ^Autobetimmering carrosserie bv lei (oi87) 661026 Eilanden-Nieiiws: keukencentrum I^UTO WISSE spuikolk 14, ,««ii^5* 2 jaar internationale garantie Uitslagen 6 oktober 2003 PAGINA 8 VRIJDAG 10 OKTOBER 2003| Bureau Jeugdzorg Is de instelling waar ouders en verzorgers, jongeren, kinderen, beroepskrachten en andere betrokkenen terechtkunnen voor advies, ondersteuning en hulp rond opgroeien en opvoeden. Bureau Jeugdzorg bekijkt samen met degene die hulp vraagt hoe de situatie kan worden verbeterd en helpt verder. Indien het nodig is om een beroep te doen op gespecialiseerde jeugdzorgvoorzieningen, worden deze door Bureau Jeugdzorg ingeschakeld. Bureau Jeugdzorg verleent daarnaast begeleiding en toezicht in het kader van jeugdbescherming en jeugdreclassering. Op dit moment heeft Stichting Biureaus Jeugdzorg Haaglanden/Zuid-HoUand ca. 700 medewerkers in dienst. Binnen Bureau Jeugdzorg Zuid-HoUand, dependance Middelharnls ontstaat op het secKtariaat van de Vrijwillige Ambulante Hulpverlening per direct een vacature voor de functie van Wij zijn op zoele naar iemand die o? een actieve en betrolcken wijze, onder dynamische omstandigheden, stressbestendig en servicegericht is en zelfstandig binnen een team kan functioneren. Functie-inhoud: De secretariaatsmedewerker: - draagt zorg voor de cliëntenregistratie, legt dossiers aan en verzorgt de verdere verwerldng hiervan; T verzorgt de verwerking van rapportages en andere correspondentie en houdt het rappelsysteem bij; - signaleert gebreken in de secretariële afhandeling en geeft dit door aan de teamleider: - notuleert vergaderingen; - verzorgt de secretariële ondersteuning van de teamleider en het team. Wij vragen: - een afgeronde MBO-opleiding met een administratieve richting; - ervaring in een administratieve functie, bij voorkeur in de jeugdhulpverlening; - kennis en ervaring met Word en computerregistratie- systemen; - accuratesse en een klantgerichte houding; - goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardig- heden; - een enthousiaste en flexibele instelling. Wij bieden: - een afwisselende baan in een prettige werksfeer; - een arbeidsovereenkomst voor een jaar met uitzicht op een vast dienstverband; - salariëring conform de CAO-jeugdhulpverlening schaal 5, minimaal 1.422,74 en maximaal 2.143,09 bruto per maand bij een 36-urige werkweek; - opname in het PGGM pensioenfonds. Sollicitaties: Schriftelijke sollicitaties voorzien van een CV. kunt u tot 20 oktober 2003 richten aan de afdeling Personeel Organisatie, Versteegstraat 2, 2273 VB te Voorburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij mevrouw N. Domen, teamleider Vrijwillige Ambulante Hulpverlening, op telefoonnummer (0181) 52 50 22. 3241 GK MIDDELHAftNIS Tel {0187)484739 Bekende boeken van de schrijver M. Kanis zijn die over de strijd tussen Joden en Ara bieren. Hij maakte een serie van vier boe ken waarin de lezers kennismaken met Asjer Cohen en Sam Katan en hun zusje Leah ontmoeten, drie kinderen die na de Tweede Wereldoorlog teruggaan naar hun moederland, waar ze al gauw betrokken raken bij de strijd om dat land. De schrijver hield van geschiedenis. Hij las en schreef er graag over, waarbij hij, voordat hij aan een boek begon, nauwkeurig de gegevens waarmee hij werkte, natrok in betrouwbare bronnen. Helaas overleed hij in het jaar 2000. Alle mooi gebonden boeken werden uitgegeven in de serie Banier Jeugdboeken, ze werden geïllustreerd door Jaap Kramer. Deel 1: Naar Erets Jisrael Van het kleine aantal Joden dat aan Hitler's gaskamers ontsnapte, trekken er na de ver mijding velen naar Palestina, het vroeger Kanaan. Met veel moeite bereiken drie jon gelui hun thuisland. Maar daar ontmoeten ze woedende Arabieren, die de Joden zien als indringers. Het lijkt of Asjer, Sam en Leah van de regen in de drup komen.Ze BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN h Wsstdljk 45-48, 3241 QV Mlddalharnls li |0107)4S204B/«8Ï84*-Fax (0187)485481 rillaol;Ko«iiii*rdijk19, 3253AK Ouddorp Tol. (OIBT) 681278 - Fm (0187) 803519 BOEKEN EN MUZIEK Voorslraai 41 -(145 BG Sommelsdijk Tel. (0187) 48 26 14-Fax (0187) 4845 20 raken elkaar zelfs uit hel oog. Ze vragen zich ernstig af of ze elkaar ooit nog zullen terug zien, want bij de vele gevechten die worden gevoerd in de smalle steegjes in de .stad Jeruzalem, vallen veel slachtoffers. Dit eer ste boek in de vierdelige serie telt 134 pagi na's, en beleefde intussen zijn vierde druk. ISBN 90 336 1350 6, NUR 283, prijs: 7,85. Deel 2: Gemar Tow Het wil maar niet boteren tussen de Joden en de Arabieren. Zeker niet als Ben Goerion op 14 mei 1948 de Joodse staat Israël uitroept. Samen met militairen uit de buurlanden, zoals Saoedi-Arabië, Egypte, Syrië, Irak, Jordanië, Libanon en Transjordanië vallen ze de nieuwe staan aan. Het is een kwestie van verdedigen van wat er is opgebouwd, zoals de nieuwe kibboets. Het is een onge lijke strijd waarin een half miljoen Joden zich moeten verdedigen tegen vijftigduizend Arabieren. Sam en Asjer doen ook meer in de verdediging van hun land.Gemar Tow beleefde intussen zijn derde druk. Het boek telt 131 pagina's. ISBN 90 336 13504, NUR 283, prijs: 7,85. Deel 3: Gewoerot Het is inmiddels 1976. Het ziet er nog steeds niet naar uit dat de strijd tussen Arabieren en Joden op een einde loopt. Syrië, Egypte en Jordanië vormen de constante bedreigmg voor de kleine staat Israël. Na twee oorlogen slaan de buurlanden steeds dreigender taal uit. En Israël slaat van zich af Zo vernieti gen ze met een bliksemactie in een klap de hele luchtmacht van de tegenstanders. In dit boek, dat alweer zijn 3e druk beleefde, stapt de lezer in het vliegtuig van Oezi Halevi en beleeft zo de strijd mee; het bestoken van het Egyptische vliegveld aan het Grote Bitter meer. Natuurlijk zijn Asjer en Sam intussen volwassen mannen, maar nog steeds volgen we hen, 144 pagina's lang in hun strijd tij dens de zogenaamde Zesdaagse Oorlog, die duurde van 5 tot 10 juni 1967. ISBN 90 336 1371 3, NUR 283, prijs: €8,50. Deel 4: Jom Kippoer Na de Zesdaagse Ooriog van 1976, waarin de Joden de Sinai en de Golan hoogvlakte veroverden, staan uiteraard alle haren van de Arabieren overeind. Egypte en Syrië laten het er niet bij zitten. Als Israël op Jom Kip poer, de Grote Verzoendag, onverwacht, maar na een lange voorbereiding van deze landen, wordt aangevallen, is de klap groot. De jongens die we eerde tegenkwamen in de drie voorgaande boeken, strijden met hun zonen door om hun land vrij te maken. Het boek beschrijft de bloedige strijd die werd gevoerde tijdens deze Jom-Kippoer oorlog, waarin de strijd rond het Suezkanaal en de strijd tegen de Syriërs centraal staan. 166 pagina's spanning dus. ISBN 90 336 1452 9, NUR 283, (derde druk), prijs: 9,10. Jubileumconcert De grootste en mooiste in de regio. Inkoop-verkoop-taxaties. Het adres voor al uw antiek. Open dinsdag t/m zaterdag van 10-17 uur en na tel. afspraak. St. Joostdijk 25, Oosterland, tel. (0111) 641936 De echte engelse Chesterfields Met 10 jaar fabrieksgarantie! Absoluut topmerk tegen een redelijke prijs. Tm^M i Middelharnls Op 17 Oktober geeft het Christelijk gemengd Eilanden koor, onder leiding van Peter Wildeman, samen met 'Duo Friends' een jubileumconcert in de Nieuwe kerk te Zierik- zee. Het koor wordt op het orgel begeleid door Martin Weststrate. In de Nieuwe Kerk vond 5 jaar geleden de oprichtingsavond van het Eilandenkoor plaats. Sindsdien repeteert het koor iedere maandagavond in dit mooie oude kerkgebouw en is het steeds verder gegroeid, zowel op muzikaal gebied als wat betreft het aantal leden, dat thans op 97 staat. De dames Gerlinda van den Berg en Corrie Wielink staan bekend als 'Duo Friendg'. Gerlinda is panfluitist en Corrie violist, terwijl Peter Wildeman hen op het orgel begeleidt; ze hebben al meerdere cd's op hun naam staan. Ook 'Duo Friends' werkt mee aan het jubileumcon cert. De avond heeft voor elk wat wils, met samenzang, koorzang en instrumentale intermezzo's. Tevens zal er een CD opname worden gemaakt. De algehele leiding van de avond is in handen van ds. J. Joppe. Iedereen is hartelijk welkom op deze bijzondere jubileum zang avond. De aanvang is 19.30 uur, de kerk is vanaf 19.00 uur open. Om zeker te zijn van een zitplaats wordt u aangeraden op tijd aanwezig te zijn. De toegansprijs bedraagt 2 voor volwassene en 1 voor kin deren. é0^È^&Slis^/&4^^M^Si^<è^S£'-^^^^€^^^^&^^^^^^^^^Ê^ Al meer dan 40 jaar is Keukencentrum Tieleman hét keukencentrum voor Zuidwest Nederland. In de vestigingen in Melissant en Spijkenisse vfordt met een 40-tal specialisten gewerkt aan de uitbouwr van dit moderne bedrijf. De afdeling verkoop neemt hierbij een belangrijke plaats in. Om in de toekomst onze vooraanstaande plaats verder te versterken xijn wij op xoek naar een die voor beide vestigingen inzetbaar is. Ervaring is niet beslist noodzakeliik, maar een commerciële opleiding met technisch of bouwkundig inzicht is wenselijk. Uiteraard denk je klantgericht en ben je ambitieus genoeg om je - na een gedegen interne opleiding - te ontwikkelen tot een allround verkoper van kwaliteitskeukens. Bij Keukencentrum Tieleman word |e altijd gesteund door een fijne groep van ervaren collega's en een eigen montageteam. Wij zijn een bedrijf met een uitstekende reputatie en prima arbeidsvoorzieningen. Op zoek naar een uitdagende commerciële functie met uitstekend toekomstperspectief? Schrijf dan jouw verhaal naar T.a.v. de heer J. Tieleman, Binnenweg 7a, Postbus 2, 3248 ZG Melissant Tel. 0187 602 555, fox 0187 603 ó81 e-mail: kc.melissant@tieleman.nl INTERNET: W W W T I E L E M A N N L Keukencentrum Tieleman: al 40 jaor ut« beste 'hulp' in de keuken 3247 Ll< Dirksland, (0187)60 92 60 JiÊÊi^^ (0653) 83 59 22 TE HUUR Oude Tonge, Boezemweg 18,180 m-, g.e.w. wc Tel. (06) 53 37 55 62 Wanneer u nü bij ons een topkwaliteit Blokl^ut of (Design)Tuinhuis van Hillhout koopt, dan zorgt Hillhout dat deze GRATIS* bij u wordt geplaatst. De actie geldt voor ALLE HILLHOUT BLOKHUTTEN EN TUINHUIZEN- Uw voordeel kan oplopen tot meer dan 700.-. Vraag ons om meer informatie over alle modellen. O Gratis plaaticn tot M '^l"™'" ■'«""e" 3' I'""'" Dirksland, Vroonweg 23, (0187) 6013 54 Bij het dammen eindigden drie van de vier partijen in een beslissing. K. Tanis had opvallend weinig moeite met De Mik Sr. Al snel veroverde hij een schijf, waarna hij de partij naar zich toe kon trek ken. J. Moerkerk is zijn slechte seizoenstart al weer te boven en won van Floresteijn. De laatste damt soms als een leeuw, maar ook, zoals deze keer, doet hij soms verkeerde zetten. De enige remise van de avond viel in de partij tus sen Van Schie en J. van Koppen. Van Schie haalde een dam, maar Van Koppen speelde hier voor in de plaats met 2 schijven meer. Er bleek uiteindelijk geen winst in te zitten. De Mik Jr. won van C. Mierop. Hij ging het eindspel in met een schijf voorsprong en wist dit in winst om te zetten. Zijn voorsprong is inmiddels al zo groot dat het kam pioenschap nu al besüst lijkt te zijn. Bij de schakers was er weer van alles te beleven. Koploper Reinier van der Wende nam het op tegen de eveneens ongeslagen Bonne Faber. Een zeer spannende partij, waar het kleine witte plusje ver zilverd werd in het verre eindspel. Promotie van de witte pion viel niet meer tegen te houden. Regerend kampioen Santifort bond Baas aan zijn zegekar. In het middenspel bood Baas naar eigen zeggen te weinig tegenspel en daar wist Santifort wel raad mee. Van den Nieuwendijk en Tanis speelden een partij waar het evenwicht nergens verbroken werd. Speelman leek lange tijd op winst af te stevenen tegen Verzijden, maar een venijnige loperzet van zwart deed de materiële voor sprong teniet (zijnde een kwal en een pion); het eindspel was daarna voor de zwarten gewonnen. Breen en Troost speelden een korte remise, waar overigens wel het nodige denkwerk aan te pas kwam. Grinwis en Van Huizen kwamen even eens remise overeen, het kleine nadeeltje in het middenspel werd door laatstgenoemde be kwaam geneutraliseerd. Van Meenen behaalde zijn eerste zege van het sei zoen middels een goede drukpartij tegen Santifort. Van der Wende en Zonneveld speelden een leuke Draak, maar ook hier kwamen de spelers remise overeen. Peter Derrez is goed bezig dit seizoen. Deze keer werd Breen aan de zegekar gebonden middels scherp en combinatief spel. Klink dolf het onderspit tegen Eddy Derrez wat op zich geen schande is, terwijl Willy Tanis- Koole in de opening een pion weg gaf tegen Scha- efer. Daarna vocht ze tegen zichzelf en uiteinde lijk verloor ze van zichzelf. Dammen: J. Moerkerk - H. M. Floresteijn3 - O W. van Schie - J. van Koppen1 - 1 A. de Mik Sr. - K. TanisO - 3 A. de Mik Jr. - C. Mierop3 - O Schaken: Reinier van der Wende - Bonne Faber1 - O Jaap Santifort - Arie Baasi o Cees van den Nieuwendijk - Willem Jan Tanisrem. Piet Speelman - Jan Verzijdeno - 1 Wilko Breen - Frans Troostrem. Jan Grinwis - Adam van Huizenrem. Hans van Meenen - Eeuwit Santifort1 - O Krijn van der Wende - Gert-Jan ZonneveldYem. Peter Derrez - Maart Breeni q Peter Klink - Eddy Derrez'[q j Willy Koole-Tanis - Albert SchaefferO - 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8