Oud-Flakkeese schrijver te gast bij boekhandel Van der Boom Paddestoelenspeurtochten Spannende volleybalderby in Sommelsdijk 'De Grevelingen is echt een puik meer' Huisvesting voor iedereen?! OPEN AVOND jeugdwerk Bingo SVIK EIIAIIDGn-IIIEUWS door de Boswachterij van Westenschouwen Lezing CVB 'Vrouwen in de ovei^ang' KEN WIJ TRAPPEN Damverenlging ENEO '52 te Melissant Ger. Gem. Nieuwe Jonge Damver. 'Dirksland' Heren recrea van volleybalvereni ging Intermezzo ging 'op bezoek' bij plaatsgenoot Sparta-Hygiëa. Onder leiding van scheidsrech- ter/voUeybalrot Gerrit Passchier werd het een goeie, ouderwets spannende derby, met aantrekke lijk volleybal. STlJ^Kl^ASSE fe, Wij luhlxn (Ie priiudir! Bonaparte S Uitslagen van 6 oktober 2003 OUDDORP - Hoe gaat het met de Grevelingen? Dat was de centrale vraag tijdens de laatste 'avondbijeenkomst voor gebruikers en belang stellenden', die het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen woensdag hield in restaurant Beach Point, bij het bezoekerscentrum aan De Punt. Die vraag voorzag Arnold van der Wees van Rijkswaterstaat, de water beheerder van het Grevelingenmeer, van een positief antwoord. "De Del tawerken hebben veel veiligbeid gegeven in de delta, maar er is ook een keerzijde. Een in het oog springend voorbeeld is het Volkerak/Zoommeer, waar iets fout is gegaan met het voedselsysteem, met biauwalg als gevolg. Maar de Grevelingen is een lutzondering. Hier gaat het relatief goed. De Grevelingen is echt een puik meer." Smeltgeschiedenis Ingekapseld Een stuurknop De hevel Uitslagen van 6 oktober 2003 PAGINA 7 VRIJDAG 10 OKTOBER 2003 't Was weer gezellig bij boekhandel Van der Boom, afgelopen woensdagmiddag. Goed, 't is er natuurlijk altijd goed toeven, maar woensdag was er een reden te meer om de regen te trotseren en er gewoon doorheen te gaan; met name voor jeugdige lezers. Wie van hen de boeken 'de Bunker', 'de Ontvoering' en 'Achtervolgd' van schrijver Leendert van Wezel al heeft gelezen, zal beslist ook nieuwsgierig zijn naar diens nieuwste werk: 'Klem!'; en als je dan ook nog eens kennis kunt maken met de schrij ver zelf, is dat een extra reden om je schoenen voor aan te trekken. Bij boekhandel Van der Boom was Leendert van Wezel woensdag middag te gast om van de door hem geschreven boeken de exempla ren te signeren die er die middag over de toonbank gingen. De schrijver - woonachtig te Groot-Ammers, maar afkomstig van Stellendam - vond het verrassend hoeveel jonge lezers zich bij hem vervoegden. En voor boekhandel Van der Boom was het weer eens een andere manier om aan de toekomst te werken, want ook voor hen geldt: wie de jeugd heeft... WESTENSCHOUWEN - Voor het tiende achtereenvolgende jaar organi seren Ellen en Jan Midavaine herfst- paddestoelen speurtochten door de Boswachterij Westerschouwen. In 1994 zijn ze hiermee begonnen. Jan pakte reeds in september 1994 vanuit Westenschouvt'en de ZWN-bus, lijn 104, naar Middelburg, om bij zijn moeder een fiets te lenen en de door Ellen speciaal voor de paddestoelen speurtochten getekende kleurplaten uit te delen op de Middelburgse basis scholen. Verschillende onderwijzers waren in het eer ste jaar dat de buitenschoolse herfstactiviteit georganiseerd werd wat - terughoudend ten opzichte van het aannemen van de kleurpla ten, omdat er misschien commercie in 't spel was. Toen Midavaine het jaar daarop weer met informatie kwam over de herfstactiviteit begonnen de onderwijskrachten te onder kennen dat het om een natuureducatief ini tiatief ging op non-profit basis. Tegenwoordig worden de basisscholen via de digitale snelweg over de herfstactiviteit op de hoogte gesteld, zodat leerkrachten het in de schoolinfo kunnen opnemen. De blije kindergezichten en de enthousiaste reacties ■van ouders, oma's, opa's en begeleiders is voor Jan en Ellen de drijfveer om de jaar lijkse paddestoelen speurtochten opnieuw na te lopen, waamodig te vernieuwen en aan te vullen met nieuwe onderwerpen op educa tief gebied. Tijdens de herfstvakantie is bij het Natuurinformatiepunt Westerschouwen, op het grote parkeerterrein in Westenschou wen één van de zeecontainers, afkomstig uit de voormalige Sovjet-Unie omgetoverd tot informatieruimte. Deelnemers kunnen na afloop van de paddestoelenontdekkingstocht antwoorden op de in de routebeschrijving gestelde vragen en opdrachten nakijken. Ook hangen er wandplaten die meer duide lijkheid geven over bijvoorbeeld de eetbaar heid van paddestoelen op. Kinderen zijn leergierig, leert de ervaring. Ze willen weten of ze met een gaatjes-, plaatjes- of buisjes- zwam te maken hebben. Het is leuk om kin deren te ontmoeten die al van een enthou siaste leerkracht een voorbereidende biolo gieles hebben gehad waarin paddestoelen zijn besproken. Deze basisschoolleerlingen kennen al het verschil tussen parasieten, saprofieten en symbionten. De Bevelanden en Tholen Tholen, Noord- en Zuid Beveland zijn niet zo rijk bedeeld met zandgronden en bossen. daardoor komen er minder paddestoelen voor die juist tot de verbeelding van kinde ren spreken. Een groeiende groep deelne mers aan de paddestoelentochten op'de Kop van Schouwen zijn daarom inwoners van de Bevelanden en Tholen. Meer dan tienduizend kinderen hebben al gezongen voor kabouter Spillebeen. Eén van de opdrachten is om bij de alom bekende Vliegenzwam, die zondags Amanita muscaria heet, een hedje te zingen voor kabou ter Spillebeen. Het is toch fantastisch dat op dat specials plekje in het bos meer dan tienduizend landeren die in al die jaren hebben meegedaan uit voUe borst hebben staan zingen! De drie door Ellen en Jan uitgeschreven pad destoelenroutes variëren in tijdsduur van anderhalf tot tweeënhalfuur. De mogelijk heid bestaat om een ontdekkingsspeurtocht af te breken en over het strand terug te lopen naar het eindpunt. De speurtochten blijken in de praktijk echter boeiend genoeg want dit komt normaal gesproken niet voor. Het is interessant om te zien hoe sommige twaalf en dertienjarigen eigenlijk met tegenzin aan de speurtocht beginnen, zo van "nou we moeten mee", enthousiast en leergierig uit het bos terugkomen. Vaak moeten er dan paddestoelenboeken aan te pas komen, die bij het Natuurinformatiepunt aanwezig zijn. Deelnemers wordt geadviseerd een spiegel tje, een vergrootglas en een kompas mee te brengen. De routebeschrijvingen met vragen en opdrachten zijn uitsluitend bij het Natuur informatiepunt annex Trampolinecentrum Westerschouwen voor 1,20 per stuk ver krijgbaar. De Bruynzeel-schrijfwarenfa- briek geeft voor het tiende achtereenvolgen de jaar traditiegetrouw iedere deelnemer een kwaliteitspotlood. Het natuurinformatiepunt is dagelijks geopend van 11 oktober tot en met 26 oktober, met uitzondering van don derdag 16 oktober, van 13.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie tel 0111 652721. Aanvoerder/ coach Ruud de Beer had de vol gende spelers tot zijn beschikking: Wim Versaevel en Nicky Tuinenburg als spelver- delers. Peter Oost en Aart Baars als hoofd aanvallers en Reinier van de Heuvel als bui tenaanvaller. Gerard Rommens kon op het laatste moment niet mee spelen en Ruud de Beer werd nu zelf buitenaanvaller, een taak die hij op een uitstekende wijze opgepikt heeft. In de eer ste set klopte alles bij Intermezzo. In een hoog tempo werd de aanvalskracht benut. In de tweede- en derde sel verslapte de concen tratie en kon Sparta-H steeds dichterbij komen, de moeilijk blokkeerbare ballen van Teun de Knegt waren hier een duidelijk voorbeeld van. Intermezzo liet de paniek niet toe slaan. In de vierde set liep Intermezzo uit tot een com fortabele voorsprong, maar Sparta-H wenste zich nog niet gewonnen te geven. Bij en 24- 20 voorsprong en 3-0 in sets lukte het nog niet om de dienst uit te maken. Twee setpoints werden teniet gedaan en uit- eindehjk werd ook de vierde set gewonnen met 32-30! De Christelijke Vrouwenbond 'Goeree' hoopt donderdag 16 oktober weer bijeen te komen in verenigingsgebouw 'Oostdam' in Goedereede. Deze avond zal worden ver zorgd door mevrouw Ineke Fondse, over- gangsconsulente, die een lezing hoopt te houden over 'Vrouwen in de overgang'. Deze avond begint om 20.00 uur. Gasten en nieuwe leden zijn van harte welkom. www.stijlenklasse.nl EEN MOOIE TRAP MOr JAREN LANG MOOI BUJVEN. DAAROM KOZEN WE VOOR DE BONAPARTE ESPRIT, EEN STERKE STRUCTUUR- BOUCLÉ IN HEEL VEEL KUUREN. HET TAPIJT IS GESCHIKT VOOR EENVOUDIGE OF OPVALLENDE BLIKVANGERS DIE TOCH NOOIT TE DUUR ZUN. VRAAG IN DE WINKEL VRUBIUVEND MEER OVER DE MOGELIJKHEDEN. ZO MOOI MAKEN WU TRAPPEN. Zandpad 36, Postbus 186 3240 AD Middelhamis Tel 0187 - 48 27 84 Fax 0187 - 48 70 44 Afdeling 1: B. Visbeen - J. Looijafg. A. Doom - B. van der Spaan3 - O A. het lonk-H. Visbeen1 - 1 C. Visbeen-T. Goedegebuur1 - 1 Afdeling 2: H. van Heukelen - A. VisbeenO - 3 P. Kom - T. de Geus3 - O Evelien Visbeen - H. de Geus3 - O B. Grootenboer - J. NonO - 3 Met bovengenoemde uitslagen is de eerste competitieronde achter de rug. B. Visbeen en J. Looij lieten duidelijk merken dat ze nog steeds tot de beste spelers van ENEO '52 kunnen worden gerekend, het is altijd weer verrassend wie van deze twee de winst bin nenhaalt. Vanwege het late tijdstip werd de partij afgebroken. Visbeen heeft wel een dam, maar hij staat twee schijven achter. De spanning blijft er nog even in. A. Doom had met een omsingeling de schij ven van Van der Spaan zo goed als vastge zet. Van der Spaan was verplicht een schijf in te leveren om wat meer speehuimte te krijgen. Hij wist daarna, door een tweede schijf te offeren, zelfs nog de damlijn te bereiken, maar deze dam kon de op het bord aanwezige vangstelUng niet meer ontlopen. A. het lonk heeft tegen H. Visbeen duidelijk de winst verloren laten gaan. Na een schijf achter gestaan te hebben, wist hij deze door een fout van Visbeen weer terug te winnen. 't Jonk kreeg daarna de volle winst in han den. Maar door gebrek aan tijd bood hij maar remise aan, wat Visbeen uiteraard gretig aanvaardde. In de partij tussen C. Visbeen en T. Goede gebuur had de zwartspeler de beste papieren. Bij de 32e zet wist Goedegebuur met een stijlvolle doorbraak de damlijn van zijn tegenstander te bereiken. Maar hij wist hier mee zijn partij toch niet in winst om te zet ten. De zenuwen kunnen soms ook parten spelen. In de tweede afdeUng was het A. Visbeen die tegen H. van Heukelen duidelijk de touwtjes in handen had. Bij de 17e zet moest Van H eukelen al een schijf inleveren. Maar Visbeen vond dat schijnbaar nog niet vol doende. Met een prachtige 'vier om vier' combinatie veegde hij daarna het hele mid denveld van zijn tegenstander schoon. Ondanks dat Van Heukelen er hopeloos voor kwam te staan, speelde hij de partij toch tot de laatste schijf uit. Je weet maar nooit. T. de Geus heeft zich tegen de sterk spelen de P. Kom kranig verweerd. Na veertig zet ten was de partij nog volkomen in even wicht. Maar juist de laatste loodjes wegen het zwaarst. Dat moest ook mevrouw De Geus ondervinden. Ze zag een damcombina- ti/; over het hoofd, zodat Kom zijn slag kon slaan. Met de daarna overgebleven zwarte schijven had Kom geen moeite meer. Evelien Visbeen en H. de Geus waren de gehele avond de draad kwijt. Wat dat betreft waren ze beiden aan het stuivertje wisselen. Het was Evelien die op het laatst toch nog het nestje wist uit te halen. Nog mooi mee genomen na zo'n 'schokkende' partij. B. Grootenboer had weinig in te brengen tegen de taaie J. Non. Ook al leek het begin sel af te stevenen op een gelijkwaardige einduitslag. Non lijkt, wat het dammen betreft, aan zijn tweede jeugd te zijn begon nen. Zijn trucendoos is nog lang niet leeg. Ook Grootenboer moest dit helaas aan den lijve ondervinden. Op maandag 6 oktober 2003 hield SGS 'Husaï' een zeer interessante en goed bezochte avond over het onderwerp 'Huisvesting voor iedereen?!' met als spreker dhr. A.C. Lokker, wethouder te Goedereede. Na een toepassehjk openingswoord van de voorzitter volgde het referaat van de spreker. Bij huisvesting zijn drie speerpunten te noe men: woonkwaüteit, woonkwantiteit en betaalbaarheid. Het ministerie van VROM behandeh alle zaken die met huisvesting te maken hebben. Het Landelijk beleid kan kernachtig samen gevat worden: 'sterke steden en een vitaal platteland'. De huidige minister heeft een aantal speerpunten: vereenvoudiging van de regelgeving, discussie rode contouren uit Nota van Pronk, verschuiving van de verant woordelijkheden naar provincie/gemeente. Het Provinciaal beleid staat beschreven in het streekplan Zuid-Holland zuid en loopt tot 2010. Hierin staat Goeree-Overflakkee met haar bijzondere ligging ten opzichte van de Randstad beschreven, waarvoor een terughoudend ruimtelijk beleid geldt. Het Gemeentelijk beleid is erop geënt om de woningbouw een stevige impuls te geven. Er is veel aandacht voor woningen voor ouderen met zorg op maat. Deze zogenoem de levensloopbestendige woningen kunnen een goede oplossing bieden voor de toe komst omdat deze woningen breed (zowel voor ouderen als voor jongeren) toepasbaar zijn. Een 'hot item' zijn de overtredingen door permanente bewoning van recreatie woningen. Tegen dit onjuist gebruik zal in de toekomst een actiever handhavingsbeleid worden gevoerd. Na de pauze werd uitgebreid gediscussieerd over de diverse zaken die naar voren zijn gekomen. Het was samengevat een zeer inte ressante en levendige avond. Maar, zo werd deze avond ook naar voren gebracht, belang rijker dan ons aardse huis is de vraag wat ons eeuwig huis zal zijn. Mogen we door genade weten een gebouw te hebben in de hemel bij God, niet met handen gemaakt maar eeuwig in de hemel om daar volmaakt Qod te kun nen dienen en prijzen. Daarom: Zoekt de Heere en leef! Van der Wees is 'bekkencoördinatoi' van Rijkswaterstaat voor onder meer De Greve- üngen. Hij zei, voordat hij aan zijn presenta tie begon, een hekel te hebben aan de bena ming van zijn functie, "omdat het net is als of ik een orthopedisch chirurg ben". In zijn presentatie - 'Het Grevelingenmeer van kwetsbaar naar weerbaar' - ging hij vervol gens toch als een soort chirurg te werk Met veel historische precisie schetste hij de geschiedenis van het dehagebied, om uitein delijk aan te landen bij de evaluatie van het waterbeheer in de Grevelingen over de laat ste tien jaar. "Ik begin voor het gemak 17.000 jaar gele den, toen de laatste Ijstijd afliep. Het was erg droog hier, je kon naar Londen lopen zonder natte voeten. Maar toen ging het ijs smelten. De zeespiegel steeg de laatste 17.000 jaar 120 meter. Dat is 60 tot 70 cen timeter per eeuw. We hebben dus al eenhele smeltgeschiedenis achter ons. Maar: nog niet aUe ijs is gesmolten. We zijn ongeveer op de helft. Als de rest ook zou smelten, stijgt de Noordzee nog eens tientallen meters. Wij zullen het niet meer meemaken, maar het zet gestaag door", aldus Arnold van der Wees, die er fijntjes aan toevoegde, dat het broeikaseffect slechts een geringe aan zwellende werking heeft op dit proces en dus niet dé reden is voor de zeespiegelstijging. "Het smeltproces is al een kleine 20.000 jaar aan de gang." Pas drie tot vier millennia voor onze jaartelling kreeg de zee invloed in wat nu de delta is. Terwijl er van de landzijde smeltwater via de rivieren het gebied bin nenkwam. Het resuhaat was een heel dyna misch proces, waarin zout en zoet water, klei- en veenafzettingen een belangrijke rol speelden. Pas vanaf het jaar 1000 gingen de toenmalige deltabewoners - ze woonden op kreekruggen - op grote schaal dijken aan leggen. "Een soort Deltaplan avant Ie lettre", aldus Van der Wees, die er direct een belangrijk negatief effect bij noemde: inklin- king van het land. "Wij malen onszelf de diepte in." Tot 1953 toe zijn er altijd overstromingen geweest in het deltagebied. Er zijn wat dor pen verdronken, gaf Van der Wees aan. "Maar na de stormramp van 1953, die meer dan 1800 doden met zich meebracht, zei men: 'dit nooit meer'. De Deltawerken moesten voor veiligheid zorgen door de kustlijn te verkorten met dammen." Het Gre velingenmeer ontstond in 1971 toen de Brouwersdam werd opgeleverd. Aan de oostzijde van de voormalige zeearm was in de jaren 1964/1965 al de Grevelingendam aangelegd. Op dit punt kwam de bekkencoördinator dichter bij zijn eigenlijke onderwerp: het waterbeheer van de laatste tien jaar. "De del ta is tienduizenden jaren een overgangsge bied geweest tussen zoet en zout. Er was veel dynamiek en veel vis. Een rijk gebied, zoals alle estuaria; niet voor niets woont een kwart van de wereldbevolking in gebieden van deze soort. Maar wij hebben de delta ingekapseld. Dat is goed voor de veiligheid, maar in een korte tijd is er wel veel veran derd. Er is een totaal ander landschap ont staan. Er is veel gefixeerd, vastgelegd; de dynamiek is uit het systeem verdwenen." Door het vaste waterpeil, zei Van der Wees, zijn platen als de Hompelvoet, de Stampers plaat en Dwarsindeweg permanent droog komen te staan. Het resultaat: een nieuwe plantenwereld en bijzondere vogels. Een voorbeeld is de grote stem, die maar op drie plaatsen in Nederland broedt: Griend (Wad denzee), de Bol (Westerschelde) en de Gre velingen. Nog een resultaat: een onderwater- leven met bijvoorbeeld allerlei anemonen en nieuwe soorten als de Japanse oester. "Dui kers waarderen dat; het is wijd en zijd bekend dat je in de GreveUngen van alles kan tegenkomen." Toch hebben die nieuwe soorten flora en fauna, al dan niet bewust geïntroduceerd, ook een zeker risico. Arnold van der Wees sprak van 'ecologisch roulet te'. "Een nieuwe soort kan een heel ecosys teem op z'n kop zetten." De Grevehngen - dertig jaar na de afsluiting nog volop in ontwikkeling - is populair bij duikers, zeilers en surfers. Anderen genieten er van de schitterende vergezichten, de over vliegende vogels en het landschap. "De sky- hne is redelijk onaangetast en dat geeft een extra dimensie aan de belevingswaarde, om maar eens een moderne recreatieterm te gebruiken." Van der Wees noemde in dit verband ook de Slikken van Flakkee en het natuurgebied bij Zonnemaire, dat zich ont wikkeld heeft op de plaats van de voormali ge werkhaven voor de Brouwersdam. "De overgang van water naar land is echter heel klem. Vanuit de invalshoek van de natuur is dat een probleem; er zou meer overspoeling van de oevers moeten zijn." Een betere waterkwaliteit leidt bovendien tot meer namur en meer biodiversiteit in het 10.800 vierkante meter grote zoutmeer. Voor Rijks waterstaat is dat een streefbeeld voor de komende jaren. Maar hoe zit het nou met het waterbeheer in de Grevelingen? De bekkencoördinator: "Rijkswaterstaat heeft weinig mogelijkhe den om te sturen. Eigenlijk is er maar één stuurknop: de Brouwerssluis. Daarmee kun nen we het in- en uitgaande water reguleren. Tot 1999 zetten we de sluis in de winter open en in de zomer dicht. Een negatief effect daarvan was de gelaagdheid van het water: koud zout water is zwaarder dan warm zoet water en duikt 'de put' in. Dat gaf problemen met de zuurstofhuishouding. In de loop van een seizoen kregen we op de diepste punten van de Grevelingen - bij Scharendijk en Den Osse, maar ook wel oostelijker - te maken met zuurstofloos heid. Dat hou je altijd, maar als waterbe heerder wil je die periode wel zo kort moge lijk houden én zoveel mogelijk beperken tot een klein deel van het meer." Door een nieuwe beheersvorm - de sluis zomer en winter openzetten - is dat aardig gelukt, aldus Arnold van der Wees. "De zuurstoflobsheid is sinds 1999 in het alge meen beperkt tot een kortere periode en een kleiner gebied. Er is dus veel voor te zeggen om het huidige sluisbeheer te continueren." Alleen: nu steekt de schuimalg de kop op. "Het is moeilijk om een direct verband te leggen tussen de schuimalg en het nieuwe sluisbeheer. Maar we moeten er als beheer der wel vat op zien te krijgen. Hoe hou je de schuimalg buiten de deur?" Rijkswaterstaat reguleert het waterpeil met de computer en dat gaat zo goed, dat de peil- marge is gedaald naar slechts 5 centimeter. "Dat is heel strak", aldus Van der Wees. "Wellicht moeten we het minder strak doen om de kustbroedvogels en de oevervegetatie wat te stimuleren. Door meer fluctuatie kun nen we beide optimaliseren." De Grevelingen is aangewezen als gebied voor de Vogelrichtlijn en Habitat. Dat houdt voor de waterbeheerder in dat, voordat er iets aan het beheer wordt veranderd, alle effecten op onder meer de vogels duidelijk in beeld moeten zijn. "We weten dat het aan tal geoorde futen toeneemt en dat de popula tie ftiten en middelste zaagbekken juist daalt. Hoe kan dat? Heeft dat te maken met het sluisbeheer?" Vragen die moeiUjk te beant woorden zijn, maar die Van der Wees en de zijnen in het vervolg wel van een antwoord moeten voorzien, voordat er nieuwe beheers- ingrepen plaatsvinden. Bijvoorbeeld nu Rijkswaterstaat overweegt de werkloze hevel tussen Grevelingen en Oosterschelde weer te gaan gebruiken. "Doorstroming kan weUicht gunstig zijn voor de zuurstof, de gelaagdheid, het zout gehalte en allerlei organismen. Maar wat zijn de effecten precies? Daar moeten we eerst serieus naar kijken. Bovendien zou het in gebruik stellen van de hevel twee miljoen euro kosten. En dat terwijl waterkwaUteit en ecologie op dit moment niet zo hoog scoren in Den Haag." Op zaterdag 11 oktober komen de jongeren in Nieuwe Tonge weer bij elkaar voor het zaterdagavond jeugdwerk. Er wordt dan een open avond gehouden. Graag muziek instrumenten meebrengen. De avond begint rond 19.30 uur. Afdeling 1: Jac. Wolfert - H. Keuvelaar 3 •0 D.Wolfert-Joh.Wolfert I l W. Knöps - M. van 't Geloof 0 ■3 AfdeUng 2: M. PoortvUet - J. V. d. Groef 1 -1 A. Los - J. Knöps 0 -3 Bekerfinale: C. V. d. Kroon - H. de Munck 3 ■0 Op donderdag 16 oktober zal in de Victoria- hal in Dirksland weer een bingo worden georganiseerd door Stichting SVIK. Er zul len acht ronden en een superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philips- hoofjesweg 57 in Dirksland opent haar deu ren om 19.30 uur en de bingo start om 20.00 uur. Ook deze keer staat de Stichting garant voor een klinkend prijzenpakket. Dus kom allemaal voor een gezellige avond en wie weet voor een van de vele prijzen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 7