GEZOND WEL Druk! Druk! Druk Multimedia en autobedrijf liouden open dag leven tussen donkere wolken Wetjes en Weetjes GS Zuid-Holland spreken zorg uit over luchtkwaliteit EIIAItI30MffEUW5 N N N N H H H H Op zun Oudurps èschreeve: Gevonden voorwerpen Schaakver. De Zwarte Pion 'Openbaar Vervoer toegankelijk maken voor gehandicapten' Recente ontwikkelingen liypotiieek eigen woning REGlillii^iOUNTANTS ^miM^ij^^^ EIIAnDEn-IIIEUV/S Gezondheid en Welzijn op de Ziidhollandse eilanden Iedereen kent wel eens het gevoel het 'even niet meer te zien zitten'. En dat 'even' kan best een tijdje duren. Een paar dagen, maar ook een paar weken. Het zijn normale gevoelens die kunnen opkomen na een moeilijke tijd. Het verlies van een dierbaar iemand of het ver werken van een zware tegenslag gaat vaak samen met het gevoel van somberheid. Zelfs zonder aan toonbare reden is het mogelijk dat iemand even niet lekker in zijn vel zit. Als iemand echter wekenlang voortdurend somber is, en zich hiertegen op geen enkele manier kan verzetten is er sprake van een ernstiger probleem: depressie. Oonaak Hulp helpt Cursussen H Overzicht voor ronde 6 van de huishoudelijke competitie, gespeeld op 6 oktober jl. UMWEGEUReclameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz... Provincie: Zuid-Holland roept de gezamenlij ke overheden en openbaar ver voerbedrijven op het openbaar vervoer volledig toegankelijk te maken voor mensen met een func tiebeperking. Dat gebeurde tijdens een werkconferentie op donderdag 2 oktober in het provinciehuis in Den Haag. De conferentie had als titel: "De uitdaging". De kwaliteit van de lucht in Zuid-Hol land is de laatste tientallen jaren ver beterd. Maar het is nog niet zo goed dat normen zoals die door Europa zijn vastgesteld worden gehaald. Vooral gebieden met veel industrie en ver keer vragen extra aandacht. Agrorecreatie biedt agrariërs meer perspectief Boeren en tuinders kunnen het rende ment van hun bedrijf verbeteren door in te spelen op kansen op het gebied van toerisme en recreatie. Voor agra risch ondernemers die overwegen hun bedrijfsactiviteiten te verbreden en voor andere plattelandsondememers, houdt de Westelijke Land- en Tuin bouw Organisatie (WLTO) in oktober drie voorlichtingsbijeenkomsten. Tij dens deze bijeenkomsten worden de mogelijkheden voor agrorecreatie in Noord-Holland besproken. Geïnteres seerden kunnen zich bij het WLTO Projectbureau aanmelden. De voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden op: Aanmelding Lening vooraf Aflossing gemengde leningen, panden in gemengd gebruik JiB^iï^!ftii|ï^a|F§:l|iï^,lg^^ nieuws. <§lii¥||i|e*lJfeB/4É(i^fe0iafc&^ onderwerp»* jH^t »ï;S|^^rt>ffiWd. EninatuJiriyk kortillw advertentie in Eilanden-Niéuws Op zaterdag 25 oktober houden DWT-Multimedia te Dirksland en Autobedrijf Rommelse te Middelhar nis een open dag. De Open Dag zal gehouden worden in het pand van Autobedrijf Rommelse, Simon Ste- vinweg 5 te Middelharnis, op bedrij venterrein 'De Oostplaat'. PAGINA 4 VRUDAG 10 OKTOBER 2003 Een depressie is een veel voorkomende ziekte. Volgens wetenschappelijke gege vens heeft één op de tien mannen en één op de vijf vrouwen minimaal één keer in het leven een depressie. Niet alleen vol wassenen en ouderen hebben met dit pro bleem te maken. Ook drie tot acht procent van alle jongeren tussen de twaalf en acht tien jaar heeft last van depressiviteit. Mensen met een depressie hebben lang durig nergens meer zin in. Sombere gedachten beheersen hun hele leven. Alle vrolijke gebeurtenissen in de wereld lij ken hen niet te raken. Het tonen van belangstelling voor die wereld kost hen te veel energie. Niet alle depressies zijn hetzelfde. De ver schijnselen zijn dan ook erg gevarieerd, van lusteloosheid en prikkelbaarheid tot echte lichamelijke klachten. Sommigen ervaren slechts enkele verschijnselen, ter wijl voor anderen geen einde lijkt te komen aan de lijst met klachten. Het s niet mogelijk om een duidelijke oorz:ak van depressie aan te wijzen. Vaak ontsuat een depressie door een combina tie vin factoren die zowel van biologische, sociile of psychische aard kunnen zijn. Een biologische factor is erfelijkheid. In somTuge famiües komen depressies vaker voo: dan in andere. De kwetsbaarheid van dez( factor komt meestal tot uiting door sociile factoren. Eer schokkende gebeurtenis kan ervoor zorjen dat de aanwezige genetische gevJeligheid ervoor tot uiting komt. Ook iemands persoonlijkheid is duidelijk van invioed op het krijgen van een depressie. Iemand met weinig zelfvertrouwen, faal angst en een gering vermogen om proble- med op te lossen, zal eerder aan sombere stemming onderhevig zijn dan anderen. Leven met een depressie betekent leven met een zware last. Ernstige depressieve mensen denken zelfs vaak dat de dood de e0ge oplossing is - een welkome oplos sing zelfs - om een einde aan de situatie te miken. Ze ervaren de situatie niet alleen als lastig voor zichzelf maar ook voor hun omgeving. De belasting voor de omgeving is erg groot. Het is moeilijk voor de omge ving om met een depressief persoon om te gaan en te leven. Context kan advies aan mensen geven hoe om te gaan met iemand die depressief is. Er worden voorlichtin gen gegeven over depressie, depressieve klachten en hoe daarmee om te gaan. Het zoeken van professionele hulp is voor mensen met een depressie een grote stap. Ze vinden zichzelf aanstellers die geen hulp verdienen, of het ontbreekt hen aan de energie om deze stap te zetten. Toch is het goed om samen met de huisarts alle klachten eens op een rijtje te zetten. De huisarts kan dan bespreken welke hulp verder nodig is. Soms kan medicatie hel pen, soms is doorverwijzing naar een des kundige te verkiezen die dan de nodige Li hulp kan bieden. rt Antidepressiva zijn medicijnen die stoffen Li in het lichaam beïnvloeden die de stem- mingen bepalen. Voor een goed resultaat U is het nodig de medicijnen lang genoeg te f] gebruiken en daarna langzaam af te hou- M wen. li Ook met gesprekstherapie worden zeker fj goede resultaten geboekt. Een psycho- W loog, psychotherapeut of psychiater kan l\ helpen bij het begrijpen en beheersen van Li de gevoelens. Meestal wordt gekozen voor een combinatie van medicatie en |i gesprekstherapie. [j Context, Centrum voor GGZ preventie (onderdeel van de GGZ Groep Europoort) organiseert een aantal cursussen voor H mensen met somberheid of een depressie, u Tijdens de cursus 'in de put, uit de put' W leren mensen hoe ze zelf hun sombere U gevoelens kunnen overwinnen. Onderwer- m pen als somberheid en depressiviteit, Li stress en ontspanning en positief leren denken komen in twaalf verschillende bij- U eenkomsten aan bod. De cursus is geen therapie of gespreksgroep, maar is gericht op het leren van specifieke vaardigheden u in zelfobservatie en zelf verandering, fj Daarbij wordt de aandacht gericht op de U gezonde kant van de cursisten. Er wordt rl uitgegaan van de kracht en niet van de Li klacht. Aparte cursussen zijn opgezet voor volwassenen vanaf 18 jaar en voor 65- Li plussers. Daarnaast worden er voorlichtingen geor- H ganiseerd over depressie en depressieve i j klachten en wordt advies gegeven aan f^ mensen hoe om te gaan met iemand die U depressief is De cursus 'I is een cursus die zich richt op allochtonen De cursus 'Lichte dagen, donkere dagen' Li een doelgroep die om verschillende rede- Li nen vaak niet kan of wil deelnemen aan reguliere cursusgroepen. Aan de hand van H een aantal thema's leert men om beter om i te gaan met depressieve gevoelens. Een f^ aantal belangrijke onderwerpen daarbij u zijn: stress, pijn en depressieve klachten, ontspanning en gezond leven en positief U denken. De cursus wordt in meerdere talen n gegeven, waaronder Tuks en Arabisch. Er Li is een versie voor vrouwen en een versie voor mannen. H Voor meer informatie over deze cursussen U kunt u contact opnemen met Context Cen- n trum voor GGZ preventie, telefoon: 010 U 4933555 Mit niks kan uuze huudege maatschappij bee- ter èkarrakterisieerd woore dan mit boovenstoönde zin. Want teegenwoordug hew we we hut aUemaele toch zoeo druk! As je mit iemund un ofspraek wil maeke, krieg je steevast te hoeoren: "ZuUe we dan ieerst mar us eeven uuze agenda's trekke Asof hut un pistool is. Noe ja, wannéér je un ofspraek mit dun ieen of dunoaren èmaekt beid, is hut wel zaek dat je hut op de scheurkelender opschrieft, want ja, hut is toch vurvelend as je un dag te vroeg of te laete bie je ofspraek opkomt daege. Meestal kan ik hut wel ont- houwe wêêr in we wannéér levers naer toe motte. Mar goewd, we bitmen aUemaele vol- wasse meansen, die zelf motte weete hoe of ze dur leeven inrichte. Earger is hut dat wiele dat dnaktegevoel op uuze kinders ooverbrien- ge. Anieens heit de media de drukke generao- sie ontdekt. Gelokkug mar. Want beging december 2002 zag 'k un footo in un krante stóó van de stichting 'Sire' hierop zag je dat Sinterklaos op zun schimmel mit un Zwarte- Piet bie zun op un durpsplein voor hut gemie- entehuus stóö, toet zun vurbaezieng treft hie hier dan alKeene de Burgemeester in un wet- houwer an. Op zun vraeg an de Burgemeester wéér of dat alle kinders binne, zeit de Bur gemeester dat die het te druk hewwe om te kommen, kan je nae g66. Dan is ur nog un spotje van 'Sire' te ziejen wêêr an un jonge tje, dat op zun fietsje voorbie komt rieje, èvrooge woordt of dat un mee wil voetballe. Mar hut vientje heit de ieerste driej daegen géén tied, te druk dus! Meschien g66 die ouwers dur us oover naedienke, of al die drukte wel noeodug is voor die kinders, de goeoje niejt te nae èsprooke nutaurluk. Hut liekend dur wel op of dat de druk hew- wende ouwers tegenwoordug de vriejen tied van de kinders zoeo veel meugeluk vol wille plenne mit allerlei clubs, verieenegiengen, mezieklessen in allerhande sporten. Want ja, ze zouwe dur eige us verveele! Noe in? Wat is dêér teegen om un kêêrtie te verveelen? Un kind wat zun eige verveelt zal meestal zelf wel un oplosieng góö zoeke. Wiele hoa dêêr vroeger in dun Durpswegt as kinders géén last van, want we waere allied mit van alius in nog wat beezug, zatte we niet an de sloeotkant mit un zelf èmaekt boeotje, dan waere we wel an hut vliegeren, toUe of knikkere. Soldaotje specie dee mun oak, in goot zoeo mar deur. Of hut kwam wel voor datje ouwelui un klus je voor je hao in dat most dan nutuurluk ieerst gebeure. Mar dat zieje van daege an dun dag toch eigeluk niet méér. Dus drukdrukdruk is oak niejt druk hewwe, mar ontloape van verveüeng in hut niejt te hoeven verzinnen wat of dat je hoeft te doe- wen. Dat geldt trouwens oak voor un dieel van de groeote meansen. Noe is nutuurluk direct hut excuus an te voeren dat uuze maat schappij eigeluk oak niejt méér uutnoeodugd is om zelf wat te ontploeojen. Mar zelf un vlotje maeke in dur mit göó vaere in un sloe- otje of plassie is héél wat creatiever in actie ver dan in un pretpark hoaguut zoeon menute of vuuve mit un boeotje vaere. In zoe binne dur nog wel méér van die simpele diengen te vurzinne of te bedienken, dan allerlei raoreg- heid op te hangen. Noe mot je niejt dienke dat ik iets teegen un sportclub of un middagie zwemme hewwe. In oak niejt dat de kinders üd van de padvinders woore of dat ze naer meziekles goö, om mar us wat te noemen. Mar dur bin kinders die héél de weeke deur, dag voor dag nae school- tied van club naer club vurvoert woore deur un al eeven zoeo'n haestege ouwer of groeo- touwer. Ze kriege zoeodoende gêên tied om dur eige us un uurtie lekker te vurveelen. "Mar al die activiteiten binne toch juust goewd? Ze kriege kondie'si, Heere saemen speele in ze binne van de straete!" Das aUe maele wel waer, mar laete we noe uutkieke! Hut kan oak wel us te veel van hut goeoje weeze. Ze zeage welus: 'wêêr te voor stoo is niejt goewd behalve bie tevree in tehuus'. Ongerlestend las ik in de krante dat op schooi en in Amerekaa dur un verplicht rust of slae- puurtie in èroeosterd wier voor de kinders. Ze binne te onrustug in te vurmoeojd om de les sen achter mekaore te kunne volgen! Dat is toch wat! Kriege we noe nog méér van die Amerekaanse toestanden hier? We hewwe de cola in de hamburgers bie Mc-Donald al. Is dat nog niejt genoeg. Hellevoetsluus, naezeumere 2003 De groewten van Job van Klaos van Job Padmos Gerda van Koos van Gurp. In maeke joele je eige mar te Druk! In september zijn de volgende gevonden voorwerpen bij de politie ingeleverd: Middelharnis: geld 2003319522; armband met naamplaat 2003325464; dameshorloge 2003327661;gsm 2003337589. Sommelsdijk: gsm 2003349693; portemon nee 2003324931. Goedereede: Vishengel 2003320563. Oude Tonge: fotocamera 2003331048. Stellendam: portemonnee 2003333369. Stad aan 't Haringvliet: buggy, geel met blauw 2003353319T Ook zijn er diverse sleutels gevonden, deze kunt u bekijken in het politiebureau te Som melsdijk, tussen 10.00 en 17.00 uur. Struik - Moedt0-1 Meiaard - Hennekes0-1 Van den Ouden - Van Prooijen1-0 Van der Waal - Minnaar1-0 Verolme - Visser..1-0 Van der Staaij - De Jagerrem. Mulder - Loosjes0-1 Boeter - Peeman1-0 I. Lagendijk - Lesuis1-0 M. Lagendijk - Bom0-1 Vis - Noordijk1-0 Vreeker - C. Smit0-1 Reklfl'*'® Julianaweg 84c - 3248 AN - IWelissant Tel.: 0187487557 Mobiel: 0626-368 886 De bevolking vergrijst. De verwachting is daarom dat het aantal mensen met een func tiebeperking toeneemt. Overheden moeten daarom nu al op tal van beleidsterreinen nadenken over de toekomst. Gedeputeerde Mamix Norder heeft onder meer mobiliteit in zijn portefeuille. Norder: "Mobiliteit en daarmee toegankelijk vervoer is een essen tiële voorwaarde om mee te doen en onder deel te zijn van onze samenleving. Maar dat vergt dan wel dat overheid én vervoerder de wil tonen om bij alles functiebeperking als uitgangspunt te nemen." De provincie denkt al langer na over integra tie van mensen met een functiebeperking (gehandicapten) in het openbaar vervoer. Mede door de doorgevoerde bezuinigingen en een teruglopend aanbod van reizigers in landeHjke gebieden, heeft Zuid-Holland col lectief vraag-afhankelijk vervoer ontwik keld (CVV). In het kort komt het er op neer dat onrendabele buslijnen en zogenaarrid WVG-vervoer gecombineerd worden uitge voerd. Bij de aanbesteding van personenver voer over water in de Drechtsteden is inder tijd als eis opgenomen dat de schepen en aanlegsteigers toegankelijk moeten zijn voor rolstoelgebruikers. Ook bij de ontwikkeling van het lightrailproject in de Bollenstreek en Midden-Holland, de RijnGouweLijn, is dit uitgangspunt neergelegd. "Maar er kan, nee er moet, meer gebeuren", aldus Norder. "Bij alle komende aanbeste dingen gaan wij van de busmaatschappij lage vloerbussen eisen" zo kondigde hij op het symposium alvast aan. "Maar de halte- voorzieningen moeten ook aangepast wor den, en dat is een taak van de wegbeheer ders." Aan het slot van de conferentie ontving de gedeputeerde uit handen van mevrouw L.D. Wesenhagen-Kastelein, voorzitter van het Regionaal Consumenten en Patiënten Plat form (RPCP) Rijnmond een kaart met stan daardregels. Deze standaardregels zijn ont wikkeld met en voor mensen met een func tiebeperking en moeten bijdragen aan een landelijk dekkend, toegankelijk vervoernet werk voor het bieden van gehjke kansen aan mensen met een handicap. De conferentie had als doel knelpunten en wensen in kaart te brengen, zoals aangege ven door mensen met een functiebeperking. Daarnaast werd geïnventariseerd welke ont wikkelingen op het gebied van vervoer in gang zijn gezet of worden gezet en was er een discussie over mogelijke oplossingen voor de knelpunten. Het rapport 'Het miheu in de Regio Rotter dam 2003' van de GGD-Rotterdam beschrijft de negatieve effecten van de lucht verontreiniging. De luchtkwahteit is de afgelopen decennia aanzienlijk is verbeterd. Toch constateert de GGD ook bij de huidige niveaus van luchtverontreiniging zorgelijke negatieve effecten aan de gezondheid. Deze en ook andere onderzoeken vragen de volle aandacht van GS Zuid-Holland. GS Zuid-Holland wilt binnen de mogelijk heden die de provincie heeft, samen met de andere verantwoordelijke overheden, sub stantiële stappen zetten om de luchtkwaliteit in de provincie te verbeteren. De bevoegd heden en verantwoordelijkheden voor uit voering van het luchtkwaliteitsbeleid liggen bij veel verschillende overheden. Om die reden hebben Gedeputeerde Staten het plan van aanpak 'Gezonde Lucht' vastgesteld. Met de uitvoering van dit plan wil de pro vincie met gemeenten. Rijkswaterstaat en de regio' s de taken van deze overheden beter op elkaar afstellen. De knelpunten voor luchtkwaliteit zullen in kaart worden gebracht en met de andere overheden zullen saneringsopgaven worden geformuleerd en aangepakt. Overigens zien GS hierbij ook een taak in 'Brussel' üggen. Dat betreft vermindering van de uitstoot van het verkeer. Vooral het vrachtverkeer draagt veel bij aan de luchtverontreiniging. De provincie zal zelf de vergunningverle ning van de grote bedrijven gedegen voort zetten; aandachtspunt daarbij is beperking van de uitstoot door de raffinaderijen. In het uitvoeringsprogramma van het pro vinciale verkeers- en vervoersplan (PVVP) zullen de knelpunten die te maken hebben met luchtkwaliteit, in samenhang worden aangepakt. Aandacht is er voor de verkeers stromen: waar wordt het verkeer geconcen treerd en waar is een verlaging van de maxi mumsnelheid - zoals die in Overschie tot positieve effecten leidt - nog meer mogelijk. Naast de inzet van GS om bronnen van luchtverontreiniging te reduceren is er aan dacht voor de relatie tussen ruimtelijke plan nen en de kwaliteit van de lucht. Langs de hoofdtransportassen willen GS voldoende ruimte aan het verkeer geven. Dit betekent dat afstand zal worden gehouden tussen de transportassen en bijvoorbeeld nieuwe woningbouwlocaties. Evenwel spreken GS hun zorg uit over de ontwikkelingen in bestaand verstedelijkt gebied. Er is een span ning tussen de wens enerzijds om in biimen- steden meer woningbouw te realiseren, waardoor de groene ruimte gespaard blijft en anderzijds de keuze om afstand te bewaren tussen drukke wegen en woongebieden. Verantwoorde keuzes zullen op dit tertein gemaakt moeten worden. Toeristen en recreanten gaan steeds vaker op zoek naar rust en ruimte tijdens vakanties en dagtochten. Op die vraag kunnen agrarische bedrijven dus goed inspelen. Tijdens de bij eenkomsten schetst Toerisme en Recreatie Nederland de kansen en bedreigingen voor agrotoerisme. Daarnaast vertellen diverse ervaringsdeskundigen uit de agrarische sec tor over de aanpak en de risico's op weg naar agrotoeristisch succes. Ook wordt er een dis cussie- en vragenronde gehouden. Als ver volg op de voorlichtingsbijeenkomsten bestaat de mogeüjkheid om dit wintersei zoen deel te nemen aan workshops. Hier wordt onder meer een bedrijfsplan voor de agrotoeristische onderneming gemaakt. Informatie hierover wordt tijdens de bijeen komsten gegeven. - do. 16 oktober, 20.00 - 23.00 uur. Hotel Schiphol A4, Hoofddorp - di. 21 oktober, 20.00 - 23.00 uur. Hotel Akersloot, Akersloot - WO. 29 oktober, 20.00 - 23.00 uur. De Buizerd, Noord-Scharwoude De informatie- en vervolgbijeenkomsten worden mede mogelijk gemaakt door subsi die van de provincie Noord-Holland en bij dragen van de Europese Unie. Ondernemers die naar één van de informa tiebijeenkomsten willen komen, kunnen zich tot 13 oktober 2003 aanmelden bij het WLTO Projectbureau. Zo kan er een inschatting gemaakt worden van het aantal belangstellenden. Aan de bijeenkomsten zijn geen kosten verbonden. Het WLTO Pro jectbureau is bereikbaar via telefoon: 023 - 51 62 384 of e-mail d.quinten@wlto.nl. Bij hypotheekverhoging dient er voor de renteaftrek m box leenhistoriscli-causaal verband te bestaan tussen de lening en de gemaakte onderhoudskosten c.q. kosten van verbetering van de eigen woning. Uit hofiiitspraken en een beslu.t van destaats- seeretaris blijkt dat ook wanneer de onmiddellijke samenl^ang tussen betalmg van kosten en de lening ontbreekt, dit niet noodzakelijkerwijs hoeft te betekenen dat het historisch-causaal verband niet bestaat. Hierna volgt een voorbeeld van een lening achteraf. De eigenaar van een woning verhoogde zijn hypotheek pas nadat de verbouwing was afgerond (de verbou- wingskosten had hij betaald uit zijn spaartegoeden). De renteaftrek over de hypo theekverhoging werd door de belastingdienst met geaccepteerd. Het Hof stelde de eigenaar in het gelijk omdat het van mening was dat er voldoen de verband bestond tussen de lening en de verbouwing. De staatssecretaris neemt aan dat er een causaal verband bestaat indien het geld van de lening binnen zes maanden na het afsluiten is besteed. Na die zes maanden gel den weer de gewone bewijsregels. Verder keurt de staatssecretaris goed dat het tegoed van een verbouwingsdepot voor een periode van twee jaar na storting in het depot niet in box 3 valt. De ontvangen rente wordt dan gesaldeerd met de hypo theekrente in box 1. Let op: na afloop van de tweejaarstermijn valt het (restant) van het depot wel in box 3, evenals het daarop betrekking hebbende leningdeel. Dit heeft tot gevolg dat over een deel van de destijds in box 1 afgetrokken afsluitprovisie en notariskosten nagevorderd zal kunnen worden. Met betrekking tot aflossingen op en toerekening van leningen bij panden in gemengd gebruik (box 1 plus box 3) heeft de staatssecretaris het volgende besloten. Aflossingen: voor panden die deels als eigen woning worden gebruikt en deels voor verhuur aan derden dienen aflossingen op de lening in beginsel pro rata te worden toegerekend. In de praktijk zal het veelal aantrekkelijker zijn om zoveel mogelijk op het box 3-gedeelte (verhuur) af te lossen. De staatssecretaris keurt dit goed voor gemengde leningen van vóór 1 januari 2001. Toerekening van schulden: de staatssecretaris keurt ook goed dat voor panden die gedeeltelijk aan derden zullen worden verhuurd, de lening zoveel mogelijk aan het eigen woninggedeelte mag worden toegerekend. Indien de gedeeltelijke huurbe- stemming in een later stadium ontstaat, dan wordt de lening naar rato van de oor spronkelijke waarde van het pand toegerekend, maar mogen de aflossingen zoveel mogelijk aan box 3 worden toegerekend. sjDtó;«^|^i^^es!w'?Ö!S#s;: n^t Visser ^^S^l||ist|i*»«l^^ Middelharnis en Gouda. Hoe- SSj||®ifti;0r|& be|teè<^^ aanvaardt de redactie geen enke- f:#i6S|3iiiitp}ÖA#è^ of onjuistheid of voor de gevolgen Arie en Anne-Marie Rommelse presenteren hun nieuwste jonge occasions. Arjan en Fryda Huizer presenteren hun automatise ringsdiensten en verkopen computerappa ratuur. Tevens is er een stand met verkoop van professionele 3-D kaarten, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan hospice 'Calando' te Dirksland. DWT-Multimedia is een bedrijf met een breed dienstenpakket. Er worden professio nele diensten geleverd, zoals geavanceerde websites en grafische ontwerpen, maar ook voor producten zoals reclamezuilen en com puters bent u bij het Multimediabedrijf op het juiste adres. Tijdens de open dag presen teert DWT-Multimedia haar diensten en pro ducten. Pronkstuk van de dag is de presenta tie van de door hen zelf ontworpen reclame zuil. Autobedrijf Rommelse is een zeer gespecia liseerde garage voor onderhoud en reparatie van alle automerken en bedrijfsauto's. Oudere auto's worden met de 25 jaar erva ring en kennis probleemloos gerepareerd, terwijl de nieuwste modellen auto's profes sioneel worden uitgelezen met een computer in geval van een storing in de elektronica, bijv. airbag, airco, ABS, etc. Dit motortest- /uitleesapparaat is voorzien van de nieuwste automodellen en testprogramma's. Ook voor kwaliteitsoccasions en nieuwe auto's weten inmiddels al veel klanten de weg naar autobedrijf Rommelse te vinden. Tijden de open dag worden zelfgemaakte Kruukplaetjes bij de koffie geserveerd en later op de dag krijgt u een overheerlijk hap je bij een drankje. Arjan, Fryda, Arie en Anne-Marie heten u van harte welkom op zaterdag 25 oktober van 10.00-18.00 uur. U kunt alvast een voor proefje nemen op één van de websites: www.autobedrijfrommelse.nl of www.dwt- multimedia.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4