Koekverkoop Open avond Toch nog 'gepraat' over Landschapsontwikkelingsplan Resultaten 24 uurs handhavingsestafette Zuid-Holland bekend Good Luck is stuurloos Jeugdwerk Herfstsfeer bij de RTM-stoomtram EIUUTfirai-IIIEUWS S.G. 'Prins Maurits voor adoptiekinderen Een duik in de diepte... Bejaardenmiddag CVB Ger. Gem. Hieuwe Tonge Nog op zoek naar Gebiedscoördinator Kaartverkoop van start voor groot WWZ-Concert in Grote Kerit Tholen Kerkdiensten Ger. Gemeenten Tijdrede SGP Ooitgensplaat Samenwerking loont Samenwerking Resultaten Sprekers Gebiedsgerichte aanpak PAGINA5 DINSDAG 7 OKTOBER 2003 Donderdag 9 oktober kan men opnieuw leer lingen van de scholengemeenschap 'Prins Maurits' aan de deur verwachten, die u boterkoek en speculaas te koop aanbieden. Jaarlijks wordt een koekverkoopactie gehouden om geld te verzamelen voor de financiële adoptie van 28 kinderen in diver se ontwikkelingslanden. De zevenduizend euro die hiervoor nodig zijn maken het mogelijk deze kinderen te voorzien van voedsel, medische zorg, kleding en onder wijs. Met uw steun willen de leerlingen zich graag voor hun minderbedeelde leeftijdsge noten inzetten. De koekverkoop vindt voor het grootste gedeelte van Goeree-Overflakkee, Schou- wen-Duiveland, St. Philipsland en Tholen plaats vanaf 12.30 uur. In de plaatsen Mid- delhamis, Oude Tonga en Bruinisse wordt om 16.30 uur gestart. Eén van de adoptiekinderen. Dat is het thema van de voo/stelling die André Verhagen met zijn poppentheater geeft op woensdag 15 oktober 2003 in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Het is een voor stelling voor kinderen vanaf 6 jaar en vol wassenen, die samen in een duikboot op zoek gaan naar een échte schat. De voorstel ling begint om 14.30 uur, de zaal gaat open om 14.15 uur. Toegangskaarten ad 3 zijn verkrijgbaar bij: Boekhandel Akershoek te Ouddorp, Plus Tessemaker te Stellendam en Viskil Bloemsierkunst te Middelhamis. De kaarten zijn ook te koop op 15 oktober in de zaal. De organisatie van deze middag is in handen van de Gereformeerde Kerk van Ouddorp. Voor meer informatie kunt u bel len naar: 0187-683402. MELISSANT - Dinsdag 7 oktober (heden avond), 19.30 uur, ds. A.A. Brugge. NIEUWE TONGE - Dinsdag 7 oktober (heden avond), 19.30 uur, ds. J. Schipper. OOLTGENSPLAAT - Donderdag 9 okto ber, 19.30 uur, ds. J. Schipper (tijdrede SGP). Op uitnodiging van de plaatselijke kiesvereni ging van de SGP in Ooitgensplaat, hoopt ds. J. Schipper uit 's Gravenpolder een tijdrede te houden. Deze wordt gehouden in de Kerk van de Gereformeerde Gemeente, Van Weelstraat 1De avond wordt gehouden op donderdag 9 oktober, om 19.00 uur. Het bestuur van de kiesvereniging heet een ieder die de SGP een warm hart toedraagt een hartelijk welkom. Tijdens de herfstvakantie rijdt de RTM-stoom tram als vanouds tussen de remise aan de Brou- wersdam in Ouddorp en het station bij het vakantiepark Port Zélande. Op woensdagen 15 en 22 oktober en de donderdagen 16 en 23 oktober vertrekken vanaf 11.30 uur de muse umtrams, de eerste met dieseltractie, de ande ren om 13.00 uur, 14.30 uur en 16.00 uur met stoomtractie. Op de zaterdagen 18 en 25 okto ber rijden vanaf 13.(X) uur de unieke motor trams van de RTM in een anderhalfuur dienst regeling (laatste tram op 16.(X) uur), waaronder het uit Oostenrijk teruggekeerde tramstel Sper wer, zojuist voUedig teruggebracht in de oude RTM-kleuren. De baan van de RTM is onlangs met 750 meter verlengd door de aanleg van een nieuw traject in de duinen bij het Bezoekers centrum. In de remise staan RTM-stoomloco- motief 57, gebouwd in 1920, en de rijtuigen 417 en 364. Dit tramstel is gedurende de ver bouwing van het Spoorwegmuseum in Utrecht bij de RTM in Ouddorp te bezichtigen. Op zaterdag 25 oktober is de remise gevuld met de laatste modeltreinenbeurs van dit jaar (geo pend van 11.00 tot 17.00 uur). Een ritje per tram kost 4,- voor volwassenen en 3,- voor kinderen (tot 12 jaar). MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De CVB afdeling Middelhamis-Sommelsdijk nodigt u uit op D.V. dinsdag 14 oktober 14.30 uur in 'De Hoeksteen'Ds. J. W. van Estrik zal een lezing houden over 'Herfst, vallende bla deren Voor vervoer bellen naar Taxi op Maat. Tijdens de handhavingsestafette in Zuid-Holland, op 24 en 25 september jL, zijn 24 uur lang milieucontroles uitgevoerd vanuit de lucht, vanaf het water en op het land. Alle resultaten zijn nu bekend. De belangrijkste con clusie is dat de samenwerking tussen de handhavende overheden goed ver loopt en meerwaarde oplevert. Tij dens de gezamenlijk uitgevoerde con troles is veel van elkaar geleerd. Gebleken is dat het gezamenlijk uitvoeren van controles werkt. Een goed voorbeeld is de controle van de brandweer samen met de milieudienst. Gezamenlijk kwamen ze tot de conclusie dat bij een bedrijf de aangelegde sprinklerinstallatie niet voor alle voorzienin gen en (gevaarlijke) stoffen het meest geschikte middel bij brand was. Daarvoor komt nu een andere oplossing. Het resultaat is dat vaker gezamenlijke inspecties gaan plaatsvinden. Met de gezamenlijke controles krijgen bedrijven bovendien alle inspecteurs tegelijk over de vloer, wat ook bij de bedrij ven als zeer positief wordt ervaren. "Geza menlijk controleren werpt zeker vruchten af en gaat in het reguliere werk vaker gebeu ren", aldus gedeputeerde Handhaving L. van der Sar. Alle resultaten van de handhavingsestafette zijn nu bekend. Aan de 1709 controles heb ben 531 handhavers deelgenomen. Daarbij zijn 782 mogelijke overtredingen geconsta teerd, soms meerdere op, één locatie. Veel bedrijven hadden hun zaken goed op orde. Tot nu toe zijn 92 processen verbaal opge maakt, 15 constateringen afgehandeld via lik-op-stuk (bijvoorbeeld een boete), 20 dwangsommen opgelegd en zijn er 240 schriftelijke waarschuwingen uitgegaan. Overige constateringen hebben geleid tot nader onderzoek. Bij sommige gevallen is het wachten op de analyseresultaten om te kurmen vaststellen of er sprake is van een overtreding. ZBERIKZEE - Zaterdag 4 oktober 2003 gin gen de korfballers van Good Luck naar Zier- ikzee om het op te nemen tegen All Ready. Vooraf werden bij de nieuwe hoofdsponsor. Visser Meubelen uit Sommelsdijk, groeps foto's gemaakt van de nieuwe shirts en trai ningspakken. Good Luck mistte basisspeler Nico Overduin vanwege vakantie en coach Van Hooydonk was afwezig wegens privé- omstandigheden. Ingmar Adam vulde de plaats van Overduin op. Vooraf wist Good Luck dat het moeilijk zou worden. Het duel tegen All Ready wordt gezien als een streekderby en beide ploegen willen niet voor elkaar onder doen. Ook op de ranglijst staan beide ploegen dicht bij elkaar. All Ready met 3 punten op de 5e en Good Luck met 2 punten op de 6e positie, beiden uit 5 duels. Bij Good Luck loopt het al weken stroef en de ploeg is niet in vorm en heeft weinig zelfvertrouwen. Voor de wed strijd hebben de spelers de koppen bij elkaar gestoken en samen met interim-coach Ben Vis afgesproken er vandaag hard voor te gaan werken en vooral plezier te beleven. Op een glad veld opende Samantha de Vos voor Good Luck de score vanuit een vrije bal. Vervolgens was Good Luck te enthou siast en tegelijk te nonchalant in het verdedi gende werk, waardoor de ploeg uit Zierikzee drie doelpunten uitUep. Bij Good Luck had men moeite om elkaar op het juiste tijdstip te vinden, waardoor de aanvallen zeer stroef veriiepen. Good Luck kwam ondanks de harde wind nog terug tot 5 - 3 met de rust. In de tweede helft leek dit beeld zich voort te zetten. All Ready hep uit naar 9-5. Interim- coach Ben Vis moedigde vol enthousiasme de Good Luckers aan. Dit leek over te slaan op de spelers, want binnen enkele minuten was het 9-8. Op dat moment werd een oimo- dige fout gemaakt, waardoor scheidsrechter Christiaans niet anders dan naar de kon wij zen. All Ready maakte het professioneel af. Arno Doomhein kwam het veld in voor Ing mar Adam en kort daarop kwam Good Luck weer terug tot een doelpunt verschil. Het mocht niet baten, want All Ready scoorde onder verdedigende druk toch de 11-9. Niet veel later werd de bal door een onnodige fout wederom op de stip gelegd, eindstand 12-9. De strijd was gestreden en verloren door Good Luck. Echter werd met opgehe ven hoofd het veld verlaten, want Good Luck was positief bezig geweest en wist een behoorlijke achterstand weg te werken, door hard voor elkaar te werken. Na afloop van het duel kreeg de selectie van het bestuur te horen dat coach Govert van Hooydonk per direct, met name wegens privé-omstandigheden, ontslag heeft geno men. Hierdoor is Good Luck momenteel stuurloos en probeert men het intern tijdelijk op te lossen totdat een nieuwe coach is aan gesteld. Voor andere uitslagen, foto's e.d. kunt u kijken op www.kvgoodluck.nl. Doelpunten Good Luck: Heidi Kamerling (4), Marcel Kievit (2), Britt Abbas (1), Samantha de Vos (1) en Arjan Zondervan Het forum dal de vragen van het publiek behandelde, v.l.n.r: Gebiedsgedeputeerde L. v.d. Sar, L.T. Coemans van Bureau Mentink, P. Hamelijnck, (de huidige gebiedscoördinator), P. de Ruyter van Arcadis/Bureau Alle Hosper en C. Stoutjesdijk van het Waterschap Goeree-Overflakkee. Op zaterdag 11 oktober komt het zaterdag avond jeugdwerk in Nieuwe Tonge weer bij elkaar. Er wordt dan een open avond gehou den. De jongeren wordt verzocht om hun muziekinstrumenten mee te nemen. De avond begint rond 19.30 uur. De organisatie rekent op veel belangstelling van de jeugd. Gedeputeerde L. van der Sar kondig de vrijdag 26 september in Eilanden Nieuws aan dat er met betrekking tot het Landschapsontwikkelingsplan "ge noeg is gepraat en dat er aan de slag moest worden gegaan". Vorige week echter bleek dat er toch nog even gepraat moest worden over het Land schapsontwikkelingsplan (LOP). Veel meer bestuurders, ambtenaren, verte genwoordigers van agrariërs en natuurorga nisaties dan werd verwacht, waren naast de 'gewone' belangstellenden naar de Delta Expo bij de Haringvlietsluizen getogen. Ze kwamen allemaal voor de informatieavond over het Landschapsontwikkelingsplan. De overweldigende opkomst bewees de grote belangstelling onder de bevolking van Goe ree-Overflakkee voor het LOP. De informa tie over het LOP was bedoeld om de bevol king van Goeree-Overflakkee voor te lichten over de totstandkoming en de inhoud van het plan. Het LOP voor het eiland is opgesteld door de vier eilandelijke gemeenten, het Waterschap en de Provincie Zuid-Holland. De bedoeling van het plan is om het karakter van het eiland zoveel mogelijk te bewaren, maar daarnaast ook ruimte te bieden voor ontwikkelingen op het gebied van woningbouw, bedrijfsves tiging, landbouw, waterbeheer en recreatie. De komende dertig jaar kunnen de gemeen ten hun bestemmingsplannen aanpassen aan dit LOP. Gebiedsgedeputeerde voor Zuid-Holland Zuid, de heer Van der Sar, die tevens voor zitter van de stuurgroep Goeree-Overflakkee is, verwelkomde de vele aanwezigen. Hij legde uit dat er toch nog 'even gepraat' moest worden over het LOP, want de bedoe ling van deze avond was, naast het geven van informatie over de totstandkoming van het LOP, dat er ook vragen door de belangstel lenden konden worden gesteld over het Plan. Drie sprekers die betrokken zijn geweest bij de opstelling van het Landschapsontwikke lingsplan gaven deze avond toelichting op de verschillende facetten die in het LOP aan de orde komen. De heer P. de Ruyter van Arcadis/bureau Alle Hosper, de bureaus die het LOP hebben geproduceerd, legde de aanwezigen uit hoe het bureau te werk is gegaan bij de opstelling van het plan. In het Plan is een landschapsvisie voor Goeree-Overflakkee opgesteld. Voor sommige delen van het eiland zijn delen van die landschapsvisie al uitgewerkt. In de omgeving van Middelhamis, rondom het aan te leggen zoetwateraanvoerkanaal, worden mogelijkheden voor recreatie aan bevolen. Ook kan er door duurzaam water beheer. Deltanatuur, kreekontwikkeling en provinciale ecologische hoofstructuur, bui ten en binnendijks een ecologische waarde vol gebied ontstaan. Door het duurzame waterbeheer kunnen op dit deel van het eiland specifieke vormen van land- en tuin bouw worden ontwikkeld, zoals de bollen- teelt. Het plan geeft wel een voorkeur voor uitbreiding van Middelhamis in zuidelijke richting. De aanleg van de Scharrezee is uit de plan nen verdwenen. Wel wordt Stellendam en omgeving een schakelfunctie toebedacht tussen de kop en de romp. Dit zal dan een groen gebied worden tussen de N57 en de Plaat weg. De zuidrand van Flakkee kan volgens het LOP een eigen identiteit krijgen door brakke natuurontwikkeling en aangepaste vormen van landbouw. Kreken kunnen rondom Dirksland worden gecombineerd met nieu we landgoederen. Polder Den Bommel krijgt een gemengde invulling van landbouw, natuurontwikkeling en recreatie. De heer P. Hamelijnck, de huidige gebieds coördinator voor Goeree-Overflakkee van de Provincie Zuid-Holland, verduidelijkt dat het LOP geen theoretische benadering is, maar volgens hem moet er gekeken worden naar de 'scoringskans' en hij wijst er op dat de gebiedsgerichte aanpak, zoals ook - met succes - op de Kop van Goeree plaatsvindt, voor het gehele gebied gaat gelden. Dit levert volgens hem de meeste kans van sla gen op. De vertegenwoordiger van het Waterschap Goeree-Overflakkee, de heer C. Stoutjes dijk, roept de aanwezigen op om aan de slag te gaan met het gebiedsgerichte beleid en ook de subsidiemogelijkheden te benutten. Na de uitleg van de verschillende betrokke nen bleef er voor het stellen van vragen wei nig tijd over. Nu is het dus tijd voor de daden, de betrok ken besturen kunnen aan de slag om nieuwe bestemmingsplannen aan te passen aan het LOP. Toch zullen al de voorstellen die in het Plan worden gedaan, nog via gemeenteraden en waterschappen moeten worden overgeno men. Wel bleek tijdens de bijeenkomst dat er heel snel een nieuwe gebiedscoördinator voor Goeree-Overflakkee moet worden aan gesteld. Deze functionaris kan de contacten tussen de verschillende overheden onder houden. Op maandag 13 oktober gaat de kaartver koop van start voor een groot W.W.Z.- Con cert dat op 8 november a.s. gegeven wordt in de Grote Kerk te Tholen. Aan deze koor- en samenzangavond werken mee: - Jong Chr. Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloria' o.l.v: J. Kramer; - Jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirksland o.l.v. W.A. den Hertog en Ron van Otimien, orgel; - Klaas Jan Mulder, orgel- en pianosolo's, begeleiding koor en samenzang. Aanvang: 19.30 uur, kerk open: 18.45 uur. Toegangsprijs volwassenen: 7, kinderen t/m 12 jaar: €3.50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: - Boekhandel Oostdijk, Tholen - Boekhandel Van der Boom, Sommelsdijk - Boekhandel Hoekman, Yerseke - Stichting WWZ- concerten. Voorstraat 35, Dirksland, tel.: 0187-603510, inter net: www.wwz-concerten.nl. Wilt u dit prachtige concert bezoeken, wees er dan zeer snel bij, want vol is vol. De opbrengst van dit concert komt ten goe de aan het werk van de O.Z.O. (Onderlinge Zorg Oekraïne). Allen hartelijk welkom. -43- Ze heeft haar uiterste best gedaan om het voor Willem gezellig te maken, begrijpt hij. Van harte hoopt hij, dat ze het samen goed zullen hebben. Dat Willem ook zijn mst krijgt. Want daar is hij aan toe. "Ik vind Willem er niet zo best uitzien, de laatste tijd", zegt hij. "Als het langer duurt zou ik de dokter maar een keer langs laten komen, Thonia." "Is hij weer overspannen?" vraagt ze geschrokken. "Dat niet direct. Ik denk eerder, dat hij last van zijn hart heeft", zegt hij. "Hij tobt altijd veel en is daar moe door. Bij ons ging hij vaak rusten. We lieten hem stU zijn gang gaan... De hele dag wandelde hij of zat hij in het bakhuis wat te lezen, maar evengoed kon hij zo wit zien." Nu heeft hij het tegen haar gezegd. Hopelijk heeft ze hem begrepen. Ook wat de mst betreft. "Hij kan zoveel msten als hij wil en hij moet maar vaak in het plantsoen gaan wandelen. Daar staan bankjes om te rusten", zegt ze zorgzaam. "Dan zal het wel goed komen", zegt Frederik. Hij is blij, dat ze hem begrepen heeft. "En als er iets is, bel je me maar, hoor, Thonia." Even schrikt ze ervan, maar dan hersteh ze zich. Het zal wel meevallen. Het zal de oude kwaal zijn. Dat tob ben maakt Willem ziek, maar toch kijkt ze even opmerkzaam naar Willem, als ze weer beneden zijn. Hij ziet er inderdaad teer uit, denkt ze bezorgd. Toch is ze blij, dat hij er weer is. Vooral op die lange, donkere avonden heeft ze zich zo eenzaam gevoeld. Hij moet maar goed rasten, dan knapt hij wel weer op. Mis schien heeft hij de laatste tijd te veel gewandeld. Bij haar zat hij altijd te lezen. Hij wandelde bijna nooit. Het meisje loopt naar Frederik toe. "Wat is dat?" vraagt ze. Haar heldere, blauwe ogen kijken hem aan, terwijl ze met haar vingertje over de zilveren ketting glijdt, die aan zijn knoopsgat bevestigd is. "Dat is een horloge", antwoordt Frederik. "Kijk maar eens." "Echt?" vraagt ze verbaasd. "Papa heeft een heel ander. Dat draagt hij om zijn pols." "Dit is een zakhorloge", zegt Frederik. Hij laat haar het horloge zien en even aan het oor horen. "De hoor het tikken", zegt ze. "U hebt een mooi horlo ge, maar de klok van de buurvrouw is mooier. Daar zit zo'n lief vogeltje in." "Dat vind ik ook", zegt Frederik. "Kom maar, dan zal ik hem nog eens laten roepen." Hij tilt haar vlak voor de klok. "Nu kan ik hem goed zien", juicht de kleine. "Popje gezien, kastje gaat dicht en de oom gaat naar huis", zegt Frederik. Hij strijkt de kleine over haar glanzende kmllen. Buiten raast de storm. Het is geen weer om eruit te gaan. Willem kijkt door de ramen, waar het water tegen aan gutst. Hij is nu weer twee dagen thuis. Hij kijkt nog even naar de donkere lucht, dan pakt hij het boek dat voor hem op de tafel ligt. Hij kan er zijn ge dachten echter niet bijhouden. Hij wil straks toch een eind gaan wandelen. Zo gauw het iets minder hard regent, gaat hij naar buiten, neemt hij zich voor. Het duurt nog mim een uur, voordat het iets minder wordt. Dan trekt hij in de gang zijn regenjas aan. "Willem, wat ga je doen?" komt de stem van Thonia, die boven met de bedden bezig is. "Een eind lopen", antwoordt hij. "In dit weer?" vraagt ze. Hij hoort de afkeurende klank in haar stem. "Ja", antwoordt hij enkel en loopt naar de buitendeur. Toke zou hem gewoon laten gaan. Thonia is zo anders, denkt hij en duikt wat dieper in de kraag van zijn regenjas. Het is guur buiten. De regen striemt in zijn gezicht. Toch knapt hij op van het buiten zijn. Hij moet om grote plassen heenlopen om natte voeten te voor komen. Onwillekeurig neemt hij de weg naar de plaats waar zijn ouderlijke woning staat. Die is nu onbe woond. Stadse mensen hebben het huis gekocht, maar gaan het pas over een paar maanden opknappen, heeft hij gehoord. In de winter zal er anders niet veel van terecht komen, denkt hij. Hij staat vanaf de weg stil naar de lage boer derij te kijken. Hij ziet in gedachten moeder bij de kachel zitten. Vader zit tevreden aan de andere kant zijn krantje te lezen. Zijn zwarte sokken msten op de plaat van de houtkachel. Hij en Thonia zitten aan de tafel. Frederik speelt met de hond. Wat is dat lang geleden. Hoe goed was het in die dagen. Wie had ooit kunnen denken, dat alles zo anders zou worden? Wat had hij er tegenop gezien om naar Duitsland te gaan. Vooral omdat vader in die dagen helemaal niet goed was. Hij tuurt naar de lage ramen, waar de vitrage nog voor hangt. Precies zoals toen. Maar nooit zal het vriende lijke gezicht van zijn moeder daarachter meer te voor schijn komen. Hij voelt niet, dat de regen hem langzamerhand door weekt. Hij loopt de hof op en komt achter bij het boomgaardje terecht. Hier hield vader altijd een geit. In het voorjaar werden er vaak kleine geiten geboren, of beter gezegd geiten en bokken. De geitjes hielden ze een tijdje, totdat ze groot waren, dan werden ze ver kocht. De bokjes werden al vrij snel opgehaald door een man, die in het dorp woonde. Het heeft Thonia veel tranen gekost, toen ze wist wat daarmee gebeurde. Hij hield zich altijd groot, maar hij vond het ook zielig voor de beestjes. Hij loopt naar de achterdeur en voelt aan de klink. Die zit natuurlijk op slot. Hij had niet anders verwacht. Met zijn handen boven zijn ogen tuurt hij de keuken bin nen. Hij ziet de ouderwetse kachel met de zilveren rand eromheen staan. Ook staan er nog een tafel en een paar stoelen. Alles staat er net zo, of ze er straks weer zul len plaatsnemen. Nog even kijkt hij, dan draait hij zich met een mk om. Het is voorbij. Hij moet niet dagdro men over dingen, die nooit meer teragkomen. Maar hij zou willen, dat hij de tijd temg kon draaien. Temg tot het moment, dat hij naar Duitsland moest. Niet omdat hij dan weer jong was, maar om hetgeen er gebeurd is en de tijd daarna. Hij zou het anders doen. Dat weet hij zeker. Maar nu is het te laat! Er valt niets meer goed te maken. Hij loopt naar het schuurtje waar de geit altijd stond. Daar steunt hij met zijn hoofd tegen een balk. En toch moet hij het goed maken, eer.hij sterft! Want zo kan hij God niet ontmoeten. Hij moet vergiffenis ontvan gen, maar dan zal hij die ook moeten vragen en niet alleen aan de Heere. Hij kan er niet mee wachten. Hij voelt heus wel, dat hij zo lang niet meer zal leven. Die benauwdheid wordt erger in plaats van beter. Het is donker in het schuurtje. Daardoor kan hij zich bijna inbeelden dat Sik er nog staat. Het stro ligt er nog. Hij gaat even op een pak zitten. Dan voelt hij hoe nat en moe hij is. Het is net als vroeger. Moeder zou zo naar het schuurtje kunnen komen. Hij beleeft weer het moment, dat ze hem kwam roepen, toen vader niet goed geworden was. Met één oogop slag had hij het gezien. Vader had een hartinfarct gehad. Hij was er slecht aan toe. Hij had niet verwacht, dat vader het overleven zou. Maar het gebeurde. {wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5