Algemeen directeur Van den Boogert neemt afscheid van de HDG De week slecht begonnen OPEN DAG Uitnodiging voor kennismaking met tastbare Deitanatuur Marga Jessurun overleden Opbrengst rommelmarkt EiüunDcn-raEuwi 'Ongelooflijk zuinig! EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Lambertuskerk Strijen Bustocht naar Margriet Winter Fair 2003 Herfstexcursie Scheelhoek Najaarsverkopïng Vrouwenvereniging Gereformeerde Gemeente Nieuwe Tonge Ja, u heeft al kunnen lezen dat het eraan zat te komen, maar inmiddels is het een feit: na een dienstverband van bijna 30 jaar heeft algemeen directeur Iz. van den Boogert van de Stichting HDG afscheid genomen, om - gebruikmakend van de OBU-regeling - te gaan genieten van z'n vrouw, kin deren en kleinkinderen. En van veel meer(?) vrije tijd. Dat laatste zal voor Van den Boogert waarschijnlijk wel wennen zijn, als we af moeten gaan op de vele persoonlij kheidstyperingen die de scheidende directeur en zijn vele gasten kregen aan te horen tij dens de afscheidsreceptie van afgelo pen donderdagmiddag in de recreatie zaal van verpleeghuis 'de Samari taan'. Daar werd hij namelijk toegesproken door vijf mensen, afvaardigingen van die hem in zijn arbeid dagelijks omringden. En na afloop zullen de aanwezigen op z'n minst wel enige beeldvorming opge daan hebben over wat voor mens Van den Boogert is: in ieder geval een zui nig man. Zelfs een 'cabaretoptreden' door twee HDG-medewerkers was met dat gegeven doorspekt. Sommelsdijkse carrière Op de penning H.D.G. Borduurwerk Eben-Haé'zer Kom kennismaken met de natuur op de Westplaat-Buitengronden! HOE-familiefonds voor diaconale hulp op menselijke maat Stichting Hulp Oost-Europa in Bar- neveld wordt al geruime tijd gecon fronteerd met een toenemend aantal aanvragen voor individuele diaco nale hulp. Daarbij gaat het om bij dragen voor noodzakelijke medicij nen, een chemokuur, reiskosten om naar het ziekenhuis te gaan, een nieuwe bril enzovoort. Het gaat in deze aanvragen feitelijk om diaco nale hulp op menselijke maat. Programma oktober PAGINA 2 DINSDAG 7 OKTOBER 2003 Allereerst sprak zijn (waarnemend) opvol ger dr. J. van der Wulp namens het Manage ment Team. Hij begon met een korte schets van Van den Boogert's carrière: eerst een poosje op een accountantskantoor gewerkt, daarna bij de toenmalige Energie Maat schappij Goeree-Overflakkee, lid geworden van het bestuur van rusthuis 'de Goede Ree', toen de overstap gemaakt naar de functie van administrateur-econoom bij 'de Goede Ree', aansluitend economisch directeur en ten slotte algemeen directeur. Tussen de bedrij ven door voltooide hij aan de Erasmus-uni versiteit ook nog eens zijn studie economie, waardoor hij nu nog steeds als doctorandus economie door het leven gaat. "En toch", aldus Van der Wulp: "heel die carrière heeft hij gewoon in z'n geboorteplaats Sommels- dijk gehad. Hoe krijg je 't voor elkaar?!" Na zijn vertrek bij de HDG zal Van den Boogert nog wel als lid van de Raad van Bestuur betrokken blijven bij de aanloopfase van de Stichting ZorgSaam, waarvan verwacht wordt dat die dit jaar nog van start kan gaan. Maar toen kwamen de eigenschappen van Van den Boogert. Eerst de 'slechte': "onge looflijk op de penning!" riep Van der Wulp uit. "Altijd hoorde je 't weer 'hoe duur is het?' als er iets moest komen, maar nooit: 'ga maar lekker je gang'." En een goede eigenschap van Van den Boogert? "Onge looflijk op de penning!" riep Van der Wulp opnieuw uit, "want dat is óók 'n goede eigenschap, waardoor 'ie 't onderste uit de kan wist te halen. Zolang Van den Boogert aan de financiën zat, wisten we dat we ons geen buil konden vallen." Wie in ieder geval ook flink tegen Van den Boogert's zuinigheid opgelopen moet zijn, zo klonk tenminste onmiskenbaar in diens woorden door, was de heer W. Eijbers, die namens de Ondernemingsraad sprak. clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE; tel. (0187)47 10 20 e-maii: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur siuitingstermiin overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg' van onduidelijke advertentie- opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 1022, privé (0187) 60 1440 email: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEIMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar 35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 "Omdat je over de centen ging, was je de belangrijkste met wie we te maken had den...: vreselijk zuinig! De mensen hier zul len wel opgelucht ademhalen nu je weg bent; dan gaan eindelijk de vingers van de knip af en kan er eens iets worden gedaan!" Toch ging het er in goede harmonie aan toe toen deze woorden schertsend eruit werden gegooid. Ook toen Eijbers zijn waterval van persoonlijkheidstyperingen over Van den Boogert vervolgde: "rechtlijnig, lang van stof, behoorlijk halsstarrig en soms een beet je onzeker; automatisering had hij niet nodig of een harde schijf op z'n bureau, want die harde schijf was 'ie zelf!" Maar ook had Eijbers - en mét hem de Ondernemingsraad - Van den Boogert ervaren als "eerlijk en integer, je nam ons altijd serieus." En alsof 't niet op kon stak namens de Raad van Bestuur ook de heer J. de Waard niet onder stoelen en banken bekend te zijn met Van den Boogert's zuinigheid. Al was het alleen al bij het aanbieden van het afscheids cadeau - een pracht tuinmeubelset. "We hebben dat geheel in jouw stijl gedaan", richtte De Waard zich tot de scheidende directeur: "we hebben éérst een doel gesteld, tóen gekeken naar het beschikbare budget en tóen pas zijn we om ons heen gaan kijken. Enhet wérkte nog óókDoor het pas in de nazomer te kopen, was het goedkoper en hadden we méér voor 't zelfde geld!" En evenals Eijbers zal ook De Waard niet licht Van den Boogert's geijkte vragen vergeten: 'hoeveel gaat dat kosten?', 'hebben we dat wel echt nodig?''kan dat niet anders?' Vol gens De Waard zijn termen als 'budgettair neutraal' de vertrekkende directeur op 't lijf geschreven. En de uitspraak "met tekort, daer ken je gean boer op bluve", schijnt óók tot zijn gezegdes te behoren. Maar aan de andere kant besefte De Waard ook: "hadden ze in Den Haag maar méér van die Izakken, dan hadden ze nu wat centjes over gehad, 't Is destijds beslist een goede keus geweest om Izak binnen te halen, hij heeft op voor treffelijke wijze zijn werk verricht!" 't Is dan ook met weemoed, zo zei De Waard, dat de Raad van Bestuur afscheid van Van den Boogert neemt. Want wat De Waard betreft ziet de afkorting HDG op méér dan alleen de stichtingsnaam 'Her vormd Diakonale Gezondheidszorg'. "Zo staat de 'H' voor 'herinneringen'. Immers, wie zal ooit hebben kunnen denken dat zo'n eenvoudige jongen uit Sommelsdijk nog eens econoom en algemeen directeur van de HDG zou worden? En de 'D' staat voor 'degelijkheid', typerend voor zowel Van den Boogert's uiterlijk als z'n innerlijk, voor zowel z'n privé-leven als z'n dagelijkse acti viteiten. En de 'G' staat voor 'gedreven heid'. Want inderdaad: met grote gedreven heid kon hij diverse keren hetzelfde verhaal vertellen, net zolang totdat 'ie z'n doel bereikt had. Ofwel: zonder strijd geen over winning," aldus De Waard. In dat laatste herkende ook' directeur alge mene zaken I. Moerland van het Van Weel- Bethesdaziekenhuis te Dirksland Van den Boogert; hij sprak namens de Stichting ZorgSaam. "De aanhouder wint" was één van de typeringen waarin Moerland zijn ll5^> scheidende collega herkent, "hij blijft zoe ken naar openingen. Hij is ook een harde werker, die altijd bezig is en ook veel geduld heeft. Maar hij is ook kritisch, en een fijn proever, zo van 'wat de boer niet kent, dat eet 'ie niet'. Met al die eigenschappen heeft hij veel weten te bereiken in de zorgwereld." In een gloedvol betoog sprak namens de cliëntenraad de heer L. van Alphen Van den Boogert toe. "Dat iemand zo lang bij één en hetzelfde bedrijf werkzaam is gebleven, kun je vanuit verschillende invalshoeken bekij ken, bijvoorbeeld als 'bedrijfsloyaliteit' of als een 'zekerheidsoptie'. Maar wat het bij Van den Boogert ook moge zijn, in ieder geval getuigt het van verbondenheid met de HDG." Van Alphen zal zich de integerheid in omgang met anderen, het wederzijds respect voor elkaar en het met open vizier elkaar toetreden, zoals hij dat van Van den Boogert ondervonden heeft, zéker in herin nering houden. Hij vergeleek diens werk van de afgelopen bijna dertig jaar met 'een borduurwerk, dat je regelmatig omhoog houdt om te zien of je de kruissteekjes wel goed hebt gezet'. "Zo keek u bij elke stap of vooruitgang of het wel juist was. U wist waar u mee bezig was, al zal niet iedereen u altijd even goed begrepen hebben. Maar nu is uw borduurwerk klaar. U kunt het omhoog houden en dan ziet u op de voorkant in sierlijke letters staan: 'Eben- Haëzer' - tot hiertoe heeft ons de HEERE geholpen. Die rode draad heeft door heel ijw werk heen gelopen. Maar als u het borduur werk omdraait, ziet u aan de achterkant hoe met die rode draad zich ook andere draden hebben verweven. De zwarte draden van zorg, leed en verdriet. De gele draden van hetgeen waarin u niet begrepen werd. Maar ook de blauwe draden van de trouw waar mee u aan de HDG verbonden was. En de groene draden van het geloof in uw werk." Nu Van den Boogert's 'borduurwerk' klaar is, wenste Van Alphen hem toe dat 'ie - Pau- lus' woorden gebruikend - zeggen mag: 'ik heb de goede loop gelopen'. Met een dankwoord eindigde in die geest Van den Boogert ook 'zijn' afscheidsmid- dag. Graag was hij nog wel uitgebreid inge gaan op de vele woorden die hem deze mid dag waren toegevoegd. En graag zal hij een en ander ook nog wel hebben weerlegd, maar: hij hield het kort! Niet alleen omdat hem op 't hart was gebonden het toch vooral niet te lang te maken, maar ook omdat hij niet al teveel over zichzelf wilde gaan ver tellen, zo liet hij weten. Want terdege was hij er zich van bewust dat het niet zijn eigen ver diensten zijn dat hij het tot dusver heeft gebracht, in een goede gezondheid - met minder dan 10 ziektedagen in al die bijna dertig jaar - en nog omringd door zijn gehe le gezin, kinderen en kleinkinderen. Naast een dankwoord tot degenen die hem deze middag hebben toegesproken en tot hen met wie hij in goede verstandhouding heeft samengewerkt, toonde Van den Boogert zich dan ook bovenal dankbaar aan Hem, Die hem tot hiertoe heeft geholpen: "Eben- Haëzer!". Rond zeven uur gisterenmorgen is aan de Staakweg tussen Dirksland en Melissant een werkbas met twee inzittenden in de sloot beland. Naar het zich laat aanzien is de bus - komend uit de richting Dirksland - met de rechterwielen in de berm terechtgekomen en daarna over de ande re weghelft in de sloot gedoken. Gelukkig naderden op dat moment geen tegenliggers. De inzit tenden, twee werknemers van een Thools kunststoffenbedrijf, raakten lichtgewond en werden naar het ziekenhuis gebracht. De Staakweg is in beide richtingen enige tijd afgezet geweest. Op zaterdag 11 oktober is er in de Grote of Sint-Lambertuskerk van Strijen een Open Dag. Van 11.00 uur tot 16.00 uur staan de deuren van het eeuwenoude bedehuis open om een ieder die dat wenst in de gelegenheid te stellen de kerk te bezichtigen. Het interi eur kent vele bezienswaardigheden. Zo zijn er vele zeer oude grafzerken aanwezig. Ook heeft de kerk 16 gebrandschilderde ramen, elk met een eigen verhaal. Het 17e eeuwse doophek en de 17e eeuwse Schout en Sche- penenbank zijn fraaie voorbeelden van de lokale schrijnwerkerkunst. De oudste delen van het huidige kerkgebouw dateren uit het begin van de 15e eeuw maar op de zelfde plaats stond reeds in de 9e eeuw een kerkge bouw. Resten hiervan zijn nog zichtbaar. Voor uitleg wordt gezorgd. Het orgel in de Strijense Lambertuskerk is eveneens te bezichtigen en te beluisteren. Het is ook mogelijk het orgel zelf te bespe len. Het imposante instrument werd in 1840 opgeleverd door de bekende Groningse Orgelmaker Petrus van Oeckelen. Het was zijn eerste, zelfstandig gebouwde orgel. Na vele restauraties, reparaties - met wisse lend succes - werd door de Dordtse orgel maker Jan L. van den Heuvel in 1975 een nieuw orgel gebouwd in de oude orgelkas en met gebruikmaking van nogal wat oud mate riaal. In 1994 werden, na de kerkrestauratie, enkele wijzigingen aangebracht waardoor het oude klankidioom als uitgangspunt dien de. Om 16.00 uur zal de organist MARIEN HOFMAN een afsluitend concert verzorgen. Marien Hofman is momenteel een van de organisten van de Singelkerk te Ridderkerk. Een belangrijk deel van zijn jeugd bracht hij echter door in de Hoeksche Waard. Zijn vader was predikant van de Gereformeerde Gemeenten van resp. Klaaswaal en later Goudswaard. Als leraren komen we de namen tegen van Henk de Gelder en momenteel Christiaan Ingelse (Gouda). Voor het concert in Strijen heeft hij een keu ze gemaakt uit een aantal uiteenlopende orgelwerken waarin hij de klanken van het Strijense orgel kan presenteren. Op het pro gramma staan o.a. werken van Buxtehude (Passacaglia in d-moll) J.S. Bach (AUeein Gott in der Höh sei Ehr), het Cantabile van Gesar Franck en van Louis Vieme de Caril- lion uit de 24 pieces en style libre. Een bij zonder werk is de door Marien gecompo neerde sonate 'Bruid en Bruidegom' waar voor hij als thema's koos het lied van de bruid (Psalm 72) en het hed van de bruideg om (Psalm 45). Marien componeerde dit werk voor een huwelijksjubileum van zijn ouders. Zowel de open dag als het slotcon- cert zijn gratis toegankelijk. Op 18 november organiseert de Stichting Regio VVV Zuid-Hollandse Eilanden een bustocht naar De Winterfair van weekblad Margriet in de Jaarbeurs in Utrecht. Al j aren is dit evenement een groot succes. U vindt er een kerststad, een stadspark, een winterdorp met een heuse ijsbaan, een theaterpodium en drie Margriet Plaza's. Er zijn workshops, optredens van artiesten, modeshows. Teveel om op te noemen. U reist comfortabel met de bus die u voor de Jaarbeurs afzet, dus geen parkeerproblemen. De opstapplaatsen zijn: Melissant, Stellen- dam, HeUevoetsluis, Rockanje, Oostvoome, Brielle en Spijkenisse. Boeken voor deze bustocht kan bij de VVV kantoren in Middelhamis, HeUevoetsluis, Rockanje, Oostvoome en Brielle en de agentschappen in Abbenbroek en Spijkenis se. Meer info telefonisch: 0181-401600 0187-484870. Heerlijk uitwaaien en genieten van de herfst- sfeer in de prachtige natuurgebieden van Natuurmonumenten op Goeree. Dat kunt u doen in de maand oktober door deel te nemen aan een excursie die Natuurmonu menten organiseert. Op woensdag 15 okto ber vertrekt de boswachter om 13.00 uur voor een wandeling naar Scheelhoek en 't Kiekgat. De voormalige zandplaat Scheel hoek is nu een vogelrustgebied dat normaal niet voor publiek toegankelijk is. In de win ter overwinteren hier vele duizenden gan zen. Voor de excursie geldt dat u zich dient aan te melden bij de VVV Ouddorp, telefoon: 0187 681789. Hier hoort u waar de excursie ver trekt. De excursies zijn gratis voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 2,25 en kinderen t/m 12 jaar 0,45. Goede wandelschoenen zijn aanbevolen en een ver rekijker komt goed van pas. Vrouwenvereniging 'Ora et Labora' uit Ouddorp, hoopt op donderdag 9 oktober 2003 haar najaarsverkoping te houden in Eben-Haëzer. Belangstellenden zijn welkom tussen 9.30 en 16.30 uur. Er zullen verschillende dingen verkocht worden, zoals Handwerk, creatieve dingen, zelfgemaakte kaarten, speelgoed en cadeau tjes. Maar ook boeken, bloemen, kaas, cake, koekjes, arretjescake en brokken. Ook is er nog een kleine rommeltafel en zijn er kerstkaarten. Het bestuur nodigt u uit oom een kijkje te komen nemen en natuurlijk kan er dan ook een kopje koffie gedronken worden. Voor de kinderen is er een leuke vertassing. De opbrengst is ook deze keer voor de kerk- bankkussens. We hopen dan ook dat velen blijk geven van hun belangstelling en de ver koping met een bezoek vereren. Presentaties, een informatiemarkt en wandelexcursies. Allemaal activi teiten die plaatsvinden op de infor matiemarkt Westplaat op zaterdag 11 oktober a.s. Deltanatuur organi seert de informatiemarkt om alle bewoners van Goeree-Overflakkee kennis te laten maken met het eerste stukje tastbare Deltanatuur op het eiland. Iedereen is van harte welkom tussen 10.00 en 14.00 uur in de tent op de Westplaat-Buitengronden. Verschillende organisaties staan klaar om bezoekers te informeren over water- en natuurontwikkelings projecten als de Westplaat, maar bij voorbeeld ook de integrale zoetwa tervoorziening. De Westplaat-Buitengronden, het 70 hectare grote buitendijkse gebied aan het Haring vliet, is teruggebracht in de staat van vóór de afdamming van het Haringvliet in 1973. Het Haringvliet stroomt nu weer via kreken door dit gebied en dat zal allerlei (zeldzame) vogels en planten aantrekken. Tegelijkertijd heeft Deltanatuur gewerkt aan natuuront wikkeling op de Ventjagersplaten. Grqnd die vrijkwam bij de Westplaat werd op de Ventjagersplaten gebruikt om delen, die door erosie verloren zijn gegaan, weer te herstellen. Zozijn er in één klap twee gebie den beter van geworden: de Westplaat is omgevormd tot een aantrekkelijk natuurge bied en de erosieschade aan de Ventjagers platen is hersteld. De Westplaat is het eerste project van for maat dat wordt opgeleverd door Deltana tuur. Overheden en maatschappelijke orga nisaties werken in Deltanatuur samen aan de terugkeer van 3.000 hectare robuuste, water rijke natuur in de mondingen van Rijn en thkyaêir»nd &ftft«a<»-Oueril Ak« Maas. De Westplaat is daarvan een mooi begin. Iedereen is van harte welkom om op zater dag 11 oktober tussen 10.00 en 14.00 uur kennis te maken met de metamorfose van de Westplaat Buitengronden. Er wordt dan een informatiemarkt gehouden waar geïnteres seerden hun licht opkunnen steken over water en natuurontwikkeling op Goeree- Overflakkee. Ook worden er wandelexcur sies gehouden onder leiding van deskundi gen, zijn er presentaties en vindt de verto ning van de Deltanatuur-film plaats. Aan de informatiemarkt werken de volgende organisaties mee: Staatsbosbeheer, Deltana tuur, projectorganisatie Westplaat, Vereni ging Natuur en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee, Rijkswaterstaat en FraME (project integrale zoetwatervoorzie ning). De wandelexcursies vinden plaats om 10.45 en 13.00 uur. Presentaties kunt u bij wonen om 10.15 en 13.15 uur. De informa tiemarkt is dooriopend geopend van 10.00 tot 14.00 uur. Wie vragen heeft over Delta natuur of de informatiemarkt op zaterdag 11 oktober kan een email sturen naar deltana- tuur@lnvzw.agro.nl of bellen met 078- 6395408. Terwijl haar tentoonstelling, die haar ruim 40-jarige fotografische carrière omvatte, nog in het Diekhuus in Middelhamis hing, over leed op 30 september Marga Jessurun. Foto- club De Rarekiek verliest hiermee een dier baar fotografe en iemand voor wie de foto- club heel veel betekende. Daarnaast was zij een inspiratiebron voor veel leden door haar aanpak, die vol zelfkritiek zat. Aan een foto mocht niets mankeren. Anders moetje hem niet maken was haar geleerd. Die lessen leerde zij toen ze in 1960 lid werd van de diagroep op het eiland, die in 1963 door een fusie uitmondde in fotoclub De Rarekiek. Bekende fotografen uit die tijd, zoals Wim Noordhoek, Chris en Robert Broere, kwamen naar Goeree-Overflakkee om de toen nog kleine, enthousiaste groep fotografen de kneepjes van het vak bij te brengen: technisch, creatief en hulp bij de zoektocht naar een eigen stijl. Marga pakte die handreikingen goed op en doordat ze makkelijk contact mensen maakte, was nien- senfotografie een belangrijk onderwerp voor haar. Met een prachtige serie van 20 zwart wit mensenfoto's behaalde ze in 1969 als een der eerste vrouwen in de Fotobond het predikaat bmk (bonds meester klasse). Toen haar collectie foto's groot genoeg was begon ze lezingen te geven en ook jureerde ze werk van andere fotoclubs. In de loop van de jaren '80 schakelde ze steeds meer over op kleurenfotografie, opnieuw met de mens als onderwerp maar ook de natuur, vooral in Frankrijk, het land waar ze zo graag kwam. Toen de digitale fotografie populair werd, werd ze de computer de baas om hiermee haar beelden nog beter de perfectie mee te geven, die ze zo nastreefde. Een grote serie over de dorpen op het Franse platteland was hiervan het resultaat, dat twee jaar geleden zijn bekroning kreeg met een tentoonstelling in het Diekhuus. Enkele weken geleden was het tijd om in hetzelfde Diekhuus nog eenmaal temg te blikken op meer dan 40 jaar fotografie. Gelukkig kon ze te midden van familie en fotovrienden de opening van deze expositie nog meemaken. De Rarekiek zal haar mis sen. 'Geen geld': dat zijn zeker in Oost-Europa twee woorden die voor heel wat beperkingen in het leven zorgen. Voor Stichting Hulp Oost-Europa reden om te starten met een speciaal familiefonds, waaruit in schrijnende situaties hulp kan worden geboden aan men sen in een moeilijke situatie. Het HOE-familiefonds kenmerkt zich door persoonlijke diaconale hulp aan de allerarm sten. Geen grootschalige projecten, maar individuele noden worden uit het fonds gefi nancierd. In de landen van Oost-Europa leven nog heel veel mensen onder de armoe degrens. Vooral ouderen, zieken en gehandi capten hebben het erg moeilijk. Stichting HOE probeert vanuit haar diaconale opdracht enige verlichting te brengen in hun levensomstandigheden Kerkelijke gemeenten en diaconale organi saties in Oost-Europa hebben meestal geen of veel te weinig financiële middelen om hun diaconale taken te kunnen vervullen. Mede om die reden heeft Stichting Hulp Oost-Europa het HOE-familiefonds opge richt. Vrijdag 10 oktober:, de fotojournalist Arie Kievit komt op bezoek. Vrijdag 17 oktoloer: bespreking eigen foto werk en rondreiscollectie. Vrijdag 31 oktober: fotograaf Ton Dirven uit Dongen komt op bezoek. Informatie via website: www.rarekiek.nl of 0187-611298. Medewerkers van de rommelmarkt, gekleed in liet speciale T-shirt. De rommelmarkt die in Nieuwe Tonge is gehouden ten bate van de Gereformeerde Gemeente heeft het mooie bedrag van 5.800,- opgebracht. De organisatie van de markt is heel blij met dit resultaat en willen via deze weg alle sponsors en hulp die vanuit de gemeente en daarbuiten is ontvangen, heel hartelijk dank zeggen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2