Geslaagde Open Dag LITIE Schakelclub Minister verruimt mogeliikheden voor Van Weei-Betliesdaziekenliuis 0900-8844 Ondernemersvereniging Oostplaat Bent u het eens met het huidige kabinetsbeleid? '^j<'^AM JOOP gaat van start Kleine criminaliteit in Stellendam Dirkslands hospitaal scoort goed in Elsevier onderzoek Basiscursus keyboard/piano Christelijke Spiritualiteit Met Wie??? Met Sportcomplex de Gooye Startsein Initiatief Ballonnen Bedrijven Geslaagd Uw woning of bedrijfspand verkopen? Alcoholcontroles Autowrak van dronken Vlaardinger in beslag genomen Ingezonden: Studie Frank Ouweneel fa DIRKSLAND - Toen enkele weken geleden minister Hoogervorst van Volksgezondheid, Welzijn en Sport het Van 'Weel-Bethesdaziekenhuis van Dirksland bezocht, liet deze reeds weten extra geld vrij te willen maken voor onder meer een betere bereikbaarheid van de kleine ziekenhuizen in Nederland. Om hoeveel geld het zou gaan, wilde de bewindsman toen nog niet zeggen. Eerst prinsjesdag maar afwachten; daarna zou meer worden bekendgemaakt. Dat laatste is inmiddels gebeurd. In totaal trekt het kabinet - ondanks de bezuinigingen - 32 miljoen euro extra uit, waarvan ook het Dirkslandse ziekenhuis zal profiteren. In verband daarmee waren vorige week de camera's van het NOS-journaal op het Van Weel gericht en was het ziekenhuis te zien in twee journaaluitzendingen van vorige week vrijdagavond. Extra geld Meer mogelijkheden Elsevier onderzoek Dinsdag 7 oktober 2003 76e jaargang nr. 7245 Vrijdag, 10 oktober, gaat JOOP weer open. Voor zijn tweede seizoen start de Jongeren Ontmoetingsplek OoltgensPlaat op de gezel lige zoldemiimte van de Ger. Kerk. Op deze ongedwongen locatie ontmoeten steeds weer nieuwe jongeren elkaar. JOOP staat voor: Onafhankelijk, gezellig, verrassend en relaxed met goede muziek. Natuurlijk mag er binnen niet worden gerookt, maar de con sumpties zijn gevarieerd en redelijk geprijsd. Jongeren van 16 jaar en ouder: Welkom. Toegang 1,- Locatie: Zuidachterweg Oolt- gensplaat. Inloop vanaf 20.00 u. en om 23.00 u. sluiten we zolder en biljart. Twee heren van Sportcomplex de Gooye in Dirksland komen in de studio van Radio Hakkee vertellen wat er allemaal te doen is in het sportcomplex. Gaan er in het komend seizoen nog dingen gebeuren of worden 'oude' sporten in een nieuw jasje gestoken? Welke sporten wor den er zoal gedaan in het sportcomplex, op welke dag en op welk tijdstip. U kunt het weer allemaal beluisteren op Radio Flakkee op woensdag 8 oktober van 18.00 tot 19.00 uur. De herhaling is op donderdag ook van 18.00 tot 19.00 uur. Nee, dit is géén politieke proefballon die wethouder Van der Kamp hier oplaat, maar een serieuze start die hij geeft aan de Open Dag van Ondernemersvereniging 'Oostplaat'. MIDDELHARNIS - De Open Dag van Ondernemersvereniging 'Oost plaat', afgelopen zaterdag, mag zéker geslaagd heten. Alleen al om het aan tal bedrijven - circa 30 - dat zich op verschillende manieren presenteerde. Het ene bedrijf met een grote opzet en het andere bedrijf alleen met gerichte specifieke informatie. Overal werden de bezoekers hartelgk ontvangen. Vaak met de vraag: 'wilt u koffie?' Wethouder W. van der Kamp gaf het start sein voor de Open Dag door het oplaten van een grote ballon. Vooraf reed hij een rondje over het Industrieterrein. Het viel hem op dat alles er zo keurig uit ziet. Nu de bebouwing van het industrieterrein voor het merendeel is afgerond, zal de infrastructuur moeten worden aangepakt. Hij zal dat dan ook zeker bij de gemeente Middelhamis onder de aan dacht brengen. De toespraak van de heer Van der Kamp was kort maar krachtig, want vanuit zijn eigen achtergrond als onderne mer kent hij het motto: meer handelen dan praatjes houden. De heer Jaap Taaie van Taaie Gas vertelde over de samenwerking tussen de bedrijven onderling. "Die samenwerking kreeg meer structuur door de in 2000 opgerichte onder nemersvereniging OVO. De gemeente advi seerde ons een vereniging op te richten, zodat de vereniging als gesprekspartner kan fungeren voor de gezamenlijke problema tiek. Naast het optreden als gesprekspartners weten de ondernemers elkaar nu ook te vin den. Voorheen reed ik voor onderzoek naar een laboratorium in Rotterdam, maar nu kan ik ook hier terecht op het industrieterrein." De eerste resultaten van de samenwerking zijn al duidelijk zichtbaar door de plaatsing van een professioneel bewegwijzeringsys teem, brievenbus en een fietspad. Voor de verdwenen douanepost is een goed functio nerend geautomatiseerd systeem in de plaats gekomen. De documenten voor in- en exportgoederen vinden nu hun bestemming via de digitale snelweg. Het publiek kon deze dag een keus maken hoe het zich over het industrieterrein wilde verplaatsen. Er kon in een bus worden inge stapt of in één van de twee huifkarren. Deze 'Oostplaatse Vervoersmaatschappij' bracht het publiek van bedrijf naar bedrijf Ballon nen hadden een bijzondere functie tijdens de Open Dag. Niet alleen begon wethouder Van der Kamp de dag met het oplaten van een balion, maar ook was ieder opengesteld bedrijf voorzien van een ballon bij de ingang, zodat het publiek wist welk bedrijf deelnam aan de Open Dag. Verder konden kinderen meedoen met een ballonwedstrijd, georganiseerd door de firma Taaie Gas. En als het weer zou meezitten, werd de dag ook afgesloten met een ballon, dit in de vorm van een ballonvaart. Door het invullen van een vragenlijst kon het publiek daarnaar meedin gen. Deze prijs was door de ondernemers vereniging beschikbaar gesteld voor in totaal drie personen. Eén van de deelnemende bedrijven was de firma Van Groningen. Jan van Groningen verteh over zijn sloopbedrijf: "we hebben van alles in huis voor het slopen van allerlei soorten gebouwen, zoals huizen, koelingen, gemalen, enz.; in Rotterdam zelf het boven ste gedeelte van een flat." Bij de fuma was te zien dat zij onder andere gebruik maken van grote en kleine sloophamers en een beton- vergruizer. 's Zaterdagsochtends van 7.00 tot 11.30 uur verkoopt Van Groningen hout en andere bouwmaterialen, waaronder bal ken en allerlei deuren. Deze materialen komen uit sloopwerken en zijn verwerkt om opnieuw gebruikt te kunnen worden. Een ander bedrijf. Climb Up Steigertech- nics, maakte voor deze dag een overkapping, waaronder de bezoekers konden genieten van een drankje en een gebakken visje. Eige naar Wout Bakelaar gaf uitleg over de werk zaamheden van het bedrijf, dat gespeciali seerd is in het bouwen van steigers. Bijzon der daarbij is dat het - als enige in Europa - de steigers kan verpakken in een folie. Daar door kunnen werkzaamheden - zoals het schilderen van gebouwen of schepen - ondanks slecht weer toch doorgaan; het sys teem bUjft zelfs bij flinke storm staan. Op dit moment ligt in de haven van Urk een schip dat Climb Up met foUe heeft ingepakt. De overkapping die het voor de Open Dag heeft gemaakt, krijgt volgende week weer een andere bestemming. In Oude-Tonge wordt een huis ingepakt en in Brielle een oude boerderij die helemaal wordt herbouwd. Naast Middelhamis heeft Chmb Up ook een vestiging in Mallorca. Daar krijgen vooma- meUjk luxe schepen een folieverpakking. Wout Bakerlaar houdt wel van het invoeren van nieuwigheden. Samen met Alexander Taaie heeft hij een nieuw bedrijf opgezet: GUp Milieu. Glip Milieu levert een bijzon der product, namelijk droog ijs voor stra- lingswerkzaamheden in de bouw. Dit ijs kan worden gebruikt voor het stralen van gevels, het verwijderen van graffity, maar ook voor het schoonmaken van roltrappen. Het voor deel van dit product is dat het geen water achterlaat, maar meteen verdampt; alleen het af te stralen materiaal blijft over, dat dan alleen nog maar weggeveegd hoeft te wor den. Martin Hobbel van de organisatiecommissie is bijzonder tevreden over deze eerste Open Dag. "Het is een geslaagd festijn. Sommige bekijven hebben het zelfs enorm druk gehad, en anderen kregen een flink aantal bezoekers. Iedereen heeft zijn best gedaan, alleen al als het gaat om de nette uitstraling van het bedrijventerrein: tuintjes zijn opge knapt, kapotte vlaggen zijn vervangen en zelfs kozijnen zijn in de verf gezet. Jammer alleen dat het zo hard waaide; maar daardoor hebben de winnaars van de ballonvaart hun uitstapje nu nog tegoed." Dat zijn de heer P.A. Taaie en mevrouw S. van Helden uit Middelhamis en Gertjan Kaüs uit Piershil. Makelaarskantoor Tamboer bcëdiüd niakclaar/taxulcui'. lid NVM 01S7-476.S55 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GOEREE-OVERFLAKKEE - De politie van het district De Eilanden heeft zaterdag avond en -nacht een grote alcoholcontrole gehouden op Goeree-Overflakkee. Er werd op een vijftal plaatsen gecontroleerd te weten: OostflaMcee, op de N59 Schaaps weg; Dirksland, Korteweegje en Staakweg; Middelhamis, Staverseweg, Langeweg, Ouddorp, Oosterweg en N57 en Stellendam: Ted Jansenplein. In totaal werden er 434 verkeersdeelnemers gecontroleerd, drie bestuurders werden aangehouden omdat ze te veel alcohol hadden gebruikt. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. Eén van de drie moest het rijbewijs inleveren in verband met recidive. DEN BOMMEL - Zondagmorgen rond kwart over zes zetten surveillerende politie mensen op de Schaapsweg de auto van een 43-jarige Vlaardüiger aan de kant, die hun aandacht had getrokken vanwege diens rij gedrag. De Vlaardinger bleek onder invloed van alcohol en werd aangehouden. Zijn auto werd voor nader technisch ondezoek in beslag genomen vanwege de slechte techni sche staat. De remmen bleken niet te wer ken. De Vlaardinger kreeg naast een proces verbaal voor het dronken achter het smur zit ten ook bekeuringen voor rijden zonder rijbewijs, geen verzekering en geen apk. Enige weken geleden stond er een ingezon den stuk in Het Eilandennieuws over ver nielingen en overlast door de jeugd in het 'Oude Land'. Het is natuurlijk treurig dat zoiets gebeurt. Inderdaad ligt de verant woording hiervoor in de eerste plaats bij de ouders van deze vandalen. De wil nog enige suggesties aandragen die misschien van nut kunnen zijn. Ten eerste: de brug die het Oude Land met de woonwijk verbindt, moet verdwijnen. Ten tweede: daar het hier om overwegend 'christelijke' mensen gaat, zou het mijns inziens goed zijn als dominees en ouderlingen op dit punt meer hun verant woordelijkheid namen. Tijdens kerkdiensten en bijeenkomsten moet hier eens flink aan dacht aan worden besteed. Het zelf ter plaat se zijn op het middemachteUjk 'spitsuur' zal de prioriteit voor de aanpak van dit probleem misschien verhogen. N. v.d. Seijp Akelei 9, Dirksland Morgen, woensdag 8 oktober wordt er in het Diekhuus in Middelhamis weer een studie door Frank Ouweneel gegeven. Deze studie, in het kader van Bijzondere Bijbelse Begrip pen, handelt deze keer over 'De Gemeente: De Braid van het Lam'. De studie is vrij toe- gankeUjk en wordt gehouden in zaal 6 van het Diekhuus aan het Beneden Zandpad. Zaal open: 19.45 uur. Zaterdag 11 oktober a.s. opent de Schakel club in Stellendam haar deuren weer voor een nieuw seizoen. De schakelclub is een club voor jongeren die op het voortgezet onderwijs zitten I'm 15 jaar. ledere zaterdag avond is er een gezellige avond met elkaar. Er wordt altijd gestart met een smkje bijbel studie aan de hand van het HGJB tijdschrift "Spirit". Daarna is er een ontspaimen gedeelte waarvoor steeds weer iets leuks wordt verzonnen. Dit kan een filmavond zijn, bowlen, sportavond, buksschieten, lek ker eten, of gewoon een "hangavond" Voor de eerste avond op 11 oktober staat een dropping op het programma. "De Schuur", het clubhuis aan de Bosschieterstraat in Stel lendam, is dan oral7.00 uur open, vertrek is gepland om 17.30 uur. Heb je zin om te komen? Doe dat dan, en neem gezellig iemand meel De directie ^an hel Van Weel-Bethesdaziekenhuis: links directeur medische zaken dr. P.C. van der Velden |^J rechts directeur algemene zaken drs. J.C. Moerland. Van de vrijgemaakte 32 miljoen euro wordt 17 miljoen aangewend als extra investe ringsgeld voor de kleine ziekenhuizen in Nederland. De richtlijnen hiervoor zullen worden aangepast, terwijl qua budgettering de kleine ziekenhuizen op geUjk niveau zul len worden gesteld met de middelgrote. Voor de kleine worden door deze maatregel de investeringsmogelijkheden vergroot. De resterende 15 miljoen zal als zoge naamde 'bereikbaarheidstoeslag' worden verdeeld. Hiertoe zijn tien kleine ziekenhui zen verkoren, die hiermee jaarlijks anderhalf miljoen euro extra geld in 't laatje krijgen. De toeslag is een nieuw fenomeen, in het leven geroepen om de bereikbaarheid van de betreffende ziekenhuizen te veigroten. De ziekenhuizen die met een beschikbaar- heidstoeslag worden begunstigd, moeten wel - in overleg met de verzekeraars - een plan indienen bij het ministerie hoe men aan verbetering van de bereikbaarheid denkt te gaan werken. Afhankelijk van het ingedien de plan zal de hoogte van de beschikbaar- heidstoeslag worden vastgesteld. Tot de gelukkigen behoort ook het Van Weel-Bethesdaziekenhuis, waarvan de heer J.C. Moerland directeur algemene zaken is. "Een betere bereikbaarheid ziet op de acute functie van het ziekenhuis en houdt kort gezegd in dat minder patiënten doorverwe zen moeten worden naar andere ziekenhui zen; door verraiming van de capaciteit van spoedeisende hulp kunnen we onze eigen patiënten nog beter helpen", zo legt hij uit. "Maar dat vereist wel voldoende capaciteit aan specialisten en verpleegkundigen." Daarom is Moerland heel blij met die "extra klap geld", zoals hij het noemt, want daar mee lijkt het Van Weel Bethesdaziekenhuis te kunnen gaan werken aan dingen die het eigenlijk al lang wilde. Bijvoorbeeld het realiseren van een observatiepost, met vol doende verpleegkundigen voor patiënten die spoedeisende hulp behoeven. Of het aan trekken van een 'Intensivist', ofwel een IC- arts. Of het reahseren van meer beademings capaciteit. Stuk voor stuk zaken die werke lijk bijdragen aan de verbetering van de bereikbaarheid. Moerland wijst nogmaals op het belang ervan dat een ziekenhuis per specialisme over voldoende specialisten beschikt. "Of je nu praat over chirurgie, anesthesie, radiolo gie, gynaecologie, inteme geneeskunde, kin dergeneeskunde, cardiologie, neurologie, e.d., feitelijk gaat het hier om continudien sten; en dat red je niet met slechts één of twee man. Voor een plattelandsziekenhuis is het in huis hebben van voldoende specialis ten - en daarmee het werkelijk én continue kunnen bieden van de vereiste geneeskunde - onmisbaar voor het voortbestaan. Met het in huis halen van vier kinderartsen in de ach terliggende tijd heeft het Dirkslandse zie kenhuis dus al laten zien dat het op de goede weg is." "Het belangrijkste van het genomen kabi netsbesluit vind ik echter dat hiermee feite lijk gezegd is dat een basisziekenhuis op Goeree-Overflakkee gewoon moet blijven bestaan. Wat dat betreft is de politieke wind gedraaid en is de discussie over het voortbe staan van ons Van Weel-Bethesdazieken huis als volwaardig basisziekenhuis over!" Niet alleen in het NOS joumaal, maar ook in een artikel in weekblad Elsevier van vorige week vrijdag werd het Dirkslandse zieken huis vermeld. Het artikel betreft een onder zoek naar de beste ziekenhuizen van Neder land. In dat onderzoek - door Elsevier ver richt - beoordelen huisartsen, specialisten, verpleegkundigen en ziekenhuismanagers de Nederlandse ziekenhuizen op basis van hun eigen ervaringen met de ziekenhuizen, of die van hun patiënten. Het onderzoek breidde zich uit tot bijna alle ziekenhuizen in Nederland. Er werd niet alleen gekeken naar de kwaliteit van de specialisten, maar ook naar onder andere de deskundigheid van ver pleegkundigen, patiëntvriendelijkheid, samen werking met andere zorgverleners, wacht lijsten, spoedeisende hulp, management/ bestuur, fmanciële positie, enz. Op tal van onderdelen konden extra punten worden behaald, maar ook minpunten, naar mate er boven- of benedengemiddeld ge scoord werd. En in dat kader kwam het Van Weel-Bethesdaziekenhuis er goed uit. Waar rapportcijfers werden uitgedeeld variërend van 7,7 en 5,4 behaalde het Dirkslandse zie kenhuis een 7,2. En waar voor extra te beha len punten de hoogste score 39 en de laagste -2 bedroeg, sleepte 'Dirksland' er 28 in de wacht. Met name voor verpleegkundige deskundigheid, patiëntvriendelijkheid, alge mene chirurgie, neurologie, gynaecologie en samenwerking met zorgpartners scoorde het Van Weel goed. Op bereikbaarheid voor spoedgevallen scoorde het ziekenhuis niet zo goed, "maar juist door de extra mogelijkheden die het kabinet ons nu verschaft voor verbetering van de bereikbaarheid, kunnen we dat gaan oplossen", besluit Moerland. Ook dit cursusjaar is er bij pianoschool van Toor weer de gelegenheid om alle basistech nieken op het keyboard of de piano in 10 les sen onder de krïie te krijgen. Aan het eind van deze cursus kunt u dan samen met uw (klein) kinderen zingen met begeleiding, lekker musiceren of uw eigen koorpartij instuderen. Binnen 4 weken kunt u noten lezen. Vele cursisten gingen u al voor en hebben met groot enthousiasme deze basis cursus gevolgd. Het is wel even flink door werken, maar het resultaat mag er dan ook zijn: notenlezen en spelen in de G-sleutel, basistechniek bespelen keyboard en piano, ritme, basisstractuur akkoorden en een uit gebreid repertoire. De cursus start op maan dag- en donderdagavond om 20.00 uur in de eerste week van november. Wüt u meer informatie of een inschrijfformulier, bel dan naar Karin van Toor, tel.: 493552. Woensdag 15 oktober a.s. bent u van harte welkom op de algemene ledenvergadering van het CDA, afdeling Goedereede, die gehouden wordt in m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Vanaf 20.30 uur zÉil onder het genot van een hapje en een drankje afscheid worden genomen van de heer J.C. Bezuijen, die meer dan 25 jaar penningmeester is geweest van de afdeling. Om dit heuglijke feit onder de aandacht te brengen, is de heer J.K. de Jager, penningmeester van het hoofdbestuur, uitgenodigd voor deze avond. Hij zal ingaan op de volgende onderwerpen: 'kabinetsbeleid', 'veUigheid' en 'gezond heidszorg' Daar het huidige beleid veel vra gen oproept, wordt iedereen (dus ook niet- leden) van harte uitgenodigd om vragen te stellen en een opbouwende discussie te voe ren. De commissie Vorming en Toerasting van de Gereformeerde Kerk van Middelhamis belegt na de herfstvakantie een cursus spiri tualiteit. Het gaat over hoe je vorm geeft aan je geloof. Vier avonden over wat wel met een duvu" woord 'spiritualiteit' wordt genoemd. Daarin zit het woord Spiritus: Geest. De Heilige Geest is dan ook de leven wekkende kracht van het christelijk geloof die God doet kennen door Jezus Chïistus. Hoe blijft het geloof niet alleen iets uiterlijks van je verstand, maar daalt het ook in in je hart en je gevoelsleven? Op deze avonden staat niet zozeer de discussie centraal, maar zal er ook geoefend worden in stil zijn, gebed en een andere manier van bijbellezen. Data: maandag 20 en 27 oktober, 10 en 17 november van 19.45 uur tot 21.30 uur in de Gereformeerde Kerk van Middelhamis. Lei ding: Ds. L.J. Lingen. Info en opgave bij ljl@zeelandnet.nl of tel. 482944. Kijk ook op www.gk-middelhamis.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1