LITIE \>J na Nieuwe naam voor oude school in Sommelsdijk: 'De Wegwijzer' heet vanaf nu 'De Ark'! OPEL Nieuws 0900-8844 Workshops bij Tuincentrum Voogd Vakantie Bijbel Klub in Stellendam Wim de Vos in Flakkeecialiteiten DoRROSTRU lyK Jeugdmiddag in Den Bommel ■(^Innaard MAKELAARDIJ chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Nachtelijke verdwaalde zwemmer aangetroffen Aanrijding met letsel Ingebruikneming orgel NH-lcerk Dirksland OüDdSCfDSlDT] nstaUatiebedrijf ^-^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 gLJltctiti^ (0187)68 47 21 Pjm,ITMMEHTRUM_ Mo's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.ni Karels Autoschade „ERA Bel ons. Rugzakje voor alle kinderen Voortbestaan ZML-onder\iijs gewaarborgd Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? 'De Kreek' bouwt niet op eigen risico! Wat is de toekomst van Park Nieuw Zeeland Kerkdiensten Ger. Gemeenten Nieuwe naam Nieuwe directeur Rugzakje Wensenhjst/e m Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee MIDDELHARNIS - Woensdagmorgen rond half vijf reageerden in Middelhamis surveillerende politiemensen op een 112- melding vanuit een telefooncel op de West- dijk. Even later troffen zij daar een ietwat verwarde juist 29 jaar geworden Rotterdam mer aan met een nat pak. De man verklaarde een stuk te hebben gelopen, ergens een riviertje te zijn overgezwommen en plotse ling in Middelhamis te staan. De man werd naar het politiebureau gebracht, waar hij zich kon warmen en wat kon drinken, waarna hij verder aan de zor gen van een begeleider van een gezinsver vangend tehuis werd overgedragen. MIDDELHARNIS - Dinsdagmorgen even na half negen raakte een vijftienjarige jon gen uit Ouddorp licht gewond, toen hij plot seling de Langeweg overstak en daarbij werd aangereden door een juist passerende auto, bestuurd door een 24-jarige vrouw uit Zierikzee. GGD-personeel behandelde het slachtoffer ter plaatse aan opgelopen licht beenletsel. Altijd 60 kwaliteitsoccasions met 6 tot 12 maanden BOVAG-garantie. Kijk op vvvvw.axxiouto.nl of kom langs! Watertoren 25, Dirksland Tel. 60 35 90 Op vrijdagavond 10 oktober 2003 zal het gerestaureerde orgel in de Neder landse Hervormde kerk te Dirksland opnieuw in gebruik worden genomen. Alle orgelliefhebbers en belangstel lenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in deze fraaie vroeg-gotische kerk aan de Ring. Het uit 1806 daterende Künkel-orgel heeft sinds februari van dit jaar gezwegen, maar daar gaat nu verandering in komen. Door orgelmaker Flentrop uit Zaandam zijn de laatste puntjes op de 'i' gezet, zodat het orgel zijn klanken weer kan laten horen. U wordt van harte uitgenodigd de feestelijke heringebruikneming bij te wonen. Het orgel zal op deze avond worden bespeeld door de vaste organisten van de Hervormde Ge meente: Krijn Kieviet en Anton Weenink. De herboren klanken van het orgel zullen uiteraard ten gehore worden gebracht in de begeleiding van psalmen, lofzangen en gees telijke liederen, waar dit koninklijke instru ment primair voor bedoeld is. Daarnaast zal orgelliteratuur worden gespeeld die het Dirkslandse orgel op het lijf geschreven is. Door de grote verscheidenheid aan klank kleuren, is het orgel geschikt om muziek uit verschillende stijlperioden te vertolken. Daarom zal er zowel muziek uit de barok als uit de rococo/vroeg klassieke periode wor den gespeeld. Zo zullen er werken klinken van J. S. Bach, J. Stanley, J. L. Krebs en J. G. Walther, maar ook muziek van G. A. Homilius, J. G. Vieriing en J.C. Kellner. Alle mogelijke registercombinaties, zowel solistisch als gecombineerd, zullen aan bod komen. De heer C. van Oostenbrugge, directeur van Flentrop orgelbouw B.V. uit Zaandam, is bereid gevonden een toelichting te geven op de restauratiewerkzaamheden. De plaatselijke predikant, ds. G. van Meije- ren, zal de opening en sluiting van de avond verzorgen. Het geheel zal ca. een uur duren. Na afloop kunt u onder het genot van een kop koffie of thee napraten. Tevens is er dan gelegenheid het orgel te bezichtigen. De"kerkenraad en kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente heten u hartelijk welkom. OUDDORP - Nu de avonden weer langer worden en we weer meer binnenshuis gaan wonen, start Tuincentrum Voogd weer met zijn workshops. - Donderdag 9 oktober; najaarskrans met ter racottapotjes, gebonden met herfstmateria- len in mooie najaarskleuren. Zowel voor binnen als buiten. Kosten: 20; - Donderdag 13 november: Vogelrestaurant, waar de vogels bijmee zullen zijn en wat er nog leuk uitziet ook. Kosten 17,50; - Donderdag II december: Mooie kerst schikking, die u kunt aanpassen aan de kleu ren die bij u passen. Kosten 17,50; - Dinsdag 16 december: vrije avond, waarop u kunt maken wat u zelf wilt, bijv. een krans of kerstschikking. Desgewenst kunt u daar voor een eigen ondergrond meebrengen. Kosten: vrij. Alle avonden beginnen om 19.30 uur. U moet wel zelf een mesje en een snoeischaar meenemen. Voor deelname kunt u zich tele fonisch opgeven bij Tuincentrum Voogd (681477) of bij de kassa aan Dorpsweg 5. Wacht echter niet te lang, want vol is vol. De herfstvakantie komt er aan en dat bete kent dat er op 14, 15 en 16 oktober weer Vakantie Bijbel Klub is in Stellendam. De V.B.K. is voor alle kinderen van de groe pen 1 t/m 7 van de basisscholen. Deze keer is het thema 'Zitje safe?'. Op de klub is van alles te doen en te beleven: poppenkast, schminken, spelletjes, knutselen, huifkar- tocht, verhalen luisteren, haarvlechten, snoepslaan, zingen, waterpistoolspel, pan nenkoeken eten, blikgooien, muziek maken, te veel om op te noemen. De V.B.K. begint op dinsdag en woensdag om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Inschrijven kan vanaf 13.15 in verenigingsgebouw 'De Rank aan de Bosschieterstraat (naast de kerk). Op donderdag begint de klub om 12.00 uur omdat er dan eerst samen pannen koeken worden gegeten. 'De Rank' is dan open vanaf 11.45 uur. Daarnaast is er voor ouders en belangstellenden op donderdag avond nog de slotavond van 19.00 tot 20.30 uur. Tijdens deze avond laten we zien en horen wat er op de V.B.K. allemaal is gedaan. Gas -Water -Warmte Dorpsv^eg 4, Ouddorp, Tel. (0187)68 21 01 www.opdnieuws.ni k www.o|3einreuwt..tH Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Informatie Opel Linkï en vonzelfsprekend .-.al onze occasions ind. foto REGISTERACCOUNTANTS Zijn geboorteplaats was Middelhamis en zijn woonplaats is Middelhamis. Wim de Vos, 65 jaar, was opzichter bij de Provincie Zuid-Holland maar is nu gepensioneerd. Hij is actief in de duivensport en heeft nu dus alle tijd voor de administratie van deze sport. Wilt u meer over hem weten? Luister zater dag 4 oktober van 09.00 tot 10.00 uur naar het programma 'Rakkeecialiteiten' van Jan Lodder: op Radio Flakkee. De herhaling is dinsdag tussen 18.00 en 19.00 uur. Verzinken Poedercoaten Spuiten RVS produkten EUSSAWT MAKELAARDIJ Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Jonge. TeL (0187) 651396 Middeltiarnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraaf 32-34, 3241 AA Middelhornls TeL (0187) 482606 2 beëdigde/gecertificeerde makelaars/taxateurs NVM Kantoor Ouddorp, 684545 - Kantoor Middelhamis, 470272 Het was woensdagochtend groot feest aan de Prinsesselaan in Sommelsdijk. De leerlingen van de ZML-school vierden samen met hun juffen en meesters dat hun school een nieuwe naam heeft gekregen. Makelaarskantoor Tamboer beëdiatl jiiakclaar/taxalcur. lid NVM 0187-476'i.'i.i In het verslag van de vergadering van de gemeenteraad van Goedereede wat handelde over de verplaatsing van 'De Kreek', werd vermeld dat wethouder A.C. Lokker van Goedereede de raad verzekerde dat de eige naar van 'De Kreek' op eigen risico bouwde. Dit waren niet de woorden van wethouder Lokker, maar een suggestie van één van de raadsleden. De verbouwing van 'De Kreek' die momenteel plaatsvindt, gebeurt volgens een al enige tijd geleden verieende vergun ning. In één van onze volgende edities komt er een uitgebreid gesprek met de eigenaar van 'De Kreek', waarin zijn kant van de zaak belicht zal worden. Middelhamis - Op zaterdag 4 oktober zal het actualiteitenprogramma Koffie Radio Plus in het teken staan van recreatiepark Nieuw Zeeland te Middelhamis. In dit pro gramma zal de heer Beije van het bestuur van het park Nieuw Zeeland aanwezig zijn. Verder is ook de politiek uit de gemeente Middelhamis vertegenwoordigd in de perso nen van Rein Osinga (VVD) en Jan Dillingh (CDA). Zij gaan praten hoe de toekomst van het recreatiepark emit gaat zien. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluistem op 107.3 FM (vrije ether) en 105.9 (kabel gem. Middelhamis). Op woensdag 8 oktober a.s. organiseert de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een bingomiddag voor de jeugd in 't Westerlicht, Oranjestraat 35a in Den Bommel. De kosten zijn 1,50 per kind. Voor kinderen van groep 1 t/m 4 is de mid dag van 13.15 tot 14.15 uur. Voor kinderen van groep 5 t/m 8 is de mid dag van 14.30 tot 15.30 uur. Voor informatie of aanmelding kun je bellen met Corine van der Reest, tel. 612248. MELISSANT - Dinsdag 7 oktober, 19.30 uur ds. A. A. Bragge. NIEUWE TONGE - Dinsdag 7 oktober, 19.30uurds.J. Schipper. De school in Sommelsdijk is zéker bij de ouderen nog bekend onder de naam Eleos- school. Enige jaren geleden is er al een naamsverandering geweest. Van Eleos- school veranderde de naam van de school in 'De Wegwijzer', zij was toen een afdeling van de gelijknamige school aan de Hobbe- mastraat in Middelhamis. Door veranderde wetgeving werd de school in Sommelsdijk niet meer gerekend onder het basisonder wijs, zoals bij 'De Wegwijzer' momenteel wel het geval is. Daarom was het noodzake lijk dat de school in Sommelsdijk in een ander samenwerkingsverband moest gaan werken. Samenwerking werd gezocht èn gevonden in een naburige regio en wel bij de Verenigmg Protestants-Christelijk Primair Onderwijs in de Hoeksche Waard. Deze ver eniging vormt het bestuur van zeventien scholen in de Hoeksche Waard, waaronder de 'Willem Alexanderschool', waarmee 'Ark' een fusie is aangegaan. En onder dit nieuwe bestuur hoopt de school in Som melsdijk nog jaren deze bijzondere vorm van onderwijs te blijven geven aan kinderen van Goeree-Overflakkee. Doordat er een nieuw bestuur van de school k'vam en om verwarring met 'De Wegwij- zeff's in Middelhamis uit te sluiten. Werd er door de schoolleiding een prijsvraag uitge schreven waarin de kinderen en hun ouders werden uitgenodigd om een nieuwe naam te bedenken. De winnaar van die prijsvraag was leeriing Stefan Verweel. Hij bedacht de nieuwe naam: 'De Ark'. Onder deze naam zal de Sommelsdijkse onderwijsinsteUing in het vervolg door het leven gaan. Als belo ning kreeg Stefan een waardebon uitgereikt, die hij waarschijnlijk aan een computerspel zal gaan besteden. Aan het begin van de feestelijke bijeenkomst waar alle leerlingen, veel ouders, personeel en bestuurders aanwezig waren, las de direc teur van 'De Ark'Paul van der Wel, het Bij belgedeelte uit Genesis, waarin het verhaal staat van 'De Ark' van Noach. De directeur van de Vereniging uit de Hoek sche Waard, de heer drs. J.A. Verbeek, ver telde de aanwezigen dat 'De Ark' een mooie naam is. Hij doelde hiermee op het feit dat de leerlingen een veilig onderkomen dicht bij huis kunnen vinden. Want het had, volgens Verbeek, maar weinig gescheeld of de school zou niet meer kunnen voortbestaan. Want na de loskoppeling van 'De Wegwij zer' bleek een zelfstandige school voor deze 'Zeer Moeilijk Lerende' mensen niet levens vatbaar. En als de school in Sommelsdijk zou verdwijnen zouden de leerlingen wel licht aangewezen zijn op scholen in Rotter dam. Hij was daarom bhj dat de leeriingen 'dichtbij huis' naar school kunnen blijven gaan. Hij prees de personeelsleden en het schoolbestuur dat zij er alles aan gedaan hebben om de school voor Goeree-Overflak kee te bewaren. En dat is, volgens Verbeek, gelukt. Hij bedankte ook de ouders en hij Directeur Van der Wel van 'De Ark' en leerling Stefan Verweel hijsen de vlag met het niemve logo. hoopte dat het vertrouwen dat de ouders in het personeel en het nieuwe bestuur stellen niet zal worden beschaamd. Hij wees daarbij alle betrokkenen dan ook op de grote verant woording die daardoor gedragen wordt. Ver beek verzekerde de aanwezigen dat ondanks de fusie "alles goed gaat". Wel heeft de school een probleem want 'meester Paul' zal - na twaalf jaar - in het voorjaar van 2004 de school gaan veriaten en gaat met pensioen. Het bestuur is nu ijverig opzoek naar iemand die de heer Van der Wel gaat opvolgen als directeur van 'De Ark'. Na de toespraken begaven de kinderen en de andere genodigden zich naar buiten voor de officiële handeling, waar de heer Van der Wel en de bedenker van de naam, Stefan Verwaal, de vlag bij de school hesen, waarop het nieu we logo werd getoond. Het logo staat ook op de muur van het bijna vijftigjarige schoolge bouw. Deze feestelijke gebeurtenis werd omlijst door de klanken van 'De Roffels', de dmmband van Hemesseroord, waarin ook veel oud-leeriingen musiceren, en met het oplaten van ballonnen. Ter gelegenheid van de nieuwe naamgeving werd aan de kinderen een rugzakje uitgedeeld waarop het nieuwe logo van de school prijkt. Ook werden er in deze week kleurplaten en buttons door de leerlingen vervaardigd met hetzelfde logo. Huidig directeur van 'De Ark', de heer Van der Wel legt desgevraagd uit wat de school betekent voor de leeriingen op het eiland. Er zijn op de school momenteel dertig leeriin gen, waarvan de leeftijd varieert van vier tot twintig jaar. De leerlingen zijn ingedeeld in drie groepen, die aangepast zijn aan niveau en leeftijd. De eerste groep is voor vier tot zevenjarigen, de tweede voor zeven tot tien jarigen en de derde voor twaalf tot twintigja rigen. Volgens Van der Wel is deze groeps indeling niet ideaal, "het is jammer, maar er zijn niet meer kinderen". Hij verwacht ook niet dat het leeriingenaantal in de toekomst verder zal groeien. Directeur Verbeek de 'nieuwe baas' van de school ziet voor de toekomst nog wel wat onzekerheden door de invoering van 'het rugzakje'. De kinderen krijgen een budget toegewezen, waarmee de ouders zelf onderwijs kunnen 'inkopen' bij de onderwijsinstelling die zij zelf willen. Maar toch verwacht ook hij in de praktijk dat in de toekomst het leerlingenaantal wel 'rond de dertig" zal blijven schomme len. In 'De Ark' wordt zoveel mogelijk gepro beerd om de leerlingen op hun niveau ken nis bij te brengen. Zo is het in derde groep mogelijk dat de leeriingen ook praktijk vakken krijgen. Voor deze vakken wordt bij de Prins Mauritsscholengemeenschap een technieklokaal gehuurd waar de kinde ren technieken worden bijgebracht, zoals houtbewerking en reparaties aan fiets en huishoudelijk materiaal. Bij de Groene School krijgen de kinderen les in 'groene vakken', zoals tuinonderhoud en groente en fruitteelt. De oudere leerlingen krijgen ook les in huishoudkunde, zoals wassen, strijken, koken, bakken, braden en bood schappen doen. De leeriingen die jonger zijn dan twaalf jaar krijgen les in gewone schoolse zaken, zoals lezen, schrijven, rekenen, muziek, biologie en dergelijke. Ook wordt er door de oudere leerlingeii stage gelopen bij hoveniersbedrijven of bij Webego. Op het wensenlijstje van 'De Ark' staat nog een extra zorgklas op een heel laag niveau. Volgens de directieleden zouden hier leer lingen in moeten zitten, die verstandelijk op het niveau van een tweejarige zitten. Een dergelijke zorgklas past ook in het beleid van de overheid. Een dergelijke klas moet opgezet worden in samenwerking met 'De Regenboog' en de gemeente. Ruimte op de huidige locatie aan de Prinsesselaan ont breekt hier vooralsnog. Volgens Verbeek is er al een eerste - verkennende - bespreking geweest met het gemeentebestuur, waarbij ook een eventuele nieuwbouw ter sprake is geweest. Directie, personeel en bestuur van 'De Ark' zullen er in ieder geval alles aan doen om dit onderwijs voor de regio te behouden. Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Na het hijsen van de vlag werd gezamenlijk het feestlied gezongen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1