Welkom bij Sunstore Flakkee LITIE Op 17 oktober verschijnt onze krant huis-aan-huis! doet intrede in Dirksland Huisarts tevreden over Ensis Nieuwe Lancer bij Automobielbedrijf Van Splunter in Sommelsdijli Brandwonden Stichting bereikt 3 miljoen gezinnen met eerste hulp EIIAI1CIEI1-I1IEUW5 Ds. G. van Meijeren Welkom op de groeigroep Grote belangstelling voor deelname aan Dag van de warme bakker 2003 Damvereniging 'Diksland' Heeft u interesse om hierin te adverteren, neem dan contact op met onze advertentie-verkoop: Tel. (06) 50 44 83 59 of tel- (0187) 47 10 20 Inbrekers met buit aangehouden Uitslag verloting Postduivenvereniging De Trekvogels te Ouddorp Uitslagen van 29 september Mitsubishi Lancer vanaf 27 september in de showroom Mitsubishi Lancer Station Wagon SOMMELSDIJK - De nieuwe Mit- subistii Lancer staat vanaf 27 septem ber in de showroom van Mitsubishi- dealer Automobielbedrijf Van Splun ter in Sommelsdijk. 'Het is een fantastische aanvulling op ons be staande gamma', vertelt de dealer. 'De Lancer bezit alle sterke troeven van Mitsubishi, zoals een hoge kwali teit, betrouwbaarheid en toonaange vende techniek'. De nieuwe Lancer is er in de uitvoeringen Sedan en Wagon en is leverbaar vanaf 18.795,-. Rallyhistorie Compleet Rally DNA Ook in uw regio delen plaatselijke collectanten hulpkaarten uit BEVERWLIK - De Nederlandse Brand wonden Stichting geeft aan ruim 3 miljoen Nederlandse huishoudens een eerste hulpkaart bij brandwonden. In de collecteweek van 5 tot en met 11 oktober delen collectanten de gratis eerste hulpkaarten huis-aan-huis uit. 'Het is hard nodig dat we vertellen hoe mensen moeten handelen bij klei ne en grote brandwonden. Verkeerde eerste hulp kan de genezing en zelfs de conditie van de patiënt verslechteren', aldus Hein Zoete, plaatsvervangend directeur van de Stichting. Altijd bij de hand Uit de knip, in de knip Nederlandse Brandwonden Stichting 'mank PAGINA 10 ÉiiH VRIJDAG 3 OKTOBER 2003 Aan de Open dag van Ondernemersvereniging 'Oostplaat' (OVO) te Middelharnis - morgen, zaterdag 4 oktober - neemt ook 'Sunstore Flakkee' deel, het bedrijf van Hans en Ria Kramer. De naam Sunsto re is geen onbekende meer op het gebied van alles van wat met zon wering te maken heeft. In 1989 samen begonnen in een pand aan de West Achterweg te Sommelsdijk, is het bedrijf inmiddels uit dat jas je gegroeid en werken ze thans met z'n vijven. Alleen nu niet meer in Sommelsdijk, maar sinds 1 maart jl. op bedrijventerrein 'de Oost plaat'. In verband met hun verhuizing had Sunstore het plan om over enkele weken een open huis te houden, maar nu de OVO net eerder met zulke plannen kwam, besloot Sunstore daar meteen maar in mee te liften. Iedereen kan er daarom morgen vrijblijvend binnenlopen, genieten van een hapje en een drankje, meedoen met de OVO prijs vraag én zich laten infonneren over alles wat er verkrijgbaar is op het gebied van binnen- en buitenzonwering met bijbehorende decoraties. In hun gloednieuwe pand aan de Simon Stevinweg hebben ze hun showroom met vele staaltjes en een werkplaats/opslagruimte onder één dak. "De grootste kracht van ons bedrijf is dat we maatwerk leve ren", zegt Ria Kramer. "Wij komen alles opmeten bij de klanten thuis. Alles wordt precies op maat gemaakt en bij de mensen afge monteerd. Ze hoeven zelf dus geen vinger uit te steken en krijgen bovendien volledige garantie". Tijdens de Open dag heeft 'Sunstore Flakkee' verschillende Open huis aanbiedingen; kijk maar in de advertentie elders in deze krant. Maar wat Hans en Ria Kramer met hun medewerkers betreft, bent u er in ieder geval hartelijk welkom! Zondag 28 september was een blijde dag voor de Hervormde gemeente van Dirks land. In de morgendienst werd de predikant bevestigd door zijn broer, ds. K. van Meijeren uit Barneveld met de tekstwoorden uit Efeze 3:17 'Opdat Christus door het geloof in uw harten wone, en gij in de liefde geworteld en gegrond zijt' "Er is een organisch verband tussen worte len in de liefde en een open oog voor de ander. Gelukkig ligt de gemeente in Gods hand. Dat is de kern van de Efeze-brief. Het hei! ligt verzekerd in de verkiezende God. Deze brief wordt wei het Onze Vader van Paulus genoemd. Het fundament van Pau- lus' gebed is het gebed van de Heere Jezus zelf," aldus ds. Van Meijeren. De predikant riep de gemeente op een biddende gemeente te zijn. "De Geest bepaalt ons bij Zijn werk. Het gaat om Hem en om Gods toekomst. Paulus schrijft dat door het geloof Christus in ons woont; niet in een zijkamertje, maar in het centrum. Geloven krijgt alles te maken met het leven. Daarom moet de gemeente een open kring zijn met Christus in het mid den. Dan ontstaat er saamhorigheid, want er wordt samen geluisterd naar het Woord van de Herder. De gemeente wordt dan een rui ker bloemen; divers, maar één boeket." De bevestigingsvragen werden gesteld en ds.Van Meijeren antwoordde met een krach tig 'ja'. In de middagdienst ging ds. G. van Meijeren voor met de tekst uit Galaten 6:14 'Maar het zij verre van mij, dat ik zou roemen, anders dan in het kruis van onze Heere Jezus Chris tus; door Welke mij de wereld gekruisigd is, en ik der wereld'. Kern van de preek was dat niet de mens centraal moet staan, maar de Gekruisigde. "De spanningen in de gemeen ten van Galatië waren hevig. Wie heeft het bij het rechte eind? Een zelfde spanning is hoogst actueel. Paulus verweert zich in hel dere bewoordingen. Er hoeft niets meer van de mens bij en dat mag ook niet. Dan maak je mooie sier. Alleen het kruis van Christus, en de Gekruisigde. Ons failliet wordt niet alleen openbaar bij het kruis, het wordt er ook begraven. Het heil ligt vast in Hem, Die zich liet kruisigen. Dwaalleraars lopen ach ter de feiten aan; wie niet genoeg heeft aan het evangelie, bederft zijn leven. In de Naam van de Vader en de Zoon en de Heilige Geest. Amen." Na het uitspreken van de zegen richtte de predikant zich met een persoonlijk woord tot de aanwezigen. Burgemeester Stoop heette de dominee en zijn gezin welkom in de bur gerlijke gemeente, ds. Samson sprak namens de classis Brielle en de ring Sommelsdijk. Tenslotte richtte ouderling Dijkgraaf zich tot predikant en gemeente: "Het mag heel dui delijk zijn: God voorziet". Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - Dankzij de oplettend heid van beveiligingsmedewerkers konden woensdagavond kort na half tien op de Rijksweg A29 door politiemensen van het Bureau Middelharnis twee Rotterdammers (22 en 27 jaar) en een 20-jarige man uit Barendrecht in hun bestelbus worden aan gehouden, verdacht van een kort tevoren door hen gepleegde inbraak bij een sociale werkplaats aan de Pascal. Eén van de beveiligingsmedewerkers had, na poolshoogte te zijn gaan nemen na een inbraakalarm bij de sociale werkplaats, met hoge snelheid een bestelbus zien wegrijden en alarmeerde naast de politie ook een colle ga. Die laatste reed op de N59 achter de betrokken bestelbus, waarop even later op de A29 de bus door politiemensen aan de kant kon worden gezet. In de laadruimte van de bestelbus lagen enkele door de drie mannen bij de sociale werkplaats weggenomen computers en beeldschermen. Het drietal werd voor nader verhoor en onderzoek ingesloten in een poli tiebureau. Sinds enkele jaren zijn er in de Gerefor meerde Kerk van Ouddorp en Stellendam enkele groeigroepen actief. In deze groepen wordt in kleine kring gesproken over de Bijbel, er wordt gebeden en gezongen, maar het is ook een mogelijkheid om gezellig bij elkaar te zijn en met elkaar mee te leven! De groeigroep is dus meer dan een studiebijeen komst. Het gaat in eerste instantie om de opbouw van onderlinge (geloofs)gemeen- schap. Deelname aan een groeigroep is voor ieder een weggelegd. Je hebt geen theologische of vergaande bijbelkennis nodig. Het is juist voor mensen die graag willen groeien in hun geloof. De groepen worden geleid door 'gewone' gemeenteleden. Ongeveer één keer per drie weken komt iedere groeigroep bij elkaar, bij iemand thuis. Er wordt gespro ken naar aanleiding van een thema. Het komende seizoen hoopt men zich met maar liefst 10 groepen bezig te houden met 'disci pelschap'. Wat betekent het om een discipel van Jezus te zijn? En wat is daar in onze tijd mooi aan en wat moeilijk? Het is de bedoe ling om elkaar binnen de groeigroepen te helpen om te groeien in geloof, liefde en contact. Misschien denkt u: dat is net iets voor mij Om u aan te melden of voor vragen kunt u contact opnemen met één van de volgende personen. Contactpersoon voor Stellendam: Jan Pieter Terlouw, tel. 494819; contactper soon voor Ouddorp/Goedereede: Bartha Moerkerk, tel. 684486. Ie prijs: nr.l826 2e prijs: nT.1136 3e prijs: nr.l233 4e prijs: nr 1984 5e prijs: nr 1252 6e prijs: nr 1667 Prijzen kunnen worden afgehaald bij de pen- nningmeester van de vereniging, J.W.Nagte- gaal, Molentienden 72 te Ouddorpi, tel. 0187-683997. Onder het motto 'Lekker neuzen bij de war me bakker' vindt op woensdag 8 oktober a.s. voor de vierde keer de Dag van de warme bakker plaats. De belangstelling van bakkers en banketbakkers voor deelname aan deze dag is erg groot. Ruim 1.200 bakkers nemen deel aan de Dag. Op www.warmebakkers.nl staat een volledig overzicht van alle deelne mende bakkers en hun activiteiten. Daar naast biedt deze site voor consumenten ach tergrondinformatie over de landelijke prijs vraag, meerwaarde van de warme bakker, werken in het bakkersvak, recepten en links. Op de Dag van de warme bakker zetten veel bakkers de deuren open voor iedereen die een kijkje wil nemen achter de schermen van de bakkerij. Daarnaast zijn er proeverijen, demonstraties, speurtochten voor kinderen, aanbiedingen en tal van andere verrassingen. Bakkers die meedoen aan de Dag van de warme bakker zijn te herkennen aan een spe ciale winkelposter. Aan de Dag van de warme bakker is een lan delijke publieksactie gekoppeld. De bezoe kers van de warme bakkers en banketbak kers ontvangen bij aankoop van een product op 8 oktober a.s. een deelnameformulier. De deelnemers maken kans op een romantische ballonvaart met culinaire verrassing of een smulpakket. De warme bakkers en banketbakkers beste den op de Dag van de warme bakker extra aandacht aan speculaas. Met radiospotjes op Sky Radio, 3FM en diverse regionale radio zenders wordt de Dag van de warme bakker gepromoot. De Dag van de warme bakker vindt plaats in de Week van het Brood. Ongeveer 80% van de huisartsen is van mening dat de psychologische hulpverlening van Ensis goed dan wel uitstekend is. Uit reacties van huisartsen blijkt dat korte wachttijden, een snelle doorlooptijd en goe de verslaglegging hoog scoren. Om te ont dekken of het aanbod van Ensis aanslaat is er een enquête gehouden onder huisartsen in Rijnmond (Zuid). Paniekaanvallen, fobieën, werkproblemen (als burnout en overspanning), rouw- en relatieproblemen zijn milde psychische klachten. Mensen met deze klachten kunnen al ruim twee jaar terecht bij Ensis. Ook cliënten zeggen tevreden te zijn over de kor te wachttijd en snelle behandeling. Een behandeling duurt maximaal vijftien sessies. Gemiddeld krijgen mensen bij Ensis tien gesprekken. Ensis is een instelling voor kortdurende psy chotherapie. De methoden zijn in internatio naal wetenschappelijk onderzoek effectief gebleken (70 tot 80% van de mensen heeft veel baat bij de behandeling). De behandel methode heet in vaktermen cognitieve ge dragstherapie. Het is te vergelijken met een training waarbij de therapeut de cliënt vaar digheden aanleert om zelf beter met proble men en klachten om te gaan. Ook wordt geleerd om anders tegen stressvolle gebeur tenissen aan te kijken. Tijdens de behande ling zijn er een aantal momenten waarop de resultaten gemeten worden. Deze resultaten bespreekt de hulpverlener met de cliënt en stuurt hiervan een verslag (als de cliënt dat wil) aan de huisarts of bedrijfsarts. Om voor hulp bij Ensis in aanmerking te komen is een verwij sbrief van de huisarts noodzakelijk. De behandeling wordt ver goed vanuit de AWBZ, hierover zijn afspra ken gemaakt met het zorgkantoor. Ensis heeft drie vestigingen in Rijnmond (Rotter dam-Zuid en -Noord en Spijkenisse). Bel met het hoofdkantoor (010) 4868666 of kijk op onze website www.ensis.nu voor meer informatie. Ensis is onderdeel van de GGZ Groep Euro poort, Riagg Rijnmond Zuid, Stichting Hil- levliet en Switch zijn de anfiere onderdelen van de Groep. Afdeling 1, beker: Joh. Woifert - Jac. WolfertO - 3 M. van 't Geloof-D. WolfertO - 3 H. Keuvelaar - W. Knöps3 - O Afdeling 2, beker: C. V. d. Kroon - W. Nieuwland3 - O M. Poortvliet - A. Los3 - O J. V. d. Groef-W. StolkO - 3 2003 De nieuwe Lancer is de comfortabele straat versie van één van de meest succesvolle ral lyauto's waarmee Mitsubishi al 30 jaar wereldwijd successen boekt. De technologie die ieder jaar verder wordt ontwikkeld en beproefd in deze rally's is dezelfde techniek welke terug te vinden is in de Lancer die nu in de showroom staat. 'De Lancer combi neert al het goede van een volbloed sport auto, zoals een dynamisch uiterlijk en fan tastische rijeigenschappen met het comfort, veiligheid en luxe van een zakenauto. Daar komt bij dat de duurzaamheid van de Lancer op het hoogste niveau staat', aldus de dealer. Naast zijn uiterlijk valt de Lancer op door zijn complete uitrusting. De Mitsubishi- dealer vertelt: 'De Lancer is standaard voor zien van onder meer airconditioning, elek trisch bedienbare en verwarmbare buiten spiegels, centrale portiervergrendeling met, afstandsbediening, elektrisch te bedienen ramen voor én achter en 15-inch lichtmeta len wielen. Op het gebied van veiligheid kan hij zich meten met de top in zijn klasse. ABS, EBD en airbags rondom zijn stan daard." De Lancer Station Wagon Sport geeft over duidelijk blijk van zijn rally-DNA. "Een groot aantal extra' s versterken het sportieve karakter van de Sport. Denk hierbij bijvoor beeld aan items als een lederen Momo-sport- stuur en pookknop, grote 16-inch lichtmeta len wielen, speciale sportstoelen, privacy glass en mistlampen vóór. Dankzij het ver laagde onderstel en de multilink achterwiel ophanging stuurt de Lancer Station Wagon Sport lekker strak en sportief, aldus de enthousiaste dealer. 'Maar ook aan prakti sche details, die het rijden in de Lancer nog leuker maken, heeft Mitsubishi gedacht. Tot de uitrusting van zowel de Comfort als de Sport behoort bijvoorbeeld ook een wis- wasinstallatie met interval achter, een afdek- hoes in de bagageruimte en een in drie posi ties verstelbare rugleuning van de achter bank.' De Mitsubishi Lancer als Station Wagon of als Sedan is er vanaf 18.795,-. De Lancer is leverbaar met een 1,6- of met een 2,0 liter benzinemotor. Tevens is de Comfoil uitvoe ring van de Lancer Station Wagon verkrijg baar met een automatische transmissie. Jaarlijks gebeuren er ruim 13.000 brand wondenongelukken die zo ernstig zijn dat de patiënt naar de spoedeisende hulp van een ziekenhuis moet. De eerste reactie bij zo'n brandwondenongeval is gelukkig vaak goed: Koelen met water. Maar daarna volgt de onzekerheid en angst. Vaak zien omstanders pas tijdens het koelen hoe ernstig een brand- wondenslachtoffer verwond is en vraagt men zich dan af wat er vervolgens moet ge beuren. Door onwetendheid wordt dan vaak verkeerd gehandeld. Verkeerd verleende EHBO bij brandwon- denslachtoffers, leveren veel complicaties op. Goedbedoeld koelen veel mensen te lang met te koud water zodat onderkoeling op treedt. Ook smeren ze vaak allerlei middel tjes op de wonden, of trekt men vastzittende kleding los. Deze handelingen kunnen de conditie en behandeling van het slachtoffer sterk verslechteren. De Brandwonden Stichting heeft een eerste hulpkaart bij brandwonden ontwikkeld die kort en krachtig weergeeft wat te doen bij brandwonden. De kaart heeft het formaat van een creditcard en kan dus altijd in de portemonnee worden meegenomen. In geval van nood zijn de eerste hulpregels bij brand wonden dan altijd bij de hand. Het uitdelen van de gratis kaarten verloopt via de plaatselijke collectanten. Deze vrij willigers lopen in de week van 5 tot en met 11 oktober door de straten om geld op te halen voor de Brandwonden Stichting. Het idee is simpel. Mensen trekken hun porte monnee om iets te geven. Op dat moment krijgen ze de eerste hulpkaart. Ze kunnen dan de kaart meteen in hun beurs stoppen. Uiteraard krijgen óók de mensen die geen donatie aan de collectant geven het eerste hulpkaartje gratis uitgereikt. De Nederlandse Brandwonden Stichting zet zich in voor mensen met brandwonden. Dit doet zij door onderzoek ter verbetering van de behandeling van brandwonden, het be vorderen van nazorg voor brandwonden- slachtoffers en het instandhouden van de Huidbank. Ook doet de Brandwonden Stich ting veel aan preventie en voorlichting. JBü'^'l^'^^^ EiiAnDEn-niEuws

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10