Flakkeese Piraten in IVliddeihamis' iiaven Vierentwintig uur intensieve milieucontroles in Zuid-Holland Stellendamse reddingboten gealarmeerd EHBO Opleiding van start in Stellendam I MatfiUde ANNETTE EIIAtfflBn-niEUWS FAMILIEBERICHTEN I Martina HeimaSAktta, ComdisHuiBtrt Lucas Mart Joziena Helena Jannetje l Jozefien M. VAN HEEST M. VAN HEEST MARINUS VAN HEEST MARINUS VAN HEEST echtgenoot van Adiiaantje Lokker MARINUS VAN HEEST echtgenoot van Adriaantje Lokker MARINUS VAN HEEST CORNELIS DE GAST WOUTER DRIESSE FRANS REDERT FRANS REDERT MARINUS VAN HEEST BedankU ALTIJD IETS BIJZONDERS DAMESHOEDEN PAGINA 3 DINSDAG 30 SEPTEMBER 2003 Door Gods goedheid werden wij verblijd met de f I geboorte van onze dociiter en zusje s -!4 1 Cor Goedegebuur il Leni Goedegebuur-Bremmer ij; 'g Rozemarijn Anneleen Jacobien Job i i 28 september 2003 ■f il Achterweg 8 -i I 3248 AA Melissant I Tel. (0187) 60 37 64 Uit Gods hand ontvangen, 28 september 2003 Leendert en Simone Simons-van Wijk Hofje van Loo 4 2926 RE Krimpen aan den IJssel Tel. (0180)55 33 36 dit is van ije HSëRS alleen geschied en Uet is wondeflijU in onze ogen •Ji Mit de Kand van de \-\e.e.re Kebben we de kmdet'zegen ►nogen olA+va^^gen We v\oe.yv\e.v\ \\e.vn TieJlK .Aniie Knöps ^^antiKve Knöps-Snijdecs 2ó septembei- 2003 i: Jozefd^-eef 47, 3255 AÊ Oude Tonge Tel. (0187) Ó4091-1 **ïKi»:;tHt;;»i;j;vSSH»;;t;SHR;i;;i;;!Ki;;!;;}H;;;i-;r;^ E^n wonder is het telkens weer 't nieuwe leven zo gaaf en teer. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zooaen broertje 25 september 2003 Maarten, Marja, Marjan, Marieke en Bram van der Sluijs Molenweg 56, 3245 LS Sommelsdijk Tel. (0187) 48 74 55 Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Bezoek graag tijdens de kraamdagen. Uit Gods hand ontvangen maandag 29 september 2003 Henk en Carola van Erkelens-van Dam Zwen Looheul 12 3252 CC Goedereede Tel. (0187) 49 11 37 Voor bezoek graag even bellen. Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze oud-coUega Hij was voor ons een gewaardeerde en fijne collega. Hij zal nog lange tijd in onze herinnering blijven voortbestaan. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw en kinderen. Personeel Betonmortel GreveUngen B.V. Stellendam/Zierikzee, 26 september 2003 Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van ons gewaardeerd oud-medewerker Vele jaren heeft hij ons bedrijf gediend. Hij zal nog lang in onze herinnering blijven voortbestaan als een betrokken en betrouwbare medewerker. Onze gevoelens van medeleven gaan uit naar zijn vrouw en kinderen. Directie Betonmortel GreveUngen B.V. Stellendam/Zierikzee, 26 september 2003 Maar zovelen Hem aangenomen hebben, dien heeft Hij macht gegeven kinderen Gods te worden, namelijk die in Zijn Naam geloven; (Joh. 1:12} Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons in zijn leven heeft betekend, is na een periode van afnemende gezondheid rustig van ons heen gegaan, mijn goede man, onze fijne vader, schoon vader en lieve opa 26 december 1931 26 september 2003 A. van Heest-Lokker A. E. van der Bok-van Heest J. W. van der Bok Mariene Maurits C. van Heest Sommelsdijk, verpleeghuis 'De Samaritaan' Doelweg 11 3252 AI Goedereede De begrafenis heeft heden dinsdag 30 september plaats gehad op de algemene begraafplaats aan de Mariadijk te Goedereede. Tot ons groot verdriet heeft de Heere van ons weg genomen onze gehefde broer, zwager en oom in de leeftijd van 71 jaar. J. van Wijk-van Heest J. K. van Wijk H. J. van Heest D. van Heest-den Eerzamen Fr. van Heest A. van Heest-Verduijn A. van Heest P. van Heest-Moerkerke neven en nichten Goedereede, 26 september 2(X)3 Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze zwager en oom in de leeftijd van 71 jaar. Wij wensen Jaan, kinderen en kleinkinderen veel sterkte met dit grote verlies. J. Akershoek-Lokker W. Lokker C. Luime P. van der Ent-Lokker A. Lokker-de Ronde J. Lokker J. Witte-Lokker C. Mosselman-Lokker L. Mosselman P. Lokker J. Lokker-Grinwis A. J. Orgers neven en nichten Goedereede, 26 september 2003 Met ontroering namen wij kennis van het over lijden van in de leeftijd van 71 jaar Wij gedenken in dankbaarheid de arbeid die hij in Zijn gemeente gedurende een reeks van jaren als notabel met grote trouw heeft mogen verrichten. Wij wensen zijn vrouw en kinderen van harte de nabijheid van de Heere toe in dit smartelijke ver lies. Namens de kerkenraad: Drs. J. W. van Estrik F. van Wijk (scriba). Namens de kerkvoogdij: H. van der Haven (secretaris). 26 september 2003 Het behaagde de Heere tot onze droefheid, in de Hope des eeuwigen levens, van ons weg te nemen na een geduldig gedragen ziekte, onze geliefde en meelevende zwager en oom echtgenoot van Ki|jna Vreeswijk op de leeftijd van 70 jaar. Piet Jany Henk Dora en kinderen Paulus Gerie Anita Dirk en kinderen Marinus Arend Krijnie Patricia Jaco Henk Jan 24 september 2003 Je hebt je strijd ten einde toe gestreden tot God je riep. Hij nam je bij de hand. Hij heeft geluisterd naar je vurige gebeden, je stap voor stap geleid naar het Beloofde land; en naast de droefheid die we moeten dragen, is er het weten: God heeft je bevrijd; Hij gaf ons niet het antwoord op ons vragen, maar schonk ons uitzicht op Zijn eeuwigheid. Na een leven vol zorg voor allen die hem lief en dierbaar waren is tot onze diepe droefheid van ons heengegaan mijn heve man, onze heve vader, broer, zwager en oom echtgenoot van Pieternella Verolme in de leeftijd van 77 jaar. Middelhamis: P. Driesse-Verolme Zwitseriand: Woudi Middelhamis: Izak en Annelies 29 september 2003 Pr. Willem Alexanderstraat 11 3241 TD Middelhamis Gelegenheid tot condoleren donderdag 2 oktober van 19.30 tot 20.30 uur in de ontmoetingsruimte van de Herv. Exodusgemeente, Dorpsweg 97 te Sommelsdijk. De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op vrijdag 3 oktober om 10.00 uur in de kerk van de Herv. Exodusgemeente. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats 'Vredemst' te Middel hamis. Tot onze diepe droefheid heeft de Heere, na een ernstige ziekte, van onze zijde weggenomen onze zorgzame vader, schoonvader en grootvader weduwnaar van Grietje Meijer in de leeftijd van ruim 85 jaar. Kinderen en kleinkinderen Dirksland, 25 september 2003 WesteUjke Achterweg 13, Middelhamis Correspondentie adres: mevr. P. Driece-Redert, Dubbele Ring 15, 3245 AD Sommelsdijk De begrafenis heeft hedenmorgen om 11.00 uur plaatsgehad op de algemene begraafplaats 'Vrede rust' te Middelhamis. Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze zwager en oom in de leeftijd van 85 jaar. We wensen de nabestaanden veel sterkte toe. C. Pikaart-Meijer L. Meijer G. Meijer-Tanis M. Meijer-Witte Ouddorp, 26 oktober 2003 De mannenvereniging 'ToUe Lege' heeft met droefheid kennis genomen van het overlijden van hun gewaardeerd lid en oud penningmeester de heer De Heere vertrooste zijn vrouw, kinderen, klein kinderen en verdere familie in dit grote verUes. Bestour en leden van de matmenvereniging 'ToUe Lege' te Goedereede Goedereede, 29 september 2003 •|- Op 15 september 2003 was het 25 jaar geleden dat f wij elkaar het Ja-woord gaven. Op 20 september jl. -v- mochten wij met onze kinderen Joost, Arjan en Annemiek, familie en vrienden dit heugelijk feit in dankbaarheid gedenken. Uw aanwezigheid op de receptie, cadeaus, bloemen s en kaarten hebben ertoe bijgedragen, dat het voor ■if; ons een onvergeteUjke dag is geworden. Jos en Maddy de Nooijer Voorstraat 137 3251 BC Stellendam Het IS nog maar een halfjaar oud - of beter gezegd een half jaar jong - maar het op 8 maart jl. opgerichte 'Flakkeese Piratenkoor' stond afgelopen zaterdag middag al op de planken voor een optreden, in de open lucht, op het dek van een 30-tons tweemaster, gekaapt natuurlijk. Trots op zichzelf, dat zijn piraten nou een maal, kwamen ze al zingend de haven van Middelhar- nis binnenvaren en meerden ze af langs de Spuistraat. Uit volle borst klonken hun piratenliederen, begeleid door twee accordeons, een mondharmonica, een gro te trom en slagwerk. Het Flakkees Piratenkoor bestaat uit 28 mannen en is samengesteld uit tenoren, bassen en baritons. Het koor is ontstaan in oktober 2001 tij dens een feestavond van het gemengd koor "hxcelsi- or' uit Dirksland. De mannen van Excelsior traden toen - voor de gein - als piraten gekleed op. In maart 2002 volgde opnieuw een piratenoptreden, dat zo suc cesvol was dat deze mannen steeds vaker gevraagd werden om bij diverse gelegenheden op te treden. Met zoveel wind in de zeilen werd het voor de piraten min of meer noodzakelijk om tot een officiële oprichting te komen. Dat was 8 maart dit jaar, compleet met een bestuur, een muziekcommissie, een pr-commissie, een choreografe en een dirigent. Onder leiding van Elvira Vos treedt het koor zo'n 15 keer per jaar op, onlangs nog in het Hotel New York te Rotterdam. In de afgelopen week heeft de Kustwachtpost in de vuurtoren van Ouddorp de beide te Stellendam gestationeerde reddingboten van de KNRM moeten alarmeren. Het begon op dinsdag 23 september. De GO 47 van Joh. de Waal meldde rond 14.15 uur aan de kustwacht dat hij een kite vlieger had aangetrof fen, zonder iets of iemand erbij. Direct werd de 'Prinses Margriet' gealarmeerd, die een zoektocht begon. Terwijl zij daarmee bezig was, zag de bemanning langs het strand iemand in surfkleding lopen, zonder attributen bij zich. Het bleek de eige naar te zijn van de gevonden vlieger. De vlieger werd door de reddingboót opgehaald bij de GO 47 en meegenomen naar het boothuis in de buitenha- ven van Stellendam. Daar haalde de Duitse eige naar hem later op. De 'Prinses Margriet' is met deze actie een uur bezig geweest en lag om 15.30 uur weer paraat aan haar steiger. Twee dagen later, tegen 06.00 uur donderdagmor gen 25 september, alarmeerde de Kustwachtpost Ouddorp de bemanning van de reddingboót voor het Haringvliet. Het kajuitzeiljacht Ria Naga - thuishaven Scharendijke, twee personen aan boord en onderweg naar Zwartewaal - bevond zich op dat moment aan lager wal bij B leningen 8, aan de ingang van het Spui. De 'John Stegers' vertrok 06.00 uur en was 06.15 ter plaatse. Twee opstappers gingen over op het aan de grond gelopen jacht en maakten een sleepverbinding, waarna het scheepje werd vlot getrokken. Het vervolgde op eigen kracht zijn tocht, en de reddingboót keerde terug naar haar station.in de binnenhaven van Stellendam. Waarom EHBO? Een ongeluk zit in een klein hoek je; er gaat geen dag voorbij of krant en tv tonen verfrommelde auto's en ambulances met gillende sirenes. Geen wonder dat we bij het woord 'ongeluk' meteen aan bloed en ellende denken! Het grootste deel van de ongelukken gebeurt gewoon thuis, tij dens het werk of tijdens het spelen. Een verbrande vinger, een schaafplek, een verstuikte enkel: niets griezeligs of bloederigs; iedereen kan helpen, als hij weet wat hij doen moet. Of iemand verslikt zich, of krijgt een hartaanval: geen bloed te zien, maar als hij niet geholpen wordt, kïin het gewoon fataal zijn..., als je maar weet wat je doen moet... Tijdens de opleiding Eerste Hulp leert u in woord en beeld stap voor stap wat u moet doen en waaróm. Door een EHBO opleiding te volgen leert men in dergelijke situaties snel en ade quaat op te treden. De De grootste keuze Voordelig geprijsd Keuze uit honderden Zandpad 90, Middelhamis Tel. (0187)48 24 31 duur van de opleiding is 14 lesavonden, om de 14 dagen, van okto ber tot en met april. De aanvang is op maandag 13 oktober 2003 om 20.00 uur in de Chr. MAVO Prins Maurits te Stellendam. Infor matie en aanmelden bij het NRK afd. Goeree e.o.. Postbus 1, 3253 ZG Ouddorp, tel.: 0187-681885 of 06- 55108348. Vorige week woensdag vond in heel Zuid-Hol land een handhavingsestafette plaats. Vanaf tien uur 's morgens voerden meer dan honderd overheden gezamenlijk controles uit. Zo von den er diverse integrale controles plaats op het water, vanuit de lucht en in het veld. Mede werkers van onder meer de provincie, gemeen ten, hoogheemraadschappen. Rijksdienst voor het wegverkeer, miUeudiensten, douane, poli tie en justitie, maar ook 'branchevreemde' organisaties zoals de GGD en de Keurings dienst van Waren, werkten mee aan deze grootscheepse actie en waren ook buiten kan tooruren actief. In totaal gingen meer dan 500 handhavers op pad. Doel van de actie was om naast het controleren van het nale- vingsgedrag, te kijken hoe de samenwerking kan wor den verbeterd. De actie wordt gecoördineerd door de provincie Zuid-Holland. Controles die uitgevoerd wer den, waren ondermeer gericht op de horeca, zwemge- legenheden, afvaltransporten, bouwstoffenbesluit, veehouderij, visserij en lozingen. Maar ook werd gezocht naar illegale bewoning in het buitengebied en overtredingen van regels in natuur- en recreatiegebie den. De actie eindigde de volgende dag om 10.00 uur. De resultaten van de estafette worden door de betrokken instanties gebruikt om procedures en regels beter op elkaar af te stemmen. Het samenwerkingsverband van de 24 uurs handha vingsestafette Zuid-Holland was een succes. Dat is gebleken na 24 uur intensief controleren door meer dan 100 instanties. Het belangrijkste resultaat is dat de diverse overheden goed kunnen samenwerken bij handhaving van de miüeuregels, dat veel bedrijven hun zaken goed voor elkaar hebben, maar dat er wel regelmatig intensive controle noodzakelijk is. Na afloop van de handhavingsestafette was er een afsluitende bijeenkomst waarbij de verantwoordelijk gedeputeerde, de heer L.E. van de Sar, opmerkte: "De conclusie is even simpel als eenvoudig. Zo'n actie loont, maar er dient wel continu controle plaats te vin den." In de gehele regio vielen enkele opvallende resultaten te noteren. Zo werd een bedrijfsverzamelgebouw bui ten kantooruren gecontroleerd. Bij aankomst werden pardoes de garagedeuren gesloten. Deze bedrijven kunnen een vervolgbezoek verwachten. Een bednjfs- pand in de Haagse regio werd direct gesloten. Het werd gedeeltelijk bewoond en er werd een voorraad salpeterzuur aangetroffen. De opslag was slechts gescheiden door een houten wandje. Doordat de bewo ners hier een onaanvaardbaar risico lopen, is het pand direct verzegeld. Bij vier controles van tuinbouwbe drijven werden veertien overtredingen geconstateerd. Te denken valt aan illegale lozing van bestrijdings middelen in het oppervlaktewater. Ook werd in drie gevallen een illegale uitbreiding van het woonhuis geconstateerd. Daarnaast werden op diverse plaatsen fuiken in beslag genomen, illegale slootdempingen geconstateerd en bedrijven aangetroffen in panden die daar niet voor bedoeld zijn. In Zuid-Holland Zuid is bij agrariërs een aantal keren het gebruik van illegale bestrijdingsmiddelen gecon stateerd, met name ging het om middelen uit België. Tijdens de gehouden verkeerscontroles bleek het naleefgedrag goed te zijn. Bij controle op Jacht en ver lofhouders is het boekje 'wapens en veiligheid' gebruikt, dit aspect werd voor het eerst gecontroleerd en dit werd zeer gewaardeerd door de jagers. Het par keren van tankwagens met gevaarlijke stoffen binnen de bebouwde kom is verboden, maar neemt wel toe. Op Goeree-Overflakkee en werd in een zwembad boven het peuterbad een door corrosie aangetaste dak constructie aangetroffen, er werd een aantal lozingen op oppervlaktewater gesignaleerd, er werd een lekbak met boterolie aangetroffen die was aangesloten op het riool (hetgeen illegaal is), en er werd geluidsoverlast van 20 dB(A) gemeten bij een snackfabrikant. Tevens werden een illegale uitzet van fazanten, een aantal vangkooien, het vissen met levend aas, waargenomen, alsmede het storten van vuil in een natuurgebied en het niet diep genoeg injecteren van mest op bouwland geconstateerd. Ook is een aantal malen het verkeerd gebruik van bestrijdingsmiddelen vastgesteld. Over een week hoopt de provincie alle resultaten bin nen te hebben van de deelnemende instanties. Het eva luatierapport verschijnt naar verwachting aan het eind van het jaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3