Onderzoek verplaatsing 'De Kreek' toch van start VOLLEYBAL Omwonenden maken stevig bedenkingen tegen bouwplannen Ooitgensplaat Waarom kinderen de polder in sturen Moeder-en- kindochtend Kleding voor Oekraïne EiiAntrai-raEuws EiiAnDEn-niEuws Sangria, zang en gitaar in Goereese Toren Vlooienmarkt in Heiievoetsiuis Bingo Ooitgensplaat Gespreksgroep Christenen en Ciiristenen Psalmzangavond Medewerkers drie ambulancediensten arbeidsreclitelijk over naar AZRR/RHRR Uitslagen Oostmoer Viswedstrijden HSV 'Krammer' Kerkdienst Ger. Gem. Sparta wint met 3-1 Extra Kerkdiensten Ger. Gemeenten Tijdens de gemeenteraadsvergade ring van donderdagavond in Goede- reede blelien dit lieer de stemmen niet te staken, toen het SGP-voorstel aan de orde kwam om een onderzoek te starten naar verplaatsing van Swing- café 'De Kreek'. Het voorstel werd nu zelfs met ruime meerderheid aange nomen. Nog andere problemen MIDDELHARNIS - de dienst van heden dinsdagavond, waarin ds. Hakvoort zou voorgaan gaat NIET door! Samenvoeging publieke ambulancediensten een feit Rotterdam - Met ingang van 1 okto ber 2003 gaan de medewerkers van de ambulancedienst GGD Nieuwe Wa terweg Noord, de ambulancedienst GGD Zuidhollandse Eilanden en de ambulancedienst GGD Rotterdam e.o arbeidsrechtelijk over naar Ambulan cezorg Rotterdam-Rijnmond/RHRR. Nadat alle betrokken besturen in april van dit jaar hebben ingestemd met de samenvoeging, is nu de laatste forme le stap gezet in het samenvoegingstra ject. Uitslag van de springwedstrijd, klassiek parcours, verreden op zaterdag 27 september in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. vervolg van voorpagina: Hoewel beide bouwplannen aan de Plaatse Noord Achterweg fraai ogen, werden door omwonenden tijdens de inspraakavond van afgelopen donder dag nog heel wat bedenkingen gemaakt. Heftig kon het er in de zaal aan toe gaan, met hier en daar zelfs barricadegedrag en hoongelach als gemeente en/of projectontwikkelaar antwoord gaven op hetgeen bewoners naar voren brachten, terwijl sommige anderen blijk gaven er vanuit te gaan dat gemeente en/of projectontwikke laar de omwonenden een loer willen draaien met de realisering van het bouwplan. De één 'dwong' de wethou der de volgende morgen bij zich thuis. Een ander toonde zich ervan verze kerd dat de gemeente via slinkse wegen probeert het plan erdoor te krijgen, terwijl dit haaks zou staan op het bestemmingsplan en andere gel dende regels. En een derde had al begrepen dat het de architect geheel aan flexibiliteit ontbreekt en dat de gemeente tekort schiet in het opko men voor haar burgers... Verkeer en veiligheid Onderbouwing PAGINA 2 ''1^^^ü0iMeiiiM^& DINSDAG 30 SEPTEftlBER 2003 Tijdens de vergadering van Goerees' gemeenteraad in augustus laste de fractie van de SGP een extra agendapunt in. Graag wilde de SGP, bij monde van de heer J. Klepper, nadere uitleg over de verleende bouwvergunningen aan de Ouddorpse hore cagelegenheid. Gezien de forse overlast van 'De Kreek' in het Ouddorpse centrum, die zich veelal over de nachtelijke uren uitstrekt, zag de SGP graag dat het college onderzoek zou doen naar een eventuele verplaatsing van 'De Kreek' naar een gebied wat ver bui ten de bebouwde kom van het dorp zou lig gen, toen in augustus dat voorstel in stem ming werd gebracht staakten de stemmen: Tegen de stemden de fracties van de VVD, CDA, VGB en de heer Goemaat van de Christenunie. De heer SGP-er H. Tanis was die vergadering niet aanwezig. Daarom kwam het voorstel nogmaals in de raadsver gadering van .september aan de orde. Inspreker Aan het begin van de vergadering werd van het agendapunt 'Spreekrecht burgers' gebruik gemaakt door de heer A. van Huizen uit Ouddorp. Hij vroeg de tegenstemmers waarom ze tegen het voorstel van de SGP- fractie hadden gesteld. "Waarom wordt er niet geluisterd naar de burgers?" zo vroeg Van Huizen zich af. Hij verzekerde dat de omwonenden van het Swingcafé graag van de overlast af willen. Hij bracht de overlast ter sprake waar de omwonenden onder te lij den hebben. Hij wees op de vernielde lan taarnpalen, de bloempotten die keer op keer hetzelfde lot ondergaan. Hij - en wellicht vele anderen met hem - zouden graag 'De Kreek' uit het centrum van Ouddorp zien verdwijnen, en daarom riep hij de raad op om maatregelen te nemen want "de burgers willen het!" aldus Van Huizen. De raad, die nu wèl voltallig bijeen was, her haalde de discussie van augustus niet meer, maar wel had de heer H.T. van Oostenbrug ge van het CDA behoefte om het standpunt van zijn fractie nog eens te verduidelijken. Hij weeriegde de indruk die gewekt zou kun nen zijn of het CDA-standpunt tegen ver plaatsing van 'De Kreek' zou zijn. Dit blijkt zeker niet het geval te zijn. Van Oostenbrug ge stelde zelfs "dat wij de meest gelukkige fractie zouden zijn als 'De Kreek' verplaatst zou worden". Maar het ging de tDA'er om de realiteit, want hij heeft geconstateerd dat de Goereese financiële situatie behoorlijk last heeft van tegenwind. En die weinig rooskleurige situatie laat - volgens Van Oos tenbrugge - geen grote kosten toe, die onge twijfeld voorde verplaatsing van 'De Kreek' nodig zijn. Als die ruimte er wel was zou zijn fractie ongetwijfeld medewerking geven aan het onderzoek. "Maar nu ontbreekt daar de ruimte voor in onze portemonnee. Het onderzoek is wat ons betreft daarom niet aan de orde", zo maakte de CDA'er zijn colle ga's duidelijk. De heer F. Feller van het VGB deelde de financiële zorgen, die de verplaatsing van 'De Kreek' met zich mee zou brengen. Maar hij voorzag nog andere problemen als de horecagelegenheid elders geplaatst zou wor den. Zo zouden er bij vestiging op een ande re plaats elders, grote verkeersstromen komen en zou in die omgeving de onveilig heid toenemen. Het zou volgens Feller anders zijn als de eigenaar van 'De Kreek' zelf met een verzoek tot verplaatsing zou komen, maar dit blijkt niet aan de orde te zijn. SGP-woordvoerder, de heer J. Klepper ver duidelijkte nog eens het voorstel van zijn fractie. "We hebben een serieus onderzoek bedoeld, waarbij met behulp van deskundi gen en de eigenaar van 'De Kreek' alle mogelijkheden in kaart zouden moeten wor den gebracht. Ook de gemeente kan dan planologisch medewerking verlenen". Klep per denkt bij verplaatsing aan de nieuw te creëren parkeerterreinen langs het strand bij het Flaauwe Werk. Volgens hem zou 'De Kreek' in die nieuwe omgeving wel groter kunnen worden. De vorige raadsvergadering afwezige H. Tanis het weten zijn fractie te volgen in het voorstel, ondanks dat er toch wat kosten mee zijn gemoeid. De heer T. Bakelaar van de PvdA pleitte ook nu weer voor een actief onderzoek. Volgens hem kunnen dan ook de financiële conse quenties worden onderzocht. "Dan weten we het, maar nu niet!" Ook G. Moerkerk van de ChristenUnie bleef bij zijn eerder ingenomen standpunt. "Onderzoekt alle dingen, dus ook dit", aldus ii;scictiviteileii in volle gang zijn. Moerkerk en wellicht heeft hij in de tussen liggende tijd zijn fractiegenoot J. Goemaat vermanend toegesproken, want deze laatste verklaarde deze keer wél voor het SGP- voorstel te stemmen. Een plaats ver buiten de bebouwde kom lijkt voor mevrouw E.P. Mastenbroek van de VVD niet de ideale plek om een dergelijke horecagelegenheid te vestigen want "waar om sturen we die kinderen de polder in?" vroeg ze zich af. Uit dit laatste blijkt dat mevrouw Mastenbroek - gelukkig - ook jongeren van boven de zestien jaar nog als kinderen beschouwd. Veiligheid Verschillende raadsleden verbaasden zich over de verbouwing, die momenteel bij 'De Kreek' plaatsvindt. Het blijkt namelijk dat een deel van de benodigde vergunningen voor die verbouwing nog niet verleend zijn omdat er verschillende bezwaren zijn inge diend. "Als de eigenaar toch bouwt doet hij dit op eigen risico", zo verzekerde wethou der A.C. Lokker. De aan de gang zijnde verbouwing bij 'De Kreek' blijkt bij sommige raadsleden ook wat zorg op te leveren voor de veiligheid van de bezoekers. De heer Bakelaar vroeg hoe het stond met die veiligheid, nu blijkt dat er in de nabijheid van de nooduitgang een diep gat is gegraven. Burgemeester C. Sinke, ver klaar dat de gemeente zojuist de werkzaam heden bij 'De Kieek' op de veiligheid heeft gecontroleerd. Er bleek hier en daar nog wat aan te schorten. De eigenaar is, volgens Sin ke, medegedeeld, dat vrijdagmiddag aan alle veiligheidseisen dient te worden voldaan. "Dit zal in het vervolg iedere vrijdagmiddag worden gecontroleerd en als de eigenaar in gebreke blijft, zal 'De Kreek' dat weekend dicht blijven", aldus een vastbesloten burge meester. Vervolgens werd het SGP-voorstel aangeno men met negen tegen zes stemmen. clir. streeltblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-liollandse en zeeuwse eilanden Is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning.- dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 5736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AJgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluiting stemlijn oueiiijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg" van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. AdDertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per jaar €35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 Na twee succesvolle korte voorstellingen op de Goereese Kunstdag van 6 september jl., maken sopraan Renée Harp en gitarist Erik Otte begin oktober wederom hun opwach ting in Goedereede. Deze keer brengen zij hun muziekprogramma 'Sangria' onverkort ten gehore. In dit programma voert Renée Harp het publiek mee in een 1001-nachtver haal dat zich afspeelt in Andalusië, Zuid- Spanje. Het gepassioneerde levensverhaal van drie Moorse zusjes wordt verteld aan de hand van liederen van beroemde componis ten en dichters als Granados, Rodrigo, De Falla, Lorca, Mudarra en Bizet. Uiteraard ontbreekt op deze Spaanse avond het glaasje sangria in de pauze niet. De voorstelling 'Sangria' vindt plaats op zaterdag 4 oktober 2003 in de Toren van Goedereede, aanvang om 20.00 uur. Dankzij sponsorbijdragen van Tuinontwerpburo Hoveniersbedrijf Pim pernel te Goedereede en Zeelenberg Archi tectuur te Ouddotp bedraagt de entreeprijs, inclusief een glaasje sangria, slechts 7 per persoon. U kunt telefonisch reserveren in de avonduren en het weekend bij Renée Bron, tek; 0187-490500. De Sparta dames I heeft thuis van de nieuw komer Vovero uit Rozenburg met 3-1 gewonnen. Van tevoren hadden de dames op een 4-0 overwinning gerekend, dit was te zien in de eerste set, ze speelden niet voluit, met de gedachte het wel te redden. Toch ging deze set met 25-18 naar Sparta toe. In de tweede set met Lettie de Bruin aan de opslag, leek het een makkie te worden. Op de opslag van deze speelster had Vovero geen antwoord, de pass en de set-up misluk te, met grote cijfers was de winst voor Spar ta. De derde set liet een ander Vovero zien, de opslag werd onderhands goed opgevan gen, de pass was pert'ect en de aanval werd mooi afgemaakt. Dit was volleybal zoals het gespeeld moet worden. Sparta had moeite met dit Vovero, de set ging dan ook net naar de tegenstander. In de vierde set werd er door beide partijen goed volleybal gespeeld, met 25-23 werd deze set gewonnen en daarmee een 3-1 over winning voor Sparta op deze in de hoogste klasse debuterende ploeg uit Rozenburg. Op zaterdag 4 oktober wordt er in het sport centrum De Eendraght aan de Sportlaan in Heiievoetsiuis weer de maandelijkse vlooienmarkt gehouden. Dat de Hellevoetse vlooienmarkt in een behoefte voorziet blijkt elke keer weer uit de overweldigende belangstelling die bestaat, zowel bij de bezoekers als bij de deelnemers. Vele tien tallen standhouders zien telkens weer hun overtollige goederen van eigenaar verande ren. De vlooienmarkt, al jaren enorm populair, is geen markt zoals eenieder welhaast kent, maar een markt waar particulieren hun over tollige spulletjes aan de man kunnen bren gen. Ook verenigingen maken veelvuldig gebruik van dit soort markten om b.v. res tanten van hun eigen rommelmarkten, fancy fans etc te slijten. Particulieren die vanuit hun hobby dingen vervaardigen of b.v. een verzameling op willen ruimen, kunnen ook inschrijven voor een plaats op de vlooien markt Voor de vlooienmarkt kunnen alleen parti culiere standhouders geplaatst worden, die hun overtollige goederen willen verkopen. Er mogen bedrijfsmatig geen goederen wor den verkocht. De vlooienmarkt in Heiievoetsiuis is voor het publiek geopend van 9.00 tot 14.00 uur en de toegangsprij s bedraagt 1,50 per per soon. Voor meer informatie kan men bellen met Kwekel Evenementen, tel 0181 - 313742. De eerstvolgende vlooiemnarkt wordt gehoitden op zaterdag 1 november 2003. Vrijdag 3 oktober is er weer een gezellige bingo bij p.v. 'De Zwaluw' te Ooitgensplaat. We spelen weer voor mooie en bruikbare prijzen. Een ieder is van harte welkom. Aan vang 20.00 uur. Het lokaal is open om 19.15 uur. Adres: Dorpsweg 2 te Ooitgensplaat. OOLTGENSPLAAT - de dienst waar in ds. A.B. v.d. Heiden op woensdag 1 oktober zou voor gaan, gaat wegens ziekte niet door. DIRKSLAND - Donderdag 2 oktober, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. Op veler verzoek organiseert de Doopsge zinde Gemeente Ouddorp ook dit seizoen weer de 'moeder-en-kind-ochtenden'. Een ochtend waar de kinderen met elkaar spelen en de moeders met elkaar van gedachten wisselen over opvoedkundige zaken. In 2003 zijn er twee bijeenkomsten t.w.: woensdag 1 oktober en woensdag 5 novem ber. De ochtenden beginnen om 9.30 uur met koffie en even bijpraten en om 9.45 uur star ten we met de inleiding over een onderwerp. Om 11.00 uur sluiten we de ochtend samen met de kinderen af. Op 1 oktober is er een speciale bijeenkomst. De gastspreekster is dan drs. Marja Bos- Meeuwsen, pedagoog en oprichtster van Oké-boeken, (boeken betreffende Ouders, Kinderen en Educatie). Zij heeft zelf ook verschillende boeken geschreven over opvoeding. Marja Bos-Meeuwsen zal op 1 oktober spreken over (geloofs)opvoeding aan peuters en kleuters. Zij zal ook een (beperkte) boekentafel verzorgen op deze ochtend. Dus moeders, maar óók vaders, oma' s, opa' s en andere geïnteresseerden, deze ochtend wordt bijzonder aanbevolen! Er is oppas aanwezig. De oecumenische gespreksgroep Christenen en Christenen komt in het nieuwe seizoen voor het eerst op woensdagavond 1 oktober weer bijeen. Het ligt in de bedoeling om tot en met maart 2004 elke Ie woensdag vond van de maand bijeen te komen. Het thema op de eerste avond 'Religie en Kunst' zal worden ingeleid door Niels Snoek uit Dirksland. Bestaat er religie zon der kunst? Kan christelijke kunst als ver beelding van het christelijk gedachtegoed alleen door christenkunstenaars worden gemaakt? Zijn er grenzen aan religieuze kunst en zo ja welke? Op deze vragen zal Niels Snoek een per soonlijke toelichting geven, waarna over de vragen, antwoorden en meningen van de aanwezigen kan worden gediscussieerd. Waar; in het koetshuis van de Remonstrant se kerk, van Gorcumstraat 22 te Sommels dijk. We beginnen om 19.30 uur, en stoppen zo rond 21.15 uur. Daarna kunt u aansluitend vrijblijvend het oecumenisch avondgebed bijwonen wat om 21.30 uur in de Remon strantse kerk wordt gehouden. Heeft u zin om te komen? U bent van harte welkom. De koffie staat klaar. Op D. V. woensdag 1 oktober a.s. wordt in de kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Achterstraat in St. Philipsland de maandelijkse psalmzangavond gehouden. Er worden psalmen gezongen in de berijming van Petrus Datheen. Ook wordt gezongen met bovenstem. Deze samenkomst heeft een informeel karakter. Er is geen meditatie. Wel een koffiepauze in het verenigingsgebouw. De toegang is vrij voor ieder die graag zingt. De zangavond begint om 20.00 uur. Omdat door omstandigheden de avond soms een week wordt verzet, verdient het aanbeveling voor deelnemers van elders vooraf telefonisch contact op te nemen met één van de volgen de telefoonnummers: (0167) 572472, 572549 of 572874. Het Algemeen Bestuur van de Regionale Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond stemde in het voorjaai' als laatste bestuur in met de samenvoeging van de ambulance diensten van de drie GGD'en in de regio. Nu alle medewerkers met ingang van oktober arbeidsrechtelijk overgaan, is de nieuwe organisatie ook feitelijk gevuld. De samen voeging van de ambulancediensten is in 2000 ingezet en past in het Rijksbeleid dat gericht is op het vormen van zogenaamde Regionale Ambulance Voorzieningen (RAV'en). De rijksoverheid wil daarmee de kwaliteit verbeteren, de doelmatigheid ver hogen en het aantal aanbieders van ambu lancezorg reduceren. De ambulancezorg van AZRR/RHRR strekt zich uit over 22 gemeenten in het verzor gingsgebied. Deze gemeenten zijn Albrandswaard, Barendrecht, Bergschen- hoek, Berkel en Rodenrijs, Bernisse, Bleis- wijk, Brielle, Capelle aan den IJssel, Dirks land, Goedereede, Heiievoetsiuis, Krimpen aan den IJssel, Maassluis. Middelharnis, Oostflakkee, Ridderkerk, Rotterdam, Rozenburg, Schiedam, Spijkenisse, Vlaar- dingen en Westvoorne. AZRR/RHRR beschikt over een dertigtal ambulances die worden ingezet vanaf elf standplaatsen. Daarvan zijn er drie in Rotter dam gesitueerd. De andere posten zijn gevestigd in Brielle, Capelle aan den IJssel, Heiievoetsiuis, Hoogvliet, Maassluis, Rid derkerk, Schiedam en Spijkenisse. Ambulancezorg Rotterdam Rijnmond staat dag en nacht paraat om de 1,2 miljoen inwo ners in het verzorgingsgebied in geval van nood bij te kunnen staan. Om aan die opdracht te kunnen voldoen heeft de organi satie zo'n tweehonderd medewerkers in dienst. De nieuwe organisatie ressorteert onder het bestuur van de Regionale Hulpverienings- dienst Rotterdam Rijnmond. Specifiek voor de nieuwe organisatie is een Bestuurscom missie in het leven geroepen die bestaat uit vier bestuursleden, te weten de heer T.P.J. Bruinsma (voorzitter, burgemeester Vlaar- dingen), mevrouw R.M. de Paria (wethouder gemeente Rotterdam), mevrouw ir. E.J. Groosman (wethouder gemeente Maassluis) en de heer P.E. de Jong (wethouder gemeen te Spijkenisse). De heer J.A.M. Hartman is benoemd tot Directeur van de nieuwe orga nisatie. Rubriek O, Beginners pony's en shellan- ders, 20 - 40 cm: 1Mariëlle Smit, Heidy 2. Florine v.d. Ven, Fleurtje; 3. Sylvia de Waard, Daisy; 4. Rowena Evers, Bruno. Rubriek 1, Beginners pony's, 30 60 cm: 1. Marlinka v. Vliet, Yentel; Florine v.d. Ven, Bennie; 3. Daisy Argoudelis, Daisy; 4. Marline Campfens, Hilde; 5. Kimberley v. Sliedregt, Mickey Boy; 6. Juliette Kamp, Hessel; 7. Rudy v. Dis, Fenjala; 8. Elieske Krijgsman; Rosalie; 9. Anne Krijgsman, Snoopy. Rubriek 2, Pony 's, 40 - 70 cm: 1Melissa V. Leenen, Bloowy; 2. Martine Campfens, Benjamin; 3. Diedrik Hoek, Quint; 4. Arenda Evers, Mickey; 5'. Irina v. Namen, Benjamin; 6. Evelien Almekinders, Hilde; 7. Daisy Argoudelis, Anouschka; 8. Mna van Namen, Rosalie. Rubriek 3, Pony 's, 60 - 80 cm: 1Jelmer Hoekstra, Lucky Luke; 2. Antonia Hoek, Yorca; 3. Willianne Hoek, Jessica; 4. Jaleesa v. Vliet, Sam; 5. Evelien Almekin ders, Anouschka; 6. Juliette Kamp, Amber; 7. Mariska v. Groningen, Anna- belle; 8. Samantha Lugthart, Sparky; 9. Carola v. Leenen, Stavant. Rubriek 4, Beginners Paarden, 60 - 80 cm: 1. Michelle Reijm, Promise; Bianca v. Rijnsbergen, Lucky Gipsy. Rubriek 5, Paarden, 70- 100 cm: l.Yoni Hoekstra, Foxy Lady; 2. Peter v. Gronin gen, Nara; 3. Nikita Boshoven, Agnetos; 4. Jacoline Schouten; Pink Floyd. Aanstaande zaterdag hoopt de hengelsport vereniging 'Krammer' weer te vissen in wedstrijdverband, ditmaal in de haven van Middelharnis. Iedereen is welkom. Inschrijven van 7.45-8.15 uur in het vereni gingsgebouw van Postduivenvereniging 'de Reisduif' aan de Westkrakeelstraat in Sommelsdijk; vissen van 9.00-12.00 uur, zodat u met het eten weer thuis kunt zijn. De inschrijfkosten bedragen 2,50. Voor meer inlichting kunt u bellen naar 0187- 603051, voor visvergunningen kunt u bel len naar 0187-480220 (Quaedvlieg) of mailen naar hvkrammer@hotmail.com. De winter is weer op komst. Voor veel men sen in Oekraïne een groot probleem in ver band met de zeer lage temperaturen. Vaak weten de Oekraïners niet meer hoe ze het warm moeten houden. U kunt hen een beet je helpen door weer aankomende week goed gedragen en gewassen (kinder)kleding af te geven bij fam.Saarloos aan de Weesmolen straat 4 te Ooitgensplaat. Dekens en dekbed den zijn van harte welkom. Lang houdbaar voedsel zien we ook graag, alleen indien u mee wilt doen aan voedselpakketten acties, die regelmatig gehouden worden, mogen wij dan vragen of u financieel wilt helpen. In Oekraïne is alles goedkoper en zij hebben het in eigen taal. Tevens scheelt het enorm veel transportkosten. Giften zijn belasting aftrekbaar! Help onze medemensen te helpen op a.s. woensdag 1 oktober van 19.30-20.15 uur. Niet zo zeer bleek men moeite te hebben met de bouwstijl of het soort woningen die gebouwd zullen worden, maar wel over de - thans nog zeer rustige en doodlopende - Noord Achterweg, die straks het verkeer naar het nieuwe wijkje te verwerken krijgt. Verschillenden vinden daar de Noord Ach terweg te smal voor en maken zich ernstig zorgen over een slechte en onveilige ver keersafwikkeling. Het gebied is zeer moei lijk te ontsluiten, zo werd verschillende malen benadrukt, waarom men pleitte voor verbreding van de Noord Achterweg. Bovendien vroegen betrokkenen zich af hoe het er met het parkeren zal moeten, want in de huidige situatie zetten de bewoners van de Voorstraat en de Noord Achterweg hun auto langs het braakliggende terrein, en dat zal straks niet meer gaan. Daarnaast gaven bewoners van de Noord Achterweg aan niet blij te zijn met de toenemende verkeersdruk te die daar vlak langs hun ramen zal gaan, of men vreest dat de huidige privacy verloren gaat en dat de waarde van eigen woning zal verminderen. Ook werd aandacht gevraagd voor trottoir- en speelvoorzieningen, en werd de suggestie gedaan om de oude brand weerkazerne te behouden en er een parkeer garage van te maken. Én nog een belangrijk punt: wordt in dit 'kwetsbare' gebied geheid of geboord? Van de vele vragen, opmerkingen en beden kingen die deze avond naar voren werden gebracht, zal - van antwoorden voorzien - een verslag worden gemaakt dat gevoegd wordt bij de ruimtelijke onderbouwing, behorende bij het definitieve bouwplan. Het had de bedoeling geweest om dit eind okto ber a.s. ter inzage te kunnen leggen, maar vanwege de hoeveelheid reacties van don derdagavond lijkt dat niet haalbaar. Wel is het de bedoeling in het tweede kwartaal van 2004 de bouw aan te laten vangen. De NoonI Ac!]:cn.c:.:. dh_ vrUiv:.^ arr:- ,'iunden Ie nauw is v,',ir .-•insluiting \wi het bouwplan. Links de Ie slopen voormalige bnuidweerkaz.erne. rechts van de weg ligt hel braakliggende bouwterrein.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2