PT^LITIE Realisering bedrijventerrein Korteweg in Stellendam Flinke bouwplannen in Ooitgensplaat 0900-8844 Woord Daad is weer een stapje dichterbij geltomen www.buijze.nl Gaven raadsleden Unimog cadeau? Goeree Overf lakkee Voorjaarsconcert Reactie CDA Zuid-Holland op herindelingsvoorstel Hoeksche Waard Waterschap koopt waterschapshuis aan Protest tegen 'kierbesluit' vanuit Goedereede Opbrengst collecte nierstichting C chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eüandenn Jeugdige autokrakers aangehouden Inbraak juwelier Auto tegen lichtmast Goeree Overf lakkee Deo Cantemus Uw woning of bedrijfspand verkopen? actief in beeld en geluid Een raadsbrede blijdschap was er donderdag tijdens de gemeente raadsvergadering van de gemeente Goedereede toen de vaststelling van het bestemmingsplan Bedrijventer rein Korteweg aan de orde kwam. kievit warmte GOEREE-OVERFLAKKEE Het Waterschap Goeree-Overflak- kee wordt per 1 januari 2004 eige naar van het Waterschapshuis aan de Dwarsweg in Middelhamis. Sinds april 1993 huurt het Waterschap het waterschapshuis van de Waterlandstich ting via een zogenaamde sale-leaseback constructie. Hiervoor is destijds gekozen om de uiteindelijke exploitatielasten zo beperkt mogelijk te houden. Nu, tien jaar later, is het tijdstip aangebroken dat tot aankoop kan worden overgegaan. Volgens dijkgraaf en heemraden heeft het in eigen dom verwerven van het gebouw diverse voordelen. Zo is er nu volledig gebruik gemaakt van de fiscale voordelen en wordt het financieel aantrekkelijker om het gebouw te bezitten dan te huren. Boven dien zal, wanneer door de aanstaande fusie het Waterschap Goeree-Overflakkee niet meer in het huidige kantoor gehuisvest wordt, de opbrengst van de verkoop van het pand voor het Waterschap zijn. Korenconcert in Nieuwe Tonge ^■2 Dinsdag 30 september 2003 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal<kee MIDDELHARNIS - Vrijdagmorgen kort na één uur hielden gealarmeerde politie mensen op het Kerkepad een zestienjarige jongen uit Dirksland en een zeventienjarige jongen uit Middelhamis aan. Een getuige had even tevoren gezien dat het tweetal inbrak in twee op het Kerkepad geparkeerd staande auto's en belde direct de politie. De beide knapen bleken uit de auto's wat munt geld en een pakje sigaretten te hebben weg genomen. Het tweetal werd voor nader ver hoor en onderzoek ingesloten. MIDDELHARNIS - In de nacht van zon dag op maandag werd ingebroken in een juwelierszaak aan het Zandpad. Toen gealarmeerde politiemensen verschenen waren de inbrekers al verdwenen. De gehe le juwelierszaak bleek te zijn doorzocht, waarbij een groot aantal vitrines waren ver nield. Een groot aantal sieraden bleek door de inbrekers te zijn weggenomen. OUDDORP - Rond half negen zaterdag ochtend raakten twee mensen licht gewond nadat hun auto tegen een lichtmast op de N57 ter hoogte van Ouddorp aanreed. De 44-jarige automobilist uit Kortgene kwam uit de richting Zeeland en verloor door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. De auto belandde in de berm en kwam ver volgens tegen een lichtmast tot stilstand. Het 4-jarig zoontje van de bestuurder werd overgebracht naar het ziekenhuis in Dirks land en kon na behandeling naar huis gaan. Een 42-jarige inzittende uit Hans weert werd overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum, waar geconstateerd werd dat hij een hersenschudding had. PO In het Hemelvaartweekend is de Unimog van de Ouddorpse Reddingsbrigade in de golven verdwenen, toen het voertuig weer boven water kwam bleek het niet meer te gebruiken voor het doel waar voor de Red dingbrigade dit vervoermiddel gebruikt. De Unimog wordt gebruikt voor het 'lanceren' van de reddingboten, het vervoer van perso neel van de Reddingsbrigade en als 'ambu lance' bij ongevallen op het strand. Na het verloren gaan van de Unimog werd er direct een andere aangeschaft, want voor het reddingswerk blijkt dit vervoermiddel onmisbaar. Tijdens de raadsvergadering in Goedereede werd donderdag pas krediet gevraagd voor de aanschaf van een andere Unimog, die overigens zijn diensten in het seizoen al bewezen heeft, enkele raadsleden waren toch wat ontstemd over deze late aan vraag. Ze waren wel overtuigd van de nood zaak van een snelle vervanging, maar graag hadden zij er wat eerder van af geweten. Voor T.A. Bakelaar van de PvdA blijft nog steeds de vraag hoe oud de aangeschafte Unimog is; want hij wil wel weten wat hij koopt. Wethouder P.T. Grinwis, enigszins geïrriteerd door deze vraag, moest het ant woord schuldig blijven: "Hij ziet er in ieder geval als nieuw uit", verzekerde Grinwis. Ook de raadsleden Van Oostenbrugge en Mastenbroek vonden dat de raadsleden toch wel wat eerder ingelicht hadden kunnen worden. Moerkerk moest zelfs liggend op het strand vernemen "dat de Reddingsbri gade een nieuwe auto van de Raad had gekregen". Ondanks dat de Kerstconcerten nog in het verschiet liggen, is de belangstelling voor het concert 'Rotterdam zingt van Hem' dat Deo Cantemus op 24 april 2004 In de grote zaal van de Doelen hoopt te geven dermate groot, dat geadviseerd wordt de kaarten nu alvast maar aan te vragen. Medewerkenden zijn het Chr. Jong Mannenkoor 'Soli Deo Gloria' uit Urk o.l.v. Jaap Kramer, verschil lende solisten en een strijkorkest o.l.v. Mar co Bons. De kaarten zijn te bestellen bij de heer A. v.d. Sluijs, Slobbegors 14, 3261 EN Oud-Beijerland, tel.: 0186-616218, of per e- mail: sluijs@filtemet.nl. Makelaarskantoor Tamboer COMBI OU»Otf-WMitnal35M.|D1l7)ilU11fnil)n4 De blijdschap van de raadsleden gold dat er nu eindelijk besloten kon worden tot vast stelling van het bestemmingsplan. Het bestenmiingsplan maakt het planologisch mogelijk om een regionaal bedrijventerrein te vestigen aan de Korteweg te Stellendam, tussen de N57 en de Zuiderdiepstraatweg. De voorbereidingen om te komen tot de vaststelling van het bestemmingsplan heb ben, door onder andere een tijdrovende grondverwerving, lang geduurd. Volgens de heer G. Moerkerk van de Chris tenunie heeft het te lang geduurd, maar ook hij was blij dat nu eindelijk de voorbereidin gen tot een afronding komen. De heer H. van der Meer van de VVD en mevrouw T.A.H. Tigchelaar-van As van de PvdA vroegen zich af wat er met de ingediende bezwaarschriften wordt gedaan. Zij pleitten voor duidelijkheid naar degenen die bezwaar hebben ingediend tegen de plannen voor het bedrijventerrein. Volgens mevrouw Tigchelaar moet de omwonenden wel het verschil worden duidelijk gemaakt tussen een industrieterrein en een bedrijventerrein. Vrachtwagens Bij de discussie over het bedrijventerrein wees mevrouw Tigchelaar op de parkeerge legenheid voor vrachtwagens, die ook op het bedrijventerrein gepland is. Zij heeft geen bezwaar tegen het parkeren van vrachtwa gens van bedrijven die op dat terrein geves tigd zijn. Wel is het een doom in haar oog dat er veel vrachtwagens van bedrijven bui ten de gemeente zuUen worden geparkeerd, zoals nu ook in Stellendam het geval is. En dat zou zij tegen willen gaan. "Want vracht wagens behoren geparkeerd te worden bij het eigen bedrijf', aldus Tigchelaar. De heer D. Pijl van het CDA drong er op aan dat bedrijven uit de gemeente voorrang moe ten krijgen bij de toewijzing van de mimte op het bedrijventerrein. De heer P. Feller van het VGB verklaarde dat eerdere bezwaren van zijn partij tegen het vestigen van het bedrijventerrein niet meer aan de orde waren en ook hij drong er op aan om op een zorg vuldige manier om te gaan met de bezwaren die er tegen het bedrijventerrein heersen. Ondanks dat het een regionaal bedrijventer rein is, zag hij ook graag voorrang voor de 'eigen' ondernemers. Wethouder A.C. Lokker verzekerde dat er met die bezwaren zorgvuldig zal worden omgegaan. De gevreesde verkeersoverlast zal voorkomen worden door een ingang van het industrie te creëren, die zoveel mogelijk aansluit op de N57. Over de toewijzing van de ruimte op het bedrijventerrein kon hij nog geen medede- Ung doen. Volgens LokJcer is er wel een lijst van gegadigden voor het bedrijventerrein, maar deze is verouderd. Wel zal er met de toenmalige gegadigden contact worden opgenomen en de interesse worden gepeild. Hij beloofde dat in ieder geval bedrijven voorrang krijgen die zich binnen de woon- kemen bevinden. De gemeente zal ook tegen die tijd een oplossing proberen te vinden voor het parke ren van de vrachtwagens, want het kan - vol gens Wethouder Lokker - niet zo zijn dat er twintig vrachtwagens uit een andere plaats op het terrein geparkeerd worden. De heer Pijl had wel een oplossing voor het pro bleem, hij stelde voor om - evenals in Mid delhamis - een parkeerplaats aan te leggen die alleen maar met een pasje toegankelijk is. Het ontwerp bestemmingsplan gaat nu naar de provincie en wellicht vroeg in 2004, zal er daadwerkelijk met de aanleg kunnen worden begonnen. ()187-476.'S5.'i Industrieweg 44 3241 MA Middelhamis Tel.: (0107)482609 E-mail: info@kjevfevrarmte.nl www.Uievitvvarmte.nl INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land heeft deze week haar standpunt over herindeling van de Hoeksche Waard gegeven. GS is van mening dat de zes gemeenten in de Hoeksche Waard moeten worden omgevormd tot een gemeente. De CDA-statenfrac tie van Zuid-Holland heeft waarde ring voor het heldere standpunt van GS, maar is zelf nog niet zo ver. Het CDA onderkent de noodzaak van een bestuurlijke heroriëntatie in de Hoekse Waard. Dat is ook in het coalitie akkoord vastgelegd en onlangs bevestigd in het werkprogramma van het college. Het CDA waardeert het heldere standpunt van G.S. en onderkent het gewicht van de motieven die daartoe geleid hebben. Het CDA heeft daar naast ook kennis genomen van de verschil lende rapporten en van de resultaten van de zogenaamde ronde tafel gesprekken. Daar uit blijkt dat de bewoners van de Hoeksche Waard en hun bestuurders de noodzaak van een bestuurlijke heroriëntatie onderkennen. Uit een onderzoek blijkt dat er een voorkeur bestaat voor een verregaande vorm van niet vrijblijvende samenwerking. Het CDA con stateert echter dat het onderzoek niet heeft geleid tot een daadwerkelijk voorstel van de bestuurders in de Hoeksche Waard. Dat zou het CDA belangrijk hebben gevonden omdat het CDA in beginsel een voorkeur heeft voor duidelijke voorstellen van onder af. Het staat buiten kijf dat een betere bestuurlijke aanpak van de problematiek in de Hoeksche waard noodzakelijk is. De CDA fractie onderkent dit, maar is nog niet zo ver dat dit uitsluitend kan geschieden via de indeling naar één gemeente. Wel acht de fractie het standpunt van G.S. een zwaar wegende factor bij het verdere besluitvor mingstraject. De fractie wenst een nadere oriëntatie alvorens een definitieve beslis sing te nemen. Deze zal ook geschieden aan de hand van verschillende consultaties van de CDA fractie zelf in de Hoeksche Waard. De fractie heeft ook kennis genomen van het voornemen van een aantal gemeenten om een referendum te houden. Ook dat wil de CDA fractie afwachten. Ten slotte wil de CDA fractie van G.S. vernemen welke altematieve mogelijkheden er zijn tassen een zware niet vrij blijvende vorm van samenwerking en een volledige herindeling als voorgestaan door G.S. om de bestaurlij- ke aanpak daadwerkeüjk te verbeteren. Hel toekomstige bouwterrein met daarachter de Noord Achterweg, gezien vanaf de Dorpsdijk. De bouw van vijf en twintig (koop)woningen, verdeeld over twee bouwplan nen in één en hetzelfde gebied, dat staat op stapel in hartje Ooitgensplaat. Het gaat om de locatie gelegen tussen de Noord-Achterweg, Kerksingel, Nieuwstraat en Dorpsdijk. Omdat de bestemming van het betreffende per ceel echter geen woningbouw is, wil de gemeente hiervoor vrijstelling krij gen via een art. 19 procedure. Ze is dan wel gehouden om voor burgers een inspraakmogelijkheid te bieden, en dat gebeurde afgelopen donderdag avond. In groten getal waren Plaatse bewoners naar verenigingsgebouw 't Centrum gekomen, waar de avond gehouden werd. De inspraakavond stond onder leiding van wethouder Andries van de gemeente Oostflakkee, terwijl beleidsmedewerkster van de gemeente Carolien Kranse en beide beren Born (jr. en sr.) van het gelijknamige architectenbureau uit Middelhamis tekst en uitleg gaven. En de Platenaren lieten soms danig van zich horen... Regioreserve In een tijd waarin uitbreiding van het wonin genbestand in een dorp maar spaarzamelijk is toegestaan, is de voor Ooitgensplaat gebo den mogelijkheid best bijzonder te noemen, zeker als het om 25 woningen in één keer gaat - tal van andere dorpen zouden er jaloers op zijn. De sleutel hiertoe is gelegen in de zogenaamde 'regioreserve': een 'potje' waarin de provincie voor de gehele regio budget heeft gestopt ten behoeve van het verhogen van de ruimtelijke kwaliteit, zon der dat hiervoor gebmikmaking van extra ruimte nodig is. Woningbouw op de beoog de locatie in Ooitgensplaat - een inbreiloca- tie - zag de gemeente Oostflakkee als zo'n kwaliteitsverbetering en verzocht daarom bij de provincie aanspraak te mogen maken op de 'regioreserve'. Daar heeft de provincie positief op gereageerd door ter plekke het bouwen van 25 woningen toe te staan, zo legde Carolien Kranse uit. Partijen Bouwonderneming Van der Welle Van Drongelen te Ooitgensplaat, die een deel van het bouwterrein in eigendom heeft, heeft architectenbureau Bom te Middelhamis in de arm genomen om een ontwerp voor het plan te maken. Uiteindelijk zijn het twee - afzonderlijke - bouwplannen geworden, waarvoor momenteel de bouwvergunnin gaanvragen bij de gemeente Oostflakkee Ug- gen. In het geheel treedt de gemeente op als verantwoordelijke voor de procedurele gang van zaken en randvoorwaarden, en treedt architectenbureau Bom als projectontwikke laar op, in welke hoedanigheid deze verant woordelijk is voor de vormgeving en het bouwkundige aspect, aldus wethouder Andries. Klassieke bouw Het ontwerp van de 25 woningen is geba seerd op de bouwstijl uit de jaren '30. Het zal herkenbaar zijn als klassieke bouw, maar ook zal te zien zijn dat het in 2004 gebouwd is, zo liet architect Bom jr. weten. Er is niet voor gekozen om contrast te maken, maar de vormgeving van de nieuwe bebouwing zal zoveel mogelijk in overeenstemming zijn met de bestaande bebouwing in de dorps- kem, hetgeen doorwerkt in de materiaalkeus en detaillering. Aan de hand van perspectief tekeningen en tekeningen van gevelontwer pen en plattegronden maakte de architect zichtbaar hoe hij zich de beide bouwplatuien voorstelt. Oude kazerne Het ene bouwplan behelst vijf eengezinswo ningen op de plek waar aan de Noord Ach terweg de voormalige brandweerkazerne staat. Voor dit forse in zeer slechte staat ver kerende gebouw is een sloopvergunning afgegeven en heeft Bom een nieuw ontwerp getekend dat - eenmaal gerealiseerd - temg doet denken aan de oude kazerne: één statig ogend gebouw, dat onder de kap plaats biedt aan vijf royale woningen, met aan de Noord Achterweg de deuren van berging/garage en op de eerste verdieping het woongedeelte. Historische stortplaats Het andere bouwplan behelst twintig wonin gen op het langs de Noord Achterweg braak liggende terrein. Hoewel deze grond altijd in particulier eigendom was, heeft het eigenlijk nooit een duidelijke functie gehad. Deels een boomgaardje van de kerk en deels omringd door enkele loodsen, heeft het feitelijk altijd braak gelegen. Carolien Kranse vertelde donderdagavond dat naar aanleiding van archeologisch onderzoek verondersteld wordt dat de Platenaren er vroeger wel eens hun afval dumpten, gelet op de scherven en potjes die hier en daar in de grond werden aangetroffen. Wellicht wordt amateur- archeologenvereniging 'de Motte' nog eens de mogelijkheid geboden om diepgaander onderzoek te verrichten. Op het gebied van flora en fauna kent het terrein geen bijzon dere waarden. In totaal zijn hier 2 vrijstaande woningen, 10 twee onder één kapwoningen en 8 eenge zinswoningen gepland. Bovendien wordt voor dit plan een nieuwe ontsluitingsweg aangelegd waarlangs de woningen zullen worden gebouwd, terwijl daarvan de toe gang - vanaf de Noord Achterweg - aan weerszijden zal worden gemarkeerd door een muur met pilasters. Ook van dit bouw plan zullen de garages op de Noord Achter weg uitkomen, waardoor het achterwegidee zo goed mogelijk in stand gehouden wordt, aldus de architect. vervolg op pagina 2 Een perspectieftekening van de ingang van het nieuwe wijkje, naar ontwerp van architect Born. In de donderdag gehouden raadsverga dering deed de heer T. Human van de SGP een oproep om protest aan te teke nen tegen het besluit om de Haring- vlietsluizen op een kier te zetten. Op initiatief van de heer Human werd er een extra agendapunt over het 'Kierbesluit' aan de raadsagenda toegevoegd. Hij wees er op dat deze zomer heeft aangetoond dat de zoet watervoorziening heel belangrijk is voor de voedselvoorziening van mens en dier. Bij het op een kier zetten van de Haringvliet- sluizen vreest hij grote problemen voor de landbouw die toch voor de voedselvoorzie ning zorgt. Hij riep de fracties op om bij hun vertegenwoordigers in Den Haag ook deze zorg aan te kaarten. "We hebben nooit aan kunnen geven of we het er mee eens waren of niet", aldus Human. Hij vond dat de gemeente daarom haar ongenoegen aan 'Den Haag' moet kenbaar maken, want als er geen voedsel meer is zal er - volgens Human - niemand meer overblijven om van 'zilte plantjes' te genieten. "Er zal een 'pittige' brief naar Den Haag moeten worden gestuurd", viel G. Moerkerk hem bij, evenals de overige raadsleden want, zo besloot CDA'er H.T. van Oostenbragge "Beter ten halve gekierd dan ten hele gedraaid". Het college zal daarom ook de staatssecretaris op de hoogte brengen van de zorgen die in de gemeente Goedereede leven rondom het 'kierbesluit'. Op zaterdag 4 oktober a.s. geeft zangvereni ging 'Apollo' uit Nieuwe Tonge een concert. Naast 'Apollo' werkt daaraan mee het poli tie dameskoor 'Proces Vocaal' uit Rotter dam. Beide koren staan garant voor een mooie avond vol zang. Het concert wordt gegeven in 'Ons dorpshuis' te Nieuwe Ton ge. De zaal is open vanaf 19.15 uur, de aan vang van het concert is 20.00 uur. De entree bedraag 5. Iedereen hartelijk welkom. Vorige week gingen in Middelhamis en Sommelsdijk zo'n 85 collectanten op pad tijdens de collecteweek voor de Nierstich ting. In Middelhamis werd 2653,10 opge haald en in Sommelsdijk 2570,73. Alle gevers hartelijk dank en alle collectanten hartelijk bedankt voor uw belangeloze inzet voor de Nierstichting. Al 35 jaar zet de Nierstichting zich in voor nieipatienten en hun familie. Ook werkt de Nierstichting aan de verbetering van de dia lysebehandeling en uitbreiding van het aan tal niertransplantaties. Ze financiert weten schappelijk onderzoek, gericht op de behandeling en preventie van nierziekten. Wilt u volgend jaar ook daadwerkelijk uw steentje bijdragen en meedoen aan de col lecte als collectant(e), wend u dan in Mid delhamis tot mevrouw Gebuijs, tel. 470126, en in Sommelsdijk tot mevrouw Poppe, tel. 483974. i i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1