Kleding- verkoop Aoekl ^tot: Nieuw Dierendagconcert door Duo Mar/Co Groene school Sommelsdijk reikt MBO-diploma's uit Woord Daad g Goeree Overf lakkee Goeree Overf lakkee Sponsorloop voor Bonïsa Zending ^cfjUm-^er -^ epUmï^cT 3 Jullie mogen de 4 oplossingen van september insturen. Bij gezondheid en leven komt er dan misschien een aflevering in het teken van dierendag Kinderen met knuffelbeer gratis toegang EIIAUDBI-raEUWS Vleugel en oi^elspel in Maassluis MAASSLUIS - Op zaterdag 4 oktober zullen de toonkunste naars Frans van Tilburg en Bert Kruis een gevarieerd concert ver zorgen. Zowel afzonderlijk als gezamenlijk bespelen zij orgel en vleugel; aanvang: 20.15 uur. Ger. Gem. Hieuwe Tonge Cursus porselein beschilderen in Theetuin 'de Bongerd' Met Wie??? Met dhr. Wagemaker Jeugddienst Exoduskerk PAGINA 11 VRIJDAG 26 SEPTEMBER 2003 Frans van Tilburg (1933) die zijn muzikale loopbaan als organist al op 11-jarige leeftijd begon is nu organist van de Oer. Kerk te Sliedrecht. Ruim 25 jaar was Frans van Til burg docent aan de muziekschool Alblasser- waard en Vijf Heeren Landen. Hij gaf daar o.a. les aan Bert Kruis die al vroeg geboeid werd door de klanken van het orgel in zijn geboorteplaats Schelluinen, waar zijn vader organist was. Na de muziekschool heeft hij gestudeerd aan het Rotterdams Conservato rium. Bert Kruis organist van de Oer. Kerk te Hardinxveld-Giessendam is evenals Frans van Tilburg dirigent van diverse koren, zij worden veel gevraagd als begeleider bij muziek en zanguitvoeringen. Menigeen heeft in de Immanuëlkerk reeds kunnen genieten van hun uitzonderlijk muzikale kwaliteiten tijdens de in de regio bekende zondagavond zangdiensten. Op het programma staan: o.a. diverse bewer kingen van beide organisten over bekende Psalmen - een deel uit concerto nr. 1 in G. gr.t. en Wohl mir dasz ich Jesum habe voor orgel en vleugel van Johann Sebastian Bach - van G.F. Handel twee delen uit concerto in D - twee delen uit Suite voor orgel van F. Tüma - Panis Angelicus van César Franck - Marche Trioraphale van J. Nieland - in het kader van de Furiade; de Hollandse rapsodie van Feike Asma - Toccata van A. Renaud en als sluitstuk vijf delen uit de Cathedral- suite van Gordon Yong. De entree bedraagt 5 euro, 65 plussers en aandeelhouders in de klank van het orgel krijgen 1 euro korting. De Immanuëlkerk vind u aan de lange Boonestraat 5. CM 1^ ^- Zaterdagmiddag 27 september zal in ver band met de opening van het nieuwe club- seizoen door de jeugd van de hervormde gemeente van Middelhamis een sponsor loop worden gehouden. De opbrengst van de sponsorloop is bestemd voor de Bonisa &nding en zal gebruikt worden voor de nieuwbouw en ver betering van schooltjes in de Bergdorpen van China. De kinderen worden vanaf 13.00 uur verwacht en om 13.30 zal er begonnen worden. Om 17.00 uur wordt de opbrengst bekend gemaakt en is de prijsuitreiking. Er zijn diverse kramen met cadeauartikelen, kruukplaêtjes, advocaat, kaarten, zendings- boeken, enzovoort. Er is koffie en limonade en ook voor de kinderen is er van alles te doen. De middag wordt gehouden op het tenein van Bosman en Kalis op het indus trieterrein. Parkeerplaatsen staan aangege ven in de directe omgeving. Veel kinderen hebben ook in andere plaatsen van het eiland sponsors gevonden zodat het bijna een eilandelijk karakter heeft gekregen. Laat de kinderen door uw aanwezigheid merken dat u het waardeert dat zij zich op deze manier inzetten voor anderen die het zoveel minder hebben. D.V. 2 oktober hopen we nieuwe kinder en dameskleding te verkopen van de fa. Simons in de zaal van de kerk van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Ton ge (Oranjestraat 17). Korting tot 75%! U bent van harte welkom van 19.00 tot 21.00 uur. De opbrengst is voor de aflos sing van de kerk. Voor inlichtingen kunt u bellen naar M. de Visser, (0187) 652384 of naar L. Admi raal, (0187) 651270. Puzzelreglement X. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EHanden-Nieuvrs.y Postbus», 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een brieQe, dal wordt beantwoord. 4. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Genoten jullie ook zo van het mooie herfstweer? We zijn wel erg verwend met die hoge tem peraturen. Als het eenmaal omslaat zal het vanzelfsprekend tegenvallen. Maar niet bij voor baat geklaagd, wellicht kunnen we nog een poosje in de terrasstoel zitten. Zo niet, dan kun je ':em altijd nog binnen zetten. I deze stoel heb ik als het ware enkele Bij belse rijmregels verzonnen waarin het woord zitten of stoel centraal staat. Probeer het op te lossen en in het ruggedeelte in te vullen. Neem rustig de tijd om de bijbehorende Schriftgedeeltes door te lezen. Hoe noem je mensen die dikwijls in zo'n stoel zitten? Dat valt te lezen in de dikke balk vanboven naar beneden. Lever dus in: De 7 antwoorden en het woord dat in de kolom verschijnt. 1Wie stond er op uit zijn stoel en kreeg in de dikke buik een dodelijk gevoel? (Rich. 3:12-21). 2. Wie "zat" er met Jezus aan het Pascha- maal en sprak later verraderstaai? 3. Welke profeet had een kleine opperka- mer met daarin een stoel en kandelaar en maakte een dode jongen levend aldaar? (2 Kon. 4:-37) 4. Welke koning viel door een tralie en zat niet meei*, maar klom voorgoed op bed, wie, o wie? (I Kon. 1:1-6) 5. Wie was het die op een kamelenzadel zat en deed of ze een ongesteldheid had? (Gen. 31:34 en 35). 6. Welke schriftgeleerde stond buiten op een stoel van hout en sprak tot mensen: Lief en stout? (Neh. 8:6) 7. Tyrus vindt zich heel belangrijk en zegt: "De ben God, ik zit in... stoel. Dat staat in Ezech. 28:2b, 't is echt. Ricardo Clement (Oude-Tonge) is een echte actieve puzzelaar. Hij komt met een tekening waarin jullie moeten uitzoeken hoeveel snorkels en zwembroeken er te tel len zijn. Bepaald geen simpele opdracht. Al gauw begint het je te duizelen. Het lijkt mij ver standig om bijvoorbeeld van de krant een kopietje te maken. Je zou dan eerst alle snorkels kunnen kleuren en in het krantendeel de zwembroeken. Misschien krijg je het wel zo heet van dit raadsel dat je naar het zwembad wil. Nou ja snorkels en zwembroeken genoeg. Het eerste Zierikzeese dierendagcon cert werd vorig jaar gehouden door Mar van der Veer op het orgel van de Nieuwe Kerk. Toen al bleek dat een vervolg erin zat en dit jaar wordt dan ook een geheel nieuwe invulling van het programma gegeven met als belangrijlcste wijziging dat een vertel ler als brug zal fungeren tussen het publiek en het hoge orgel. Voor het eerst wordt een concert gegeven door het duo Mar/Co waarbij Mar van der Veer, de concertgever is en Marco van 't Hoff, de verteller. Beiden zijn muziekdocen ten aan de Chr. Scholengemeenschap Prins Maurits in Middelhamis en hebben veel ervaring in het overdragen van muziek en jong en oud. Op zaterdag 4 oktober om half- acht zal de Nieuwe Kerk even in bezit wor den genomen als Zierikzeese muzikale die rentuin. Een orgel als 'synthesizer' van lang geleden is het ideale moment om bepaalde sferen rondom dieren op te roepen, zeker omdat de verschillende klankkleuren en combinaties mogelijkheden creëren die op andere instru menten die mogelijk zijn. Een nadeel is ech ter dat de organist onzichtbaar is en met name voor kinderen is het leuk om iets te zien. Dat zichtbare element wordt nu inge vuld door een verteller. Het programma zal er nagenoeg geheel anders uitzien dan vorig jaar toen een ver binding werd gemaakt met Franciscus van Assisi. Nieuw is het vertellen van eeuwen oude Russische fabels van schrijvers als Tol stoi en Toergenew en een verhaal van sprookjesschrijver Hans Christian Ander sen. Marco van 't Hoff zal deze fabels ver tellen terwijl Mar van der Veer tegelijkertijd de verhalen muzikaal illustreert. Daarna volgt soms een herhaling van het verhaal zonder woorden, zodat kinderen met andere oren naar muziek leren luisteren. Een belangrijk onderdeel is de presentatie van de 'k Zag-twee-beren-suite' van Mar van der Veer. De variaties op dit oude liedje zijn de ingrediënten van een reis die twee beren door de muziekgeschiedenis gaan maken. Vanaf het begin van de westerse muziek reizen de beren door de tijd en treden op in middeleeuwse gedaante, in barokge- daante en vele andere gedaantes tot ze een zeer eigentijds jasje aan hebben. Mede door de toelichting van Marco krijgt oud en jong een prima inzicht in de ontwikkeling van de muziekgeschiedenis. Voor de allerkleinste is er de Nijntje-suite, waarbij Dick Bruna's boekje 'Nijntje gaat naar de dierentuin' de inspiratiebron is. Het alternatieve Carnaval des Animaux is een herhaling van vorig jaar. Het idee om vreemde dieren uit de beelden in muziek komt van de componist Saint Saens. In dit tweede, eigentijdse Carnaval der Dieren komen dieren naar voren als computermui zen, knuffelberen en andere on-alledaagse beesten. Aan het einde van het concert wordt een spannende quiz gehouden. Oud en jong kan meedoen in de wedstrijd wie de meeste die ren in muziek hoort, waarna met een grote muzikale finale alle dieren nog eenmaal te horen zijn. Dit vrolijke concert richt zich zowel op oud als jong. Met name kinderen zijn welkom. Scholen uit de omgeving zal op dit concert attent worden gemaakt. Kinderen hebben zelfs gratis toegang mits ze hun nieuwe of oude knuffelbeest meenemen. De opbrengst van het concert gaat geheel naar het onderhoud van het orgel van de kerk. Het concert duurt een uur en begint vanwege de kinderen om halfacht. Op woensdag 1 oktober is er vanaf 13.00 uur af een demonstratie porselein beschilderen. Theetuin 'de Bongerd' in Herkingen organi seert ook dit najaar weer creatieve work shops. Maar geheel nieuw is een cursus por selein beschilderen, die op vier woensdag middagen in november gegeven gaat worden. Porselein beschilderen is een creatieve tech niek, die al eeuwen geleden in China beoe fend werd. Hoewel deze zich als hobby over een groot deel van Europa verbreid heeft, wordt zij slechts door weinigen beoefend; in Nederland door ca. 1500 personen. Eén van hen is Leny Schmits v.d. Ende uit Stellen- dam, die haar in binnen- en buitenland ver worven kennis van deze techniek graag aan anderen wil overdragen. Zij geeft op 1 okto ber een vrij toegankelijk voorproefje van wat haar cursisten te wachten staat. Voor nadere bijzonderheden over deze cur sus en de binnenkort weer van start gaande bekende work-shops (van kaarten maken tot tuinbeelden van paverpol) bij theetuin "de Bongerd", Molendijk 65, Herkingen, tel: 0187 66 93 27- website: www.theetuin-de-bongerd.nl. Afgelopen zomer bestond Majorette Showpeloton 'Vivace' uit Oude Tonge 15 jaar. Hier is toen ruimschoots aandacht aan besteed met een Majorettefestival. 11 oktober is er een majoretteconcours in de Grutterswei.Dit festival geniet landelijke bekendheid. Dhr. Wagemiücer vertelt hoe het festival verlopen is en natuurlijk ook hoe het concours eruit gaat zien. Radio Flakkee zendt dit programma uit op woensdag 1 oktober tussen 18.00 en 19.00 uur. De herhaling is op donderdag van 18.00 tot 19.00 uur. Zondag 28 september 2003 om 10.00 uur wordt er weer een Jeugddienst gehouden in de Herv. Exoduskerk aan de Doipsweg te Sommelsdijk. Het thema van deze dienst is zondag z'o...ndag... Verder werken aan deze dienst mee ds. A. Aangeenbrug uit Sleeuwijk en Gospelgroep Straight uit 's-Gravendeel. Kom met z'n allen en neem je ouders ook mee! Tot ziens. De Jeugddienstcommissie Onlangs heeft op de Groene School Sommelsdijk de uitreiking van de MBO-diploma's aan 36 geslaagden plaatsgevonden in de vakrichtingen Groene Ruimte en Bloemen- en lüin- centrumbranche niveau 2 en 3 BBL. De vestigingsdirecteur de heer L.J.R. Schoonwater opende de avond, waar naast de deelnemers ook de ouders/verzorgers, werkgevers en praktijkopleiders verwel komd werden. De diploma's werden uitge reikt door de MBO-directeur de heer P.R. Kamerling en door de docenten. Alle deel nemers kregen hierbij een persoonlijk woord. Na deze uitreiking werd de avond voortgezet met een gezellig informeel samenzijn. Leerlingen uit het VMBO van de Groene School kunnen hun vervolgopleidingen nu op dezelfde school vervolgen. Daarnaast neemt het aantal deelnemers dat van andere scholen komt enorm toe. De deelnemers van de opleiding Groene Ruimte zijn werkzaam als hovenier in de particuliere sector en bij gemeentelijke plantsoenendiensten. Volgt een deelnemer de opleiding Bloemen- en Tuincentrumbran che dan is deze werkzaam in een bloemen winkel of een tuincentrum. De deelnemers werken vier dagen in de week en komen één dag naar school. Het bedrijfsleven en de school zijn daarom ook samen heel belang rijk voor het opleiden van de deelnemers. Óp dit moment worden naast bovengenoem de opleidingen ook diverse cursussen door de Groene School verzorgd, waaronder Gewasbescherming, Bedrijfshulpverlener (BHV), Basisveiligheid (VCA), Motorket tingzagen en Werken met de Bosmaaier. De diverse cursussen kunnen door de school in dagdelen en avonden verzorgd worden. De directie en de medewerkers van de Groe ne School Sommelsdijk feliciteren de onder staande deelnemers met het behalen van hun MBO-diploma: Assistent medewerker groene ruimte BBL Leon Verhoek, Oosterland Margriet Westdijk, Oude Tonge Medewerker hovenier BBL Bart Boekee, Dirksland Tony Jumelet, Dirksland Theo Kardux, Herkingen Wouter Kik, Nieuwerkerk Peter Looij, Sommelsdijk Tim Luyendijk. Oude Tonge Patrick van Neerbos, Heerle Boy van den Ouden, Bruinisse Ben V. Rossum, Stad a.'t Haringvliet Ben Rottier, Dirksland Jeroen Versteeg, Sorrunelsdijk Iviedewerker groenvoorziening/ woonomgeving BBL Jan de Bonte, Oude Tonge Marco den Exter, Ooltgensplaat Martijn Koopman, Spijkenisse Kees Luijendijk, Ooltgensplaat Arie Vrijlandt, Strijen Zelfstandig beoefenaar Klein Groen BBL Johan Bogert, Nieuwerkerk Martin Hitzerd, Strijen Edwin Jouvenaar, Rozenburg ZH Jeroen Kamstra, Hellevoetsluis Gert Roggeveen, Oud Vossemeer Zelfstandig beoefenaar Groot Groen BBL Wilco Keus, Oude Tonge Henk Mastenbroek, Ouddorp Wim Otte, Oosterland Meivin Vervloet, Den Botiunel Bert Vroedsteijn, Den Bommel Medewerker Bloemen- 'Riincentrum- branche binder/verkoper BBL Mariska Keus, Oude Tonge Renée Klatten, Zuid-Beijerland Nicole Koster, Middelhamis Jacqueline Venneman, Ouddorp Carola Verbeek, Sommelsdijk Karolien Vervloet, Oude Tonge Medewerker Bloemen- l\iincentrum- branche binder/verkoper BOL Jolanda Post, Kerkwerve Linda Troost, Stellendam

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11