Epilepsie: 8 Seizoenstart voor Schotejil in regionale zwemcompetitie Balloiinen en een optocht Workshop pretex Volleybal Sparta Good Luck niet in vorm Openbare repetitie jeug^d De Hoop omlijsten de opening van de peuterspeelzaal dependance EiiAranai-iiiEuia Damctub 'Denk en Zet' soms ben je er even niet bij Rommelmarkt en open dag Vooruit Aquafit in zwembad Stellendam ANNETTE Kerkdienst Ger. Gem. i Lianm 'B(o(<^ [Schitterende collectie hoeden O Korting waardebonnen 1 'M - N3NNoaaauvvm - NaNNoa"^ Mw. KOMMERTJE VAN ERKELENS VAKANTIE WONING Tel. 0049-9973-9601 Grote potchrysanten, sierfruit, pompoenen Bollen, alle soorten om in uw tuin te planten. Aardappelen en Uien V.o.f. Van Prooijen GIRO 6868 PAGINA 3 DINSDAG 23 SEPTEMBER 2003 FAMILIEBERICHTEN I Wij zijn verloofd op 19 september 2003 I en I I Voorstraat 4 Industrieweg 33 I I 3245 BH Somtnelsdijk 3241 MA Middelhamis De Heere zal uw uitgang en uw ingang bewaren, van nu aan tot in der eeuwigheid. (Psalm 121 vers 8) Heden heeft de Heere tot Zich genomen, na een geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoe der, zuster, behuwdzuster en tante JOZINA ELIZABETH SOLDAAT-GROOTENBOER echtgenote van Markus Soldaat op de leeftijd van 71 jaar en 6 maanden. Melissant: M. Soldaat J. Soldaat G. D. Soldaat-Nagtegaal Marco en Esther Dirksland: J. E. Hameete-Soldaat A. Hameete Leendert Maarten Melissant, 22 september 2003 Binnenweg 62 3248 AG Melissant Gelegenheid tot condoleren vrijdag 26 september van 19.00 tot 20.30 uur in het rouwcentrum aan de Nieuweweg 2 te Melissant. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben D.V. op zaterdag 27 september 2003 om 11.00 uur op de begraafplaats te Melissant. Aanvang rouwdienst om 10.15 uur in de Ned Herv. Kerk, Voorstraat te Melissant. Geen bloemen Heden heeft de Heere tot Zich genomen onze lieve, onvergetelijke oma JOZINA ELIZABETH SOLDAAT-GROOTENBOER echtgenote van Markus Soldaat Marco en Esther Leendert Maarten Melissant, 22 september 2003 DANKBETUIGING Uw medeleven en hartverwarmende reacties tij dens de periode van ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa HUMEN SCHILPEROORT hebben ons heel goed gedaan. We zeggen u daar voor hartelijk dank. Helaas is het ons niet mogelijk ieder persoonlijk te bedanken. Bets Schilperoort kinderen, klein- en achterkleinkinderen Ooltgensplaat, september 2003 WAARDEBONNEN - WAARDEBO^ Grote keuze, voorctelig geprijsd! I De laatste week, tim 30 septemtjer Doe deze maand uw voordeel bij: andpad 90, Middelhamis, (0187) 48 24 3], Middelhamis/Sommelsdijk - uitslagen van de 2e ronde op 15 september jl. C. Polder - H. Bijdevate 0-3 I. Mackloet - H.H. Verolme .1 - 1 W. Vroegindeweij -1. Koese I - 1 A. v.d. Veer- M. Klink1-1 R. Jacobs - J. Lodder0-3 D.A. Doomhein - J.A. Nipius .3-0 M. Prins - J. Jordaan0-3 B. du Pree was vrij. Vanwege 3 afmeldingen moeten er 3 wedstrijden nog gespeeld voor deze ronde. De meest opval lende uitslag is de knappe winst van Bijdevate tegen Polder. Da,nkbaar voor haar nooit aflatende zorg en toe wijding, die wij van haar mochten ontvangen, delen wij u met groot verdriet in ons hart mede, dat de Heere plotseling van ons heeft weggenomen onze lieve moeder, schoonmoeder en oma, (schoon)zus en tante JACOBA VROEGINDEWEU- BRUGGEMAN weduwe van Bastiaan Vroegindeweij in de leeftijd van 78 jaar. Dordrecht: Paulie en Arie Wesdorp Véronique en Guide Arnoud en Evelien Meivin en Virginia Oude Tonge: Lenie en Rien van Kempen Dennie en Lenneke Marjon en Martijn Bastian 20 september 2003 Verzorgingshuis 'De Goede Ree', kamer 236 te Sommelsdijk Correspondentie-adres: Julianastraat 79, 3255 BG Oude Tonge De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden D.V. woensdag 24 september om 13.00 uur in de kerkzaal van 'De Goede Ree', ingang Stoofhoek te Sommelsdijk. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden om 14.00 uur op de algemene begraafplaats 'Vrede rust' te Middelhamis. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde zaal. Heden werd door de Heere van ons weggenomen onze geliefde zuster, schoonzuster en tante JACOBA BRUGGEMAN weduwe van Bastiaan Vroegindeweij in de leeftijd van bijna 79 jaar. J. van Dongen-Bruggeman N. Bruggeman-Driesse nichten en neven Middelhamis, 20 september 2003 Na een zwaar, doch moedig leven is in haar woon plaats Veenendaal van ons heengegaan onze Ueve zuster, schoonzuster en tante in de leeftijd van 76 jaar. Dat zij nu moge ruste in vrede. Dirksland: P. Polder-van Erkelens H. Polder Vlaardingen: A. Tieleman-van Erkelens L. Tieleman Goedereede: R. Witte-van Erkelens P. Witte neven en nichten Dirksland, 21 september 2003 Correspondentie-adres: H. Polder, Akelei 15 3247 DC Dirksland Heden nam de Heere van ons weg na een geduldig gedragen lijden onze gehefde schoonzuster en tante GERRIJ DE LANÖE weduwe van Leendert Melissant op de leeftijd van ruim 77 jaar. Dirksland: M. Kalle T. J. Kalle-Melissant en kinderen Den Helder, 21 september 2003 De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 15 oktober a.s. een workshop pretex: een beeldje maken. De workshop wordt gehouden in 't Centrum, Van Weelstraat 10 in Ooltgensplaat van 9.30 tot 11.30 uur. De kosten voor deze workshop zijn slechts 10,- inclusief materiaal. Wilt u zelf een oud wit tricot shirt meebrengen? U kunt zich aanmelden tot vrijdag 10 oktober. Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met Atie Hokke, tel. 631981. Zoek de rust in het deierse woud Hele Jaar te bezoeken. 2 pers. p. dag 30,- 4 pers. p. dag 50,- Slaapkamer 2 pers. met koelkast en kotüezetapp. 15,- p. dag. Vraag inl. en folders: Na 19.00 uur(Holl. sprekend) TE KOOP (Eigenh., Bintje, Bildtstar) Boomvliet 9, Dirksland Tel. 60 23 76 Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-8212411 (€0,10 per minuut) Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl DIRKSLAND - Vanavond, dinsdag 23 sep tember, 19.30 uur zendingsdienst, ds. H. Paul (collecte t.b.v. de zending). Dames 11 van Sparta heeft woensdag het seizoen geo pend met een thuiswedstrijd tegen De Kriekel uit Ouddorp en deze wedstrijd met 4-0 gewonnen. Het was beslist geen gemakkelijke overwinning. De dames van Sparta stonden deze avond niet op scherp, de Kriekel speelde deze wedstrijd goed en met veel zelfvertrouwen. Dit gaf moeilijkheden bij de Sparta- dames, die op deze tegenstand niet hadden gerekend. De eerste set werd ternauwernood met 27-25 gewon nen, deze dames uit Ouddorp hebben zelfs op set- point gestaan, maar deze echter niet verzilverd. De tweede en derde set werden met iets ruimere cijfers gewonnen, het bleef niettemin spannend tot de laatste punten binnen waren. De vierde set was een formahteit, nu werd met 25-10 gewonnen. De Kriekel had geen kracht meer om nog tegenstand te bieden, zoals zij dat in de eerste drie sets wel hadden gedaan. Met Manneke Maijers aan de opslag werd in een beurt elf punten gehaald. Als De Kriekel zo blijft spelen als in de eerste drie sets zal deze ploeg beslist nog wel punten behalen in deze kompetitie. Bij Sparta zal bij andere tegenstan ders er een schepje bovenop gedaan moeten worden, dan zal dat bij de dames nog" betere resultaten geven. Zaterdag 20 september speelde Good Luck haar eer ste uitwedstrijd van dit seizoen. De korfballers uit Middelhamis namen het op tegen DSO uit Klundert. De ploegen spelen al jaren tegen elkaar en de ont moeting is dan ook wel een streekderby te noemen. Good Luck begon voor het eerst met de basis acht, die aan het begin van dit seizoen zijn geselecteerd. Echter waren Heidi KamerUng en Liesbeth Los grie perig en hadden Jan-Willem en Samantha de Vos nog weinig trainingsuren in de benen, vanwege hun huwelijksreis. Tevens was coach Van Hooydonk wegens voorhoofdsholteontsteking afwezig. EUy Quak nam zijn plaats in. De beginfase was duidelijk voor Good Luck, De ploeg uit Middelhamis kwam ondanks de najaarshit- te goed uit de startblokken en stond bitmen enkele minuten op een 0-2 voorsprong. Door concentratie gebrek in de verdediging keek Good Luck echter snel tegen een 4-3 achterstand aan. Deze achterstand wist Good Luck voor rust niet meer te achterhalen. Door hardwerken kwamen ze nog tot 6-5. In de tweede helft sloeg DSO vrij snel een gaatje van 3 doelpunten. Het vak met de twee halfzieke dames kon aanvallend geen vuist maken en daardoor niet tot scoren komen. DSO kwam op 10-6, maar Good Luck vocht zich nog goed terug naar 10-8. Aanvoerster Liesbeth Los verliet 12 minuten voor tijd moegestre den het veld voor Myma van Bmssel. In de laatste vijf minuten kreeg Good Luck nog onfortuinlijk enkele doelpunten tegen, waardoor de eindstand van 13-8 enigszins geflatteerd is. Good Luck kon deze dag geen collectieve vuist maken en lijkt nog niet in vorm te zijn. Na 3 duels staat de ploeg met 2 punten op de voorlaatste positie op de ranglijst. Hopelijk is iedereen volgende week weer fit als Good Luck het in eigen huis om 15.30 uur op moet nemen tegen ONDO uit Middelburg. Foto's van diverse duels zijn te vinden op www.kvgoodluck.nl Doelpunten Good Luck: Marcel Kievit (3), Britt Abbas (2), Heidi Kamerling (1), Nico Overduin (1) en Samantha de Vos (1). ALS JE OM MENSEN GEEFT, GEEF JE AAN HET NEDERLANDSE RODE KRUIS. HET NEDERLANDSE RODE KRUIS ifi Voomit houdt zaterdag 4 oktober een Rommelmarkt in en rondom het repetitielokaal 't Bolbaeken (achter de RK Kerk) Vanaf 09.00 uur bent u welkom op deze rommelmarkt waarmee u Fanfareorkest Voomit kunt steunen. Tot 16.00 uur kunt u kijken of er kleine spul len en/of boeken voor u bij zitten. Naast de verkoop van spullen is er ook een grabbelton, het Rad van Avontuur, Koekhappen en verkoop van wafels, koffie en limonade. Tijdens deze dag kunt u ook informatie inwinnen over het orkest, hoe u lid kunt worden, welke instmmenten beschikbaar zijn, wat het kost om lid te zijn en wat het inhoud om lid te zijn van Voomit. Als u nog spullen heeft die we kunnen verkopen op deze rommelmarkt kunt u bellen naar 0187-642020 of 0187-642963. U kunt ze ook komen brengen tijdens de repetitie in het Bolbaeken, West Achterweg 2a te Oude Tonge (onder de bibliotheek) Om 18.45 uur repeteert het leerlingen- orkest onder leiding van Ron Braber. Daarop volgend repeteert het Fanfareorkest onder leiding van Jurgen Nab. Voomit is een dynamisch en jong orkest, dat op zoek is naar nieuwe leden. Heeft u interesse om lid te worden? Kom dan eens langs op deze open dag. U kunt vragen stellen, en er wordt natuurlijk ook muziek gemaakt door diverse muzikanten. Als u het hele orkest in actie wilt zien kunt u komen luisteren naar het Flitsend Concert dat Voomit geeft op zaterdag 8 november 2003 in Achthuizen. Op dit concert zal Voomit een flitsend repertoir spelen, begeleid met pas sende belichting en een fotopresentatie op het beamer- scherm. Het leerlingenorkest zal ook een klein deel van het concert voor zijn rekening nemen. Het jaar lijkse voorjaarsconcert is op zaterdag 6 maart 2004 in de Gmtterswei. Voor informatie kunt u contact opne men met Leonard Braber, voorzitter tel. 0187-64 1173, email, braber@glr.nl Op internet kunt u veel foto's vinden van de activitei ten: www.personeel.gh-.nl/lbraber. Stellendam - Met ingang van 1 oktober 2003 zullen op de woensdagavond van 20.45-21.45 uur Aquafit lessen worden gegeven in zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. Deze lessen komen in de plaats van de Aquarobics lessen die voorheen op donderdagavond werden gegeven. Aquafit is een combinatie van Aqua robics en Aquajogging. Deze combinatie van bewe- gingsvormen maakt het mogelijk om -de lessen geva rieerder aan te bieden dan voorheen de Aquarobics les sen. Evenals de Aquarobics lessen zullen ook de Aquafit lessen door muziek worden ondersteund. De Aquafit lessen zijn bedoeld voor mensen die hun con ditie willen verbeteren of op peil willen houden. In principe kunnen ook mensen die niet kunnen zwem men deelnemen aan de Aquafit lessen. De kosten bedragen normaal 5,30 per les. Ter gelegenheid van de introductie van de Aquafit lessen kunt u op woens dag 1 oktober gratis kennis te maken met deze vorm van fitness. Wilt u meer informatie over deze lessen, dan kunt u contact opnemen met het Zwemcomplex 't Zuiderdiep: (0187-491543) en vragen naar Marjan Monster of via info zuiderdiep.nl Zaterdag 20 september heeft z.c. De Schotejil uit Middelhamis de eerste wedstrijd gezwommen in de competitie van de Zwembond Rotterdam en Omstreken (ZRO). De wedstrijd werd gezworrunen in Gorinchem. De zwemmers uit Middelhamis wisten een 15-tal ere plaatsen te bereiken, terwijl er bovendien tal van persoonlijke suc cessen werden geboekt. Vooral de jongste jeugd van de Schotejil kwam goed voor de dag. Op de lOOm schoolslag bij de meisjes zwom Esmee Koedoot (1992) naar de Ie plaats in 1.28.74. Op hetzelfde nummer werd de 3e plaats opgeëist door Melanie van Gemert( 1993) in een dik p.r. van 1.35.25. Ook de 50m vrije slag pakte goed uit voor de Schotejil. Danica Koe doot 1993) werd hierop 2e in 35.18, terwijl Melanie van Gemert ook hier 3e werd en wel in 35.81. Beide meisjes verbeterden op deze 50m hun tijd. Bij de jongens zwom Mark Costeris (1992) in een p.r. van 1.15.21 naar de Ie plaats. In de junioren categorie eindigde Rhiana van Kem pen (1989) als Ie op de 50m vlinderslag in 32.55. De lOOm vrij lever de haar een 3e plaats op in 1.06.94. Bij de jongens zwom Sebastiaan Rosendaal (1991) op de lOOm vrij naar een 2e plaats in 1.07.80 en vestigde hij een nieuw clubrecord op de 200m vrije slag in 2.28.62. De medailles bij de senioren waren resp. voor Leander Noordijk (1981) op de lOOm vrij in 59.49 en voor Iris Oostdijk, die zowel 3e werd op de 200m wisselslag in 2.51.26 als op de lOOm vrij, die zij in 1.08.76 aflegde. Vier estafettes van de Schotejil behaalden in verschillende catego rieën nog drie maal brons en een keer zilver. Verdienstelijke persoonlijke records waren er voor Miranda Ossewe- ijer 1993) op de 100 m schoolslag in 1.39.75, voor Monique Geldof (1990) op de 200m wisselslag in 3.14.42, voor Gerriette Stolk (1990) op de lOOm wisselslag in 1.33.30 en tenslotte voor Mark Nolet en Jordy de Groot (beiden 1990) die op de lOOm schoolslag resp. een p.r. van 1.40.74 en 1.42.28 zwommen. Op vrijdag 26 september geven jeugdorkest en blokfluitgroepen van Fanfare De Hoop van 19.00 - 20.00 uur een openbare repetitie in 't Haegse Huus te Stellendam. Deze repetitie vormt de afsluiting van een gezamenlijk project van Muziekschool De Deltastreek en Fanfareorkest De Hoop, waarbij o.a. een aantal muzieklessen is gegeven aan de mid- denbouw-groepen van de SteUendamse basisscholen. Deze lessen wer den verzorgd door volledig bevoegde docenten van de muziekschool. Coördinator van het gehele project is Arie Stolk, directeur van De Del tastreek en dirigent van De Hoop. Ouders, kinderen en belangstellenden worden van harte uitgenodigd de openbare repetitie van 26 september bij te wonen. Men kan luisteren, vragen steUen en zelfs instrumenten proberen en dat alles in een infor mele sfeer. De dirigenten geven uitleg over het orkest. Ook de blokfluit- groepen presenteren zich. Verder spelen solisten bekende liedjes met begeleidirig op CD. Voor wie interesse heeft in muzieklessen, is een en ander een mooie gelegenheid keimis te maken met de mogelijkheden. De leden van De Hoop volgen hun opleiding bij Muziekschool De Deltas treek. Deze school met professionele en ervaren docenten is sterk debet aan het hoge niveau waarop het 'grote orkest' musiceert; een viertal landskampioenschappen vormen er het bewijs van. Ook het meespelen in het jeugdorkest stimuleert de jeugdige muzikant enorm tijdens zijn of haar muziekstudie. Jeugdorkest en blokfluiters hopen veel publiek te mogen verwelkomen. Iedereen is welkom tussen 19.00 en 20.()0 uur in 't Haegse Huus te Stellendan)- Trijntje Maliepaard, burgemeester Sinke en wethouder Van Oosterom bewonderen de prachtige peu- tertjes van De Gomet (Foto: Dorien Kicken). OUDDORP - Een bonte optocht trok vrijdagmiddag door Ouddorp. Bege leid door een heus politie-escorte en een auto met ballonnen en vrolijlie muziek, maakten ongeveer honderd peutertjes van de peuterspeelzaal 'De Gomet' een sponsorloop(je) voor het goede doel. Onderweg trokken de kin deren, stuk voor stuk schitterend ver kleed en geschminkt, veel vertederen de blikken. De sponsorloop bleek ten slotte goed te zijn voor ruim 1500, te besteden aan nieuw materiaal en speelgoed voor de speelzaal. Reden voor deze activiteit was de opening van de nieuwe dependance van 'dé Gomet'. Hoewel deze al sinds het begin van het nieu we schooljaar in gebmik is genomen, werd de opening vrijdagmiddag door burgemees ter Sinke en wethouder "Van Oosterom nog eens officieel bevestigd. Dat gebeurde onder meer door de onthulling van een gloednieuw bord, gemaakt door Maija van Koppen. Bovendien was er een ballonnenwedstrijd voor de peutertjes aan verbonden. Op aftel len van burgemeester Sinke lieten alle kin deren bij "nul!" massaal hun ballonnen op. En nu maar afwachten welke ballon het ver st is gekomen. Wethouder Van Oosterom prees de kleintjes om hun inspanningen voor het goede doel: "Jong geleerd, oud gedaan," haalde hij de bekende zegswijze aan. Boven dien zette hij de bestuursleden en de leidsters van de peuterspeelzaal in het zonnetje. Dankzij hun niet aflatende pogingen hebben zij het voor elkaar gekregen dat de zo gewenste uitbreiding er tenslotte toch is gekomen, zo stelde hij. Van Oosterom beschreef het nieuwe interieur als 'uitnodi gend, fleurig en kleurig' waarbij hij voorzag dat er nu ongetwijfeld een nog grotere toe loop van peutertjes zou ontstaan. "Dus nu op naar een permanente voorziening" was de hoopvolle aansporing van de wethouder. Voorzitter van de peuterspeelzaal Margreet van Heest sprak haar erkenning uit voor het feit dat de uitbreiding er nu uiteindelijk stond. Van harte deelde zij daarbij een com pliment uit aan de verantwoordelijke gemeenteambtenaar Eric Godrie, die met niet aflatend enthousiasme had meegewerkt aan de totstandkoming van de nieuwe dependance. Met een bloemetje en een dikke kus aan de scheidende bestuursvoorzitter, Margreet van Heest, en aan de nieuwe voor zitter. Trijntje Maliepaard, was het officiële gedeelte tenslotte teneinde. Daarna mochten alle belangstellenden even een kijkje nemen in het nieuwe gebouw, waar de peuters voor lopig een prima onderkomen hebben gevon den.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3