PTëfLITIE Wachttijden voor 'Dirkslandse' hartpatiënten drastisch verkort 0900-8844 Motorongeval Ouddorp Wie fietst er mee over Flakkee? OPEL Nieuws Eï] Simons Kleding ^^2. fl-6 ■^4innaard Zendingsdienst Dirksland Crea-ochtend Oude Tonge Opbrengst collecte Gezin ds. Van Meijeren vestigt zicli in Diricsland Monumentenmarkt Goedereede Verkoop Zwitserse Roombroodjes Verkoping Diefstal vrachtwagen 'Bom' aangetroffen Aanrijding na inhaalmanoeuvre Kop-staartbotsing Algemene verkeerscontrole eïM>^ mMmmm£- (0187)68 47 21 p Liggers Lateien Nogmaals: Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Eén vertrouwd adres H voor al UW rijplezier! Telefoon: 0187-6015 98 www.corm8lissarrt.nl al""-.» 00^<>e9' >Na' .od- i^'l installatiebedrijf Gas -Water -Warmte Uniek in Nederland: streekziekenhuis met mobiele faciliteit voor hartcatheterisatie Rïet gepaste t^ots was het dat directeur medische zaken van het Van Weel-Bethesdaziekenhuis in Dirksland, dr. P.C. van der Velden, afgelo pen maandagmiddag de nieuvfste 'aanvcinst' van het ziekenhuis mocht presenteren: een hartcatheterisatiebus - de enige in Nederland - die gedurende een proefperiode van 1 jaar wordt gehuurd van de Stichting Samenwerkende Ziekenhuizen Oost-Groningen. Zoals het Dirkslandse ziekenhuis reeds over een mobiele MRI-scan beschikt, is thans voor hart- onderzoek een catheterisatiekamer aan het mobiele hightech onder- zoeksarsenaal toegevoegd. Voor patiënten in de regio gaat dit een belang rijke verkorting betekenen van de - lange - wachttijden. Hartcatheterisatie Wachttijden Uniek Plug&play Ondernemingsgezind IJ AKELAARDU ^^ST Visser ScVisser Karels Autoschade ISO 9002 Ger. Gem. Nieuwe Tonge Vrijdag 19 september 2003 76e jaargang nr. 7240 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(l(ee STELLENDAM - Maandagochtend deed een 42-jarige man uit Kerkwerve aangifte van diefstal van zijn vrachtwagen. De vrachtwagen met oplegger, eigendom van een bedrijf uit Stellendam, werd afgelopen weekend gestolen. In de oplegger lag een lading koper ter waarde van ruim 100.000 euro. De vrachtwagen stond op het terrein van het bedrijf aan de Delta-Industrieweg geparkeerd. STELLENDAM - Maandagmiddag om streeks kwart voor twee kwam er een mel ding binnen dat er een bom was aangetroffen bij een steiger aan de Visafslag bij de Mees ter Snijderweg. De omgeving werd vervol gens in een straal van 500 meter afgezet. Personeel van de Explosieven Opruimings dienst werd gealarmeerd, maar later afbe- steld toen politiemensen van de Afdeling Wapens en Munitie zagen dat de 'bom' een stuk ijzer bleek te zijn. STAD aan 't HARINGVLIET - Maandag ochtend raakten een 18-jarige vrouw uit Sommelsdijk en een 43-jarige man uit Zuid- Beijerland gewond bij een aanrijding op de Tilsedijk bij Stad aan 't Haringvliet. De 18- jarige automobiliste haalde een vrachtwagen in en reed tegen de tegemoetkomende auto van de 43-Jarige man. De vrouw werd met klachten op haar borst, nek en hoofd overge bracht naar het Zuiderziekenhuis. De man werd met soortgelijke klachten overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. OUDE TONGE - Maandagochtend ont stond er omstreeks kwart over negen een kop-staartbotsing op de N59 bij Oude Ton- ee. Een 54-jarige man uit Sommelsdijk kon niet meer op tijd tot stilstand komen voor de file en reed tegen de auto waarin een 57-jari- ge man uit Ridderkerk en een 52-jarige plaatsgenote zaten. Deze botste vervolgens (egen een auto, bestuurd door een 58-jarige inwoner van Colijnsplaat. De 54-jarige auto mobilist werd met een hoofdwond overge bracht naar het Zuiderziekenhuis. De twee Ridderkerkers werden ter plaatse behandeld door GGD aan nekklachten en werden door verwezen naar hun huisarts. SOMMELSDIJK - Dinsdag hield personeel van de Verkeerspolitie (project Verkeers handhaving) een algemene verkeerscontrole op de Olympiaweg. De controle werd ge houden op verzoek van buurtagenten nadat omwonenden hadden geklaagd over overlast van brommers en auto's. Er werden in totaal 10 processen-verbaal uitgeschreven voor o.a. het niet in het bezit hebben van een bromfietscertificaat, inhalen op een kruising en handsfree bellen. De collecte voor de Kankerbestrijding in Stellendam heeft het bedrag opgele verd van 2399,64. Gevers en collec tanten hartelijk dank. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraot 32-34, 3241 M Middelharnis Tel. (0187)482606 Dinsdag 23 september hoopt in het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland, ds. H. Paul van Moerkapelle, in een zendingsdienst voor te gaan. De aanvang van de dienst is 19.30 uur. De collecte is bestemd voor de zending. Kapspanten ,^c--r-h Portalen In onze editie van dinsdag jl. stond het bericht van het tragische verkeersongeval dat een motorrijder uit Ouddorp het leven kostte. Als toedracht stond omschreven dat de motorrijder achter een tractor met aanhangwagen reed en daar voorbij wil de rijden. Deze informatie, door de poli tie ons verstrekt, blijkt niet juist. In wer kelijkheid waren de motorrijder en trac torbestuurder tegenliggers. De motor is dan ook niet van achteren komend op de tractor met aanhangwagen gebotst maar tegemoetkomend, op het moment dat de tractor af wilde slaan. De familie heeft ons deze week de ware toedracht te ken nen gegeven, zoals zojuist omschreven, en gaf aan vermelding hiervan op prijs te stellen. Zondag, 28 september a.s. zal de Hervormde Gemeente van Dirksland weer een nieuwe predikant hebben. Ds. G van Meijeren zal dan worden bevestigd door zijn broer Ds. K. van Meijeren, die sinds kort predikant te Bameveld is. Laatstgenoemde is bij de oude ren onder ons nog wel bekend vanuit de tijd dat hij in Ooltgensplaat stond. De nieuwe Dirkslandse dominee, die nu 38 jaar oud is, studeerde aan de Universiteit te Utrecht, was vicaris in Woerden, diende 5 jaar lang de Hervormde gemeente van Meeuwen in Brabant en gedurende 6 jaar de Hervormde gemeente van Hierden op de Veluwe. De roepstem in het voorjaar vanuit Dirks land was zo krachtig dat ds. Van Meijeren het beroep aanvaardde. Het afscheid van Hierden viel het gehele gezin zwaar. Er waren banden ontstaan. Wat vertrouwd was en goed, moest worden ingeruild voor iets wat nieuw is. En zo vertrokken ze uit de oude klassieke pastorie te Hierden om hun intrek te nemen in een moderne, vrij nieuwe woning in Dirksland. Ds. Van Meijeren ziet het pastoraat en de catechese als belangrijke werkvelden in de gemeente; de prediking heeft voor hem ech ter prioriteit. "Door middel van de bediening van het Woord bereik je de gehele gemeen te. Daar gebeurt het. Daar klinkt de stem van de Goede Herder. Als het goed is valt de die naar weg. Hij is geroepen de Boodschap, met vreugde en betrokkenheid gebracht, door te geven. Onder de inwachting van Gods zegen." Ds. en Mevr. Van Meijeren hebben vier jon gens, die allen onderwijs ontvangen aan een Prins Mauritsschool, twee te Dirksland en twee te Middelharnis. Ds. houdt van lezen en is sterk geïnteresseerd in ontwikkelingen in de samenleving. In het geloof dat Zijn Zen der hem de weg naar Dirksland gewezen heeft, ziet hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Makelaarskantoor Tamboer beediïd makclaar/iaxaleur. lid NVM 0187-47(ö,\i Zaterdag 20 september a.s. organiseert de activiteitencommissie van de Gereformeer de Gemeente te Middelharnis een fietstocht richting het oosten van ons mooie eiland. De fietstocht is 25 kilometer lang, dus ook onze kinderen kunnen meefietsen. Het ligt in de bedoeling om rond de klok van 12.00 uur een tussenstop te houden vlakbij Stad aan 't Haringvliet. Op deze plaats staan kraampjes waar u etenswaren kunt kopen oals: broodjes met beleg, snickers, twix, mars, drinken, enz., enz.; u hoeft dus zelf niets mee te nemen. Bij regenachtig weer kan binnen worden gegeten. De opbrengst van de fietstocht is voor de verbouw van het kerkgebouw van de Gere- formeerde Gemeente in Middelharnis. U bent om 10.00 uur van harte welkom in het verenigingsgebouw aan de Chr. de Vries- laan. Na het nuttigen van een kopje koffie (of fris) wordt om 11.30 uur gestart, terwijl men rond de klok van 15.00 uur weer in de Chr. de Vrieslaan terug hoopt te zijn. Verder is er gezorgd voor een zogenaamde 'veegau- to'; dus als u met pech komt te staan is één telefoontje naar: 06-53395343 al voldoende en u wordt zo spoedig mogelijk opgehaald. De deehiamekosten bedragen 2 per per soon, incl. koffie/fris bij de start. Voor deze fietstocht kunt u zich opgeven bij de fam. A. Luchtenburg, tel. 0187-484813, of bij de fam. S. Mol, tel. 0187-486168. EUSSAHT OBlllTEITSCENTRUM Auto's - Caravans - Campers f Fietsen - Scooters V Nijverheidsweg 4, Dirksland BADCULTUUR INSTALLATIETECHNIEK STATIONSWEC 4 32f S BL OUDE TONCE TEL. (018T) 642426 FAX (0187) 642210 Dorpsweg 4. Ouddorp. Tel. (0187) 68 21 01 www.opelntetiW5.ni H^ k I www.opeintetiW5.ni Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Infoimalie Opel Linkz en vonzeïfsprekend al onze occasions ind foto Nog even een indruk van die dag. Het was uitzonderlijk wat het weer betrof. Wat een mensen. En wat was het er gezellig. Er is wat afgepraat. Mensen ontmoeten elkaar soms lang niet, en dan onverwacht toch op de markt. We moeten nog wennen aan de naam van het kinderkoor 'Kadosj'. Toen dat zong, waren er meer mensen in de kerk dan met een zangdienst. En het was hartver warmend zoals ze zongen. Je kon in de kerk gaan zitten, stil en in gedachten, je kon er luisteren en een gesprek hebben. Buiten werd aan alle kramen drukke handel waar genomen en werden er fanatiek spelletjes gedaan. Geen wonder, want er waren prach tige prijzen. Alle sponsors hartelijk dank daarvoor. De netto-opbrengst van deze Monumentenmarkt bedraagt bijna 10.000, wat 2.500.- meer is dan vorig jaar. Gewel dig toch? Iedereen die heeft bijgedragen aan hartelijk dank. Onderstaand de uitslagen van de Monumentenmarkt: Boodschappenkar: De telstrook stond op 61,09. Dit werd door niemand ingevuld, maar diverse mensen zaten er erg dicht bij. Na loting viel de inhoud van de kar toe aan: E. Redert, Oostenrijksestr. 12. Plantenbak: Voor de pop werden veel namen geraden, zoals 'Pinokkio' en al dan niet houten 'Klazen'. Maar nee, de pop heette Willem en dat werd geraden door J. van Oosterom te Ouddorp, die daarmee de plantenbak won. Darten: De prijswinnaars zijn 1) Aren Wit te, 2) Johan Breda, 3) Ton van Schalk. Sjoelen: 1) Matthias v. Estrik, 2) Van den Nieuwendijk, 3) Van 't Wout, 4) Anne Nel Breen Knikkeren met 10 kn.: 1) en 3) Bart Theu- nissen, 2) Klasine Sperling Knikkeren met 20kn.: 1) Matthias van Estrik, 2) en 3) Lieske Sperling. Behalve aan Johan Breda, waarvan geen adres bekend is, zijn alle prijzen inmiddels uitgereikt. Hartcatheterisatie is een diagnostisch onder zoek, waarbij via arm of lies contrastvloei stof in de bloedvaten wordt gespoten, door middel daarvan kan nagegaan worden of en - zo ja - waar zich vernauwingen in de kransslagaders voordoen. De beelden van het onderzoek worden op cd-rom vastge legd; later bespreekt een medisch team wat de beste behandeling voor de betreffende patiënt is: medicatie, dotteren of een bypass- operatie. Voor dergelijk onderzoek bestaan hartcathe- terisatiekamers met peperdure apparatuur, maar niet ieder ziekenhuis heeft die voorzie ningen. Daarvoor is men dan aangewezen op plaatsen elders in het land. En dat betekent: wachttijden, die overigens alleen maar lan ger worden. Zo moeten bijvoorbeeld in het Van Weel-Bethesdaziekenhuis patiënten die op hartcatheterisatie zijn aangewezen en daarbij zelfs de indicatie 'spoed' kregen altijd nog vier weken wachten en in het zie kenhuis blijven liggen vóór ze aan de beurt zijn; voor niet-spoed patiënten duurt het wachten zelfs maanden. Daarom werd al gebruik gemaakt van hartcatheterisatieka- mers op flinke afstand van het Dirkslandse ziekenhuis, hetgeen in de regio weer beslag legt op de beschikbaarheid van ambulances. En dat terwijl het Van Weel de benodigde kennis en ervaring op het gebied van hartca theterisatie in eigen huis heeft via haar twee cardiologen! Er bestond dus sterke behoefte aan een eigen mogelijkheid om deze hartonderzoeken te verrichten. In het Rijnmondgebied had het Dirkslandse ziekenhuis daartoe al eens het idee gelanceerd om samen met andere zie kenhuizen tot een dergelijke voorziening te komen, "maar daar kwam geen enkele reac tie op", liet dr. Van der Velden maandag-' middag weten. "Toen zijn we zelf aan de slag gegaan en uiteindelijk op de hartcathe terisatiebus uitgekomen. Voor een zieken huis als het onze - een zgn. 'basiszieken huis' - is dat uniek en betekent het een fan tastische oplossing! Want enerzijds bereiken we hiermee een uitbreiding van onze dienst verlening, maar óók houden we zo deze zorg op het platteland. Bovendien kan nu een wachttijd van vier weken teruggebracht wor den tot slechts één week!", lichtte dr. Van der Velden toe, die zich duidelijk gelukkig toonde met deze nieuwe voorziening voor het Dirkslandse ziekenhuis. De bus heeft er inmiddels al twee keer dienst gedaan. Afwisselend met de mobiele MRI-scan staat de hartcatheterisatiebus eens in de twee weken op het ziekenhuistertein. Ze hebben dezelfde standplaats en beide voorzieningen zijn uitgerust met Siemens-apparatuur. "Dat is ontzettend makkelijk" zegt Van der Vel den, "want als je de stekker van de MRI-scan eruit haalt, kun je op hetzelfde gat met de catheterisatiebus verder: plug and play." Vrijdags komt de - uitschuifbare - bus naar Dirksland, verblijft daar een heel weekend en gaat 's maandags weer weg. Omdat de bus er toch het gehele weekend staat, wordt nog bezien of die ook in het weekend inge zet kan worden. Per dag worden er maxi maal acht patiënten onderzocht. In de bus zijn dan een medewerker aanwezig van de Groningse stichting die de bus verhuurt en een eigen cardioloog van het Bethesdazie- kenhuis. Binnenkort zullen ook enkele ver pleegkundigen worden opgeleid om in de hartcatheterisatiebus te assisteren. Een aardige bijkomstigheid is dat het Van Weel-Bethesdaziekenhuis minister Hooger- vorst bij zijn werkbezoek vorige week aan het ziekenhuis de tip meegaf om voor peper dure, doch noodzakelijke, voorzieningen eens meer in de richting van mobiele voor- zieningen te denken. "Bij niet-mobiele voor zieningen heb je immers veel meer stilstand omdat ze slechts een beperkt deel van de tijd in gebruik zijn, terwijl ze in mobiele vorm veel efficiënter ingezet kunnen worden", legt dr. Van der Velden uit. "We zijn nu zó enthousiast dat we eigenlijk op zoek zijn naar ondernemingsgezinde ziekenhuizen, om gezamenlijk dergelijke dingen te gaan doen" SS^ 2 beëdigde/gecertificeerde fS^ makelaars/taxateurs ..KiL... Kees Oörr-kantoor Ouddorp-684545 NVM Irene Struijk - kantoor Middelharnis - 470272 REGISTERACCOUNTANTS BARENDRECHT «TEL 0180-642111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187)651396 Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf Maak tijdig een afspraak. Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Op woensdag 1 oktober a.s. organiseert Stichting Welzijnswerk Oostflakkee een crea-ochtend in het Infocentrum, Bemhard- straat 27 te Oude Tonge. U bent van harte welkom, ongeacht uw leeftijd. Deze ochtend duurt van 9.30 tot 11.30 uur. U kunt dan een houten kruiwagen versieren met verf en ser vetten. De kosten zijn 4,50 per persoon, inclusief koffie. Opgeven t/m 29 september a.s. bij de SWO, tel. 641344. NIEUWE TONGE U wordt herinnerd aan de verkoping van de Zwitserse Roombroodjes, die wordt gehou den op zaterdag 20 september a.s., morgen dus, in Nederlands Hervormd Centrum 'Elim' aan de Zuiddijk 19 in Nieuwe Tonge. Deze verkoping wordt gehouden van 9.00 tot 11.30 uur. De opbrengst is ten bate van de Nederlands Hervormde Kerk van Nieuwe Tonge. De broodjes worden ter plaatse vers gemaakt door de bakker, en verkocht voor 0,75 per stuk. Dus lekker vers, en klaar terwijl u wacht. Verser kan niet! Op donderdag 2 oktober wordt in de zaal van de kerk van de Gereformeer de Gemeente te Nieuwe Tonge een kledingverkoop gehouden van de Fa. Simons. Er zal nieuwe dames- en kin derkleding verkocht worden met kor tingen tot 75 Een ieder is van harte welkom van 19.00 tot 21.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de aflossing van de kerk.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1