Boek 100 jaar Tech' A^tlotn^etieinM iVlotorrijder dodelijk verongelukt Tekortkomingen in eiiandelijk wegennet worden vanaf nu met voortvarendlieid aangepakt gepresenteerd tijdens drukbezochte receptie www.buijze.nl Contactbijeenkomst kievit warmte Oostflakkeese plee's worden gesloopt HELPENDE HANDEN chr. stre^kblad op gereformeerde groTLdslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden acti&f in beeld en geluid Verolme N 215 staat bovenaan de prioriteitenlijst Bewonderenswaardig Uw woning of bedrijfspand verkopen? voor mensen met een handicap Dinsdag 16 september 2003 Tgang 239 Ter gelegenheid van het honderdjarig jubileum van de Technische School in Middelharnis waren vrijdagmiddag velen naar Middelharnis getogen om het honderdjarig bestaan mee te vie ren. Aan directeur A.A. de Gans was de eer om de vele genodigden welkom te heten. Van heinde en verre waren ze gekomen: de colle ga-leraren, leraren en directies van collega- scholen, oud-leraren en bestuurders van de eilandelijke gemeenten. Een achttal sprekers stond op de lijst om de honderdjarige toe te spreken. De heer A. Gestel, voorzitter van de Stichting voor Beroepsonderwijs Qoeree-Overflakkee, was de eerste spreker. Bij zijn felicitatie gaf hij een overzicht van de geschiedenis van de Technische School vanaf de oprichting in 1903 tot het overgaan van de School in de 'Edudelta Onderwijsgroep'. Ook de direc teuren passeerden de revue, van Lutein in 1903 tot de huidige 'jonge hond' A. de Gans. Bruisend Burgemeester mevrouw G. de Vries-Hom- mes van Middelharnis sprak namens de eilandelijke gemeenten de jubilerende school toe. "De school bruist als nooit tevo ren", verklaarde mevrouw De Vries. Zij prees de samenwerking die de Technische School zoekt met de Groene School. De bur gemeester was blij de met de tendens in het onderwijs van de Technische School, die weer teruggaat naar het benadrukken van de praktische vakken, "ook als is dat niet altijd conform de regels van de inspectie", dit leidt tot minder uitval onder de leerlingen van de Technische School. Content is de burge meester ook met de zorg van de school voor het persoonlijk welbevinden van de jonge ren. Ze complimenteerde het zorgteam en de zorgcoördinatoren. Ze weet dat de school veel doet aan het handhaven en bijbrengen van normen en waarden bij de leeriingen. Toch is het bijbrengen van normen en waar den niet alleen de verantwoording van de ouders, aldus mevrouw De Vries, want zij wees ook op de taak en de verantwoording vaii de ouders in deze. Directeur van de Technische School de heer De Gans tussen de heer Gestel (links) en de heer Van Hemmen. Keppel Verolme Namens de scheepswerf Keppel Verolme in Rotterdam gaf de heer J. v.d. Slik een pre sentatie van zijn bedrijf. Naast de binding die de firma Verolme heeft met Goeree- Overflakkee en de Technische School is er ook nog een andere band. Zo heeft een behoorlijk deel van het personeel van het bedrijf zijn opleiding genoten aan de Tech nische School in Middelharnis. De heer J. Boot, directeur van de Prins Mau- ritsscholengemeenschap in Middelharnis, sprak namen het Regionaal Overleg Voort gezet Onderwijs, de jubilerende collega toe. Hij wees erop dat de scholen voor middel baar onderwijs niet zo'n hecht familie vor men, maar de onderlinge verhoudingen goed zijn. Hij wenste de school met de hernieuw de aandacht voor beroepsonderwijs het aller beste toe. COMBI OUDDOtMHtoHraar 3J M, I0II7] 611611 fn 6t]7H Industrieweg 44 3241 MA Middelharnis Tel.: (018?) 482609 E-mail: tnfo@l<ie¥ltwa)'mtejil www.kievitwarmte.nt Zoals bekend onderhoudt de Technische School nog goede contacten de familie van de heer Comelis Verolme. Tijdens de jubi leumbijeenkomst waren twee dochters van de heer Verolme aanwezig. Eén van de dochters feüciteerde de jubilerende school evenals de voorzitter van de Verolmetrust, de heer C. van Veen. Al verschillende keren heeft de Verolmetrust schenkingen aan de school gedaan en hij beloofde dat er ook nu weer een geldbedrag van 1.000,- beschik baar zou komen. Felicitaties waren er ook van 'buurman' de heer H. Mackloet van Bouwned en SSPB, welke in samenwerking met de aannemers zorgt voor de opleidingen voor aanstaande werknemers in bouw. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met de Technische School. De heer J. van Hemmen de voorzitter van de Edudelta Onderwijsgroep, waaronder ook de Technische School valt - evenals de Groene School - wees in zijn' toepspraak dat er nog een nog betere samenwerlang dient te komen tussen de Technische School en de Groene School. Na de toespraken was het tijd voor het hoog tepunt van de dag de overhandiging van het jubileumboek '100 jaar Tech'. De heer de Gans overhandigde het boek aan de heer Gestel en de heer Hemmen. Ook werd er namens de leerlingen nog een geldbedrag overhandigd, wat de heer De Gans in dank aanvaarde. Vooruitlopend op de reünie van zaterdag 20 september werd er tijdens de receptie de mogelijkheid benut om de contacten van vroeger nog wat aan te halen. Namens de leerlingen werd een cheque aangeboden. 'J^^-lM^ -»-A- j^ Op de Groenendijk te Ouddorp is zaterdagmiddag rond half drie een 26-jarige motorrijder, afkomstig uit Ouddorp, bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De man reed op zijn motor achter een trekker met aanhangwagen, bestuurd door een 61-jarige man uit Ouddorp. Toen de trekker afwilde slaan om een weiland op te rijden, reed de motorrijder deze voorbij en botste op de aanhangwagen. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De Technische Onge vallen Dienst heeft een nader onderzoek ingesteld naar de toedracht van het ongeval. (Foto: Persboro Flakkee) ■ilHIMIHHI De ondertekenaars van de overeenkomst die Goeree-Overflakkee veiliger moet maken: Staand wl.n.r.: De wethouders Van der Kamp van Middelharnis, De Vries van Oostflakkee en Van Oosterom van Goedereede. de heer Hillen van Rijkswaterstaat, de heer Koningswoud van Dirksland en Van der Vlugt van het Waterschap. Zittend, de heer Van der Mast van het ISGO en mobiliteits gedeputeerde Norder. Vorige week ondertekenden bestuur ders van de gemeenten op Goeree- Overflakkee, Waterschap, ISGO, Rijkswaterstaat en de Provincie Zuid- Holland een overeenkomst, waarin de verschillende partijen zich verplich ten om de knelpunten in verkeer en vervoer op Goeree-Overflakkee aan te zullen gaan pakken. Provinciaal gedeputeerde de heer J.M. Nor- der was voor de ondertekening van de over eenkomst naar het gemeentehuis in Oude Tonge afgereisd. Tijdens de bijeenkomst bleek dat het verbeteren van de doorgaande wegen op Goeree-Overflakkee hoog op de bestuurlijke agenda staat. Begin april van dit jaar hebben de partijen, die betrokken zijn bij het beheer van de wegen in de regio een verzoek van de Provincie ontvangen. De Provincie verzocht om gezamenlijk een ■gebiedsprofiel' vast te stellen. In dit profiel moesten de betrokkenen de knelpunten en wensen die er bestonden op het gebied van verkeer en vervoer opstellen. De ambtelijke werkgroep die inmiddels was ingesteld, kreeg de opdracht om één regionale pro- bleemschets op te stellen. De knelpunten die in deze schets worden genoemd werden ver volgens voorzien van een score. Van uit die score is aan ieder knelpunt en aan elke wens een prioriteitvolgorde gegeven. Zodat aan situaties, die een snelle aanpak vergen een hoge prioriteit werd erkend. De activiteiten die nodig zijn om de probleemsituaties op te lossen zijn samengebracht in het Gebieds profiel. Vervolgens verbonden de verschil lende partijen zich in een overeenkomst, waar in ze een inspanningsverplichting aan gaan om de knelpunten zo spoedig mogelijk op te lossen. In de vergadering rondom de officiële ondertekening van die overeenkomst, die werd voorgezeten door de heer J. van der Mast van het ISGO, verklaarde gedeputeer de Norder dat hij het bewonderenswaardig vond dat de ambtelijke werkgroep al binnen een half jaar met deze overeenkomst naar buiten kon komen. Norder verzekerde dat er met de genoemde knelpunten aan de slag wordt gegaan. "De tijd vaii het schrijven van nota's is voorbij, want we gaan nu aan het werk. En op deze belofte mag u de provincie aanspreken", aldus Norder. Anderzijds wees de gedepu teerde er op dat de Provincie ook de regio nale bestuurders er op aan zal spreken als bepaalde afspraken niet nagekomen worden. Er zijn twee redenen waarom de provincie het Gebiedsprofiel heeft geïntroduceerd. Allereerst wil de provincie de oplossing voor verkeers- en vervoersproblemen aan pakken op schaalniveau, want in de gebie den zijn er wel veel verplaatsingen maar niet over grote afstanden. Daarom zal er birmen het probleemgebied zelf naar oplossingen moeten worden gezocht. Norder legt uit dat de andere reden is dat het provinciebestuur een einde wil maken aan de verschillende 'potjes' die voor financiering van verbete ring van de knelpunten bestaan. En ook past dergelijk beleid duidelijk in het streven van het provinciebestuur om veel zaken gebieds gericht aan te pakken. Uit de prioriteiten in het Gebiedsprofiel blijkt dat de N215 bovenaan staat. Het groot ste knelpunt in deze weg - de oost/west rou te tussen Stellendam en Oude Tonge - blijkt het gedeelte tussen de rotonde bij Melissant en de verkeerslichten bij de Watertoren in Dirksland. Dit is het enige gedeelte waar snel en langzaam verkeer zich vermengen en dat blijkt tot gevaarlijke situaties te leiden. De werkgroep heeft zich tot doel gesteld dat er langs het bewuste gedeelte een parallel route wordt aangelegd voor langzaam ver keer en de bermen van het gedeelte zullen verstevigd en verbreed moeten worden. Gebiedsprofiel Zoals gezegd zijn er in het Gebiedsprofiel verschillende knelpunten in kaart gebracht. Er wordt bijvoorbeeld aandacht gevraagd voor de te zwaar belaste N57. Hierover komt veel vrachtverkeer richting Antwerpen en in de weekeinden veel recreatieverkeer; Ook wordt gesteld dat de N215 in zijn totaal onder de maat is. De wensen voor het openbaar vervoer zijn onder andere een directe verbinding van het busstation Oude Tonge met de N59. Ook wordt het ontbreken van een abri bij Wester- loo te Goedereede aangehaald. Voor wat betreft de fietsroutes constateren de samenstellers dat er diverse schakels in de fiets- en schoolroutes ontbreken. In het rap port wordt gesteld dat veel wegen op Goe ree-Overflakkee onveilig zijn. De N57 en de N59 zijn volgens de opstellers niet ingericht voor het vele vracht- en recreatieverkeer, dat veelal voor opstoppingen zorgt. Het gevolg hiervan is sluipverkeer door de verschillen de kernen, wat ook dan weer gevaarlijke situatie oplevert, evenals het omkeren in de file. De ondertekenaars hebben door onderschrij ving van de overeenkomst aangegeven dat ze zich samen willen inspannen voor een betere doorstroming op het eilandelijke wegennet. Op de bijeenkomst bleek dat gedeputeerde Norder zich geheel aan hun zijde bevindt en dat binnen afzienbare tijd de eerste 'spade in de grond zal gaan' voor een veiliger Goeree-Overflakkee. Makelaarskantoor Tamboer beëdiad makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476.')55 In de gemeente Oostflakkee is een tweetal recreatiestrandjes aanwezig. Eén aan de Sui- sendijk te Oude Tonge en één aan de Stei- gerdijk te Ooltgensplaat. Op beide strandjes IS een toiletgebouw aanwezig. Vanwege de afgelegen ligging zijn de toiletgebouwen erg vandalismegevoelig. Beide zijn dan ook inmiddels geheel bedekt met graffity, terwijl sanitair en gebouwen regeCnatig worden vernield. Het Oude Tongse toiletgebouw is inmiddels zelfs gedeeltelijk gesloopt. Herstel van de gebouwtjes zal zo'n 48.000 moeten kosten. Omdat ze echter zo dikwijls worden vernield en er structureel zeer wei nig van de strandjes - en dus ook van de toi- ietgebouwtjes - gebruik wordt gemaakt én omdat genoemde hersteUcosten niet biimen een daartoe gesteld budget blijven, stelde het college de raad voor 6.000 beschikbaar te stellen om de gebouwen te slopen, de riool- kelder leeg te zuigen en het terrein ter plek ke weer aan te vullen. En daar werd mee ingestemd. Rotterdam-Rijnmond Bromfietscontroles MIDDELHARNIS/SOMMELSDUK - Politie personeel van het district De Eilanden hield vrijdagavond tussen half zeven en negen uur bromfietscontroles, waarbij een politieman op de motor de te controleren bromfietsen en -scooters naar het politiebureau aan de Olympiaweg dirigeerde. In totaal werden enkele tientallen bromfietsen en -scooters gecontroleerd, waarbij 22 bekeuringen wer den uitgeschreven voor onder meer teveel vermogen, technische gebreken, geen helm op, geen verzekering en diverse gepleegde verkeersovertredingen. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING /■^■v 1 r^ Middelharnis ^tid' Telefoon (0187)487173 De afdeling 'Flakkee/Schouwen/Tholen' van de Vereniging gehandicaptenzorg 'Helpende Handen' hoopt zaterdag 20 september 2003 een contactbijeenkomst te houden in het verenigingsgebouw van de Geref. Gemeente aan de Schoolstraat 8 te Scherpenisse; aamvang kwart over twee; sluiting kwart over vier. Eerst wordt een bijbelverhaal verteld. Degenen uit de doelgroep die pas jarig zijn ge-weest, worden dan gefeliciteerd en krijgen een verrassing. In de pauze is er voor iedereen gratis kof fie, thee of frisdrank. De middag wordt verder ingevuld met creatieve bezigheden. Iedereen, al dan niet met een handicap, ook van buiten de Geref. Gemeenten, is hartelijk welkom. Degenen van Flakkee die geen eigen vervoer hebben, kunnen hierover bijtijds contact opnemen met de heer A. H. ten Hove, tel. (0187) 602024. S

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1