Gereformeerden van Goedereede verwelkomden massaal hun nieuwe predikant In Perspectief PvdA Dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' EHBO-cursus Ouddorp Damclub 'Denk en Zet' Kent u het Maranatha 2000 Koor? Opbrengst collecte Predikant zet zich samen met gemeenteleden in op de renbaan Uitslagen van maandag 8 september jl. Dammen Toespraken Schaken Uitslag: NlmNEGtUReclameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz... Organisatie voor familieleden en direct betrokkenen van psy chiatrische patiënten De rubriek waarin om de twee weken de raadsfracties beurtelings 'fractiegewijs' hun mening geven We starten in het nieuwe vergaderseizoen weer met de rubriek Fractiegewijs. Deze keer is er gekozen om iedere twee weken deze rubriek te plaatsen. In de tussenliggende week is er ruimte voor de colleges van Burgemeester en Wethouders om ook een bijdrage te leveren. Het CDA en de keuzes in Oost Flakkee Wet Werk en Bijstand PvdA afdeling Oostflakkee Drukkerij Gebr. De Waal ZVr^^f '*f'^^''"g 2 speelden allen Zo'n zevenhonderd Gereformeerden uit de gemeente Goedereede èn gas ten, waren aanwezig bij de dienst, waarin ds. C.G. Kant aan de gemeen ten van Stellendam en Ouddorp werd verbonden. Om de vele belangstellen den een plaats te geven was de sport hal van 'Dorpstienden' de ideale plaats. Het eerste deel van de dienst - de bevesti- gingsdienst - was de leiding in handen van ds. C.W. Hoek uit Zwartsluis. Ds. Hoek sprak in zijn preek over het thema: 'Het zaad komt op en groeit, zonder dat een mens zelf weet hoe'. Dit naar aanleiding van Markus 4:26 tot 29. de gelijkenis van het zaad. Ds. Hoek wees er in zijn overweging op dat de nieuwe predikant van de beide gemeenten een "gewoon mens' is, maar wel een zaaier. En juist zo'n zaaier wil de Heere God gebruiken, dit zaaien gebeurt niet alleen in de prediking. Maar het kan, volgens Hoek, ook gezaaid worden vanuit een simpel gebed van een kind. Zo, zaaiend, krijgen de men sen een plek in Gods ruimte. De bevestiger raadde ds. Kant aan, het werk in de gemeenten in Gods Naam te doen. Toch blijkt het wel eens moeilijk te zijn om af te wachten op de oogst, zoals in de gelij kenis beschreven. "Zeker voor Gerefortneer- den, die graag druk aan het werk gaan is dit wachten moeilijk. Maar we kunnen de oogst niet verhaasten", aldus ds. Hoek. De predi kant vroeg aandacht voor het wonder van het ontkiemen van het gezaaide zaad. "Daar kan kracht uit geput worden". Hij wenst ds. Kant en zijn gemeenten het vertrouwen op God toe en wees daar bij op Gods werk in Zijn Koninkrijk: "God is het werk begonnen. "Een predikant behoort een zaaier te zijn zonder hoge dunk van zichzelf, en al gaat het dan soms stroef; laat ons opnieuw tot God gaan, want Hij is het Die de wasdom geeft". Tenslotte gaf ds. Hoek de nieuwe predikant de troost mee dat "die met tranen zaaien, met gejuich zullen maaien!" Renbaan Nadat ds. Hoek de predikant officieel beves tigde en zegende, zongen de aanwezigen ds. Kant de zegenbede uit psalm 134 toe. Ver volgens begon de intrededienst onder leiding van de predikant van Gereformeerd Stellen- dam en Ouddorp. Zijn eerste preek als predi kant van de gemeenten hield hij uit Hebreeën 12:1-3 over de 'wedloop van het geloof' Dominee Kant vertelde zijn toehoorders van zijn bezoek - met een aantal Friezen uit zijn vorige gemeente Tzum - aan Perge in het zuiden van het huidige Turkije. Voor dat men de pootten van deze antieke grote havenstad betreedt komt men eerst een ren baan tegen. Volgens ds. Kant hebben Paulus en Barnabas op hun zendingsreis naar deze eerste stad in Europa ook deze renbaan gezien, waarop de atleten zich inspanden om de atletiekwedstrijden te winnen. "Het echte werk in de verkondiging van het evangelie is toen begonnen", aldus ds. Kant. Het Chris tenzijn en kerkenwerk is het hetzelfde als hardlopen op een renbaan. "Er wordt gejaagd naar het doel!" aldus dominee Kant. De nieuwe predikant woont al ongeveer vier weken in Ouddorp. Volgens hem heeft hij als het ware 'nog voor de poorten van de gemeenten' het werk van de gemeenteleden beschouwd. Hij noemde de werkzaamheden, die er in de gemeenten ontplooid worden als het hardlopen op de renbaan. Hij beloofde de gemeenten voort te gaan op de weg die is ingeslagen. "Ik heb er - met velen van u - zin in!" aldus de Ouddorpse pastor. Hij legde uit dat het er om gaat dat de mensen de Heere Jezus gaan kennen. "We mogen ons inzetten voor het kerkenwerk en dat gaat zweet kos ten", volgens Kant. Maar de wil zal aanwe zig zijn als de gemeenteleden zich gegrepen weten door Christus, "dan wil je je samen inzetten voor het heil van Jezus Christus", volgens Kant. Hij beloofde de gemeente dat hij hierbij zich wil laten leiden door drie punten: "Ten eer ste moet er nooit vergeten worden dat het In de tweede ronde speelde kampioen A.P.C, de Mik zijn eerste wedstrijd van het seizoen. Hij kwam in de opening een schijf voor tegen J. Moerkerk, die hij niet meer uitban den gaf en zo met de winst ervan doorging. Ook de nummer drie van vorig jaar, K. Tanis, kwam voor het eerst in actie. Hij stuitte in deze tweede ronde op P. van Eek. Een zware kluif, maar Van Eek verloor; men zegt dat hij weer te snel speelde. Voorzitter A. de Mik speelde een goede partij tegen W. van Schie. Hij maakte geen fouten en met zuiver positioneel spel dwong hij de Flak- keese kampioen remise af. De laatste partij was die tussen C. Mierop en J. van Koppen. De oud-voorzitter trad actief op maar mis schien was het toch niet goed. Want aan het einde van zijn partij zat hij tegen een kans loos eindspel aan te kijken. Uitslag: P. van Eek - K. Tanis0-3 A.P.C, de Mik - J. Moerkerk 3-0 A. de Mik - W. van Schie1-1 C. Mierop - J. van Koppen3-0 De nieuwe predikant van Gereformeerd Stellen- dam en Ouddorp, met zijn echtgenote. niet onze inspiratie is, waar uit we het werk doen maar dat het Gods genade is; ten twee de: alles wat we ondernemen dient tot eer van God te zijn en ten slotte is het besef dat we het niet uit eigen kracht doen maar uit de kracht van God die Zijn heil doet groeien. En uit die kracht wil ik samen met u putten!" Aan het eind van de dienst, waaraan ook het kerkkoor Canticum meewerkte sprak domi nee voor het eerst de zegen uit over 'zijn' gemeenten van Stellendam en Ouddorp. Namens de kerkenraden sprak de Stellen- damse preses, de heer A.J. de Wit, de nieu we predikant en zijn gezin toe. Hij sprak van een feest, dat na acht maanden vacant-zijn nu de gereformeerden weer een eigen predi kant hebben. Hij herinnerde er aan dat alles 'wonderlijk geleid' is. De bevestiger, ds. Hoek, uit Zwartsluis, wees tijdens een bezoek aan Ouddorp op dominee Kant. En zo werden de eerste contacten geleid. In de tijd van het uitbrengen van het beroep las De Wit Handelingen 27:8, waar Paulus op weg naar Rome zijn reisgenoten aanraadde om in Goede Rede te blijven overwinteren. "U bent wijs geweest oni de raad van Paulus op te volgen", aldus De Wit. Hij heette Kees en Joke en de vier zonen, plus vriendin hartelijk welkom. Ds. Kant heeft voor dat hij theolo gie ging studeren gewerkt bij een bank als verzekeringsadviseur. Er is volgens De Wit niet veel veranderd omdat ook nu van een verzekering mag spreken, maar dan wel zon der kleine lettertjes en geheel gratis, aldus de Stellendamse voorzitter van de kerkenraad. Nadat er een welkomstbrief werd voorgele zen van ds. Van den Akker namens de clas sis, was het woord aan burgemeester C. Sin- ke van Goedereede. Sinke wees er op dat er een sterke band is tussen de kerkelijke en burgerlijke gemeente in Goedereede, het voltallige college was zelfs in de dienst ver tegenwoordigd. "Ik heb de indruk dat u hard wil werken in de gemeenteopbouw en dat is nodig in deze tijd van kilheid", verzekerde Sinke. Hij kon zich voorstellen dat deze ver huizing uit Friesland wel een schok in het gezin van Kant teweeg heeft gebracht. Toch verwacht hij dat de familie Kant zich snel in de mooie gemeente Goedereede thuis zal voelen. Hij wenste dominee Kant bij zijn werk veel zegen toe. In zijn dankwoord dankte dominee Kant ook de vele Friezen die de lange tocht naar Oud dorp hadden ondernomen. De Ouddorpse pastor, geboren in Brabant, dankte de Frie zen uiteraard in vloeiend Fries. In de eerste weken in Ouddorp heeft hij als teken van verbondenheid met zijn vorige gemeenten de Friese vlag laten waaien van zijn huis aan de Duffelweg in Ouddorp. Hij hoopte op een goede relatie met alle gemeenteleden en anderen geloofsgemeenschappen in de gemeente Goedereede. Een deel van de ker ken in de gemeente Goedereede heeft een Gereformeerde Bondsachtergrond. En laat ds. Kant nu juist zijn theologische opleiding in het gezelschap van die Gereformeerde Bonders hebben gehad aan de Universiteit van Utrecht... Na een welkomstwoord van de voorzitter begonnen maar liefst zeven nieuwe schakers aan de competitie. En er zijn er nog meer op komst! Doordat schaakvereniging Stellen dam dit jaar onvoldoende spelers had voor een eigen competitie zijn de meeste spelers daarvan bij de Ouddorpse vereniging 'Ont spanning' gaan spelen. Ook kwamen twee sterke spelers uit Hellevoetsluis de gelede ren versterken, die naast hun eigen club ook af en toe in Ouddorp zullen schaken. Met al deze nieuwe gezichten belooft het een span nend seizoen te worden, waarbij het voor regerend clubkampioen Jaap Santifort erg zwaar zal worden om zijn titel te prolonge ren. Hij gaat er in ieder geval wel voor, want zijn eerste partij won hij. Als u interesse heeft om ook deel te nemen aan de schaakcompetitie dan kan dat natuur lijk altijd. Er zijn spelers van verschillende niveau's zodat u niet gelijk "afgeslacht" wordt. Bovendien wordt er naast jeugd- schaak ook les gegeven aan senioren zodat u het spel goed onder de knie krijgt. A.C. Baas - J.H. van Meenen1-0 B.W. Faber - E.T.E. Dertez 1-0 M. Breen - J.J. van Calmthoutremise P. Klink - J. Grinwis1-0 P.A. Dertez - G.J.W. Zonneveld .remise J. Verzijden - W.J. Tanis-Koole .remise A. van Huizen - E. Santifort1-0 Rekla'"® Julianaweg84c-3248AN-IVIelissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368 886 Het Maranatha 2000 Koor uit Doorn bestaat uit een groep enthousiastelingen, die zo'n 5 jaar geleden besloten om met een niet te groot koor in 2000 naar Israël te gaan om daar al zingend de plekken te bezoeken die uit de Bijbel voor ons bekend zijn. De con certreis kon toen echter niet doorgaan, omdat het in Israël erg onrustig was; er werd een negatief reisadvies gegeven. Voor koor leden en dirigent was dit een flinke tegen valler. Er werd echter wel besloten om door te gaan met het koor. In plaats van de concertreis naar Israël in 2000 heeft het koor op andere locaties in binnen- en buitenland opgetre den. Hoogtepunten waren optredens in sep tember 2002 in Praag en Wittenberg, en deelname aan een bijzonder Kerst Koren- concert op Tweede Kerstdag 2002 in Vre- denburg in Utrecht, samen met de andere koren van dirigent Bert MoU. Andere loca ties waar werd opgetreden, zijn o.a. Ame- rongen, Yerseke, Tiel (voor de opname van twee cd's), Gorinchem en Zandvoort. Ook in Zeeland is het koor niet onbekend gebleven: in juni 2002 verzorgde het koor een zeer geslaagde koor- en samenzangavond in de Oude Hervormde Kerk in Yerseke. Koor- en zangliefhebbers krijgen thans een nieuwe gelegenheid om het koor te komen beluisteren want het maakt opnieuw een concertreis, waarbij het meewerkt aan een koor- en samenzangavond op donderdag 25 september in de Grote of Maria Magdalena- kerk in Goes. Ook de u bekende organist Pieter Heykoop werkt hieraan mee. Van het koor zijn inmiddels 2 cd's verschenen; na afloop van de samenzangavond zijn deze in de kerk te koop. Het Maranatha 2000 Koor vervolgt zijn concertreis en is vrijdag 26 sep tember te zien en te beluisteren in België, in Petegem. Daarna reist het koor door naar Parijs om daar enkele concerten te geven. De koortepetities worden iedere laatste zaterdag van de maand gehouden in de kapel bij het Brandpunt in Doom. De koorieden komen uit alle windstreken van Nederiand; er zijn momenteel 165 koorleden. Kenmer kend voor het koor zijn de goede sfeer, de fijne liederen en het doel van het zingen: zin gen voor Israël. De opbrengsten van samen- zangavonden worden aangewend voor goe de doelen in Israël, zoals het Bikur Cholim ziekenhuis in Jeruzalem. Mocht u belangstelling hebben om eens in de maand met het koor mee te zingen dan kan dat; de eerstvolgende repetitiedatum is zaterdag 25 oktober a.s. in de kapel van het Brandpunt, Postweg 18 te Doorn. De aan vang van de repetities is 10.30 uur. 'In Perspectief' is een interkerkelijke werk groep voor familieleden en vrienden van mensen die te maken hebben (gehad) met psychische problematiek. Er gebeurt immers heel veel met je als iemand in je naaste omgeving psychisch ziek wordt of is. Aller lei gevoelens en vragen kunnen opdoemen. Gevoelens van onmacht omdat je soms zo weinig kunt helpen. Gevoelens van schaam te misschien omdat er rond psychiatrische problemen nog vaak een sfeer van taboe hangt. Gevoelens van verdriet over teleur gestelde toekomstverwachtingen. Vragen over geloof en zin, over je eigen grenzen, over financiële gevolgen. Voor al deze vragen en gevoelens kunt u behoefte hebben aan een luisterend oor en aan iemand die met u meedenkt. De stich ting 'In Perspectief' wil er voor u zijn. Zij verschaft u de mogelijkheid om advies en voorlichting te krijgen. Er is een telefonische hulplijn (0900-254 66 74) voor een lotgenotencontact en er bestaat een eigen kwartaalblad. Daarnaast organiseert de werkgroep op Goeree-Overflakkee ook praatgroepavonden. Op woensdagavond 17 september, bent u van harte welkom op zo'n avond. Voor meer informatie kunt u mevrouw Van Kampenhout bellen, tel.: (0187)602950. En, om alvast in uw agenda te zetten: op woensdag 12 november organiseert de werk groep een thema-avond over 'Burnout'. Spreker die avond is drs. Pieter Dingemanse. Hij is de schrijver van het recent verschenen boek 'Wat burnout met je doet' Ook daar voor wordt u alvast hartelijk uitgenodigd. Nadere informatie volgt nog. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De opbrengst van de gehouden collecte voor de kankerbestrijding bedraagt 1345,84, waarvoor alle gevers en collec tanten hartelijk worden bedankt. De EHBO, afd. Ouddorp organiseert weer een cursus voor het eenheidsdiploma. Deze cursus omvat onder andere, eenvoudige kennis van het menselijk lichaam, verband- leer en hartreanimatie. De cursus start maandagavond 29 september. Voor infor matie en opgave kunt u contact opnemen met Leen Vogelaar, tel. 683587. 1-0 1-0 1-0 J. Santifort - P. Speelman W.J. Tanis - K. van der Wende R. van der Wende - H. van Esveld Meer informatie is te lezen op http://www.flakkee.net/~schaken/ontspan- ning. Fractiegewijs m^êêêmMÈ^M^^'^ De prachtige zomer loopt op een einde, de vakanties zijn voorbij en het werk staat weer voor de deur Nou gaat het leven binnen de gemeente natuurlijk altijd door, maar (bijna) iedereen heeft toch een paar weken rust gehad, kunnen genieten van recreatie en natuur in eigen land of verre streken. Aan het einde van de zomer wordt er al weer hard gewerkt aan de begroting voor 2004. Altijd lastig, je wordt dan voor keuzes gesteld: wat wil je wel, wat is te duur en wat moetje doen. Economisch gaat het minder in ons land, er komen meer werklozen en de Rijksoverheid trekt de broekriem zeer fors aan. In de jaren dat het voor de wind ging heeft men steeds meer taken naar zich toegetrokken. Het CDA heeft daar steeds voor gewaarschuwd, maar toen werd ons krenterigheid verweten. Nu het tij keert komt men tot de ontdekking dat het geheel onbetaalbaar is geworden. En ja dan moet het mes er in. Bezuinigingen zijn nooit leuk en vooral niet als ze jou treffen. Ook onze gemeente zal hoe dan ook de broek riem moeten aanhalen, als inkomsten tegenval len is dat een onoverkomelijke zaak. We willen eigenlijk van alles; prachtige woon zorgcomplexen, een subsidiebeleid waar ieder een optimaal gebruik van kan maken en de groenvoorziening en straten moeten in perfec te staat verkeren. Maar kunnen we dat allemaal wel betalen? Want uiteindelijk moeten wij als inwoners dat allemaal zelf ophoesten. Voor niks gaat de zon op!! En er zijn ook zaken die gewoon moeten. Zaken die je als burger nou niet direct ziet en waar je misschien ook nooit over hebt nage dacht. De gemeente moet zorgen dat er nole- ring is in de dorpen maar ook in het buitenge bied en die moet ook in goede staat verkeren. En dat kost heel veel geld. De straten moeten goed begaanbaar zijn en verlicht. Mensen die niet meer in staat zijn hun eigen boterham te verdienen moeten geholpen worden. Meestal staan we er niet zo bij stil, alles gaat gewoon door en als dat allemaal goed gaat vin den we dat heel normaal. We vinden het heel gewoon dat er gesubsidieerde sport- en muziekverenigingen zijn, dat we gebruik kun nen maken van bibliotheekvoorzieningen, ver enigingsgebouwen etc. etc. Maar het moet natuurlijk allemaal wel betaalbaar blijven. We staan dus weer voor keuzes. Het CDA heeft als uitgangspunt dat mensen zich veilig, tevreden en verzorgd moeten voelen in hun woonomgeving. Met eigen verantwoordelijkhe den en mogelijkheden om zich te kunnen ont plooien. Het CDA zal bij de behandeling van de begro ting in oktober daar op een verantwoorde manier invulling aan trachten te geven. Heeft U ook een mening over hoe het moet in Oost Flakkee? Laat het me weten: email: rossuml23@hotmail.com. Ria van Rossum-Cortzak Fractievoorzitter CDA Oostflakkee langdurig uitkenngs; in de rug zeer goed reden voor de PvdA vragen te stellen en gedaan! Het gaat na Eenmalige uitkenng langdurig uitkeringsge rechtigden De gemeente Oostflak kee heeft de eenmalige uitkering voor langduri ge uitkeringsgerechtig den nog niet overge maakt. Dit baart de PvdA grote zorgen. Juist in deze tijd kunnen de gerechtigden een steuntje gebruiken. Voldoende om het college schriftelijke dat hebben we ook meiijk om het bedrag als aanvulling op het sociale minimum; 450,= voor gezinnen, 400,= voor alleenstaande ouders en 320,= voor alleenstaanden. Wij willen graag weten waarom de uitkering nog niet is overgemaakt en wij gaan er vanuit dat de uitkering van de gelden zeer binnenkort plaats gaat vinden. We houden u op de hoog te. Duurzame oplossing blauwalgen problematiek Het Volkerak - Zoommeer ontstond in 1987 door de aanleg van de Philipsdam en de Oes- terdam. Na de afsluiting veranderde dit gebied binnnen één jaar tijd in een zoet meer met een nagenoeg vast waterpeil. De eerste jaren leek de waterkwaliteit zich gunstig te ontwikkelen, maar daarna keerde het tij. Vanaf 1994 is er sprake van een overlast door blauwalgen. De blauwalgen groeien het beste bij temperaturen tussen 20 en 30 graden celcius. Daarom komen de drijflagen meestal gedurende de nazomer het best tot ontwikkeling. Er zijn drie oplossingen voor de lange termijn: 1de esturaniene dynamiek: Hierbij wordt de situatie van voor 1987 gedeeltelijk hersteld. Naast de continue inlaat van Hollandsch Diep water wordt er zout water ingelaten via nieuwe doorlaatmiddelen. Het Volkerak- Zoommeer wordt zo weer een overgangsge bied tussen rivier en zee met een getij van I tot 1,5 meter. De blauwalgen kunnen zich in dit milieu niet handhaven. 2. Dynamische zeearm. Er wordt een verbin ding tot stand gebracht met doorlaatmidde len in de Philips en/ of Oesterdam. Bij vloed stroomt zout water vanuit de Oosterscheide in het Volkerak - Zoommeer om bij Eb weer terug te stromen. 3. Rivierdynamiek. het pnncipe achter deze oplossing is een continue aanvoer van rivieiwater uit het Hollandsch Diep. Op deze manier wordt de verblijftijd van 120 dagen aanzienlijk verkort tot 30 dagen waar door de kans op algenbioei afneemt. Deze oplossingsrichting wordt als minder kansrijk beschouwd, vanwege bestaande afspraken over de zoetwateiverdeling en de verwachte autonome ontwikkeling van de zoetwater- aanvoer van grote rivieren. De verwachting is dat er op termijn structureel onvoldoende zoet water beschikbaar zal zijn om het Vol kerak Zoommeer door te spoelen. De PvdA Oostflakkee kent drie uitgangspun ten. Ten eerste willen we dat de inwoners van Oostflakkee veilig kunnen zwemmen in helder water dat voldoet aan alle milieueisen. De aan trekkingskracht van schoon en helder water is verder belangrijk voor de recreatie en toerisme, een belangrijke economische peiler voor deze gemeente. Ten tweede is de PvdA zich bewust van het feit dat de natuur zich in het best ont wikkeld in een situatie van zoet en zout. Ten derde willen we een duurzame oplossing. De nvierdynamiek lijkt op lange duur niet te beantwoorden aan het doel de algenproblema- tiek te voorkomen en biedt een gekunstelde oplossing met een lage diversiteit aan soorten dieren en planten. De PvdA spreekt zich daarom nadrukkelijk uit voor een estuanene dynamiek, daann komen onze uitgangspunten het meest tot zijn recht. De PvdA afdeling Oostflakkee zal In november dit jaar een thema-avond organiseren rond de Wet Werk en Bijstand die vanaf I -1 -2004 van kracht zal worden. In de eerste week na het zomerreces heeft de Tweede Kamer een nieuwe wet: Werk en Bij stand aangenomen. De wet vervangt de huidi ge bijstandswet en de regels voor gesubsi dieerd werk. Via decentralisatie en minder bureaucratie, moet er meer kans op werk en echte armoedebestrijding komen: meer werk minder regels. Meer mensen aan een baan helpen en een betere armoedebestrijding. Dat is wat de PvdA- fractie wil. Dat is wat we allemaal willen! En het kan allemaal een stuk beter dan het nu gaat. De doelstelling van de nieuwe wet Werk en Bijstand is goed: meer werk, minder regels. Maar in de uitwerking levert het kabinet Balke nende half werk. Wel meer verantwoordelijk heid, maar geen geld. Dat is dus - onder het mom van modernisenng - een forse bezuini- eine. Dit is het moment om de balans op te maken. Het is goed dat alleenstaande vaders en moe ders een betere kans op werk, kinderopvang en scholing krijgen en dat de gemeente Oostflak kee meer vrijheid krijgt om zelf mensen aan de slag te helpen. Maar is dat voldoende om armoede te bestrijden? De PvdA-fractie heeft de nieuwe wet getoetst aan de hand van vier vragen. Ten eerste: Neemt de kans op werk toe? Antwoord: nee. De wet schiet tekort, zeker voor mensen die net iets meer nodig hebben dan een klein duw tje in de rug. Tweede vraag: Zijn rechten en plichten in de nieuwe wet meer in overeenstemming met elkaar? Antwoord: nee. De PvdA is voor 'gelijk oversteken'; naast rechten horen plichten en omgekeerd. Maar in de nieuwe wet staat bij voorbeeld wel een arbeidsplicht, maar niet het recht op reïntegratie en sociale activering en de kans op een persoonsgebonden reïntegratie- budget. Ten derde: Zorgt de nieuwe wet ervoor dat werk loont? Nee. Mensen in de bijstand die bij voorbeeld door hun zorgtaken zijn aangewe zen op een deeltijdbaan of mensen met een arbeidshandicap zien niets van hun inspannin gen terug op hun bankrekening. Ten slotte: Is de financiering van de nieuwe wet goed geregeld? Nee. De wijze waarop het geld verdeeld wordt is gebrekkig en onrecht vaardig. De nieuwe wet is een bezuiniging, waardoor de nobele doelen van de wet: meer werk en een betere armoedebestrijding niet gehaald worden. Wat betekent dat voor de burgers in Oostflak kee die met deze wet in aanraking zullen komen? Hoe kan de gemeente deze mensen zo optimaal mogelijk begeleiden naar een onaf hankelijke positie en zijn er voldoende midde len voorhanden? Deze wet werkt in alle bestuurslagen door; Europees, Landelijk, Provinciaal en lokaal. Het doel van de avond die de PvdA Oostflakkee organiseert is deze wet vanuit alle invalshoe ken te belichten. Vandaar zal breed worden ingezet. De vertegenwoordigers van de bestuurslagen zullen plaatsnemen in een forum. Uitgenodigd worden alle instanties die ermee te maken krijgen en in het bijzonder inwoners van Oostflakkee die deze wet aan de lijve zul len ondervinden, Fractie-voorzitter: Frans Daalmeijer af.daalmeijer@hccnet.nl Tel: 0187 612634 Fractie secretaris en Commissie Qrondgebied en Economische Zaken: Toon Meeuwsen Langstraat 46, 3256 AM Achthuizen e-mail: toon@meeuwsen-pvda.nl Tel: 0187 630176 Commissie Maatschappelijke Aangelegenheden: Nelly van Dijke nelly.vandijke@hetnet.nl Tel: 0187 641809 Fractielid en voorzitter ISQO verkeer Jan van der Mast mast36@zonnet.nl Tel: 0187 631686 Jonge Socialisten Qoeree-Overflakkee Jaap Gebraad Jaapgebraad@hotmail.com Bestuursvoorzitter: Frans van der Linden fransvdl@planet.nl Tel: 0187 612772 website: www. flakkee.net/PVDAoostflakkee U kunt op de PvdA rekenen als u uw hart op een goede plaats heeft, links van het midden dus. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor n. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! SOMMELSDUK Tel. (0187) 471020 Het nieuwe competitieseizoen is weer gestart. Er werd begonnen met 21 spelers, waarbij 1 nieuw lid werd verwelkomd. De aamclub IS de competitie op een nieuwe manier begonnen; alle 21 spelers spelen namelijk 7 ronden volgens het Zwitserse systeem, waarna er 3 afdelingen worden gemaakt van 7 spelers. De uitslag van de Ie ronde luidt alsvolgt: L Groenendijk - C. Polder 0-3 H.H. Verolme - F. Timmers 3-0 H. Bijdevate - L Mackloet O - 3 J.A. Dekker-R.Jacobs 3-0 I. Koese - D.A. Doomhein 3-0 M. Klink - M. Prins 3-0 J. Lodder-C.Spee o 3 J.A. Nipius - W. Vroegindeweij '.'.'.'.O- i J. Jordaan - A. van der Veer O - 3 J-van Hoorn-B. du Pree 3-0 A. Verolme '.'.'.'.'.Vrij de nnn? ^^''^""g 1' ^aar ze gaven de punten met cadeau.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4