Nieuws Shantykoor Strandwachtexamens Oud- dorpse Reddingsbrigade Passage weer van start WËÈ m mm^mimmmm m mmw mmmm. Advertentiën. C. BOGERIH, Diikslaiid. Afbraak Aanpak schade door ganzen en smienten 'Meester'Albert neemt afsclieid van 'De Westhoek' Landbouwers I uit de kerken HBS, school Stad en generaal Snijders in Ouwe Waerelt Woord Daad SLUISKNECHT. KÜISHOUDSTfiR. 'Op Volle Kracht' liet van zich horen EIIAtlllBrMrtlEUWS Praktijkgedeelte Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer Nieuws van de Wereldwinkel 90 jaar geleden 22 Augustus tot 5 September 1913 Antirevolutionair m HOC SIGNO VINCES Orgaan Pluatseljjk Nieuws. 2-paards Amerikaansch DORSCHMACHINE, Een Winkclopsland Correspondeulie, PabHkatie van de Vereniging Streekmuseum, Kerkstraat, Sommelsdijlc. E.B1. OUDDORP - Na bijna 27 jaar voor de klas te hebben gestaan nam 'meester' Albert Slagboom vrijdag morgen afscheid van zijn school, OBS De Westhoek in Ouddorp. Hij gaat gebruik maken van de regeling tot vervroegd uittreden. Een uitge breid afscheidsfeest met allerlei toe ters en bellen wilde de meester niet, bescheiden als hij is. Daarom werd gekozen voor een gezellige bijeen komst in m.f.g. 'De Dorpstienden' waarbij alle leerlingen van De West hoek, van groep 1 tot en met groep 8 aanwezig waren. Het achtste nummer van 'De Ouwe Waerelt', historisch tijdschrift voor Goeree-Overflakkee, rolt dezer dagen van de persen. Na het themanummer in het voorjaar over de water snoodramp bevat De Ouwe Waerelt deze keer een variatie aan geschied kundige onderwerpen. Zoals gebrui kelijk: historisch verantwoord en tegelijkertijd toegankelijk voor een groot publiek. Goeree d Overflakkee Goeree Overflakkee P.V. De Luchtbede te Herkingen PAGINA 6 VRIJDAG 5 SEPTEMBER 2003 Afgelopen zak-rcIngochteiKi hebben de, inmiddels jaarlijkse, strandwachtexamens plaatsgevonden op hel strand bij Reddings- post Fkiauwe Werk. De opkomst was dit jaar erg groot. Van de üuddorpse Reddingsbri gade waren er 3 leden die strandbrevet wil den gaan halen, 14 leden die strandwacht A gingen halen en 6 leden die hun strandwacht B wilden gaan halen. Van de reddingsbri gade Westerschouwen waren nog twee kan didaten die op hun eigen strand geen examen konden doen en daarom bij Ouddorp hun strandbrevet wilden gaan halen. Reddings brigade Rockanje kwam ook nog met 6 kan didaten die examen kwamen doen. De examens zijn bedoeld om de leden bewust te maken van hun taak als strand wacht en om de kennis op peil te houden. Bovendien worden de examens afgenomen door examinatoren van de Koninklijke Nederland.se Bond tot het Redden van Dren kelingen. Dit zorgt ervoor dat er gehandeld wordt volgens de richtlijnen die de Bond aangeeft en die gehanteerd wordt door de meeste strandreddingsbrigades. Om 10.00 uur begon het praktijkgedeelte. De weersomstandigheden waren verre van optimaal wal inhoudt dat de leden erg h;ird hun best hebben moeten doen om hini diplo ma te halen. Vooral de stroming en de wind zorgde ersoordat er \eel \an de condiiie van de leden werd gevraagd. De leden die het diploma strandbrevel gingen halen, hebben deel moeten nemen aan een lijnredding en een zwin (sloe) af moeten zoeken. Boven dien moesten zij nog laten zien of /ij zich kunnen bevrijden als een drenkeling hen plotseling vastgrijpt. De Uiatste twee onder delen bestonden uit het zwemmen niet een pseudo-drenkeling en 10 nieter onder water zwemmen. Om 1 \30 uur zat het praktijkge deelte er voor deze leden op. De leden die hun strandwacht diploma A of B gingen halen, moesten nog een tuigjes redding en een kettinggreep laten zien. Ook moeten zij een drenkeling met de boot uit het water kunnen halen. Uiteraard hoort het op de juiste manier benaderen en het vervoeren van een drenkeling in het water hier ook bij. De A kandidaten moesten als laatste 15 meter onder water zwemmen en de B kandi daten moesten een handje zand halen bij een diepte van drie meter. Om 12.30 uur waren de laatste leden uit het water en kon iedereen zich even op de post opwarmen met een kop soep en wat broodjes. Om 13.00 uur begon het theoriegedeelte waarbij de kandidaten getest werden op hun kennis over het strand en de gevaren van de zee. Met tweetallen werden de kandidaten door de examinatoren ondervraagd en om 14.30 uur was ook dit gedeelte afgesloten. De examencommissie trok zich terug en het wachten was begonnen. Om 15.00 uur kwam de voorzitter van de examencommis sie ons verslag uitbrengen van hun bevindin gen. Van de in totaal 33 examenkandidaten waren er 3 gezakt. Twee voor het B diploma en 1 voor strandbrevet. Hieronder een lijst van geslaagde leden van de Ouddorpse Red dingbrigade. Strandbrevet: Robin Helder - Coen Trommel - Vanessa van Ewijk - Martijn van Hoorn. Strandwacht A: André Kolff - Arjan Ver- duijn - Gert Tanis - Stefan Visser - Michel Lodder - Dianne Braber - Annemiek Kievit - Mark Grinwis - Jeroen van der Zee - Paul de Jong - Willemijn Veltman - Alexander Robijn - Joost Fioole - Ali Nurmehr. Strandwacht B: Niels Poot - Erik van Es - Ferdi Smits - Pieter van den Berg - Anthonie van der Have. We gaan in de winter alvast beginnen met trainingen in het Zuiderdiep in Stellendam, zodat we in de zomer weer fris aan de slag kunnen. Lijkt het je ook interessant om lid te worden van onze brigade, kijk dan op onze site www.Ouddorpsereddingsbrigade.net of neem contact op met Manita Maliepaard op telefoonnummer 0187- 493639. De Christelijk-raaatschappelijke vrouwen beweging 'Passage' heeft donderdag 11 sep tember haar eerste bijeenkomst van het nieu we seizoen. De dames worden uitgenodigd voor deze vergadering in het nieuwe Dien stencentrum, Doetinchemsestraat 27 in Mid- delhamis. De aanvang is 19.30 uur. Als spre ker is uitgenodigd, ds. H.A. Samsom, Her vormd predikant te Stad aan 't Haringvliet. Hij heeft zich verdiept in gebarentaal voor doven en wil hierover een onderwerp ver zorgen. Het bestuur hoopt weer velen te ontmoeten op 11 september. GOEREE- OVERFLAKKEE De Wereldwinkel heeft weer een leuke aan bieding vooru! Chocoladenoten. Noten met een verrukke lijk laagje chocolade er omheen. De noten, suiker en cacao zijn tegen een rechtvaardige prijs ingekocht bij de producenten in de Der de Wereld. Van 2.25 voor 1.99. Lekker bij de thee, of zomaar als tussendoortje. De Wereldwinkel (op het Spuiplein, achter de Winkeldiek in Middelhamis) is op vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur geopend. Dirksland. De Burgemeester is van zijn 'erlof weder in de Gemeenle teruggekeerd. 3ok de scholen zijn weder geopend, zoodat Ie jeugd, zeker tot blijdschap der moeders lunne zitplaatsen weer hebben ingenomen, Voor het verstrekken van hulp en nlichtingen bij het invullen der lormulieren an aanvrage eener rente, als bedoeld in de iriikelen 369 en 370 derInialiditeitswelis ■oor deze Gemeente aangewezen, A. van iofien. Woensdag 20 dezer des avonds half even zal ten voordeele van de karreman Ie dorpsslraatmest, liggende aan de Filips- ;oofdjesweg aldaar publiek worden verkocht, llerkingen. Een der dagen dezer week al het 69 jaar zijn geleden dat de land- louwer M. de Boer en diens echtgenoote mder deze gemeente woonachtig in den icht zijn verbonden. Van harte hopeiï wij iet hun gegeven worde, het genoegen te maken, hun 70 jarig jubeieum in den- elide gezondheidstoestand te mogen vie- ,m als waarin zij thans nog mogen verkee- en. Goedereeiie. Dan arbeider J. Roos, liet met opzet in zijn tuin een roode kool- stronk'op zijn oude plaats staan, doch in- plaats dat er zaad. uitgroeide, staat er nu een flinke roode kool op. Met het geven van inlichtingen en het invullen van formulieren voor uitvoe ring der invaliditeitswet, is belast de heer G. Tanis Kzn. De zeevisscher T. T. viel Dinsdag bij het uitoefeDen *an zijn bedrijf op zijn arm en brak zijn pols. Dadelijk werd dooi de sch pper koers gezet naar Rotterdam waar onic vorigejgeneesheer woont, den heer G.O. Meulman, die dat lichaamsdeel verbond. Naar wij uit goeden bron vernemen, is dooi wijlen Mev, de Wed. D. Zaaier Tanis, aan haar tuinier f 6.en aan hare waschvrouw f2.50 per week vermaakt, Ouddorp. Onder betere omstandigheden als het vorige jaar wordt thans met matige drukte den oogst van het land gehaald. De in werking zijnde motor dorschmachine doet dagelijksch het pas gemende koren met verbazende snelheid minderen, zoodat thans de boeren niet zoo druk in hun werk zitten als vorige jaren. jV/lorgen, Donderdag, zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J, VAN DER VLUGT in mijn dienst kwam. Zijn trouw en ijver in al die jaren betoond dragen niet weinig bij om dit met dankerkentenis openlijk te ver melden. A, VERBRUGGE Mr. Metselaar. Sommelsdijk727.3 Wordt gevraagd om op den 1 Octo ber 1913 in dienst te treilen een tijdelijke siiiiukneclit aan de .sluis van het Wuterscliap süe Gemeene Uitwateriiig van Dirkslanda op nader overeen te komen belooning met vrije woning. 72G5 Zij, die met soortgelijk werk bekend zijn, genieten de voorkeur. Gegadigden kunnen zich voor Zater dag 23 Augustus a.s. schriftelijk wen den tot den Voorzitter van het Water schap, den heer G. BOSSCHIETER te Dirksland, onder opgaaf van adres sen, waar inlichtingen kunnen worden ingewonnen. Gevraagd bij een klein, tamelijk gegoed Landbouwer, niet gehuwd, een llüishoudsJer. genegen alleen de huis houding op zich te nemen. Vereischten, 50 jaar, P.G. ger beg,, geen Wed. met kinderen, zacht karakter, wat kapitaal, als teeken van maatsch. wel stand. Uitvoerige brieven franco onder No. 7269. Bureau van dit blad. T E K O O P een 7268 lichtloopend, met verkiezing ook met rechtstroodorsehmachine, dagelijks in werking te zien bij H. SCHOO, IJweg bij de Vijfhuizen, Haarlemmermeer, Gebruik Wittermans Dralneerbnizen. Agent L. NELIbSË Az. Niemue Tonge balMt zloh met nityoering yan dralnaeea. 6847 Wilt U een 1ste klas rijwiel voor weinig geld aanschallen, om met de zomermaanden daarvan te genieten, kom dan eens een kijkje nemen bij Ontvangen een 20tal rijwielen van verschuilende merken en prijzen, o.a. Simplex, Vineta, Burgers, Gazelle, Pallas, Ned. Kroon enz enz. 6326 Ieder die mede wil werken om ook in Sommelsdijk een leest te bereiden wordt verzocht tot 't vormen van een feestcommissie tegen Maandagavond 7.30 ure ter herberge van Storm, 72S2 F. C, ARMSTRONG. en THonhank met marmeren blad te Koop aangeboden door H. M. ROGD- ZAND handel in goede afbraak te üirksland, alwaar ook verkrijgbaar eene mooie partij voordeuren, licht en deurkozijnen enz. 7271 TE KOOP alles zoo goed als nieuw. Raam- en Deurkozijen, Kap- en Vloer- deelen, Kraalschotwerk, Dakpannen marmeren Tegels, en 20 Schoorsteen mantels, Fontijnbakken, lichte en zware Binten. Latten. Rrtwapls pti7 te Dirksland. Uw ingez. stuk plaatsen we niet, ten eerste omdat 't niet ondei teekend is en ten tweede niet, omdat uw handteekening in den bijgevoegden brief valsch is. Op 't gemeentehuis te Dirksland althans hebhen we inlichtingen gevraagd of de door u opgegeven naam aldaar bekend was; maar dat was niet alzoo. Vermoe delijk is 't Weekblad Vooruit er ingeloopen en ook door u misleid. We kunnen zoo'n handelwijze niet genoeg veroordeelen, Zï is schandelijk. Toch vermoeden we wel, wie ge zijt, omdat we van vroeger nog schrift in ons bezit hebben, dat wonderveel op 't uwe gelijkt. We zullen in elk geval u in de gaten houden. Redactie. Om de schade die ganzen en smienten aan de landbouw veroorzaken te beper ken, zullen provincies foerageergebie- den aanwijzen. Buiten die gebieden mogen provincies onthefïïng verlenen om ganzen te verjagen, eventueel ondersteund door afschot. Ook voor smienten zijn buiten de foerageergeble- den maatregelen nodig. Het verbod op de jacht in beschermde gebieden wordt onder voorwaarden opgeheven. Het gaat vooral om de jacht op particuliere gronden in beschermde gebieden die agrarisch worden gebruikt. Deze maatregelen maken deel uit van het Beleidskader Faunabeheer dat minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit heeft opgesteld. De Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging, de Land- en Tuinbouw Organisatie Nederland, de pro vincies, de Vereniging Natuurmonumenten, Staasbosbeheer en Vogelbescherming Nederland hebben de minister geadviseerd over de aanpak van schade die door ganzen en smienten wordt veroorzaakt en over de jacht in beschermde gebieden. Alle betrok ken partijen kunnen zich vinden in het Beleidskader. Partijen hebben zich bereid verklaard bij te dragen aan de uitvoering van het beleidskader. Zij zijn van mening dat dit resultaat een zo groot mogelijk draagvlak biedt voor de uitvoering van de Flora- en faunawet. Het Faunafonds zal om advies gevraagd worden over de maatregelen die nodig zijn voor smienten. Totdat de foerageergebieden zijn aangewe zen, kunnen de provincies ontheffing verle nen voor het verjagen en bejagen van ganzen en smienten op schadegevoelige akker- bouwpercelen, vollegrondsgroentepercelen en nieuw ingezaaid grasland. Daarbuiten blijft het verjagen en bejagen van ganzen en smienten nu nog verboden. Door de veran dering van het beleid wordt een rem gezet op de sterke stijging van de schade die door de toegenomen aantallen ganzen en smienten ontstaat. De twee voorwaarden voor het opheffen van het jachtverbod zijn dat de jacht niet is toe gestaan zolang de soorten waarvoor het gebied is aangewezen in het gebied aanwe zig zijn en dat de natuurwaarden niet worden aangetast. Dat betekent bijvoorbeeld dat in gebieden die zijn aangewezen voor trekvogels de jacht op wildsoorten zoals hazen en konijnen is toegestaan in de periode dat de trekvogels er niet zijn. NED. HERV. KERK Toezegging van beroep: te De Lier, L.J.T. Heuvelman te Aagtekerke. Beroepen: te Grijpskerk, C. Vogelvanger, kandidaat uit Groningen, die dit beroep heeft aangenomen; te Oudewater-Hekendoip, D. DeUcer te Harderwijk; te Vroomshoop, J. A. Berkheij te OosterbiemmAVijnaldum; te Urk (deelgemeente De Bron), W. van Vlas- tain te Katwijk aan Zee. Aangenomen: naar Minnertsga (SoW), J. van Twist te Hengelo (O); naar Moerkapel- le, C. Boele, kandidaat uit Putten. Bedankt: voor Oegstgeest (wijkgem. Noord), mw. ds. A.E.I. Zaal te Wesepe. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Amersfoort-Emiclaer, K. van den Geest te Hengelo. Met emeritaat: T. Bosma te Nijverdal (om gezondheidsredenen). GEREF. GEMEENTEN Beroepen: te Grand Rapids (USA), C. Son- nevelt te Veenendaal; te Kampen en te Oudemirdum, J. Schipper te 's-Gravenpol- der. De school was verlaten. Het schoolplein was leeg. Er stond geen bloem voor de raam en iedereen zweeg. Gelukkig heeft de tijd er voor gezorgd dat het schoolplein van toen veranderd is in het 'Diekhuusplein' van nu. Steeds weer opnieuw vinden er op dit plein en in dit gebouw allerlei activiteiten plaats. Daar kan de bevolking van Goeree en Overflakkee bijzonder trots op zijn. Op zaterdag 30 augustus jl was er de jaar lijkse vrije tijd- en cursusmarkt. Zoals is gebleken is het zingen van zeemansliederen een gewilde manier van vrije tijd doorbren gen. In plaats van vissen of varen hebben de koorleden er voor gekozen te zingen over water, wind, zee, vreemde kusten, heimwee naar moeders en de meisjes. Dit was te zien en te horen. Een groep enthousiaste, ferme jongens, stoere knapen, stonden te trappelen tot ze los mochten barsten. Nadat de stem banden nog maar net warm waren barste er een regenbui los. Ter plekke werd besloten het optreden tijdelijk te onderbreken om na enkele minuten het programma te vervolgen in zaal 6 van het Diekhuus. De zaal was geheel gevuld en het enthousiasme van de zangers sloeg weldra over op de toehoor ders. Door herkeiming van de melodieën en Een persoonlijk afscheid van Natuurlijk ontkwam meester Albert er niet aan dat er een woordje werd gesproken. Schooldirecteur Leo Ruighaver typeerde zijn collega als iemand die 'altijd vrolijk en fluitend door de school liep'. Een man met een gelijkmatig humeur, die op zijn tijd de zaken goed kon relativeren. In de drie jaar dat het schoolhoofd meester Slagboom had meegemaakt, was deze voor hem onmisbaar geworden als een soort 'wandelend naviga tiesysteem', die hem overal wegwijs in zijn leerlingen, ifuio: Dorien Kkkcni maakte. Alleen daarom al zou hij zeer gemist worden. De leerlingen hadden een mooi cadeau voor hun onderwijzer gekocht: een verrekijker om te gebruiken tijdens zijn vele lange fietstochten. Wethouder van Onderwijs Van Oosterom - die enige maan den geleden samen met Albert Slagboom de eerste steen legde voor de nieuwbouw van de school - overhandigde hem, naast een grote bos met bloemen, een altijd goed te besteden envelop met inhoud. "Als je zo lang bij een school bent betrokken, maak je veel mee. Zo heeft meester Albert de school zien groeien van 75 naar meer dan 200 leer lingen," aldus de wethouder. De leerlingen zongen tot slot een toepasselijk lied voor hun leraar, dat zij gezamenlijk hadden ingestu deerd. Zijn 'eigen' kinderen uit de hogere groepen, die hij de afgelopen jaren had les gegeven, namen stuk voor stuk nog even persoonlijk afscheid met een tekening, een hand en soms een cadeautje. Met een blije lach op het gezicht, maar met wat weemoe(l in het hart nam Slagboom alles in ontvangst. "Ik verheug me natuurlijk op de komende tijd, maar ik zal de kinderen, de school en mijn collega's best wel eens missen," voor zag hij. Voor de ouders was er 's middags op school nog even gelegenheid om afscheid te nemen. De Italiaanse gevelsteen in de achtergevel van een woning aan de Hofdijksweg in Oud dorp staat centraal in het artikel 'De noodlot- tigheden van Heiburg'De vrije vertahng van de Itahaanse tekst luidt: 'Voor Heiburg was het jaar 1566 noodlottig. Gelukkig hij die (ofschoon) door ijdele en onmatige hoop (verleid), de vrucht van een matig geluk niet verliest. Hersteld in 1664'. Mysterieus? De gevelsteen op de voorgevel van het Ouddorp se huis spreekt duidelijker taal: '23 juli 1899 door 't hemelvuur verbrand, op God's gena vertrouwd terstond herbouwd, de eerste steen gelegd door C. Padmos Lz. 19 september 1899'. Jan Both doet alles uit de doeken. In 'Een schepehng bij de VOC' beschrijft Cathy Westdorp het verhaal van de Dirkslandse tim merman Adrianus de Quack, die m 1786 aan- monsterde op het VOC-schip Houtlust. Jans Hoving, archivaris van het waterschap Goeree-Overflakkee en redacteur van De Ouwe Waerelt, heeft de geschiedenis van de polder Oud-Herkingen uitgediept. Een geschiedenis die zonder meer bewogen mag heten. Talloze malen moest het ingedijkte land worden prijsgegeven aan het water, maar iedere keer weer kwam Oud-Herkin gen er bovenop. "Als de spreuk 'Luctor et Emergo' niet reeds door Zeeland werd gevoerd, zou zij goed bij Oud-Herkingen passen", aldus Hoving. Nieuwe-Tonge heeft behalve de bekende scheepsbouwer Cornells Verolme ook gene raal Cornells Jacobus Snijders voortge bracht. Hij werd in 1852 in het Flakkeese dorp geboren. Snijders schopte het in 1914 tot opperbevelhebber van de Nederlandse land- en zeemacht, maar viel later in politie ke ongenade. Jan Both beschrijft zijn leven in het artikel 'Zeg maar Kees!', en wel in de rubriek 'Straatnaarageving' (in Nieuwe- Tonge is een straat naar generaal Snijders genoemd). De HBS in Middelhamis krijgt dit jaar een andere bestemming als de leerlingen van de Regionale Scholengemeenschap Goeree- Overflakkee naar een nieuw schoolgebouw verhuizen. Het karakteristieke gebouw wordt omgebouwd tot een appartementen complex. "Deze plannen hebben minder tijd gevergd dan het proces om te komen tot middelbaar onderwijs op Goeree-Overflak kee", schrijft Eva Lassing in het artikel 'Het stichten van een HBS op Goeree-Overflak kee. Een langdurige aangelegenheid'. In 1871 hield burgemeester Kolff van Ooster- wijk van Stad aan 't Haringvliet reeds een vurig pleidooi voor een HBS op het eiland, maar het duurde tot 1919 voordat de eerste leerlingen lessen konden gaan volgen in Middelhamis. Ook de tussenliggende jaren komen aan bod in De Ouwe Waerelt. Het Knooppunt (of Holland-Zeeland) is aar dig in het nieuws de laatste tijd, en ook het historisch tijdschrift voor Goeree-Overflak kee doet een duit in het zakje. En wel door middel van een verslag van het archeologi sche onderzoek op die plek. Tot slot geeft Harry Goosens een lezens waardig overzicht van de onderwijzers aan de openbare school in Stad aan 't Haring vliet. Van Pieter Diepenhorst (1791) tot Binic Vreugde (1998), gelardeerd met tal van anekdotes en wetenswaardigheden, waaronder de 'strijd' met de christelijke school. De titel van het artikel 'Heb jij pek aan je haar?' heeft Goosens ontleend aan de strenge onderwijzer Van der Snoek, die deze vraag gewend was te stellen als één van zijn leerlingen zijn pet niet voor hem af nam om te groeten. De Ouwe Waerelt, een uitgave van Histori sche Vereniging De Motte, verschijnt driem aal per jaar en kost in de boekhandel 4,40 euro. Leden van De Motte (contributie 12 euro per jaar) ontvangen De Ouwe Waerelt gratis. Aanmelden kan via het secretariaat van de vereniging: Molenblok 16, 3253 AL Oud dorp, 0187 - 681005 of e-mail j.klepper@citytec.nl. r- I—* Ca) teksten zong het publiek uit volle borst mee. Door de populariteit van het genre en de bin nenkomende aanvragen voor optredens heeft shantykoor Op Volle Kracht de wind in de zeilen. Al met al kan worden teruggeke ken op een zeer geslaagd optred Uitslag wedvlucht Menen 30 augustus 2003. Los: 11.10 uur. Deelnemers: 10. Duiven: 246. Weer: nw. wind. J. den Boer 1, 3, 9, 10, 11, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 33, 37, 39, 44, 45, 54, 57, 58, 59, 60, 61; A. Molenaar en Zn. 2, 4, 5, 6, 7, 12, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 29, 32, 34, 41, 43, 46, 48; A. het Jonk 8, 13, 50, 52, 55; C. Logmans 14, 28, 36, 47, 53; D. Kievit 19, 31, 40, 62; M. v.d. Ochtend 30; H. Kameriing 35; B. v. d. Ochtend 38, 49; A. M. Volaart 42, 51, 56. Uitslag wedvlucht Troyes, 30 augustus 2003. Los: 11.15 uur. Deelnemers: 6. Dui ven: 52. Weer: nw wind, buien. A. Riedijk 1, 8, 9; A. het Jonk 2, 4, 5, 7, 10, 11; D. Kievit 3; C. Logmans 6.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6