OÖSIF 'GehoorstoornJssen' Getuigenoproep Peilen weer naar winterniveau Netwerk rond agrarische ondernemer krijgt grotere rol bij innovatie EIIAI1I101-I1IEUWS Berichten uit de Gezondheidswijzer Maandthema in de maanden september en oktober 2003: Open dagen op zorgboerderij 'De Noliestee' te Melissant Vrijdag 19 en zaterdag 20 september 2003 De toepassing van milieuvriendelijke technieken verloopt in de land- en tuinbouw minder snel dan beoogd. Het ministerie van LNV wil daarom een nieuwe impuls geven aan op duurzaamheid gerichte innovaties. Het innovatieproces zou kunnen worden versneld door de omgeving van de agrarische ondernemer er meer bij te betrekken. In opdracht van het ministerie ontwikkelde een projectteam van LEI, PPO en IMAG hiervoor het concept van socio-tech- nische netwerken. GOEDEREEDE '^Ê^MUKKm^ÊÊM f/l u PAGINA 10 JVIOJDAG 5 SEPTEMBER 2003 In Nederland wonen ongeveer anderhalf miljoen mensen met een hoorprobleem. Dit betekent dat maar liefst tien procent van de bevolking moeite heeft anderen te verstaan, bijvoorbeeld op een verjaardag, aan de tele foon of tijdens een vergadering. Voor mensen die meer willen weten over het thema gehoorstoornissen, heeft de Gezond heidswijzer Zuidhollandse Eilanden een in formatiepakketje samengesteld, dat iedereen gratis kan ophalen of aanvragen. Het infor matiepakketje bevat informatie over de Nationale Hoortest, een telefonische test waarmee u thuis een indruk krijgt van de kwaliteit van uw gehoor. Ook bevat het pak ketje en schriftelijke gehoortest. De brochu re Wat zegt u, tips in de omgang met slecht horende ouderen bevat veel tips voor een goede communicatie. Het informatiepakket- je bevat ook informatie van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (NWS). Deze vereniging komt op voor mensen met een hoorprobleem, zodat zij optimaal kun nen functioneren in de samenleving. Tot slot bevat de brochure Lawaai is geen gehoor, geluid is eerder schadelijk dan je denkt informatie over geluid op het werk. De gratis informatiepakketjes kunnen op maandag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.00 uur telefonische aangevraagd of opge haald worden bij de Gezondheidswijzer in de GGD vestiging die het dichtst in de buurt is. Let op: De GGD in Middelhamis is open op: maandag en vrijdag van 9 tot 12 uur en op woensdag van 13.30 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer van de Gezondheidswijzer is: (0181) 652404. De Gezondheidswijzer kunt u vinden in de: Van Hogendorpstraat 50 te Spijkenisse; Oostzanddijk 26 te Helle- voetsluis; Pad van Jongejan 3 te Oud-Beijer- land en Sportlaan S in Middelhamis. De Gezondheidswijzer ZuidhoUandse Eilan den is het publieksinformatiecentriim van de GGD voor iedereen met vragen over o.a. gezondheid en gezondheidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alternatieve geneeswij zen en adressen van patiëntenverenigingen, praatgroepen en zelfhulpgroepen. In de Gezondheidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie opzoeken en doorlezen. Er zijn folders, tijdschriften, boeken en naslagwerken aanwezig- Veel fol ders kunnen gratis worden meegenomen. Wil degene die op donderdag 28 augustus jl. op de parkeerplaats bij de brandweerkazerne aan de Ring in Middelhamis mijn auto - een zwarte Peugeot, met kenteken 23-JG-HB - heeft beschadigd, zich alsnog bij mij mel den? Het zou fair geweest zijn als degene die de schade veroorzaakt heeft een briefje ach ter de ruitenwissers gedaan zou hebben: 'Sorry hoor, ik heb je auto beschadigd, waar door het linkerportier geheel vervangen moet worden...' Je kunt toch een ander niet voor de kosten laten opdraaien? Zijn er nog eventuele getuigen? Bel of schrijf mij dan s.v.p.: mevrouw Breeschoten, Ring 124, Middelhamis, tel. 0187-484470. Het waterschap heeft besloten in de komende weken de waterpeilen in de sloten buiten de bebouwde kom weer te verlagen en naar het winterpeil te brengen. Half september hoopt het waterschap overal op het winterpeil te zit ten. Het is gebruikelijk om elk voorjaar de sloten naar zomerpeil te brengen en deze elk najaar weer te verlagen naar winterpeil. Het hogere zomerpeil is onder andere om de agra riërs tegemoet te komen zodat de gewassen sneller water op kunnen nemen, dat er in dro ge perioden vanuit de sloten beregend kan worden en voor de kwaliteit van het water. In de winter, als er geen gewassen op het land staan die water vasthouden en er wel veel regen valt, is het lagere waterpeil voor een betere ontwatering. Vandaar de twee ver schillende waterpeilen. Het verschil nissen het zomer- en winterpeil is ongeveer 30 cm, maar per peilgebied kan dit variëren. Meestal gaat het waterschap half augustus met de gewone en buitengewone onderhoudwerkzaamheden van watergangen van start. Hieronder valt ook het maaien van slootkanten en het baggeren van slootbo dems. Daarvoor wordt het waterpeil ook al iets verlaagd. De onderhoudwerkzaamheden zijn dit jaar iets later begonnen, maar gezien de verbeterde weersomstandigheden na een lange periode van droogte, voorziet het waterschap geen problemen bij het verlagen van het watemiveau naar winterpeil. Half september hoopt het waterschap overal op het winterpeil te zijn. Mocht er in september een hele droge periode optreden en er behoefte ontstaan aan extra water, dan kan het water schap, binnen een dag, het zomerpeil weer instellen met behulp van de waterinlaten. Zorgboerderij en zijn begonnen als veilige werkplek voor mensen met een beperking. In heel Nederland zijn er nu 320 zorgboer- derijen waar dagbesteding wordt geboden aan een zeer diverse groep mensen. De opzet van de boerderijen is overal anders en wordt voor een groot deel bepaald door de aard van het bedrijf. Zo zijn er plaatsen waar met dieren wordt gewerkt of groenten worden verbouwd. Biologische akkerbouw, samen met vee, komt ook veel voor. Soms worden producten op de boer derij verkocht en zijn er activiteiten, zoals kaas maken, groentepakketten samenstel len, enz. Op 'De Nollestee' worden kleine heesters, zoals Buxus, Viburnum, Hypericum en nog zo'n 20 andere soorten gekweekt. Onder leiding wordt er gestekt, gepot en geschof feld. Regelmatig zijn er verbouwingen en aanpassingen waar ook aan meegewerkt wordt. De planten worden aan tuincentra en hoveniers verkocht. Elke dag werken er elf deelnemers op 'De Nollestee'. Alle planten worden in potten gekweekt zodat het heel goed mogelijk is de werkzaamheden voor ieder individueel aan te passen. 'De Nollestee' is een dagbestedingsproject van stichting 'Zuidwester'. Deelnemers zijn cliënten van 'Zuidwester' of thuiswo nend via Zorg-op-maat en PGB. Verder zijn er ook stageplaatsen voor leer lingen uit het speciaal onderwijs. Dit zijn op innovatie gerichte samenwer kingsverbanden tussen agrarische onderne mers en hun omgeving: toeleveranciers, ver werking en distributie, kennisorganisaties en overheid. Dit jaar starten chrysantentelers en akkerbouwers met steun van het projectteam twee van zulke netwerken, waarin de techni sche en sociale eisen die innovaties stellen in onderlinge samenhang worden aangepakt. Voor een geslaagde innovatie is meestal meer nodig dan het toepassen van een paar U bent van harte welkom op 19 en 20 sep tember van 10.00 tot 16.00 uur, aan de Julianaweg 84 te Melissant. De deelnemers zullen u graag een rondleiding geven! Meer info over zorgboerderij en vindt u op de website: www.zorgboeren.nl. nieuwe technieken binnen het eigen bedrijf. Geïntegreerde plaagbeheersing in snijbloe men kan bijvoorbeeld alleen van de grond komen als in samenwerking met veilingen en andere partijen in de keten een deelmarkt met eigen kwaliteitskenmerken wordt ont wikkeld. Ook de waardering van maatschap pelijke organisaties en overheid en de samenwerking met collega's zijn belangrijk voor het slagen van een innovatie. Een kopgroep van ondernemers neemt zelf standig initiatieven in innovatie, maar de grote middengroep hoort tot het meer afwachtende type ondernemer. Die is sterk georiënteerd op wat zijn directe omgeving (toeleverancier, veiling, studieclub, belan genorganisatie) zegt. Het innovatiebeleid en de bijbehorende stimuleringsprojecten zijn tot nu toe vooral gericht op de kopgroep. Om het vernieuwingsproces op gang te houden is meer aandacht nodig voor de middengroep, die vooral kan worden bereikt door inscha keling van de partijen in zijn omgeving. Deze partijen denken echter vaak heel ver schillend over de rol van techniek, mens, markt en maatschappij in het productiepro ces. Het projectteam bracht de verschillende visies in kaart door middel van een sector- brede interviewronde in 2002. Door de tegenstrijdige signalen wordt de ondernemer afgeschrikt om veranderingen richting duur zaamheid door te voeren. Socio-technische netwerken kunnen een krachtig middel vor men om de uiteenlopende visies bij elkaar te brengen en tot een gedeeld toekomstbeeld voor het bedrijf te komen. GEMEENTE Sluiting gemeentehuis Goedereede Dinsdag 9 september 2003 is liet gemeentehuis te Goedereede de hele dag voor het publiel< gesloten. Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 27 augustus 2003 voor: het plaatsen van een schuur nabij recreatiewoning Deltageul 38 (Noordzeepark) te Ouddorp; op 28 augustus 2003 voor. het wijzigen van de voorgevel op het perceel Molen- blok 28 te Ouddorp; - het vergroten van de recreatiewoning op het perceel Grevelingen 1 (Noordzeepark) te Ouddorp; - het vergroten van de woning op het perceel Var- kensmarkt 7 te Goedereede. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een GEMEENTE DiRKSLAND reguliere bouwvergunning is ontvangen op 28 augustus 2003 voor: het uitbreiden van de woning op het perceel Dirk- doensweg 22 te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 16 september 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 10 september 2003 in hel gemeentehuis te Sint Maartensdijk. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. 9t^9> Commissievergadering Vaste commissie van advies voor de bezwaarschrif ten: dinsdag 9 september 2003 om 19.10 uur. De agenda ligt tijdens kantooruren ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken. Bekendmakingen Algemene wet bestuurs recht Vergunning verleend aan: - L.J. van Prooijen voor het stoken van snoeihout op het perceel Boomvliet 9, Dirksiand (25-08-2003). Vergunning geweigerd aan: - L.W.A. Versaevei en I.A.A. Moerenhout voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Bouwdijk 40, Melissant (22-08-2003). N.B. Indien u tegen dit besluit (gemotiveerde) bezwa ren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, bin nen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendge- maakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voor gelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaar schrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzienin- genrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht. Postbus 50951,3007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vragen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschuldigd. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksiand maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om een lichte bouwvergunning is bin nengekomen van: - A.F. Bruggeman voor het vergroten van een woning op het perceel Geldersedijk 32, Dirksiand. Tevens delen wij mede dat een aanvraag om regulie re bouwvergunning is binnengekomen van: - L.L.J. Hilgers voor het vergroten van de woonkamer op het perceel Wilhelminalaan 15, Dirksiand. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. G E M E E N T E yiJ I o D E L H A n N I S Gemeentehuis gesloten In verband met de jaarlijkse personeelsreis is het gemeentehuis op vrijdag 5 september 2003 de gehele dag gesloten. Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - J. Brantenaar, Postbus 108, Bergen op Zoom - inne men van een standplaats met verkoopwagen t.b.v verkoop van oliebollen van 1 november 2003 t/m 31 december 2003 aan de westzijde van het pand Beneden Zandpad 7 te Middelhamis (280803) - G. Venveij, Weistraat 1Nieuwe-Tonge - uitbreiden woning (290803) Verleende bouwvergunningen en in relatie daar mee verleende vrijstellingen: A.H.G. de Vrij, Langeweg 3, Sommelsdijk - verbou wen en vergroten woning (250803) - J.A. van Rijswijk, Olympiaweg 12, Sommelsdijk - uit breiden woning Klinkerlandseweg 19 te Nieuwe-Ton ge (250803) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes wel<en na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelhamis, Postbus 1 3240 AA Middelhamis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: -W.Chr. Tieleman voor het veranderen van een opslagloods op het perceel Zuiddijk 47 te Nieuwe- Tonge (27-08-2003); - J. Koedoot voor het verbouwen van een woning op het perceel Langeweg 47 te Sommelsdijk (28-08- 2003); - J.P. Verhage voor het verbouwen/uitbreiden van een garage/berging op het perceel Nieuwstraat 63/Ker- kepad 54 te Middelhamis (28-08-2003). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - 0. Melissant voor het plaatsen van twee dakkapellen op het perceel De Pannebakker 3 te Nieuwe-Tonge (28-08-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - L.W. Driece voor het uitbreiden van een woning op het perceel Oost Voorgors 87 te Middelhamis. Deze bouwaanvraag ligt met ingang van 8 september 2003 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen het bouwplan naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middelhamis, Postbus 1,3240 AA Middelhamis. Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 10 september 2003 om 9.00 uur in het gemeentehuls te Middelhamis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op woensdag 10 september 2003 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Mid delhamis. Artikel19,lid3WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verlenen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelij ke Ordening, bouwvergunning te verlenen voor: - het realiseren van een aanbouw aan de woning Mau- ritshof 24 te Den Bommel. De bijbehorende stukken liggen met ingang van 8 sep tember 2003 gedurende vier weken voor een ieder tij dens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18:00 en 19:30 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowerlaan 13255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Aangevraagde vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat Een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvan gen voor: - het bouwen van een duivenhok bij de woning op het perceel Achthuizensedijk 126 te Achthuizen (ontvan gen op 19 augustus 2003). Een aanvraag om reguliere bouwvergunning is ont vangen voor: - het bouwen van een opslagloods op het perceel Dorpsweg 3 te Ooitgensplaat (ontvangen op 20 augustus 2003); - het vernieuwen van de voorgevel en het verhogen van het dak op het perceel Kerkring 54 te Oude-Ton ge. Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwik keling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingeko men aanvragen kunnen géén bezwaarschriften wor den ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat: Met toepassing van artikel 19, lid 3 WRO vrijstelling van het bestemmingsplan 'Oude-Tonge Dorp' en daar naast een lichte bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een berging op het perceel Wilhel minastraat 48 te Oude-Tonge (besluit verzonden 25 augustus 2003). Met toepassing van artikel 19, lid 3 WRO is vrijstelling van het bestemmingsplan 'Capelleweg 1983' en daar naast een lichte bouwvergunning verleend voor: - het bouwen van een garage/berging op het perceel Jupiterhof 26 te Oude-Tonge (besluit verzonden 29 mWmWp#MS augustus 2003). Met toepassing van hoofdstuk 6 van de gemeentelij ke Bouwverordening is een gebruiksvergunning ver leend voor: - een kantoorgebouw aan de Emmastraat 26 (Rabo bank) te Oude-Tonge (besluit verzonden 18 augus tus 2003). - een logiesgebouw aan de Kaai 16 (Hotel-Restaurant 'Lely') te Oude-Tonge (besluit verzonden 19 augus tus 2003). Met toepassing van hoofdstuk 2 van de Brandbeveili gingsverordening is een gebruiksvergunning ver leend voor -een tijdelijk bouwwerk (van 19 t/m 21 september 2003) op het strandpaviljoen de 'Banaan', aan de Hellegatsweg 1 te Ooitgensplaat (besluit verzonden 27 augustus 2003). Nadere informatie over de verleende lichte bouwver gunningen en gebruiksvergunningen is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ont wikkeling en Milieu. N.B.: ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van bur gemeester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taak gebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie, delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) kontakt opnemen met de heer J. Stelloo, de heer J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 16 september 2003 Tijdstip locatie 9:00 uur/ gemeentehuis Oostflak kee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 10 september 2003 Tijdstip locatie 14:00-17:00 uur/ gemeente Tholen gemeentehuis Sint-Maartensdijk ÉBoJSweiioas Poiti»s 75,, 32,15 7M Oude-fene. '■■de dinsdag VQfi de inoóftd ■■■3 0''cnaï ||eopc]ia ven i ö.iju iot Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Inzameling klein gevaarlijk afval chemocar op zaterdag gemeente Oostflakkee Het schema voor de standplaatsen van het mobiele depot voor het inleveren van klein gevaarlijk afval is als volgt: 6 september 2003 - Den Bommel, inci. Zuidzijde: Kaai, 09.00-09.45 uur. - Ooitgensplaat: bij 't Centrum, 10.00-12.00 uur 13 september 2003 -Achthuizen, incl. Langstraat: Bij R.K. Kerk, 09.00- 09.45 uur - OudeTonge: Kaai, 10.00-12.00 uur Ook kunt u klein wit- en bruingoed tot de grootte van een stofzuiger inleveren bij de chemocar Wet milieubeheer Mededeling -namens burgemeesteren wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Meldingen 1. Visser Meubelen V.O.F., Sommelsdijkse Haven 19 te Sommelsdijk (Besluit detailhandel en ambachts- bedrijven milieubeheer); 2. Home Trends B.V., Gerard Walsohapsstraat 32 te Sommelsdijk (Besluit detailhandel en ambachtsbe- drijven milieubeheer); 3. Groene School Sommelsdijk, Molenweg 42 te Som melsdijk (Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieubeheer). De meldingen liggen ter inzage vanaf 8 september 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 lot 12.00 uuren 13.00 tot 16.00 uur op het gemeen tekantoor van Middelhamis (nrs. 1, 2 en 3). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Besluiten wijziging ex artikel 8.23 Wm Op 3 september 2003 is besloten de volgende ver gunningen overeenkomstig artikel 8.23 Wm te wijzi gen: 4. De Groene Vlieg B.V. betreffende de inrichting aan de Duivenwaardsedijk 1 te Nieuwe Tonge; aan de revisievergunning ingevolge de Wm d.d. 30 oktober 2002 zijn voorschriften verbonden met betrekking tot het treffen van energiebesparende maatregelen binnen de inrichting. 5. AGO Automaterialen B.V. betreffende de inrichting aan de Gerard Walschapstraat 9 te Sommelsdijk; aan de oprichtingsvergunning ingevolge de Wm d.d. 1 juli 1997 zijn voorschriften verbonden met betrekl<ing tot energiebesparende maatregelen en de inspectie en keuring van de vloeistofdichte voor zieningen binnen de inrichting. 6. Timmerbedrijf Dorsman betreffende de inrichting aan de Schoolstraat 2a te Den Bommel; voorschrift A2.1 van de veranderingsvergunning ingevolge de Hinderwet (thans Wet milieubeheer) d.d. 11 sep tember 1990 is gecorrigeerd. Daamaast zijn de voorschriften 113.8 en 115.1 van de actualisatie inge volge artikel 8.22 Wm d.d. 6 mei 1998 ingetrokken. De besluiten zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpen. De besluiten en overige stukken liggen ter inzage van af 8 september 2003 gedurende zes weken op werk dagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor van Middelhamis (nrs. 4 en 5) en Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 6). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dins dagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel. 0187-48 81 11). Beroep tegen de besluiten kan vanaf 9 september 2003 gedurende zes weken worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit; b. de adviseurs die gebruik gemaakt hebben van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp-besluit; c degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit. Het beroep moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen bij een spoedeisend belang, de Voorzitter van de genoemde afdeling tevens vragen een voorlopige voorziening te treffen. Hier moet in een afzonderiijl<e brief om gevraagd worden. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Besluiten Op 27 augustus 2003 is het besluit genomen de vol gende veranderingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verienen: 7. Timmerbedrijf Dorsman, Oranjestraat 9 te Den Bommel voor het in werking hebben van een hout- motverbrandingsinstallatie bij de inrichting aan de Schoolstraat 2a te Den Bommel. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp. Op 2 september 2003 is het besluit genomen de vol gende oprichtingsvergunning ingevolge de Wet milieu beheer te verienen: 8. Taaie Gas Zeeland B.V., voor een inrichting ten behoeve van de opslag, distributie en handel in gassen en het afvullen van gassen (propaan) aan de Marconiweg ong. te Middelhamis. Naar aanlei ding van ingebrachte bedenkingen is het besluit gewijzigd ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp. De besluiten en overige stukken liggen ter inzage van af 8 september 2003 gedurende zes weken op werk dagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor van Oostflakkee te Oude- Tonge (nr. 7) en Middelhamis (nr 8). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdag avond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een tele fonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel. 0187-48 81 11). Beroep tegen de besluiten kan vanaf 9 september 2003 gedurende zes weken worden ingesteld door: a) degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit; b) de adviseurs die gebruik gemaakt hebben van de gelegenheid advies uit te brengen over het ont werp-besluit; c) degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d) belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden vera/eten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit. Het beroep moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen bij een spoedeisend belang, de Voorzitter van de genoemde afdeling tevens vragen een voorlopige voorziening te treffen. Hier moet in een afzonderiijke brief om gevraagd worden. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel' 0187-48 8111).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10