Lustrum Kunstdag Goedereede groot succes Getuigenoproep Dienstencentrum droeg sleutel over aan Companen www.buijze.nl iiiiis" Grote hooibrand nabij Stellendam Jaarmarkt Middelharnis Ontbijtkoekactie fSgpgS»! Schilderijenexpositie in 't Blaeuwe Huus Monumentenmarlct Goedereede kievit warmte Bejaardenmiddag CVB "S7S?/ J^ BEW. EMj^^^é %OELBU^S«^7235 chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Onlangs heeft Woongoed Rakkee de sleutel van het Dienstencentrum aan de Doe- tinchemsestraat overgedragen aan de Stichting Companen. Net voor de bouwvakan tie werd het Wijkcentrum, zoals het dienstencentrum officieel gaat heten, opgeleverd. De afgelopen weken is er hard gewerkt aan de laatste opleverpuntjes, zodat Woon goed Flakkee op 19 augustus 2{X)3 de sleutel kon overdragen aan een gelukkige huur der, de Stichting Companen. Namens Woongoed Flakkee droeg de heer Van Nieuw aal de sleutel over aan bestuursvoorzitter de heer Aleman. De komende weken zal er door de gebruikers van het wijkcentrum nog hard gewerkt worden aan het inrichten. De officiële opening zal in oktober 2003 plaatsvinden. De buurt wordt dan van harte uitgenodigd om een kijkje te komen nemen in het prachtige nieuwe gebouw. Uw woning of bedrijfspand verkopen? actief in beeld en geluid Eerste paal nieuwe openbare basisschool 'de Inktvis' in Dirksland 1 "Drie H. 's verbonden Goedereede met kunst Het was vrijdagavond en zaterdag de vijfde keer dat er in Goedereede een icunstdag werd georganiseerd. Velen trokken vrijdagavond al naar het stadje om te genieten van de verschillende kunstenaars die in de muziektent op de markt iets van hun vaardigheden toonden. Veel activiteiten Huizen opengesteld mmmm0 ïft.' nSlËSSSUSSSSi Bit Êimmmmmm 2003 In de vroege morgen van afgelopen zaterdag is op het terrein van Fouragehandel Tanis aan de Scharrezeeweg te Stellendam een grote stroklamp, van 400 ton, in vlammen opgegaan. Om half vijf rukte de brandweer van Stellendam uit voor een brandmelding in of bij een met hooi gevulde loods. Al snel echter moest Worden opgeschaald naar 'mid- delbrand', waarop ook de brandweer van Goedereede werd gealarmeerd. Gezien de omvang van de brand werd besloten om een grootwatertransport aan te leggen; vanwege de benodigde slanglengte moest daarvoor de De Restauratie- en activiieitencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis organiseert op 13 september weer haar tra ditionele jaarmarkt. In de Ring, de Raad huisstraat en naast de kerk is het dan weer gezellig druk en i.s er van aJies te doen.' sjoe len, darten, schieten, dammen, schaken en nog veel meer. Ook aan de inwendige mens wordt gedacht met frites, poffertjes, pannen koeken en een snoepkraam, maar ook kaas, groenten en fruit. Voor de kinderen is er o.a enveloppe trekken, een grabbelton, twee springkussens, een ballonnenwedstrijd, een huifkartocht en een verkeersplein. Of wat dacht u van een prachtige foto van u of uw gezin voor een vriendelijke prijs? Temidden van al deze activiteiten is er een gezellige rommelmarkt, waar u de meest uiteenlopen de zaken kunt kopen. Daarvoor heeft de organisatie weer ontzettend veel spullen ontvangen, dus het is zeker de moeite waard om te komen kijken. Ook is er een aparte tweedehands boekenmarkt. Om 13.00 uur worden de meest bijzondere spulletjes geveild tijdens de boedelveiling bij vereni gingsgebouw 'de Hoeksteen'Tot woensdag 10 september is het nog mogelijk om verse of gerookte zalm en paling te bestellen. Ook bolchrysanten kunnen vooraf worden besteld. U kunt hiervoor bellen naar (0187) 487124. De jaarmarkt wordt dit jaar voor de elfde keer gehouden. De opbrengst is bestemd voor de aanstaande restauratie van het kerkorgel. De markt is geopend van 9.30-16.00 uur. brandweer van Brielle met een dompelpomp ter plaatse komen. Omdat de windrichting van de bebouwing af stond, kon de opslagloods van de fourage handel behouden worden. Naar alle waar schijnlijk is de brand aangestoken. Om tot aanhouding van de dader(s) te komen, looft de gedupeerde eigenaar een belonipg op van 2500. Wie denkt aanwijzingen te hebben die tot opsporing van de dader(s) kunnen leiden, kan daartoe contact opnemen met Krijn Tanis, tel.:(0187)493470. In de maand september exposeert amateur kunstschilder Ton van Delft uit Gorinchem zijn schilderijen in 't Blaeuwe Huus te Oud- dorp. De werken zijn zeer verschillend, van figuratief tot abstract. Kij houdt zich hoofd zakelijk bezig met acrylverf. Zijn ideeën en inspiratie haalt hij uit de natuur en literatuur en worden op precieze en ingetogen wijze geschilderd, soms vooral optisch. De exposi tie van Ton van Delft is te bezoeken vanaf 8 september a.s. tijdens openingstijden van VVV Ouddorp aan Zee, Bosweg 2, Oud- dorp: maandag tot vrijdag 8.30-17.30 uur en zaterdag 8.30-16.00 uur. Donderdag 28 augustus werd de auto van mevrouw Breeschoten in de Ring van Mid delharnis behoorlijk beschadigd. Zij roept de veroorzaker van de schade op om contact met haar op te nemen. Zij zou het fair gevonden hebben als degene die de bescha diging heeft veroorzaakt een briefje met zijn of haar gegevens achter de ruitenwis sers zou hebben gedaan. Het linkerportier van de auto moet geheel vervangen worden. De dader of eventuele getuigen kunnen bellen, of schrijven naar mevrouw Breeschoten, Ring 124 te Middel harnis, tel. 0187 484470. Zij zal dankbaar zijn voor de reacties. Tijdens de monumentenmarkt in Goederee de op zaterdag 13 september a.s. vindt u rond de Kerk van Goedereede kraampjes met oliebollen, Goereese Port, kaas, appels en peren, CD's, boeken, garnalen, gebakken en gerookte vis, ansichtkaarten, pannenkoe ken, eigengemaakte jam, cake, koekjes, advocaat, patat, frikadellen, bloemen en planten, spelletjes zoals: mep de muis, sjoe len, darten, knikkerspel, lolliebak, envelop- petrekken voor volwassenen, boodschap- penkar raden, enz., enz. Ook een ritje met paard en wagen behoren tot de mogelijkhe den. Door sponsoring zijn er prachtige prij zen beschikbaar! In verenigingsgebouw 'de Ark' is een fotoboek en een tentoonstelling van fossielen. De Praethoek biedt koffie/thee/fris en een goed gesprek. De hele dag is de Herv. Kerk open voor bezichtiging en zal er muziek worden gemaakt. U mag komen luisteren zolang u wilt. Dit alles op zaterdag 13 september a.s. De opbrengst is ten bate van de kerkvoogdij van de Herv. Gemeente Goedereede. Makelaarskantoor Tamboer bcëdisd niakelaar/laxalcur. lid NVM 0187-476S55 Industrieweg 44 3241 MAMiddelliarnis Tel.; (0187) ■iSÏW E-mail: lnfo@l<jev)twarnitejil www.tóavitwwmte.nl T fofo-Hrvj» I OUDDOtf-WcittlrtMlSS M. (0117) Ultllfn &U7U INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING De zendingscommissie van de Hervormde gemeente van Sommelsdijk houdt op zater dag 6 september a.s. haar jaarlijkse ontbijt koekactie 2 per stuk, 2 stuks voor 3,50). De opbrengst van de actie gaat naar het kin dertehuis 'Hebron' in Curajao. Ook dit jaar wordt weer op uw steun gerekend! Volgende week maandag, 8 september, om 14.45 uur zal de eerste paal voor het nieuwe gebouw van OBS 'de Iiiktvis' worden gesla gen. Het nieuwe gebouw komt aan de Hondsgalgweg naast sportcomplex 'De Gooye' te Dirksland. De nieuwe Inktvis is een ontwerp van het architectenbureau Alberts Van Huut en partners uit Amsterdam. Deze architect is bekend van onder andere het hoofdkantoor van de Gasunie in Groningen. Het gebouw wordt duurzaam en in organische bouwstijl gebouwd en heeft een bijzondere manier van verwarmen. In het gebouw komt een vloer verwarming, die gevoed wordt door aard warmte via een warmtepomp. Deze groene energievorm staat de laatste tijd erg in de belangstelling. De warmtepomp wordt door Deltawind gesubsidieerd. De eerste paal, voorzien van alle namen van de leerlingen van 'de Inktvis' zal door dhr. A. J. Schouten (oud-wethouder van de gemeente Dirksland) met hulp van twee leerlingen (de jongste en de oudste) van de school geslagen worden. Onder het zingen van een lied en het oplaten van heel veel zeepbellen zal de eerste paal de grond in gaan! Na afloop krijgen de leerlingen nog een traktatie. f —i'Rnr y^ Middelharnis ^ffy. Telefoon (0187)48 7173 De CVB afdeling Middelharnis - Sommels dijk nodigt belangstellenden uit voor de bejaardenmiddag op dinsdag 9 september in 'De Hoeksteen" te MiddeÈamis. De aan vang is 14.30 uur. Deze eerste bijeenkomst wordt er een diaserie vertoond door de dames G. Gerarts en W. Wildman. Voor ver voer kan Taxi-op-Maat gebeld worden. Vrijdagavond lag - naast de optredens op de Markt - de nadruk op de verschillende kunstwerken, die opgesteld waren achter de ramen van de nostalgisch ogende geveltjes in het centrum van Goedereede. Het was een bijzonder gezicht om vanaf de donkere straten, de kunstwerken te bewonderen, die achter de ramen door spots werden verlicht. Velen maakten gebruik om op deze aparte manier keimis te maken met werk van de kunstenaars. Ondanks het buiige weer bleef de Markt tot in de kleine uurtjes drukbe volkt. Wellicht waren ook de drukbezochte terrasjes ook een aanleiding om vertrek maar even uit te stellen. Zaterdagochtend - de buien bleven uit - starten de eerste activiteiten alweeir in het stadje. Zo waren er verschillende muziek groepen te beluisteren. Bij sommige groe pen werden ook de kinderen in de gelegen heid gesteld om samen met de muzikanten hun liedjes mee te spelen. Ondanks het feit dat erop de Kunstdag al verschillende activiteiten hadden plaatsge vonden, was het rondom het middaguur tijd voor wethouder J. van Oosterom om de Kunstdag officieel te openen. Van Oosterom sprak de voorzitter van de Kunststichting Harald J. Jassoy en de aan wezigen toe. Hij feliciteerde namens het gemeentebestuur de Kunststichting met dit eerste lustrum. Hij kon er in monumentaal Goedereede niet om heen om ook tijdens de Kunstdag in de historie te duiken. Hij ver haalde van de strijd, die tijdens de Hoekse en Kabeljauwse twisten is geleverd, juist door de vrouwen, om Goedereede te behou den. Zo blijkt, volgens Van Oosterom, dat er in Goedereede heel de geschiedenis al strijd is geleverd om iets te bereiken. Het resultaat van die strijd is dat "Goedereede een prachtige parel van een stad is gewor den". Volgens de Goereese bestuurder werd in de zestiger en zeventiger jaren van de vorige eeuw begonnen om de monumenten van Goedereede te bewaren en kwam er meer oog voor de kunst. Dit werd zeer zeker mede bewerkstelligd door mensen van bui tenaf. Van Oosterom noemde speciaal de drie H's, die er voor gezorgd hebben dat ook in Goedereede de kunst een steeds belangrijker plaats ging innemen. De wet houder doelde hiermee op Harrald J. Jassoy, Hans d'Olieslager en Helmut Roder. Deze 'mannen van het eerste uur' dankte de heer Van Oosterom namens het gemeentebestuur hartelijk. Van Oosterom proefde de sfeer in het stadje en verzekerde dat deze dag er zeker toe zal leiden dat er geleerd zal wor den om op heel veel verschillende manieren naar kunst te kijken. De wethouder weet dat de stimulering van de kunst ook het gemeentebestuur na aan het hart ligt. In dit verband wees hij op de subsidie die het mogelijk maakt, dat er van uit de Kunststichting ook 'kunstlessen' op de scholen in de gemeente wordt gegeven. Hij raadde de Kunststichting aan om op deze weg door te gaan en zodoende Goede reede en Kunst een eenheid te laten vormen. Dat er langzamerhand een steeds inniger band ontstaat tussen de kunst en het stadje Goedereede, bleek zaterdagmiddag. Tussen de inmiddels gearriveerde buien door gaven, ook de Goereeërs, blijk van hun belangstelling voor de kunstuitingen die in het oude centrum werden getoond. De eigenaren van veel monumentale pan den hadden zaterdag hun huizen openge steld. De bezoekers waren zodoende in de gelegenheid om ook de veelal prachtige woningen aan de binnenkant te aanschou wen. Maar belangrijker nog op deze Kunst dag waren de kunstwerken die in die pan den werden tentoongesteld. Verder bood de Kunstdag voor 'elck wat wils'. In de toren werden concerten gegeven en verhalen ver teld en diverse muziekgezelschappen toon den verschillende muziekstijlen vanaf de Muziektent op de Markt. Rondom de haven kon men Middeleeuwse muzikanten, een poppenspeler en tal van andere kunstenaars ontmoeten, die voor het publiek hun artis tieke prestaties vertoonden. Ook voor de kinderen bood de Kunstdag een goede gele- «smmtitiKWIMn Zaterdagmiddag werd de vijfde Goereese Kunstdag officieel geopend door wethouder J. van Ooster om. Rechts de voorzitter van de Kunststichting Harald J. Jassoy. SiSIffiS 'S'?%S mm-aÊBÊSÊKBÊÊKÊWÊÊii mmaÊKHÊÊÊtmimr Kinderen werden uitgenodigd om met de muzikanten mee te spelen. In de toren gaven Jan Bezuijen (rechts) en Jan van der Ligt een concert. Vrijdagavond waren kunstwerken te zien achter de ramen van de monumentale panden in Goedereede. genheid om in aanraking te komen met ver schillende kunstuitingen. Naast de moge lijkheid om met muzikanten mee te spelen was er een kraam ingericht, waarin de kin deren onder leiding van ontwerper Carla Vermeulen hun creatieve uitingen een plaats konden geven. Alle kunstwerken zijn ook na de Kunstdag nog te bezichtigen in de galeries Het Röderhaus en Cent van 't Blad, tot zaterdag 27 september.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1