Uniek galaconcert in St. Joriskerk Amersfoort Ei(ia)ndelijk nieuws Unicef Sponsorloop ^1 Uitbreiding ligplaatsen in havenkanaaï Middelhamis Spreekrecht, wat houdt dat in? Ik im Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt EIIAIiDBMniEUWS Op woensdag 10 september zal de Joriskerk in Amersfoort liet decor vormen voor een bijzonder groots galaconcert, dat wordt georganiseerd ter gelegenheid van de afsluiting van al de feestelijke gebeurtenissen rond om het 25-jarig jubileum van de lan delijk bekende Christelijke Platen maatschappij De Bazuin uit Stroe en Putten. Eigen Huis: Oplevering appartementsgebouwen onder de maat De Stichting Asbestverwijde ring is vorig Jaar - met mede werking van vele gemeenten in Noord-HoUand - gestart met de Actie Bouwasbest. Een actie die in 2003 is uitgebreid naar Zuid-Holland, De actie houdt in dat asbestdaken van agrarische bedrijfsgebouwen worden vervangen door asbestvrij materiaal Particu lieren en bedrijven die soort gelijke daken bezitten, kun nen ook aan de actie mee doen. Om taferelen zoals op deze foto - het dumpen van asbest in de polder - te voorkomen, wordt benadrukt dat particu lieren 35 w' asbest gratis mogen afvoeren, mits verpakt in plastic, naar het regionale overslagstation, fohannespol- derseweg 19 te Middelhamis. 'GEMEENTE IDDELHARNIS Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middetharnis.nl www.middelhamis.nl m m m PAGINA 9 VRUDAG 29 AUGUSTUS 2003 Aan dit feestelijke concert zullen veel bekende artiesten en gezelschappen hun medewerking verlenen. Als instrumentalis ten zijn aanwezig het bekende trompettis tenduo Arjan en Edith Post, de fluitist Kees Alers en de hoboïste Yta van der Zwaag. Bij zonder is de medewerking van het Groot Nationaal Strijkorkest o.l.v. dirigent Bert Moll. Dit geweldige strijkorkest heeft in haar relatief korte bestaan reeds vele produc ties op haar naam staan en deze prestaties worden nu reeds door een groot publiek enorm gewaardeerd. André van Vliet, Pieter Heykoop en André de Jager zijn aanwezig om in diverse uitvoeringen hun virtuositeit op het bekende en grote Naber-orgel van de St. Joriskerk ten gehore te brengen. Uniek van deze avond is de aandacht die gegeven zal worden aan het opkomend jon ge muzikale talent. Er zullen deze avond twee zeer getalenteerde jonge musici voor het voetlicht treden. Mihai Puscoiu, een 17- jarige van Roemeense afkomst en dus ras echte panfluitist, zal samen met het Groot Nationaal Strijkorkest diverse werken laten horen die speciaal gearrangeerd zijn voor panfluit en orkest. Hendrik Jan van der Hei den is het tweede jonge talent dat zijn opwachting maakt. De in Indonesië geboren Hendrik Jan wordt nu reeds 'de tweede Wibi' genoemd. Zijn pedagoog is de beken de musicus Klaas Jan Mulder, die eveneens aan De Bazuin verbonden is en onlanjs een nieuw 5-jarig contract tekende. Volgens Mulder is Hendrik Jan het grote talent van de toekomst, die velen nu nog niet kennen of ontdekt hebben maar als ze zijn spel gehoord hebben daaraan een onuitwisbare indruk zul len bewaren. Met Het Groot Nationaal Strijkorkest maakte hij nu reeds opnamen voor zijn nieuwe album van bekende liede ren, hymnen en klassieke thema's. .Een repertoire dat breed gewaardeerd zal wor den. De nieuwe albums 'Impressions' en 'Expressions' van de twee jonge talenten Mihai en Hendrik Jan zullen tevens deze avond gepresenteerd worden aan het publiek. Een extra feestelijke bijdrage is de mede werking van het uit 150 leden bestaande bekende gemengde koor Deo Juvante uit Huizen. Het koor vierde onlangs haar 50- jarig jubileum en is de loop der jaren niet meer weg te denken in de koorwereld. Samen met de sopraan Marjo van Someren zal dit ongetwijfeld een muzikaal hoogte punt van de avond zijn. Met al deze voorhanden zijnde ingrediënten belooft het een geweldige muzikale happe ning te worden en zal het voor dirigent Bert MoU een uitdaging zijn om een zo afwisse lend programma te brengen. Vanwege de te verwachten belangstelling is het nu reeds mogelijk kaarten te reserveren via telefoon nummer 0342 443100. De aanvang van het concert is 20.00 uur, terwijl de deuren van de kerk om 19.15 uur open zullen gaan. De toe gangsprijs bedraagt 3,50. Vereniging Eigen Huis constateert veel opleveringsgebreken in trappenhuizen, hallen en andere gemeenschappelijke delen van nieuwe appartementsgebou wen. De huidige opleveringsprocedure blijkt in de praktijk onvoldoende te zijn en zorgt voor problemen. In gemeenschappelijke gedeelten van nieu we appartementsgebouwen worden bij de oplevering veel gebreken geconstateerd. De meeste gebreken betreffen slecht schilder werk, loszittende tegels of beschadigingen van wanden, deuren en kozijnen. Een enkele keer zorgen ernstige gebreken voor gevaar lijke situaties, zoals ontbrekende leuningen in trappenhuizen of brandbeveihging en noodverlichting die niet functioneert of gewoonweg ontbreekt. Dit concludeert Ver eniging Eigen Huis uit een steekproef onder bijna 400 opleveringen van nieuwe apparte mentsgebouwen. Gemiddeld telde de ver eniging 52 gebreken in de gemeenschappe lijke gedeelten van appartementsgebouwen. Daarnaast stelt Vereniging Eigen Huis vast dat in veel gevallen helemaal geen formele oplevering van gemeenschappelijke gedeel ten plaatsvindt. De ruimten die voor ieder een toegankelijk zijn, zoals een hal, trappen huis en lift, worden dikwijls gewoon in gebruik genomen. In de meeste gevallen wordt zelfs geen afspraak gemaakt over het moment waarop deze ruimten moeten wor den opgeleverd. Als de kopers, verenigd in een Vereniging van Eigenaren (VvE), het appartementsgebouw in gebruik nemen zon der de op dat moment aanwezige gebreken te melden aan de aannemer, geeft het in de praktijk veel problemen om hem alsnog voor het herstel aan te spreken. De VvE zal dan zelf de gebreken moeten verhelpen en kan aansprakelijk worden gesteld voor schade die ontstaat door de aanwezige gebreken. Vereniging Eigen Huis benadrukt daarom het belang van een zorgvuldige oplevering van de gemeenschappelijke ruimten en advi seert kopers en VvE's om hierover zelf afspraken met de bouwer te maken De ver eniging roept de bouwwereld op om het aan tal gebreken in gemeenschappelijke gedeel ten drastisch terug te dringen en de procedu re rondom de oplevering te verbeteren. Daarnaast heeft de vereniging gepleit voor een standaardregeling in het contract waarbij de aannemer verplicht wordt ook de trap penhuizen, daken en gevels binnen een uiterste termijn op te leveren. Bij overtre ding daarvan moet volgens Vereniging Eigen Huis de bouwer een stevige boete worden opgelegd. De sponsorloop voor Unicef, die gehouden werd op 14 juni jL, heeft tot nu toe 15.200,47 opgebracht. Lopen voor leeftijdgenootjes in Bangladesh. Dat deden Hak- keese kinderen in juni jl. op het terrein van Hemesseroord te Middelhamis. Onder ideale weersomstandigheden werd die zaterdagmiddag gelopen en dus ook geld opgehaald. Heel veel geld! De Sponsorloop is een sportieve wandeling, waarvoor je van tevoren sponsors zoekt die jou per kilometer betalen. Je mag zelf weten hoeveel kilometer je die middag aflegt. Daarna ga je bij je sponsors langs om het dan uitgerekende bedrag op te halen. Bijna alle scholen van Goeree-OverflakJcee deden mee, dus de sponsors kwamen van het hele eiland, plus de opa's, oma's en de nodige familieleden van buiten het eiland. Kortom een leuk sportief evenement, waar je zelf plezier aan beleeft en tevens geld opbrengt voor kinderen die het minder hebben dan jij. Unicef is het kinderfonds van de Verenigde Naties. Dit jaar willen ze al het geld dat door Sponsorlopen bij elkaar wordt gebracht, besteden aan kinderen in Bangladesh. Ca. 6,6 miljoen kinderen werken daar in sloppenwijken; hun werk bestaat uit stenen bikken, stalen buizen lassen en vuil ver zamelen. Tijd voor school is er niet, want het beetje geld dat ze verdienen, is nodig om in leven te blijven. Dat moet anders, vindt Unicef. Daar gaat dus het geld van de Loop naar toe. De mensen van Unicef Goeree-Overflakkee bedanken een ieder die aan het welslagen van deze dag heeft meegeholpen. Door de vakantie heeft nog niet ieder kind al zijn verdiende geld opgehaald. Dus het eindbedrag zal nog oplopen! De kin deren die vijf maal of vaker meegelopen hebben, krijgen in oktober bericht om als extraatje nog eens te komen bowlen. Niddelharnis in hot mmi... Asbestdaken weg via Actie Bouwasbest In 1998 hebben de Westelijke Land- en Tuinbouw Organi satie (WLTO) en een meerderheid van gemeenten be sloten het asbestprobleem in de agrari sche sector samen aan te pakken. Ook de gemeente Middelhamis steunt die actie. Asbestactie in 2 fasen De eerste fase van de actie bestond uit het opruimen van los asbest op agrari sche erven in Noord-Holland en Zuid- Holland. Vele bedrijven hebben hieraan meegedaan. Het verder nadenken over de risico's van asbest bracht ook de roep om vervanging van de daken met zich mee. Voor deze rweede fase van de asbestactie wordt nu een kant-en-klare aanpak aangeboden, die uitgaat van prijsvoordeel door een gecoördineerde aanpak. De gemeente heeft hiervoor een collectieve sloopvergurming afge geven. Particulieren De Actie Bouwasbest richt zich ook op particulieren met daken die meer dan 35 vierkante meter asbest dakplaten bevat ten. Daarbij kan gedacht worden aan eigenaren van voormalige boerderijen waarvan de met asbest afgedekte schu ren nog aanwezig zijn. Bedrijven De aanpak van niet-agrarische bedrijfs gebouwen is vaak wat ingewikkelder dan die van agrarische bedrijven. De ruimten onder het te verwijderen asbest- dak moeten namelijk zoveel mogelijk worden ontruimd. Ook mag er tot de vrijgavemeting en de montage van het nieuwe dak niet in worden gewetlrt; dit in verband met besmettingsgevaar. De asbestverwijdering bij deze bedrijven valt niet onder de collectieve vergim- nlng. Alleen asbestcement golfplaten De Actie Bouwasbest beperkt zich uit drukkelijk tot het vervangen van dakbe dekking en beschot (meestal golfplaten) van asbestcement. Soms bouwvergunning nodig Indien het gekozen nieuwe dak door materiaal erj/of kleur afwijkt van het oude dak, dient de eigenaar een bouw vergunning aan te vragen. ICosten Tijdens de Actie Bouwasbest worden twee tarieven gehanteerd: een voor leden van de WLTO en een voor niet- leden. Een inventarisatie van het asbest is bij de prijs inbegrepen, als daarna de opdracht tot verwijdering daadwerkelijk volgt. Anders wordt 150,00 in reke ning gebracht. Men ontvangt hiervoor een beknopt inventarisatierapport, dat wordt opgesteld door een deskundig bureau. Informatie Uitgebreide informatie over de Actie Bouwasbest vindt u in de actiebrochure die verkrijgbaar is in het gemeentehuis. Bij de brochure zijn een prijslijst (met de verschillende tarieven) en een aanmel dingsformulier toegevoegd. Warmeer de brochure niet al uw vragen beant woordt, kunt u terecht bij de WLTO- InfoUjn: 023-5162360. Gratis afvoer van asbest voor particlieren. Middelhamis is een gezellige en aan- trekkeUjke plaats gelegen aan het HaringvUet met veel actieve water sporters die de jachthavens gebruiken als uitvalsbasis voor zeiltochten Ln de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wateren. Tevens wordt Middelharnis geduren de het seizoen steeds drukker bezocht door passanten. Gevolg hiervan is, dat er spanning ontstaat tussen vraag en aanbod van de ligplaatscapaciteit. In verband hiermee worden nog dit jaar de aanlegmogelijkheden voor passan ten uitgebreid. Een en ander wordt mede mogelijk gemaakt door een subsidie van de Stichting Recreatietoervaart Neder land. (met aanvullingen op het vorige artikel) Inwoners van de gemeente Middel hamis hebben de mogelijkheid om rechtstreeks invloed uit te oefenen op raadsvergaderingen. En wel door het mogen toespreken van de raadsleden in een raadsvergade ring direct nadat de voorzitter de raadsvergadering heeft geopend Onderwerpen Men kan inspreken over onderwerpen die op de agenda van de vergadering vermeld staan, maar ook over andere onderwer pen. Het woord kan echter niet gevoerd worden over een besluit van het gemeen- tebesmur waartegen bezwaar of beroep bij de rechter mogelijk is. Ook over benoemingen, keuzen, voordrachten of aanbevelingen van personen is geen spreekrecht mogelijk. Hetzelfde geldt als er een klacht kan of kon worden inge diend over de wijze waarop een beswurs- orgaan zich heeft gedragen (Algemene wet bestuursrecht art. 9.1). Spreektijd De spreektijd is in beginsel maximaal vijf minuten per beurt. De totale spreektijd is gesteld op maximaal 30 minuten. Per ver gadering komt dat dus neer op maximaal zes sprekers. Als meer burgers het woord willen voeren, verdeelt de voorzitter de beschikbare spreektijd van 30 minuten naar evenredigheid. In bijzondere geval len kan de voorzitter ook afwijken van de maximale spreektijd. Behandeling Doorgaans geeft de voorzitter de sprekers het woord in volgorde van aanmelding. Vervolgens doet de voorzitter of een raadslid een voorstel over de behandeling van hetgeen de inspreker naar voren heeft gebracht. Daarbij mogen raadsleden de spreker om verduide lijking vragen als de voorzitter daar toe stemming voor geeft. Aanmelden Burgers die hun advie zen, grieven, op- of aanmerkingen kenbaar willen maken, kunnen dit doen door mid del van een schriftelijke of mondelinge kennisgeving aan de raadsgriffler, mevrouw P. Berrevoets-Ringelberg. Zij is bereikbaar op maandag en woensdag via telefooimummer 0187-475555. Het is de bedoeling dat insprekers ten minste 48 uur voor aanvang van de raadsvergadering hun naam, adres en telefoonnummer doorge ven én in het kort uiüeggen over welk onderwerp zij het woord willen voeren. Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelharnis 6

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9