LITIE 0900-8844 Vanaf 1 september maandelijkse sirenetest Paalzitten en Rommelmarkt in Oude-Tonge Concert 'Apollo' met Politie Dameskoor Nieuw seizoen 'De Lof- stem' Middelharnis Jongen na val in sloot met crossmotor gewond "^i<.'^A'^ Inbraak timmerbedrijf Ambulancepersoneel zet dronken Duitse automobilist aan de kant Aanrijding met letsel Snelheidscontroles Dinsdag 26 augustus 2003 ^^^jSiÉBiëliS^ang <t Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee OOLTGENSPLAAT - Vrijdagmorgen, rond drie uur, werd ingebroken in een tim merbedrijf aan de Dorpsweg. Na het force ren van de voordeur van de winkel werd deze, evenals de werkplaats en een kantoor, doorzocht. De eigenaar van het bedrijf, die net als de politie reageerde op het inbraak- alarm dat afging, constateerde dat er voor alsnog niets door de inbrekers was wegge nomen. GOEDEREEDE - Donderdagavond rond acht uur zette ambulancepersoneel, dat in een ziekenwagen reed op de Vissersweg, een daar in zijn auto rijdende 49-jarige Duitse automobilist aan de kant, die nogal slinge rend met zijn auto over de weg ging. Toen politiemensen even later ter plaatse kwamen bleek dat de betrokken Duitser veel te diep in het glas had gekeken en behoorlijk onder invloed van alcohol verkeerde. Na overieg met een Officier van Justitie werd hem een boete van 1.000 euro opge legd. Omdat de man niet direct kon betalen werd, tot het moment dat de boete in zijn geheel door hem is betaald, zijn rijbewijs ingenomen. OUDDORP - Donderdagmiddag, rond half zes, liep op de Broekweg een fietsende 82- jarige vrouw uit Ouddorp een gebroken heup op, toen zij werd aangereden door een auto, bestuurd door een 27-jarige man uit Oud dorp. De bejaarde vrouw reed op haar fiets op de Broekweg en sloeg plotseling linksaf de Diepenhorst op. De automobilist ion daarbij een aanrijding niet meer voorkomen. Het slachtoffer werd door GGD-personeel vervoerd naar het Dcaziaziekenhuis in Rot terdam. GOEREE-OVERFLAKKEE - Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeers handhaving) hield donderdagmorgen en -middag radarsnelheidscontroles op de Oos terweg in Ouddorp, Staakweg in Dirksland, Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan 't Haringvliet en Vissersweg in Goedereede. Tussen half acht en half tien werd in beide rijrichtingen gecontroleerd op de Ooster weg. Hier namen 45 van de 245 passerende automobilisten het niet zo nauw met de 50 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 79 km/uur. Op de Staakweg, waar tussen kwart voor elf en half twaalf werd gecontroleerd, overschreden 21 van de 167 langs de radarwagen rijdende automobilis ten de maximumsnelheid van 60 km/uur. Hoogst gemeten snelheid: 82 km/uur. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk, waar tus sen half vier en kwart voor zes werd gecon troleerd, hadden 61 van de 830 passerende automobilisten maling aan de daar geldende maximumsnelheid van 50 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 km/uur. Tussen kwart voor vier en half zes flitste de snelheidsradar op de Vissersweg 70 van de 365 langsrijdende automobilisten. Hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 104 km/uur, in plaats van '60'. Op zaterdag 4 oktober zal er een concert van Gemengde zangvereniging 'ApoUo' uit Nieuwe Tonge worden gehouden aan dit concert werkt het Politie Dameskoor 'Pro ces-Vocaal' uit Rotterdam mee. Het concert wordt gehouden in 'Ons Dorps huis' te Nieuwe Tonge. Deze twee koren zullen een leuke muzikale avond verzorgen vol afwisseling. De zaal gaat open om 19.15 uur en het con cert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is 5,00. U kunt nu reeds kaarten bestellen via tel.nr. 0187-651836 of 0187-651605 of 0187- 641480. Zangvereniging 'De Lofstem' uit Middel harnis, hoopt op dinsdag 9 september weer te beginnen met de repetities. "Wij zijn een eenvoudig koor en zingen eenvoudige muziek", aldus het bestuur. Het repertoire bestaat uit vierstenmiige psalmen en liede ren van de dichter Johannes Hazeu (1756- 1835). Deze worden gezongen zoals de voorouders dit generaties lang ook deden. Er wordt gerepeteerd in het verenigingsge bouw van de Gereformeerde Gemeente, Chirstiaan de Vrieslaan 40 in Middelharnis. Meer info bij de secretaris: J.C. Troost jr.: 0187 480710. De sirenes zullen vanaf maandag 1 september om 12.00 uur maandelijks luid worden getest. Voortaan zal op elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur de sirenes te horen zijn in onze gemeenten. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Konink rijksrelaties (BZK) heeft besloten om deze maandelijkse luide test in te voe ren. Het eenmaal per jaar luid testen van de sirene bleek niet genoeg om de herkenning van het alarmsignaal onder de aandacht van de burger te houden. De staatssecretaris heeft op 10 april besloten om de nationale jaarlijkse sirenetest te laten vervallen. Daarmee verviel ook de jaarlijkse luide sirenetest van dit jaar op 4 juni 2003. Aanleiding voor dit besluit was de oorlog in Irak en de onrustige internationale situatie en daaruit voortvloeiend het feit dat het loei en van de sirenes te veel maatschappelijke onrust zou veroorzaken. Daarnaast is besloten om het 'oude' systeem van maandelijks luid testen weer in te voe ren. Het maandelijks luid testen van de sire nes zal ook weer in onze gemeente als van ouds op de eerste maandag van de maand om 12.00 uur plaatsvinden. Dit gaat maandag 1 september van start. De sirenes zullen een maal gaan; de tijdsduur van deze test is 1 minuut en 26 seconden. Bij een echte waar schuwing zal de sirene in een cyclus van driemaal 1 en minuut en 26 seconden gaan. Dit is dus anders dan tijdens de maandelijk se luide test. U kunt zich misschien de luide sirenetesten van vroeger op de eerste maandag van de maand met de zogenaamde BB-sirenes (Bescherming Bevolking) herirmeren. Met het nieuwe digitale sirenestelsel was het niet meer nodig om elke maand luid te testen, deze konden ook geluidloos getest worden. In verband met de herkenning en attentie waarde van de sirene, is toch besloten om weer maandelijks te gaan testen. Dit kan worden geconcludeerd uit verschillende onderzoeken naar aanleiding van incidenten en rampen en onderzoeken die zijn uitge voerd door het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK). Er zal rond 21 augustus door BZK ter onder steuning van de maandelijkse luide test van het sirenestelsel worden gestart met een lan delijke voorlichtingscampagne en het basis scenario op de TV via postbus 51 en de radio. Deze campagne duurt een week en zal gedurende vier maanden worden herhaald in de week voorafgaande van het testen. Voor vragen omtrent het sirenestelsel, het basisscenario en gerelateerde onderwerpen kunt u contact opnemen met uw gemeente. Op 29 augustus om 14.00 uur starten de acht paalzitters. Zij hopen dit 24 uur lang vol te houden. Jong en oud doen mee. Wie van u herkent van deze sportievelingen een wet houder van de gemeente Oostflakkee? Onder het genot van een bakje koffie met cake of een broodje hamburger kunt u zien hoe zij het paalzitten volhouden. Op 30 augustus start om 9.00 uur de verko ping op de rommelmarkt. U kunt tot 16.00 uur terecht voor de gebruikelijke 'rommel' maar bijvoorbeeld ook voor groenten, kaas en bloemen. Door de verkoping van patat, vis, poffertjes, limonade, koffie met cake en ijs wordt de inwendige mens niet vergeten. De kinderen kunnen zich vermaken op de trampoline, met skelter pooling of door het slaan op marsrepen. De Creaclub is weer aanwezig met leuke creaties voor het interi eur. Test uw vaardigheden in de schiettent of train uw hersens met schaken of dammen. Voor deze en nog veel meer activiteiten kunt u terecht in de Kerkring bij de Ned. Herv. Kerk. U komt toch ook? DIRKSLAND - Zaterdagmiddag omstreeks kwart over twee raakte op de Ovenkeetweg een 14-jarige jongen uit Melissant gewond, nadat hij met zijn crossmotor in een sloot was gereden. Het slachtoffer was in de bocht de macht over stuur verloren, waarna hij met zijn crossmotor in de sloot terecht kwam. Als gevolg van de klap, raakte de jongen buiten bewustzijn. Een 18-jarige man uit Melissant en een 50-jarige vrouw uit Oud dorp haalden het slachtoffer, dat veel water binnen had gekregen, uit de sloot. Hij werd, met nog onbekend letsel, door GGD-perso neel vervoerd naar het Dcaziaziekenhuis in Rotterdam. De loop is weer gelopen Goed voor 107 kilometers wandelen, hadden 74!» deelnemers zich aangemeld om in ieder geval deel te nemen aan de start van de 14e Omloop van Goeree-Over- flakkee, die afgelopen vrijdag en zaterdag werd gehouden. De tocht over bui tendijken, stranden en gedeeltelijk door natuurgebieden die normaal gesproken voor het publiek gesloten zijn. Onder de deelnemers waren welgeteld 680 indi viduele lopers en 69 lopers in team (estafette) verband. Dat aantal was weer hoger dan het deelnemersaantal van vorig jaar, al hebben er in het verleden best nóg meer meegedaan. Nadat om 19.00 uur het startschot klonk - traditie getrouw werkte het blaffertje weer niet meteen, zette de wandelaars massa zich weer in beweging vanaf de Voorstraat te Ooltgensplaat, om de uitdaging waarvoor ze "a" had den gezegd, ook de rest van het alfabet op te gaan zeggen. Zonder incidenten is deze non-stop mars weer verlopen, zij het dan dat in totaal 232 deelnemers hebben afge haakt. Anders gezegd: 444 individuele lopers en 69 estafettelopers hebben de tocht wél tot het einde toe volbracht. Om tien over half elf bereikte de eerste loper de finish in Ooltgensplaat al. De laatste kwam 20 minuten na 'sluitingstijd' binnen - dus nadat 24 uren na de start verstreken waren, maar hij werd vanwege zijn prestatie toch nog 'bin nengelaten'. Op de foto's wat impressies van de happening. Aan de omloop worden j aarlijks één of meerdere goede doelen verbonden, waarvoor de lopers zich kunnen laten sponsoren - dit jaar de 'Doe een Wens Stichting Nederland' en 'Doorlopend herinneren '53'. Het laatstgenoemde 'goede doel' is een initiatief van de stichting Omloop Goeree-Overflakkee om in samenwerking met het waterschap Goe- ree-Overflakkee om - geïnspireerd uit de nationale herdenking van de watersnoodramp te komen tot een markering van de voortdurende strijd op het eiland tegen het omrin gende water. Daarover volgt ongetwijfeld meer nieuws.(foto's: persbuw Fiakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1