Vakantie Bijbel Club Nieuwe Tonge Vier dagen liuttendorp in Ooitgensplaat groot succes EiifuncBn-niEuws Kees en Willy Marls exposeren tot 15 september In ^Theetuin de Bongerd' In Herkingen, Cursus Shantala Ba by massage Uitslagen Manege Oostmoer Excelsior heirat repetities Nat. Inkorfcentrum De Reisduif te Sommelsdijk Wat hebben de jongelui weer genoten met de bouw van hun huttendorp achter park 'Ventjager' te Ooitgens plaat. Van dinsdag tot en met vrijdag vorige week kon men vanaf het Steiger de bouwwerken zien groeien en ook de afbraak op vrijdagmiddag zien gebeuren. Vrij dagavond was er een groots vreugdevuur en daarmede was de pret voor 2003 weer voorbij. Een gespreksgroep voor ouders van zuigelingen Ophalen oud papier Nieuwe Tonge Cursus Leren masseren P.V. De Reisduif te Sommelsdijk Hou ie van zingen? Laat dan je stem horen! PAGINA 5 DINSDAG 19 AUGUSTUS 2003 Kees Mans schildert verschillende onderwerpen, o.a. zeegezichten, land schappen, dorpsgezichten, stillevens, met kleuren uit het impressionisme. Door herkenbare situaties weer te geven zijn de schilderijen een goede tegenhanger voor de vele abstracte schilderijen. Maris heeft zijn opleiding genoten aan de Vrije Aca demie te Sassenheim bij Rudolf Smeets. Eerder exposeerde hij in Sassenheim en Hoofddorp. Willy Maris is haar creatieve ontdek kingstocht begonnen met klei, daarna kwam aansluitend boetseren in was en afgieten in brons. Allemaal technieken, waarbij fouten te herstellen zijn: een beetje erbij, weer wat eraf. Steen vraagt een andere benadering: onderzoeken wat er in de steen zit en pro beren dit er door wegnemen uit te halen. De oorspronkelijke vorm van de steen is bepalend voor het eindproduct. Een stuk steen dat eenmaal weggeslepen is komt nooit meer terug... Zo ontstaat er een variatie aan vormen, abstract of met eni ge verwantschap met bestaande figuren, afhankelijk van wat de steen dicteert. Heerlijk even ontspannen bezig zijn met uw baby. Even afstand nemen van de dagelijkse bezigheden. Dat kan tijdens de cursus Shan tala Babymassage. Tijdens deze cursus leert u ritmische massa getechnieken die u oefent met uw eigen baby. Dit werkt zeer ontspannend, zowel voor het kind als voor de ouder/verzorger. Behalve het masseren, komen er veel onder- Vlucht naar Egypte. In Theetuin 'de Bongerd', Molendijk 65, Herkingen, geopend van 10.30 tot 22.30 uur, dagelijks behalve donderdags. werpen aan bod die te maken hebben met de relatie tussen ouder en kind, zoals de omgang met huilbaby's, de veranderde thuissituatie en het bevorderen van een opti maal herstel van het lichaam van de vrouw. Startdatum: Aantal bijeenkomsten: 6. 30 september 2003. Tijd: Plaats: 09.15 tot 11.15 uur. Middelhamis. Voor meer informatie over de inhoud, data en aanmelding kunt u bellen met Gezond heid Service Tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer (0181) 626226. Uitslag wedvlucht vanuit Bergerac d.d. 15 augustus 2003. Los: 11.30. Deelnemers: 13 Duiven: 154. Weer: Helder, Noord oosten wind. KleynC.Jr. 1 6 8 12 13 14 15 21 30 31 32 36; Melissant en Zoon M. 2 5 20 22 33 34; Nimwegen, M. A. van 3 16 39;SpuyAry4 18 23 27 35; Akershoek Comb., 7 11 17 28 37; Appel Vis van Heemst 9; Mijs Quaedvlieg, 10 19 24 26; Maliepaard, D. 25; Koese F., 29; Hamee- teman, W.H. 38. Uitslag van de dressuurwedstrijd voor paarden, gehouden op zaterdag 16 augustus in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan 't Haringvliet. Voor de F proeven dient een minimum aantal punten behaald te worden van 210 en voor de overige proeven minimaal 140 punten. Proef Fl a. Rosa Rietveld, Caroline, 217 pnt; Carola v.d. Berg, Maistro, 213 pnt; Adrie Mierop, Sjappeloep, 206 pnt. Proef Fl b. Adrie Mierop, Sjappeloep, 214 pnt; Rosa Rietveld, Caroline, 209 pnt; Caro la v.d. Berg, Maistro, 205 pnt. Proef F 2a. Dayenne Ooms, Debbie, 211 pnt. Proef F 2b. Dayenne Ooms, Debbie, 212 pnt. Proef B7. Anja Mierop, Carens, 155 pnt. Proef BS. Anja Mierop, Carens, 158 pnt; Myra Lugthart, Amigo, 153 pnt; Linda Bal, Pearl, 151 pnt. Proef B9. Myra Lugthart, Amigo, 156 pnt; Linda Bal, Pearl, 152 pnt. Proef B10. Kimberley v.d. Leeden, Stanley, 155 pnt. Proef LI 15. Juliette Kamp, Amber, 157 pnt. Proef LI 16. Juliette Kamp, Amber, 152 pnt. Proef L2 20. Stephanie Flierman, Lismar, 148 pnt; Kanna Hendrücx, Debbie, 147 pnt. Proef L2 21. Stephanie Flierman, Lismar, 154 pnt; Karina Hendriks, Debbie, 151 pnt. De Vakantie Bijbel Club in Nieuwe Tonge is alweer voorbij! Het waren volgens de organisatie "twee ontzettend leuke, gezellige en leerzame dagen". "Er zijn geen ongelukken gebeurd: we waren deze twee dagen veilig bij elkaar. Veilig op reis.Onze levensreis gaat nu weer verder. Ben je ook veilig op die reis? De Heere kan en wil jou ook op die reis veilig leiden. In het boekje 'Kind en Evangelie', wat uitgedeeld werd staan de verhalen over Ruth. Mooi om nog eens na te lezen, en ga nog eens lekker zitten puzzelen. We zien jullie graag op de zondagsschool, op D.V. 24 augustus om 14.00 uur in Elim", aldus de organisatoren van de Vakantie Bijbel Club. De pannenkoekbaksters, sjouwers, hulpmeiden, moeders en iedereen die heeft meegewerkt worden hartelijk bedankt! Ongeveer honderd jongens en meisjes zijn vier dagen intens bezig geweest om er wat moois van te maken, de warmte werd op de koop toe genomen. Er werd door de organisatie voor veel fris en andere eetwaren gezorgd en met hulp van veel ouderen ging het werk gestaag door. De plaatselijke brandweer was vanzelf ook van de partij. Dinsdagmiddag organiseerde het korps spelletjes en woensdag avond genoot de jeugd van het schuimbad op het terrein van het 'het dorp'. Vrijdagavond was er nog veel meer jeugd van de par tij, die met de aanwezige ouderen (en dat waren er heel wat) de grote berg hout in vlammen zag opgaan. Dit evenement gebeurde undc. Je sUikic IciJing \aii hel brandweerkorps, dat de zaak goed in handen hield. Zo kwam er een einde aan alle gebouwde villa's, schuren en andere bouwwerken, waaronder zelfs een vliegtuig, die onder een tropische zon deze vier dagen zijn verrezen. Con stant waren hier honderd kinderen van ongeveer vier tot en met dertien jaar aan bezig geweest. Het is naar schatting vijfentwintig jaar gelden dat het eerste dorp werd gebouwd. Begonnen aan de Kaai, achter dorp, verhuisde men naar het Boomgaardpad/Pr. Bemhardstraat (nu 't Meulentje), vervolgens naar de Langeweg (nu de Lindenlaan) en bij gebrek aan een goede locatie was er ongeveer tien jaar geen huttendorp. Vijfjaar geleden werd de draad weer opgepakt op het terrein dat nu nog in gebruik is. Men is veel dank verschuldigd aan de organisatie, de sponsors en de eigenaar van het terrein, waardoor dit jaarlijkse evenement weer mogelijk is. De leden van de brandweer worden daar van harte bij ingesloten. Meer over het huttendorp kan gevonden worden op de site: www.ooltgensplaatonline.tk. De geboorte van een baby brengt veel veran deringen met zich mee. Veel ouders zitten met dezelfde vragen zoals: hoe leg ik contact met mijn baby? Kun je een baby al verwen nen? Waarom huilt een baby? Wat doe ik met al die goed bedoelde adviezen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijk antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeüng om. Daarnaast is het leuk om over kinderen te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. Startdatum: Aantal bijeenkomsten: Tijd: Plaats: 17 september 2003. 4. 09.30 tot 11.30 uur. Middelhamis. Voor meer informatie over de inhoud, data en aanmelding kunt u bellen met Gezond heid Service Tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer (0181) 626226. Morgen, woensdag 20 augustus, zal in Nieu we Tonge het oud papier weer worden opge haald. Wilt u het papier vóór 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten? Heerlijk wegdromen. Ervoor zorgen dat een ander zich eens helemaal ontspant. Dat kan tijdens de cursus 'Leren Masseren'. Gedu rende deze cursus leert u op een verantwoor de wijze de kuit, rug, nek en schouders te masseren. Voordat u begint met masseren wordt in een theoretisch gedeelte de opbouw van deze lichaamsdelen uitgelegd. Behalve dat een massage prettig is, wordt de stofwis seling gestimuleerd, blijft het lichaam in een goede conditie en is de kans op blessures Ideiner. De cursus is bedoeld voor mensen zonder gezondheidsklachten of -problemen. Startdatum: 16 september 2003. Aantal bijeenkomsten: 10. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Plaats: Nieuwe Tonge. Voor meer informatie over de inhoud, data en aanmelding kunt u bellen met Gezond heid Service Tijdens werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur op nummer (0181) 626226. Uitslag wedvlucht vanuit Bergerac d.d. 15 augustus 2003. Los: 11.30. Deelnemers: 7 Duiven: 98. Weer: Helder noord-oosten wind. C.Kleijnjr. 1 3 4 7 8 9 10 13 17 18 19 20 25; M. A, van Nimwe gen 2 11 21; Appel Vis van Heemst 5 23; Mijs Quaedvlieg 6 12 14 16;D.Maliep- aard 15; P.van den Boogert 22 24. Advendo' is een Christelijk Gemengd zang koor in Nieuwe Tonge, waarvan dinsdag 26 augustus a.s. het nieuwe seizoen weer begint. Elke dinsdagavond, van 20.00-22.00 uur wordt gerepeteerd in hervormd vereni gingsgebouw 'Elim' aan de Zuiddijk te Nieuwe Tonge. Er worden psalmen en gees telijke liederen gezongen, die ten gehore worden gebracht in verzorgings- en bejaar denhuizen. Ook worden uitvoeringen in ker ken gegeven, met medewerking van andere koren. Bent u geïnteresseerd? Kom dan eens een avond luisteren. Nadere informatie kunt u krijgen bij de secretaris van 'Advendo', mevr. N. Bolle, tel.: 0187-652560. Het gemengd koor Excelsior te Dirksland hervat op 20 augustus haar repetities. Het koor repeteert momenteel in sporthal 'De Gooye' van 20.00 tot 22.15 uur, het reper toire bestaat onder meer uit musical en ora torium. Voor het komende seizoen staan er diverse concerten op het programma, zoals een benefietconcert ten bate van hospice Calando op 21 november. Zingt u graag? Kom dan eens luisteren of neem contact op het met het secretariaat: 0187 602315. -29- "Mag ik ze een week mee hebben?" vraagt hij zacht. Ze kijkt hem verwonderd aan. Wat moetje ermee? leest hij uit haar blik. "Ik mag toch wel een schilderij van mijn vader en moe der hebben?" vraagt hij dan. Ze knikt en pakt twee witte doeken uit de kast. Daar wikkelt ze één voor één de schilderijen in. Dan neemt ze een grote, witte zak, waar ze de schilderijen instopt. Zeer binnenkort weet hij wie zijn vader is. Van avond, voordat hij vertrekt, moet zijn moeder hem het adres geven. Eerder zal hij niet gaan. Nu zal hij er niet om vragen. Moeder moet even tot rust komen. Aan tafel wordt die avond niet gesproken. Hun gemoed is te vol. Ook het eten wordt nauweüjks aan geraakt. Buiten is het dmkkend warm. "Er komt vast onweer", merkt zijn moeder op. "Ik kan wel tot morgenochtend blijven", stelt hij voor. Hij \veet, dat ze er bang voor is. Ze zegt niet, dat het niet hoeft. In de verte klinkt zacht geronmiel, dat al snel overgaat in zwaardere slagen. Het lichten is niet van de lucht af. Ook de slagen komen in snel tempo achter elkaar. "Ging het maar regenen", verzucht zijn moeder. "Dan zakt de bui meestal weer." Haar gezicht steekt wit tegen de schemering. Hij weet, dat ze er een hekel aan heeft dat het licht aan is, als het onweert. Daarom doet hij het niet aan. Zijn gedachten zijn bij de bewogen middag. Een harde slag haalt hem uit zijn gepeins. "Dat was dichtbij", zegt zijn moeder. Hij is blij, dat hij thuisgebleven is voor haar. Ze heeft vandaag toch al zo veel moeten verwerken. Pas na uren wordt het onweer minder. Dan knipt hij het licht aan en gaat een kop koffie voor zijn moeder en zichzelf klaar maken. "Wilt u ondertussen het adres opzoeken van mijn vader?" vraagt hij, als hij naar de keuken loopt. Hij ziet, dat ze schrikt. "U hoeft er niet over in te zitten, moeder. Ik wil m'n vader alleen zo graag éénmaal ontmoeten. U bent altijd goed voor me geweest. Bc zal u nooit in de steek laten, maar ik moet hem één keer zien en spreken. Dat zal genoeg voor me zijn." Hij ziet de tranen in haar ogen en dat ontroert hem. Vlug streeh hij liefkozend haar wang. "Moeder!" Dan vlucht hij naar de keuken. Op zijn netvües staat een man met donkere, trouwe ogen. Hij zal daar nooit meer uitgewist worden. Als een dronken iemand loopt ze naar het atelier. Van het ouderwetse bureautje trekt ze een laatje naar voren. Daar ligt een envelop in met een brief. Ze haalt de brief uit de envelop en leest en herleest. Dan schreit ze. Ze is hem nooit vergeten! Ze pakt een blaadje van het bureau en wil het adres dat achterop de envelop staat, overschrijven, maar het lukt niet. Pas na vijf minuten is ze m staat het adres neer te schrijven, al is het met een beverig handschrift. Eindelijk is het dan zover gekomen en hoewel ze er altijd voor gevreesd heeft, voelt ze zich aan de ande re kant opgelucht. Het kind heeft recht op de vader en de vader heeft recht op het kind. Haar zoon zal haar ook niet verachten om datgene wat gebeurd is met hem die ze beminde, maar wat verkeerd geweest is en waar zé haar leven lang voor heeft moeten boe ten. Als ze binnenkomt staat de koffie koud te worden. Ze legt het briefje naast zijn kopje. HOOFDSTUK 15 Het is drukkend warm. Geen zuchtje wind wordt er waargenomen. Mens en dier zuchten onder de hitte, die als een deken over hen heen ligt. "Een bui zou verademing brengen", zegt Frederik tegen Toke. Ze knikt en kijkt bezorgd naar haar zwager, die stil op de tuinbank voor zich heen zit te staren. "De zal nog een glas vruchtensap halen", zegt ze. "Een mens moet veel drinken met zulke dagen." Even later komt ze terug met een houten blad, waarop drie hoge glazen staan met helderrood sap erin. "Dat smaakt", zegt Frederik waarderend. Willem beaamt het, maar zegt verder niets. "Ik ga maar even naar m'n huisje", zegt hij, als het glas leeg is. Toch staat hij niet meteen op. "Je kunt beter naar bed gaan", zou Toke willen zeggen, maar ze beheerst zich. Willem is een volwassen persoon, die moet ze niet als een klein kind bedillen. Maar ze zit wel over hem in. Hij heeft zo'n grauwe kleur. Willem wankelt, als hij opstaat. Frederik grijpt hem nog net. "De zou maar naar boven gaan, Willem. Daar is het koel", zegt hij. "Je hebt waarschijnhjk last van de hit te." Willem kijkt hem even aan en dan weet Frederik, dat het niet de hitte is die hem parten speelt. "Zal ik vragen of de dokter langs komt?" vraagt hij. "Nee, hier helpt geen dokter tegen", antwoordt Wil lem. Nachten heeft hij slapeloos doorgebracht. Hoe het komt, weet hij niet, maar zijn gedachten zijn de laatste tijd steeds daarginds. Daar waar de fout gemaakt is en ook hersteld moet worden. Maar niet aUeen daar. Bovenal bij God. Die hij eenmaal zal moeten ontmoe ten, wie weet hoe spoedig. En hij kan God niet ont moeten met enkel zonde en enkel schuld. Hij haalt nog net zijn kamertje. Dan laat hij zich voor zijn bed op z'n knieën vallen. Na een tijdje is de Ucha- meUjke benauwdheid wat afgezakt. Misschien is het toch beter, dat morgen de dokter hem eens onderzoekt. Maar de geestelijke benauwdheid wijkt niet. Hij staat wankelend op en laat zich met kleren en al op bed vallen. Dan vouwt hij weer zijn handen, maar hij kan geen gebed vormen, hoe benauwd het ook is. Hij valt in een lichte slaap, waaruit hij met een schok wakker wordt. Even moet hij denken, hoe hij hier komt. Dan weet hij het weer. Hij komt overeind, maar voelt zich weer duizelig worden. Hij kan niet op zijn knieën komen, maar moet zo de Heere aanroepen. Aanroepen om ontferming. "O God, wees mij, de zondaar, genadig en denk aan die anderen. Om Christus' wil. Amen." Meer woorden kan hij niet vormen en meer woorden behoeft hij niet te zeggen. Deze woorden krijgt hij, moet hij uitspreken en dit gebed wil God verhoren. Met kracht komen de woorden: 'De heb u liefgehad met een eeuwige üefde en daarom heb De u getrokken met koorden van goedertierenheid.' Dan zinkt Wülem weg van verwondering en aanbid ding. Beneden zitten Frederik en Toke op de tuinbank. Zij zwijgen. "Willem heeft het moeilijk", zegt Toke. "En geen mens kan hem helpen." Nee, schudt Frederik. Meer niet. Maar zijn gedachten zijn bij zijn oudere broer. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5