LITIE Lichtjes fietsteer weer overweldigend succes! fcL* d r #4 1^^ *M '1 Twee doden, vijf gewonden en ravage op N57 nabij Goedereede waar de radio blijft staan en de lopers rond gaan 0900-8844 www.buijze.nl 52*32 rt-B Zwemmer gered door Ouddorpse strandwachten ..-' •'^c Fiets- en speldag Surfers en sportvisbootie in de moeilijkheden kievit warmte Kinderen zoek, liulpverleners in actie Opiiaien oud papier iVleiissant 'Com nu met sangii' liervat koorrepetities "êJ ^Hp^ tMJ t Aardappeldemodag in Westmaas in Oude Tonge Ook te beluisteren via het internet! Meisje gewond door kitesurfer Inbraak bakkerij Inbraak bij twee bedrijven Snellieidscontrole *:JS^m. 1^ M actief in beeld en geluid Dinsdag 19 augustus 2003 76e jaargang nr. 7231 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl(ee OUDDORP - Zaterdagmiddag omstreeks half zes is op het strand bij de Brouwers- dam een 12-jarig meisje uit Krefeld (D) gewond geraakt, toen zij werd geraakt door een kitesurfer. Het meisje lag op het strand toen plotseling een kitesurfer boven op haar landde. Het meisje bleef versuft achter. Zij werd door de GGD met vermoedelijk een lichte her senschudding en een gekneusde schouder voor onderzoek naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. De identiteit van de kitesurfer is nog niet bekend geworden. OOLTGENSPLAAT - Politiepersoneel van het district 'De Eilanden' stelde maan dagmorgen, naar aanleiding van een inbraakmelding, een onderzoek in een bak kerij aan de Dorpsweg in. Onbekenden waren via een deur het pand binnengeko men, waarna een geldbedrag van enkele honderden euro's werd weggenomen. SOMMELSDIJK - Vrijdagmorgen omstreeks kwart voor twee stelde politie personeel van het district De Eilanden, naar aanleiding van een inbraakmelding, een onderzoek in een wassalon aan de West- Krakeelstraat in. Onbekenden hadden de cilinder van een slot afgebroken, waarmee de deur werd geforceerd. Uit het pand werd muntgeld weggenomen. Tien minuten later kregen politiemensen een melding dat was ingebroken in een autobedrijf aan de Dorpsweg. Ook hier was men binnengeko men na het afbreken van het cilinderslot. Uit het bedrijfspand werden, voor zover man kon nagaan, geen goederen weggeno men. STELLENDAM - Personeel van de Ver- keerspohtie (afdeling Verkeershandhaving) hield donderdagmiddag op de Plaatweg een radarsnelheidscontrole. Tussen vief uur en half zes gingen 129 van de in totaal 626 passerende automobilisten op de bon. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 151 km/uur in plaats van '80'. Zaterdagavond 16 augustus was er weer veel werk voor de hulpverleners op het water. De kustwachtpost Ouddorp piepte de bemanning van de Stellendamse redding- boot op om 17.45 uur Er was een kite-surf- er in problemen aan de buitenkant van de Ooster. Bij aankomst van de Prinses Mar griet aldaar was de surfer inmiddels naar de binnenkant gedreven en werd daar door de Ouddorpse reddingboot Griend opgepikt. Er kwam ondertussen wel een bericht binnen van een sportvisbootje met motorstoring tussen de vuurtoren en de werkhaven aan de Brouwersdam. Dit bootje, met 5 personen aan boord, werd door de Stellendamse red dingboot meegenomen en in de werkhaven aan wal gebracht. Onderweg naar haar eigen plek, in de bui- tenhaven van Stellendam, kwam bij de Prin ses Margriet de melding binnen van een surfer, die zoek was bij het autostrarid van Rockanje. Er deden twee bootjes van de red dingsbrigade en één van de brandweer mee aan de zoekactie. Er werd tevens een heli kopter ingeschakeld. De Prinses Margriet vond de surfer en leverde hem af bij het autostrand, waarna de reddingboot weer kon terugkeren naar het eigen station. OUDDORP - Bij strand Noord is afgelo pen donderdagavond een 22 jarige Duitse zwemmer door strandwachten van de red dingsbrigade uit zee gered. De redders, die net terugkeerden van een zwemtraining in zee, werden om 21.30 uur door een Duits meisje gealarmeerd dat twee zwemmers in grote problemen waren. De zwemmers bevonden zich zo'n tweehonderd meter in zee en kregen daar te maken met onder stroom, waardoor nauwelijks of niet meer op eigen kracht het strand bereikt kan wor den. Met het reddingsvoertuig TARO werd naar de opgegeven positie gereden en kreeg men 1 persoon in zicht waarop 4 redders te water gingen. Voor de drenkeling kwam de redding net op tijd, inmiddels was de ande re zwemmer op eigen kracht aan land geko men en meldde zich bij de strandwachten. Met de TARO werd het slachtoffer naar de reeds gearriveerde ambulance vervoerd, die het slachtoffer naar het ziekenhuis in Dirks land bracht. INKOMENS- EN VERMOGENSPLANNING Industrieweg 44 ,3241 MA Middelharnis Tel; <0t87) 482609 E-mail: info@kievitwarmte.j)l www.kievitwannt6.nl Vrijdagmiddag 15 augustus raakten twee kinderen, meisjes van 9 en 14 jaar, zoek op het strand in Ouddorp. Zij waren in en bij het water aan het spelen. Veel hulpverleners kwamen in actie om te zoeken. De reddings brigade, de politie en ook de KNRM. De kustwachtpost Ouddorp piepte de beman ningen van de Griend en Prinses Margriet op om te helpen met zoeken. Bovendien werd er een Orion vliegtuig ingeschakeld. Auto's van de reddingsbrigade en de politie zochten het strand af. Uiteindelijk werden, tot grote opluchting van iedereen, de kinderen op het strand gevonden. De hulpverleners konden weer naar hun eigen station terugkeren, maar zijn al met al geruime tijd in de weer geweest. Morgen, woensdag 20 augustus, wordt het oud papier weer opgehaald voor de Her vormde Gemeente van Melissant. Het opha len begint om 18.00 uur. Wilt u het papier gebundeld langs de weg zetten. OUDE TONGE - Donderdag 21 augustus a.s. hoopt de christelijke gemengde zangver eniging 'Com nu met sangh' te Oude Tonge haar koorrepetities te hervatten, dit onder de zeer deskundige leiding van Mariëlle Kla- vers-Wessels. Mariëlle heeft de conservato riumopleiding gevolgd. Zingt u graag? Dan wordt u van harte uitgenodigd om het koor te komen versterken. De repetities worden donderdagsavonds vanaf acht uur gehouden in verenigingsgebouw 'Diaconia' te Oude Tonge. - 4> "••H Jfc,. *-■ 'te ^-^.^ -■ ;-•• ^■K»», r— i - '- .y— M^ if -■> .-^ - M M M Een byzonder evenement, waaraan vele honderden men sen een onschuldig vermaak beleven én waarmee een goed doel wordt gediend, is in Ouddorp de Lichtjes fietstoer. Afgelopen vrijdag organiseerde VVV Ouddorp aan Zee het voor het derde achtereenvolgende jaar. De opbrengst van het inschrijfgeld voor de fietstocht komt ten goede aan ver zorgingshuis 'de VUedberg' te Ouddorp. Langs een van tevoren vastgestelde route waren de bewoners opge roepen om vrijdagavond 15 augustus hun huis en/of straat van licht jes te voorzien. Vanaf halftien zou dan bij het VW-kantoor, in 't Blaeuwe Huus, een veertien kilometer lange fietstocht starten door de sfeervol verUchte straten, zodat het met recht een 'lichtjes fietsteer' mocht heten. En ook ditmaal bleek de belangstelling groot. Meer dan 1200 fietsers stapten afgelopen vrijdagavond op de fiets en menig huis of straat deelde in het sfeerlicht. Aaneengesloten colon nes van tientallen en tientallen fietsers trokken langs de route en wer den daarbij regelmatig onder applaus of welkomstgeroep ontvangen. Evenals vorig jaar sprong ook nu de Alexanderstraat eruit voor wat betreft de wijze van verlichten. Sprookjesachtig baadde de straat in het sfeeriicht, komend uit honderden jampotjes met waxinelichtjes, of fakkels, lichtslangen, vuurkorven, enz., enz. Vele malen staken de fietsers hier hun uitroepen van verbazing en verwondering dan ook niet onder stoelen of banken. En ook bij de buurtbewoners zat de sfeer er goed in, veelal buiten gezeten in de voortuin of in groepjes op parkeerplaatsjes. Of het ook de bedoeling is dat bij deze gelegenheid kerstbomen op de stoep worden opgestookt is misschien nog even de vraag, maar tien tegen één dat dit Ouddorpse initiatief de gezelligheid van een jaar wisseling op straat overtreft! Tegen vier uur in de nacht van Jl. vrijdag op zaterdag heeft zich op de rijksweg N57 tussen Goedereede en Ouddorp een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarvan twee doden, vijf gewonden en een ravage op de weg het trieste gevolg was. In totaal waren vijf auto's bij het ongeval betrokken. Een 40-jarige bestuurder van een bestelbusje, afkomstig uit Hoog vliet, kwam door nog onbekende oorzaak op de weghelft van het tegemoetkomende verkeer terecht en botste frontaal tegen een Ford Fiesta, bestuurd door een 20-jarige man uit Spijkenisse, die daarbij op slag werd gedood. De twee inzittenden van zijn auto, een 20-jarige en een 22-jarige man, eveneens uit Spijkenisse, raakten ernstig gewond; eerstgenoemde verkeert nog steeds in kritieke toestand. De bestuur der van het bestelbusje werd uit zijn wagen geslingerd en kwam zwaar gewond op het wegdek terecht. Per spoedtransport werd hij overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdam, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. Van een vervolgens achterop komende Volkswagen Golf kon de 20-jarige bestuurster uit Helle- voetsluis een aanrijding met de Ford Fiesta niet meer voorkomen en reed op de reeds op elkaar gebotste wagens in. Ook zij raakte gewond. De bestuurder van een daarop volgende auto wist een uit wijkmanoeuvre te maken, maar botste daarbij frontaal op een tege moetkomende auto. Beide auto's kwamen zo'n dertig meter verder tot stilstand. Ook hiervan raakten de bestuurders gewond - twee man nen uit Spijkenisse van resp. 24 en 33 jaar. Zowel de 20-jarige bestuurster als de bestuurders afkomstig uit Spijkenisse werden per ambulance naar ziekenhuizen in Rotterdam en Spijkenisse gebracht, Eén van hen is inmiddels weer naar huis. Tot tegen zes uur hebben de brandweer van Goedereede en van Oud dorp werk gehad om de slachtoffers uit de autowrakken te halen. Naast vijf ambulances kwam ook het Medisch Mobiel Team, dat overdag per traumahelicopter arriveert, ter plaatse. Tot in het begin van de zaterdagmiddag is de weg in beide richtingen afgesloten geweest. De Technische Ongevallen Dienst heeft een onderzoek ingesteld. Praktijkonderzoek Plant Omge ving B.V. (PPO) en Nedato B.V. orga niseren op 27 augustus van 10.00 tot 20.00 uur een grootschalige Aardap peldemodag op de PPO-locatie in Westmaas (Z-H). Het centrale thema van de dag is 'Mogelijk heden tot sturing van de knolzetting'. Op de locatie zijn 115 demonstratieveldjes ge creëerd die elk een specifieke behandeling hebben gehad die de knolzetting en/of de kwaliteit kan beïnvloeden. De beïnvloeding van de knolzetting is uitgewerkt op het gebied van bemesting, fysiologie, chemie, grondgebonden factoren en bewaring, 's Middags worden in een aantal lezingen de thema's 'Knolzetting in de aardappeheelt' en 'Aardappeheelt in de 21e eeuw' bespro ken. In een speciaal aangelegd rassenveld zijn 24 aardappelrassen van Nedato te be zichtigen. Ook worden verschillende metho den van loofdoding actief gedemonstreerd. In de bedrijfsgebouwen is er een uitgebreide informatiemarkt waar een groot aantal bedrijven uit de aardappelwereld zich pre senteert. Een mechanischatiepark laat een divers assortiment tractoren en werktuigen zien, gericht op de aardappelteelt. Geduren de de dag zal steeds een aardappelrooier actief zijn in een perceel met het aardappel ras Frieslander. De gerooide aardappelen worden via de modernste aardappelloslijnen van Grimme gelost. De tafeiaardappelen worden voorgesorteerd waarbij de boven- en ondermaat in kisten wordt opgevangen en de rest op vrachtauto's wordt geladen. Tijdens de Aardappeldemodag wordt ook het Parapluplan Phytophthora gepresenteerd aan de aardappelsector en formeel gestart. Het plan is een uitbreiding en een verdere verdieping op het lopende Phytophthora onderzoek (o.a. Masterplan Phytophthora) en wordt gefinancierd door LNV. Het Para pluplan bundelt alle Phytopthora onder- zoeksinspanningen binnen Wageningen. COMBI OinOO» WHUreol UW. [0117) 6tl&l! hn 4U7H De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert op woensdag 27 augustus a.s. de jaarlijkse fiets- en speldag voor 50-plussers van Oostflakkee. Vanuit Oude Tonge (Infocentrum) en Acht- huizen ('t Zaaltje) wordt om 9.30 uur naar 't Westerlicht in Den Bommel gefietst, waar koffie gedronken wordt. Vanuit Ooltgens- plaat ('t Centrum) en Den Bommel ('t Wes terlicht) wordt om 9.30 uur naar de Keet in Achthuizen gefietst, waar koffie gedronken wordt (voor het vertrek wordt geen koffie geschonken). Daarna wordt vanuit Den Bommel en Acht huizen via een mooie route naar Oude Ton ge gefietst, 's Middags kan nog een fietsrou te gereden worden. Voor de mensen die wel aan deze dag mee willen doen, maar niet kunnen of willen fiet sen, is er een leuke quiz en een spelprogram- ma. Het is ook mogelijk om 's morgens te fietsen en 's middags mee te doen met het spelprogramma. Na het fietsen en het spelprogramma wordt er 's middags bingo gespeeld. De afsluiting is rond 16.00 uur waarbij wet houder De Vries aanwezig zal zijn om een prijs uit te reiken aan de sportiefste deelne mer van de dag. De kosten bedragen 4,00 inclusief koffie en een broodmaaltijd. U kunt zich aanmelden bij de SWO, tel. 641344. Zoals de luisteraar en de kijker elk jaar gewend waren, zijn Omloop Radio en Omloop TV ook dit jaar weer paraat tijdens de omloop 2003. Omloop Radio wordt dit jaar uitgezonden via de SLOF en de SLOO, zodat u op de vertrouwde frequenties van deze omroepen kimt afstemmen. Bij Omloop Radio zijn slogans en uitdrukkingen geboren die heden ten dage nog gebruikt worden. Zoals 'de monstertocht' of 'achter eUce bocht weer een bocht'Ook dit jaar gaat Omloop Radio er weer voor. Met 3 ploegen in het veld en een ervaren studiobezetting die u samen op de hoogte houden van de belangrijkste zaken rondom de omloop. Aangevuld met het actuele weer van los Broeke in het al jaren geleden bij de Omloop Radio ontstane Omloopjoumaal. Dit jaar wordt een extra dimensie toege voegd aan Omloop Radio. Als eerste op ons eiland kan Omloop Radio ook beluisterd worden via het internet. In samenwerking met de twee lokale omroepen SLOF en SLOO, de stichting Omloop en FlakkeeNet is tijdens de omloop op wwov.omloop.com de gehele uitzending te volgen. Ook Omloop TV gaat extra uitzendingen maken. Woensdag 20 en donderdag 21 augustus zal vanaf 18.00 uur via de Kabel krant Goeree-Overflakkee een uitzending plaatsvinden van ruim een uur. In dit uur wordt aandacht besteed aan het bestuur, aan de mensen van de verzorging, aan de bezem- wagenbezetting en natuurlijk aan enkele lopers en de goede doelen. Evenals vorig jaar wordt tijdens de omloop regelmatig actueel beeldmateriaal uitgezonden. Op de Kabelkrant Goeree-Overflakkee en de radio leest en hoort u de aanvangstijden van de uit zendingen. Tot slot is er ook nog wat te verdienen bij Omloop TV: wie het meest origineel in beeld komt met een shirt van FlakkeeNet (een sponsor van de omloop) maakt kans op een DVD speler! Omloop Radio is te ontvangen via de SLOF FM 105.3 MHz in de ether en FM 107.1 MHz op de kabel, SLOO FM 105.9 MHz in de ether en FM 107.1 MHz op de kabel. Via de Kabelkrant Goeree-Overflakkee, via internet op www.oml6op.com. Omloop TV is te ontvangen via de Kabelkrant Goeree- Overflakkee.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1