BROEM Ensemble Eeuwkant op 'Akkerleeven' Gemeente Oostflakkee ondertekent samenwerkings overeenkomst t.b.v. realisatie winkelcentrum Duits jongetje overleden Toeristenconcert met panfluit en orgel UITNODIGING aan potentiële deelnemers EIIAifCHBrf-IIIEUWS HMwEGEHReclameborden-Autobelettering-Spandoeken-enz... GOEDEREEDE ^^^^^m^^^a^^^^^^^M PAG] VRUDAG 15 AUGUSTUS 2003 ReklalTI® Julianaweg84c-3248 AN-Melissant Tel.: 0187-487557 Mobiel: 0626-368886 OUDDORP - Op strand 't Flaauwe werk heeft zich afgelopen dinsdagmid dag een tragische gebeurtenis voorge daan. Door tot op heden nog onbeken de oorzaak zijn een bijna 6-jarig Duits jongetje verdronken en zijn 10-jarig zusje bijna. Het jongetje, dat in zee was geweest en vermoedelijk onder water is geraakt, raakte buiten bewustzijn. Eén van de omstanders die het zag gebeurden, heeft het kind onmiddellijk uit het water gehaald en startte reanimatie. Dit werk werd overgenomen door een medewerkster van de Ouddorpse Red dingsbrigade, totdat ambulanceperso neel en de traumahelikopter arriveerde. Na reanimatie werd het jongetje door de traumaheli meegenomen naar het Sophiakinderziekenhuis in Rotterdam, waar zijn zusje per ambulance ook naar toe werd gebracht. De toestand van het meisje verbeterde zich, maar van het jongetje bleef het kritiek, totdat het woensdagavond laat in het ziekenhuis overleed. BROUWERSHAVEN - Wegens grote waardering van hun vorige concert wordt morgenavond, zaterdag 16 augus tus, opnieuw in de Grote Kerk te Brou wershaven een toeristenconcert georgani seerd met uitvoerenden Arjan Fryda Huizer. Arjan zal het kerkorgel en de syn thesizer bespelen en Fryda de panfluit. Het vorige toeristenconcert (19 juli) met de musici werd zeer gewaardeerd door de concertbezoekers. Het concert van mor gen zal een brede invuUing krijgen, van improvisaties tot kinderliedjes. Het pro gramma zal natuurlijk enigszins gewij zigd worden zodat bezoekers van het vorige concert ook iets 'nieuws' kunnen beluisteren. Tijdens het concert zullen Arjan en Fryda ook verschillende num mers van de CD ten gehore brengen en zal Arjan zowel op orgel als op piano impro viseren. Iedereen is natuurlijk van harte welkom! Het concert begint om 20.00 uur; de entree bedraagt 3. Voor meer informatie kunt u ook kijken op website www.arjanhuizer.nl. In het kader van het Rond je Kunst en Cultuur in de gemeente Dirksland bren gen leden van het Streek- dracht Ensemble Eeuw- kant - als het niet al te warm is - morgenoch tend, zaterdag 16 augus tus, een bezoekje aan Landgoed 'Akkerleeven', Philipshoofjesweg 9 te Dirksland. Manege 'Stal de Poorte' van Akkerlee ven zorgt voor stijlvol vervoer van Het Feijne Kwartier in het Achter dorp naar Akkerleeven. Johan Nagtegaal ver schijnt rond tien uur op de hoek bij de Rabobank met een antiek rijtuig, waarmee een ritje door het dorp gemaakt wordt op weg naar Akkerleeven. Daar zal een toelichting worden gegeven op de streekdracht van Ensemble Eeuwkant en op de geschiedenis van de boerderij. In Het Feijne Kwartier aan het Achterdorp is het Genealogisch Centrum Goeree- Overflakkee gevestigd. Voor stamboomonderzoek of inlichtingen daarover zijn bezoekers zaterdag 16 augustus welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Jopie, Dieder en Ares Nieuwland uit Dirksland, gefotografeerd bij het Trammuseum in Ouddorp. De Verenigde Verkeers Veiligheid organi satie (3VO) afdeling kring Goeree en Over- flakkee organiseert in samenwerking met RPVGO en de gemeente op ons eiland met steun van de SWO weer een broemdag. De broemdag wordt gehouden op 23 oktober 2003 in 'De Staver', Olympiaweg 32 in Sommelsdijk. Ook deze broemdag staat in het teken van 'Hoe houden wij oudere verkeersdeelnemers zolang mogelijk (veilig) mobiel'. De ervaring heeft geleerd dat dit zeer leerzame ochtenden of midda gen zijn. U maakt een rit met uw eigen auto onder toeziend oog van een speciaal daarvoor opgeleide ritadviseur of adviseuse, mensen die in de dage lijkse praktijk rij-instructeur zijn voor de basisop leiding. Tijdens de rit wordt uw rijgedrag onder de loep genomen en na afloop worden de bevindin gen persoonlijk met u besproken. Aan het einde van de ochtend of middag ontvangt u een BROEMCERTIFICAAT en een boek als naslag werk. Dit boek kunt u thuis nog eens op uw gemak doorlezen. Verder wordt er aandacht besteed aan uw gehoor, gezichtsvermogen en reactievermo gen. Alles wordt op professionele wijze getest. Een zeer belangrijk onderdeel waar ook aandacht aan wordt besteed is de kennis van de verkeersre gels. Er is nogal wat veranderd sinds u uw rijbe wijs gehaald heeft. Denk eens aan de verandering van voorrangsregels, het rijden op rotondes, bromfietsen op de rijbaan, alle bestuurders van rechts voorrang, etc. De broemdag duurt een ochtend of middag en iedereen die 55 jaar of ouder is, in het bezit is van een geldig rijbewijs en een auto kan meedoen. U moet wel woonachtig zijn op Goeree-Overflak- kee. Dankzij financiële steun van de vier gemeenten en het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid in de provincie Zuid-Holland kost de deelname slecht 16,00. De rit is geen verkeersexamen en heeft beslist geen invloed op uw rijbewijs. U krijgt deskundig advies over uw rijgedrag. Voor nadere informatie en om u op te geven kunt u contact opnemen met één van de volgende personen: - dhr. l.C. van der Sluijs, tel. 65 14 48 - mw. D. Koppenaal-Visser, tel. 65 17 73 - dhr. J. de Vries, tel. 60 25 85 - dhr. K. Hameeteman, tel. 68 28 24 LET OP! Het aantal plaatsen is beperkt; vol is vol! OUDE TONGE - De gemeente Oostflakkee en Multicrite- ria Bedrijfshuisvesting B.V. uit Capelle aan den IJssel heb ben afgelopen dinsdag 12 augustus een samenwerkings overeenkomst ondertekend. Met de ondertekening van de overeenkomst hebben de partijen aangegeven een onder linge samenwerking aan te willen gaan voor de ontwikke ling en realisatie van de locatie 'Dabbestraat/Oostdijk e.o.' - het 'Koopplein'. Deze ontwikkeling is gericht op de (her)ontwikkeling en realisatie van een winkelcentrum met daarboven woningen en parkeervoorzieningen op een par keerdek, bovengrondse en ondergrondse infrastructuur, de aanleg van het openbaar gebied en overige voorzieningen binnen het plangebied. De samenwerkingsovereenkomst is gericht op het vastleggen van de wens van partijen om tot bovengenoemde planontwikkeling te komen. In de samenwerkingsovereenkomst worden de hoofdlijnen van de samenwerking vastgelegd, de wijze waarop plannen inhoude lijk zullen worden uitgewerkt en de verantwoordelijkheid van partij- Burgemeester Van Pelt is aan zet om ■jjn handtekening te plaatsen. en aangegeven. De samenwerkingsovereenkomst zal de basis vormen voor een exploitatieovereenkomst tussen partijen ten behoeve van de concrete realisatie van het project. De ondertekening van de samen werkingsovereenkomst is een belangrijke mijlpaal in de ontwikke- Ung van het project. Met de ondertekening geven partijen aan de haal baarheid van het project positief te beoordelen en gezamenlijk de schouders eronder te zullen zetten om tot realisatie over te gaan. Al op 11 juni heeft het gemeentebestuur tijdens een inspraakavond de plannen uitgebreid toegelicht aan directe omwonenden en overige geïnteresseerden. Hoewel er zeker waardering is voor de plannen, waren de omwonenden bezorgd over mogelijke toename van verkeer en de daarmee gepaard gaande overiast. Ook de aantrekkingskracht die een winkelcentrum uitoefent op hangjeugd was een punt van zorg. Het gemeentebestuur neemt deze bezorgdheid zeer serieus en gaat met de opmerkingen aan de slag. Alle reacties die tijdens de inspraak avond en gedurende de inspraakperiode zijn geuit, worden opgeno men in de definitieve ruimtelijke onderbouwing, welke samen met het bouwplan in het derde kwartaal van dit jaar ter visie wordt gelegd. Ook dan kunnen er nog zienswijzen op het plan worden ingediend. GEMEENTE Afkondiging Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat op 7 augustus het volgende besluit in het publicatieblad is opgenomen - 2003/7 Besluit Verordening op de commissie Cultu reel Erfgoed Genoemd besluit heeft betrekking op de instelling van een vaste commissie van advies aan burgemeester en wethouders. Deze commissie adviseert burge meester en wetfiouders over het cultureel erfgoed in de gemeente Goedereede. Het besluit treedt in wer king op 1 september 2003. Het besluit ligt voor een ieder ter inzage op de afde ling Facilitaire Zaken en kan tegen betaling van de kosten in kopie worden verkregen. Bekendinaking verkeersmaatregel "Burgemeester en wetfiouders van voormelde ge meente brengen ter openbare kennis, dat op 29 juli 2003 door hen een verkeersbesluit is genomen. Het gaat dan om de volgende invalidenparkeerplaats in de woonkern Stellendam, die wordt te naam gesteld aan de bewoner van het volgende pand; - Botter 7 te Stellendam. Bovengenoemd verkeersbesluit ligt gedurende de hierna genoemde termijn op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur alsmede ook op donderdagen van 17.00 tot 19.00 uur op de cluster Beheer en Uitvoering van het gemeentehuis ter inza ge. Tegen dit verkeersbesluit staat voor iedere belang hebbende de mogelijkheid open om bij het college van burgemeester en wethouders van Goedereede, Post bus 38, 3253 ZG Ouddorp binnen zes weken na de dag volgende op die van deze bekendmaking op grond van de Algemene wet bestuursrecht een met redenen omkleed bezwaarschrift in te dienen. Daar naast kan een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Rechtbank, p/a Arrondissementsrechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 509513007 BM Rotterdam. Hiervoor is griffierecht verschuldigd. Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 5 augustus 2003 voor: - het plaatsen van een reclamemast op het perceel Provincialeweg 10 te Goedereede; op 6 augustus 2003 voor: het plaatsen van een garage op het perceel Dorps weg 31 te Ouddorp; op 7 augustus 2003 voor: - het plaatsen van een berging op het perceel Molen straat 4 te Goedereede. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 19 augustus 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 27 augustus 2003 in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het qemeentehuis te Goedereede. ^^(iwegWeawKtle, rosiiws 38,3253 B3 OotWorp.' SSfiiBt w«w:gq9cfetWé,i!l lel iOftó] 49.15 80 fex 49 29 24 Ws&S0:^0§MSÊMIÊS0BB^iÈSÊêsêSM0ÊÊ^0^:&0^'^U0^^ ««GEMEENTE ^IDDEIHARN Vergaderingen 11 augustus 2003 commissie algemene bestuurs zaken 12 augustus 2003 commissie ruimtelijke ontwikke ling 13 augustus 2003 oommissie onderwijs en welzijn 18 augustus 2003 commissie financiën 04 september 2003gemeenteraad Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Burgers kunnen gebruik maken van spreekrecht, mits dit tenminste 48 uur tevoren is gemeld aan de griffier. Vergaderstukken liggen één week voor de vergade ring in het gemeentehuis (afd. Interne Zaken) ter inza ge. Voorts kunt u ze raadplegen op de website van de gemeente (www.middelharnis.nl) Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - Zendingscommissie Ned. Hen/. Kerk te Sommelsdijk, St. Joris Doelstraat 4, Sommelsdijk - houden ont bijtkoekactie op 5 en 6 september 2003 (050803) - Reumafonds, dr. J. van Breemenstraat 4, Amsterdam - openbare inzameling van gelden van 15 t/m 20 maart 2004 (050803) - Gemeente Middelharnis, Koningin Julianaweg 45, Middelharnis - plaatsen van een fiels-voetgangers- brug kruising Zandpad/Langeweg/Oostdijk te Mid- delhamis (070803) - Stichting De Samaritaan, Kon. Julianaweg 59, Som melsdijk - organiseren en houden van een bazar op donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 september 2003 in verpleeghuis de Samaritaan te Sommelsdijk (070803) Verleende bouwvergunningen en in relatie daar mee verleende vrijstellingen: - Dhr. B. Prkió en mw. E. van Halteren, Korteweegje 19, NIeuwe-Tonge - veranderen en vergroten van woning en het oprichten van garage (070803) - C. Kievit, Oostdijk 41-43, Sommelsdijk - wijzigen van achtergevel (070803) - H. Kievit, Van Aerssenstraat 29, Sommelsdijk - ver bouwen en vergroten van woning en het vernieuwen van berging (070803) - Stichting Zuidwester, Postbus 16, Middelharnis - ver bouwen van twee woonhuizen Stationsweg 3 en 5 te Middelharnis (070803) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift Indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - Vereniging van Eigenaars Nieuw-Zeeland voor het oprichten van een tuinhuis op het perceel Oostha- vendijk 80 te Middelharnis (06-08-2003). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ■^^'^ii^fe^itó^ï^ïi&iS'^ïMtó ^^^^^^^^^i^^£ GEMEENTE DIRKSLAND Bekendmakingen Algemene wet bestuurs recht Vergaderingen welstandscommissies De eerstvolgende openbare vergadering van de wel standscommissie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op dinsdag 19 augustus 2003 om 10:30 uur in het gemeentehuis te Dirksland. De eerstvolgende openbare vergadering van de regio nale welstandscommissie vindt plaats op woensdag 27 augustus 2003 om 14:00 uur In het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Oost flakkee hebben besloten over te gaan tot instelling van een stopverbod voor een gedeelte gelegen aan de noordoostzijde van de Fordstraat te Oude-Tonge. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende de mogelijkheid open om op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen zes weken na bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Post bus 75, 3255 ZH OUDE-TONGE. Tevens staat voor iedere belanghebbende de moge lijkheid open om binnen bovenvermelde termijn bij de ontvangen van - L. Van den Hil voor het uitbreiden van een schuur op het perceel Marietjespad 31 te Middelharnis (06-08- 2003). Deze publicatie heeft een informatief karakter. De ver melde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daarom nog niet voor Inzage beschikbaar. Voorgenomen bouwvergunningen Burgemeester en wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruim telijke Ordening en artikel 51lid 3 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen aan: - P. van Putten, voor het vernieuwen van een berging op het perceel Binnenweg 54 te Sommelsdijk. Deze bouwaanvraag ligt met ingang van 18 augustus 2003 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen het bouwplan naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, Postbus 13240 AA Middelharnis. Gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens Burgemeester en wethouders hebben op 24 juli 2003 vastgesteld: - de Beheerregeling Gemeentelijke Basisadministra tie persoonsgegevens; - het Reglement voor de gemeentelijke basisadminis tratie. Beide regelingen zijn gepubliceerd in het gemeente blad en zij liggen voor een ieder ter inzage bij het bureau burgerzaken. Zij treden in werking op 1 juli 2003 (met terugwerkende kracht) respectievelijk op de eerste dag na die van de bekendmaking. sjÉrKJsgMSvf;|8,||(ot (2,<fe tl30»Dt t/aS'iji»; v:£ iê^^^^^fls^fts:- voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, sector bestuursrecht. Postbus 509513007 BM ROT TERDAM een verzoek om een voorlopige voorziening in te dienen. Afsluiting gedeelte Kolfweg Oude-Tonge In week 34 wordt gestart met de werkzaamheden om een bergbezinkbassin aan te leggen in de Kolfweg te Oude-Tonge. Tegelijkertijd met deze werkzaamheden wordt de riolering in de Kolfweg vanaf huisnummer 15 tot aan de kruising met de Willemstraat en de Mari niersweg vervangen. Tevens wordt er een nieuw hemelwaterriool aangelegd tussen de Bernhardstraat en de Mariniersweg. De werkzaamheden duren tot en met week 44 of 45. Tijdens deze periode is de Kolfweg in zijn geheel afgesloten voor doorgaand verkeer vanaf de kruising met de Mariniersweg tot aan de kruising met de Bern hardstraat. Wij verontschuldigen ons voor eventuele overlast Aangevraagde vergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om sloopvergunning is ontvangen voor: - het slopen van asbesthoudende dakbedekking op het perceel Korte Tilseweg 4 te Oude-Tonge (ont vangen op 5 augustus 2003 Nadere informatie over de ontvangen aanvraag om sloopvergunning is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvragen kun nen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een reguliere bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van een warenhuis op het perceel Kruisweg 2 te Achthuizen (besluit verzonden 7 augustus 2003). Een sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van een schuur en het venwijderen van asbesthoudende materialen op het perceel 1' Groe ne weg 4 te Oude-Tonge (besluit verzonden 6 augus tus 2003); - het slopen van vier schuren en het verwijderen van asbesthoudende materialen op het perceel Hooidijk 1 te Ooitgensplaat (besluit verzonden 6 augustus 2003); - het slopen van een rookgasafvoer en het venwijde- ren van asbesthoudende materialen op het perceel Beneden Oostdijk 18 te Den Bommel (besluit ver zonden 6 augustus 2003). Met toepassing van hoofdstuk 6 van de gemeentelij ke Bouwverordening is een gebruiksvergunning ver leend voor: - een bijeenkomstgebouw aan het Handelsterrein 1 te Oude-Tonge (besluit verzonden 7 augustus 2003). Nadere informatie over de verleende reguliere bouw vergunning, sloopvergunningen en gebruiksvergun ning is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisves ting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. ■■^■^i^^eiii Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overffakkee N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onvenwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het bes treden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie, delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) kontakt opnemen met de heer J. Stelloo, J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 19 augustus 2003 Tijdstip locatie9:00 uur gemeentehuis Oostflak kee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 27 augustus 2003 Tijdstip locatie14:00-17:00 uur gemeente Tholen gemeentehuis Sint Maartensdijk i^isenïwwwfaan I. Posibüs 75, 3255 ZH Oude-lbnge. iiaiiel: wwwooslflotiee.nl. H (0187] 64 22 00 fm 64 27 93 «Bail: inloêoosfflokloe.itl Openingjiijden: mo t/m vr 08.00 tot 12.00 .èfjJS.OOtot 17.00 uut, efte aetïte en dertfe dinsdag vofl cie ittoOTiJ 'foModsgeopendvon I8.OO10119.30(11».^, Wet milieubeheer Mededeling -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van hetlSGO. Meldingen 1de heer A.J. Korteweg, Suisenweg 1 te Oude-Ton ge (Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer); Q.,,. 2. deheerG.J. Maliepaard, 1e Groeneweg 4 te Oude- r- Tonge (Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer) y, ■Oc De meldingen liggen ter inzage vanaf 18 augustus c 2003gedurendezes weken op werkdagen van 9.00 c^ tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur op het gemeen tekantoor van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 1 en 2). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde ter mijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hier voor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel. 0187-48 81 11).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 4