Negatief zwemadvies heel Zuid-Holland LITIE Drie geslaagde dagen van de Vakantie Bijbel Club te Ooitgensplaat Zorgcluster heet voortaan 'Sjaloom Zorg' Met Wie??? 0900-8844 Welkomstdienst Inzamelen goederen werkgroep 'Ozun' Omloopbaas in Koffie Radio Plus Overeenstemming OZ met groep van apotheliers Samen zingen in Ouddorp 'Jeduthun' hervat koorrepetities Met uitzondering van Noordzee en Grevelingen: o Via Rabo Direct Betalen geen abonnementskos ten voor goede doelen Visser met 70 kilo paling aangehouden Aanrijding met letsel 'Sjaloom Zorg' Logo Dinsdag 12 augustus 2003 76e jaargang nr. 7229 De provincie Zuid-Holland geeft een negatief zwemadvies voor heel Zuid- Holland, behalve voor de Noordzee en de Grevelingen. Dit besluit is geno men omdat de aanhoudende warmte veel invloed heeft op de zwemwater kwaliteit. De blauwwieren zorgen steeds vaker voor problemen. De pro vincie heeft diverse ziekmeldingen ontvangen. De klachten lijken daarbij op de symptomen die zich voordoen na contact met toxische blauwwieren. De waterkwaliteitsbeheerders treffen links en rechts steeds meer zwemlocaties aan waar blauwwieren voorkomen. Ook ont vangt de provincie via de zwemwatertele foon veel meldingen over zwemlocaties waar het water groen ziet. Kijkend naar de weersvooruitzichten, die ook op de langere termijn nog altijd warmte voorspellen, kan de zwemwaterkwaliteit er alleen maar op achteruit gaan. Het is in de ogen van de pro vincie beter om ziektes te voorkomen dan te genezen. In de Noordzee komen geen pro blemen voor. Ook in de Grevelingen (zowel in Zeeland als in het Zuid-Hollandse deel) zijn er tot op heden geen problemen. Blauwwieren Blauwwieren kunnen binnen 12 uur na het zwemmen gezondheidsklachten veroorza ken (vooral als men water binnenkrijgt). Klachten zijn onder andere huidirritatie, maag- en darmklachten, hoofdpijn en koorts. Als zich olieachtige drijflagen van blauw wieren voordoen, moet u daar beslist niet in het water gaan. De provincie adviseert om zo spoedig mogelijk na het zwenmien te douchen. Let vooral op kleine kinderen. Zij zijn kwetsbaarder. Ook honden kunnen ziek worden van het drinken van het besmette water. Als eenmaal blauwwieren in het water voorkomen, dan blijven ze voorlopig aanwezig. Pas bij een langdurige koude periode verdwijnt het blauwwier weer. Actuele informatie Op de provinciale website (www.zuid-hol- land.nl) en via de zwemwatertelefoon (070- 4417550) is de meest actuele informatie over de Zuid-Hollandse zwemlocaties te vinden. De zwemwatertelefoon is op werk dagen te bereiken tussen 08.30 uur en 16.30 uur. Stichting GeefGratis biedt aan alle aangeslo ten goede doelen de mogelijkheid via Inter net online donaties te ontvangen door mid del van Rabo Direct Betalen. Het unieke aan deze nieuwe mogelijkheid tot het ontvangen van donatiegelden is dat de aangesloten goe de doelen hiervoor geen abonnementsgelden hoeven te betalen. De abonnementsgelden worden uit handen genomen door Stichting GeefGratis. Er zijn meer dan 225 goede doe len aangesloten bij Stichting GeefGratis. Door het technische platform www.allegoe- dedoelen.nl van Stichting GeefGratis gratis ter beschikking te stellen, kan een goed doel ook via de individuele website online dona ties ontvangen. Op dit moment kan er gedo neerd worden aan Stichting Vluchteling, Heifer Nederland, AMREF Flying Doctors, Vluchtelingenwerk Nederiand, ME Fonds, Simavi en vele, vele andere. Voor een volle dig overzicht zie: www.onlinedoneren.nl of de individuele websites van de aangesloten goede doelen met een online donatiemodule van Stichting GeefGratis Stichting GeefGratis is hiermee de enige partij in Nederland die geen abonnements kosten op de online donatiemodule(s) door berekent aan de aangesloten goede doelen. Dit in tegenstelling tot veel andere initiatie ven. Hierdoor vindt er geen financiering van websites of Internet modules plaats via par ticuliere gelden waarvan eerst maar gezien moet worden of deze investeringen terugver diend gaan worden. De goede doelen kunnen de ontvangen donatiegelden direct voor het doel gebruiken waar zij zich hard voor maken zonder eerst de abonnementsgelden terug te moeten verdienen. In de Doopsgezinde kerk te Ouddorp wordt a.s. zondag, 17 augustus, een welkomstdienst gehouden. Voorganger is ds. J. Smink, medewerking zullen verlenen Jan Teeuw (orgel). Peter Beijne (zang) en een koperen semble. Aanvang 18.30 uur. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee NIEUWE TONGE - Zaterdagmorgen omstreeks vijf uur hield personeel van de Milieupolitie en Zeehavenpolitie, is samen werking met KLPD en Staatsbosbeheer, aan de Havenweg een 56-jarige man uit Bruinis- se aan. De man, die niet in het bezit was van een visverguiming, was aan het vissen in een beschermd natuurgebied. Zo'n 40 fuiken en 70 kilo aan gevangen paling werden aange troffen. De vissen werden in het water terug gezet, terwijl de fuiken in beslag werden genomen. De verdachte werd op grond van overtreding van de Visserijwet en de Natuurbeschermingswet aangehouden en overgebracht naar het politiebureau. OUDDORP - Vrijdagmiddag omstreeks half twee raakte pp de kruising van de rijks weg N57 en de Óudelandsedijk een 33-jari- ge man uit Olsberg gewond, nadat hij werd aangereden door een auto, bestuurd door een 21-jarige man uit Hellevoetsluis. De 33-jari- ge man, die op een fiets reed, had bij het afdalen van een helling te veel vaart gemaakt en kwam vervolgens met zijn fiets op de andere weghelft terecht, de 21-jarige auto^ mobilist kon de man niet meer ontwijken. Het slachtoffer wed door GGD-personeel vervoerd naar het ziekenhuis te Dirksland, waar zijn wonden werden gehecht. OUDE TONGE - Aanstaande zaterdag, 16 augustus, hoopt de werkgroep 'Ozun' van de Ned. Herv. kerk te Oude Tonge weer te starten met het inzamelen van goederen t.b.v. haar zustergemeente in Ozun (Roemenië). Van 10.00-12.00 uur staan de werkgroepleden uitgerust en fris voor u klaar om uw spullen - heel en schoon - in ontvangst te nemen op de locatie Transportbedrijf Hendriks (voor heen Maliepaard Transportaan de Hee- rendijk te Oude-Tonge. Contactpersoon is de heer G. Groenendijk, tel.: (0187) 641934. Terwijl een deel van de kinderen aan hefknulselen blijft, luistert een ander deel naar de vertelling van één van de leidsters. Op 5, 6 en 7 augustus jl. werd op het Marktveld voor de Her vormde Kerk te Ooitgensplaat in een prachtige tent weer drie vakantie Bijbel Clubdagen (VBC) gehouden. Voor het 10e ach tereenvolgende jaar werd deze VBC georganiseerd. De belang stelling in deze tien jaar is bepaald niet verminderd. Met een groot aantaJ kinderen werd op dinsdag begonnen en met nóg meer kinderen werd op donderdag dit driedaags gebeurden afgesloten. Ondanks de warmte bleef de jeugd opgewekt en fris. Dit, mede dankzij de leiding die voor veel verfrissing en andere welkome lekkernijen zorgde. In de ochtenduren was er een bijbelvertelling, werd er gezon gen, gekleurd, geplakt en waren er andere bezigheden. De mid dagen waren voor de spelletjes, die buiten en op de speelwei den werden gehouden. Op donderdag was er van 10.00-15.30 uur van alles te doen, met om 12.00 uur.pannenkoeken eten! Vrijwilligsters zorgden voor grote stapels, die er letterUjk 'als koek' ingingen. Voor iedereen was er dinsdagavond en sing-in, in een volle tent, met medewerking van de muziekgroep 'Klein Gloria' en het jongerenkoor 'Jehosua'. De jeugd vanaf 12 jaar was op woensdaga,vond uitgenodigd voor een Italiaans gerecht. De organisatie was in goede handen. Graag bedanken de kin deren en hun ouders de vele help(st)ers voor dit omvangrijke werk. Het werd zeer op prijsgesteld. De zorgcluster Goeree-Overflakkee - tot voor kort officieel 'Stichting Pro testants Christelijke Woonvoorzie ning Goeree-Overflakkee' hetend - heeft sinds 25 juli jl. een nieuwe naam. In een artikel over de ontwik kelingen binnen de organisatie, in onze editie van 9 mei jl., werd de eilandelijke bevolking opgeroepen om mee te denken over een nieuwe naam voor deze zorginstelling. Inmiddels is die naam er en graag tre den de heren Groen, vice-voorzitter van de Raad van Toezicht, en Brink man, directeur, ermee naar buiten. 'Sjaloom' een begrip Jarenlang was gezinsvervangend tehuis 'Sjaloom', destijds gevestigd aan de Lange- weg te Middelhamis, een begrip op het eiland. Bijna veertig jaar geleden - 14 febru ari 1964 is de oprichtingsdatum - is deze zorginstelling gestart met het bieden van ondersteuning aan mensen met een beper king; in de loop der jaren is ze uitgegroeid tot wat het nu is. In diverse plaatsen op Goe ree-Overflakkee zijn woonlocaties waar mensen met hoofdzakelijk een verstandelij ke beperking een 'thuis' geboden wordt. Daarnaast worden mensen ambulant bege leid in de thuissituatie en sinds kort heeft men een erkeiming gekregen van het college van zorgverzekeraars voor het bieden van dagbesteding. Dit laatste wordt gedaan in de winkel 'Menorah' op d'n Diek te Middel hamis, terwijl in december 2003 voor deze functie een tweede gebouw zal worden geo pend achter woonvoorziening 'Refugium' te Sommelsdijk. In de tot voor kort officiële naam van de stichting - 'Protestants Christe lijke Woonvoorziening Goeree-Overflak kee' - wordt aangegeven dat de stichting identiteitsgebonden en interkerkelijk is. Mondvolle naam De laatste jaren kwam, zowel in- als extern, de vraag of het mogelijk was de lange stich tingsnaam te wijzigen in een functionelere passende naam. Vanuit het regiokantoor in het kantorencomplex van Van der Vues Plug op bedrijventerrein 'de Watertoren' te Dirksland vond de Raad van Toezicht het De heren Groen (r.)en Brinkman geven thans bekendheid aan de nieuwe naam van de zorgcluster Goeree-Overflakkee. dan ook tijd worden om een nieuwe officië le naam voor de stichting te gaan hanteren. Een naam met een bijbehorend logo die én aangeeft waar de zorginstelling voor staat, én het identiteitsgebonden zijn aangeeft én beter in de mond ligt dan de tot voor kort gehanteerde naam. Maar welke? Prijsvraag Graag liet directeur Brinkman van de Stich ting Protestants Christelijke Woonvoorzie ning Goeree-Overflakkee de eilandelijke bevolking hierin meedenken en loofde 100 uit voor de 'winnende naam' die zou worden ingezonden. De inzendtermijn is inmiddels verstreken en een 'commissie', bestaande uit de heren Bom (lid van de Raad van Toe zicht), Groen en Brinkman, kon met de inzendingen aan de slag. Twintig inzenders stuurden in totaal veertig namen in. Maar.over geen van die was de Raad van Toezicht echt enthousiast. Er wer den er wel enkele geselecteerd, maar om voortaan onder één van die namen verder door het leven te gaan... nee, dat niet. Al pratend kwam men toen met elkaar tot de suggestie 'Sjaloom Zorg'. In die naam vond men eigenlijk al de gestelde criteria terug; bovendien zou het naadloos aansluiten bij het al jarenlang bekende 'Sjaloom'. Ook de Stichting Philadelphia Zorg te Nun- speet, met wie de Stichting Protestants Christelijke Woonvoorziening Goeree- Overflakkee een juridisch en fiscaal samen werkingsverband heeft, kon zich geheel vin den in de nieuwe naam. En toen na onder zoek bij de Kamer van Koophandel bleek dat in de regio niet al een andere zorginstelling bestaat waarvan de naam iets met 'Sjaloom' uitstaande heeft, werd uiteindelijk voor 'Sja loom Zorg' gekozen. Op 25 juli jl. werd deze naam notarieel bekrachtigd en behoort de oude mondvolle naam voortaan tot het ver leden. Gezien de huidige ontwikkelingen binnen voornoemde organisatie was het huidige logo niet meer kloppend. Des te meer reden om gelijktijdig met de naamswijziging het logo aan te passen. In samenwerking met het in Ouddorp geves tigde ComService en met architect G. Bom te Middelhamis werd een nieuw logo gecreëerd; hiernaast ziet u het afgebeeld, met dien verstande dat de officiële kleur blauw is. Het driehoekige grondvlak in het logo sym boliseert de samenleving c.q. de Stichting 'Sjaloom Zorg'. De twee personen temidden van het grondvlak duiden aan midden in de samenleving te staan, maar wel hulp nodig te hebben; vandeiar de uitgestoken armen. Zo is de zorgvoorziening een stevige basis voor deelname aan het maatschappelijk leven. Tegelijkertijd zien ook de medewerkers van de stichting omhoog, in het besef van de afhankelijkheid van Gods zegen. Hiermee doet het logo recht aan het identiteitsgebon den zijn van de Stichting, zo leggen Brink man en Groen uit. Kwaliteit bovenaan Met haar - protestants-christelijke - identi teit wil: 'Sjaloom Zorg' zich de komende jaren onderscheiden in de regio, laat direc teur Brinkman verder weten. "De zorg ont wikkelt zich de laatste tijd meer marktge richt, waarbij een concurterend element zelfs niet ontbreekt. Maar een eigen identi teit is iets waarmee je jezelf kunt profileren. Bij het marktgericht bieden van zorg vinden we echter wel dat het leveren van kwalitatief goede zorg prevaleert en niet ten koste mag gaan door expansiedrift. Kwaliteit dus bovenaan en als de voorwaarden hiervoor zijn gecreëerd komt de kwantitatieve groei vanzelf." €100 Maar wat gebeurt er nu met die uitgeloofde 100? Want geen van de inzenders heeft uiteindelijk de 'winnende' naam geleverd. Brinkman en Groen zeggen dit bedrag niet in eigen zak te zullen steken, maar ten goede te zullen laten komen aan een goed doel binnen de zorg op het eiland. Zo lijkt de ene zor gaanbieder op het eiland de andere te onder steunen. En dat is het ook wat Brinkman ten slotte zegt: "in de toekomst zullen de zorg aanbieders op Flakkee nog meer de handen ineen moeten slaan, want met elkaar sta je sterker en kan de zorgvrager kwalitatief goe de zorg worden geboden". Met de Omloop voor de deur, komt Mar- greet Ouwens vertellen over diezelfde Omloop in het programma 'Met Wie???' op Radio Hakkee. Wie is er ooit op het idee gekomen om zo'n Omloop te gaan organise ren? Waar komen de wandelaars vandaan? Wat komt er allemaal voor kijken om alles in goede banen te leiden? Wie moeten er nog meer benaderd worden buiten de politie, E.H.B.O. en de gemeenten? Margreet Ouwens vertelt daarover op woensdag 13 augustus van 18.00 tot 19.00 uur. De herha ling is op donderdag van 21.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag 16 augustus a.s. zal de heer E. van den Ouden, voorzitter van de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee, aanwezig zijn in het actualiteitenprogramma 'Koffie Radio Plus' van Radio Superstar. Alle nieuwtjes van de omloop zullen aan bod komen in deze uitzending. Tevens zendt Radio Superstar de omloop rechtstreeks uit op 22 en 23 augus- ms. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. De presentatie ligt in handen van Berend-Jan Bruggeman. Radio Superstar is te beluiste ren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). Dit jaar zijn door de overheid, zorgverzeke raars en de KNMP al verschillende pogingen ondernomen om de excessieve kortingen en bonussen die apothekers bedingen en die vervolgens niet doorberekenen in de prijzen van de medicijnen temg te laten vloeien naar uiteindelijk de verzekerden. OZ zorgverzekeringen heeft aan alle apothe kers in haar kemwerkgebied een aanvulling op de lopende overeenkomst aangeboden om 40% korting op de vijf meest gebruikte geneesmiddelen te realiseren. Het doel is om eveneens een eind te maken aan de boven staand beschreven onwenselijke maatschap pelijke situatie. Inmiddels heeft een aantal apothekers deze aanvullende overeenkomst ondertekend. OZ heeft goede hoop dat op korte termijn meer dere apothekers aan een dergelijke kortings afspraak voor 2003 willen meewerken. OZ zal, samen met de apothekers die de aan vulling op de overeenkomst ondertekenen, binnenkort overleg starten teneinde dit nieu we 'partnership' in 2004 verder uit te bou wen. Hierbij zullen gezamenlijk de moge lijkheden onderzocht worden om eventueel lokaal een alternatief voor de Maatregel De Geus te realiseren, de door de overheid voor- Zaterdagavond 16 augustus a.s. van half acht tot half negen is er weer een samen- zangavond in de Doopsgezinde kerk aan de Dorpstienden te Ouddorp. Iedereen is hartelijk welkom. Op donderdag 21 augustus a.s. zullen de zangrepetities van 'Jeduthun' weer begiimen. De zeer deskundige leiding van het koor is in handen van Jan Wisse. Mocht u interesse hebben om te komen zingen, schroom dan niet en kom don derdag 21 augustus langs om 19.45 uur in 'De Hoeksteen' in Middelhamis. Meer informatie volgt nog. gestelde wettelijke prijsmaatregel. Tevens is OZ intensief in overleg met een .landelijke keten van apotheken die zich ook wil aan sluiten bij deze initiatieven tot prijsverlagin gen van de medicijnen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1