Start nieuwbouw gemeentehuis Oostfiakkee \>A- Jaarlijkse reddingsdemonstratie dit maal onder tropische temperaturen Lichtjesfietstoer 2003 Morgen beiaardconcert te Goedereede f( ®\Mmmim nUiOUM ■(/Minnaard OPEL Nieuws Automobilist rijdt in op Parlcing Watclier Organist Gerrit Christiaan de Gier in de St. Catharijnekerk installatiebedrijf Wist u dat pinnen in het buitenland bij ons het voordeligst is? e\s OBILITEITSCENTRUM Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl jCST Visser Visser BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL. 0182-358 235 Beeldige sculpturen in 't Blaeuwe Huus Karels Autoschade Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Voor meer informatie zie onze website: www.caravanschadeherstel.nl Vrijdag 8 augustus 2003 76e jaargang nr. 7228 Op maandag 18 augustus wordt gestart met de bouwwerkzaamheden voor de uit breiding van het gemeentehuis van de gemeente Oostflalikee. In 1988 werd het huidige gemeentehuis in gebruik geno men. In de achterliggende 15 jaar is het personeelsbestand, ambtelijk én bestuur lijk, dusdanig toegenomen dat uitbreiding van het gebouw noodzakelijk is. Naast extra werk- en vergaderruimte voor het personeel, komen er tevens een nieuwe raads- en trouwzaal en een ruimte voor de gemeenschappelijke bibUotheek. Aanbesteding Op 9 juli jl. heeft de aanbesteding plaatsge vonden. Als bouwkundig aannemer heeft het bouwbedrijf Aan de Stegge Roosendaal de opdracht gekregen. De werktuigbouwkundi ge installaties zijn gegund aan Korporaal Installatietechniek uit Oud-Beijerland en de elektrische installaties aan Brand Elektro Technisch Bureau uit Oude-Tonga. OUDDORP - Na het ongelooflijke succes van de twee voorgaande jaren, vindt op vrij dag 15 augustus alweer de derde lichtjesfiet stoer plaats. Tijdens deze ongeveer 14 kilo meter lange fietsteer krijgt u Ouddorp op een geheel andere en unieke manier te zien. Langs de route zijn de tuinen spontaan ver licht met fakkels, kaarsen, kerstverlichting, lampionnen, etc. De lichtjes-fietstoer begint om 21.30 uur. Vanaf dit tijdstip kunt u in 't Blaeuwe Huus, het kantoor van het VVV Ouddorp aan Zee, een route kopen voor 2,- per persoon (inclusief een lichtje en een appel). De opbrengst van de lichtjes-fiet stoer gaat evenals vorig jaar weer naar Zorg centrum 'De Vliedberg' te Ouddorp. Indien u met de auto naar Ouddorp komt, wordt u verzocht uw auto te parkeren op de centrale parkeerplaats bij de m.f.g. 'Dorpstienden' en daar vandaan uw weg naar 't Blaeuwe Huus te vervolgen. Het parkeerterrein bij het VVV zal deze avond alleen beschikbaar zijn voor fietsen. Wilt u uw tuin versieren maar bent u niet zeker of u langs de route woont? Neemt u dan gerust even contact op met WV Oud dorp aan Zee, tel. 0187-681789. Morgen, zaterdag 9 augustus, zal er om 16.00 uur een prachtig beiaard concert worden gegeven op het caril lon van de toren in Goedereede. Bei aardier Boudewijn Zwart zal een aan tal fraaie eigen arrangementen laten horen van werken van Isaac Albeniz (1860-1909), Fréderico Mompou (1893-1991) en Fransisco Tarréga (1852-1909). Allemaal Spaanse com ponisten. Het thema voor het concert is dan ook: 'Muziek uit Spanje'. Tijdens het concert klinkt het zonnige tem perament van Spanje door in het program ma. De geschiedenis van de Spaanse muziek voert terug tot de donkere tijd voor de mid deleeuwen. De Spaanse kloosters waren een bron van Uturgische muziek. Tot op heden worden nog manuscripten ontdekt en wach ten veel composities op uitvoering. De com ponisten Tarrega en Albeniz slaagden erin om de typische sfeer van de Spaanse volks muziek te verwerken in serieuze klassieke werken. Een weg die door vele componisten gevolgd werd en die in de muziek van Bar- tok zijn hoogtepunt bereikte. Fréderico Mompou werd geboren in Barcelona. Zijn grootvader van moeders kant, was de klok- kengieter Jean Dancausse, die o.a. de klok ken goot voor de Notre Dame en de Sacré- Coeur de Montmartre. Het lijkt er veel op dat Mompou zich in zijn klankwereld sterk heeft laten inspireren door de boventoonstructuur van klokken. De vanavond gespeelde wer ken komen uit zijn 'Musica Callada'. Met deze pianowerken, weet hij in kort tijdbestek een grote sfeer te scheppen. Niet voor niets wordt hij wel de 'Spaanse Eric Satie' genoemd. Boudewijn Zwart (1962) smdeerde hoofd vak piano aan het Sweelinck-conservatori- um te Arasterdam en beiaard aan de Neder landse Beiaardschool te Amersfoort en. Hij won diverse eerste prijzen bij internationale beiaardconcoursen. Zijn spel is op meerdere CD's vastgelegd. Hij is stadsbeiaardier van Amsterdam (VVestertoren), Bergambacht, Dordrecht, Ede, Gouda, Usselstein, Schoon hoven en Zeewolde. Daarnaast is hij werk zaam als pianist, organist en componist. Hij is beiaarddocent aan het Carillon Instituut Nederland. Bouwwerkzaamheden Tijdens de bouwwerkzaamheden wordt zoveel mogelijk geprobeerd om de overlast voor omwonenden te beperken. Het bouw- verkeer zal zoveel mogelijk gebruik maken van de reguliere toegang vanaf de Tonisse- weg/Eisenhowerlaan, aangezien zo de aan- voerroute het kortst is. Materialen worden op eigen terrein bij het gemeentehuis opge slagen. Ondanks alle genomen voorzorgs maatregelen zullen bezoekers van het gemeentehuis toch enige hinder kuimen ondervinden van de werkzaamheden. Ver bouwen gaat nu eenmaal gepaard met rom mel en lawaai. Het gemeentebestuur vraagt hiervoor begrip. Oplevering Als alles volgens plan verloopt, zal de ople vering in april/mei 2004 plaatsvinden. Uiter aard zal daar de nodige aandacht aan worden besteed. Wie nieuwsgierig is hoe een en ander er komt uit te zien, kan een kijkje nemen op website www.oostflakkee.nl. Zaterdagmiddag rond kwart over drie ont snapte een 21-jarige Parking Watcher, die aan het werk was op de Groenedijk te Oud dorp, ter hoogte van parkeerplaats de Wind hoek, op het nippertje aan de dood. De Par king Watcher gaf een automobilist, die met een enorme snelheid de bocht om kwam zet ten en volgens getuigen haast een paar fiet sers omver reed, een teken om snelheid te minderen. De bestuurder minderde eerst wat vaart, maar gaf kort daarna weer gas en reed recht op de Parking Watcher af, die nog net op tijd aan de kant kon springen. Deze heeft direct het kenteken van deze auto opgeno men en wilde de politie, waarmee de Parking Watchers in contact staan, waarschuwen, maar deze kwam juist aatuijden. De agenten hebben direct de achtervolging ingezet, waarna de roekeloze automobiüst nog geen 5 minuten later werd aangehouden voor poging tot doodslag. De auto en het rijbewijs van de man zijn (voorlopig) in beslag geno men. Brielle - Het zevende orgelconcert in de serie Zomerconcerten 2(X)3 vindt plaats op maandagavond 11 augustus in de St. Catha rijnekerk te Brielle. Het orgel wordt deze avond bespeeld door organist Gerrit Christi aan de Gier. Op het programma staan wer ken van Weijland, Bach, Kuhnau, Mendels sohn en Nieland. Gerrit Chr. de Gier (1962) volgde zijn oplei ding aan het Utrechts Conservatorium. In 1987 behaalde hij 'met onderscheiding' de diploma's docerend musicus en uitvoerend musicus. Aan het Nederlands Instituut voor Kerkmuziek slaagde hij voor het examen kerkmuziek. Bij Jan Raas en Jan Welmers studeerde hij improvisatie. Daamaast nam hij deel aan diverse internationale interpreta- tiecmsussen. In 1990 won hij de eerste prijs van de Internationale Orgeldagen Rijnstreek te Nijmegen. Gerrit Christiaan de Gier heeft een breed repertoire en heeft aan diverse radio-uitzendingen en speciale projecten medewerking verleend. Hij heeft een uitge breide lesprSctijk en is tevens docent kerk- orgel aan de muziekschool te Gouda. Sinds 1985 is Gerrit Christiaan de Gier als hoofd- organist verbonden aan de Oude St. Nico- laaskerk te Usselstein (Utrecht). Het orgelconcert begmt om 20.15 uur en de toegangsprijs bedraagt 4 euro, inclusief kof fie. Voorafgaand aan dit orgelconcert vindt er om 19.00 uur een beiaardconcertplaats. Het beiaardconcert kunt u beluisteren op de luisterplaats bij het Merulahuis. Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI Uit onderzoek van dei Consumentenbond is dit naar voren gekomen. Witt u ook gratis pinnen,' vraag dan nu het RabO; Totaalpakket aan bij de; Rabobank in uw buurt of bel 0900-0907 {EUR 0,10/: min.) Het Is ttid voor de RabQbank. Rabobank JAPCl^UUR INSTALLATIETECHNIEK ^3* STATIONSWEfi<i »f5 BLOUPCTONfiE TIL. (OIBTi 442424 FAX (0187) 442210 ■g^'" MAKELAARDI Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw wonmg Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 ELISSAKT REGISTER ACCOUNTANTS Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Infermcitie Opel Linkz en vanzelfsprekendal onze occastons incL foto OUDDORP - In de maand augustus expose ren de dames Anja Grinwis, Nel Tanis en Margreet Struyk met hun beeldsculpturen in 't Blaeuwe Huus te Ouddorp. Anja, Nel en Margreet hebben gezamenlijk een cvnsus kleien gevolgd bij Clarine Belemans. Nadat zij deze cursus hadden afgerond, begonnen de ideeën zich te ontwikkelen. De creativi teit komt bij het drietal dan ook van biimen- uit en daardoor is ieder beeld uniek. De beel den, zoals deze tijdens de tentoonstelling te zien zijn, zijn niet geschikt voor in de open lucht, maar op verzoek kunnen de dames deze wel voor u vervaardigen, evenals beel den of sculpturen. De expositie is nog te zien tot en met 28 augustus. Het Blaeuwe Huus is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.30-17.30 uur en op zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. Admiraalvaren, aan het eind van de demonstratie. s Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187) 651396 Wat is er heerlijker om met deze temperaturen aan zee te vertoeven, het land achter je te laten en het koe le water vóór je te hebben. Afgelo pen dinsdagmiddag kwam daar op strand 't Flaauwe Werk nog een aar dige lokker bij: de reddingsdemon stratie, die de Ouddorpse Reddings brigade en de KNRM er jaarlijks houden en die telkens honderden toeschouwers trekt. De reddingde monstratie is een spektakel met snel le reddingsboten, een helikopter, politie te paard, EHBO, lotusslacht- offers, e.d., dat zich dit jaar mocht verlustigen in ideale weersomstan digheden. Zoals gebruikelijk werd de demonstratie in gang gezet met het afschieten van het zgn. wipperkanon, waarmee tussen sche pen een lijnverbinding tot stand kan wor den gebracht. Dinsdagmiddag diende het kanon daar echter niet voor. Het ging natuurlijk om de enorme dreun die het geeft. Vooral als je er vlakbij staat, doet het je trommelvliezen sidderen en voel je de dreun tegen je borst slaan. Een heus start schot dus, dat echter voorafgegaan werd door een openingswoord van wethouder PT. Grinwis van de gemeente Goederee de. Daarin wees hij op het belang van een adequaat reddingswezen, temidden van de verraderlijke gevaren van het zeewater, die altijd weer op de loer blijken te liggen of die door badgasten onderschat kunnen worden. Niet alleen het reddingswezen, maar zeker ook de badgasten zelf hebben een verantwoordelijkheid voor wat betreft hun veiligheid langs en in het water, zo benadrukte Grinwis. Daarna kon het draaiboek van start gaan, met diverse demonstratie van hoe uit aller lei benarde posities mensen uit het water gered en veilig aan land worden gebracht. Zoals kanoërs in nood, duikers in de pro blemen, een in scène gezette ontploffing op een visserschip, e.d. Het werkelijke uit het water redden van drenkelingen bUjft natuurüjk iets wat vanaf het strand tüet te zien is, wél hoe ze uit de reddingboten naar het strand worden gebracht en daar worden opgevangen en behandeld. Ook dat laatste, want verwonde en/of onder koeling slachtoffers komen regelmatig voor. In tegenstelling tot eerdere jaren, blijkt de inzet van een marinehelikopter bij de red dingsdemonstratie steeds moeilijker gere geld te kuimen worden; ook het leger heeft immers te maken met kosten waarop bezuinigd moet worden. Daarom vloog nu regelmatig een helikopter van de Zeeuwse fa. Prince boven de plaatsen des 'onheus'. In ieder geval is het voor de omstanders telkens weer een boeiend evenement om van redelijk dichtbij te kunnen zien wat er voor reddingswerkers zoal komt kijken. Niet onvermeld mag blijven dat onder hen veel vrijwilligers zijn. En in een tijd dat in dit werk steeds meer professionaliteit wordt geëist met de daarmee gepaard gaande meerkosten, wordt het er niet een voudiger op om op termijn dit onmisbare werk met vrijwiUigers te kunnen blijven doen. Niettemin blijven de vrijwilHgers ervoor gaan. En zij hopen met demonstra ties als die van afgelopen dinsdag ook i:\, fii.V§.f Zo dicht kunnen de reddingsboten tegen de kust komen. Met vereende krachten wordt een drenkeling zorgvuldig op het strand gelegd. anderen warm te maken voor dit werk, hetzij als medewerker, hetzij als begunsti ger. Zo kunnen mensen die interesse heb ben altijd binnenstappen in de post van de Ouddorpse Reddingsbrigade op strand 't Flaauwe Werk, te bereiken via liet Wester- twee slachtoffers worden uit een reddingsboot aan land gebracht. duinpad. Meer informatie kunt u ook vin den op website: www.reddingsbiigade.net/~ouddorp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1