incertagenda 0900-8844 Historisch hoekje Teden van Rabobank Flakkee Oost geven presentje in plaats van er een te ontvangen!' I E Sponsorloop t.b.v. CliniClowns op Recreatiepark 'De Klepperstee' Een persoonlijke ontmoeting EIIAI1l30f-raEUW5 Wensen van oudere mensen gezocht Een kind met doofheid ütidniiii Cliina verbetert regels rond voedselveiligheid WlllillllllllHK'Êl^li Snelheidscontrole Hennepkwekerij aangetroffen Aanrijding vrachtwagen en personenauto Nationaal Fonds Ouderenhulp China en de EU hanteren verschillen de regels op het gebied van voedselvei ligheid van dierlijke producten. In 2002 leidde dit tot een handelsconflict. Mede onder invloed daarvan is China zijn wetgeving aan het verbeteren, waardoor deze meer tegemoetkomt aan de eisen van het Voedsel- en Vete rinair Bureau van de Europese Com missie. Om meer inzicht te krijgen in de manier waarop de voedselveilig heid in China is geregeld, onderzoch ten het Landbouw Economisch Insti tuut (LEI) en het RIKILT het daar geldende raamwerk van wetten en procedures. Dit inzicht kan bijdragen aan wederzijds begrip en aan een betere toegankelijkheid van de Chine se procedures voor Nederlandse be langhebbenden. Het onderzoek werd gefinancierd door het Programma voor internationale samenwerking van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij. MET OUD-DiRKSLAND Uit de bundel Panorama PAGINA 6 VRIJDAG 1 AUGUSTUS 2003 2003 -Woendag 20 augustus Hervormde Kerk - Goedereede. Zomerzangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 30 augustus Hervormde Kerk - Dirksland. Concert van het "Duo Gavotte" met panfluit (Noortje van Middelkoop) en orgel (Martin Mans). Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 27 september. Hervormde Kerk - Goedereede. Evange lisatiezangavond. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 27 september Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert ter herdenking van de componist Johann Pachelbel (350 jaar geleden geboren) door Paul Kieviet op orgel en clavichord. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 11 oktober Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgelcon cert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 18 oktober Hervormde Kerk - Middelhiimis. Concert ten bate van Woord Daad door het Clir. Urker Mannenkoor 'Crescendo' o.l.v. Louw Kramer. Organist: Hium Hoeve, solist: Piet Baarsen. Aanvang: 19.00 uur. Vrijdag 31 oktober Hervormde Kerk - Goedereede. Hervor- mingszangdienst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 1 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door de leerlingen van Paul Kieviet. Aan vang: 20.00 uur. Zaterdag 8 november R.K. Kerk te Oude-Tonge. Het Requiem en Vesperae Solennes van Mozart door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West-Ned erland o.l.v. Bas van Houte met het kamerorkest Continuo uit Rotterdam en pro fessionele solisten. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 8 november Exoduskerk - Sommelsdijk. Concert van het Dameskoor "Toonkunst" o.l.v. W.Chr. Meyboom en het Mandoline-orkest "Estampida" o.l.v. Leo Verkerk, beide uit MiddeUiamis. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 22 november Hervormde Kerk - Dirksland. Concert door het Chr. Vocaal ensemble "Magnificat" te Middelhamis en het barokorkest. Organist: Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 29 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Orgelcon cert door Paul Kieviet ter gelegenheid van de ingebruikname van het nieuwe pijporgel van Jan-Simon Huijser, gebouwd door Piet Huij- ser. Met gelegenheid tot bezichtiging. Aan vang: 20.00 uur Vrijdag 12 december Hervormde Kerk - Goedereede. Kerstzang- dienst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 13 december. Dorpstienden te Ouddorp. Concert door de Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem"; het Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloera", het Chr. Kinderkoor "Jong begonnen", alie uit Ouddorp en de Chr. Gem Zangver. "Sursum Corda" uit Dirksland. Orgel en piano: Johan van Broekhoven. Algehele leiding: Jan Bezuijen. Aanvang: 19.30 uur. Maandag 15 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerstcon cert door het Chr. Waddinxveens Man nenkoor "De Gouwestem" o.l.v. Martin Mans. Orgel: Ben Kramer; sopraan: Lydia Struyk; panfluit: Noortje van Middelkoop orgel als "Duo Gavotte": Martin Mans. Aanvang: 20.00 uur Woensdag 24 december Hervormde Kerk-Middelhamis. Kerstzan gavond met de Herv. Zangver. "Jeduthun" o.l.v. Jan Wisse. Organist: Bart Jaap de Bakker. Aanvang: 19.30 uur. Woensdag 24 december Hervormde Kerk - Goedereede. Zingen ter voorbereiding op Kerst. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag 26 december Ger. Gemeente - Dirksland. Traditionele Kerstzangavond m.m.v. het Du-kslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet; het gemengd koor "Soli Deo Gloria" o.l.v. Leo van Hill en het kinderkoor "luventa" o.l.v. John Blonk. Orgel: resp. Jan Hoek, Annemarie van der Veer en Jan Hoek. Aan vang: uur met meditatie Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerk- concerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bew erkstelligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgenomen. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560. Ruim 100 aanwezigen hebben op woensdag 25 juni jl. deelgenomen aan de Algemene Vergadering van Rabo bank Flakkee Oost, die werd gehou den in de Grutterswei te Oude Tonge. "Al jaren geven wij een presentje na afloop van de algemene vergadering. Dit jaar wil den we daar op een andere manier mee omgaan. Daarom hebben we uiteindelijk besloten een totaal bedrag van 1.500,00 te doneren aan drie goede doelen in ons werk gebied," zo vertelt André Jongepier, alge meen directeur van de bank. Verder vertelt hij, "de goede doelen waren vooraf door ons geselecteerd. Criterium is dat de vereniging of stichting een sociaal karakter heeft dan wel een maatschappelijk doel dient én natuurlijk binnen ons werkgebied opereert. Via stembriefjes konden de aanwezigen aan geven aan welk lokaal doel zij de voorkeur gaven. Gekozen kon worden uit: de Reuma Patiëntenvereniging Goeree-Overflakkee, de Unie Van Vrijwilligers en de Brandweer Goeree-Overflakkee." Er zijn in totaal drie bedragen gedoneerd, waarbij de vergadering heeft bepaald dat de Reuma Patiëntenvereniging 750,00 in ont vangst mocht nemen, de UW 500,00 en de Brandweer 250,00. "We hebben hier over diverse positieve reacties gehad en wil len dit idee voortaan tijdens iedere algemene vergadering herhalen. Vanaf volgend jaar is het de bedoeling dat onze leden zelf de doe len aandragen, waarna uiteindelijk een com missie bepaalt welke drie doelen in aanmer king komen," aldus Myra Lugthart, mede werkster Communicatie PR. "De doelen die dan worden aangedragen door de leden moeten uiteraard wel voldoen aan de gestel de criteria, en met een goede onderbouwing waarom deze doelen zijn uitgekozen. De leden zullen ruim voor de Algemene Verga dering van 2004 hiervan op de hoogte wor den gesteld," vult Linda van Rossum, tevens medewerkster Conununicatie PR, aan. Tot 1 augustus 2003 kunnen wensen van oudere mensen door henzelf of anderen worden aangemeld bij het Nationaal Comité Dag van de Ouderen. Op 1 oktober, de Dag van de Ouderen, zullen vervolgens overal in het land zoveel mogelijk kleinschahge, een malige, bijzondere wensen van en voor ouderen vervuld worden. De wensen worden vervuld met financiële ondersteuning van het Nationaal Fonds Ouderenhulp. De wen sen voor oudere mensen zijn te richten aan: Wens voor Ouderen, Postbus 1999, 6801 BZ Arnhem. Op 1 oktober vieren we jaarlijks de Dag van de Ouderen, georganiseerd onder auspiciën van het Nationaal Comité onder voorzitter schap van Hedy d'Ancona. Naast nationale activiteiten organiseren ruim 400 Lokale Comités in evenzovele gemeenten plaatselijke activiteiten ter vie ring van deze dag. De viering van de Dag van de Ouderen is een initiatief van de Ver enigde Naties. Nederland vervult hierbij een voortrekkersrol: nergens ter wereld wordt deze dag zo massaal gevierd. Gezocht worden wensen die weliswaar door één persoon zijn geuit, maar waarvan de reaUsatie betekenis heeft voor een grotere groep ouderen. Er zijn tal van leuke wensen te bedenken. Maar zijn dit ook de wensen van de ouderen zelf? Dat willen we graag weten, daarnaar zijn we op zoek. Individuele wensen kunnen dus niet worden gehono reerd. Dit jaar is er speciale aandacht voor Het is voor ouders een vreselijke ervaring om een aantal maanden na de geboorte te ontdekken dat hun kind gehoorproblemen heeft. Hoe moet je je kind dan grootbrengen en hoe kan je met haar of hem communice ren? Moet je gebarentaal gaan leren? In het programma "Ontwaakt Radio" op Radio Flakkee vertelt een echtpaar hoe zij deze uit daging is aangegaan. Het gesprek zal wor den geleid door Marjan van Peperstraten en wordt op maandag 4 augustus om 21.00 uur uitgezonden. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. "Ontwaakt Radio" wordt ver zorgd door Jehovah's Getuigen, afd. Goe ree-Overflakkee. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee STELLENDAM - Woensdag hield perso neel van de Verkeerspolitie (project Ver keershandhaving) een snelheidscontrole op de Rijksweg N57 ter hoogte van Stellendam, waar een maximum snelheid van 100 km/uur geldt. 209 van de 1220 automobihs- ten reden te hard. Hoogst gemeten snelheid bedroeg tussen half negen en elf uur 138 km/uur. HELLEVOETSLUIS - Woensdagmorgen werd n.a.v. klachten van omwonenden over stankoverlast, een onderzoek ingesteld in een pand aan de West Barrieèrestraat. Op de zolder vond men een kleine, in werking zijn de hennepkwekerij aan. Zo'n 250 hennep planten en de voor de groei benodigde appa ratuur werden in beslag genomen en vernie tigd. MELIS SANT - Woensdagmiddag omstreeks drie uur ontstond een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N215 bij Melissant. Een 52-jarige automobiliste uit Maas sluis reed over de Aarddijkswal N215 in de rich ting van de Oudelandsedijk en remde plotseling voor overstekende eendjes. Een 55-jarige vrachtwagenchauffeur, die achter de auto reed, probeerde eveneens te remmen maar kon een aanrijding niet voorkomen. De twee inzittenden van de auto, de automobiliste en een 37-jarige passagier uit Dordrecht, werden met nekklachten overgebracht naar het Van Weel Be- thesdaziekenhuis in Dirksland. wensen die de ontmoeting tussen jong en oud bevorderen. Deze actie is mogelijk dankzij de ondersteu ning van het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Het fonds ondersteunt jaarlijks vele projec ten die het welzijn van ouderen bevorderen. Dankzij de verkoop van Zomerzegels met bijslag kan zij haar werk voortzetten. Voor informatie over het Nationaal Fonds Oude renhulp kunt u terecht op hun website: www.fondsouderenhulp.nl. Voor de handel tussen China en de EU (en met name Nederland) was 2002 een turbu lent jaar. Het begon met een Europese invoerstop voor dierlijke producten uit Chi na, omdat deze veelal hoge concentraties verboden middelen bleken te bevatten. Een partij Chinees konijnenvlees met verboden antibiotica werd overeenkomstig de Euro pese richtlijnen in de Rotterdamse haven vernietigd. Kort daarna trof China Neder land met een invoerverbod van varkens vlees, gevolgd door een wederzijds invoer verbod in China en de EU voor alle dierlij ke producten. Een handelsconflict was geboren. Tijdens deze gevoelige periode brachten onderzoekers van het LEI en het RIKILT de structuur van de voedselveiUg- 'heidscontrole in de dierlijke sector in China in kaart. De Chinese wetgeving is complex. Niet alleen wetten maar ook beheersdocumenten en -regelingen maken er deel van uit en heb ben alle dezelfde bindende kracht. Zowel het Ministerie van landbouw als de Staatsdienst voor kwaliteit, toezicht, inspectie en quaran taine zijn belast met vraagstukken van voed selveiligheid. De coördinatie van hun activi teiten verloopt niet probleemloos. De onderzoekers constateren dat het han delsconflict heeft bijgedragen aan een verbe tering van het voedselveiligheidssysteem in China, doordat veel wetten en regels werden aangepast. Dit heeft geleid tot een betere aansluiting op de aanbevelingen van de EU op dit gebied. Tijdens hun bezoek aan China signaleerden de onderzoekers verder twee belangrijke kenmerken van de Chinese aanpak van het voedselveiligheidsbeleid. De eerste is het brede gebruik van internet voor de versprei ding van overheidsinformatie. Dit is een efficiënt middel aangezien China de op één na grootste internetgebruiker ter wereld is. Overheidsinstellingen op alle niveaus beschikken over goed gevulde en actuele websites, waarop alle wetten en regelingen eenvoudig zijn te raadplegen. De tweede is de brede verspreiding en acceptatie van de zogenaamde 'Name-and-shame' politiek. Zwarte lijsten met namen van wetsovertre ders zijn overal te zien op TV, in kranten en op internet. Op dinsdag 29 juli 2ÜQ3 heeft 'De Klepper stee' een sponsorloop ten bate van Clini Clowns georganiseerd. Coby van den Berg, adjunct directeur van 'De Klepperstee', heeft voor dit doel gekozen, omdat zij van mening is dat het werk van ChniClowns Nederland erg belangrijk is. Recreatieleider Dennis Kleijn was ook zeer enthousiast en ging meteen aan de slag om e.e.a. te organi seren. De organisatie CliniClowns Neder land biedt een moment van gezonde aflei ding aan kinderen in moeilijke situaties. Dat gebeurt met professionele, speciaal opgelei de clowns. Er werd tijdens de sponsorloop zeer goed gepresteerd door de kinderen die op 'De Klepperstee' hun vakantie vierden. Na inschrijving konden de kinderen zich door zoveel mogelijk mensen laten sponsoren, dat leverde 1632,00 op. 'De Klepperstee' heeft dit bedrag verdubbeld en zodoende kwam de totale opbrengst uit op 3270,00 dat middels een cheque is overgedragen aan de ambassadeur van CliniClowns, de heer Paul Hogerwerf. De kinderen die voor de 2 km het meeste geld hadden opgehaald waren Roxanne Doom en Mare Moerman. Bij de 5 km waren dat Floor Slob en Danielle Stolk. De organi satie was zeer tevreden met het prachtige resultaat dat is behaald tijdens de actie 'voor kinderen... door kinderen' en spreekt een woord van dank aan allen die hun steentje hebben bijgedragen aan deze sponsorloop voor CliniClowns. De 3 jarige Sander Smit uit Amsterdain mis de jongste loper. Hij heeft 5 rondes volbracht DOOR Werner Bloemendaal 16 Panorama van het dorp. Precies 90 jaren terug door Van der Heijden vastgelegd; vanaf de Witte Brug. Landelijk tafereel, waarin de bjna identieke bomen langs de kanten van de Hooge weg; een beetje staan te dromen. Links de Tinussewei; naar Agatinus van Weel genoemd. Broer van vrouwe Paulina. Haar naam zij geroemd. Op dat weitje bouwde men het Ziekenhuis, door schenking van haar legaat. 't Panorama kwam in evenwicht; daar rechts de kerk met toren staat. Zo werd de Weg naar 't dorp, van landelijk naar voornaam. Dirksland werd Klein-Parijs. 'n Dorp met wereldfaam.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6