KIEVIT pwnien-iiicuiia Europees akkoord etikettering genetisch gemodificeerd voedsel Met Harten Minnende {/^|/y| Uitvaartverzorging (0187) 60 11 66 ARENSMAN PAGINA 8 nmUDAG 25 JULI 2003 De Europese raad van landbouwmi nisters heeft de nieuwe wetgeving over genetisch gemodiflceerd voed sel aangenomen. Dit betekent dat de Europese regels voor genetisch gemodificeerde organismen en voedsel worden uitgebreid. Het nieuwe systeem bevat belangrijke waarborgen voor de keuzevrijheid van consumenten en de veiligheid van mens, dier en milieu. GOEDEREEDE GEMEENTE DIRKSLAND uitvaartverzorging Telefoon (0187) 491396 WWW, kievit-uitvaart, nl WliSÊÊÊÊÊlÊ&SÊÊÊÊÊiBÊgSÊi BmMsmmmmamimmmiimsmmmmisiÊmimsm. EB^E Met het systeem worden alle genetisch gemodificeerde organismen (ggo's) door de hele productieketen heen getraceerd en geë tiketteerd, van boer tot consument. Hierdoor kunnen producten makkelijker uit de handel worden genomen als dat nodig blijkt en kan de etikettering van producten in de super markt beter worden gecontroleerd. Produc ten die afkomstig zijn van ggo's moesten al langere tijd worden geëtiketteerd, alleen sterk geraffineerde producten, zoals maïso- lie vielen buiten de etiketteringsverplich ting. Nu moeten alle producten afkomstig van genetisch gemodificeerde organismen worden geëtiketteerd, ongeacht of nog gene tisch gemodificeerd materiaal aan te tonen of aanwezig is. Ook nieuw is dat diervoeders voortaan worden geëtiketteerd. Dit geldt zowel voor veevoer als voor voer voor huis dieren. Omdat minimale vermenging van ggo's met conventionele producten tijdens de verbouw van gewassen of het transport niet te voorkomen is, wordt een uitzondering op de etiketteringsverplichting gemaakt als er minder dan 0.9% van een partij genetisch gemodificeerd is. De handelaar moet dan wel kunnen aantonen dat deze aanwezigheid onbedoeld en onvermijdelijk was. Toelating Al jaren mogen ggo's niet zomaar worden gebruikt voor verwerking in levensmiddelen in de EU. Ggo's moeten eerst worden beoor deeld en veilig bevonden worden. Op dit moment zijn de verantwoordelijkheden ver deeld tussen de Lidstaten en de Europese Commissie. De nieuwe wetten zorgen voor een 'één deur, één sleutel' principe dat resul teert in een gecentraliseerde toelatingsproce dure voor alle ggo's bestemd voor levens middelen of diervoeders. De risicobeoorde- Ung zal nu worden uitgevoerd door de Europese VoedselveiligheidsAutoriteit, waarna het publiek de mogelijkheid heeft om hierop te reageren. De Lidstaten nemen, op basis van een voorstel van de Commissie, uiteindelijk het besluit over de toelating. Coëxistentie Het Europees Parlement heeft ervoor gezorgd dat de nieuwe wetgeving de moge lijkheid biedt om de productie van ggo's en de productie van conventionele gewassen naast elkaar te laten bestaan. De Europese Commissie zal binnenkort richtsnoeren pre senteren over het naast elkaar voorkomen van genetisch gemodificeerde gewassen, conventionele gewassen en biologische gewassen. Er wordt daarnaast de mogelijk heid geboden om verschillende stromen goe deren van zowel genetisch gemodificeerde organismen als conventionele bulkgoederen naast elkaar te laten bestaan. Lidstaten kun nen passende maatregelen kunnen nemen om niet-doelbewuste aanwezigheid van GEMEENTE Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde In artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 11 juli 2003 voor: - het wijzigen van de woningen op het perceel Stel- lendamse haven 4 en 5 te Stellendam; op 17 juii 2003 voor: - het vernieuwen van de tuinschuur op het perceel Vis sersstraat 6 te Ouddorp; - het plaatsen van een tuinhuis nabij de recreatiewo ning Linde 11 Klepperstee) te Ouddorp. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunn'mg is ontvangen op 11 juli 2003 voor: het bouwen van een woning met garage op het per ceel Beresteyn 43 te Goedereede; - het bouwen van een woning op het perceel Bere steyn 47 te Goedereede; Voornemen verlenen bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken bekend dat met toepassing van de vrijstellingsbepa ling als omschreven in artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het college voornemens is reguliere bouviivergunning te verlenen aan: - Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scho len met de Bijbel voor het oprichten van een extra lokaal bij de christelijke basisschool Prins Maurits op een perceel nabij de Acacia (ongenummerd) te Dirks land. De op dit bouwplan betrekking hebbende stukken lig gen van 28 juli tot en met 25 augustus 2003 op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzage en gedurende deze termijn kan een ieder tegen dit plan schriftelijk zijn zienswijze naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. Bekendmakingen Algemene wet bestuurs recht Vergunning verleend aan: - Contactgroep Gereformeerde Kerk Melissant e.o. voor het organiseren van een wintermarkt in de Gereformeerde Kerk, Nieuweweg 11Melissant op 22 november 2003 (11-07-2003); Vergunning met tijdelijice vrijstelling Aan de gemeente Dirksland is een reguliere bouw vergunning verleend voor het plaatsen van een jon- gerenontmoetingsplaats (JOP) op een perceel aan de Zeedijk, nabij het strandje van Herkingen. De vergun ning is verieend met toepassing van de vrijstellings- ggo's in andere producten te voorkomen. Achtergrondinformatie Al jarenlang is er in Europa een discussie gaande over de veiligheid van GGO's voor mens, dier en milieu en over de keuzevrij heid van de consument met betrekking tot genetisch gemodificeerd voedsel. De bestaande regelgeving van de Europese Unie voor toelating en etikettering van GGO's werd door een groeiend aantal lidstaten niet strikt genoeg geacht om aan de zorgen van de consument tegemoet te komen. Dit heeft ertoe geleid dat de Europese Commissie in 2001 met nieuwe voorstellen voor etikette ring en traceerbaarheid kwam van GGO's, diervoeders en voedsel waarin GGO's of producten daarvan afkomstig zijn verwerkt. Een belangrijk doel van de nieuwe regelge ving is een grotere keuzevrijheid voor con sumenten en boeren door ze informatie te geven over de exacte aard en eigenschappen van voedsel en diervoeders gemaakt met GGO's. De nieuwe regelgeving moet er toe leiden dat het zogenaamde moratorium (dat sinds oktober 1998 bestaat) wordt opgeheven. Dit moratorium houdt in dat een aantal Lidstaten de toelating van nieuwe genetisch gemodifi ceerde levensmiddelen tegenhoudt.Neder- land behoort niet tot deze blokkerende lid staten en heeft altijd voor het opheffen van het moratorium gepleit. Het Nederlandse kabinet is altijd van mening geweest dat de nu bestaande regelgeving in de Europese Unie voor het milieu en de volksgezondheid voldoende veiligheid biedt en dat de produc ten die onder deze wetten op de markt zijn gekomen veilig zijn. Het Nederlandse kabi net wil op een verantwoorde wijze de kansen benutten die toepassingen van biotechnolo gie bieden voor de agro-foodsector. Dit bete kent dat keuzevrijheid voor de consument en optimale waarborging van veiligheid van mens, dier en milieu van groot belang zijn. Een boek over veldnamen, boerderijen en de mens als bewoner van Goeree Over- flakkee. Een verhaal van 500 jaar terug over de schutterij in Sommelsdijk of nog maar 50 jaar geleden., de afbraak van boerderijen en woonhuizen en de inundatie van Flakkee. Een kleine impressie uit het hoofdstuk 'Op last van de bezetter', geschreven door J. J van Nimwegenf Ondanks dat Goeree-Overflakkee niet in de frontlinie lag, liet de Duitse bezetting een spoor van landschappelijke vemieüng achter. In 1942 werd op Goeree naast de bouw van bunkers een vrij schootsveld richting zee gereahseerd. In Ooltgensplaat werd met de afbraak van boerderijen en andere bebouwingen een vrij schootsveld gerealiseerd richting Brabant. Ter voorkoming van een mogelijk latere invasie, volgde in 1944 de inundatie en evacuatie van Oost- en Midden Fl^ee. Het koorts achtig overleg tussen Flakkeese bestuurders en de bezetter heeft ertoe geresulteerd dat Middelhamis, Sommelsdijk en Dirksland droog konden blijven, mits de inwo ners uit de dorpen zelf kaden op zouden werpen. De organisatie van de afbraak De commissaris voor de ontruiming, de heer Holmann, gaf richtlijnen voor de te volgen werkwijze Bij de sloop werden ingeschakeld de heren Muring en Hofstede, aannemers van sloopwerken te Rotterdam. Hoe "vordringhch" men te werk ging, blijkt wel uit het feit dat de termijn van ontruiming vijf tot tien dagen beliep. Op 19 december 1942 werd begonnen met de afbraak van de eerste boerderij. Ter wijl de bewoners nog aanwezig waren, werden reeds de pannen van de daken gesmeten Er werd gewerkt werd met ploegen van 29 tot 315 personen. Zelfs op bei de kerstdagen en zondagen werd doorgewerkt De dienstdoende Ober-Luitenant verklaarde na een door hem uitgevoerde controle op 31 december 1942, dat de werkzaamheden van de eerste groep boerderijen naar genoegen waren voltooid. De tweede nog resterende groep aan de Galathesedijk werd gesloopt in de periode van 2 tot 10 januari 1943. Enerzijds geschiedde de afbraak professioneel. Een deskundige werd aangetrokken voor het verwijderen van de spiegels en de glas-in-lood ramen. Anderzijds werden de gebouwen ruw afgebroken. Met name op de Molenhoeve, van de familie van Gurp aan de Oudedijk, ontstonden er moeilijkheden bij het strijken van de binten. Oude namen uit de dorpskernen Zomaar een paar namen, de Luchtbel of -bal, de Tien Azen, de Woeker, den Duit, Spuie, Stove, Luchtje, Kraekje, de Wacht en 't Genever Pitje. Kom mensen, wie weet er nog meer Postadres: L van Nimwegen. Langeweg 93 3245 KG Sommelsdijk. Telefonisch: J. P. Kastelein 0187-483058 Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Administratie-adres: Stoofweg 24 3253 MA Ouddorp Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op Internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant .M^jwi.Mi.MF'.'MiAm^mj^m^MÊ'.^Mr^wj.i op 15 juli 2003 voor: - het bouwen van een woning met garage op het per ceel Blauwesteen 2 te Ouddorp; - het bouwen van een stalling op het perceel Stoofweg 15 te Ouddorp. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 5 augustus 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende ojsenbare regionale welstandscom missie is op 30 juli 2003 in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. De agenda's var) deze vergaderingen liggen ter inza ge in hef gemeentehuis te Goedereede. bepaling zoals bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een periode van 1 jaar (24- 07-2003). N.B. Indien u legen dit besluit (gemotiveerde) bezwa ren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, bin nen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendge maakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voor gelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht, Postbus 50951 3007 BM Rotterdam), een voorlopige voorziening vra gen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschul digd. Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om een lichte bouwvergunning is bin nengekomen van: - W. de Munck voor het uitbreiden van een woning op het perceel Clematis 20, Dirksland; - R. van Putten voor het wijzigen van de gevel van de garage op het perceel Dahlia 8, Dirksland. Tevens delen wij mede dat een aanvraag om regulie re bouwvergunning is binnengekomen van: - J.J. van Gurp voor het vergroten van een woning op het perceel Staakweg 3, Dirksland. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwas/ »"->:''i''ii nemaakt. meester en wethouders van Middelhamis, Postbus 1 3240 AA Middelhamis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - vv S.N.S. voor het vergroten van een berging op het perceel Vrouwtjesweg 28 te Stad aan 't Haringvliet (14-07-2003); - J.A. Peekstok voor het oprichten van een loods op een perceel aan de Zevenster te Stad aan 't Haring vliet (14-07-2003). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van; - A. Arensman voor het wijzigen van een gevel van een garage op het perceel Lieve Vrouwepoldersedijk 18te Stad aan'tHaringvliet (15-07-2003); - H.M. van Nieuwenhuijzen voor het wijzigen van een dakkapel in een dakraam op het perceel Vroonweg 40 te Middelhamis (15-07-2003); - M.J. de Nijs voor het veranderen van een garage in een bijkeuken/studeerkamer op het perceel Burge meester Overdorpstraat 37 te Nieuwe-Tonge (16-07- 2003); - E. van der Sluijs voor het wijzigen van een gevel op het perceel Molenstraat 6 te Middelhamis (16-07- 2003); - P Visser voor het uitbreiden van een woning op het perceel Prins Bernhardlaan 145 te Middelhamis (17- 07-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Voorgenomen bouwvergunning Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel V.1 lid 1b van de bestem mingsplanvoorschriften van het bestemmingsplan 'Bui tengebied' bouwvergunning te verlenen aan: - C.J.J.H. Vis voor het uitbreiden van een woning op het perceel Oudelandsedijk 14 te Sommelsdijk. Deze bouwaanvraag ligt met ingang van 28 juli 2003 gedurende vier weken voor iedereen ter inzage. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijk bedenkingen tegen het bouwplan naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Middelhamis, Postbus 1,3240 AA Middelhamis. Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 30 juli 2003 om 9.00 uur in het gemeente huis te Middelhamis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 30 juli 2003 om 14.00 uur in het gemeen tehuis te Sint Maartensdijk. De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Mid delhamis. liÊÊÊÊÉMIlÊiÊUÊIiÊÊÊBÊêÉÊêliÊimÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊSÊÊli Wi (01«?J,è%»80 7 fox 6() 37^f/ftiiot|j* 3 )i%.W:08,!3gtf|2iö9eji Ö^3Ö:!irf!|;?;e6;8^ ll'f GEMEENTE JIJlDDELHARNlS Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - J. Verkerke, Burg. Sterkplein 29, Nieuwe-Tonge - wij zigen gevel van winkelpand, Kerkring 13 te Nieuwe- Tonge (150703) - P. Smit, Marietjespad 27, Middelhamis - wijzigen voorgevel (150703) - A.A.B. Kern, Chr. de Vrieslaan 29, Middelhamis - uit breiden woning (150703) - P. van der Vliet, Rivium Ie straat 65, Capelle a/d IJs- sel - oprichten tijdelijke bouwplaatsinrichting voor 24 maanden, Havenkanaal te Sommelsdijk (150703) - 0. van Heukelen, Emmalaan la, Dirksland - wijzi gen agrarische bedrijfsloods. Geerweg 2 te Middel hamis (150703) - Schuitema Vastgoed, Postbus 1000, Amersfoort - oprichten tochtportaal, Dorpsweg 40 te Sommelsdijk (150703) - Zangver. en kinderkoor Apollo, Kon. Julianastraat 24, Nieuwe-Tonge - organiseren kansspel op 27 novem ber 2003, 1000 deelnemingsbewijzen a 1,00 (150703) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge- Concept Welzijnsprogramma 2004 Van vrijdag 1 augustus 2003 tot en met 29 augustus 2003 ligt op het gemeentekantoor te Oude-Tonge het concept welzijnsprogramma 2004 ter inzage. Het welzijnsprogramma vermeldt onder andere de instellingen en verenigingen die in 2004 in aanmerking komen voor een subsidie op grond van de Algemene Subsidieverordening 2002. Gedurende bovenvermelde termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld zijn of haar mening omtrent het welzijnsprogramma 2004 schriftelijk kenbaar te maken aan het college van burgemeester en wethou ders van Oostflakkee, Postbus 75,3255 ZH OUDE- TONGE. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot mevrouw E.J. van Es of mevrouw A.N. Hoogendoorn- de Groot, taakgebied Zorg en Samenleving, telefoon 0187-642200 of via e-mail: avanes@oostflakkee.nl of ahoogendoorn-degroot@oostflakkee.nl. Vaststelling verordening De gemeenteraad van Oostflakkee heeft in zijn ver gadering van 10 juli 2003 de gewijzigde verordening leerlingenvervoer vastgesteld. De verordening ligt bij het taakgebied Burger, Bestuur, Communicatie en Organisatie voor een ieder ter inza ge. De verordening treedt in werking zes weken na de dag van bekendmaking. Tijdelijke referendumwet Burgemeester en wethouders hebben op 15 juli 2003 besloten te bepalen dat een referendum kan worden gehouden over de gewijzigde verordening leerlingen vervoer. Op grond van artikel 144 van de Tijdelijke referen dumwet kunnen belanghebbenden tegen dit besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De termijn voor het indienen van dit beroepschrift bedraagt zes dagen. Deze termijn vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit bekend is gemaakt. Binnen drie weken na de bekendmaking van dit besluit kan iedere kiesgerechtigde een verzoek tot het hou den van een gemeentelijk referendum indienen. De Indiening geschiedt In persoon op het gemeentekan toor van de gemeente waar de verzoeker als kiesge rechtigde is geregistreerd. De verzoeker ondertekent hef formulier ten overstaan van de daartoe door de burgemeester aangewezen ambtenaar en geeft daar bij blijk van zijn identiteit. De door de burgemeester aangewezen ambtenaar tekent in aanwezigheid van de kiesgerechtigde op het formulier de datum aan waarop het verzoek is ingediend. Een ingediend ver zoek kan niet worden ingetrokken en een verzoeker kan niet meer dan één verzoek over hetzelfde besluit indienen. Artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verlenen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de ruimtelij ke ordening, bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden van de woning aan de Schoolstraat 54 te Oude-Tonge. De bijbehorende stukken liggen met Ingang van maandag 28 juli 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in het gemeente huis, Eisenhowerlaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeen tehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18.00 en 19.30 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza- gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowerlaan 13255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebracht, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. Aangevraagde vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het wijzigen van de situering van een schuur bij de woning op het adres Melkweg 27 te Oude-Tonge (ontvangen op 14 juli 2003); - het wijzigen van de gevels en vernieuwen van het dak van de woning op het adres Schoolstraat 58 te Oude-Tonge (ontvangen op 15 juli 2003). Rectificatie In onze publicatie van 17 juli j.l. stond vermeld dat er op 8 juli 2003 een aanvraag om reguliere bouwver gunning was ontvangen voor het uitbreiden van de woning op het perceel Weespad 13 te Ooltgensplaat. De toegepaste adressering is niet correct en dient te zijn Pr. Bernardstraat 6 te Ooltgensplaat. Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte bouwvergunning, is op te vragen bij het taakge bied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de ingekomen aanvra gen kunnen géén bezwaarschriften worden ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een sloopvergunning verleend is voor: - het venwijderen van asbesthoudende dakbedekking van een schuur op het perceel Dwarsweg 9 te Oolt gensplaat (besluit verzonden 14 juli 2003). Een kapvergunning is verleend voor het kappen van: -een groenstrook op het perceel Langeweg 4 te Oude-Tonge (besluit verzonden 17 juli 2003). Nadere Informatie over de verleende sloopvergunning is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu en over de kapver gunning bij het taakgebied Nieuwe Werken en Onder houd. N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van burge meester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningen- rechter van de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onvep:/ijlde spoed dit, Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Wet milieubeheer Mededeling -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Meldingen 1. Maatschap Den Boer-Ouwens, Donkerweg 1 te Oude-Tonge (Besluit voorzier'iingen en installaties milieubeheer); 2. Zomermarkt KOJA, Vrijheldsweg 1 te Ouddorp (Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieu beheer); 3. Logistiek Centrum Middelhamis, Lorentz 11 te Mid delhamis (Besluit opslag- en transportbedrijven milieubeheer); 4. Wassalon Wilca V.O.F., West-Krakeelstraat 2-4 te Sommelsdijk (Besluit textielreinigingsbedrijven milieubeheer); 5. Stichting Zuidwester, Oosthavendijk 30 te Middel hamis (Besluit woon- en verblijfsgebouwen milieu beheer); 6. Heftruck Centrale, Spuikolk 14a te Dirksland (Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen milieu beheer). De meldingen liggen ter inzage vanaf 28 juli 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur op het gemeente kantoor van Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 1), Goe dereede {r^r. 2), Middelhamis (nrs. 3,4 en 5) en Dirks land (nr. 6). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Besluit Op 23 juli 2003 is een veranderingsvergunning Inge volge de Wet milieubeheer verieend aan: 7. Konstructlebedrijf D. de Roon Zn. VO.F. voor het inwerking hebben van een LPG-heftruck en een elektrische heftruck aan de Nijverheidsweg 7 te Dirksland. mgmmÊimÊmmmmmmmmi&smmmKimmsiM gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaar schrift schorst namelijk niet de werking van het be streden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om vooriopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke mogelijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taakgebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstvolgende vergadering van de welstandscommissie, delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) kontakt opnemen met de heer J. Stel- loo, J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Welstandszitting (gemandateerde behandeling) Datum 5 augustus 2003 Tijdstip locatie 9:00 uur gemeentehuis Oostflak kee, kamer 134 Weistandszitting (commissievergadering) Datum 30 juli 2003 Tijdstip locatie 14:00-17:00 uur gemeente Tholen - gemeentehuis Sint-Maartensdijk. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp. Het besluit en overige stukken liggen ter inzage van af 28 juli 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor van Dirksland (nr. 7). Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dins dagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO (tel. 0187-488111). Beroep tegen het besluit kan vanaf 29 juli 2003 gedu rende zes weken worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit; - de adviseurs die gebruik gemaakt hebben van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp besluit; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daawan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp-besluit. Het beroep moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen bij een spoedeisend belang, de Voorzitter vari de genoemde afdeling tevens vragen een vooriopige voorziening te treffen. Hier moet in een afzonderlijke brief om gevraagd worden. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel' 0187-488111).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8