Overdenking Open dag 'De Oude Trekker en MotorenverenÊging' Ei(ia)ndelijk nieuws uit de Heilige Schrift HET rjKUkVENSTER Indachtig... - Twee uitspraken - De strafmaat >f HMO OF laeHT El? IttUWS MAffElV Opbrengst Rommelmarkt Woord en Daad Exposities in Tlieetuin 'De Bongerd' 6fPï Itff TTFIV iOORTEN HOSÉ OHlQVnOHHlH Een adiifertentÊe in Eilanden-Nieuw/s heeft altijd succes..! Blik op kerk en samenleving LJ Vorige week vrijdag waren er twee uitspra ken, waarnaar met meer dan gewone belang stelling was uitgezien. Het gerechtshof in Amsterdam veroordeelde in hoger beroep Volkert van der Graaf, de moordenaar van Pim Fortuyn, evenals de rechtbank dat had gedaan, tot achttien jaar gevangenisstraf. De rechtbank in Haarlem sprak op diezelfde dag uit dat Jan Veerman, de café-baas in Volen- dam, een jaar voorwaardelijk, en een werk straf van 240 uur krijgt. Eerst maar de zaak tegen Volkert van der Graaf. Het gerechtshof heeft hem dezelfde straf opgelegd als de rechtbank. Maar de motivering van dit vonnis was toch anders. Het hof heeft laten meewegen dat de moord op Fortuyn de rechtsorde in Nederiand heeft geschokt, en dat de dader onvoldoende besef heeft wat hij met zijn daad heeft aangericht. Dat zou de straf hebben kunnen verzwaard, maar daar staat tegenover dat de omstandig heden van de detentie nogal extreem waren. Je zou dus kunnen zeggen dat het hof het één tegen het ander heeft weggestreept, en opnieuw tot de genoemde achttien jaar is gekomen. Zodoende was iedereen min of meer tevreden: het Openbaar Ministerie, omdat het gerechtshof kennelijk de aan klacht serieus had genomen en Volkerts advocaten die steeds hadden gehamerd op de onmenselijke detentie. Men zou kunnen zeggen dat de rechtbank in Haarlem ook gerekend heeft met de mense lijke factoren. Althans, die kwamen als motivering van het vonnis uitvoerig aan de orde. Jan Veerman werd gezien als de ver antwoordelijke voor de brand waarbij veer tien jonge mensen het leven verloren en andere voor hun leven zijn verminkt. Hem werd verweten 'aanmerkeüjk nalatig, onop lettend, onachtzaam en onnadenkend' te zijn geweest. Bovendien heeft hij geen blijk gegeven van meeleven met de slachtoffers en hun nabestaanden. Juist om dat laatste feit hoeft hij niet de cel in, maar krijgt hij de gelegenheid om contact te leggen met de getroffenen. We zijn een democratie en dat betekent dat de machten - de wetgevende, de regerende en de rechterlijke macht - gescheiden zijn. Het geeft dus geen pas de uitspraken van de rechter te becommentariëren, laat staan te bekritiseren. Als de rechter gesproken heeft, dan moeten alle burgers zwijgen. Zelfs als is iedereen overtuigd van de schuld van een verdachte, als de rechter onvoldoende bewijs op tafel kan leggen, dan wordt hij vrijgesproken. Dat laat onverlet dat we onze gedachten mogen hebben en ook onze visie op de opge legde straf En ik denk, ook gehoord de reac ties, dat een groot deel van de bevolking bei de genoemde straffen aan de lage kant vindt. Volkert van der Graaf, die een gevierd poli ticus als Pim Formyn heeft vermoord, had in de ogen van velen levenslang moeten krij gen. Want omdat een derde van de straf automatisch wordt kwijtgescholden hebben we er rekening mee te houden dat hij over een jaar of elf weer op vrije voeten rond loopt. En aangezien de kans op herhaling niet uitgesloten is, wordt terecht de vraag opgeworpen wie dan in zijn ogen het gevaar voor de samenleving zla zijn. Met cafébaas Veerman staan de zaken een beetje anders. Volgens vele inwoners van Volendam werd gezocht naar een zondebok, en heeft men die gevonden in de persoon van Jan Veerman. Anderen, die hem wel verant woordelijk en aansprakeüjk stellen vinden de opgelegde straf een lachertje. Moet deze man straks papiertjes prikken in de plantsoe nen van Volendam? En zal hij daarmee het vertrouwen van zijn plaatsgenoten winnen? De straffen roepen in Nederland inderdaad vragen op. Maar ik geloof niet dat de schuld daarvoor bij de rechters ligt. Er is door de jaren heen een wat soft beleid ontstaan en dat heeft als consequentie dat de strafmaat laag is. Maar wat jarenlang scheefgegroeid is trek je niet ineens recht. WAARNEMER '«Hf ^«t «14' .<./.^,^^.>o'','A-,.>'^*-, Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u stu ren aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zuilen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Hoe komen ze toch aan die benaming 'ted dybeer'? Antwoord: Deze beren van pluche of dgl. stof zijn geïnspireerd op de Australische bui delbeer of koala en genoemd naar de Ameri kaanse president Theodoor Roosevelt. Ted en Teddy zijn Engelse vleinaarapjes voor personen die Theodorus en Eduard heten of daarvan afgeleide namen dragen. Is een eischaal reeds hard alvorens de kip een eitje gaat leggen, afblijft de kalk tot het laatste moment zacht? En vormt zo'n dier slechts één ei per dag, of méér aan een soort lopende band? Antwoord: Een normaal ei wordt helemaal in de kip gevormd en de schaal ook, maar het laatst. Het ei wordt met harde schaal er omheen gelegd. U kunt dat zien bij een kip die haar ei niet kwijt kan en hevig pijn lijdt. Men helpt zo'n dier door dat ei voorzichtig stuk te maken, zodat het er als struif met kapotte schaal uitkomt. Het aantal eieren dat tegelijk gevormd wordt, kunt u tellen als men een kip slacht die nog aan de leg is. U ziet dan het gave ei met harde schaal dat ze die dag zou leggen, gevolgd door een menig te dooiers in afnemende stadia voor de daar op volgende dagen. Dat een ei van uw hoen ders vochtig is na het leggen, wil niet zeggen dat de kalk nog niet verhard is. Een ei kan alleen vlot de cloaca passeren als het nat is. Onze dochter kreeg verkering. We zien hem nu geregeld, maar nooit zijn ouders. Moeten die nu naar ons, of wij naar hen toe komen? Antwoord: Vroeger waren daar keurige regels voor, maar die zijn verwaterd. Als u nu blijft afwachten, gebeurt er niets. Geef de jongen eens een boodschap mee, dat u zijn ouders uitnodigt voor een avondje bij u thuis. Noem gelijk verscheidene data, zodat zij een dag kunnen kiezen die hun 't best schikt. Probeer het dan gezellig te maken, zodat deze mensen zich op hun gemak voe len. En stel vooral geen onbescheiden vra gen, maar begin iets over uw kind en u zelf te vertellen. De rest volgt vanzelf. De rommelmarkt voor Woord Daad van afgelopen zaterdag is weer een groot succes geworden. Het was mooi weer en de bezoe kers hadden het naar hun zin. Hieronder volgen de uitslagen van de diver se verlotingen: Fiets: Wit 176496; Boodschappenmand: Roze 097645; Senseo: Roze 059566; Koffie zetapparaat: Blauw 074050; Puzzel: Roze 059619. De netto-opbrengst is ruim 12.000,-. De familie Grinwis bedankt een ieder hartelijk die mee heeft geholpen om dit bedrag te ver wezenlijken. Ook worden alle medewerkers bedankt voor hun inzet. De Theetuin is opgenomen in de route: Rondje Kunst en Cultuur in de gemeente Dirksland. In het kader van dat project han gen en staan er tot half september werkstuk ken van zeven Dirkslandse artiesten Maar bovendien zijn er gedurende de maand augustus te zien: Sculpturen van Leny de Wit-Sitton uit Middelharnis. Leny de Wit stopte in januari 1998 met wer ken en wilde een hobby ontwikkelen, waar mee zij een zinvolle besteding aan haar vrije tijd kon geven. Zij koos voor het maken van menselijke figuren en heeft daartoe ver scheidene cursussen gevolgd, eerst bij Clari- ne Bemelmans vooral om het materiaal te leren beheersen, daarna bij Henny Schrijver shof om de structmu- van gezichten, handen en voeten in de vingers te krijgen. Zij maakt haar poppen tot een hoogte van ca. 1 meter en geschikt om buiten geplaatst te worden. Theetuin "de Bongerd" (Molendijk 65, Her kingen) is geopend: van 10.30 tot 22.30 uur, dagelijks behalve donderdags. Hoe zou ik enkele gipsbeeldjes weer wit kun nen krijgen? Ze zijn nogal grauw geworden. Zou je ze glanzend wit kunnen verven? Antwoord: Met afstoffen neemt u niet alle vuil weg. Geef deze beeldjes eerst eens een wasbeurt in een sopje zoals u dat ook voor de vaat klaarmaakt. Afborstelen mag ook, maar schuren natuurlijk niet. Worden ze niet zo wit als u bedoelt, dan kunt u ze wel gronden en met een glansverf wit schilderen, doch niet met beits, waterverf of andere dunne verf. In onze familie zegt de éne wijnkenner, dat rosé gemaakt wordt door schillen te laten meegisten, en de andere heeft zelf gezien, dat bepaalde druiven roze sap geven. Wie heeft er nu gelijk? Antwoord: Beiden. In Portugsil gebruikt men van oudsher druiven met roze gekleurd vruchtvlees. Daarom komen daar zoveel rosé wijnen vandaan. Ook aan de Rhone bezitten veel druiven zoveel kleurstof, dat daar natuurlijke rose's ontstaan. Toen die veel aftrek vond, is men ze elders gaan namaken door van blauwe druiven de schil len zo'n 12 tot 24 uur met het sap te laten meegisten en pas daarna te verwijderen. In Champagne maakt men wel eens champag- ne-rosé uit een mengsel van rode en witte wijn, maar die is hier zelden te koop. Mijn vraag is of u misschien een oplosmid del weet om waardevolle ansichtkaarten die met gluton in plakboeken zijn geplakt daar uit te verwijderen zonder ze teveel te bescha digen. Hebben de kaarten die aan de achter zijde beschadigd zijn nog waarde voor ver zamelaars? Antwoord: U zult in ieder geval het papier van de plakboeken goed moeten bevochti gen. Afliankelijk van de kwaliteit en de eigenschappen van de ansichtkaarten kunt u ook het geheel in lauw water leggen en na korte tijd de kaarten voorzichtig lostrekken. Leg de kaart vervolgens vlak neer tussen absorberend materiaal als keukenpapier en zet er iets zwaars op. Als de ansichten het meeste vocht kwijt zijn, kunt u ze nog een drietal dagen tussen zware boeken in een droge ruimte leggen. "Maar de Trooster, de Heilige Geest, Die zal u alles leren, en zal u indachtig maken, alles wat Ik u gezegd heb. Joh. 14,26. De Heilige Geest krijgt hier uit de mond van de Heere Jezus een aparte naam; de Staten vertaling vertaalt: ,de Trooster'. Letterlijk betekent het: 'de er-bij-geroepene'. Iemand die in een proces voor iemand anders spreekt. De Voorspreker. Die voor de kerk opkomt, haar beschermt midden in een wereld die God vijandig gezind is. Wie het Griekse woord dat door 'Trooster' vertaald is, bestudeert, komt erachter dat het geen eigennaam is, een andere eigennaam voor de HeiUge Geest, maar de omschrijving van Zijn werk! Hij doet het werk van een getui ge, een trooster. Wat doet Hij dan? Hij neemt het werk van de Heere Jezus over. Hij behoedt, bewaart, beschermt, onderwijst, bestraft en vertroost de kerk. Hij blijft in en bij de discipelen. Hij zet het werk van Chris tus voort na de Hemelvaart. Maar er is nog meer te zeggen. De Heilige Geest is 'maar' geen plaatsvervanger. Het is eerder zo dat de Heere als de verhoogde Chrisms Zijn werk op aarde voortzet door de HeiUge Geest! De dienstbare Heilige Geest, die niets liever wil dan Christus verheerlij ken. God de Vader en de Zoon de eer en de heerlijkheid toebrengen. Daarom is het werk bij Hém in goede han den. "Die zal u alles leren en u indachtig maken, alles wat Ik u gezegd heb". De Heili ge Geest voegt dus niets nieuws toe; maar Hij maakt het wel nieuw! Levend! Wonderlijk, de Heilige geest overspant alle eeuwen. Hij maakt het oude Woord actueel, krachtig en levend. Hier en nu. Hebt u er ervaring mee? Dat Woord dat een zondaar raakt; dat tevoor schijn roept; dat doet belijden en toegeven, alles wat we gedaan hebben; dat de liefde tot Christus levend werkt. De Heilige Geest ont sluit de zin en de kracht van het levende Woord van God. Wat een weergaloos won der! Dat door het Woord tot ons doordringt dat wij zondaren zijn en dat God de Heere Die ons van zich zou moeten wegstoten van wege onze zonden, dat Hij van genade spreekt. Dat werpt neer en het richt op. "Heere, ik heb dat niet verdiend; dat U dat doet, dat U dat aanbiedt, zo onvoorwaarde lijk". Daar komt de kracht los waar het Woord ons meeneemt naar de Heere, van wie we als een wonder leren dat Zijn barmhartig heid groter is dan onze zonde. Luther zegt ergens: "Dat is het ambt van de HeiUge Geest, dat Hij harten vrolijk maakt". In Christus en om Christus. Verslagen har ten. Waar de Heilige Geest werkt, stuwt Hij ons in onze armoede naar Christus die rijk is en rijk maakt. "Leren" en "indachtig maken"". Dat is dus: levend maken. En dat is meer dan in de her innering terugbrengen. De Heilige Geest ver heldert het Woord; Hij stelt Christus er in tegenwoordig, zodat we Hem ontmoeten. Wat is de Geest machtig. Wat is Hij... God! Door het ontsluiten van het Woord werkt Hij. Zo brengt Hij bij de Heere; zo vernedert Hij ons in onze eigenwilligheid en hoogmoed; zo doet Hij zien hoe uitnemend de Heere heeft liefgehad. En wat Heeft Hij daarbij een geduld. Hij herhaalt zijn goddelijk onderwijs zo vele keren. En de zwakste leerlingen heb ben zijn eerste aandacht. Wat kent Hij de zij nen. Wat weet Hij van strijd, van ongeloof en van twijfel. Wat verstaat Hij de harten in hun klagen en moeite, in hun eenzaamheid en verlangen. Wat is Hij getrouw. Door het "leren" en "indachtig maken" onderhoudt Hij het werk van de Heere. Wat zijn wij hardleers en vergeetachtig. Dat heeft met de zonde en de dood te maken. Komt de Heilige Geest door het geloof inwonen, dan is dat niet over. Het wordt eerder tot een schaduw die meetrekt, die verootmoedigt; die ook verdreven wordt zo dikwijls het Woord levend is en het hart aan Christus gebonden. Wat een belofte. Heeft iemand kracht nodig om te strijden; om te volgen, om de Heere lief te hebben... De Heilige Geest schenkt het. Door het Woord indachtig te maken; door het levend te maken; door uit te delen. En Zijn schatkamer is... Christus. P. G.C.K. Op zaterdag 2 augustus wordt voor de dertiende keer een open dag gehouden in De Oostdijk bij Goedereede. Evenals de voor gaande jaren zullen er ook dit keer tijdens de open dag verschillende activiteiten worden ontplooid rondom oude trekkers, moto ren en landbouw werktuigen. De dag wordt gehouden op een terrein ter hoogte van de Oostdijkseweg 23. Een greep uit wat er die dag te zien zal zijn: oldtimer tractoren, stationaire motoren, bromfietsen en legervoertuigen; Ook zal er een demonstratie zijn van het dorsen met oude dorsmachines, die worden aangedreven door oldtimer tractoren. Er zal ook worden gedorst met een vlegel op de dorsvloer. Het ploegen en slepen zal ook worden gedemonstreerd. Voor de kinderen is er een antieke draaimolen. Verder zijn er miniaturen en andere artikelen te koop. De toegang is gratis en er is voldoende parkeergelegenheid op het terrein. De open dag start tussen 9.00 en 9.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De organisatie hoopt dat de paraplu's niet gebruikt behoeven te worden. Dit was wel vorig jaar hèt geval, zoals blijkt uit onze archieffoto. Inlichtingen: J. van Erkelens, telefoon: 0187-492049. -22- Om haar heen ziet ze nog licht in de woningen branden. Het geeft haar een veilig gevoel. Ze is niet de enige die wakker is. Dichtbij blaft een hond. De ouders van de kleine zijn ook nog niet naar bed. Zijzelf zal al wel slapen. Een pop dicht tegen zich aangeklemd. Ze rilt, hoewel het helemaal niet koud is. Ze kan beter wat gebruiken, maar ze ziet er tegenop naar beneden te gaan. Was Willem er inaar, dan was het niet zo doodstil in huis. Vooral gisteren was de dag ontzettend lang geweest. Gelukkig kon ze twee keer naar de kerk, maar de uren daar- tossen en daarna leken dubbel zo lang. Ze had Willem naast Frederik zien zitten en het had haar pijn gedaan. Hij hoorde daar niet. Hij hoorde bij haar. Uit de kerk had Toke haar aandacht wollen trekken, maar ze veinsde het niet te zien. Later thuis had ze er spijt van gehad. Msschien had Toke willen vragen of ze meeging, peinsde ze. Maar aan de andere kant wilde ze zich niet laten kennen. Ze was na het eten naar bed gegaan. Pas laat was ze opge staan en had een snee brood gegeten. Daarna had ze zich weer naar de kerk begeven. Uit de kerk was ze meteen weer naar bed gegaan. Ze heeft die nacht slecht geslapen. Dat kon ook niet anders. Vannacht zal ze waarschijnlijk ook wakker liggen. Ze is zo helder. De gedachten blijven maar doorgaan. Ze is weer thias in de oude boerderijDe perenboom bloeit. Moeder zit op de oude, witte tuinbank, die eronder staat, sokken te stoppen. Zijzelf kijkt steeds de landweg af. Zou hij langskomen? vraagt ze zich af. Dan opeens is hij er. Zijn lange gestalte stapt van de zwarte herenfiets. "Goedenavond samen", begroet hij vader, moeder en haar met zijn zware stem. Zfi kleurt als een jong meisje, al is ze vierentwintig. Ze ziet moeder naar haar kijken. "Neem plaats", nodigt vader hem. Moeder verzoekt haar koffie te zetten. Als ze weer buiten komt is vader met de bezoeker in gesprek. Moeder stopt ijverig verder. Een vrouwenhand en een paardentand mogen immers niet stilstaan. Zelf neemt zij haar breiwerk ook maar weer ter hand. Ze ziet alles weer glashelder voor zich. Nu denkt ze er niet aan, dat ze niet kan slapen. Ze wü aUes weer overdenken. Ze kijkt af en toe steels naar de bezoeker. Dan vangt zijn blik de hare en houdt die even vast. Net zoals dat al een enkele maal gebeurd is in het notarishuis, waar zij dient en hij een kamer huurt. Vader en hij bespreken die avond allerlei onderwerpen. Vader geniet van het spreken met de onderwijzer Zij geniet van zijn aanwezigheid. Ze ziet moeder af en toe van de man naar haar kijken. Een moederoog ziet scherp. Het wordt al donker als hij opstapt. Ze zou mee wUlen lopen, maar dat past niet voor een jongedame. Als hij ver trekt houdt hij haar hand wat langer vast dan nodig is. Vanaf die tijd kan ze de man niet meer uit haar gedachten bannen. Dat hoeft ook niet. De volgende zaterdag komt hij weer. Vader en moeder gaan hem waarderen en hebben dan ook geen bezwaar, als hij op een avond om haar hand komt vragen. Ze" hebben een rustige verkeringstijd, waarin zij veel met elkaar praten. Diederick is belezen en zij drinkt al de ver halen in als water. Door haar werk overdag en het hand werken 's avonds komt ze weinig aan lezen toe. Door hem wordt zij weer bij allerlei zaken betrokken en begint ze te lezen. Moeder bromt wel eens goedmoedig, dat ze beter een breikous ter hand kan nemen, maar ze laat het ooglui kend toe. Vier jaren hebben ze gespaard voor een huis. Toen trouw den ze. Ze hebben het goed gehad. Het was heerlijk om samen te zijn. Toch groeide na een tijd het verlangen naar een pand van hun hefde. Dat ontvingen ze echter niet. Ze weet, dat Diederick er even zeer naar verlangd heeft als zij, kindervriend als hij was. Maar hij het het nooit merken. Hij was en wilde sterk zijn. Ze pakt de foto van het nachtkast je- "Diederick", fluistert ze. In niets lijkt ze nu op de bijdehante, hardwerkende vrouw die zij altijd is. Een poos kijkt ze naar het vertrouwde gezicht. "Jij nam me zoals ik was", zegt ze zacht en ze kan niet ver hinderen, dat er een paar tranen op het glas biggelen. Ze veegt ze met de punt van haar nachthemd zorgvuldig weg. Dan zet ze de foto weer op het nachtkastje terag. Beneden roept de koekoeksklok twee keer. Ze moet gaan slapen. Morgen zal ze geradbraakt zijn. Als ze in bed ügt, voelt ze zich langzamerhand lomer wor den. De koekoek laat nog één slag horen. Daarna hoort ze niets meer. Buiten roept een late nachtvogel. In de verte wordt hij beantwoord. Twee vleermuizen vliegen vlak langs het slaapkamerraam. De maan laaf zijn züveren schijnsel door de kier vallen en vindt een slapende vrouw. Dan glijdt het licht over het glas van een foto, die op het nachtkastje staat, en beschijnt een mannengezicht. Tenslot te verdwijnt het. In een kippenren bij een boerderij klinkt luid gekakel. Veren vHegen in het rond. Kippen kakelen in doodsnood, maar de bewoners horen niets. Morgen zal de boerin, die zo van dieren houdt, twee dode kippen vinden. Het bruine gevaarte zal dan vertrokken zijn, nadat hij zijn verwoestend werk heeft verricht. De sluwe vos heeft al veel vernietigend werk gedaan. Net zolang totdat de boer hem te grazen zal nemen. Eerst zal hij het gaas weer maken dat kapot is. Daarna zal hij een nacht waken, als het moet meerdere. Een gevlekte poes sluipt door het gras. Ze is moe van het jagen achter een muis en rolt zich op in de hooiberg. De grote hond slaapt in de mand. Toch zal hij bij het minste geluid zijn oren spitsen en aanslaan. Hij moet immers de hofstee van de baas bewaken. Heel in de verte onweert het. De hond hoort het. Even richt hij zijn kop op. Hij kan het al horen, als de mensen dat nog lang niet kunnen. Zijn gehoor is zoveel sterker dan dat van de mens. De trou we viervoeter legt zijn kop weer neer Dan vallen zijn ogen toe. Aan de rand van het bos glijdt een slanke, braine gedaante. De vos zoekt zijn hol weer op. Ondermssen zoekt zijn spit se snuit over de grond of hij nog wat kan bespeuren. Een konijn springt geschrokken op en vlucht weg. De achter poten maken een snelle roffel over de grond. De vos heeft zijn buik vol. Hij laat de prooi gaan. Morgen gaat hij wel weer op pad. Nu begint het al wat ücht te worden en hij ver richt zijn werk 's nachts. Dat ligt in zijn vossenaard. HOOFDSTUK 11 Het hooi is binnen. De hooiberg is tot de nok toe gevuld. De gevlekte poes kan 's avonds nauwelijks nog een plek vinden om te slapen. Frederik is moe, maar voldaan. Hij zit ontspannen op de tuinbank. Zijn spieren doen pijn, maar dat voelt hij niet. Wel glijdt zijn bhk regelmatig naar de hooiberg. Hij vindt het een pracht gezicht, dat die zo vol is met het kostbare hooi. In het weiland is zijn broer het paard aan het borste len. Dan rijst er een plan in Frederik op. Hij bespreekt het meteen met zijn vrouw. "Rust eerst maar eens uit", zegt ze bezorgd. Maar hij voelt geen vermoeidheid nu alles zo voorspoedig verlopen is en hij gunt Willem zo graag wat. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5