Angst voor Criminelen ie PREDIKBEURTEN Over burnout en borderline Drie gewonden bij Icop-staartbotsing Schaapsweg EIIAIIDËn-raEtJWS Openluchtdienst aan de Grevelingen van Beréa gemeente EIIAIIDEn-IIIEUWS Extra kerkdienst Ger. Gemeenten ÊMaèM¥ Bingoavonden Ouddorp EHBO-cursus Dirksland ICCO en Samen op Weg-kerken gaan samenwerking versterken Cor Hameeteman in Flakkeecialiteiten 1^^^ Politie en justitie Criminelen hebben hier en daar vrij spel Niet overal in Nederland Het gedoogbeleid Privacy De steun van de leiding Evangelie Gemeente Beréa Oude Ton- ge hield 29 juni de eerste van een reeks openluchtdiensten aan het Grevelin- genmeer. Met bekende evangelist Jan Leeflang en een speciaal kinder theater werd deze openlucht dienst een feest voor de aanwezigen. Zondag 20 juli 2003 Alkdaags PAGINA 2 VRIJDAG 18 JULI 2003 Dit artikel gaat niet over angst van burgers voor criminelen. Die angst is er ook in bepaalde wijken of beroepen. Neen, het gaat over angst van politiemensen en leden van de rechterlijke macht zoals officieren van justitie en rechters. Het is bekend dat er in de wereld van de cri minaliteit gemoord wordt. Amsterdam is om haar maffiamoorden berucht. Bij het bericht in de krant staat dan: een afrekening in het criminele circuit. In het Nederiands Dagblad (5 juli 2003) is een artikel gepubliceerd onder de titel 'Boodschappen doen met het dienstwapen op zak". Daarin wordt verteld hoe politie mensen en hun gezinnen bedreigd worden. Er staan schokkende verhalen in dit tamelijk lange artikel. Het heet dat we leven in een rechtsstaat. Uit de gegevens blijkt echter dat er in Nederland ook een andere macht regeert. Dat is de macht van de maffiosi of van de criminelen. Eerlijk gezegd kon ik mijn ogen niet geloven toen ik de vele gevallen en voorbeelden van bedreiging en intimidatie las. Is het zo erg in Nederland? Ik noem enkele van de gerele veerde feiten: Een strop aan de buitenlamp van het woonhuis van een politieambtenaar, een in brand gestoken caravan, het dreige ment dat een dochter van een politieman te grazen zou worden genomen bij arrestatie van een bedelid. Oud-advocaat en -rechter Boris Dittrich, nu fractievoorzitter van D66 zegt dat bedrei ging en intimidatie van wetsdienaren door criminelen tegenwoordig een groter pro bleem is dan vijftien jaar geleden. Dat is fraai uitgedrukt. Het verzacht de toe name van wat ik noem repressief geweld. Nog een citaat uit de mond van de voorma lige chef recherche bij het Korps Rotterdam- Rijnmond. "Als we moeten kiezen tussen het belang van de opsporing en de veiligheid van onze mensen, dan laten we een zaak lief afketsen". Dit betekent in feite dat er situaties en loca ties zijn waar criminelen vrij spel hebben. Als zij niet hun tanden, maar hun wapens laten zien deinst politie en justitie terug. Ik zeg niet dat dit steeds weer gebeurt. Niette min zijn er gevallen waarin criminelen van wege hun dreigementen hun gang kunnen gaan. Dat heeft iets weg van een staatje, hoe miniem ook, in een staat. Ik herhaal nog eens, dat ik dit verhaal eigen lijk niet kon geloven. Er worden echter (ano niem) rechercheurs en rechters geciteerd. Hun uitspraken heeft de journalist niet ver zonnen. Ik voeg eraan toe dat ik slechts enkele citaten of voorbeelden gaf De helft is u nog niet aangezegd. Het is goed erop te wijzen dat deze feiten niet overal in Nederland voorkomen. Ik mag aannemen dat in de regio van 'Eilanden Nieuws' dergelijke praktijken niet of nauwe lijks voorkomen. Nu de vraag: Hoe kon het zo ver komen in Nederland? Ik neem nu maar de periode van vijftien jaar die Boris Dittrich noemde. Zon der de pretentie te hebben volledig te zijn, noem ik drie oorzaken die naar mijn gedach ten aan het ontstaan van deze wantoestanden hebben bijgedragen. Allereerst het gedoogbeleid in Nederiand. Over de hele linie van de samenleving is gedoogbeleid gepraktiseerd. We zijn een softe samenleving geworden. Ik citeer maar weer eens, wat ons in ons ouderlijk huis werd bijgebracht: Zachte heelmeesters maken stinkende wonden. De situatie is nu op het beschreven terrein nog veel erger dan een stinkend gebeuren. Omdat de wonden niet zijn aangepakt of in elk geval niet vol doende krachtig zijn aangepakt, zijn het - ik gebruik het woord niet graag, maar vind het voor deze situatie op zijn plaats - etterende wonden geworden. Vervolgens, binnen het kader van een ge- doogsamenleving is daar de grote nadruk op de privacy van de enkeling. O wee, als de privacy - zelfs van misdadigers - niet wordt gerespecteerd. Onlangs zijn in Rotterdam misdadigers vrijgesproken en vrijgelaten, wier schuld overduidelijk was. Het bewijs had geen rechtskracht omdat het illegaal was verkregen. Ik gebruik nu maar een term die goed zou passen in de verdediging van deze mensen door een advocaat. Zou ik dan willen pleiten voor het gebruiken van illegale bewijzen? Allerminst! Waar ik wel voor pleit is de aanscherping van de wet, ook al gaat dat ten koste van de hoogge roemde privacy. Het kan toch niet zo zijn dat met een beroep op de privacy er mazen in het vervolgingsbeleid ontstaan waardoor crimi nelen hun straf ontgaan. Die ervaring is voor hen alleen een aanmoediging om ook verder hun gang te gaan. Het ziet ernaar uit dat de wal het schip gaat keren. Gelukkig! Maar dan is wel bewaar heid: Als het kalf verdronken is, dempt men de put. En hoe zal men bedreigende criminelen weer binnen de perken van de wet brengen? Zij hebben geruime tijd hun gang kunnen gaan. Zie hierboven het citaat van de chef recherche bij het Korps Rotterdam-Rijn mond. Er is nog een derde factor. Dat is het feit dat het lagere politiepersoneel lang niet altijd gedekt wordt door de leiding van de politie. Ook dit feit wordt expliciet vermeld in bovengenoemd artikel. Wie als opspoorder van misdadigers te boek staat en daarmee onder druk staat, kan de steun van zijn baas goed gebruiken. Maar die steun wordt lang niet overal gevoeld. Het ontbreken van die steun verlamt een politie man in de uitvoering van zijn taak. Ook dit feit zal niet door het hele land voorkomen, maar wel in bepaalde situaties en locaties. Hoe moeten we deze situatie typeren? Er zit ten lekken in het apparaat van politie en jus titie? Het is beter om te zeggen: Onze samenleving is ziek. Ieder weet: aan genezing kun je niet werken als de kwaal niet onderkend, benoemd en aangepakt wordt. Met dat doel schreef het Nederlands Dagblad het door mij gebruikte overzicht. Vanuit mijn eigen nadenken over ethiek in de samenleving heb ik daarbij com mentaar gegeven. W.H. VELEMA In het kader van evangelisatie heeft de Beréa gemeente besloten een drietal openlucht diensten te geven aan het Grevelingenmeer. De volgende openluchtdienst zal volgende week zondag 27 juli zijn. De derde en laatste dienst zal zijn op zondag 31 augustus. Dit zal tevens een doopdienst zijn. Net als de laatste jaren zal deze doopdienst een feestelijke dienst zijn, met lofprijs en aanbidding, een goede boodschap, persoonlijke getuigenis sen en natuurlijk de doop in het Grevelin genmeer. Bent u benieuwd naar het evangelie, maar vindt u de drempel naar een kerk of gemeen te te hoog, kom dan eens kijken tijdens deze openluchtdiensten. U kunt in een ontspan nen sfeer het Goede Nieuws horen, en nadien napraten met de andere aanwezigen. Noteer dus in uw agenda: 27 juli en 31 augustus om 14.30 uur, openluchtdiensten bij de boothelling aan het Grevelingenmeer. Verder zondagsdiensten van de Evangelie Gemeente Beréa Oude Tonge zijn 's mor gens 10.00 uur in het gebouw van CBS 'de Bron' aan de Melkweg te Oude Tonge. clir. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-lioUandse en Zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijli ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27: contracttarieven op aanvraag slultlngstermyn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk viforden gesteld. Aduertentie-acquisitie; A. J. van der Velden. 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.VilleriusCs'gebr-de'ivaaLcom Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35.00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. G. Meuleman; 11.00 en 18.30 uur kand. M. Aleman, Uddel. Eben-Haë- zer: 9.00 uur kand. M. Aleman en 18.30 uur ds. G. Meuleman - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 19.30 uur student G. Beens - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.30 uur ds. A. J. de Kievit- Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink; 11.15 uur pf. G. Gericke en 18.30 uur ds. J. Smink, welkomstdienst. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, Werkendam - Ger. Kerk 10.00 uur de heer J. Seele en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Groot, Numansdorp - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. G. de Graaff, Maarssen en 18.00 uur ds. D. Dekker, Harderwijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 18.30 uur stu dent Beens. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur nog niet bekend en 18.00 uur ds. C. Oor schot, Tholen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. J. C. Klein, Sint Philipsland - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. D. A. Snijder, Oud- dorp - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. H. Es veld -Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. R. Steenstra - CAMA Christen gemeente, het Prieel, 10.00 uur J. v. d. Burg. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Gielen en 18.00 uur ds. L. Quist, Opheusden - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. Karels - Ger. Kerk 9.30 uur ds. E. J. Veldman en 17.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. G. Meijer en 16.45uurds. A. J. Balk. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Penning, Streefkerk en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur student G. van Manen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. J. Sonneveld, Lopik - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. van Manen - Evangelie Gemeente Beréa, gebouw 'De Bron' 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. Plug, Katwijk en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. S. van der Veen en 18.00 uur ds. J. Tevel. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. de Wilde, Ridderkerk en 18.00 uur kand. A. Pater, Veenendaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. VoUmuller en 18.00uurds.P.C. Koster. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst .- Ger. Kerk 10.00 uur gez. dienst Den Bommel en 18.00 uur de heer M. Jansen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen. OUDE TONGE - Dinsdag 22 juli, 19.30 uur, ds. C. Neele uit Aagtekerke. OUDDORP - Dinsdag 22 juli, 19,30 uur, ds. J.J. Tanis uit Kapelle-Biezelinge. MELISSANT - Dinsdag 22 juli, 19.30 uur, student G. van Manen, Krabben- dijk 'Foutje, alledaags. Het moet natuurlijk zijn betweters. Dat zou jij toch moeten weten.Ik spreek het niet tegen maar deze keer iets over bedweters. Dat zijn mensen die heel veel weten over bedden en die weten wat bedweten is. Het laatste is een nieuw werkwoord dat binnenkort overal bekend zal zijn. Als u het laatste nonchalant terzi jde legt bent u een onverbeterlijke betweter, en u weet wat er volgt. Voor de niet-betweters, het overgrote deel van de lezers, gaan we verder. De geschiedenis van het bed kent zijns gelijke niet. Vroeger sliepen we in bomen of op de harde grond, het luoord bedbodem is vam later tijd. Daarna volgden bedsteeën, en, ledikanten. Vandaag de dag zijn superson isch geveerde matrassen en waterbedden binnen het bereik van velen. Slapend bren gen wij ongeveer 1/3 van onze tijd door. Het is daarom niet verwonderlijk dat het aantal bedweters de laatste jaren behoorlijk is gestegen. De kennis van het bed is schier onbeperkt en als je alles ivilt bijhouden wat er op dit gebied verschijnt, volstaat een veertig-urige werkweek niet. Er moet hard gewerkt worden om het slaapgebeuren bij te houden. Wakker blijven en een dagboek bijhouden, is het devies van alle slaapdeskundigen. Zij kunnen u alles vertellen over de geheimen van de slaap. De meeste mensen slapen 's nachts, Klaas Vaak bestaat niet, het ideale hoofdkussen is een stuk mos, zachte matrassen zijn niet goed, harde ook niet, een bedombouw koop je voor hooguit tien jaar, lezen in bed mag, uitslapen wordt beperkt toegestaan en wie zegt 'ik weet het bedgaat niet langs af en ontvangt geen tweehonderd euro. Bedweten is zoiets als de sponde kennen, maar dan slapend. Veel mensen zijn van mening dat zij verstand hebben van slaap plaatsen maar weten er bij nader inzien bit ter weinig van. Daarom wordt bedweten binnen een of twee jaar verplichte examen- stof bij alle vormen van onderwijs, allerlei cursussen, bij seminars en workshops enz. enz. Ons land heeft dringend behoefte aan bedxveters. Wij zullen op het gebied van bed den en slapen, van doezelen en gapen een toonaangevende natie warden. Dat lukt zonder enige twijfel, want de voorwaarde hiervoor hebben wij al eeuwenlang in huis: een landvol betweters. Brassband Concordia organiseert twee bin goavonden en wel op 22 juli en 29 juli. De bingo's worden gehouden in het M.F.C. De Dorpstienden en beginnen om 20.00 uur. De zaal is open om 19.00 uur. Er zijn weer veel mooie prijzen te winnen. Iedereen wordt hierbij van harte uitgenodigd. De opbrengst van beide bingo's zal worden besteed aan nieuwe instrumenten. Bij voldoende deelname wordt er in Dirks land weer een cursus EHBO georganiseerd. Deze start in oktober. Belangstellenden voor de cursus kunnen zich opgeven tot 6 septem ber bij de heer A. den Eerzamen, telefoon 601595 of mevrouw G. van Lenden, tele foon 601129. UTRECHT/ZEIST De Dienstenorganisa tie van de Samen op Weg-kerken en de Interkerkelijke Organisatie voor Ontwik- kelings-samenwerking (ICCO) gaan hun samenwerking versterken. Onderdeel van de samenwerking is de keuze voor een gezamenlijke huisvesting. Begin 2004 zal ICCO een deel van het Landelijk Dien stencentrum van de Samen op Weg-kerken in Utrecht gaan betrekken. Vanaf 2004 wordt de samenwerking uitgebreid op het gebied van het buitenlandwerk, ontwikkelingseduca tie en fondsenwerving. De Dienstenorganisatie SoW en ICCO werken beide vanuit een protestants-chris- telijke identiteit. Door hun inspanningen ten behoeve van noodhulp en ontwikke lingswerk te bundelen, willen de twee organisaties het draagvlak in kerk en samenleving vergroten voor hun werk dat wil bijdragen aan een wereld van vrede en gerechtigheid. Bovendien zal de samen werking bijdragen aan een effectieve ondersteuning van partners in het Zuiden. Beide organisaties vullen elkaar goed aan. ICCO is één van de zes medefinancie ringsorganisaties in Nederland. ICCO heeft als missie: werken aan een wereld zonder armoede of onrecht. Dat wordt in de praktijk gebracht met inspanningen voor betere basisvoorzieningen, economi sche ontwikkeling en democratisering. De inkomsten uit het medefinancieringspro gramma bedroegen in 2002 112 miljoen euro en werden gebruikt voor projecten in 66 landen. De Samen op Weg-kerken voeren hun dia- 'Tk was uitgeput, verdrietig, ik kreeg snel conflicten, ik vergat mijn spullen. Als ik afspraken niet opschreef, vergat ik ze. Daar om heb ik een agenda moeten nemen. Die heb ik nooit gehad! Concentreren lukte me haast -niet meer: ik had drie stapels op mijn bureau. Ik legde alles van de ene op de ande re stapel zonder goed te weten waar ik mee bezig was. Ik kreeg heel erge duizelingen. Die heb ik nog als ik moe ben. Hoewel ik betrokken was op mijn werk verveelde het me, ik vond er niets meer aan, omdat ik geen gevoel had na verloop van tijd. Ook zag ik er erg tegenop om naar het werk toe te gaan. Het kostte me op het laatst zoveel moeite om goed te presteren dat ik tenslotte op was. Thuis sprong ik veel sneller uit mijn vel. Hoewel ik heel sociaal ben, had ik geen zin meer om mensen te zien.'. Ik kon op de momenten dat ik me extreem gedroeg niet zelf aangeven dat er wat met mij aan de hand was. Ik kon mezelf niet uiten. Ik heb zes jaar later pas kunnen vertel len dat ik in het verleden seksueel misbruikt ben. Ik wist heel goed wat er met mijzelf aan de hand was en ik was dat aan het verstoppen vanaf mijn vierdejaar. Dit heeft er toe bijge dragen dat ik een borderlinestoomis heb ont- wildceld. Vanaf mijn vierde jaar ben ik vaak depressief geweest. Ik lachte niet, ik huilde niet. Ik had geen emoties. Na mijn eerste opname is dat allemaal heel heftig gewor den. Het leek alsof alles er toen uit kwam. Na twee jaar ben ik overgeplaatst. Daar kon ik de vrijheid die ik kreeg niet aan. Als gevolg daarvan begon ik mezelf te snijden. Ik wist gewoon niet hoe ik mijzelf kon uiten, want dat had ik vanaf mijn vierde jaar niet meer gedaan. Op een gegeven moment barstten al die gevoelens eruit, 'terwijl je helemaal geen vaardigheden had opge bouwd. Dan heb je een groot probleem Uitgeverij Boekencentrum is begonnen een serie boeken op de markt te brengen waarin aandacht wordt gegeven aan psychische aan doeningen. Twee delen kwamen al uit. Eén over het burnoutprobleem en één over de borderiinestoomis. Het ligt in de bedoeling dat er in het aanstaande najaar delen ver schijnen over het omgaan met schizofrenie en met dwangstoornissen. Drs. A.Th. Heg- ger, die als psychotherapeut en staffunctio naris bij Eleos (voorheen: Gliagg De Poort) werkzaam is, voert de eindredactie. Elk van de delen wordt op exact dezelfde wijze opgezet. Begonnen wordt met een serie interviews. In de uitgekomen delen zijn die afgenomen door studenten maatschappe lijk werk en dienstverlening van de Christe lijke Hogeschool Ede, beide in het kader van hun afstudeerscriptie. Het tweede onderdeel van elk boek gaat meer systematisch op de problematiek in. Daarin wordt telkens terug verwezen naar de inhoud van de interviews. Het boek over burnout werd geschreven door drs. P. Dingemanse, als psycholoog verbonden aan een centrum voor arbeids- gerelateerde hulpverlening. Hel andere boek is van de hand van de al genoemde drs. A.Th. Hegger. De citaten waarmee dit artikel begon, laten iets zien van de psychische nood waarin mensen kunnen verkeren. Die kan geheel verschillend zijn. Het eerste fragment geeft iets aan van de moeiten van een burnout. De term betekent letterlijk 'opgebrand' of 'uit gedoofd' zijn. Iemand die de verschijnselen van burnout vertoont, heeft geen energie meer en heeft het gevoel 'op' te zijn. Alles is te veel. De kleinste inspanning kan te groot zijn. Burn out is een aandoening die per definitie een relatie heeft met het werk. De klachten hou den altijd verband met de verrichte werk zaamheden en/of de geleverde inspannin gen. Het is - achteraf bezien! - allemaal teveel geweest. De symptomen van de ziek te kunnen flink uiteenlopen. Kenmerkend is wel dat de klachten in een langere periode worden opgebouwd. De stoornis die de laatste jaren met 'border line' wordt aangeduid is van een heel andere aard. Ze wordt in dit boek omschreven als een ernstige psychiatrische aandoening, die gekenmerkt wordt door een diepgaand patroon van instabiele relaties en snel wisse lende stemmingen. Een sterk schommelend zelfbeeld, een grillige lijn in de gedragingen en impulsieve reacties - het hoort er allemaal bij. "De instabiliteit is het enige dat bij de borderliner stabiel is. Hij of zij leeft in een voortdurende sfeer van crisis", zo lees ik. Het 'theoretische' gedeelte van elk van de boekjes staat heel dicht bij de praktijk van de betrokkenen. Niet alleen van de patiënten maar ook van hun omgeving. Telkens is er aandacht voor degenen die in hun directe omgeving met de ziekte van de betrokkenen te maken hebben. Ook alleriei praktische handreikingen en adviezen zijn opgenomen. De boeken willen een bijdrage leveren aan het gesprek tussen degenen die aan de des betreffende aandoening lijden, hun hulpver leners en hun omgeving, familie, vrienden en collega's. Het lijkt me dat deze serie boe ken in een duidelijke behoefte voorzien. N.a.v.: Pieter Dingemanse, Wat burnout met je doet. Paperbak. 177 pag. Arthur Hegger, Wat borderline met je doet. Paperback. 149 pag. Uitgeverij Boekencentrum te Zoeter- meer. Prijs 13,50 per deel. J.M.J. Kieviet conale en missionaire werk (omvang 45 miljoen euro) uit onder de naam Kerkinac- tie. De samenwerking met ICCO zal met name betrekking hebben op noodhulp en structurele armoedebestrijding (wereld- diaconaat). Kerkinactie ondersteunt meer dan 900 projecten overal ter wereld. Een aantal kerntaken van Kerkinactie blijft buiten de samenwerkings-overeen- komst met ICCO, waaronder het missio naire werk in buitenland (zending) en bin nenland. Dit geldt ook voor andere taken van de Dienstenorganisatie van de Samen op Weg-kerken, zoals gemeenteopbouw, begeleiding van predikanten en het Samen op Weg Jeugdwerk. Hij werd 58 jaar geleden geboren in Oud dorp en woont nu in MiddeUiarnis. Het is een man die op vele terreinen van zich laat horen. Deze man is Cor Hameeteman. Hij is leraar Nederlands en geschiedenis op de christelijke scholengemeenschap 'Prins Maurits', hij zit volop in de gemeentelijke pohtiek en houdt van geschiedenis en gene alogie. Zaterdag 19 juli om 09.00 uur vertelt hij over deze onderwerpen en natuurlijk nog veel meer, in het bekende programma "Flak keecialiteiten" op Radio Flakkee. De herha ling is dinsdag om 18.00 uur. OOSTFLAKKEE - Bij een kop-staartbotsing op de N59 ter hoogte van de stoplichten bij Ooltgensplaat zijn dinsdagmiddag drie gewonden gevallen. Een Volvo die gestopt was voor het rode licht richting Oude-Tonge werd te laat opgemerkt door de bestuurster van een Volkswagen, waardoor deze op de achterzijde van de Volvo klapte. Door de aanrijding werd de Volvo tientallen meters naar voren geduwd. De twee inzittenden van de Volkswagen zaten zwaar gewond in de auto en moesten door brandweer en GGD worden bevrijd. Hoewel het letsel bij de inzittenden van de Volvo, man, vrouw en kind aanvankelijk leek mee te vallen, werd de bestuurder plotseling onwel en moest met vermoedelijk rugletsel ook naar het ziekenhuis worden overgebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2