POLITIE Bewoners betrekken 's Landshaven; de levensloopbestendige wonin gen in de Everdinapolder Elk jaar het zelfde liedje 0900-8844 Vier jaar cel voor moordaanslag Ouddorp OPEL Nieuws Geen zand in bouwput Knooppunt ■^14innaard Woningen waarin ook zorg op maat kan worden geleverd Brand aan boord motorkruiser Sapphire bin nengesleept Rommelmarkt Woord en Daad Ouddorp chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en Zeeuwse eilanden Snelheidscontrole Diefstal personenauto Snelheidscontrole 'Wrê: Openbaar ministerie gaat in hoger beroep OBiLiTEITSCENTRUM Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters f Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl Pontjesroute Hellevoet- sluis-Middelharnis i"^ Visserè^Visser Dinsdagmiddag werd 'onoffi cieel' de sleutel uitgereikt aan de eerste bewoners van het complex 's Landsliaven aan de Isaac da Costastraat in Sommelsdijk. En zo konden deze bewoners aan de slag om hun woning gereed te maken voor bewoning. BARENDRECHT «TEL. 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL. 0187-617300 GOUDA «TEL 0182-358 235 actief in beeld en geluid Het is elk jaar het zelfde liedje en toch hoor je er elk jaar over spreken. De laatste don derdag van de maand juni gaat het Parle ment op reces, een week later de regering. Dat is als het ware het startsein voor de vakantie in de samenleving. Spottend wordt wel gezegd: de BV Nederland is een paar maanden dicht. Iedereen weet wel dat het dan voor de media een slappe tijd wordt: komkommertijd. Ken nelijk wordt er in Den Haag toch zoveel nieuws, direct en indirect gegenereerd, dat het onmiddellijk merkbaar is als ook daar wordt genoten van de zomerrust. Trouwens ook uw lokale en provinciale overheid draait op halve kracht. Op zich is er eigenlijk geen nieuws te peuren uit het feit dat ook parlementsleden en minis ters, en niet te vergeten de ambtenaren, met vakantie gaan. Dat is altijd zo. Niets aan de hand. We gaan zelf ook. Dat laatste is ook al merkbaar in de media, ook van de kant van werkgevers en werkne mers wordt weinig gehoord. Even rusten in de hitte van deze eerste vakantieweken. Even rust om zich te bezinnen op een hete herfst. Eigenlijk is het opmerkelijk dat na alle schermutselingen, dreigementen, waarschu wingen en sombere prognoses, Nederland met vakantie gaat en dan alles, zo voor het oog, laat liggen zoals het ligt. Het is mooi weer, het politieke klimaat in Europa en in vele gebieden daarbuiten is stabiel genoeg om daar een bezoek te brengen. En anders: Het is mooi weer en de Veluwe is ook mooi. Wegwezen dus. Even tussen haakjes: denkt u ook dat het economisch klimaat niet zo rooskleurig is? bent u ook bang dat we de komende jaren de broekriem moeten aanhalen? Vindt u ook dat dit kabinet a-sociaal reageert op die eco nomische tegenwind? Of pakken ze het flink aan? Geeft u net zoveel uit als vorig Jaar aan de vakantie, of nog iets meer? Het antwoord op deze vraag zal in veel gevallen niet sporen met de antwoorden op de vragen erboven. Het gaat niet goed met Nederland, maar maken we ons daar druk over in de zin dat we de tering naar de nering zetten? Tenslot te is die nering en de lonen die daar betaald moeten worden een van de hete hangijzers. Het gaat niet goed met Nederland. Deze boodschap kon het kabinet Balkenende II er nog net inheien voor het reces. We weten nu in grote lijnen wat ons te wachten staat. Beroert het ons in de vakantie? In ieder geval hebben we nu een politieke afkoelings periode. Onderwijl wordt hard gewerkt - reken maar - aan de begroting voor 2004 en verder. Daar is nu tijd voor. Dan zal echt blijken wat aangewend moet worden om Nederland economisch gezond te krijgen en te houden. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakicee STELLENDAM - Maandagmiddag tussen kwart voor vijf en half zes hield politieper soneel van de Verkeerspolitie (afdeüng Ver keershandhaving) een snelheidscontrole op de Rijksweg N57 bij Stellendam. Van de 377 passerende automobilisten hielden 70 zich niet aan de maximumsnelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 144 km/uur. OUDDORP - Maandagmiddag werd inge broken in een bestelbus die stond geparkeerd aan de Brouwersdam. De 28-jarige eigena resse uit Duitsland ontdekte omstreeks vier uur dat de auto was opengebroken. Er wer den onder meer een paspoort en een porte monnee gestolen. STELLENDAM - Personeel van het Project Verkeershandhaving van de Verkeerspolitie hield dinsdagmiddag tussen drie uur en kwart voor vier een snelheidscontrole op de Rijksweg N57 bij Stellendam. Van de in totaal 270 passerende automobiUsten namen het 45 niet zo nauw met de maximum snel heid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snel heid bedroeg 129 km/uur. j^AOaJ^'SJVV. i INSTAILATIETECHNIEK VJ* STATtONSWEC 4 »f S BL OUPK TONAE TKL. (018T> 64141* FAX (01S7) &41110 Overigens, en dat is ook elk jaar zo, maar dit jaar misschien wat erger dan anders, er kan een aantal mensen niet met vakantie. Zieken, maar ook zij die al getroffen worden door de economische malaise. En niet te vergeten - gelukkig niet op 'Het Eiland'- agrariërs die de klappen van mkz en vogelpest kregen. Misschien kent uw wel van die niet op vakantiekunners. Meeleven zal ze goed doen. Misschien kunt u wel wat voor ze doen. Goede vakantie. De rechtbank in Rotterdam heeft afgelopen dinsdag vier jaar gevange nisstraf opgelegd tegen de man die vorig jaar maart in Ouddorp op zijn ex-zwager Bram Bom een moordaan slag pleegde. De rechtbank acht bewe zen dat de Brabander Martin J. (60) speciaal vanuit zijn woonplaats Poroszlo in Hongarije naar Ouddorp is gereden om de ex-man van zijn zus dood te schieten. Op Bom werden op 21 maart vorig jaar van dichtbij vier kogels afgevuurd. Eén kogel doorboorde op twee plaatsen zijn schedel. Door een wonderlijk toeval overleefde de man de aanslag. Martin J. vertelde de politie na zijn arrestatie vorig jaar, dat hij op de dag van de aanslag gewoon bij zijn vrouw en kinderen in Poroszlo in Hongarije verbleef. "Ik ben in die periode niet weg geweest, want ik heb het aan m'n rug en ik kan moei lijk uit de voeten" zo hield hij de rechters op 2 juli jl. voor. Zijn rugklachten zijn beves tigd door mevrouw Kovacs-Arvai, zijn Hon gaarse huisarts, maar zij kon hem niet hel pen, integendeel. Een buurvrouw herkende na de aanslag het signalement dat overeen kwam met dat van Martin J. Zij zag kort nadat zij de schoten had gehoord, een wat oudere man weglopen, op een manier alsof hij last had van z'n rug. "Hij liep weg op een drafje, het leek wel of hij harder wilde lopen dan hij kon", zo ver klaarde de buurvrouw in een getuigenver hoor tegenover de rechter-commissaris. Vol gens de rechter mr. Russell-Van der Hoeven, heeft J. herhaaldelijk gelogen "ter bemante- Ung van de waarheid". De rechter baseerde dit op onder meer, naast de verklaringen van het slachtoffer zelf, op gegevens van de Hongaarse grensbewaking waaruit bleek dat Martin J. op woensdag 20 juli vorig jaar wel degeUjk de Hongaars/Oostenrijkse grens was gepasseerd en op vrijdagochtend 22 juli op z'n terugreis Hongarije weer is ingere den. Bij de uit- en inreis werd namelijk zijn paspoort gescand. Bovendien zijn er rond de 21ste maart vorig jaar door de diverse zend stations opvallend veel gesprekken geregis treerd tussen zijn mobiele telefoon en de mobiele telefoon van de vriend van zijn zus in Ouddorp. Deze man werd als verdachte van medeplichtigheid aan de moordaanslag onlangs gearresteerd, maar werd na enkele dagen weer vrijgelaten. Hij blijft evenwel verdachte. Verder blijkt uit de telefoongege- vens dat op 22 maart 2002 een zendmast bij de grensovergang Hegyeshalom "aanstraal de" op zijn mobiele telefoon, nauwelijks één minuut nadat zijn paspoort door grenspolitie was gescand. Tevens valt uit de telefoonge sprekken af te leiden welke terugreisroute Martin J. heeft gevolgd naar zijn woonplaats Poroszlo. Hij reed op 22 maart terug naar huis, over de Ml de tolroute, waarvoor hij een week eerder, op 19 maart, een vignet had gekocht en waarvan de geldigheid zeven dagen is. Op 21 juni jl. werd Martin J. geconfronteerd met al deze voor hem belastende feiten. Martin J. liet toen echter weten zich te willen beroepen op z'n zwijgrecht. Op de zitting van 2 juli jl. ontkende J. in het bezit te zijn v^n een mobiele telefoon. Maar zijn vrouw en zijn zus in Ouddorp hadden eerder aan de politie het nummer gegeven van de mobiele telefoon die hem toebehoorde. "Het elemen taire recht op leven heeft u doelbewust let terlijk willen vermoorden" zo hield de rech ter Martin J. voor. "Deze aanslag, waarbij u het heeft gemunt op het leven van de heer Bom, heeft de rechtsorde ernstig geschokt en aan veel mensen, waaronder de kinderen van het slachtoffer, veel leed toegebracht", zo motiveerde de rechter haar vonnis. Het slachtoffer laat in een reactie weten dat hij vier jaar celstraf niet kan rijmen in verhou ding tot vergelijkbare zaken. "Het is erg benepen en veel te ver van de twaalf jaar die de officier van justitie twee weken geleden had geëist" aldus Bom. Ook justitie vindt de straf opmerkelijk mild. Het openbaar minis terie heeft afgelopen woensdag bekend gemaakt tegen de veroordeling van Martin J. in hoger beroep te gaan. De Hongaarse ambassade heeft woensdag jl. in een reactie laten weten dat Martin J., die tot aan z'n arrestatie een Nederlandse uitkering had en illegaal in Hongarije verbleef, met deze ver oordeling Hongarije niet meer in komt. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 www.opelmeuws.nl V% V W www.opeimeuws.nl Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementen Infonrratie Opel Linkz en vanzelfsprekendol onze o«xiskirts md. foto EllSSANT Morgen, zaterdag 19 juli is er weer de jaarlijkse Rommelmarkt voor Woord en Daad bij de bloemenkassen van de familie Grinwis in Ouddorp. Het evenement wordt geopend om 9.00 uur geopende 'door een verrassend geluid'. De markt duurt tot 17.00 uur. Dit is al weer de zestiende rommelmarkt, die door de familie wordt gehouden, voor Woord en Daad. De opbrengst is deze keer bestemd voor de bouw van vakscholen in Burkino Fasso en Ethiopië. De leerlingen van de vakscholen krijgen les in technisch tekenen, houtbewerking, metaalbewer king. In Ethiopië wordt er - als de school gebouwd - lesgegeven in bouwkunde, elektrotechniek, metaalwerk, enz. De ont wikkelingssamenwerkingsorganisatie ICCO, verdubbeld het bedrag wat Woord en Daad voor de projecten bijeenbrengt. Naast de 'rommel' is er voor de bezoekers ook veel te koop ter versterking van de inwendige mens, zoals oUeboUen, gebak ken vis, koffie met cake, pannenkoeken, ijs. Ook is er onder andere nog een stand met creatieve artikelen. Er is ook nog een veiling waar de waardevolle artikelen uit de tweede handsspullen kunnen worden gekocht. Deze veiling begint om 11.00 uur. Hellevoetsluis is een moderne Vestingstad aan het HaringvUet. Vroeger hadden admi raals als Tromp, De Ruyter en Piet Heyn er hun thuishaven. Middelharnis moet in feite in één naam genoemd worden met Söm- melsdijk, want hier hebt u een uniek gege ven in Nederland: een 'tweelingdorp'. Het één een vissersdorp de ander een agrarisch dorp. De haven van Middelharnis loopt door tot het centrum. Van 28 juni tot en met 11 september worden Hellevoetsluis en Middelharnis verbonden door een fietspont over het Haringvliet. Rederij 'Onderneming' vaart dinsdag, woensdag en donderdag vanuit Hellevoet sluis om 10.00 - 12.00 en 16.00 uur; vanuit Middelharnis om 11.00 - 13.00 en 17.00 uiu'. Op zaterdag vanuit Hellevoetsluis om 12.00 en 16.00 uur en vanuit Middelharnis om 13.00 en 17.00 uur. U kunt een retoiutje kopen, maar het is ook mogeüjk om een leuk rondje te fietsen. De route is ca. 30 km lang en verkrijgbaar bij de WV's in Middelharnis (Vingerling 3) en Hellevoetsluis (Oost Zanddijk 12) REGISTER ACCOUNTANTS Het was toch iets bijzonders, deze sleuteluit- reiking, meestal is het gebruikelijk dat de geplande oplevering van woningen altijd wel 'iets' uitloopt. Deze keer echter waren de woningen ruim eerder klaar dan voorzien. En daarom besloot bouwvereniging Som melsdijk om nog vlak voor de bouwvakva kantie de woningen voor de bewoners beschikbaar te stellen. Uit handen van de heer R.A.P. de Beer bestuurslid van Bouwvereniging Sonamels- dijk mocht de heer Grootenboer uit Dirks land de sleutel in ontvangst nemen. De heer Grootenboer, die een woning krijgt op de bovenste - derde - verdieping van het com plex, had juist deze woning uitgekozen voor het uitzicht. Uit zijn kamer heeft hij een rui me blik over de polder ten westen van Som melsdijk en dat was voor hem een vereiste want zijn woning in Dirksland, geeft ook een ruim uitzicht over de polder. De hoop werd daarom uitgesproken dat Grootenboer nog lang van zijn uitzicht mag genieten. Levensloopbestendig De heer Platteschorre van Domoflex, die als adviseur van de Bouwvereniging Sommels dijk, het projects Landshaven begeleid legt uit dat de zogenaamde levensloopbestendige woningen niet moeten worden vergeleken met de Woonzorgcomplexen (WoZoCo's) die elders in de regio worden gebouwd. "In een WoZoCo ligt de nadruk veel meer op zorg. Maar in deze woningen die levens loopbestendig genoemd worden ligt de nadruk meer op wonen", aldus Platteschorre. Het zijn eigenlijk wonirigen die voor het leven gebouwd zijn en ze bieden alle uit gangspunten voor een zo groot mogelijke zelfstandigheid. Mocht er onverhoopt met het klimmen der jaren hulp nodig zijn, kan er altijd een beroep worden gedaan op extra hulp. Dit kan - afhankelijk van de wensen en behoeften van de bewoners - variëren van eenvoudige service tot en met 100% volledi- De heer Grootenboer was niet mei lege handen naar zijn woning gekomen. Hij bracht een 'ploegende boer' mee die hij aan de vertegenwoordigers van de bouwvereniging overhandigde. ge verpleegzorg. Er zal dan in principe niet meer verhuisd behoeven te worden naar een verzorgings- of verpleegtehuis. De Bouw vereniging Sommelsdijk heeft met de HDG gesprekken gevoerd over de te leveren zorg en dienstverlening in het nieuwe complex. Wel wordt benadrukt dat zorg en wonen hier strikt gescheiden zijn. Huisvestingstekort Volgens de Bouwvereniging blijkt er ook in de gemeente Middelharnis een schrijnend tekort te zijn aan huisvesting voor ouderen en zéker voor hen die van zorg en dienstver lening afhankelijk zijn. Ook verwacht de vereniging dat de vraag naar dergelijke woningen in de toekomst zeker zal toene men als er gekeken wordt naar de vergrijzing die er in de samenleving plaatsvindt. Als doelgroep heeft de Soramelsdijkse woning bouwvereniging daarom gesteld dat de woningen in 's Landshaven alleen beschik baar zijn voor mensen van 55 jaar en ouder. De heer Platteschorre wijst er wel op dat de woningen evengoed gebruikt zouden kun nen worden voor jongeren. 's Landshaven is het eerste project op Goe- De heer Grootenboer ontvangt de sleutel uit handen van R.A.P. de Beer van Bouwvereniging Sommelsdijk. De heren Platteschorre (2e van rechts) van Domoflex en C.J. Slui van de bouwvereniging kijken toe. ree-Overflakkee waar de levensloopbesten dige woningen in één complex worden gestalte gegeven. De heer Platteschorre ver wacht in de toekomst nog meer van dergelij ke projecten op het eiland. Hij wijst er hier bij op dat als 'de babyboomers', die in de zestiger jaren zijn geboren, straks zeker meer eisen gaan stellen aan hun manier van wonen, dan tot nu toe de andere ouderen doen. En voor die andere behoeften biedt een project als 's Landshaven alle ruimte. De bewoners hebben veel vrijheid bij de inrich ting van hun woningen. Ploegende boer Zoals gebruikelijk krijgen de eerste bewo ners van een dergelijk complex een presentje aangeboden namens de verhuurder. Dit was ook nu het geval in 's Landshaven. Alle bewoners die in de loop van deze week hun woning betrekken krijgen namens de Bouw vereniging een bloemetje aangeboden. Maar tegen de gewoonte in was er ook nu een bewoner die ook iets meebracht. De heer Grootenboer, die verklaarde een 'buiten mens' te zijn had als geschenk iets voor aan de wand in de ontvangstruimte van het com plex. 'Een ploegende boer' zal zeker daar een plaatsje vinden! Zijn geschenk werd dankbaar in ontvangst genomen namens de vertegenwoordigers van de Bouwvereni ging, de heren De Beer en Slui. De heer Grootenboer beschouwt 's Landsha ven "als een schip dat voor anker ligt". Hij doelde daarmee op de haven waar het com plex zijn naam aan heeft te danken. In vroe ger jaren was ongeveer op diezelfde plaats een haventje, dat 's Landshaven werd genoemd. In dat haventje werden de land bouwproducten van de boeren opgeslagen en verscheept. Via een kanaal ging het ver volgens naar de haven Sommelsdijk en zo vonden de goederen verder hun weg in het land. Eind september, als ook rondom het gebouw alles is opgeknapt, zal er nog een officiële opening volgen. Er zijn nog enkele wonin gen te huur in het project. Het complex is in opdracht van Bouwvereniging Sommelsdijk gebouwd door de hoofdaannemer Boender en Maasdam uit Nieuw Beijerland. De archi tectuur was in hanen van Architectenbureau Gestel uit Middelharnis. Naast Domoflex, hel adviesbureau dat de bouw begeleide, adviseerde GJM Bouwadvies uit Bergen op Zoom voor de constructies. Zondagmiddag 13 juli ontstond er, waar schijnlijk door kortsluiting in de accu- raimte, brand aan boord van een ongeveer 7 meter lange motorkruiser. Het scheepje uit Hellevoetsluis bevond zich op dat moment met 3 personen aan boord ter hoogte van boei HV 9. De Stellendamse reddingboot John Stegers werd 14.45 uur opgepiept en voer zo snel mogelijk naar de opgegeven locatie. Eenmaal ter plekke gekomen werd geconstateerd dat de brand inmiddels geblust was door 3 yet-skiërs. De opvarenden waren aan boord gegaan \an de reddingsbrigade. De bemanning Nan de reddingboot inspecteerde het kajuitjachtje, stelde de waarschijnlijke oorzaak vast, nam het bootje op sleeptouw en bracht het naar de haven van Hellevoet sluis. De John Stegers was even na half ijf weer terug op station. De gemeente Middelharnis heeft deze week van de zijde van de VOF Knoop punt de mededeling ontvangen dat met ingang van 11 juli de bronbemaling op het bouwterrein van het Knooppunt is stopgezet. Vooralsnog wordt er geen zand gestort en zijn de bouwhekken aan een inspectie onderworpen en is over gaan tot de plaatsing van (waarschu- wings)borden en een reddingsboei. COMBI OUDK)B>-W«(iinrt3STeL[01l7)6ï1ilïf<tt6|37J4 Vrijdagmiddag 11 juli bevond het Engelse jacht Sapphire, met 4 personen aan boord, zich ongeveer 2 mijl noord van de SBO boei, terwijl er problemen met het roer waren. Het scheepje uit Bicknarcre Essex in Engeland was op weg naar Stellendam. Er was alreeds assistentie gevraagd van de reddingboot om het vaartuig later in de middag te begeleiden door het Goereese Gat, maar toen de schip per ook nog zeeziek werd zag hij het hele maal niet meer zitten om zonder hulp naar biimen te komen. De bemanning van de "Prinses Margriet" werd 13.45 uur gealar meerd. Een klein uurtje later arriveerden zij bij de "Sapphire", zetten een opstapper over aan boord van het kajuitzeiljacht, namen het op sleeptouw en brachten het naar de buiten- haven van Stellendam. Daar werd het afge meerd aan de drijvende steiger. De redding boot was 17.45 uur weer paraat op haar eigen plek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1