Eilandelij ke Molendag onder ideale weersomstandigheden Met Wie??? LITIE 0900-8844 Grootse reünie bij zwemvereniging 'De Stelle' Carillonconcert Goedereede Open (jeugd) viswedstrijd HV Krammer Concert op twee orgels in de Grote Kerk in Tholen Exoduskerk heeft weer eigen predikant Aanmelden Natuurwerkdag kan nu op Tweede Zomerzangdienst Goedereede 'Vroeg uit de veren wandeltocht' ONGETWIJFELD Het echte maatwerk lijkt voorbij. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak in bestelbus Snelheidscontroles Dit jaar viert Z.C. "De Stelle" haar 35-jarig bestaan als zwemvereni ging. Voor dit bijzondere jubileum zal er een reünie worden georgani seerd. Deze bijeenkomst is bedoeld voor een ieder die in de periode van 1968 tot 2003 lid is geweest (of nog steeds lid is) van onze vereniging. Het maakt niet uit of men (wed- .strijd)zwemmer, trimmer of official is (of is geweest). Ook wordt een ieder uitgenodigd die zich op iedere denkbare manier heeft ingezet voor onze vereniging. De reünie zal gehouden worden op zaterdag 6 sep tember. De ontvangst zal in zwem- complex 't Zuiderdiep zijn, vanaf 18.00 is iedereen aldaar welkom. www,natuurwerkdag.nl Gewijzigde openingstijden bibliotlieek Ooitgensplaat slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! 'Inloopconcert' in Kapelle Ouddorpse muzikanten op zoek naar rommel Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaltkee STELLENDAM - Donderdagmorgen ont dekte een 34-jarige bewoner van de Mei doornstraat dat onbekenden in de nachtelijke uren in zijn bij zijn woning geparkeerd staande bestelbus hadden ingebroken. Na het uitnemen van een achterruit werden uit de bestelbus diverse gereedschappen wegge nomen. DIRKSLAND/MIDDELHARNIS/OUD- DORP - Personeel van de Politie Rijnmond (Project Verkeershandhaving) hield donder dagmorgen en -middag radarsnelheidscon troles op de Staakweg in Dirksland, Oude- landsedijk in Middelhamis, en de Rijksweg N57 in Ouddorp. Tussen kwart voor acht en half tien stond de snelheidsradar op de Staakweg. Daar over schreden 36 van de 390 passerende automo bilisten de 50-km-limiet. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 75 km/uur. Op de Oudelandsedijk, waar een maximum snelheid van 80 km/uur is toegestaan, namen tussen acht uur en kwart voor tien 95 van de 478 passerende automobilisten het daarmee niet zo nauw. Hoogste score: 128 km/uur. Tussen negen en tien uur hielden op de Rijksweg N57 18 van de 440 passerende automobilisten het gaspedaal te diep inge drukt. Hoogst gemeten shelheid bedroeg hier 135 km/uur, terwijl daar '100' is toege staan. De avond zal worden begonnen met een ont vangst in zwemcomplex 't Zuiderdiep. Er zal gelegenheid zijn om contact te leggen met de zwemmers van toen en nu. Dit alles zal plaatsvinden in de zwemzaal van 't Zui derdiep. Denk er aan dat de temperatuur rond de 30 graden zal zijn, dus kleedt u zich niet te warm. Houdt u er ook rekening mee dat schoenen niet zijn toegestaan in de zwemzaal. Tijdens de avond zal er naast de reünie ook een recreatieve wedstrijd worden gezwommen. De afstand zal 25 meter vrije slag zijn. Let wel; wanneer men deel neemt aan de reünie is men NIET verplicht mee te zwemmen. Als u wilt zwemmen, vergeet dan niet uw zwemspullen mee te nemen! Na de wedstrijd zal de prijsuitreiking plaats vinden in 't Stellehuus (clubhuis van "de Stelle"). Wanneer de prijsuitreiking vol tooid is zal er een dia- en/of videopresenta tie worden vertoond met beelden van toen en nu. De avond zal afgesloten worden met een gezellig samenzijn in 't Stellehuus. Opgeven voor de reünie is een vereiste, zodat wij ons kunnen voorbereiden op het aantal de deelnemers. Onder vermelding van uw naam, adres en telefoonnummer kunt u zich opgeven. Voor de organisatie is het prettig als u ook aangeeft of u wel taf niet wilt zwemmen. Mocht u zich tijdens de reü nie bedenken, dan kunt u zich altijd nog tij dens de avond zelf aanmelden voor de wed strijd. Aanmelden kan op een aantal manie ren. De voorkeur wordt gegeven aan aanmelden via de e-mail op stelle35jaar@zoimet.nl, of op sjaakvoogd@zonnet.nl. Schriftelijk aarunelden is ook mogelijk via de onderstaande contactadressen: Sjaak Voogd, Brielsestraat 2, 3251 CE Stellen- dam; Cornells 't Mannetje, Keijzerstraat 16, 3251 AN Stellendam; Dennis Hansen, Nai- cissenpad 44, 3251 CZ Stellendam. De inschrijving sluit op zaterdag 30 augus tus. Wanneer u zich heeft aangemeld zult u van ons (voor 3 september) een bevestiging met daarin de verdere informatie en het definitieve programma ontvangen. Dus tot ziens op zaterdag 6 september in zwemcomplex 't Zuiderdiep! De beiaard van Goedereede wordt op zater dag 19 juli 2003 bespeeld door Jaap van der Ende. Een bijzonder concert, gegeven door iemand die al van het eerste begin betrokken is geweest bij de Goereese beiaard; hij advi seerde bij de bouw in 1978 en ook bij de tweede fase in 1993 tot 1999. Als geen ander kent hij de klokken van de toren. Jaap van der Ende bespeelde tot zijn 65e diverse bei- aards in het land, was daarnaast meubelma ker, restaurateur, antiquair en leraar M.O. Het concertprogramma bevat prachtige wer ken, met liederen van Valerius en Schubert, een sonate van Scarlatti en mazurka's van Chopin. Het concert eindigt met een koraal uit de Johannes Passion van J.S. Bach. Vanaf 16.00 uur kunt u plaats nemen aan de voet van de toren of in de daarbij gelegen kruidentuin, programma's zijn gratis te ver krijgen bij de kassa van het Torenmuseum. Middelharnis Telefoon (0187)48 7173 In deze voor velen ontspannende vakantie periode is er aanstaande woensdag, 16 juU een mooie gelegenheid om eens vrijblijvend kennis te komen maken met het vissen van wedstrijden bij de HV Krammer. We vissen dan een open wedstrijd (voor jong en oud) in de kreek havenweg Battenoord (tussen voet balver. NTW en camping de GreveUngen en dan aan de kant van het voetbalveld). Inschrijven is ter plaatse voor 1,50 van af 18:00 uur en de vistijden zijn van 18:30 tot 21:00 uur. U dicü^ wel in het bezit van een visvergunning te zijn (ook ter plaatse ver krijgbaar). Voor de winnaars worden beschikbaar gesteld de volgende waardebonnen: Ie prijs van 15, 2e prijs 10 en 7,50 voor de derde prijs. Dus, lekker een avondje vissen, kom dan langs. Neem gerust een ander mee, iedereen, jong en oud is welkom. Tot aan de waterkant. Op donderdag 24 juU geven de organisten Martin Mans en André Knevel (Canada) een orgelconcert op twee orgels in de Grote Kerk in Tholen. Het hoofdorgel wordt bespeeld in combinatie met een drie-klaviers elektro nisch orgel dat beneden in de kerk staat. Tijdens het concert in Tholen spelen de organisten werken voor twee orgels zoals: Psalm 146 van Jan Zwart, vier delen uit de Cathedral Suite van Gordon Young en het Koekoek en Nachtegaalconcert van Handel. Tevens spelen zij twee doorlopende impro visaties die eindigen in vierhandig orgelspel. Na de pauze zijn de organisten ook afzon derlijk te beluisteren. Onder meer bewerkin gen over psalmen en geestelijke liederen staan dan op het programma. Beide organis ten zijn geen onbekenden in Tholen. Zowel Martin Mans als André Knevel komen ieder jaar weer terug om hun publiek te laten genieten van hun virtuoze spel en de klanken van het schitterende Van Dam orgel. Dit orgel is overigens recent uitgebreid met een extra tremulant die op het gehele werk te horen is. Het beluisteren waard! Het concert begint om 20.00 uur. De toe gang bedraagt 7,- euro en voor de kinderen onder de 12 jaar slechts 3,- euro. De kaart verkoop is aan de kerk vanaf 19.15 uur Na een vacante periode van iets meer dan 'een jaar, heeft de Exoduskerk weer een eigen predikant. Op 30 juni 2002 heeft ds. Jak Verwaal afscheid genomen van de Exo duskerk, daarna zijn Hoorcommissie en ker- kenraad hard bezig geweest een nieuwe pre dikant te vinden. Op 5 mei is er een beroep uitgebracht op ds. M.R. (Martha) Hoffen- kamp, tot op heden predikant in de Her vormde Gemeente van Opsterland-Noord (Friesland). Mevrouw Hoffenkamp is gebo ren in 1956 in Winschoten, en is eerst werk zaam geweest als logopediste, vooral met jongeren met spier-dystrofie. Na haar studie theologie is ze predikant geworden in de gemeente van Nieuw-Buinen en daarna dus Opsterland-Noord. Op 17 augustus zal ds. Hoffenkamp beves tigd worden als predikant van de Exodus kerk. De dienst begint om 10 uur in het kerk gebouw aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. Ze zal bevestigd worden door de huidige consulent van de gemeente, ds. T. Verduijn uit Oudenhoom. Vanaf vandaag kunnen deelnemers voor de Natuurwerkdag zich op de website aanmel den. Via de website www.natuurwerkdag.nl kun je je op geven voor een locatie bij jou in de buurt. De Natuurwerkdag wordt georga niseerd voor iedereen die graag buiten komt en actief in de natuur wil zijn. Natuur en landschap zijn essentieel voor een mooie en prettige leefomgeving. Het is belangrijk dat zoveel mogelijk mensen in Nederland zich daarvan bewust zijn. Op zaterdag 1 november 2003 vindt daarom voor de derde keer de Natuurwerkdag plaats. Op meer dan 150 locaties door heel Neder land kunnen duizenden natuurliefhebbers actief aan de slag. Zo kan iedereen natuur en landschap een extra handje helpen. De werk zaamheden zijn op iedere plek weer anders. Van wilgen knotten tot poelen schonen en van boompjes verwijderen tot boompjes planten. De organisatie is in handen van: Land schapsbeheer Nederland, Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie (NJN), Ver eniging Natuurmonumenten, Jeugdbond voor Natuur- en MiUeustudie (JNM), Staats bosbeheer, Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV), Vobula, Scouting Nederland, IVN Vereni ging voor natuur- en milieueducatie. Er is altijd een locatie in de buurt. Aamnel- ding vooraf is gewenst. Kijk op www.natuurwerkdag.nl of bel 0900 - 777 09 00. Voor een versnapering wordt gezorgd. Op woensdag 16 juli zal in de vierdelige reeks Zomerzangdiensten de 2e zangdienst plaatsvinden in de kerk van Goedereede. De meditatie zal deze avond gehouden worden door Ds ,P.C.Hoek predikant te St. Anna- land. Samenzang ontbreekt ook niet: Diverse psal men en gezangen staan op het programma. De samenzang zal worden begeleid door de organist Jan Bezuijen en de avond wordt muzikaal ondersteund door de Goereese trompettist Jacco Groenendijk. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. De kerk is om 19.00 uur open. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Na afloop is er voor ieder een koffie, thee of Umonade in "De Ark", waar u elkaar kunt ontmoeten. Schroom niet en kom, de deuren van het mooie al oude kerkgebouw staan uitnodigend voor u open. We kijken uit naar een mooie en fijne avond waarvan u getuige kunt zijn! De volgende avonden op woensdag 30 juli en ter afsluiting 20 augustus. Ook wordt er dit jaar weer een 'vroege vogeltocht' georganiseerd door de Werk groep Missionaire Gemeente van de Gere formeerde Kerk Ouddorp. Deze tocht wordt gehouden op zaterdagmorgen 26 juli, is ongeveer 20 km van lengte en loopt over de kop van Goedereede. De tocht begint om 6.00 uur en we verzame len bij de ingang van de Gereformeerde Kerk Ouddorp aan de Dorptienden kant! Na afloop, ongeveer 10.00 uur, staat er een lek ker kopje koffie/thee of limonade voor u klaar. Iedereen is van harte uitgenodigd deel te nemen aan deze tocht, kinderen graag onder begeleiding. De deelname is gratis naar een kleine bijdra ge is welkom in de bus. Graag tot ziens om zaterdag 26 juli en een prettige wandeltocht toegewenst! De bibliotheek van Ooitgensplaat is i.v.m de vakantieperiode de volgende dinsdagmidda gen GESLOTEN: dinsdag 22-07-2003, dinsdag 29-07-2003 en dinsdag 05-08-2003. Vanaf dinsdag 12 augustus is de bibliotheek in OoltgetKplaat weer op de bekende tijden geopend. Onze excuses voor het ongemak! Openbare bibliotheek Oostflakkee Marja van de Poll, vestigingsmanager Beter hadden de eilandelijke mole naars het afgelopen zaterdag niet kunnen treffen. Prachtige Hollandse wolkenluchten en nu en dan een stevig briesje wind, kortom het ideale weer voor de molenaars. We hielden zaterdag stil bij molen 'd'Oran- jeboom' aan de Molendijk in Nieuwe Tonge, vorige week dinsdag vermelden we in ons overzicht van eilandelijke molens nog dat Ad Meijer de scepter zwaaide over de Nieu we Tongse molen. Maar inmiddels is dit bij na achterhaald. Want in de molen troffen we de scheidende en de komende molenaar van Nieuwe Tonge aan. Het blijkt dat Ad Meijer, die zich sinds 1995 molenaar van Nieuwe Tonge mag noemen, door drukke werkzaamheden afstand moet nemen van het molenaarschap. Meijer is vol gens eigen zeggen al vanaf zijn dertiende actief in de molen van Nieuwe Tonge. Hij noemt zichzelf niet zozeer een 'fanatieke molenfan', in die zin dat hij altijd op jacht is naar plaatjes van molens, maar toch heeft hij al die jaren de activiteiten rondom de molen met veel plezier en toewijding gedaan. Opvolger Een opvolger voor Meijer is gevonden in de persoon van Martijn Kom Deze was enige tijd assistent van Meijer, maar nu is het moment gekomen dat Martijn - geassisteerd door Ronald van Burg - zich molenaar van Nieuwe Tonge mag noemen. Toch is het niet zo dat Ad Meijer nu het hele 'molengebeu- ren' gaat verlaten, want hij is op verzoek van de Molenstichting aangesteld als assistent molenaar voor geheel Goeree-Overflakkee, dus als er problemen zijn door ziekte of vakantie en de plaatselijke molenaar moet verstek laten gaan, dan kan Meijer altijd inspringen. Graag zouden de beide molenaars zien dat er nog veel meer écht gemalen zou worden met de eilandelijke molens. Want ondanks het feit dat de meeste molens op Goeree-Over flakkee 'maalvaardig' zijn komt het maar weinig voor dat er nog tarwe tot meel gema len gaat worden. Meijer legt uit dat "er vroe ger meer boeren in de buurt waren, die hun producten lieten malen. Nu is het maar een enkele keer dat er iemand die wat kippen heeft, wat graan laat malen", aldus Meijer. De kersverse molenaar van Nieuwe Tonge, Martijn Kom leidt ons rond in 'zijn' molen steeds weer komt men, bij het betreden van een molen, onder de indruk van het zware maalwerk van deze typische Hollandse sym bolen. Onder ideale omstandigheden draait Molen d'Oranjeboom van Nieuwe Tonge op de Eilandelijke Molendag. Grondzeiler De molen van Nieuwe Tonge, natuurlijk gelegen aan de Molendijk is een zogenaam de 'grondzeiler' is in 1768 gebouwd en tot ongeveer 1960 is hij in bedrijf geweest. In het begin van de zeventiger jaren en in 1983 vonden diverse restauraties plaats. Boven de ingang van de molen prijkt het volgende opschrift, dat herinnert aan de eer ste steenlegging, ruim 235 jaar geleden: 'Deeze mooie genaemt Oranie Boom is gestigt door Arent zoon en 'Leyntie van Kasant den eersten steen aen deesen moolen is gelegt door den jongen H. Huibregt Samuel van der Burgt aengehuuwde zoon van den H. Sebastiaen Anemaet bailliuw van Klinkerlant schout secretaris van de Nieuwe Tonge Jan Dekker 16-5-1768 mr. Molemaker'. Tijdens de Eilandelijke Molendag, werden de bezoekers getrakteerd op krentenbollen en broodjes, die gebakken waren door ver schillende eilandelijk bakkers. Scheidend molenaar Ad Meijer timen zijn opvolger Martijn Kom (rechts) en zijn assistent Ronald van Burg (links). 18 juli zal er een ingelast concert zijn, gespeeld door de vaste organist van de Ned. Herv. Kerk te Kapelle, Henk G. van putten. Dit betreft een inloopconcert tijdens de koopavond op vrijdag. Deze avond zal de hele 2e symphonic van Ch. M. widor ten gehore gebracht worden, geflankeerd door diverse improvisaties, het concert begint om 20.00 u. en zal ongeveer 45 minuten duren. De toegang van dit concert is gratis. Op de beide toeristendagen 23 juli en 13 augustus wil Brassband Concordia uit Oud dorp weer een rommelmarkt organiseren. Dit zal plaatsvinden op het parkeerterrein bij de Dorpstienden. Heeft u nog spullen waar u vanaf wil en het verkopen waard zijn. Neem dan contakt met ons op: Andre Melissant tel: 682096 en Mark Grinwis tel: 496255 of emaU: m.grinwis4@chello n1 Mevrouw Berrevoets- Ringelberg woont in Kerkwerve op Schouwen-Duiveland en is onlangs benoemd tot griffier van de gemeen te Middelhamis. Dit is een geheel nieuwe functie. In het programma "Met wie???" van Radio Flakkee vertelt zij wat haar nieuwe werk inhoudt, wat ze nog meer doet en wel ke hobby's ze heeft. Het gesprek wordt uit gezonden op woensdag 16 juli van 18.00 tot 19.00 uur. De herhaling is op donderdag van 21.00 tot 22.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1