'Geef de Bond vleugels' Vakantie en stress; G^p^ ^Vrijbuiten in de Duinen van Oostvoorne^ PvdA ANWB en Zuid-Hollands Landschap zetten traditie voort: Struinen door het Waterbos J»»:« INKEL Geslaagden Albeda College Oude Tonge Open dag Proefveld bloemzaden Stichting Flakkee- se Hulpgoederen Polen Bent u ook zo blij om weer thuis te zijn? U zoekt iets speciaal! voor uw druliwerk? De wekelijkse rubriek waarin beurtelings de eilandelijke gemeenten 'fractiegewijs' hun mening geven. CM53ÉcAf) Vanaf 12 juli tot 26 juli zal er weer een ANWB Vrijbuiten georganiseerd worden. Deze Vrijbuitens - voorheen Landgoedkam- pen - vinden al geruime tijd plaats in ter reinen van het Zuid-Hollands Landschap. Volgeboekt -^Jft-%-^ Actie Bond tegen het Vloeken (2): Aanmelding Diploma Helpenden Welzijn: Diploma Sociaal Pedagogisch Werker: Diploma Boekhoudkundig medewerker Secretaresse INGEZONDEN: •6«br. deWaat OmUcerfj ROOD OP STR71AT Betaalbare woningen Voor 2003 staan de Duinen van Oostvoome op het programma. De deelnemers offeren een deel van hun vrije tijd op om werk zaamheden in natuurgebieden en op landgoederen te verrichten, 's Middags kunnen ze precies doen waar ze zelf zin in hebben. Deze werkzaamheden kunnen bij particulieren of bij natuurbeherende organisaties gedaan worden. De komende periode zullen werk zaamheden als het schonen van sloten en greppels, het ver wijderen van ongewenste opslag en onderhoudswerkzaamheden aan recreatieve voorzieningen uitgevoerd worden. De werkzaamheden worden verricht onder leiding van enthousi aste medewerkers van het Zuid-Hollands Landschap. "De deelne mers zijn op een gezonde manier bezig in de natuur en dragen bij aan een stukje beheer van diezelfde zo onmisbare natuur," vertelt Hans Visser, regiobeheerder bij het Zuid-Hollands Landschap. Maar ook het sociale aspect is niet onbelangrijk, weet Visser. "De deelnemers komen ais onbekenden bij elkaar en gaan na het Vri jbuiten vaak als vrienden uit elkaar." Er zijn dit jaar weer heel wat mogelijkheden om 'vrienden te maken'. Visser: "We hebben het maximum aantal van vijftig deelnemers bereikt. Helaas kunnen mensen zich dan ook niet meer opgeven voor de twee wekende durende natuurwerkbeleving. Maar volgend jaar zal de ANWB zeker weer nieuwe Vrijbuitens organiseren. Kijk voor meer infor matie op: www.anwh.nl. GOEREE- OVERFLAKKÊE Wat u mogelijk niet weet is dat: - voor de actie 'geef de bond vleugels' ruim 600 scholen werden aangeschreven; - meer dan vijftig hebben toegezegd met een wervingsactie mee te zullen doen; - bij de tot nu gehouden acties op scholen gemiddeld 100 donateurs per school wor den geworven; - deze aandacht van de scholen noodzakelijk blijkt; - het aantal donateurs op dit moment de 28.000 ruim heeft overschreden; - er ook een eerste onderzoek is gedaan naar vloeken op de tv; - bleek dat bij de publieke omroepen iets meer werd gevloekt dan bij de commer ciële omroep; - ook christelijke omroepen zich hieraan schuldig maakten; - in tekenfilmpjes relatief veel werd gevloekt; - van de ondervraagden boven de 18 jaar 72% vond dat grof taalgebruik, waaron der vloeken, moet worden teruggedrongen; - volgens 61 het vloeken een negatieve invloed heeft op het eigen taalgebruik; - dit volgens 78% ook een negatieve invloed heeft op het taalgebruik van kinderen; - in ieder kwartaal één week dergelijk onderzoek plaatsvindt; - met het oog op de discussie over Normen en Waarden iedec jaar dergelijk onder zoek gewenst is; - onder andere al jarenlang posters op de spoorwegstations hangen; - uit een klein onderzoekje onder treinreizigers bleek dat de bedoeling van deze posters door 90% correct werd weergegeven; - deze en andere activiteiten niet zonder uw steun kunnen; - u ook als bedrijf zich als donateur kan opgeven bij de werkgroep Goeree-Over- flakkee; - ,het secretariaatsadres Pimpelmees 45, 3245 TW Soimnelsdijk is; - opgave ook mogelijk is via www.geefdebondvleugels.nl. Op donderdag 17 juli organiseert Natuurmo numenten weer een wandelexcursie in het Waterbos op Voome. Om 10.00 uur vertrekt de boswachter voor een wandeling door dit interessante duingebied. Onderweg verteh hij u van alles over dit gebied en over de die ren en planten die hier leven. U kunt zich aanmelden bij de V W Voome. Hier hoort u waar de excursie vertrekt. U wordt aangera den om afhankelijk van het weer, wandel schoenen of laarzen te dragen. Een verrekij ker komt goed van pas. Waterbos Het Waterbos is, zoals de naam al zegt, een vrij nat gebied. In dit zeer plantenrijke gebied zijn nog resten te zien van oude lan- derijtjes, waar vroeger met behulp van veel mest wat groente en bolgewassen werden verbouwd. De landerijtjes werden met aar den walletjes omzoomd, die dan weer met duindoomtakken werden bedekt om konij nen er vanaf te houden. In het gebied leven veel vogels, die tijdens de excursie te horen zullen zijn, zoals de groen, specht en de wie- lewaal. Ook zijn er veel nesten van rode bos- mieren te bewonderen. Voor alle excursies is aanmelding vooraf noodzakelijk bij Regio VW Voome, tele foon 0181 475475. De excursies zijn gratis voor leden van Natuurmonumenten en Het Zuid-Hollands Landschap, niet-leden beta len 2,25 en kinderen t/m 12 jaar 0,45. Op 25 juni en juli werd aan een groot aantal leeriingen van het Albeda College te Oude Tonge het diploma uitgereikt. Het betrof leerlingen die gediplomeerd werden als Hel pende welzijn. Sociaal Pedagogisch Werker en leerlingen uit de Economische richting. Ondanks een wat minder gunstig arbeidskli maat hebben de meeste werkzoekenden inmiddels een baan gevonden. Dit is mede te danken aan het feit dat de opleidingen tegen woordig nogal wat stage/BPV omvatten. Bedrijven instellingen en scholen tonen hier mee aan dat zij gezamenlijk borg staan voor maatwerk voor de huidige MBO leerling. Ongeveer 50% van de geslaagden gaat ver der studeren aan het HBO. Dé volgende leerlingen werden gediplo meerd: Leida van Bladel, Den Bommel; Femke Boudestein, Klaaswaal; Rosalinda Buys, Melissant; Joyce Windau, Oud Beijerland; Wanda Seeuws, Oude Tonge. Diana Bosman, Leontien van den Hoek, Anthoinet Meeuwsen, Brainisse; Linda de Gloppere, Burgh Haamstede; Colinda van den Broek, Dirksland; Bianca van de Beek, Klarinda Melissant, Herkingen; Ester Wils tra, Kim van Nieuwen huyzen. Middelhar- nis; Marissa Bakker, Daphne Vissers, Jolijn Hobbel, Nieuwe Tonge; José Butter, Bettine van der Velden, Numansdorp; Rianna van Nugteren, Marjolein de Vlieger, Oud Beijer land; Fleur van Hout, Oud Vossemeer; Mar- tine de Deugd, Oude Tonge; Marijke de Jon ge, Ouwerkerk; Karolien Krijger, Poortvliet; Miijam van der Veen, Rockanje; Mieke van Dijk, Rotterdam; Stella Deen, Arjenne van Rumpt, Sommelsdijk; Nathalie MaUepaard, Stad aan 't Haringvliet; Jolanda Molendijk, Strijen; Crista Copier, Annemieke Melse, Tholen; Leonieke Douw, Westmaas; Danielle van de Meeberg, Mathijs Moer land, Dorine Visser, Willemstad. Diploma Bedrijfsadministratiei^Commercieel administratief medewerker Richard Winkels, Achthuizen; Rene van Damme, Den Bommel; Roxanne de Ruiter, Middelhamis; Joanne Biemond, Marije de Bruine, Oosterland; Arjan de Vos, Marlinda Bakelaar, Oude Tonge; Lisette Smaal, Shei la Nakchedi, Sommelsdijk; Hennie van Veen, Stellendam; Jennifer Schanwtje, Zier- ikzee. Carola Bakker, Den Bommel; Antoinette Broekhoeven, Bertina Matsinger, Dirksland; Sylvana Nederveen, Kerkwerve; Bodine Bos, Klaaswaal; Janine van Wageningen, Middelhamis; Christiaan Hameeteman, Oude Tonge; Pauline Bolier, Sirjansland; Michael Nelis, Strijen. Louise Heerschap, Dirksland. Secretaresse Directiesecretaresse en Managementassistent Marianna Kleppe, Scherpenisse Jantine van der Velde, Tholen Marloes van Kem pen, Willemstad. Zaterdag 12 juli is er een open dag bij het Proefveld Bloemzaden van de zaadteeltstu- dieclub in Sint Annaland. De bedoeling van deze dag is om het 'grote publiek' te laten zien hoe de hoofdzaJcelijk eenjarige bloe- mensoorten bedrijfsmatig worden geteeld. Er zal uitleg worden gegeven over de eenen dertig soorten die er (in bloei) staan en wat het doel is van een dergelijk proefveld. Ook is er informatie over de teeltmaatregelen die de zaadteler moet nemen om van zijn gewas een zowel kwantitatief als kwalitatief zo hoog mogelijke opbrengst van het te oogsten zaad te verkrijgen. Het proefveld is zaterdag geopend vanaf 10.30 uur tot ongeveer 16.00 uur. De plaats van het proefveld is gelegen op de hoek van de Veilingweg met de Oude Zeedijk, inrit via het erf van de fam. Boogaard, Veiling weg 1 te Sint Annaland. De Wereldwinkel is nu ook op vrijdagmid dag open, vanaf twee uur. Dus; als men de braderie bezoekt op D'n Diek in Middelhar- nis, even het slop door tussen boekhandel Vroegindeweij en Bloemsierkunst Bastiaan- se, schuin oversteken, en daar gewoon even vragen om een heeriijk kopje koffie. Van Max Havelaar natuurhjk! Open op vrijdag van 14.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Na een zorgvuldige voorbereiding, o.a. door de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen, wordt in 1997 door de gemeente Middelhar- nis een samenwerkingsverband ondertekend met de Poolse gemeente Chelm, waardoor deze steden elkaar als partner- of zusterstad aanvaarden. Over en weer worden bezoeken afgelegd en wordt getracht inhoud te geven aan de samenwerking. Eind mei 2003 blijkt de gemeente Middelhamis niet bereid een groep Poolse schoolkinderen uit haar zus terstad te ontvangen. De werkgroep Polen- Middelhamis, opgericht om namens de gemeente initiatieven te ontwikkelen, ziet zich voor de ondankbare taak geplaatst om zonder financiële middelen 47 vermoeide mensen een gastvrij onthaal te bieden. Dankzij hun inzet kan er een dagvullend pro gramma worden aangeboden. Ieder, die ooit met de Pools gastvrijheid heeft mogen ken nismaken, is dankbaar voor de goede opvang door de werkgroepleden. Tegehjkertijd is er een gevoel van schaamte dat na zoveel jaren van zorgvuldig opgebouwde contacten de gemeente Middelhamis meent op een derge lijke manier achteloos te kunnen omgaan met gasten uit haar partnerstad. Ook het feit dat de werkgroepleden niet op de hoogte waren van het besluit van de gemeente om geen geldelijke medwerking te verlenen aan Polen, roept nog veel vragen op. STICHTING FLAKKEESE HULPGOEDEREN POLEN Met de zomervakantie in het verschiet, kij ken de meeste mensen uit naar de zo ver diende vakantie. Even helemaal eruit. Geen school of werk, maar gedurende twee of drie weken lichamelijk en geestelijk bijkomen van de toch wel drukke dagelijkse bezighe den. Weg met de stress, zo lijkt het motto. Maar, het tegendeel blijkt. Vakantie is een van de meest stressgevoelige periodes van het jaar. Wie dus niet oppast, is vermoeider bij de thuiskomst dan bij het werk. Het is in Nederland heel gewoon geworden om jaarlijks minstens éénmaal met vakantie te gaan. Voor een aantal weken verplaatst het hele gezin zich naar een ander adres, in het binnen- maar liever nog in het buiten land. Vaak is het al niet eenvoudig om alle gezinsleden op één lijn te krijgen. Wordt het een strand- of een culturele vakantie? Gaan we met de auto of met het vUegtuig? Een tent is leuk, maar een hotel biedt toch meer luxe. Als na het lezen van vele folders en soms lange discussies een acceptabel com promis is gesloten blijkt dat aan alle vakan ties een behoorlijk prijskaartje hangt. Een prijskaartje, waarvoor op wat voor manier dan ook het geld gevonden moet worden. Nederland steekt zich liever in de schuld dan thuis te blijven. Druk, druk, druk... Psychologen zijn het erover eens. Het is beter uitgerust aan een vakantie te beginnen. Dat de West-Europeaan daar niet erg goed in is blijkt uit de lange files op de rijkswegen en bij de incheckbalies op de eerste dag van de vakantie. Zo uit het werk de auto of het vhegtuig in. We hebben tenslotte maar een beperkt aantal dagen vakantie. Geen tijd mag verloren gaan. Nadat de zenuwen over lange files, kapotte auto's, vertragingen ,en verloren bagage geluwd zijn en we eindelijk op het vakantie adres aangekomen zijn begint een nieuwe drukte. Alles willen we zien. Geen attractie mag overgeslagen worden. Actieve vakan ties winnen het steeds meer van de luie hangmat. Het lijkt belangrijk om de achter blijvers te kunnen overstelpen met verhalen over spannende gebeurtenissen. De Neder landse doe-cultuur gaat mee op vakantie. Onderzoek door Vingerhoets van de Univer siteit in Brabant, laat zien dat 5% van alle Nederlanders de vakantie als zeer stressvol ervaart, 3% is de eerste vakantiedagen ziek. Aanpassing aan andere cultuur Een veel voorkomende oorzaak van stress op vakantie is de moeite die mensen hébben om zich aan te passen aan de nieuwe omge ving. Vooraf realiseert men zich te weinig dat in het buitenland een heleboel dingen anders gaan dan thuis. Hotelkamers zijn soms minder schoon dan verwacht, het eten is heel anders en het nachtleven houdt diege nen die willen slapen toch wel erg lang wak ker. Daarbij komt dat de in gedachten zo aantrekkelijke Zuid-Europese langzaam- aan-culmur heel irritant kan zijn als je iets snel voor elkaar wil krijgen. En de zo gepre zen zon kan voor heel wat Uchamelijke ongemakken zorgen. Door een slechte voorbereiding kunnen heel wat zaken anders lopen dan verwacht. Het zich dan moeten begeven in een omgeving waar men zich sociaal of maatschappelijk niet thuis voelt kan heel wat extra spannin gen opleveren. Stress gaat mee Uitgestelde stress vormt een andere - niet onbelangrijke - oorzaak van vakantiestress. Mensen die thuis ingrijpende dingen hebben meegemaakt, of mensen die al gedeeltelijk overspannen aan hun reis begonnen merken vaak dat deze stress zich op vakantie eens zo erg manifesteert. Wie de vakantie ziets als een mogelijkheid om alle opgebouwde span ning kwijt te raken komt dan ook meestal bedrogen uit. Wie vooraf al gespannen is, zal juist nog moeilijker met de eventuele tegenslagen om kunnen gaan. Tips Vele statistieken wijzen uit dat de meeste vakantiegangers de reis al vroegtijdig, in ieder geval een aantal maanden van te voren, boeken. Helaas worden de nodige voorberei dingen pas op het laatste moment getroffen. Wie ook daarmee tijdig begint, hoeft niet op het laatste ogenblik het paspoort te vervan gen, van de ene winkel naar de andere te lopen of nog net op tijd de benodigde injec ties te halen. Een uitgerust vakantieganger geniet twee maal zoveel. De vakantie een paar dagen uit stellen om eerst tot rust te komen, werpt in de meeste gevallen zijn vruchten af. Verza mel informatie over de vakantiebestemming en de lokale gewoonten. Eenmaal op de plaats van bestemming is het goed je aan deze gewoonten aan te passen, door bijvoor beeld net als de lokale bevolking de zon te mijden op het heetst van de dag. Stress ontstaat in een situatie waarin van het lichaam en de geest te veel gevergd wordt. Het is dan ook steeds van belang om invloed op de eigen situatie te kunnen uitoefenen. Bij het kiezen van een vakantie is het goed na te gaan welk soort vakantie dan ook het best bij u past. Voor meer informatie over dit onderwerp, kunt u contact opnemen met Context Cen trum voor GGZ prevent, telefoonnummer 010-4933555. Vraag naar mevrouw W. Lucie, chëntenvoorlichter. Bel (0187) 47 10 20 of mail naar algemeen® geW Fractiegewijs Tijdens de Oeltgensdag heeft u onze bakfiets misschien weer opge merkt. Ditmaal voorzien van een heuse balie met daarachter het 'PvdA Bakfiets-team', bestaande uit lokale volksverte genwoordigers en bestuursleden en het Twee de Kamer lid Luuk Blom. We vroegen ditmaal aan passanten vijf positie ve en vijf negatieve zaken te noemen betreffen de het wonen in Oostflakkee. Na afloop werd Luuk Blom om een reactie gevraagd. Uit de ruim honderd ingevulde formulieren kwam het volgende naar voren: Rust (83%). ruimte (71%), natuuren frisse lucht (63%), en de sociale omgang (56%) zijn de positieve koplopers. Van de ondervraagden vindt 27% dat ze zich veilig voelen op straat en in hun huis. Verder werd de ligging van de gemeente ten opzichte van de zee, de Creve- lingen en Rotterdam, de openheid van het bestuur (contact met ambtenaren en college van Burgemeester en wethouders) als positief ervaren. In negatief opzicht werd het gebrek aan voor zieningen voorde jeugd genoemd (53%), het openbaar vervoer (46%) en het tekort aan win kels (18%). Het tekort aan betaalbare wonin gen werd door 24% als negatief ervaren. Verder werden genoemd de gebrekkige aandacht voor monumentale panden, het te hard rijden in de kernen door automobilisten (27%) - verkeers drempels weggegooid geld, de werkgelegen-- held (11%), te weinig politie op straat 11%) en een tekort aan uitgaansmogelijkheden ook op cultureel gebied (8%), 13% sprak zijn zorg uit over het toenemende drugsgebruik onder jongeren. Van de ondervraagden vond 18% de afstand tot de huisartsenpost en apotheek te groot. Het gebrek aan goed zwemwater in de directe omgeving werd door 18% als negatief naar voren gebracht. We vroegen Luuk Blom om zijn mening betreffende de genoemde zaken. We vermelden graag eerst zijn achtergronden; Luuk Blom (46) woont in Sint Annaland, was raadslid in Tholen en sinds januari van dit jaar lid van de Tweede kamer. Hij vindt dat de PvdA de gemeentehuizen, provinciehuizen en de Haagse burelen uitmoet om te proeven wat er echt aan de hand is met onze samenleving. Dus de straat op, naar het voetbalveld, de cam ping op, de buurthuizen af, langs de bejaar denhuizen, in de scholen, over de markten en bij de verenigingen. Zeker in deze tijd waar we geconfronteerd gaan worden met een keiharde christenliberale afbraakpolitiek. Hij vindt niet alleen dat wij de mensen nodig hebben, zij hebben ons ook nodig. Want zo was het toch eigenlijk ooit bedoeld in die tijd dat politici nog volksvertegenwoordigers waren. Hij vervolgt: Als het gaat om de ontwikkeling van Oostflak kee moet het gaan om een mix van economi sche ontwikkeling, werkgelegenheid en de groene ruimte. Er moet een einde worden gemaakt aan de leegloop. Het moet interessant worden om je als jongere te vestigen, zo vindt er een doorstroom plaats en worden voorzie ningen zoals een huisarts en winkels gehand haafd. Recreatie en toerisme kunnen een peiler worden in die economische ontwikkeling. Hier bij gaat het niet om een concentratie van grootschalige recreatie maar juist de kleinere kwalitatief hoogstaande recreatie. Voor wat betreft de bereikbaarheid. Duidelijk is dat de N59 aan zijn maximale belasting zit. Een verbreding zou ter sprake moeten komen. Verder zou de doortrekking van de A29 naar Bergen op Zoom en Dinteloord Goeree-Over- flakkee kunnen ontlasten. Het Openbaar vervoer binnen de gemeente Oostflakkee moet worden aangepakt een goede bereikbaarheid is een vitaal belang. Het Collec tief Vervangend Ver/oer (CW) verdient de voorkeur boven de onrendabele buslijnen. Hierbij moet u aan het volgende denken. De provincie en gemeente sluiten een deal met taxibedrijven. Daarin wordt bepaald dat u één uur van te voren kan bellen met de centrale. Die brengt u binnen de gemeente en 8 strippen daarbuiten naar de plaats van bestemming. Het tarief zal liggen op n 0,50 per strip in plaats van de n 0,18 per strip, maar beduidend goed koper dat een taxi en 18 of 24 uur per etmaal beschikbaar. Deze buurtbus zou bestuurd kun nen worden door vrijwilligers of parttime semi- professionals. Op verschillende plaatsen in Nederland zijn met dit CW zeer positieve en/aringen opgedaan. De PvdA pleit er verder voor gehandicapten- en leerlingenvervoer beter te regelen. De beschik bare gelden moeten in één fonds worden beheerd en ingezet. Nu krijgt een burger die aangewezen is op de Wet voorziening Gehan dicapten (WvG) het geld in handen. Dit geld wordt in sommige gevallen niet gebruikt voor vervoer maar voor andere dringende zaken. Door het vervoer overkoepelend te organiseren kan effectiever worden gewerkt met een grotere service naar de inwoners. Ten aanzien van de huisartsenpost wordt later dit jaar door de landelijke PvdA een wetsvoor stel ingediend waarbij de minimale eisen gestalte moeten krijgen. Deze eisen worden gelijkgesteld aan het ambulance vervoer. Bin nen 15 minuten moet daadwerkelijke hulp worden geboden. Dit geldt ook voor de apo theken. We hoorden het verhaal dat een inwo ner dringend medische zorg nodig had. Eerst moest er naar Middelhamis worden gereisd. Vervolgens kon in Ouddorp het medicijn afge haald worden. De apotheek in Ouddorp was nog niet open. Dit betekende een uur wachten. Tussen het tijdstip van de klacht en het medi cijn zat maar liefst twee en een half uur. Een werkelijk onacceptabele en voor dit welvarende land schandelijke situatie! Er is een gebrek aan betaalbare woningen voor starters en senioren. De PvdA is van mening dat de gemeente veel meer zeggenschap moet krijgen in het woningaanbod. Nu wordt door de provincie vastgesteld hoeveel woningen er in een bepaalde tijd mogen worden gebouwd per gemeente. Nieuwbouw wordt vaak in han den gegeven van projectontwikkelaars die stre ven als commerciële bedrijven één doel na zoveel mogelijk geld verdienen. Dit betekent dure huizen (bijvoorbeeld vanaf n 375.000,=) en appartementen. De PvdA zou willen dat projectontwikkelaars verplicht worden een deel betaalbare woningen neer te zetten ook woningbouwverenigingen moeten een rol spe len. Momenteel wordt in Ooltgensplaat, Den Bom mel en Achthuizen nagegaan waar mogelijk inbreiding kan plaatsvinden. Ruimte, natuur en frisse lucht worden door vrijwel iedereen in verschillende combinaties naar voren gebracht. Het door de PvdA van harte ondersteunde Landschapsontwikkelings plan, waar we laatst over schreven, vormt een prachtige kapstok hiertoe. De sociale omgang tussen de inwoners is iets waar we met zijn allen trots op kunnen zijn. De tolerantie, de gezelligheid, de sociale con trole, het groeten van elkaar op straat, het een oogje in het zeil houden als de buren op vakantie zijn, het voor elkaar, klaarstaan, het elkaar nog duiven aanspreken zijn zéér waarde volle zaken en ze werden vaak genoemd. Het is wel een aandachtspunt volgens de bezoekers van de kraam want de gemeente wordt in toenemende mate geconfronteerd met vandalisme en a-sociaal gedrag. Dan vindt een deel dat de politie in die gevallen te weinig zichtbaar is en niet daadkrachtig optreedt. Meer blauw op straat dus. Rood zult u op straat blijven tegenkomen. Wij willen tot slot iedereen bedanken die heeft bijgedragen aan het onderzoek of met ons in discussie is gegaan. Over drie weken maken we bekend wie de ballonnenwedstrijd heeft gewonnen en de speelgoedbon krijgt overhan- digd. Fractie en bestuur PvdA Oostflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 9