Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker P ^^^^^^^^^H. EIIAIIDQMIICUWS PAGINA 8 3AG 11 JULI 2003 GOEDEREEDE GEMEENTE DIRKSLAND M wmmmamÊmiHtimmimmimmmimmmimiumi In de maanden juli en augustus van dit jaar worden vrouwen die zijn geboren in het jaar 1963 in de regio's Voorne-Putten-Rozen- burg, de Hoeksche Waard en Goeree Over- flakkee opgeroepen voor het bevolkingson derzoek naar baarmoederhalskanker. Zij worden opgeroepen door de GGD Zuidhol landse Eilanden of door hun eigen huisarts. Deelname aan dit onderzoek is gratis. Vrou wen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar ontvangen eens in de vijf jaar een uitnodi ging voor het onderzoek. Deelname aan dit onderzoek is gratis. Vervolgens kunnen zij bij de huisarts een afspraak maken om een uitstrijkje te laten maken. De huisarts is ervan op de hoogte dat de vrouw is uitgeno digd voor dit onderzoek. Als een vrouw niet door haar eigen huisarts onderzocht wil wor den, kan zij een afspraak maken bij de Stich ting Trombosedienst en Artsenlaboratorium (STAR) te Rotterdam. Het onderzoek wordt daar door een speciaal opgeleide doktersas sistente uitgevoerd: Het telefoonnummer van deze stichting is 010-2890250. Is een vrouw reeds onder behandeling bij een gynaecoloog, dan kan het onderzoek ook worden uitgevoerd door de gynaecoloog. Als een vrouw niet wil of kan deelnemen aan dit onderzoek, dan kan zij het antwoordfor mulier terugsturen naar de GGD. Dit formu lier is bijgevoegd bij de uitnodigingsbrief. Hierop kan de reden van 'niet-deelname' worden ingevuld. Waarom dit onderzoek? Door middel van een eenvoudig onderzoek kan een voorstadium van baarmoederhals kanker worden ontdekt, zelfs voordat een vrouw klachten heeft. Bij ontdekking in een vroeg stadium is genezing bijna in alle gevallen mogelijk. In de baarmoederhals kunnen in de jaren veranderingen optreden, die kunnen leiden tot baarmoederhalskan ker. Door eens in de vijfjaar een onderzoek te laten doen is het mogelijk deze verande ring op tijd te ontdekken en kan baarmoe derhalskanker worden voorkomen. Daarom is sinds 1985 het bevolkingsonderzoek baar moederhalskanker in Nederland ingevoerd. Na invoering van dit bevolkingsonderzoek is het aantal vrouwen dat baarmoederhalskan ker krijgt, verminderd naar ongeveer 750 vrouwen per jaar. Hoe verloopt dit onderzoek? Bij de uitnodiging zit een laboratoriumkaart en een folder met nadere informatie. Nadat de vrouw de uitnodiging heeft ontvangen maakt zij een afspraak met haar huisarts, haar gynaecoloog of met STAR. Op de afge sproken datum neemt zij de laboratorium- kaart mee. Voorafgaand aan het onderzoek stelt de arts een aantal vragen die van belang kunnen zijn voor het onderzoek. Als de vrouw op de onderzoeksbank ligt, kijkt de arts naar de baarmoedermond en neemt met een spateltje wat slijm weg. Het uitstrijken duurt enkele minuten en is meestal pijnloos. Het slijm wordt op een glaasje gedaan en wordt vervolgens samen met de laboratori umkaart van de vrouw naar het laboratorium opgestuurd. Daar wordt het verder onder zocht. De uitslag wordt na drie weken naar de huisarts gestuurd. De huisarts spreekt met de vrouw af hoe zij de uitslag te weten komt. Soms moet het uitstrijkje opnieuw worden gedaan omdat het uitstrijkje technisch niet goed is gedaan. Ook kan verder onderzoek nodig zijn omdat bijvoorbeeld een onschul dige ontsteking is ontdekt. Een afwijkende uitslag hoeft niet automatisch baarmoeder halskanker te betekenen! De GGD Zuidhollandse Eilanden coördi neert het bevolkingsonderzoek. Als vrou wen meer willen weten kunnen zij de GGD bellen. Op werkdagen van 9.00 uur tot 14.00 uur is een medewerker van de GGD bereik baar op het telefoonnuirmier; 0181-652441. ?J..J.A»,gS ,wi^m^w"j.'rBMT% GEMEENTE Bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet delen wij u mede dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen op 27 juni 2003 voor: - het uitbreiden en verbouwen van de recreatiewoning Mosselbank 27 (Noordzeepark) te Ouddorp; - het plaatsen van een dakkapel (t.vv) op de woning en het uitbreiden van de achterzijde van de woning op het perceel Hermansweg 1 te Ouddorp; op 30 juni 2003 voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel West duinweg 3 te Ouddorp; - het wijzigen van een bergkoof in een prieel nabij de recreatiewoning Mimosa 3 (Klepperstee) te Ouddorp; - het veranderen van de woning op het perceel Cat- harinastraat 2 te Goedereede; op 1 juli 2003 voor: - het wijzigen van de achtergevel van de schuur op het perceel De Pad 9 te Goedereede. Tevens delen wij u mede dat een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen op 27 juni 2003 voor: - het uitbreiden van de woning op het perceel Hazers- weg 30 te Ouddorp; - het verbouwen van de woning en het vernieuwen van het dak van de schuur op het perceel Middelweg 2 te Stellendam; op 3 juli 2003 voor: - het plaatsen van een zwembad op het perceel Haveneind 22 te Goedereede; Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen de ingekomen bouwaanvragen kunnen geen bezwaren worden ingediend. Welstandscommissies Tevens delen wij u mee dat de eerstvolgende verga dering van de welstandscommissie (gemandateerde behandeling) plaatsvindt op 22 juli 2003 in het gemeentehuis te Goedereede. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 16 juli 2003 in het gemeentehuls te Sint Maartensdijk. De agenda's van deze vergaderingen liggen ter inza ge in het gemeentehuis te Goedereede. Bedrijventerrein Korteweg Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 14 juli 2003 gedurende een periode van vier weken tijdens kantooruren ter gemeentesecretarie van Goedereede, sector Grond gebied (Cluster VROM), voor een ieder ter Inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan 'Bedrijventer rein Korteweg', alsmede een exemplaar van de bij dit bestemmingsplan behorende 'Notitie inzake Beeld kwaliteit'. Desgewenst kan het hiervoor bedoelde ontwerp- bestemmingsplan en de Notitie inzake Beeldkwaliteit gedurende tenminste drie aaneengesloten uren per week buiten de kantooruren worden ingezien, na voor afgaande telefonische afspraak. Het ontwerp van het bestemmingsplan 'Bedrijventer rein ;<orteweg' voorziet in de realisering van een nieuw regionaal bedrijventerrein aan de Korteweg te Stel lendam en maakt ook de daadwerkelijke ontwikkeling van een regionaal bedrijventerrein op de betreffende gronden mogelijk door een juridische regeling. De bedrijfsgronden op het bestaande bedrijventerrein nabij de havens van Stellendam zijn nagenoeg geheel uitgegeven. Mede om die reden zijn plannen opge steld voor de realisering van het nieuwe bedrijventer rein aan de Korteweg. Na een zorgvuldig gehouden onderzoek naar de bes te locatie is de keuze gevallen op de gronden die gele gen zijn tussen de N57, de Korteweg en (de dijk langs) de Zuiderdiepstraatweg. In de toelichting zoals die behoort bij dit bestem mingsplan wordt onder meer ingegaan op het gehou den onderzoek, waaronder de locatiekeuze, dat geleid heeft tot de voorgestane ontwikkeling. Overigens deze ontwikkeling past binnen het beleid, zoals dat door de provincie Zuid-Holland wordt gevoerd met betrekking tot het realiseren van een nieuw regionaal bedrijven terrein nabij Stellendam. De gronden die in aanmerking komen voor de ontwik keling van het nieuwe regionale bedrijventerrein wor den begrensd door: - de N57 aan de westzijde; - de Korteweg aan de zuidzijde; - de dijk direct langs de Zuiderdiepstraatweg aan de noord- en oostzijde. Het onderhavige bestemmingsplan biedt een relatief globaal planologisch-juridisch kader, waarin de daad werkelijke ruimtelijk-visuele kwaliteit (beeldkwaliteit) slechts in beperkte mate is bepaald en gewaarborgd. Gezien de wens om een hoogwaardig en duurzaam bedrijventerrein tot ontwikkeling te brengen, is het noodzakelijk ambitieniveau te formuleren en uit te dra gen. In verband hiermee' is ten behoeve van de ontwikke ling van dit bestemmingsplan tevens een 'Notitie inza- ke Beeldkwaliteit' vervaardigd. Deze notie vormt een instrument dat sturing geeft aan de gewenste beeld kwaliteit bij de verdere uitwerking en vertaling tot een verkaveling met verschillende bedrijfspercelen en ver schillende uitwerkingen/Inrichtingsplannen, inclusief de uitgifte. Het gaat hierbij om de ruimtelijk-visuele aspecten (beeldkwaliteit) van enerzijds de openbare ruimte (profielen, inrichting, beplanting en dergelijke) en anderzijds de uit te geven gronden (bebouwing en inrichting van de bedrijfskavels). Deze notitie zal als uitgangspunt en inspiratiebron bij de inrichting van de openbare ruimten, het uitgiftebeleid en het welstands toezicht worden gehanteerd. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder zijn schriftelijke zienswijze omtrent hef ontwerp- bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Korteweg' en de bij dit bestemmingsplan behorende 'Notitie inzake Beeld kwaliteit' indienen bij de gemeenteraad van Goede reede, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Oudeland en Oude Nieuwland Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 3:12, lid 1, van de Algemene wet bestuursrecht bekend dat de gemeenteraad in zijn op 26 juni 2003 gehouden vergadering heeft besloten te verklaren dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan 'Oudeland en Oude Nieuwland' ten einde het realiseren van het door Camping Blommer- stee, Oudelandseweg 80a te Ouddorp opgestelde kwaliteitsverbeteringsplan betrekking hebbende op bedoelde camping in planologisch opzicht mogelijk te maken. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking op de 9' dag na vaststelling en ligt mef het bijbehorende besluit vanaf 14 juli 2003 in het gemeentehuis, sector Grond gebied (Cluster VROM), ter Inzage. Binnen zes weken na bekendmaking van het vastge stelde voorbereidingsbesluit kunt u opgrond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht bezwaar indienen bij de gemeenteraad. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de sector Grondgebied (Cluster VROM). Blommerstee Burgemeester en wethouders van de gemeente Goe dereede maken bekend het voornemen te hebben om met gebruikmaking van artikel 19, lid 1van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verienen van het bestemmingsplan 'Oudeland en Oude Nieuwland' ten behoeve van het realiseren van hef door Camping Blommerstee, Oudelandseweg 80a te Ouddorp, inge diende kwaliteitsverbeteringsplan voor de camping. Camping Blommerstee ligt aan de Oudelandseweg en grenst aan de noordzijde aan het natuurgebied West duinen. De camping heeft als belangrijkste doelgroep jonge gezinnen en mensen boven de 55 jaar met een modaal tot bovenmodaal inkomen. De camping is omgeven door veel groen. De omgeving (zandwallen) geeft een speciale charme aan het kampeerterrein. Het terrein is circa 1,5 ha groot. Op de camping zijn 51 kampeermiddelen en drie recreatiewoningen aan wezig. Centrale voorzieningen zijn beperkt aanwezig. Het voorstel van de ondernemer omvat oplossingen van gesignaleerde knelpunten op de camping en het uitvoeren van plannen op het gebied van milieu, natuur en landschap, zoals het realiseren van een centrale informatievoorziening, het verbeteren van het elektriciteitsnet, het vergroten van de onderlinge afstand tussen caravans en recreatiewoningen, het uitplaatsen van een aantal standplaatsen, het realise ren van parkeervoorzieningen, het realiseren van een speelterrein, het vertseteren van de drainage, het reali seren van een noodontsluiting aan de oostzijde van de camping, het verbeteren van de landschappelijke inpassing aan de oostzijde, het autoluw maken van terreindelen, het verbeteren van verschillende milieu maatregelen, het inrasteren van de zandwal aan de zijde van de Westduinen, zodat betreding van dit gebied niet mogelijk zal zijn, het realiseren van een poel en hoogstamfruitbomen e.d. Teneinde tegemoet te komen aan de vraag naar gro tere standplaatsen worden nieuwe standplaatsen aangelegd met een oppervlakte van circa 200 m' op een uitbreidingsterrein van 0,42 ha, onder realisering van een goede landschappelijke inpassing van het ter rein door middel van zandwallen en een 5 meter bre de beplanfingssingel en toepassing van inheems assortiment voor de beplanting. Het aantal kampeereenheden neemt toe van 51 naar 56. Deze vijf nieuwe eenheden komen, met 7 bestaan de eenheden van het bestaande terrein, op het uit breidingsterrein. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening liggen de des betreffende stukken met ingang van 14 juli 2003 gedu rende een periode van vier weken tijdens kantooruren ter gemeentesecretarie van Goedereede, sector Grondgebied (Cluster VROM) ter inzage. Gedurende deze periode kan een ieder tegen de voor genomen medewerking schriftelijk zijn zienswijze ken baar maken. De zienswijze moet worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goedereede, Tramlijnweg 2,3252 BR Goe dereede. Belcendmalcingen Algemene wet bestuurs recht Lichte bouwvergunning verleend aan: - E.N. de Jong voor het vergroten van een berging op het perceel Oranjestraat 11, Herkingen (3-07-2003); - M.J. Driesse voor het oprichten van een bijkeuken op het perceel Akelei 18, Dirksland (3-07-2003). Reguliere bouwvergunning verleend aan: - M.J. van der Steen voor het vergroten van een woning op het perceel Molendijk 116, Melissant (4- 07-2003). N.B, Indien u tegen deze besluiten (gemotiveerde) bezwaren hebt, kunt u op grond van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een bezwaarschrift indienen, bin nen zes weken nadat dit besluit aan u is bekendge maakt. Het bezwaarschrift wordt dan om advies voor gelegd aan een commissie. Mocht u de beslissing op een eventueel bezwaarschrift niet kunnen afwachten, dan kunt u - na het indienen van een bezwaarschrift - aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank te Rotterdam (Sector bestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam), een vooriopige voorziening vra- «'«GEMEENTE I D D E L H A R N I S Beslissingen Algemene wet bestuursrecht Verleende vergunningen/ontheffingen: - H. Middelbeek Onroerend Goed, Bergse Rechter Rottekade 1Rotterdam - slopen horecapand, Zand pad 118 te Middelhamis (010703) - N. Driesse, Rembrandtlaan 128, Middelharnis - oprichten garage (010703) - Middenstandsvereniging, Postbus 23, Middelharnis - organiseren 'Diekdagen' op 1118 en 25 juli en 1 en 8 augustus 2003 (020703) Verleende bouwvergunningen en In relatie daar mee verleende vrijstellingen: - Stichting Zuidwester, Postbus 16, Middelharnis - ver bouwen en vergroten fasehuis. Ring 36, Middelhar nis (270603) - Eetcafé 't Schippershuis, Haven 2, Stad aan't Haring vliet - uitbreiden keuken t.b.v. horecapand (030703) - H. Vos, Battenoordsedijk 1Nieuwe-Tonge - oprich ten garage (030703) - Mastenbroek Bloembollen B.V., Klampenmeet 6, Sommelsdijk - oprichten bedrijfswoning, Rijzen- burgseweg te Sommelsdijk (030703) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen (derden)belanghebbenden tegen deze beslissingen binnen zes weken na bekendmaking (datum bekend making staat tussen haakjes achter de desbetreffen de beslissing) een bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelharnis, Postbus 1 3240 AA Middelharnis. Nadere informatie is verkrijg baar ter secretarie, tel. 0187 - 47 55 55. Ontvangen bouwplannen Een aanvraag om een reguliere bouwvergunning is ontvangen van: - R. Verkerke voor het uitbreiden van een woning en het oprichten van een garage/berging op het perceel Generaal Snijdersstraat 14 te Nieuwe-Tonge (01-07- 2003); - C.S.G. Prins Maurits voor het uitbreiden van een schoolgebouw op het perceel Koningin Julianaweg 57 te Middelhamis (02-07-2003); - Boeter Bouwbedrijf Middelharnis voor het uitbreiden van een kantoorruimte op het perceel Langeweg 111 te Middelhamis (03-07-2003); - R. Pichel voor het uitbreiden van een woning op het mii0MÊMaiissi!smÊi!giamiMS!miiBiimisimiiiÊMm Verlteersbesluit Burgemeester en wethouders van Oostflakkee heb ben besloten om de kruising Weespad/Prins Bern- hardstraat/Prins Hendrikstraat aan te wijzen als voor rangskruising. Het verkeer gaande over het Wees pad/Prins Bernhardstraat zal voorrang hebben op het verkeer komende vanaf het Weespad en de Prins Hendrikstraat (een zgn. afbuigend voorrang). Van dit besluit staal voor iedere belanghebbende de mogelijkheid open om op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), binnen zes weken na bekend making een gemotiveerd bezwaarschrift in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. Post bus 75, 3255 ZH OUDE-TONGE, Tevens staat voor iedere belanghebbende de moge lijkheid open om binnen bovenvermelde termijn bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Rotterdam, sector bestuursrecht, Postbus 509513007 BM ROT TERDAM een verzoek om een vooriopige voorziening in te dienen. Artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij gen. Daarbij is een zogeheten griffierecht verschul digd, Verzoeken om bouwvergunning Burgemeester en wethouders van Dirksland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om een lichte bouwvergunning is bin nengekomen van: - J.J. Molegraaf voor het oprichten van een serre bij de recreatiewoning op het perceel plan Herkingen West 38, Herkingen. Tevens delen wij mede dat een aanvraag om regulie re bouwvergunning is binnengekomen van: - A.J. de Bie voor het uitbreiden van de woning met een dakopbouw op het perceel Korteweegje 3, Diri<s- land; - D. van Huizen voor het vernieuwen en verhogen van het dakvlak op het perceel Nieuweweg 40, Melissant; - Woningbouwvereniging Dirksland voor het oprichten van een berging op een perceel in Dirksland Zuid, nabij de Akelei te Dirksland. Deze publicatie is bedoeld om het publiek te informe ren. Tegen een ontvangen bouwaanvraag kan geen bezwaar worden gemaakt. perceel Marietjespad 41 te Middelharnis (04-07- 2003). Een aanvraag om een lichte bouwvergunning is ont vangen van: - P. van Putten voor het oprichten van een schuur op het perceel Binnenweg 54 te Sommelsdijk (30-06- 2003); - C. van der Slik voor het uitbreiden van een woning op het perceel Christiaan de Vrieslaan 4 te Middel hamis (30-06-2003). Deze publicaties hebben een informatief karakter. De vermelde bouwplannen zijn niet getoetst en zijn daar om nog niet voor inzage beschikbaar. Ontvangen sloopplan Een aanvraag om sloopvergunning Is ontvangen van: - Rijksgebouwendienst voor het slopen van een tuin- muur met daaraan grenzend een houten opstal op hef perceel Dijkstraaf 48 te Sommelsdijk (01-07- 2003). Welstandscommissie De eerstvolgende vergadering van de welstandscom missie (gemandateerde behandeling) vindt plaats op woensdag 16 juli 2003 om 9.00 uur in het gemeente huls te Middelharnis. Deze vergadering is openbaar. De eerstvolgende openbare regionale welstandscom missie is op 16 juli 2003 om 14.00 uur in het gemeen tehuis te Sint Maartensdijk. De agenda's van deze vergaderingen liggen één dag van tevoren ter inzage in het gemeentehuis te Mid delharnis. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelharnis maakt bekend dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 3 juli 2003 heeft verklaard dat een herziening wordt voorbereid van: - het bestemmingsplan 'Rottenburgseweg' voor een perceel op de hoek Boomgaardweg/Molenweg te Middelharnis. Dit besluit ligt met ingang van 14 juli 2003 voor ieder een in het gemeentehuis van Middelharnis zes weken ter Inzage en treedt op genoemde datum in werking. SÊtiMÊÊtilSMKlSMSÊOMIIl voornemens zijn om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (verienen vrijstelling van de bepalingen van het bestemmings plan) juncto artikel 20 van het Besluit op de ruimtelij ke ordening, bouwvergunning te verlenen voor: - de aanbouw van een serre aan het pand op het per ceel Roede Kruislaan 22 te Ooitgensplaat; - het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Lange weg 2 te Oude-Tonge; - het bouwen van een berging op het perceel Wilhel minastraat 48 te Oude-Tonge. De bijbehorende stukken liggen met ingang van 14 juli 2003 gedurende vier weken voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, Elsen- howeriaan 1 te Oude-Tonge. Het gemeentehuis is ook elke eerste en derde dinsdagavond van de maand geopend tussen 18.00 en 19.30 uur. Een ieder wordt gedurende de termijn van de terinza gelegging in de gelegenheid gesteld schriftelijke ziens wijzen naar voren te brengen bij het college van bur gemeester en wethouders, Eisenhowerlaan 13255 VA OUDE-TONGE. Degene die een zienswijze heeft ingebrachf, zal op een nader te bepalen datum tijdens een hoorzitting in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling nader toe te lichten. ,.m^.'Mi.!.»<.-m.MMi.m>.m,j,. Aangevraagde vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een aanvraag om lichte bouwvergunning is ontvangen voor: - het plaatsen van een tuinhuis bij de recreatiewoning op het perceel Steigerdijk 11huisje 72 te Ooitgens plaat (ontvangen op 30 juni 2003); - het plaatsen van een installatie ten behoeve van mobiele telefonie op het kerkgebouw op het perceel Nieuwstraat 8 te Oude-Tonge (ontvangen op 2 juli 2003). Een aanvraag om reguliere bouwvergunning Is ontvangen voor: - het bouwen van een witlofloods t.v.v. een bestaande loods op het perceel V Groeneweg 4 te Oude-Ton ge (ontvangen op 20 juni 2003); - het gedeeltelijk vergroten van een garage/berging op het perceel Mariniersweg 7 te Oude-Tonge (ontvan gen 30 juni 2003). Nadere informatie over de ontvangen aanvragen om lichte en reguliere bouwvergunning is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisvesting Ruimtelijke Ontwik keling en Milieu. Deze publicatie strekt uitsluitend ertoe om het publiek te informeren. Tegen de Ingeko men aanvragen kunnen géén bezwaarschriften wor den Ingediend. Verleende vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend dat een lichte bouwvergunning Is verleend voor: - het veranderen van een gevel aan het pand op het perceel Kolfweg 1 te Oude-Tonge (besluit verzonden 3 juli 2003). Een sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van een veestalling en het verwijderen van asbesthoudende materialen op het perceel Oudelandsedijk 2- te Oude-Tonge (besluit verzonden 30 juni 2003). Met toepassing van hoofdstuk 6 van de gemeen telijke Bouwverordening Is een gebruiksvergun ning verleend voor: - een winkelgebouw op het perceel Weespad 33 te Ooitgensplaat (besluit verzonden 2 juli 2003); - een onderwijsgebouw op het perceel Julianastraat 13 te Oude-Tonge (besluit verzonden 2 juli 2003); - een bijeenkomstgebouw op het perceel Klooster straat 10-12 te Achthuizen (besluit verzonden 2 juli 2003) iSEMUBiBimsmim. Nadere informatie over de verieende lichte bouwver gunningen, sloopvergunning en gebruiksvergunnin gen, is op te vragen bij het taakgebied Volkshuisves ting Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu. N.B.: Ingevolge artikel 7.1. van de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van verzending een gemotiveerd en ondertekend bezwaarschrift bij het college van bur gemeester en wethouders indienen. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kunt u de voorzieningenrechter van de rechtbank verzoeken een vooriopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed dit, gelet op de betrokken belangen, vereist. Het bezwaarschrift schorst namelijk niet de werking van het bestreden besluit. Houdt u er wel rekening mee dat voor een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Indien u over de besluiten en over de wettelijke moge lijkheden informatie wenst, kunt u terecht bij het taak gebied VROM van de gemeente Oostflakkee. Welstand Ten aanzien van de eerstolgende vergadering van de welstandscommissie, delen wij u het volgende mee. Van de bouwplannen van zowel de gemandateerde behandeling alsook de commissiebehandeling wordt aantekening gemaakt in een agenda die voor een ieder ter inzage ligt op het taakgebied Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ontwikkeling en Milieu (kamer 134) van het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u (telefonisch) contact opnemen met de heer J. Stel- loo, J. Pieterman of de heer M. Hamelink. Welstandszltting (gemandateerde behandeling) Datum 22 juli 2003 Tijdstip locatie 9.00 uur gemeentehuis Oostflak kee, kamer 134 Welstandszitting (commissievergadering) Datum 16 juli 2003 Tijdstip locatie 14.00-17.00 uur/ gemeente Tholen gemeentehuis Sint Maartensdijk Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Wet milieubeheer Mededeling -namens burgemeester en wethouders van de hier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Meldingen 1V.O.F. De Ruiter, Philipshoofjesweg 3 te Dirksland (Besluit opslag- en transportbedrijven); 2. Van de Sluijs Pieper, Boezemweg 18 te Oude- Tonge (Besluit opslag- en transportbedrijven milieu beheer); 3. Fa. Molenhoeve, Fittersweg 4 te Ooitgensplaat (Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer); 4. Maatschap Van Vugt, Kruisweg 2 te Achthuizen (Besluit glastuinbouw milieubeheer); 5. Best Truck Oude-Tonge B.V., Tramweg 39-41 te Oude-Tonge (Besluit inrichtingen voor moton/oer- tuigen milieubeheer); 6. De heer D.A. Goekoop, Zuid Havendijk 4 te Goe dereede (Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer). De meldingen liggen ter inzage vanaf 14 juli 2003 gedurende zes weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 16.00 uur op het gemeente kantoor te Dirksland (nr. 1), Oude-Tonge (nr. 2,3,4 en 5) en Goedereede (nr. 6). Degene die niet in de gele genheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een telefonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Melding Ingevolge artikel 8.1 Si lid 2 Wm Op 9 juli 2003 (verzonden d.d. 10 juli 2003) is het besluit genomen de volgende melding te accepteren: 7. Trommel Transport, Molenweg 12-14 te Middelhar nis; de melding heeft betrekking op het saneren van de 12 m= en de 6 m' ondergrondse tanks. Deze zijn vervangen door ondergrondse tanks met een inhoud van respectievelijk 30 m= dieselolie en 20 m' benzine. Wij zijn van mening dat voornoemde verandering niet zal leiden tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichtingen ingevolge de ver leende vergunningen en de daaraan verbonden beperkingen «n voorschriften mogen veroorzaken en niet leiden tot het ontstaan van een andere inrichting dan waarvoor vergunning isverieend. Het besluit en de bijbehorende melding liggen ter inza ge vanaf 14 juli 2003 gedurende zes weken op werk dagen van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur op het gemeentekantoor te Middelhamis (nr. 7). Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de verzenddatum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelharnis, p/a ISGO, postbus 313, 3240 AH Middelharnis. Daarnaast kan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag, worden verzocht een vooriopige voorziening te treffen. Zo'n verzoek kan overigens alleen worden gedaan als tevens een bezwaarschrift is ingediend. Het besluit treedt in werking met ingang van de dag na de dag waarop de termijn afloopt voor het indienen van een bezwaarschrift. Indien gedurende die termijn bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerp-beslult Ingevolge artikel 8.24 Wm Op 16 juni 2003 in ingevolge artikel 8.24 Wm het ver zoek tot wijziging van voorschrift A3.6 van de revisie vergunning ingevolge de Wet milieubeheer d.d. 16 februari 1994 ontvangen van: 8. Aannemingsbedrijf A.V.K. B.V., Capelleweg 70 te Oude-Tonge; de wijziging heeft betrekking op de afvoerfrequentie van afvalstoffen, niet zijnde gevaariijke afvalstoffen en afgewerkte olie. Wij zijn voornemens om namens burgemeester en wethouders van de desbetreffende gemeente dit ver zoek in te willigen en hef voorschrift te wijzigen. Het ontwerp-besluit en de overige relevante stukken liggen ter inzage van 14 juli 2003 gedurende vier weken op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur op hel kantoor van de gemeente Oostflakkee te Oude-Tonge (nr. 8), Degene die niet in de gelegenheid is om de stukken overdag in te zien, kan dit doen tijdens genoemde termijn op dinsdag avond van 18.00 tot 21.00 uur. Hiervoor moet een tele fonische afspraak worden gemaakt met het ISGO. Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-besluit kunnen door een ieder vanaf 15 juli 2003 gedurende vier weken worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Oostflakkee, p/a ISGO, Postbus 313, 3240 AH Middelharnis. Op verzoek blijven uw per soonlijke gegevens geheim. Als daarom wordt gevraagd, zal een openbare (hoor)zitting worden gehouden. Tijdens deze zitting wordt gelegenheid geboden om het bevoegd gezag en eventuele overige aanwezigen van gedachten te wisselen over het ontwerp-besluit. Tevens wordt de gelegenheid geboden om mondelinge bedenkingen in te brengen. De aanvrager van de vergunning zal tevens in de gelegenheid worden gesteld de zitting bij te wonen. Voor nadere inlichtingen en voor kopieën van de ter inzage gelegde stukken (dit laatste tegen betaling), kan contact opgenomen worden met het ISGO (tel 0187-48 81 11). ijwi#B,vrÖ8'*':tW5a-tt®Jf4;ÏSfli'ïëM;fm

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 8