Winkel/atelier 'de Zonnewijzer' geopend Nu óók hangplek voor ouderen! Drukwerk nodtó? Belang van gordels achterin wordt onderschat „Eilanden-nieuws" Sjoelkampioenschap tijdens Oeitgendag Gevonden voorwerpen Kinderzitjes binnenkort ook achterin verph'cht EIIMIESBI-IIIEIJWS Bibliotheek Middelhar- nis beter toegankelijk voor rolstoelgebruikers P.V. de Snelpost Dirksland Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 PAGINA 5 DINSDAG 8 JULI 2003 Vrijdag was het feest in de Binnenweg in Sommelsdijk! Terwijl drumband 'De Roffels' van Hemesseroord zorg de voor een vrolijke sfeer werd 'de Zonnewijzer' officieel geopend. Onder de klanken van 'de toffe jon gens' reden André en Sonja met rol stoel het pand 'open'. De bezoekers die voor de officiële opening waren uitgenodigd konden kennis nemen van het bijzonder fraaie atelier, waar ver schillende artikelen worden vervaardigd èn de winkel, waar die spullen vervolgens te koop worden aangeboden. Deze winkel wordt door de zorginstelling Zuidwester beheerd. Het is een streven van Zuidwester om hun cliënten met een verstandelijke han dicap, zoveel mogelijk in de samenleving te integreren. In 'de Zonnewijzer' oefenen ongeveer tien cliënten hun dagelijkse bezig heden uit. Mevrouw M.M. van den Nieuwendijk, bege leidster van Zuidwester legt uit dat de cliën ten vrijwel alles zelf maken. De artikelen die in het atelier op de bovenverdieping zijn ver vaardigd, worden voor een heel redelijke prijs in de winkel, op de begane grond, uit gestald. Seizoensgebonden Er worden diverse soorten spulletjes gemaakt door de werknemers. Deze variëren van bloempotten, die versierd worden, schelpen die als decoratie kunnen worden gebruikt, tot wandkleden en schilderijen, die door de cliënten van Zuidwester worden gemaakt. Het assortiment wordt, volgens mevrouw Van den Nieuwendijk, aangepast aan de seizoenen. "In de zomer wordt er veel tnet schelpen gewerkt en straks na de vakan tie moet er al heel sterk worden nagedacht over wat er rondom de Kerstdagen verkocht zal gaan worden". Het blijkt dat de prijs van de artikelen heel betaalbaar is gehouden. "Het is alleen de bedoeling dat we uit de kos ten komen", zo verduidelijkt mevrouw Van den Nieuwendijk. Voordat de officiële openingshandeling werd verricht verwelkomde, directeur J. van Sluis, op straat de genodigden. Hij was een gelukkig man, omdat de goede samenwer king door verschillende partijen, geleid heb ben tot het juweeltje aan de Sommelsdijkse Binnenweg. "Er is goed werk verricht", zo verzekerde hij zijn toehoorders. Nadat André en Sonja de 'Zonnewijzer' officieel open hadden gereden was het woord aan de heer Van der Steen van de woningbouwvereniging Woongoed Flak- kee. Hij sprak van een zeer heugelijke dag, want volgens hem is aangetoond dat de samenwerking tussen Woongoed Flakkee en Zuidwester tot een mooi resultaat kan leiden. Hij schetste in het kort de geschiedenis van de bouw van het winkelpand. "In 2001 wer- André wordt door Sonja 'de Zonnewijzer' aan de Binnenweg in Sommelsdijk binnengeduwd. den we benaderd door Zuidwester of wij samen met hen een dagverblijf konden reali seren. Er moest nog heel wat werk verzet worden, want dit pand was eigenlijk nog maar een casco", aldus Van der Steen. Er bleken nogal wat eisen aan de bouw te wor den gesteld, zo werden er om aan de wel standsnormen te voldoen werden zelfs ijssel- steentjes gebruikt. Juweeltje Van der Steen noemde het gebouw aan de Binnenweg in Sommelsdijk een 'juweeltje' hij sprak dan ook zijn dank uit aan architect Bom en aannemersbedrijf Boeter, die voor de totstandkoming van dat juweeltje mede hadden zorg gedragen. Aan het slot van zijn toespraak reikte hij aan de leiding van 'de Zonnewijzer' een cadeaubon, waarvan hij hoopte dat er een zonnewijzer van zou wor den gekocht. Wethouder van Sociale Zaken, de heer O. de Jong, bracht namens het gemeentebestuur van Middelhamis ook zijn felicitaties over. Hij prees de manier waarop de gehandicap ten op deze wijze een bijdrage kunnen leve ren in de dienstverlening. Hij benadrukte dat hij geen voorstander is van verregaande decentralisatie in de zorg. "Maar zoals het hier in 'de Zonnewijzer' plaatsvindt is het een goede manier", aldus De Jong. Hij zag een mogelijkheid dat bezoekers, onderweg in de Binnenweg, even 'de Zonnewijzer', binnen zouden stappen om iets te kopen en een 'bakkie te driijcen' Of je nu een flink eind gaat rijden of even een boodschap gaat doen, in een auto waar gordels in zitten moeten die ook gedragen worden. Eigenlijk weet iedereen dat wel, we denken er alleen niet altijd aan. Daarom is het Ministerie van Verkeer en Waterstaat een campagne gestart met de boodschap: 'Gordels om, daar kun je mee thuiskomen'. Dat is precies waar het om gaat. We willen allemaal graag veilig thuis komen. Omdat vooral achter lang niet iedereen gor dels draagt (terwijl dat als sinds 1992 ver plicht is!) wordt in deze campagne het gebruik van gordels achterin nog eens onder de aandacht gebracht. We onderschatten vaak de krachten die vrij komen bij onze rijsnelheid. Twintig kilome ter per uur lijkt niet hard maar is bij een bot sing als voldoende om kinderen en volwas senen die zonder gordel op de achterband zitten tegen de voorruit te laten vliegen. Bij vijftig kilometer per uur is de klap zelfs te vergelijken met een sprong van de hoge duikplank in een leeg zwembad. Een gordel om doen kost een paar seconden en levert 40% minder kans op ernstig letsel op. Gebruik daarom altijd en over gordels, ook achterin. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Tevens wordt er flink gecontroleerd op het dragen van gordels. De boetes zijn niet mis: 40 Euro per persoon. Met een volle auto loopt dat flink op als niemand in de auto gor dels draagt. Bovendien is iemand die geen gordesl draagt medeverantwoordelijke voor zijn eigen verwondingen. De kans bestaat dat de verzekeringsmaatschappij een scha devergoeding niet of maar gedeeltelijk uit keert. Kijk voor meer informatie op: www.daarkuniemeethuiskomen.nl telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! In de vergadering van donderdag reageerde de gemeenteraad van Middelhamis positief op het verzoek om een krediet beschikbaar te stellen, voor de Gemeenschapsbibliotheek. Met het krediet van 22.293,- zal de ingang van de bibliotheek worden aangepast. Er zal een automatische deur geplaatst worden, waardoor de bibliotheek zeker toegankelijk wordt voor rolstoelgebmikers. Het college is van mening dat bij het biblio theekgebouw - wat eigendom is van de gemeente - een dergelijke voorziening niet mag ontbreken. Zeker gezien het feit dat de gemeente propageert dat gebouwen met een openbare functie voor iedereen voldoende toegankelijk dient te zijn. Het venijn zat 'm zaterdag duidelijk in de staart tijdens de voorronde van het Nederlands Kampioenschap Supersjoelen; te gast tijdens de Oeit gendag in Ooltgensplaat. Leek het er naar uit te zien dat Jasper de Vos met de kampioenseer zou gaan strijken; iedereen had buiten de waard gerekend. En die 'waard' heette Rijn Beek. Hij kwam, zag en overwon door met 65 punten aan de haal te gaan met de Supersjoelbokaal en de Ie dagprijs. Er was overigens belangstelhng voldoende voor het Supersjoelkampioenschap. Gedu rende de 4,5 uur aanwezigheid waren de 2 Supersjoelbakken van 5 meter constant bezet hetgeen betekende dat mim 300 bezoekers hun geluk wilde beproeven aan deze maxisjoelbakken. Dat het in de praktijk moeilijker was dan het leek; daar was ieder een het na afloop over eens. Toch zagen nog twee mensen uit Ooltgensplaat kans zich te plaatsen in de top-5. Dat betekende niet alleen een dagprijs maar tevens een uitnodiging om deel te nemen aan het Nederlands Kampioenschap Supersjoe- len op 23 november in het Zuid-Hollandse Rijswijk. Extra spaiming ook nog aan het eind doordat niet minder dan 7 mensen op 60 punten eindigden en een extra ronde beslis sing moest brengen wie er de 5e plaats zou gaan bezetten. Het werd uiteindelijk Willy Guldemeester uit Dirksland, die iedereen aftroefde. Als extra attractie had First Class Entertainment uit Woudrichem ook nog de Nederlands Kampioen Supersjoelen 2002, Jaap van Houwelingen, meegenomen. Deze liet enkele malen zien hoe het spelletje gespeeld moest worden door met regelmaat 68 punten te gooien. Ook het Hakkees Piratenkoor gaf nog een miniconcert in de Arena" van het Supers- joelen. Zij lieten horen dat zij uit het goede zangershout gesneden waren. De uitslag van de voorronde uit Ooltgens plaat luidde als volgt: 1. Rijn Beek (Koudekerke a.d. Rijn) 65 punten 2. Jasper de Vos (Ooltgensplaat) 64 punten 3. Mart Mons (Poortugaal)64 punten 4. Judith SintNicolaas (Ooltgensplaat) 61 punten 5. Willy Guldemeester (Dirksland) 60 punten Op Goeree-Overflakkee zijn in de maand juni de volgende voorwerpen gevonden: Dirksland: sierdop 2003207137; Som melsdijk: tas 2003209153, kinderschoen 2003210988, gsm 2003220381; blouse 2003229618; Middelhamis: kinder schoen 2003210988, gsm 2003234885; Ouddorp surfplank 2003240346; Acht- huizen fuik 2003216492. De bovenstaande voorwerpen kunnen evenals de diverse gevonden sleutels bekeken worden in het politiebureau in Sommelsdijk tussen 10.00 en 17.00 uur. Je kunt gerust geloven dat de 'ouwe jeugd' van Melissant er reikhalzend naar uit heeft zitten kijken. Werklui waren vrijdagmorgen nog druk bezig om het ding te plaatsen, en intussen werd 'ie al officieel in gebruik genomen. Dan moet je er toch wel vreselijk zin in hebben! Waar de zgn. 'jonge- renontmoetingsplaats' (JOP) al een redelijk ingeburgerd begrip is, is daar in Melissant een nieuw fenomeen bij geko men: de óuderenontmoetingsplaats (OOP). Sinds vrijdag morgen staat die langs de provincialeweg N215 stevig in de grond verankerd, vlakbij het terrein van de firma Mijn- ders, op slechts een steenworp afstand van het oorspronke lijke plekje waar de al wat oudere Melissantse mannen dagelijks plegen te 'hangen' en er de beslommeringen van alledag met elkaar verhandelen. In het najaar van vorig jaar kwam vanuit Gemeentebelangen de vraag of de gemeente niet eens iets voor de ouderen kon doen. Die vraag werd serieus 'meegenomen', zoals dat heet, en in Melissant ook eens doorgesproken. Achter de bankjes aan de NoUedijk, waar de ouderen - vooral mannen - nogal eens pleegden te vertoeven, staand of half op de fiets hangend, begeerde men wel een schutting, tegen de wind. Maar daar zag wethouder Sandee niet zoveel heil in. Want uit oog punt van verkeersveiligheid was dat plekje nu eigenlijk niet eens zo gL'v\Lidig om te gaan staan 'hangen'. Lnkclc ticiilallcü lllL■tcI^ vcider- op zou dat veel beter zijn. En daar werd op doorgeborduurd. De gemeente Dirksland kreeg toestemming van de provincie Zuid- Holland om daar de grond van te mogen gebruiken voor de oprich ting van een OOP. En via de raadscommissie werd overeenstemming bereikt dat het voor JOP's beschikbaar gestelde krediet ook aange wend mocht worden voor het realiseren van een OOP. En nu staat 'ie er. Een hangplek voor ouderen dus, half overdekt (tegen de regen), met een vrijwel dichte achterkant en aan de zijkan ten afgeschut (tegen de wind) met doorzichtig materiaal, en een gemonteerde bank tegen de achterkant - een geweldige vinding! Terwijl werklui nog bezig waren om de 'óuderenontmoetingsplaats' - want zó heet 'ie officieel - af te werken, droeg wethouder Sandee 'em al over aan een gezellig clubje ouderen - opnieuw mannen, hoe wel vrouwen er ook welkom zijn, met een breiwerkje bijvoorbeeld. En natuurlijk paste bij die gelegenheid beslist een borreltje! 't Was er trouwens precies tijd voor, zo tegen halftwaalf. De wethouder zei dat er op de grond nog wel tegels gelegd moeten worden en dat er nog wat beplanting rond de ontmoetingsplaats zal komen, maar voor vrij dagmorgen hinderde dat niet. De schik zat er toch al wel in. "Zouwe die ouwe hier noe óak gae staen vrieje...?" zo vroeg er één zich af Maar wethouder Sandee verwachtte dat ze 't wel een beetje netjes zouden houden. Zaterdag 5 juli, Wetteren; gelost 13.55 uur; deelnemers: 13; Duiven: 658; weer: nw. Bewolkt. J.M.D. van Rutten 1, 6, 56, 60, 102, 104, 107, 109, 149, 157, 171, 174, 197, 203, 218; M. v.d. Baan 2, 3,5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 27; L.S. van der Baan 4, 36, 37, 77, 78, 86, 96, 123, 142; L. Tijl 7, 39, 106, 108, 114, 115, 116, 117,119, 133, 135, 181, 182, 185, 191, 194, 195, 200, 202, 211; P.C. van Alphen 24, 25, 26, 34, 35, 74, 75, 79, 89, 90, 91, 93, 95, 97, 120, 121, 125, 141, 143, 144; P, Kagchel- land 29, 122, 159, 162; Rien Doom 30, 46, 47,48, 49, 50, 85, 88, 92, 94, 168, 169, 172, 175, 176, 178, 183, 184; A.P. de Vogel 38, 67, 101, 105, 110, 111, 112, 113, 137, 138, 140, 151, 173, 177, 206, 207; H. Klink 45, 98, 155, 156, 179; J.C. Roodzant 55, 99, 100, 153; J. de Bruin 82, 83, 160, 164, 212, 213, 216; A. Zoon 118, 158, 161, 163, 165; Mevr. N. Doom 124, 134, 152, 201, 204. Zaterdag 5 juli, Tours; gelost: 08.50 uur; Deelnemers: 9; Duiven: 166; weer: nw. Bewolkt. J.C. Roodzant 1, 3, 7, II, 12, 18, 19, 21, 23, 31, 33, 39, 46, 47, 54; A. Zoon 2, 4, 32, 34, 35, 36, 37, 38, 42, 44; M. v.d. Baan 5, 6, 13, 15, 22, 28, 29, 45, 48, 50, 51, 55; P.C. van Alphen 8, 9, 16, 20, 27, 52; L.S. van der Baan 10, 17, 24, 40, 41, 56; A.P. de Vogel 14, 25, 26, 53; L. Tijl 30, 43, 49. Kinderen tot drie jaar mogen nu achterin de auto nog 'los' vervoerd worden als er geen kinderzitje in de auto aanwezig is. Op grond van een Europese regel mag dat over enige tijd niet meer en zullen deze kinderen ook achterin de auto verplicht in een kinderzitje vervoerd moeten worden. Voor kinderen die voorin zittens is een kinderzitje nu al ver plicht. De landen van de Europese Unie krijgen drie jaar de tijd om deze nieuwe regel in de voe ren (plus nog enkele andere regels in ver band met het gebruik van kinderzitjes en autogordels). In het belang van de veiligheid van kinderen wil de minister van Verkeer en Waterstaat zo lang niet wachten. Voordat de nieuwe regels ingaan zal daar uitgebreid publiciteit aan gegeven worden. Of het nu om een korte of lange rit gaat, om veilig thuis te komen is het belangrijk dat u er altijd voor zorgt dat u en uw kinderen in de auto goed vast zitten. Ook tijdens dat klei ne ritje naar crèche of supermarkt kan een ongeluk in een klein hoekje zitten. Uit onderzoek blijkt dat de meeste aanrijdingen juist gebeuren binnen de bebouwde kom en niet op de snelweg. Baby's en kinderen zijn nog te klein voor een standaard 3-puntsgor- del. Voor kinderen tot twaalf jaar (en kleiner dan 1,50 meter) is het nu al zo dat voorin de auto een kinderzitje of zittingverhoger ver plicht is. Ook al mag een kind voorin in een zitje vervoerd worden, in een zitje achterin is toch veiliger. Plaats dus, vooral wanneer je auto voorin een tweede airbag heeft, het kin derzitje achterin. Zeker bij babyzitjes die tegen de rijrichting in geplaatst worden is een airbag gevaarlijk. Het is dus belangrijk dat iedereen veilig vast zit op de manier die het beste bij zijn of haar lengte en gewicht pas. Iedereen is kwetsbaar als er plotseling geremd moet worden of er een aanrijding plaatsvindt en je niet goed vast zit. Kijk voor meer informatie bij www.kindvei- lig.nl of www.daarkunjemeethuiskomen.nl Let er bij de aankoop van een kinderzitje op dat het een ECE 44/03 keurmerk heeft, dan is het zitje goed. Niet ieder goedgekeurd zit je past goed in elke auto. Dat komt door ver schillen in de hellinghoek van de zitting en de lengte van de gordels. Dus eerst proberen, dan kopen. SOMMELSDIJK -17- "Braaf beest", mompelt Willem, maar hij schenkt geen aandacht aan het trouwe dier. Met een zucht loopt hij verder. "Levenslang heb ik toen gekregen", fluistert hij voor zich uit. Hij ziet niets van de schitterende bloemen, die langs de slootkant groeien. Hij hoort niet het geluid van de talloze vogels, die de lof van de Schepper bezingen. Hij graaft in zijn binnenste en hjdt. Tombo blaft luid. Dan ziet Willem om de bocht twee fiet sers aankomen. Het dringt amper tot hem door. "Dag, Van Woudrichem", klinkt opeens een bekende stem. Het is dominee met mevrouw, ziet Willem met een schok. Hij kijkt hen ietwat verbaasd aan. Zijn gedachten zijn nog bij het verleden. "Hoe gaat het met u?" vraagt dominee belangstellend. "Dat gaat wel, dominee", antwoordt Willem zacht. Wat ziet Van Woudrichem er slecht uit, gaat het door dominee heen. "Zijn uw broer en schoonzus binnen?" vraagt dominee, '"k Weet het niefantwoordt Willem enkel. "Dan zal ik eens even gaan kijken." "De loop met Van Woudrichem mee, man", zegt zijn vrouw. "Goed, vrouw", antwoordt de predikant. "U kunt hier mooi wandelen", zegt mevrouw tegen Wil lem. "Ja", antwoordt Willem. "Of ziet u op het moment al dat moois niet?" vraagt ze op de man af. Willem staat even stil en kijkt haar aan. "Nee", antwoordt hij dan. Ze lopen stil naast elkaar verder. Toch doet de wandeHng Willem goed. Hij voelt haar inedeleven door haar zwij gen, misschien nog meer dan vele woorden zouden doen. "Ik wou, dat ik u helpen kon, maar dat kan ik niet", zegt ze, als ze dicht bij huis zijn. Hij knikt. Hij heeft haar begrepen. Uit de kamer klinken de stem van dominee en Frederik. Toke is druk bezig om voor koffie te zorgen. "Goedemorgen, mevrouw", groet ze de domineese. "Dag, mevrouw Van Woudrichem. U krijgt onverwachts bezoek", zegt mevrouw verontschuldigend. "Dat hindert niet. Neemt u plaats", stelt Toke haar gerust. Het liefst zou Willem in de veUige keuken willen bhjven, maar hij vermant zich en loopt door naar de kamer. Frede rik zit druk met dominee te praten. Och ja, die praat wel. Als dominee hem maar niets vraagt. Dominee moest eens weten wat een ellende het bij hem van binnen is. Dan kwam hij hem misschien nog niet eens opzoeken. Als dominee het woord tot hem richt, probeert hij zo snel mogelijk aan diens aandacht te ontsnappen, door zich meteen naar Frederik te wenden. Dominee merkt de gespannenheid wel. Nee, hij zal niets bereiken bij deze man, als hij in gezelschap is. Misschien lukt het als hij eens onder vier ogen met hem kan .spreken. Maar dat zal nog de vraag zijn. De vrouwen komen ook in de kamer zitten. Mevrouw neemt naast Willem plaats. Zij, denkt dominee, zou het beste met deze man kunnen praten. Tersluiks kijkt Willem eens op de klok. Het is half twaalf. Dominee en mevrouw zullen zo wel vertiEkken. Hij ver langt er naar om buiten te zijn. Hij heeft het benauwd. Maar hij kan nu niet weggaan. Ze zouden denken, dat hij weer niet in orde was. Dat is hij ook niet en zal hij ook nooit wor den, als er niets gebeurt. En dat kan voor hem niet meer. Voor iedereen, maar voor hem niet. Willem is zo diep in gedachten, dat hij niet merkt dat dominee hem wat vraagt. Fredetik kijkt bezorgd in de richting van zijn broer. Zou hij er zo tegenop zien om naar Thonia terug te gaan? Dan blijft hij hier, neemt Frederik zich voor. Hij moet straks eens met hem praten, als het bezoek vertrokken is. "Ik zal een hoofdstuk lezen", stelt dominee voor. Willem schrikt op uit zijn gepeins. Eerbiedig leest dominee psalm 103 voor. "Gelijk zich een vader ontfermt over de kinderen, ontfermt Zich de Heere over degenen Die Hem vrezen." Gelijk zich een vader ontfermt, gehjk zich een vader ont fermt, klinkt het steeds in WiUems hart. Hij ontroert. "Want Hij weet wat maaksel wij zijn, gedachtig zijnde dat wij stof zijn", komt van ver de stem van de dominee. "Ja, stof en stank onrein, Heere", fluistert Willem en hij weet niet, dat er een traan over zijn smalle gelaat glijdt. "Loof den Heere alle zijne werken, aan alle plaatsen zijner heerschappij. Loofden Heere, mijne ziel!" O Heere, dat bent U zo eeuwig waardig, om geëerd, gevreesd en gediend te worden, zucht het van binnen. Na het lezen van de psalm gaat dominee voor in gebed. Als een dorstige drinkt Willem de woorden in. Hoe kan dat nu? Hij heeft nooit wat verteld en dominee lijkt alles te weten. Net zoals het soms in de kerk gebeurt. "Heere, bekeer ons, zo zullen wij bekeerd zijn. Tiek ons, dan zullen wij u nalopen", smeekt de dominee. "En als U dat werk verheerlijkt hebt, wUt Uhet bevestigen? Och, Heere, dan is het: door U, door U alleen, om 't eeuwig wel behagen!" Het is toch goed, dat dominee geweest is, denkt Willem, als hij alleen in de kamer overgebleven is. "Och, dominee, bid toch voor me", had hij willen zeggen, toen dominee afscheid van hem nam. Maar zijn lippen weigerden dienst. "Man, wat is dat toch voor iemand?" zegt de domineese, als ze weer op de fiets zitten. "Dat zou ik ook wel eens willen weten", antwooidt domi nee haar. "Ik denk.zegt mevrouw, maar ze stopt meteen. "Zeg het maar", moedigt dominee haar aan. "Nee, laat maar. Ik weet alleen zeker, dat er veel meer in die man omgaat dan iemand in de gaten heeft." Zwijgend fietsen ze naast elkaar. Telkens groeten ze voor bijgangers. Pas thuis komt mevrouw er op temg. "Ik moet steeds aan mijnheer Van Woudrichem denken. Je moet hem toch nog eens opzoeken, man. En dan alleen met hem spreken", adviseert ze dominee. "Jij bent mijn goede raadgeefstei^', zegt hij en kijkt haar liefdevol aan. "Ik zal eerdaags nog wel eens die richting uit rijden. Misschien kunnen we beter in de buitenlucht met elkaar spreken dan in de kamer." De telefoon gaat. Een gemeenteUd wil dominee graag spre ken. Mevrouw gaat aan het werk, maar haar gedachten zijn bij Willem van Woudrichem. Ze ziet hem voor zich, toen dominee psahn 103 voorlas. Vooral bij dat ene vers - welk was het ook al weer? - was hij ontroerd. Ze pakt de Bijbel en slaat psalm 103 op. Ze weet het al weer. "Gelijk een vader zich ontfermt over de kinderen, ontfermt Zich de Heeie over degenen die Hem vrezen." Die tekst was het volgens haar. Ze kon er niets aan doen. Ze moest naar hem kijken, want hij trok zo wit weg. Ze was bang, dat hij niet goed werd. De man schijnt veel te lezen. Dat heeft zijn broer tegen dominee verteld. Die broer is veel opener. Ze legt de Bijbel weer terug op zijn plaats. Ze moet aan het werk. Vanmiddag gaan ze nog op kraamvisite en ze wil het werk wel klaar hebben. Toch dwalen haar gedachten veel af naar Van Woudrichem. Wat vreemd, dat zo'n man met één woord meer kan zeg gen, dan anderen met een heel verhaal. Want uit zijn 'nee' op de landweg heeft zij begrepen, dat de man ongelukkig is. En volgens haar is dat niet alleen psychisch. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 5