KEUKENMONTEUR m/v Delta wind Veel Chineesjes in Ouddorp Nieuws Historisch hoekje Zandwal Waar kan ik mijn kleding kwijt? begraafplaatsen uit de kerken Een persoonlijke ontmoeting Evangelisatieavond ARDI KEUKENS BV EIIAIIDBI-tllEUWS Wegens de grote vraag naar onze keukens is op korte termijn plaats voor een De voordeligste Keukenspecialist! Tuinstra en Nattekaas bij Koffie Radio Plus Christen Unie stelt: slecht toegankelijk voor rolstoelgebruikers MET OUD-DiRKSLAND Uit de bundel 14 Zomerstraat moet zicht op camping gaan beperken NLTO, GLTO en WLTO besluiten tot uitwerken fusie PAGINA 6 VRWDAG 4 JULI 2003 Ardi keukens b.v. is een jong en dynamisch bedrijf dat zich gespecialiseerd heeft in levering en montage van luxe inbouw/keukens. Persoonlijke aandacht, klanttevredenheid, teamwork en service staan bij Ardi hoog in het vaandel! Wij denken aan een kandidaat die: affiniteit heeft met houtbewerking minimaal LTS-diploma in bezit heeft flexibel is ingesteld en accuraat kan werken actief en klantvriendelijk is en die gewend is kwaliteit te leveren zowel zelfstandig als in teamverband kan werken Wij bieden een: afwisselende functie in jong team met een open en informele sfeer uitstekende praktijkgerichte opleiding professionele werkomgeving binnen een team van 28 collega's salaris overeenkomstig leeftijd, capaciteiten en ervaring. Spreekt u dit aan? Stuur dan binnen 10 dagen uw sollicitatiebrief, voorzien van uw CV, naar onderstaand adres t.a.v. dhr. T. Aarnoudse Ceciliaweg 4 - 4697 RV Sint-Annaland w Regelmatig fiebben mensen kleding over. U koopt een nieuwe jas, broek, rok, trui, sok ken of noem maar op. Maar waar laat ik mijn jas die te klein is? Of: waar kan ik onze dekens kwijt? Want we hebben een dekbed gekocht. Of: wat doe ik met mijn (goede) eenpersoonsmatras? En wat te denken van sanitair en incontinentiemateriaal en school materiaal? De Stichting De Ondergrondse Kerk (SDOK) houdt zich sinds 1966 bezig met de hulpverlening aan de verdrukte christenen in alle delen van de wereld. Daarnaast heeft de geestelijke en materiele hulp in Oost Europa nog steeds de volle aandacht. Naast lectuur- verspreiding, gezins- en kindersponsoring, ondersteunen van voorgangers en hun gezin nen, verzorgt de SDOK per jaar zo'n veertig hulptransporten naar de landen in het voor malige Oostblok en daarbuiten! Voorbeel den zijn Roemenië, Oekraïne, Moldavië, Albanië en Bulgarije. Ook is er deze week een hulptransport onderweg naar Irak. Ook Nigeria en Noord-Korea hebben een contai ner met spullen ontvangen. Via plaatselijke gemeenten en particuliere adressen worden de goederen verdeeld. Van elk transport wordt een verslag gemaakt en zo mogelijk foto's. Dit mede vanwege de CbF- en RfB- keurmerken, die de SDOK heeft. Als u kleding en andere spullen heeft, belt u dan gerust naar SDOK-kantoor: 0183- 561186. U kunt het ook (het hele jaar door!) afgeven bij het SDOK-kantoor: Dorpsweg 85 te Hoogblokland. Marco Tieleman is PR-medewerker en medegangmaker van de coöperatie Delta- wind. Hij weet alles over de coöperatie en onthult dat deze vereniging zich niet alleen bezighoudt met wind, maar ook met zon en zich bovendien inzet voor de bewustwording van de jeugd met betrekking tot milieuvrien delijke energie. Hij vertelt dat in het laatste deel van een aantal programma's die door de coöperatie Deltawind in samenwerking met Radio Flakkee werden gemaakt. De coöpe ratie Deltawind is eigenares van vele wind molens op Goeree-Overflakkee. Het nieuwe windmolenpark 'Piet de Wit' in Ooltgens- plaat is de nieuwste aanwinst van Deltawind. U kunt Marco Tieleman horen op maandag 7 en woensdag 9 juli om 19.00 uur en donder dag 10 juli om 13.00 uur op Radio Flakkee. Wie iici vorige week waagde un^ eeu Idjkje te neine-! wp (ie .jemiui met de Bijbel Koningin Beatrix in Ouddorp, waande zich op het ter rein van een school in het verre China. De drie 'groepen één' van genoemde school hebben de laatste weken vóór de Zomervakantie benut door een project te houden over Chinezen. Op verschillende manieren hebben ze geprobeerd de cultuur uit dit land in het Verre Oosten eigen te maken. De kinderen droegen kleren die door henzelf waren geverfd met de Chinese karakters. Ook de traditionele strooi en hoed ontbrak natuurlijk niet. In de school hebben ze een diapresentatie gezien over het werk van de Bonisa zending van de familie Van Heyningen. Ook het ingeza melde zendingsgeld werd voor dit zendingswerk bestemd. Op donderdag werden er op het schoolterrein verschillende Chinese spelletjes gespeeld; zo moesten de kinderen gebünddoekt een vlecht aan een (papieren) Chinees prikken, er moest in behendigheidsspel- letjes 'Rijst aan de overkant' gebracht worden en er werd Chinese thee gedronken. Verder is er op de Ouddorpse school geprobeerd om de Chinese karakters te herkennen en te vergelijken en ook is er een Schudkoker met rijst gemaakt, evenals de saté van stukjes spons. Er werd een Chinese tentoonstelling ingericht met eetstokjes, rijstkom- metjes, waaiers, koektrommels, parasols en niet te vergeten de kimo no's, waarin ook de juffen waren gekleed. Dat Chinezen ook een smakelijk werkwoord is werd aanschouwelijk gemaakt toen er voor al de kinderen een nasünaaltijd werd binnenge bracht. Hotel Akershoek uit Ouddorp verzorgde dit geheel gratis, waar voor de kinderen èn hun jufs het Ouddorpse hotel heel dankbaar zijn. Op zaterdag 5 juli is in het actualiteiten programma Koffie Radio Plus Jan Tuinstra te gast. Hij vertelt dan over de jaarmarkt die op 12 juli gehouden wordt in Herkin gen. In het tweede uur is Wim Nattekaas te gast n.a.v. de gemeenteraadsvergadering van de gemeente Middelhamis. Koffie Radio Plus begint om 10.00 uur. Radio Superstar is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelhamis) en 107.3 FM (vrije ether). GOEDEREEDE - Tijdens de behandeling van de voorjaarsnota 2003 in de gemeente raad van Goedereede vroeg J. Goemaat van de Christen Unie aandacht voor de gang van zaken rond de begraafplaatsen in de gemeente. Naar hem bekend is, is het de laat ste tijd regelmatig voorgekomen dat bij het delven van een nieuw graf het zand wordt gestort op een naastgelegen graf. Voor de nabestaanden, die het graf van hun dierbare overledenen bezoeken en hiermee dan geconfronteerd worden, een verdrietige zaak. "Wij weten van drie gevallen, maar hoe vaak gebeurt het zonder dat de mensen hier gewag van maken?" vroeg Goemaat zich af. "De mensen van gemeentewerken blijven gewoon doorgaan. Wij vinden dat schandalig." Goemaat meende dan ook dat hier duidelijk paal en perk aan gesteld dien de te worden. Volgens hem was het toch echt niet moeilijk om grond op te laden en later terug te brengen. Hij drong er bij het college op aan duidelijke richtlijnen te stellen. Daarnaast baart ook de slechte toegankelijk heid van de begraafplaatsen voor rolstoelge bruikers hem zorgen. De lagen grind die over het asfalt en over de paden liggen, ver oorzaken dat een rolstoel hier niet gemakke lijk doorheen komt. Deze situatie komt niet alleen voor bij de hoofdtoegang maar ook op de andere paden, aldus Goemaat. Zijn vraag aan het college was derhalve om óf het asfalt af te dekken met wat minder grind, óf met een laagje schelpen. "Bovendien kunnen rol stoelgebruikers zolang er gegraven is niet bij de graven komen, omdat ze in het losse zand tussen de graven vast rijden als men achter aan moet zijn. Dit geeft met name in Oud dorp zowel op het nieuwe als op het oude gedeelte problemen." Goemaat stelde verder dat de kerkhoven in het algemeen zo zoetjes aan racebanen voor de kooimaaiers worden. "Alles moet zo rationeel dat er geen ruimte meer is voor mensen die rouwverwerking nodig hebben." Het college zegde toe om aan deze kwestie aandacht te zullen beste den. NED. HERV. KERK Beroepen door de classis Onmien tot gees telijk verzorger Zorgcentrum AvondUcht te Dedemsvaart, mw. C. A. J. van Dijk te Stap horst, die dit beroep heeft aangenomen; te Nieuw Amsterdam-Veenoord, H. Nobel te Coevorden; te Siddeburen-Tjuchem-Steen- dam, kandidaat D. Hoolwerf te Grafhorst. Aangenomen naar Gouda (Westerkerk, SoW), K. L. Bom, voorheen zendingspredi kant te Nicaragua. Bedankt voor Rijssen (wijk 5), R.W. van Mourik te Huizen. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar: B.A. Belder, Burg. Huydeco- perweg 34, 3615 AD Westbroek; mw. F.G. Fink, Frisiasingel 37, 9251 HM Burgum; D. Hoolwerf, Kerksü-aat 60, 8277 AE Graf horst; K.G.W. Roffel, Thérèse Schwartze- straat 132, 2597 XM Den Haag; J.M. Vier gever, Karel Doormanstraat 8, 8281 DL Genemuiden. GEREF. KERKEN Beroepen te Nijkerk, J.W. OvervUet te Har- denberg; te Schoonhoven-Willige Langerak (SoW), C.P. Koole te Stiens, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaar gesteld door de classis Warf- fum: D.A.J. Scholtens, Muntplein 2-1, 8261 JZ Kampen. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen te Bergen op Zoom i.c.m. Mid delhamis, kandidaat A.J. Haak te Nunspeet; te Oosterwolde, kandidaat M.E. Buiteiihuis te Slochteren. Aangenomen naar Aima Paulowna: kandi daat W. Griffioen te Amersfoort. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen: naar Leeuwarden, P.W. Hulshof te Dronten, die bedankte voor Scherpenzeel. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Goudswaard, C. Hogchem te Barneveld. Beroepbaar: G. Pater, Karwij 10, 8281 KS Genemuiden. Tel. 038-3854216. Beroepen te Meeuwen G. Mouw te Uddel; te Leiderdorp, W. Harinck te Woerden; te H.l. Ambacht en Westkapelle G.J.N. Moens te Goes; te Ridderkerk-Slikkerveer en te Moerkapelle, G. Clements te Gouda; te Tricht-Geldermalsen, P. Mulder te Dor drecht; Te Emmeloord, Enkhuizen, Utrecht, Scherpenzeel, Sint-Annaland, Brakel, Hoogvliet i.c.m. Spijkenisse, Kootwijker- broek, Gorinchem, Rilland-Bath, Lelystad, Poortugaal, Vlaardingen, Hilversum, Hoogeveen, Meliskerke, Naaldwijk, Nieuw- dorp, Ouddorp en Rotterdam-Centrum, kand. G. Pater te Genemuiden. DOOR Werner Bloemendaal Vroeger was het dorp kleiner; maar leek oneindig groot. Getuige deze oude foto, waarop het dorp licht en ruimte bood. Waar bomen rond de kerk het zonlicht filteren dat danst over de keien van de Zomerstraat. En waar op de "Rienk" de pastorie te pronken staat. Waar het brede spiegelwater van de oude kerkgracht een wending neemt naar links; ligt de Kattewacht. Ook 's winters lijkt het zomer als de zon op de gevels speelt. Blinden zijn dan toegesloten; voordat het licht de kleuren steelt. Vroeger was het dorp kleiner; toen het verleden nog werd gehoord. De toekomst lag in het verschiet. De welvaart heeft het dorp vermoord. GOEDEREEDE - Twee kwaliteitsverbete ringsplannen van campings in Ouddorp waren onderwerp van behandeling in de gemeenteraad van Goedereede. Het plan dat is ingediend door camping 'De Blommer- stee' kon zonder meer rekenen op de volle steun van de raad. Het andere plan, dat van camping 'De Groene Weide', bleek nog wat haken en ogen te hebben. Twee insprekers hadden zich gemeld om voor aanvang van de vergadering hun bezwaren tegen de voorge nomen plannen te uiten. Zij hadden ook schriftelijk bezwaar ingediend. Volgens A.P. Bom, bewoner van de Oude Nieuw- landseweg, zou zijn woongenot aanzienlijk worden beperkt wanneer een aantal caravans zou worden geplaatst op het tertein aangren zend aan zijn achtertuin. Ook beklaagde hij zich over de gevolgde procedure: de bewo ners van de aangrenzende percelen wisten jarenlang niets van de voorgenomen plan nen. Aan het eind van zijn betoog verzocht hij de raad te overwegen om een zandwal te laten plaatsen tussen zijn tuin en de camping en een andere zandwal te laten verhogen, zodat het zicht op de caravans zou worden onttrokken. Mevrouw W. Sandifort van de Koolweg sprak vervolgens de raad toe. Ook zij betreurde het dat berichten over de plan nen van de camping uit de krant gehaald moeten worden en dat de omwonenden niet rechtstreeks hiervan op de hoogte worden gesteld. Verder beklaagde zij zich over over last die zij van campingbewoners zou onder vinden. Wat haar betrof gaan de plannen tot kwaliteitsverbetering niet door: „het terrein waarover gesproken wordt is beschermd agrarisch gebied en dat moet het blijven!" De raad ging gedeeltelijk met de sprekers mee. Diverse raadsleden van CDA, PvdA, SGP en CU hadden in de veronderstelling verkeerd dat er een zandwal lag tussen het perceel van de heer Bom en de camping. Nu dit niet het geval bleek te zijn, drongen zij er bij het college op aan om de aanleg hiervan te bespreken met de eigenaars van De Groe ne Weide. Ook de VVD kwam met de sug gestie om met alle partijen om tafel te gaan zitten om een oplossing te vinden om het uit zicht op de caravans te beperken. Wethouder Lokker van mimtelijke ordening zegde toe dit overleg te gaan voeren. Op dinsdag 8 juli zal er een evangelisatie avond gehouden worden in gebouw Eben- Haëzer aan de Preekhillaan in Ouddorp. Aanvang 19.30 uur. Als spreker is uitgeno digd evangelist G. Baan, landelijk coördina tor van het deputaatschap voor evangelisatie van de Gereformeerde Gemeenten en voor malig evangelist in Amsterdam. De heer Baan zal een diapresentatie en lezing houden over het evangelisatiewerk. Deze avond wordt georganiseerd door evangelisa tiecommissie De Vuurtoren, uitgaande van de reformatorische kerken te Ouddorp. Een ieder wordt uitgenodigd om deze avond bij te wonen. Er zal een collecte gehouden worden voor het landelijk evangelisatiewerk. De ledemaden van de NLTO, de GLTO en de WLTO hebben dinsdagavond 1 juli groen licht gegeven voor het uitwerken van de fusie van de drie organisaties. Daarmee onderschrijven zij het positieve besluit van de drie besturen. Ook de leden gaven bij gro te meerderheid hun steun voor dit besluit, zo bleek uit een telefonische enquête onder hen. De uitwerking van de fusie wordt aan het eind van dit jaar aan de leden en ledemaden gepresenteerd. Het organiseren van een op de toekomstge richte, kwalitatief hoogwaardige en betaal bare belangenbehartiging staat voor de leden van de drie organisaties centraal. Krachten bundeling is het beste antwoord op de afna me van het aantal agrarische bedrijven en de toenemende schaalvergroting, aldus de aan wezigen op de bijeenkomsten gisteravond. De fusie maakt dat er bezuinigd kan worden op overhead en ondersteuning én maakt dat er geïnvesteerd kan worden in vernieuwing van de belangenbehartiging. De nieuwe organisatie gaat de nadruk leggen op een decentrale opbouw, waarbij gelijk waardigheid van sectorale en regionale belangenbehartiging een belangrijk uit gangspunt vormt. De organisatie wil hier mee herkenbaar zijn voor leden, wil dichtbij de leden blijven en wil de ledenbetrokken- heid versterken. De drie organisaties NLTO, GLTO en WLTO hebben de volgende provincies als werkgebied: Friesland, Flevoland, Gronin gen, Drenthe, Overijssel, Gelderland Utrecht, Noord- en Zuid- Holland. I I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6