PII^LITIE «ÜOMuetefnM Ook Dirksland en Stad schakelen mee in de culturele Kralenketting \>A" 0900-8844 Kindercorso óp Boerenlanddag TOTALE L£ÊG- VÉRKOOP OPEL Nieuws MS Lotgenotenmiddag 22^" Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! Evangelisatieplatform op braderie Middelharnis Verbouwing gemeentehuis op losse schroeven Gemeente Goedereede neemt nieuwe vrachtwagen in gebruik Goerees weekmarkt in historisch decor Corné Grootenboer-Kardux in Flakkeecialiteiten i^^innaard Succesvolle fietstocht Ned. Herv. Kerk Langstraat chr. streekblad op.gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak kampeerwagen Snelheidscontroles O: 12^° 12-,6;o korstr&^tSZ DIRKSIAWD lOBIUTEITSCENTBUM Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl 4"^ Visser!x.Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 ingezonden:¥eesi op Stad! Vrijdag 4 juli 2003 76e jaargang nr. 7218 i'rX^Msms!^/^mm^mmmm^xi^^M^^iê&X^:;MjM Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee OUDDORP - Dinsdagmorgen ontdekte een 64-jarige man uit Rotterdam dat in zijn kam peerwagen was ingebroken. Onbekenden hadden een raam van de kampeerwagen, die ^stond geparkeerd op een erf aan de Dorps- ;weg, geforceerd. Onder meer een televisie ■werd weggenomen. DIRKSLAND/STELLENDAM - Personeel van de Verkeerspolitie hield maandagmid dag en -avond op de Vrijdheidsweg in Oud- dorp en op de Plaatweg en Rijksweg N57 snelheidscontroles. Dinsdagmorgen waren er ook controles op de Staakweg in Dirks- land, Plaatweg in Stellendam, op de Lange- weg in Ooltgensplaat en op de Stationsweg in Oude Tonge. Op de Vrijheidsweg flitste de radar tussen vier uur en half zes 72 van de in totaal 204 passerende automobilisten. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 109 km/uur in plaats van '50'. Op de Plaatsweg gingen tussen zeven en negen uur 13 van de 160 passerende auto mobilisten op de bon. 123 km/uur was hier de hoogst gemeten snelheid in plaats van '80'. Bij het Kortewegviaduct, hielden tus sen kwart over zeven en negen uur 66 van de 432 automobilisten zicht niet aan de 100- limiet. Hoogste score 164 km/uur. Op de Staakweg gingen tussen half acht en negen uur 38 van de in totaal 390 passeren de automobilisten op de bon. Hoogst geme ten snelheid bedroeg 73 km/uur in plaats van '50'. Tussen half acht en negen uur hielden op de Plaatweg 13 van de in totaal 572 passerende autobestuurders zich niet aan de 80-Iimiet. Hoogste score bedroeg 125 km/uur. Op de Langeweg liepen tussen tien en half twaalf 12 van de in totaal 210 passerende autobestuurders een bekeuring op. Hoogste score bedroeg 108 km/uur in plaats van '80' Tussen tien uur en half twaalf kregen 30 van (de 378 automobilisten een bon. De hoogste gemeten snelheid bedroeg 77 km/uur in plaats van '50'. Op zaterdag 6 september a.s. staat de land- ■bouwsector weer volledig in het middelpunt van de belangstelling op de boerenlanddag. Dit jaar zal één van de onderdelen bestaan uit een kindercorso. Kinderen van de basis school kunnen aan dit corso deelnemen door hun fietsen, steps, skelters en andere verge lijkbare zaken te versieren met diverse land bouwproducten. Gedacht kan worden aan (zonne)bloemen, kalebassen, groente en friiit, bolgewassen, etc. Voor het best versierde voertuig zal een prijs uitgereikt worden. Om mee te doen kun je jezelf opgeven bij het VVV Ouddorp aan Zee, telefoon: 0187-681789. Je hebt nog de hele zomervakantie om te verzinnen over jouw kunstwerk op de Boerenlanddag 2003! Donderdagmiddag 17 juli iS er weer een Lot genotencontact van de Multiple Sclerose Vereniging Nederland (MSVN), afdehng Goeree-Overflakkee. Aanvang: 14.00 uur; locatie: verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk. Iedereen is van harte welkom! Inlichtingen: Karin Schippers, tel.: (0187) 499000, of Ankie Posthuma, tel.: (0187) 486155. Middeilnarnis Telefoon (0187)487173 DIRKSLAND nog 2 dagen open! 4 juli gaan om 09.00 uur de deurtn open UITZOEKEN MAAR: wv Alle KINDER KLEDING I ongeacht de prijs: Alle KINDER- T-SHIRTSDe I laatsten Alle DAMES/ TIENERkledins Rokkcn-Bloczen- Gilets-T ruien UlTZOEKtN VOOR; UITZOEKEN MAAR: eOAMES/nENERTSHIRTSiwwqïoorïiO 1 e OAMCS BLAZ£R/)ACKS uitzoekm voor 2T,S01 1^ Gh 20aog.zijnwewccTop«iD«t 1 henst/wintercxukdfe. iffiwi I uur tofo—rvJc» actief in beeld en geluid OUODOV-VhiMRMl 11M. 10117] Ul&n hD 6U7M Op 11 en 25 juli 2003 staat het Evangelisa tieplatform Middelhamis/Sommelsdijk weer met een stand op de braderie, met Bijbels, lectuur, bouwplaten en kleurplaten. Dit jaar is er voor de kinderen een kleurwedstrijd. Na de vakantie krijgen alle inzenders een boek je en de winnaars krijgen een prijs. GOEDEREEDE - De gemeenteraad van Goedereede ging vorige week niet zonder meer akkoord met het voorstel om een krediet van 140.000 euro ter beschikking te stellen voor het voor bereiden van de verbouwing van het gemeentehuis. Sinds 1992, toen het gemeentehuis voor het laatst werd verbouwd, is de ruimte wat krap geworden. Er is meer behoefte aan kleine spreek/vergaderkamers. Ook de archief ruimte voldoet niet meer. Bij de reorganisa tie van 2001 is naar voren gekomen dat er extra formatieplaatsen nodig zijn om het werk naar behoren uit te voeren, wat bete kent dat meer mensen in dezelfde ruirtite moeten werken. Het collegevoorstel luidt dan ook om het gemeentehuis te verbouwen, mede omdat hierdoor de dienstveriening naar de burgers kan worden verbeterd. Gezien het sombere beeld dat de Voorjaars nota schetst, was er voor de raad alle reden om even goed na te denken over dit voorstel. De PvdA diende over dit onderwerp een motie in, samen met VVD en Christen Unie. In de motie wordt gesteld dat het gezien de huidige financiële positie niet verantwoord is om een dergelijke grote investering te doen. Gelet op de ontwikkelingen met betrekking tot bestuurlijke samenwerking op het eiland is het maar de vraag of een omvangrijke verbouwing van het gemeente huis nodig is. De drie fracties dringen er dan ook bij het college op aan om bij de plannen uit te gaan van een minder ingrijpende ver bouwing dan werd voorgestaan en slechts uit te gaan van een interne verbouwing. De SGP bleek wel te willen meegaan met deze motie, zij het dat deze partij voorstelde het laatste gedeelte van de tekst 'slechts uit te gaan van een interne verbouwing' te laten vervallen. Zij zouden liever zien dat zowel een interne als externe variant wordt onderzocht. Met dit voorstel konden de indieners van de motie akkoord gaan. Het VGB wilde het college opdracht geven tot 'sobere maar doelmatige' verbouwing. Bij hoofdelijke stemming over de aangepaste motie bleken alleen SGP frac tievoorzitter Noorthoek en de twee fractiele den van het Verenigd Gemeentebelang tegen te stemmen. De overige SGP raadsleden, alsmede PvdA, VVD, CDA en Christen Unie steunden de motie, zodat deze met 10 stemmen voor en 3 stemmen tegen werd aangenomen. (CU-fractielid G. Moerkerk en CDA-er H. van Oostenbrugge zijn met vakantie). SÏÏtÊ./^rv.;ï^r P... in S>a, eJT^TZ, open. De MmelHarn.s.e .etkouéer. Slootje, en Van öer Kan., .reken er e.en neer. De gemeente Goedereede heeft deze week. een nieuwe vrachtwagen in gebrtiik genomen. Het gaat hier om een Scania kipper CB 4x4. De vrachtwagen is voorzien van een laadkraan en laad bak, geleverd door de Fa. Ruizeveld te 's Gravendeel. Deze wagen dient ter vervanging van de 12 jaar oude MAN vrachtwagen. Na een uitgebreide selectie kwam de Scania (340 PK, 6 cilinder) voor Goede reede als beste uit de bus. Daarbij is ook gelet op zaken als ARBO en veiligheids- omstandigheden voor de chauffeur. Vanaf 17 juli zal de weekmarkt in Goede reede wederom zes weken lang worden uit gebreid met diverse kramen. Vis, groente en fruit, bloemen en diverse andere artikelen worden verkocht in het prachtige decor van het historische stadje Goedereede. Nieuw dit jaar is een echte boekenmarkt die gedurende deze weken aanwezig zal zijn. Een uitge breide collectie boeken met een grote diver siteit aan thema's zal op deze markt te vin den zijn. Tevens is er op de marktdagen de mogelijk heid om de geschiedenis van de prachtige gevels en patriciërshuizen te ontdekken door middel van een historische stadswandeling. Onder leiding van een gids ontdekt u het indrukwekkende verieden van dit stadje. De stadswandelingen beginnen om 10.00 uur bij Galerie 'Het Röderhaus'. Het aantal deelne mers is échter wel aan een maximum gebon den en het is dus aan te bevelen om vooraf een kaartje te reserveren bij het VVV Oud dorp aan Zee. ledere donderdag van 8.30 tot 16.00 uur sei- zoensmarkt (met boekenmarkt) in Goede reede, gezellig voor inwoner en toerist. Want' ook uw markt in Goedereede is van alle markten thuis! REGISTERACCOUNTANTS 9 wvw-opd nieuws-ni Ac-tueei Nieuws Vacatures Shop Evenementen Infomncrtie Opel Linkz en vanzelfsprekendal onze occosions ind. foto In de gezondheidszorg is nog altijd behoefte aan verplegend personeel. Misschien dat iemand na het horen van het levensverhaal van Come Grootenboer-Kardux uit Dirks land gemotiveerd wordt om ook dit beroep te kiezen. Want op zaterdag 5 juli om 9.00 urn- vertelt Come over haar leven en haar werk in het programma 'FlakkeeciaUteiten' op Radio Flakkee. Ze werd 34 jaar geleden geboren in Dirksland en verhuisde naar Den Haag waar ze haar opleiding tot verpleeg ster volgde. Daarna ging ze in Delft wonen maar kwam toch weer temg naar Dirksland. Ze is nu opleidingscoördinator en docent verpleegkunde. Dinsdag om 18.00 uur is de herhaling. MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Meer en meer wordt op het eiland de Culturele kralenketting aaneenge regen. In enkele dagen tijd vonden de afgelopen weken op verschillende plekken op het eiland manifestaties plaats in dit culturele raamwerk. In Dirksland is zo een Kunst-en Cultuurrondje van de grond gekomen en in Stad aan 't Haringvliet werd de gehele burgerij betrokken bij de mani festatie 'Stad meer dan droag brood'. Stad meer dan droag brood Afgelopen zaterdag waren in 'Stad' al vroeg velen in touw met de voorbereidingen voor de culturele manifestatie 'Stad meer dan droag bróöd. Het zou een Stadse dag wor den, die om 13.15 uur werd geopend met klokgelui en een rondgang van de stadsom roeper Wim Poes in historische kledij. Hij wees de mensen op het uitgebreide menu van demonstraties en tentoonstellingen door het hele dorp. Voor verdere informatie kon men terecht bij de informatieborden en de gastvrouwen bij de toegangswegen, die 'de Stadtenaer' uitdeelden. Naast schilderijen, beelden, kettingen van de peuters, tekeningen van de basisscholen, teksten van Mei Dale en Jan Meiaard, zelf gemaakte kaarten, borduurwerk en oude foto's achter de ramen van vele huizen, waren er ook open tuinen, vele oude auto's en motorfietsen en zelfs een rupsvoertuig te zien, alsmede vele verzamelingen van bewo ners. Daarnaast waren er op diverse plekken demonstraties wortelschrapen, kruukplaet- jesbakken, mandenvlechten, troggen maken, juke-boxmuziek, straattheater en jeugdcir- cus door Jeroen,Ivar en Saskia. Verder scha pendrijven door honden, op de Kaai liet de brandweer zien hoe een auto open geknipt wordt en kon men met in een keet vol rook met een persluchtmasker op ervaren wat een brandweerman allemaal mee kan maken. En in hun eigen clublokaal gaven duivenmel kers informatie over hun activiteiten. Het was prachtig weer en gezellig druk met veel fietsers voor de puzzeltocht door het dorp, waarmee men de button 'Ik ben een Stadtenaer' kon verdienen.Voor de vermoei de wandelaars waren er koetsen en oldtimers om even in uit te msten en toch wat te zien van het trotse dorp. Zowel in de Hervormde als in de Gereformeerde kerk was er naast orgelmuziek ook zang, panfluit en dwars fluit, in uitvoeringen door diverse Stadse musici. Velen kwamen af op de diavoorstelling van Jan Maliepaard in verenigingsgebouw 'de Ark', met beelden van vroeger en nu. Gelukkig waren er meerdere plekken in het dorp waar drinken ook zelfgemaakte koeken en taarten werden uitgedeeld. Bijzonder was dat naast de 60 mensen die zich ingeschre ven hadden om iets te laten zien, er zeker 100 waren die deze middag spontaan mee deden met het tonen van bijvoorbeeld trouw foto's, stambomen, oma's keuvel en tal van andere zaken voor hun ramen. Naast 'vreemden' waren er deze middag veel oud-Stadtenaren en familieleden als belangstellenden naar Stad gekomen. De middag werd afgesloten door een sledehon- dendemonstratie in het Stadse bos; en bij de bejaardenwoningen werd de generale repeti tie gehouden van het lied 'de moord op Stad'. Vooral de bejaarden kenden dit Op zaterdag 28 juni jl. werd bij prachtig weer de jaarlijkse fietspuzzeltocht vanuit de Ned. Herv. Kerk Langstraat gereden. Er waren ca. 70 tot 80 deelnemers uit verschil lende dorpen van het eiland. De koffiestop was in Oude Tonge en bij aankomst was er een gezamenlijke maaltijd. De bmto- opbrengst van de fietstocht bedraagt 248. Hiervan gaan nog wat onkosten af voor de catering, maar dan bUjft er nog altijd een behoorlijk bedrag over, bestemd voor het onderhoud van de kerk. De stuurgroep dankt ieder voor het deelnemen aan de fietstocht. De taart werd gewonnen door mevr. Van Otzel, Heerendijk 27 te Oude Tonge. Met dit stukje willen wij de complimen ten geven aan de organisatoren van de culturele manifestatie op Stad, afgelopen zaterdag. We waren er om half twee en hadden aan een hele middag niet genoeg om alles te bekijken en te beredeneren; janmier want er was nog veel meer te beleven... Waar een klein dorp groot in kan zijn, is weer bewezen! Joke en Jaap Mackloet, Middelharnis beroemde lied nog van vroeger en zongen mee over die trieste gebeurtenis op de boer derij van Bol. Om 17.15 uur vroeg omroeper meester Piet een ogenblik stilte en kon de 'stikzak'maal tijd op de Kaai beginnen, aan de prachtig versierde tafels met producten uit het dorp. Velen bleken het begrip 'stikzak' niet te ken nen en hadden dus geen knapzak met eten meegenomen, waardoor er een file ontstond bij de stand van E-markt en het Schippers- huis, waar eten te koop was. Onder het eten zong het gelegenheidskoor in klederdracht liedjes van vroeger, waarbij men mee kon zingen. Daarna werd aan de Kaai de première van 'de moord' opgevoerd en kon het avondpro gramma beginnen, met versierde boten en feestverlichting aan de haven. Na de Steps van Total Body kwam het muziekgezelschap van Annemarie Huizer op het podium met een prachtig jeugdconcert, waarbij de melo die van 'k Zou zo graag een ketting rijgen' duidelijk herkenbaar was. Vervolgens een drumpartij van de gebroeders Grootenboer met de ex-Stadtenaer Tiggelman uit Nieuwe Tonge en was er een vocaal optreden van Claudia de Gans, Yvette Philippa en Jet Kraayveld. DOTO deed mee met beatballet, de line-dancersgroep van de familie Jouke- ma toonde haar kunnen in prachtige kos- mums en de volksdansers kregen steun van de hoofdmeester en de dokter. Om 21.00 uur barstte een ski-playback los, georganiseerd door Geert Bevaart, met o.a. een polonaise van zo'n 275 mensen. Om 22.00 uur, na afloop van programma, trok men massaal naar het strandje voor een dis co met kampvuur, waar om 24.00 uur het programma afliep. De werkgroep Stad van de Culturele Kralen ketting vindt dat ze met haar manifestatie een prachtige dag voor iedereen heeft neer gezet en daarmee ruim voldaan heeft aan de doelstelling van de Stichting Podium Goe ree-Overflakkee, die met het rijgen van de Culturele Kralenketting probeert diverse vormen van kunst met elkaar in contact te brengen. Vervolg op pagina 4 De moord op de boerderij van Bol vormde voor de Stadtenaren een inspirerend thema voor deze dag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1