l Met echte korting van Speciale aanbieding i Een Japanse sfeer op het terras i LITIE Eeuwkant present in Het Feijne kwartier ttciEn-niEuwa Bodem en matras 475," 0900-8844 U zoekt iets speciaals voor uw drukwerk? 3 Nu NETTO llïf Ol"" I I I Sprintkampioenschappen bij zwemclub 'de Stelle' Opbrengst collecte Maag Lever Darm Stichting 83% warmtereductie met Velux buitenzonwering Leer Stof Klassiek I I I I I I 5 jaar garantie I op lattenbodem. 'Mijn kerk en ik'... kan dat??? Met stijgende verbazing las ili het ingezonden stuk van een verontruste (anonieme) hervormde, met als kop 'Mijn kerk en ik Graag wil ik me tot deze verontruste hervormde rich ten. Vlooien- liobby en curiosamarkt Uitslagen Manege 'Oostmoer' Planten die kenmerkend zijn voor een Japanse tuin kun nen ook op het terras die rustige, ingetogen sfeer geven. De wuivende en ritselende bladeren van de bamboe combine ren mooi bij het grijsgroene stevige blad van de Hosta en de fijne, donkerrode bladeren van de Japanse esdoorn. Bamboe Hosta Openstelling politiebureau Ouddorp P.V. De Combinatie Middelharnis Variatie op het dak iebr. de Waal „..Drukkerij PAGINA DINSDAG 1 JULI 2003 Struyk Meubelen ruimt op I Ëfektrisch verstelbare lattenbodem I tadiisief pocketvering matras. Ook in lengte maten leverbaar artehvsfstsïbafe sr- suDercoirïortabeie lattenbodem met nekknik, - -c^;^=^^dsïer5 en knte-cnijgfsteuniogi op e!k gewenste star ;5!c: pocketveïing rfi^Xtas met 280 pocketvefen per m*. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. Naar aanleiding van een ingezonden schrij ven, van een verontruste hervormde, wil ik als gereformeerde broeder in de Heer hier graag op reageren. Bij het lezen van het arti kel werd het mij bang te moede. "MIJN KERK EN IK". (I.s daF de hervormde kerk hier op het eiland. Is daar alléén de zaligma kende leer? Elkaar nemen wij de maat op alle fronten, En velen vallen af als onvoldoende, ondermaats... Wat heet 'mijn kerk en ik'? Hoe anders telt een mens bij onze Here God, van het begin mag je er zijn, tel je voor vol. Er wordt niet eerst de maat genomen. Niet met papieren met bewijzen van de rech te leer, In elk van ons ziet Hij bij voorbaat al Zijn kind. Dat Jezus Christus volgen wil. Een mens de moeite waard, die het verdient te leven en er mag zijn. Ik ben voor Hem, zoals ik ben: Zijn kind. Waar twee of drie in Mijn naam vergaderd zijn, daar ben Ik in hun midden. Is het niet "SAMEN KERK ZIJN?". Dat lijkt mij het overweldigende van het SOW. Samen de weg volgen van de God, die Abra ham, Izaak en Jacob ook zijn gegaan. En heeft niet de Christus ruim baan gemaakt voor het komende Koninkrijk. Ik kan zeggen dat ik ruim mandaat heb als preekvoorziener voor een gereformeerde kerk. Ik ben niet gebonden aan het 'etiket' of iemand vrouw of man, gereformeerd, gereformeerde, bond, confessioneel of wel ke naam het ook mag hebben, mits het de Bijbelse verkondiging is. Bonders gaan in de gereformeerde kerk bij ons voor en met veel genoegen volgens hun zeggen. Is dat geen rijke zegen? Graag zou ik met deze verontruste hervorm de een gesprek willen en mogelijk samen bidden. Dan pinnen we ons niet vast op het verleden, maar willen we op weg gaan met alle heiligen samen en ons oog gericht op het Nieuwe Jeruzalem, mede om de jeugd, die ook de toekomst van de kerk bepaalt. Begrijp je hoe bitter dit ingezonden stuk is voor een niet Gereformeerde Bonder? Wim J.E.Hofs, dep. 56-11 Ouderling met buitengewone opdracht. In uw gebed schrijft u: 'Men wil mijn kerk, waarin Uw kerk toch leeft, opheffen. Als we deze zin nader bekijken, staat Uw weliswaar met een hoofdletter, maar de nadruk valt nadrukkelijk op mijn. Past hier niet meer bescheidenheid? De kerk, lees de gemeente, wordt door God zelf in stand gehouden! Hij laat niet varen het werk dat Zijn hand begon. Als u zelf krampachtig gaat waken over uw kerk, kan het wel eens zo zijn dat u God in de weg staat. De Heilige Geest breekt door kerkmu ren heen! Door zo sterk uw eigen kerk te ver dedigen, veroordeelt u anderen en dat steekt u ook niet onder (kerk)stoelen of (kerk)ban- ken. Wie past het oordeel? Denkt u echt dat men sen die niet hervormd zijn verloren gaan? Staat volgens u wat er in artikel I van de Hervormde Kerkorde staat boven wat de bijbel ons vertelt? Ook in uw bede staat dat u volstandig in Zijn wegen wil gaan, dat is heel goed. Maar als u denkt dat u anderen daarin niet nodig zijn, want u schrijft 'al moest het zijn: alleen' dan doet u zichzelf en anderen te kort. Waar is uw belijdenis 'Ik geloof in de gemeenschap der heiligen?' U meent anderen, met een andere kijk op sommige zaken wel te kunnen missen? Al lezende komt het over alsof u de kerk bewaakt door er alleen in te gaan zitten, en vervolgens te roepen: 'Allemaal buiten blijven, dit is van niij en de Here!' We kunnen beter heen wijzen naar wat God in Christus voor mensen kan betekenen door de Heilige Geest, in plaats van te dwepen met de kerk. De kerk is een stenen gebouw. Welke aantrekkingskracht gaat er uit van kerkmensen die zo hun geloof (in de kerk) naar buiten brengen? In uw ingezonden stuk, tot het kopje 'Wat is de Nederlandse Hervormde Kerk?' presteert u het om in zestien zinnen, zeventien keer het woordje ik te gebruiken en negen keer het woordje mij of mijn. Hoe denkt u dat dit overkomt op andere christenen die ook deze krant lezen? U sluit op deze manier anderen uit en richt de schijnwerper op uzelf. Geluk kig is de liefde van God in Christus heel erg royaal en niet afhankelijk van de willekeur van ons mensen. Met zo'n anoniem stuk in de krant te zetten dient u echt de hervormde kerk niet; u plaatst ze op een voetstuk en dat past een kerk(mens) niet. Als gelovig Nederland alleen nog maar zou bestaan uit hervormde mensen zou het wel schraal en eenzijdig worden. Gelukkig zijn er evangelischen, katholieken, gereformeer den, enz., enz. God heeft voor iedereen net zo veel liefde beschikbaar, gelukkig maar. Samen met u zou ik het volgende gebed wil len bidden: O, Koning van Uw gemeente. Wij prijzen Uw Naam en danken U. Heer wij zijn blij. Blij met de veelkleurigheid van Uw gemeen te! Heer, wil de kerken zegenen. Wilt U waar bij mensen en kerken onenig heid is deze vervangen met uw liefde. Here wilt u onze wegwijzer zijn? Wij zijn zondige mensen, vergeef ze ons, en neem ons aan in uw liefde. Geef dat wij zicht blijven houden op U. Voorkom Heer dat door ons gedrag we anderen het zicht op U ontnemen. Neig de harten van at die duizenden kerk gangers, dat ze mogen zien dat er ook er ook nog andere mensen en gelovigen zijn. Schep sels van U. Geef dat we elkaar daarin aanvaarden zoals ook U ons aanvaardt zoals we zijn. Maak ons trouw in het volbrengen van uw Woord. Gedenk de voorgangers van uw gemeente, dat zij de ruimte die u aan ons mensen hebt gegeven door mogen geven. En zo mensen tot U mogen brengen, door U de Heilige Geest. Geef ons rust, om te vertrouwen dat U Heer, uw Koninkrijk bouwt. Dat bidden wij U, door Christus Jezus, onze Heer. Want van U is het Koninkrijk,en de Macht, en de Heerlijkheid tot in eeuwigheid. Halleluja. Amen. P. de Munck, Jozefdreef 26, 3255 AE Oude-Tonge Zaterdag 5 juli is er een grote vlooien- hob by en curiosamarkt in sporthal Dorpstienden te Ouddorp. Er is een groot aanbod van aller lei gebruikte spulletjes, curiosa, verzamel- materiaal en creatief vervaardigde 3d kaar ten, poppen, hobbymaterialen en leuke heb bedingetjes. Iedereen kan meedoen, ook kinderen. Diverse particulieren brengen hier hun overtollige spulletjes aan de man/vrouw. Tevens tonen hier diverse dames hun kunnen op creatief gebied. Voor iedereen is er een leuke surprise. Open van 10.00 tot 16.00 uur. Voor info of mee doen: 0616-392892. Op zaterdag 28 juni werd in zwembad 't Zui- derdiep de jaarlijkse sprintkampioenschap pen gehouden. Dit is een wedstrijd waarbij alle zwemmers 25m schoolslag, 25m vrij eslag en 25m rugslag zwemmen. Er werden weer vele persoonlijke records gezwommen. Bij de heren behaalde Bjom de Leeuw op de 25m vrijeslag een nieuw baan en clubrecord in een tijd van 0.20.10. Sprintkampioenen 2003 zijn: onderde 8jaar: RosannaWilmsen en Willem Jan Hoekman; onder de 10 jaar: Leonie Vlasman en Marco Akershoek; onder de 12 jaar: Marianne Plas en Coen Bolle; onder de 14 jaar: Wendy Kriek en Anton Klink; onder de 16 jaar: Lihan Hessel en Wijnand de Ronde, dames: Corine Tanis, heren: Bjom de Leeuw. In de Maag Lever Darm week van 15 t/m 21 juni 2003 vond de collecte van de Maag Lever Darm Stichting plaats. De opbrengst in Oude Tonge bedroeg 1.308,64. Zo'n twee miljoen Nederlanders hebben regelmatig buikklachten. Slechte voeding kan een oorzaak zijn, maar niet zelden is er echt iets mis van binnen. Soms duurt het jaren eer de doktoren uitvinden wat er pre cies aan de hand is. Bij de Maag Lever Darm Stichting kunt u altijd terecht voor goede raad. Hebt u de collectant gemist, dan kunt u uw bijdrage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. Voor vragen over de spijsvertering kunt u onze infolijn bellen 0900-2025625 0,20 p/m). Uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proef 2, gehouden op zaterdag 28 juni in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proef dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 80. Thomas Troost, Tazz, 110 pnt; Pascalle Val- star, Bessie, 109 pnt; Anouk Bienefell, Dai sy, 105 pnt; Thalonja Slui, Mickey Boy. 100 pnt; Joyce Vi.sbeen, Daisy, 100 pnl; MarUni Wenders, Tirza, 99 pnt; Michelle v.d. Hee- rik, Karine, 95 pnt; Angelique de Vos, Levi. 93 pnt; Sabrina Klein, Dynamite, 93 pnl; Rosa Koopman, Brenda, 93 pnt; Sharon Hazelhoff, Lady, 92 pnt; Nelleke de Ruiter, Carola, 92 pnt; Brenda v.d. Nieuwendijk, Brenda, 92 pnt; Cora v. Hulst, Brenda, "9(i pnt; Britt de Waal, Lady, 87 pnt; Sabrina v.d. Bos, Quint, 84 pnl; Nina Buurman, Rody, 80 pnt. Zomer betekent lekker weer! Dat is pret tig, maar voor de ruimte onder het schui ne dak kan dat betekenen dat het te warm wordt. Om dat effect te vermijden, ont wikkelde VELUX voor haar dakventers een buitenzonwering die zorgt voor een warmtereductie van maar liefst 83%! Waarom VELUX buitenzonwering.' Allereerst zorgt een VELUX buitenzonwe ring voor een perfecte bescherming tegen te felle en te warme zonnestralen. De buiten zonwering vangt de zonnestralen namelijk al op vóórdat deze het glaselement van het dak venster kunnen bereiken. Een VELUX bui tenzonwering is zo effectief dat 83% van de warmte buiten gehouden wordt en terwijl de buitenzonwering in gebruik is, kan er, als gevolg van de 'open' structuur van de stof nog prima van het uitzicht genoten worden.' Ten tweede past een VELUX buitenzonwe ring altijd perfect. Alle VELUX raamdeco- ratie is speciaal gemaakt voor toepassing op en in VELUX dakvensters, zodat er nooh met een schaar of zaag VELUX buitenzon weringen op maat gemaakt hoeven te wor den. De bamboe geeft leven aan het geheel, doordat de bladeren wuiven en ritselen in de wind. Er zijn veel verschillende soorten bamboe te koop. Kies bij voorkeur voor een sterke groenblijvende bamboe, zoals de Pseudosasa japonica. Deze bamboe houdt, zeker in pot, niet van felle zon, maar van halfschaduw tot schaduw. En zal op een beschutte plaats niet al te strenge winters overleven. De bamboe is een grote 'verdamper'. Zorg er daarom voor dat de plant altijd vol doende water krijgt en in een niet te kleine pot staat. Bij de Hosta is de keuze meer dan ruim. Er zijn Hosta's met grote en kleine, donker- of lichtgroene, geel- of witbonte bladeren. Voor de Hosta geldt: hoe bonter de plant, des te minder zon de plant verdraagt. De meeste groene Hosta's verdragen nog wel volle zon. Hun bontge kleurde soortgenoten niet. Houd in de gaten, dat de plant ook bij slak ken heel geliefd is. Een Japanse esdoorn maakt het plaatje compleet. Een rode Japanse esdooni geeft net dat contrast, waiu- de compositie om vraagt. Er zijn natuurlijk nog meer combinatiemogelijklteden. Ook verschillende soorten varens passen mooi in het Japanse plaatje. En voor wie het graag iets kleuriger wil, zorgen de azalea, rododend ron of camellia in het voorjaiu voor een kleurrijk Japans accent. Houd verder de omgeving eenvoudig en plaats de planten in grote, maar Polten met Ixviiboe, Japanse esdooni en Hosta vormen een rustgevende 'Japansecombinatie. Foto: pph. onopvallende potten, zodat de aandacht vooral bij het groen en de mystiek ritselende geluidjes van de bamboe blijft hangen. ,„»ïi»'' lts, 9 Rotterdam-Rijnmond Hel wijkbureau van de politie te Ouddorp aan de Wilhelminaweg 14 is vanaf heden t/m zondag 31 augustus iedere dag geopend van 10.00 tot 17.(f0 uur. Naast meldingen kunt u ook terecht voor het doen van aangifte. Chantilly 28-06-03; gelost: 8.J5 uur; Deel nemers: 22; Duiven 462; Weer: Westen wind. 1. Koe.senenZn. 1, 10. 13, 15, 17.23,27.33. 36. 51, 62. 65. 81. 108; L Barendrecht 2. 3. 5, 9. 18. 19, 22, 25, 26. 34.48,69. 70, 79, 87. 89, 92, 96, 97, 104. Ill; Mevr. C. Dubbeld 4, 6, 7. 14, 38, 40, 41, 52. 53. .56. 57. 58, 59. 67. 68. 71. 76, 77. 93. 94, 107; A. Be.stman 8, 43, 44. 49, 54. 66. 84. 98; L.v.d.Baan 11, 12, 20. 30, 45. 55. 73. 74; C. van 't Veer 16. 29. 60. 61. 72; J. Groenendijk 21. 78, 83. 91. 95. 99. 101. 116; D. Vroegindeweij zn. 24. 28, 35. 47, 50, 86. 88. 102. l06;Polder- Vroegindeweij 31; Comb. Van Driel 32. 63; J. Jongejan 37; J.C. Polder 39. 90. 105, 112; Andre v.d Linde 42. 100; C. van den Bos Zn 46. 75, 80; C. van de Weide 64. 82. 85. 103; J.W. Stekelee 109; T. Kern 110; J. Hor- .seling I 13; C. Kleijn 114. 1 15. Ten derde is een VELUX buitenzonwering builen gebruik netjes en praktisch onzicht baar achter de bovenkap van het VELUX dakvenster opgeborgen. Handbediend of elektrisch De VELUX buitenzonweringen zijn in drie uitvoeringen leverbam-. Er is een handbe diende versie, een koordbediende versie en een elektrisch bediende versie. Dankzij de meegeleverde bevestigingsmaterialen is het uiterst eenvoudig onf een VELUX buiten zonwering te installeren. Alle typen VELUX buitenzonweringen z'ijn |everba;u- in drie effen tinten (antraciet, muisgrijs en teiTa) en in een vrolijke geel/ oranje gestreepte uitvoering. In het kader van het 'Kinist- en cul- tuurrondje' in de gemeente Dirksland is 'Het feijne kwartier' te Dirksland te bezoeken op zaterdag 5 juli aanstaan de van 10.00 tot 16.00 uur. In 'Het feijne kwartier' zal het Genealogisch Centrum Goeree-Overflakkee bezoe kers graag helpen bij het zoeken naar voorouders, het uitspitten van familie geschiedenissen of het opsporen van de historie van huizen, boerderijen, etc. 'Het feijne kwmlier' is gevestigd op .Achter- dorp 7. naast de Dirkskmdse \estiging \an Rabobank West-Flakkee. 'Het feijne kwar tier' is door de bank in gebruik gegeven voor een genealogisch streekarchief en aanver wante cultuurhistorische activiteiten. Leden van het streekdrachtensemble Eeuw- kant zijn in en rond 'Het feijne kwartier' aanwezig om te laten zien en te vertellen hoe streekeigen de bewoners van Goeree-Over- tlakkee vroeger gekleed waren. Eeuwkant zal ook een bezoekje brengen aan locaties waiu- negen kunslena;u-s uit de gemeente Dirksland werk hebben tentoongesteld. Een bezoek aan 'Het feijne kwartier' is ook goed te combineren met de cultuurhistori sche wandeling door Dirksland. die in de prachtige folder van het 'Kunst- en cultuur- rondje" is aangekondigd. Bel (0187) 47 10 20 of mail naar algemeen@gebr-dcwaal

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6