I i I Praktijk gesloten Ook Herkingen een schakel in de culturele Kralenketting Abonneert U op Eilanden-Nieuw s ANNETTE 1 Orgel- en Pianoles Natuur en landschap als alternatieve landbouwtak auunDBTMniEUM i 1 TOTALE LEEGVERKOOP ZOMERMODE Jannetje üvtarina I Sietje tAarma Janna i Sanne Hans van !Ai-phm MARIA CATHARINA JOHANNA KOERT RITA DROOGERKOERT RITA DROOGER-KOERT MARIA CATHARINA JOHANNA KOERT MARIA CATHARINA JOHANNA KOERT Rita RITA DROOGER-KOERT RITA DROOGER-KOERT ADRIANUS KNÖPS PIETERNELLA GRINWIS G. J. D. Wiennga, huisatis 14-7-2003 tot en met 1-8-2003 DAG LIEVE OPA JACOB VERWEIJ voor (barnes-, heren- en jonge mode, schoenen en dameshoeden (0187) 48 24 31 m voor beginners en gevorderden vanaf september 2003 B. B. VROEGINDEWEIJ Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ool< buiten de bebouwde kom wordt gelezen. PAGINA 3 DINSDAG 1 JULI 2003 FAMILIEBERICHTEN De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons zeer met de geboorte van een dochter en zusje We noemen haar 9v(irjam 'M- Jan en Lenie Grinwis Johan Sietske 29 juni 2003 Bieningen 24 3253 EA Ouddorp Tel. (0187)68 29 61 "Uw handen hebben mij gemaakt en bereid; jl maak mij verstandig, opdat ik Uw geboden lere." I Psalm 119:73 I Uit Gods hand ontvangen, ik, I zusje voor Tjeerd I 27 juni 2003 1 John en Rianne de Seus-Born f Dijkstraot 44, 3245 AE Sommelsdijk I 0187-487756 Op 1 juli 2003 is 25 jaar in dienst bij Maaskant Hartelijk gefeliciteerd! Annie Marianne en Wim Julian en Tim Theo Mariska Adres: Hoofdpoortstraat 15 3252 AT Goedereede Ps. 39:5Jonber.) Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een langdurig ernstig ziekbed uit ons midden wegge nomen onze geliefde, zorgzame zus, schoonzus en tante echtgenote van Abraham Drooger in de leeftijd van 42 jaar. Haar zorg en belangstelling voor ons gezin zal een dierbare herirmering blijven. Johan Koert Tjeerda Koert-Goedegebuur Anja Jeroeii Jolien Mieke Niels Dirksland, 28 juni 2003 Heden behaagde het de Heere na een langdurig ziekbed van onze zijde weg te nemen, onze gelief de vriendin Sterke de Heere Bram, kinderen en verdere familie in dit zo smartelijk verlies. De Heere heihge deze roepstem aan ons aller hart. Pieter en Ria Dingemanse en kinderen Dirksland, 28 juni 2003 Met grote verslagenheid hebben we kennis geno men van het overlijden, na een ernstig ziekbed, van onze lieve, altijd belangstellende buurvrouw We wensen Bram, Leon en Miranda, Aimelien en Pieter Gods nabijheid toe met dit zware verlies. Paulus en Elly Looij Jeroen en Annemarie Besuyen Theo en Katie Bakker Aad en Leneke v. d. Hoek Leonard en Corrie v. d. Velde Kees en Marian de Munck Nardi en Annelies Bolle en de kinderen Dirksland, 28 juni 2003 Intens verdrietig delen wij u mede dat door de Heere, na een langdurig ernstig ziekbed, uit ons midden is weggenomen mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder echtgenote van Abraham Drooger in de leeftijd van 42 jaar. Dirksland: A. Drooger Leon en Miranda Annelien en Pieter 28 juni 2003 Wilhelminalaan 25, 3247 AS Dirksland Gelegenheid tot condoleren dinsdag^ 1 juü van 19.30 tot 21.00 uur in de zaal van de Geref. Gemeente, Mozartsingel 2 te Dirksland. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. woensdag 2 juli om 13.00 uur in de kerk van de Geref. Gemeente. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Staakweg te Dirks land. Geen bloemen - Gaarne in gepaste kleding Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Met diepe droefheid geven wij u kennis dat door de Heere uit ons midden is weggenomen onze innig geliefde dochter, zus, schoonzus en tante echtgenote van Abraham Drooger in de leeftijd van 42 jaar. Nieuwe Tonge: Joh. Koert J. R. Koert-van 't Hof Zwijndrecht: Piet Koert Ina Koert-Kalle John Patrick Sommelsdijk: Peter Koert Liset Koert-Vroegindeweij Dirksland: Johan Koert Tjeerda Koert-Goedegebuur Anja Jeroen Jolien Mieke Niels Dirksland, 28 juni 2003 Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere na een geduldig, maar bovenal moedig gedragen Ujden heeft weggenomen mijn lieve, dappere schoon dochter, onze schoonzuster en tante echtgenote van Bram Drooger in de leeftijd van 42 jaar. Nieuwe Tonge: J. Drooger-Arensman Oude Tonge: G. M. v. d. Sluijs-Drooger L. W. V. d. Sluijs M. V. d. Ouden-Drooger J. V. d. Ouden Dirksland: W. Drooger H. J. Drooger-Lodder Roosendaal: L. Drooger E. F. J. Drooger-Reuvers Boechout (B): Joh. Drooger H. van Rompaey Rotterdam: J. Drooger E. Drooger-Poliné neven en nichten Dirksland, 28 juni 2003 Heden nam de Heere uit onze familiekring weg onze geliefde nicht echtgenote van Bram Drooger Sterke de Heere Bram, kinderen, ouders en familie in deze smarteüjke weg. Rijssen: E. Troost-Koert Ouddorp: D. Grinwis-Koert K. G. Grinwis Nieuwe Tonge: W. Koert J. L. Koert-Noteboom Nieuwe Tonge: P. Koert A. P. Koert-Dubbeld Nieuwe Tonge: H. Koert B. Koert-Melissant Nieuwe Tonge: J. M. van Moort-Koert P. van Moort Nieuwe Tonge: H. van Moort-Koert W. van Moort Nieuwe Tonge: M. J. A. Admiraal-Koert S. B. Admiraal neven en nichten Dirksland, 28 juni 2003 Bedroefd, maar dankbaar voor al de zorgen die hij gegeven heeft voor allen die hem hef en dierbaar waren, geven wij u kennis dat nog onverwacht van ons is heengegaan mijn umig geliefde man, onze lieve zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader echtgenoot van Dingema de Leeuw in de leeftijd van 85 jaar. Oude Tonge: D. Knöps-de Leeuw Piet en Wil Diana en Jan Daan, Floor Angelique en Hans Lesley Guadamar (Spanje): Leen Oude Tonge: Lijniet Ad en Annie Jos en Astrid Dennis, Lisa Monique Tony Thomas Lars Wim en Marleen Marieke Judith Anja 28 juni 2003 Dabbestraat 88, 3255 XB Oude Tonge Gelegenheid tot condoleren: woensdag 2 juni van 19.00 tot 20.30 uur in de grote zaal van 'Ebbe en Vloed', Washingtonstraat 2 te Oude Tonge. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op D.V. donderdag 3 juU om 13.00 uur in bovengenoemde zaal. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Oude Tonge. Mocht u geen rouwkaart hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Mijn ziel verlangt naar God. (Psalm 42:1) Dankbaar dat we haar zo lang in ons midden moch ten hebben, maar ook diep bedroefd, geven wij u kennis dat na een langdurig, doch geduldig gedra gen lijden, in de Hope des eeuwigen Levens, zacht en kalm van ons is heengegaan, onze lieve en zeer zorgzame moeder en oma weduwe van Hubert Sandifort in de gezegende ouderdom van 87 jaar. Dat zij is ingegaan in de rust, die er over blijft voor het volk van God, troost ons diepe verdriet. Zij die haar gekend hebben, zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Wim en Greet Toni en Anneke Daniël 30 juni 2003 Kool weg 38 3253 LH Ouddorp Gelegenheid tot condoleren: donderdag 3 juli van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in de kerk van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorps- tienden te Ouddorp. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden wor den D.V. vrijdag 4 juU in bovengenoemde kerk, aanvang 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in de kerk. Hobbemastraat 2 3241 AD Middelharnis Waarneming volgens alfabetisciie indeling door de andere huisartsen: At/mM: Huisartsenpraktijk Het Groene Kruis. Nt/mZ: Praktijk J. L van der Ven. Beide praktijken zijn gevestigd aan de Langeweg 70 te Middelharnis. In onze harten missen we je lach. We zullen je nooit vergeten. Jos en Astrid Deimis en Lisa Diana en Jan Daan en Floor Monique Angelique en Hans Lesley Marieke en Judith Thomas en Lars Oude Tonge, 28 juni 2003 DANKBETUIGING Hierbij willen wij iedereen bedanken die hun medeleven hebben betoond na het overlijden van mijn innig geUefde man, onze üeve zorgzame vader en opa Uw medeleven is ons tot steun geweest. In het bijzonder gaat onze dank uit naar ds. Brugge voor het leiden van de rouwdienst en de kerken- raad voor de pastorale begeleiding. Dokter Baelde voor de medische zorg. Begrafenisverzorging Van Wageningen en mede werkers voor de correcte en respectvolle verzor ging van de begrafenis. A. G. Verweij-Otte kinderen en kleinkinderen Herkingen, juli 2003 Zandpad 90, Middelharnis U WEET OP OP n bevoegd musicus Jacob Gatsstraat 39, 3245 RH Sommelsdijk Tel. (0187) 48 11 79 (06) 12 28 55 07 e-mail: VRG@driestarcollege.nl Het ontwikkelen van nieuwe natuur- en landschapselemen ten en het onderhoud van de bestaande elementen kunnen uitgroeien tot een volwaardige alternatieve bedrijfstak voor de agrarische sector. Deze kan daarmee bijdragen aan de door de overheid beoogde verbetering van de landschaps kwaliteit. Voorwaarde is dat de boeren voor him diensten een marktconforme vergoeding ontvangen en zekerheid over de continuïteit van contracten en betalingen. Dat concludeert het Landbouw Economisch Instituut (LEI) op grond van een onderzoek in vier zogenaamde 'proeftuinen'. Proeftuinen zijn gebieden waarin het ministerie van LNV, provincies en plaatselijke betrokkenen samen zoeken naar de beste aanpak voor agrarisch beheer van natuur- en landschapselementen. In totaal kent Nederland acht proeftuinen. Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Vissery. Verbetering van de landschapskwaliteit door inschakeling van boeren en tuinders vormt één van de speerpunten van het beleid. Dat kan alleen slagen bij een goede systematiek voor beheersvergoedingen. De huidi ge Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer is niet geschikt om nieu we natuur- en landschapselementen te ontwikkelen, en houdt te weinig rekening met de plaatsehjke omstandigheden. Een passend vergoe dingssysteem zou onder meer aan de volgende voorwaarden moeten voldoen. Vergoedingen voor beheer of herstel van bestaande natuur- en land schapselementen moeten marktconform zijn, dat wil zeggen dat ze kunnen concurreren met de opbrengst uit agrarische activiteiten. Bovendien moeten ze afhankelijk van de aard van de elementen aan sluiten bij de Subsidieregeling Agrarisch Natuurbeheer (algemeen voorkomende elementen), het Norm^nboek Staatsbosbeheer (specifie ke elementen of taken) of berekeningen van de Provinciale Stichtingen Landschapsbeheer (streekeigen elementen). In een aantal gevallen zul len de bestaande berekeningen en de daarop gebaseerde hoogte van de vergoedingen wel moeten worden geactualiseerd. Vergoedingen voor het ontwikkelen en beheren van nieuwe namur- en landschapselementen moeten naast een beheersvergoeding ook een vergoeding omvatten voor gederfd inkomen uit grondgebruik en een vergoeding voor eventueel verlies aan vermogen. De te vergoeden opbrengstsaldo's variëren voor de onderzochte proeftuinen en bedrijfs- typen van 1.200 tot 2.550 euro per hectare per jaar (inclusief een sti mulansbonus van 20% om de overschakeling naar de nieuwe tak te bevorderen). De waarde van grond met de bestemming natuur en land schap bedraagt ongeveer slechts een kwart van die van grond met een landbouwkundige bestemming; bij wijziging van het bestemmingsplan moet dus vergoeding worden betaald. Een vermogensverUescompensa- tie is niet nodig als de grond ook na de ontwil^eling van natuur- en landschapselementen zijn landbouwkundige bestemming houdt ('nieuw groen is vrij groen') of als een langlopend contract geboden wordt met voldoende zekerheid. Vergoedingen voor wandelpaden moeten bij voorkeur eenmalig wor den uitgekeerd voor een periode van bijvoorbeeld 10 jaar, en onder meer een volledige compensatie inhouden voor gedane investeringen (zoals bruggetjes en overstapjes over hekken). Zij dienen ook een scha devergoedingsregeling te omvatten. Voor paden dichtbij recreatie- of bevolkingscentra zou een toeslag op de normale vergoeding kunnen worden gegeven. Onder het hoedje 'cultuur' kan natuurlijk heel veel worden gevangen. Niet alleen artistieke uitingen en creaties, maar ook meer alledaagse bezigheden, die een stempel zetten op de omgeving. Hoe gezellig het kan zijn om gezamenüjk - met het hele dorp - met zoiets bezig te zijn, was afgelopen vrij dagavond in Herkingen te zien. Op het Vis- bankplein werd een programma afgewerkt dat de Herkingse werkgroep in het kader van de Culturele Kralenketting voor deze avond had samengesteld en waarin kinderen een belangrijke rol speelden. Om zeven uur startte het programma met het oplaten van ballonnen door de Herkingse schooljeugd. De kinderen waren voor de gelegenheid in 'oude' dracht gestoken. Daarin getooid zon gen ze oud-HoUandse versjes en deden ze kinderspelen van vroeger, zoals koekhap- pen, hoepelen en 'hinkelpotten'. Rond de Visbank werd vis verkocht en werden kruukplaetjes gebakken, lekker ouderwets op 'n petroleumstelletje, en was men gezel lig met elkaar aan de leuter met 'n dampen de bak koffie. Ook trad deze avond - en dat voor de eerste keer in haar bestaan - het pas opgerichte eilandelijke Shantykoor op, met zeemansliedjes, natuurlijk ook van vroeger. Met elkaar in goede harmonie zo'n avondje vieren, da's goed voor de gemeenschapszin. Bovendien komt de verkoopopbrengst van de hele avond ook nog eens ten goede aan het hospice 'Calando' in Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3