Presentatie 'Getekend' in Goedereede Voorjaarsnota 2003 sclietst somber beeld voor komende jaren Vijf en zeventig jaar Gereformeerde Gemeente Middelhamis Carillonconcert Goedereede EIUMl|]^41IEUWi EIIAtlDEtl-niEUWS Afgelopen zaterdag werd in het gemeentehuis te Goedereede de expo sitie 'Getekend' gepresenteerd. Bur gemeester Sinke werkte daaraan mee, evenals de Goereese kunstenaar Hans Dolieslager en de Ouddorpse pianist Piet Westhoeve. Rondvaartboot De Veerman vaart weer naar het Rotterdamse havengebied GOEDEREEDE - De presentatie van de Voorjaarsnota 2003 nam vorige week een groot deel van de gemeente raadsvergadering van Goedereede in beslag. Tijdens de lange avond werd niet alleen heftig over de nota gedis cussieerd, maar werden tevens niet minder dan 9 moties ingediend. Twee moties werden uiteindelijk met een raadsmeerderheid aangenomen. Steekproef Geschrokken Moties Vervolg van voorpagina: 1. gewaagt van Sion's hechtheid, en 2. gewaagt van Sion's toevlucht. ml Expositie 'dagroofvogels' in Zeeuw Biologisch museum Gereformeerde kerk open tijdens Oeitgendag PAGINA 2 DINSDAG 1 JULI 2003 Jan Troinpper van Stichting Podium Goeree-Ove bij de opening van 'Getekend' is een cultureel project van de Stichting Podium Goeree-Overflakkee, waarin kunstenaars met verschillende ach tergronden desgevraagd uiting hebben gege- rjlakkee gufzcilenlag aan burgemeester Sinke uitleg expositie 'Getekend'. ven aan het thema 'Getekend; 1 februari 1953'. Op deze manier is een cultureel docu menten ontstaan, waarin geschiedenis en heden samenkomen. Het resultaat is vervat in een boekje met daarin zes oude en zes nieuwe foto's, zes tekeningen en zes gedich ten, alsmede een cd met daarop composities van Wim Soeters, Arie J. Keijzer en Niels Dolieslager. De documentaire expositie 'Getekend' doet alle gemeentehuizen op het eiland aan; na Oostfiakkee en Dirksland is nu dat van Goe- Het is inmiddels een traditie geworden: rondvaartboot de 'Veerman, van de gelijkna mige rederij gaat weer varen vanuit Mid- delhamis naar en door het Rotterdamse havengebied. Op vrijdag 4 juli is het zover Normaal ligt dit schip voor rondvaarten en party's in de haven van Bruinisse, maar enkele malen per jaar komt passagiersschip De "Veerman naar Middelhamis om van daaruit een dagtocht te maken.De nostalgi sche vaartocht begint om 10.00 uur op het Havenhoofd van Middelhamis en gaat via Haringvliet, Spui, Oude- en Nieuwe Maas. door de Rotterdamse havens en dan over de Noord, langs Kinderdijk, Dordtse Kil en Hollands Diep terug naar het Haringvliet, waar het schip om ca. 18.00 uur weer hoopt aan te leggen. Er is genoeg ruimte voor iedereen om bin nen te zitten, maar met mooi weer is het ook mogelijk om aan dek te vertoeven. Aan boord is een goed gevulde bar/keuken om de inwendige mens te versterken. De rondvaart kost 25,00 per persoon (kinderen t/m 12 jaar 12,50 Kaartver koop bij VVV/ANWB Overflakkee, Vin- gerling 3, Middelhamis tel.: 0187-484870. (De rondvaart gaat alleen door bij voldoen de deelname). dereede aan de beurt. Aan de opening van de expositie in Goedereede leverde burgemees ter Sinke zaterdagmorgen een bijdrage door de gedichten voor te lezen die Rien Vroegin- deweij maakte in het kader van 'Getekend'; aansluitend was de expositie tot half twaalf te bezichtigen. Tot 22 augustus zullen de kunstwerken in het gemeentehuis van Goe dereede te zien zijn, daarna gaat de expositie naar het gemeentehuis van Middelhamis. In de voorjaarsnota wordt verantwoording afgelegd over het gevoerde beleid ten opzichte van de plannen zoals die in de begroting staan. Het college schetste in de nota een somber beeld voor de toekomst. "Er is een stijging van kosten te verwachten. De financiële ruimte is in de toekomst te beperkt om alles aan te kunnen. Aan de tijd van 'alles kan, als het maar goed is', is nu een einde gekomen," schrijven BcfeW in hun aanbie dingsbrief. Volgens de managementrappor tages is er een tekort op de lopende begro ting 2003 van 825.000 euro, maar wanneer ook de investeringen voor 2004 en 2005 hierbij betrokken worden, komt het totaalte kort op 1.599.700 euro. Dit heeft bovendien grote invloed op het toekomstig beleid: zon der maatregelen is de begroting voor 2004 niet sluitend te maken en wordt een negatief resultaat van 196.000 euro voorzien. Een chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat schappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)47 1020 Fax (0187)48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: Algemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstertnijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)47 10 22, privé (0187) 60 14 40 email: J.Villerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar €35.00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 tekort dat voor 2005 zal oplopen tot 697.000 euro. De gezamenlijke fracties van de PvdA, VVD en CU, alsmede de SGP hadden schriftelijke vragen over diverse heikele onderwerpen gesteld waarop het college inmiddels ant woorden had geformuleerd. Algemeen waren alle fracties het erover eens, dat toe komstige projecten, zoals de verbouwing van het gemeentehuis (kosten tussen de 1 tot 2 miljoen euro), de bouw van de centrale gemeentewerkplaats, het automatiserings proces en de bestuurlijke samenwerking kri tisch bekeken moeten gaan worden alvorens hierover besluiten te nemen. ledere fractie had uiteraard zo zijn eigen ideeën hoe een en ander kon worden ingevuld. De PvdA had, gesteund door de VVD en de CU, een acht tal moties ingediend waarin het college opdracht werd gegeven tot bezuiniging of versobering. Zes moties werden afgewezen. Eén van de moties werd tenslotte raadsbreed gedragen. In deze (algemene) motie dringt de raad er bij het college op aan de uitgaven kritisch tegen het licht te houden en bij de presentatie van de gemeentebegroting 2004 met bezuinigingsvoorstellen te komen. Een andere motie kreeg de instemming van de SGP, maar werd uiteindelijk behandeld bij een ander agendapunt: de verbouwing van het gemeentehuis. Ook deze motie werd aldaar met raadsmeerderheid aangenomen. De niet-collegepartijen openden de discussie met een aantal kritische opmerkingen: "Een catastrofe", noemde PvdA-raadslid T. Bake- laar de voorjaarsnota. "Nog geen zes maan den na vaststelling van de begroting 2003 is er al een tekort van 825.000. Is er soms met de natte vinger begroot?" Ook voor het voorstel om de reserves te gebruiken om het tekort te dekken had hij weinig goede woor den over, "Als we alle reserves opmaken, dan is het gat voor 2003 gedicht, maar voor 2004 en de volgende jaren moeten we maar zien, In totaal spreken we voor de komende tijd over een tekort van 2,4 miljoen, dat kan toch niet." Bakelaar zette bovendien grote vraagtekens bij de betrouwbaarheid van de cijfers. Als steekproef had hij de uitkomsten van het Asfaltbestek onderzocht. Tot zijn grote verbazing bleek hier een niet-vermeld positief resultaat van 64.000 euro te bestaan. Als er uit slechts één onderzoek al dit resul taat komt, zijn er dan misschien meer finan ciële meevallers te vinden? "We hebben overwogen wat wij met dit college aan moe ten. We zijn tot de conclusie gekomen dat wij als raad toch eerst maar eens moeten pro beren om samen met het college tot ombui ging van het beleid moeten komen. Deze zijn verwoord in de moties die wij, samen en VVD en CU, vanavond indienen." De VVD was bijzonder ontevreden over de beantwoording van de schriftelijke vragen. "Hele oppervlakkige antwoorden'". Zo miste H. van der Meer (VVD) de kosten voor de bouw van de centrale werkplaats en infor matie over de kosten van externe advisering. En wat te denken van het plan om nieuwe verkeersborden te plaatsen voor het bedrag van 75.000 euro? Gezien de huidige finan ciële situatie had hij eveneens grote bezwa ren tegen het plan om het gemeentehuis te gaan verbouwen. "Wij gaan nu bij de burger geld weghalen om het gemeentehuis van gouden handvaten te voorzien! Het lijkt mij toe dat een vriendelijk gezicht minder kost dan een grote verbouwing." De Christenunie tenslotte meende, bij mon de van J. Goemaat, dat de voorjaarsnota van bijramingen aan elkaar hing. "De wervings kosten voor personeel: 25.000 euro. Dat is toch veel te hoog, net als de kosten voor automatisering! Deze nota staat vol van enorme bedragen, naar mijn mening een beetje veel van het goede." Goemaat vreesde dat op deze manier de gemeentelijke lasten steeds hoger zullen worden, terwijl het col lege destijds beloofd heeft geen lastenverho ging te zullen invoeren. Hij vroeg zich dan ook af hoe de SGP hiermee kon instemmen nadat deze zoveel kritiek had gehad op de vorige lastenverhoging? De SGP bleek echter eveneens flink geschrokken van de voorjaarsnota. Ook deze fractie wil liever geen belastingverhoging. B. Noorthoek stelde dat er op deze manier niet verder kon worden gegaan. "Wij moeten bedachtzaam omgaan met besluiten. Het is jammer dat we niet eerder op de hoogte waren, want misschien hadden we dan over een onderwerp als de uitbreiding van de peu terspeelzaal wel een ander besluit genomen. De verbouwing van het gemeentehuis, de bouw van de centrale werkplaats: het zijn zaken waar we kritisch naar moeten kijken. De raad zal duidelijk kaders moeten stel len!" Ook was Noorthoek wat onthutst over een rekenfout in de verbouwingskosten van de basisschool de Westhoek, waardoor nu jaarlijks een extra bedrag van 25.000 euro moet worden uitgetrokken. "Dit hadden wij als raad moeten weten. Een blunder!". Het CDA sloot zich hierbij aan: "Wij moeten zuiniger met het geld van de burger omsprin gen." D. Pijl noemde eveneens de verbou wing van het gemeentehuis en de kosten voor externe advisering als zaken die hier voor in aanmerking komen. Bovendien gaf hij in overweging om eens een onderzoek te laten doen naar de mogelijkheid om voor de brandweerkorpsen van Goedereede en Oud- dorp een gezamenlijke kazerne te bouwen. Hij wilde hierover, staande de vergadering, graag een motie over indienen. Een heel ander geluid kwam van het VGB. M. van de Heuvel opende met grote lof rich ting het college: "Ik vind deze voorjaarsnota een unicum, want nog nooit hebben wij zo'n goed inzicht gekregen!" Toch ontkwam ook zij niet aan het uiten van enige kritiek. Want de nota laat dan wel zien wat de meerkosten zijn, maar over financiële meevallers wordt niet gesproken. Diverse projecten worden bovendien vermeld waarover onvoldoende financieel inzicht bestaat, zoals planschade en bestuurlijke krachtenbundeling. Zij gaf het college dan ook in overweging om naar serieuze ombuigingen van het beleid te kij ken, budget onderzoek te doen en te kijken waar financiële middelen van elders kunnen worden binnengehaald. Vervolgens was het woord aan het college. Wethouder van Financiën Peter Grinwis legde de opzet van de voorjaarsnota voor alle duidelijkheid nog eens uit: "We geven aan wat het beleid is, waar de tegenvallers zitten, kortom hoe de zaken er voor staan. Een goede presentatie, heel transparant. Haast te transparant, gezien de reacties," sprak hij voldaan. Hij beperkte zich tot het globaal beantwoorden van de opmerkingen en beaamde dat er inderdaad maatregelen moeten worden getroffen in de vorm van ombuiging van het beleid, efficiencyverbe tering en heroverwegingen. Het besluit om de tekorten te dekken met reservegelden was genomen op basis van het feit dat deze reservepot in de loop der jaren was gevuld door financiële meevallers. Wethouder van Oosterom ging in op de onderhoudskosten van diverse gebouwen. "Onderhoud is nodig anders verpaupert alles. We moeten de kwaliteit in stand houden." Wat betreft de extra kosten voor de basisschool de Westhoek gaf hij toe dat bij de berekening een fout was gemaakt die hij uiteraard betreurde. Tenslotte was het tijd voor de ingediende moties. Onder voorzitterschap van Noort hoek (burgemeester Sinke moest in verband met het uitreiken van een koninklijke onder scheiding de vergadering voortijdig verla ten) werd, na enige verwarring over de juis- Herdenkingsboek Al die feiten, en natuurlijk nog veel meer, zijn te lezen in een lijvig herdenkingsboek met 368 pagina's, dat ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum werd samengesteld en tijdens de herdenkingsdienst werd gepresen teerd. "Opdat de daden des Heeren niet ver geten worden, terwijl hetgeen gebeurd is doorverteld moet worden aan de navolgende geslachten" zo lichtte diaken J.C. Tioost toe tijdens de presentatie. Samen met gemeentelid de heer C. den Bra- ber stelde hij het boek samen, daarin bijge staan door gemeentelid de heer J. Koert en door de heer J. Mastenbroek uit Gouda. Troost verzamelde zoveel mogelijk gege vens, foto's en afbeeldingen rondom het gemeenteleven van de achterliggende 75 jaar. Uit allerhande bronnen - van notulen tot krantenberichten toe - putte hij de beno digde informatie, terwijl Den Braber daar mee aan de slag ging om er een relaas van te schrijven. Koert verzamelde zoveel moge lijk de gegevens met betrekking tot het ver enigingsleven van de gemeente en schreef hierover het daaraan gewijde hoofdstuk in het boek. Mastenbroek heeft in velerlei opzicht de samenstellers met allerlei advie zen bijgestaan en vanaf het begin structuur in het karwei gebracht. Het ontwerp van de omslag van het boek is van de heer J.W. de Jonge. Zowel aan de bovenkant als aan de onderkant van de omslag staan in grijsblauwe stroken een pen tekening van resp. de nieuwe en de vroegere situatie van de omgeving waar het kerkge bouw staat. Bij wijze van symboliek beelden die stroken de twee waterstromen uit - Haringvliet en Grevelingen - waartussen het eiland Goeree-Overflakkee, en dus ook Mid delhamis, gelegen is. Op die manier verwijst de omslag naar de titel van het boek 'Geweid bij de stromen'. "Er ligt nu een herdenkingsboek", zei Troost. "Het is een mooie uitgave geworden met veel foto's en atTjeeldingen (meer dan 220); dus niet alleen een leesboek, maar ook een kijkboek. Het is een boek dat tot ver wondering leidt en duidelijk maakt dat de zorg van de Heere zich ook over onze gemeente heeft uitgestrekt in de afgelopen jaren. Een boek ook waar je regelmatig naar teruggrijpt." En: "een eerlijk boek, waarin niet alleen de mooie, maar ook de minder mooie zaken naar voren worden gebracht", zo zei ds. Karels even later. Het eerste exemplaar schonk Troost aan ds. Karels, en vervolgens een exemplaar aan de heer Mastenbroek en de oudste zoon van de eerste predikant van de Gereformeerde Gemeente van Middelharnis/Sommelsdijk, de heer Zwerus. Herdenkingspreek In het begin van de herdenkingsdienst bena drukte ds. Karels "dat het God's goedertie renheden zijn dat wij nog niet vernield zijn. God alleen daarvoor de eer. De eeuwigheid zal openbaren wat ons in al die jaren het Woord gedaan heeft. Of het ons een reuke des levens ten leven was of een reuke des doods ten dode. Vast staat echter dat dwars door alles heen - zorgen en omstandigheden, maar ook onze ontrouw - God's trouw gebleven is. Ds. Karels had als tekst voor de herdenking spreek gekozen dezelfde tekst als waartiit ds. Kievit de eerste preek hield in het eigen kerkgebouw, in 1928: Jesaja 14 vers 32: 'Wat zal men dan antwoorden aan de boden des volks? Dat de HEERE Sion gegrond heeft, opdat de bedrukten Zijns volks een toevlucht daarin hebben zouden'. Als thema voor de preek nam ds. Karels 'Het antwoord van de boden des volks' en stond erbij stil hoe dit: te bestuurlijke volgorde en een schorsing, over de in totaal negen moties gedebatteerd. Het duahsme bleek nog niet echt doorge drongen bij de collegepartijen: SGP, CDA en VGB trokken zich gezamenlijk terug in een kamertje en deden de deur stevig achter zich dicht, de overige partijen op de gang achterlatend. Dit leidde tot enig commentaar van PvdA raadslid Bakelaar, die het betreur de dat de raad niet als gezamenlijke raad wil de overleggen maar zich als vanouds opdeel de in coalitie en oppositie partijen. Hij kreeg bijval van VVD-er Van der Meer, die even eens juist graag als totale gemeenteraad de kaders wilde stellen en het college opdracht wilde geven. Zes van de moties, met als onderwerpen bezuinigingen voor kosten bij de bouw van de centrale werkplaats, het inhuren van per soneel, Duurzaam Veilig, het verkeerscircu latieplan voor Ouddorp. externe advisering en het evalueren van de bibliobussen, kregen geen steun van CDA, VBG en SGP. Het VGB wilde het aan het college overlaten om zelf met bezuinigingsvoorstellen te komen, de SGP had "alle vertrouwen in ons colle ge"- Daarna werd de CDA-motie behandeld met het voorstel om de mogelijkheden te onder zoeken voor een gezamenlijke bi-andweerka- zerne en een eventuele reorganisatie en inte gratie van de brandweerkorpsen. Burgmees ter Sinke had voor zijn vertrek gepleit om dit voorstel niet te steunen. Hij voorzag onder meer grote problemen met de aanrijtijden. Ook de SGP en het VGB zagen weinig heil in het verrichten van een onderzoek. Na. hoofdelijke stemming bleek de motie met zeven stemmen tegen en zes vóór niet te zijn aangenomen. Wat betreft het uiteindelijke collegevoorstel om de Voorjaarsnota 2003 vast te stellen werd de uitslag dat PvdA, VVD en CU de nota in zijn geheel afwezen. De SGP, CDA en VGB gingen alleen akkoord met het dek ken van het tekort van 825.000 uit de reserves voor de begroting 2003. De investeringsplannen voor 2003 tot en met 2007 werden door de gehele raad afgewe zen. !"|"fl'K''. ■:p;ï{'T'; De samenstellers met 'liim' boek 'Geweidaan de stromen', links J.C. Troost en rechts C. den Braber In de eerste gedachte wees hij erop dat de HEERE Sion begeerd heeft en dat Sion's grondslag in de eeuwigheid ligt. Van daaruit is Christus met Zijn hart borg voor hen geworden. En alleen,daardoor kan Sion blij ven bestaan. Omdat God het voor Zijn volk opneemt,"gaaf het niet ten onder. Dat merk ten in de dagen van koning Hizkia zelfs de heidenen op. Hoe is dat in onze dagen, met het reformatorische deel van Nederland? Gaat er van óns nog wat uit, dat een ander het opmerkt? En wat is ónze grondslag? Van nature in het stof. Maar wat zou het groot zijn als we mogen weten dat ook ónze grondslag in de eeuwigheid ligt, in de han den van de Borg en in het bloed van het Lam! Dat is het voorrecht van Sion: ze heb ben een Koning Die Zijn volk beheert, recht vaardig, wijs en zacht; bij Wie hulp besteld is tegen de dood, omdat Hijzelf Sion gegrond heeft. In de tweede gedachte vroeg ds. Karels zijn hoorders waaróm God Sion gegrond heeft. Allereerst was dat tot roem van Zijn eigen grote naam, maar ook opdat bedrukten een toevlucht zouden hebben binnen de muren van Sion. Vluchten ziet op gevaar. En daar in is God zelf een toevlucht voor de zijnen. Het Zeeuws Biologisch Museum, gevestigd in de orangerie van Kasteel Westhove, is prachtig gelegen in het natuurgebied 'de Manteling' op het Zeeuwse Walcheren. Van eind maart tot begin november is er een expositie ingericht met als thema 'dagroof- vogels'De tentoonstelling laat het dagelijks leven zien van de in Nederland voorkomen de dagroofvogels, zoals o.a. de buizerd, kie- kendief en havik. Door het gebruik van video-pi'esentaties, electrospelen, geprepa reerde roofvogels, geluiden en foto's is de expositie aantrekkelijk en educatief voor zowel kinderen als volwassenen. Gedurende de maanden juli en augustus worden er in de heemtuin van het museum op alle dinsdagen om 16.30 en 19.00 uur roofvogelshows gegeven door valkenier Harry Wagenaar en zijn vogels. Een uitge sproken gelegenheid om 'life' kennis te maken met deze snelle, fascinerende jagers! Tevens exposeert kunstschilder Ruud Wuite uit Goedereede zijn werk van 8 juli tot en met 2 november in het museumcafé 'De Orangerie'. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u in een ontspannen sfeer de schilderijen van roofvogels en hun prooidieren bekijken. Naast wisselende exposities in het museum worden er ook excursies en rondleidingen georganiseerd in het natuurgebied de Mante ling. De heemtuin Hortus Zelandiae geeft u een indruk van de verschillende landschaps- typen in Zeeland. Tijdens het tuinseizoen kunt u regelmatig 'met de tuinman mee'. U vindt het Zeeuws Biologisch Museum aan de Duinvlietweg 6, 4356ND te Oostkapelle, telefoon 0118-582620, website www.zbm-westhove.nl, e-mail: info@zbm-westhove.nl. Alleen d-an ben je veihg, als je bij Hem mag schuilen. Meer is niet nodig, maar met min der kan het niet. Wie vinden hun toevlucht in God? Bedrukten. Niet vanwege de gevoJgen van de zonde, maar vanwege de zonde zelf. Die worden door God's Geest bearbeid, leren bekommerd te zijn vanwege hun zon den, maar ook omdat ze- om eigen schuld - zonder God leven. Zulke bedrukten kunnen God niet meer missen en gaan door God's Geest ontdekken dat er een toevlucht is in de Zoon van de Vader. Naar Hém krijgen ze heimwee, maar ondervinden ook dat er spij ze is in Zijn bedehuis; dat er niet alleen is een toevlucht nemen, maar ook een toevlucht hébben. Horen wij al bij die bedrukten? Dan gaat het wél! Ds. Karels wenste de gemeente toe dat aan de voorbije 75 jaren nog een reeks vanjaren mag worden toegevoegd. Maar hij wees er ook op dat aan alles een eind komt, óók aan het bestaan van deze gemeente. Daarom is het nodig, niet dat je alleen lid bent van een geïnstitueerde kerk, maar een levend lid van dé Kerk. Namens de Classis Tholen en de Particulie re Synode Zuid sprak ten slotte nog ds. A.J. Gunst en namens de gemeente Middelhamis loco-burgemeester G. Slootweg. De gereformeerde kerk te Ooltgensplaat staat tijdens de Oeitgendag, 5 juli a.s., voor iedereen wagenwijd open. Die dag is er namelijk een expositie van de kunstschilder Co Schellevis. Hij exposeert schilderijen van ons eigen eiland. Tevens wordt er vanaf 10.15 uur en daarna op elk heel uur een muzikaal optreden gegeven door afwisse lend muziekgroep Klein Gloria, koor Jeho- sua en door de organisten Marcel Saarloos en Arie Braber. U kunt natuurlijk ook even binnen komen om rustig op adem te komen onder het genot van een kopje koffie of thee met een stuk koek. Buiten zijn kramen opge steld waar boeken van Van der Boom, eigen gemaakte advocaat, beeldjes, poppen, enz. te koop zijn. Voor de kinderen zijn er o.a. een grabbelton en enveloppe trekken en voor de postzegelverzamelaars is er een speciale postzegelruilhoek ingericht. Op zaterdag 5 juli aanstaande worden de zomerconcerten op de beiaard van Goede reede gestart door Gerard de Waardt. Hij is stadsbeiaardier te Rotterdam, Schiedam, Maassluis, en gemeentelijk beiaardier van Tholen en Sint Maartensdijk. Ook is hij organist, muziekleraar en coinponist/arran- geur voor automatische klokkenspelen. Op het programma staan werken van Valeri us, Mozart en improvisaties over geestelijke liederen maar ook een groot aantal modeme composities van onder meer Lloyd Webber, Vangelis en Elton John. Het concert wordt besloten met een wel heel bijzondere com positie voor ons eiland: 'Het Flakkees Volkslied'. Meer informatie over Gerard de Waardt en het uitgebreide concertprogramma is gratis te bekomen bij de kassa van het Torenmuse um. Het concert begint om 16.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2