Bedrijvenkorfbaltoernooi Good-Luck Irkeeimii rond postkaii|||i il Schoolvakanties openbaar basisonder-wijs in 2003-2004: Warm-weer-regeling Wbekmarkt Sommelsdijk: een begrip au Cursus vrijwilligers Calando Borstvoeding in de eerste weken Een groeiende vraag naar een second opinion EIIAtttS^f^lEUWS Twee weten maar dan één: 11 1.1 m m Eén dag in de week —woensdag - is de doorgaans verstilde Voorstraat van Sommelsdijk een bruisende plek. Van heinde en ver stromen de mensen dan naar het dorpscentrum om de weekmarkt te bezoeken. De hele Voorstraat en het Markt- veld staan vol marktkramen met gevarieerde koopwaar en het is altijd druk. De week markt van Sommelsdijk is nu eenmaal een begrip. Kwaliteit E M E E N T E IDDELHARNIS PAGINA 10 VRIJDAG 27 JUNI 2003| Afgelopen zai; iiag organiseerde korfbalvereniging Good-Luck voor de 15e keer haar bedrijvenkorfbaltoer nooi. Op het Van der Vinden vastgoed veld, het Fleuren Compost veld, het l\iinderij Vers veld en het Hypotheek Middelharnis veld werd gestreden om de eerste plaats en daarbij een vermelding op de wisseltrofee. Dit jaar werd er voor het eerst gestreden om de Fair Play wissel bokaal. Om 10.00 werd het startsein gegeven. 's-Morgens werden de poule wedstrijden gespeeld. In poule A streden Politie IJsselmonde, Culi dór, Hans Meijer Advies, en Rabobank Middelharnis om de eerste plaats. In poule B waren dat Loodgietersbedrijf Rijmi, TPG post, Team Coco en Architectenbureau Gestel. In poule C streden Brasse rie Adam, Goslee Cleaning, Rabobank Flakkee-Oost en Tuinderij Vers om de hoogste plaats in de poule. De winnaar van vorig jaar, Zwapex, moest het in hun poule opnemen tegen het ISGO, de Zee- havenpolitie Rotterdam Rijnmond en ASH Carrosserie. 's-Middags werden de kruisfinales gespeeld waarbij uiteindelijk de nummers 16 tot en met nummer 1 van het hele toernooi konden wor den bepaald. De wedstrijd om de derde en vierde plaats werd met een duidelijke 4-1 overtuigend door het team van Goslee Cleaning gewonnen van Culi d'Or. De wedstrijd om de eerste en tweede plaats tussen het ISGO en Lood gietersbedrijf Rijmi moest worden beslist door strafworpen. Na de reguliere speeltijd stond er een 3-3 stand op het scorebord. De straf worpen werden door het ISGO beter benut zodat zij de glorieuze win naars zijn geworden van de 15e editie van het bedrijvenkorfbaltoer nooi. De winnaar van de eerste Fair Play wisselbokaal is Goslee Cleaning geworden. Het toernooi werd om 16.00 uur afgesloten met een gezamenlijke barbecue. De organisatie kan terug zien op een sportieve, geslaagde en gezelli ge dag. Wilt u alle uitslagen, standen etc. nog eens terugzien, kijkt u dan op de website van Good-Luck, www.kvgoodluck.nl. Eind september start er weer een cursus voor vrijwilligers die zich in willen zetten in de terminale zorg. Na de cursus kunnen de deelnemers worden ingezet in Calando, maar ook daarbuiten in de vrijwillige termi nale thuiszorg. De cursus bestaat uit zeven dagdelen waarin de cursist wordt voorbereid op het zorgen voor de zieke medemens. De cursus is voor namelijk gericht op houdingsaspecten en zal veelal op donderdagmorgen plaatsvinden. In een tweetal lessen zal aandacht besteed worden aan de praktische verzorging van een terminale patiënt. Via een stageperiode en een inwerkprocedure worden de cursisten voorbereid op deze mooie, maar soms moei lijke taak. Een ieder die zich aangesproken voelt, kan vrijblijvend bellen voor informatie. De info wordt dan toegestuurd; telefoonnummer Calando: 0187 609147. De cursusdat zijn 25-9, 2-10, 9-10, 16-10, 30-10, 4-12 en 11- 12. Ze worden gegeven in Dirksland. 'De geboorte van een baby en het geven van borstvoeding in de eerste weken'. Dat is het onderwerp van de maandelijk se regionale informatiebijeen komst van Borstvoedingorga nisatie LLL. Deze wordt gehou den op woensdag 2 juli Oost Voorgors 119 in Middelharnis. De bijeenkomst is bestemd voor zwangeren, moeders en anderen die zijn geïnteresseerd in het geven van borstvoeding of ermee te maken krijgen. Er zal vooral gesproken wor den over de werking van de borst, het op de juiste manier aanleggen van de baby en de frequentie van het voeden. Moeders die het kraambed al achter de mg hebben, kuimen hun ervaringen vertellen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur tot 22.00 uur. De kosten bedragen 2 euro voor donateurs van LLL en 3 euro voor niet dona- teurs(koffie en thee inbegrepen) Ook zal er 2 luli een extra bijeenkomst zijn alleen voor zwangere op de Oostdijk 77 in Middelharnis van 10.00 uur tot 11.30 uur. Voor deze bij eenkomst jezelf wel even aanmelden bij Diana Göbert. LLL verkoopt o.a. brochures, handboek borstvoeding, borstkolven(ook verhuur), lansinoh(zalf bij tepelproblemen) en draagdoeken. Wie telefonische hulp bij of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Carla v. Gils 631716 of Diana Göbert 487260. Dagelijks worden in de medische zorg hon derden diagnoses gesteld en de daarbij behorende behandelmethodes bepaald. Wie twijfels heeft over de gestelde diagnose of wie een ingrijpende beslissing moet nemen met betrekking tot de voorgestelde behande ling kan behoefte hebben aan een tweede mening. Het vragen van een second opinion houdt in dat een andere deskundige dan de eigen behandelaar om advies wordt gevraagd. Als patiënt heeft u recht op een second opinion. Voor of tijdens de behande ling staat het u vrij om ondersteuning van uw keuze voor een bepaalde behandeling te vragen. In een aantal gevallen wordt de second opinion door uw ziektenkostenver- zekeraar vergoed. Communicatie Patiënten die om een second opinion vragen doen dit vaak omdat ze ontevreden zijn over manier waarop de communicatie met de eigen arts verloopt. Voor elke behandeling is. toestemming van de patiënt nodig. De Wet op de Geneeskundige Behandelingsovereen komst schrijft dan ook voor dat patiënten goed geïnformeerd dienen te worden over de verschillende behandelmethodes die eventu eel van toepassing zijn. Artsen zijn dan ook zeker bereid deze informatie zo goed als mogelijk te verstrekken. Drukke spreekuren zorgen er helaas nog wel eens voor dat u, als patiënt, al weer buiten staat terwijl u nog zo veel had willen vragen. Is het niet mogelijk om op deze vragen alsnog een bevredigend antwoord te krijgen, dan kan het inschakelen van een andere deskundige een oplossing bieden. Een second opinion wordt veelal gevraagd voordat de keuze voor een behandeling wordt gemaakt. Toch is het ook mogelijk om gedurende de behandeling een aantal twij fels te willen elimineren. Als de behandeling niet het gewenste resultaat oplevert of u toch wel erg zwaar valt, dan is de mening van een ander wellicht de steun die u nodig heeft om al dan niet met de behandeling door te gaan. Verzamelen van informatie Het vragen van een second opinion is niet de enige manier om aan extra informatie te komen waardoor u uw moeilijke beslissing kunt nemen. Het beste is natuurlijk om uw vragen en twijfels met uw eigen behande lend arts te bespreken. Als u dit moeilijk vindt kunt u uw eigen huisarts om advies vragen. In het geval de huisarts zichzelf niet deskundig genoeg vindt om een goed advies te geven, dan kan hij bij één van zijn colle ga's om aanvullende informatie vragen. U kunt zich ook richten tot een van de vele patiëntenverenigingen. Over vele ziektes en aandoeningen bestaat uitgebreid foldermate riaal met zeer gerichte informatie. Patiënten verenigingen zijn goed op de hoogte van de verschillende medische technieken en behandelmethodes. Wie toch besluit om een second opinion te vragen bespreekt dit het best met de eigen behandelaar. Samen met uw hulpverlener kunt u bespreken wie daarvoor het best inge schakeld kan worden. Is de hulpverlener niet meteen bereid om medewerking te verienen dan kunt u zich richten tot uw huisarts of tot een gerichte patiëntenvereniging. Ook uw ziektekostenverzekeraar kan u helpen bij het maken van de juiste keuze. Vergoeding Het recht op het vragen van een second opi nion is er voor iedereen. Vergoeding voor de kosten ervan is echter niet altijd vanzelfspre kend. Ziekenfondsverzekerden moet niet alleen een verwij skaart van de huisarts heb ben, maar dienen eveneens van tevoren toe stemming te vragen aan de adviserend geneeskundige van het ziekenfonds. Particulier verzekerden komen meestal wel in aanmerking voor een vergoeding. Zij hoe ven ook niet over een verwij skaart te beschikken. Toch even opletten. Elke ziekte kostenverzekeraar heeft zo zijn eigen regels en vergoedingen, afhankelijk van uw polis voorwaarden. Lees deze daarom dan ook goed door. Als de second opinion overeenstemt met de voorgestelde behandelmethode, is de keuze meestal niet zo moeilijk. U bent gerustge steld. Uw behandelend arts zit op de goede weg. Moeilijker wordt het als er een andere behandeling wordt voorgesteld. Welk advies is dan het beste? Van deze mogelijkheid moet u zich bewust zijn voordat u een second opinion aanvraagt. De verwarring kan ook juist toenemen. Vaak is het echter zo dat beide behandelmethodes even resul taatgericht zullen zijn. Het beste is dan om die methode te kiezen die het meest bij u past. In de meeste situaties is het zo dat u er van uit mag gaan dat u goed geïnformeerd wordt en een goed advies krijgt. Het is dan ook zeker niet nodig om in elke situatie een second opinion te vragen. Communicatie met uw eigen behandelend arts blijft de eer ste stap. Pas in die omstandigheden, waarin u het gevoel heeft op basis van het gehoorde (nog) niet te kunnen beslissen kan een second opinion een toegevoegde waarde hebben. Een second opinion biedt dan een goede ondersteuning om een besluit te kun nen nemen waar u ook volledig achter staat. jliddï!!''""" in het nir'"f j... Recent heeft de gemeéniè Wliidel- hamis een zogetipeMde blauwe zone gecreëerd rond hetppétkdn- toor aan de langetveg. Ih deze zone mogen autpmobiHsten niet langer dan een halfuur pdrkéren. Dit om de druk op de beperkte beschikbare parkeerruimte te verminderen. De maatregel is van tijdelijke aard; zodra "het Knoopt punt" gereed is, zullen er achter het Knooppunt voldoende pdr^ keerplaatsen zijn en wordt de blauwe zone opgeheven. De instelling van de blauwe zone kottit nadat de parkeerplaats van het postkantoor; waarvan altijd goed gebruik werd gemaakt, moest wijken in ver band met de bouw van 1 het Knc o anks het feit dat de genxcence ee.i iz;..t::; vervangende par keerplekken heeft gecreëerd, is de par keerruimte in dit deel van MiddeUiamis en Sonunelsdijk fors verkleind. Om het lang parkeren alhier te voorkomen, heeft het CoÜege van Burgemeester en Wethouders besloten een blauwe zone in te Stellen. Nogmaals, in deze zone mag niét langer dan een halfuur worden geparkeerd. Automobilisten dienen een parkeer- schijf té gebruiken om de aanvangstijd van het parkeren kenbaar te maken. Deze schijf mogt uiteraard duidelijk zichtbaar in de auto worden aange bracht, zodat controle van buitenaf mogelijk is. De blauwe zone is vooral ^jhedoeld voor bezoekers van het pos^ l^toör. Mensen die langer dan een half- iiiilt willen parkeren zijn aangewezen op ;ya|KÏere rnogelijkheden, zoals het terrein iï^ïlterde^Hema, *pèl>lauwe zone is aangegeven middels verkeersbèrdeii eil blauwgeverfde stoep randen. Het gaat om het gebied Langeweg - Beneden Zandpad, tus sen Dijkershof, Wees huisstraat, Oost Rrakeel- straat en Dirk Bosstraat. Hier mag dus ihaximaal een halfuur 'Wp^i den geparkeerd, en wel van rnaandagtöt; en met zaterdag van 8,00 uur t&t 17.30 uur. "'■■'-fi•:■'■■-■ Parkeerzone Bitpnefiwëg;:i:y'sfyi Een kleinere blairwe zone '- eiK^ Jiöj^ derd meter lang - is tegeiijkeitijd gére? aliseerd aan de zuidzijde vah de Biruien^ weg, ter hoogte van bakkerij Koese. Het parkeerverbod alhier is hiertrieè koöieh te vervallen en klanten vati de bakkeri| kuimen nu - met gebruik van e^ii par- keerschijf - een halfuur parkeren. lij de Binnenweg geldt de maatregel permar nent (24 uur per dag, de héle week). Ie schooldag: 18 augustus 2003 Herfstvakantie: 13 oktober t/m 17 oktober 2003 Kerstvakantie: 22 december2003 t/m 2 januari 2004 Voorj aarsvakantie: 23 februari t/m 27 februari 2004 Goede Vrijdag: 9 april 2004 2e Paasd^: 12 aprü 2004 Meivakantie: 30 april t/m 7 mei 2004 Hemelvaart: 20 mei t/m 21 mei 2004 Voor het personeel dat werkzaam is in het gemeentehuis te Middelharnis geldt bij tropische temperattiren een warm-weer-regeling. Dit omdat er ^t^jj üi het gemeentehuis geen airconditioning aanwezig is. Wel zijn enkele maatregelen genomen om het klimaat in het gebouw zo optimaal moge lijk te maken. De warm-weer-regeling treedt in werking op echte zomer se dagen in de maanden jimi, juli en augustus. Dat zijn dagen dat de tem peratuur in het gebouw onaangenaam is. Het gemeentehuis blijft wel geopend voor het publiek, maar door de geringe bezet ting is het in de middaguren mogelijk dat niet iedere bezoeker te woord kan wor den gestaan. Wel kan er een afspraak worden gemaakt De gemeente Middelharnis vraagt de burgers hiervoor begrip te hebben. Pinkstervakantie: 31 mei t/m 4 juni 2004 Zomervakantie: 5 juli t/m 13 augustus 2004 Dit vakantierooster geldt voor alle openbare basisscholen in de gemeen te Middelharnis. In grote lijnen zal dit rooster ook gelden voor de andere basisscholen en de scholen voor voortgezet onderwijs. Verschillen zijn echter altijd mogelijk, omdat elk schoolbestuur zelfstandig bepaalt op welke dagen de school gesloten zal zijn. Voor het voortgezet onderwijs geldt dat de zomervakantie een week je langer duurt en dat de Pinksterva kantie geen hele week beslaat. Marktmeester Jan van Nimwegen loopt mssen de fruitkraam en de wolkraam de markt op. "De markt heeft duidelijk een regiofunctie", zegt hij, "De bezoekers komen overal vandaan. Van Ooltgensplaat en Tholen tot Ouddorp en Hellevoetsluis. En laten we de bewoners van Schouwen- Duiveland niet vergeten; ook die zijn hier regelmatig te vinden." Volgens Van Nim wegen is die grote toeloop niet vreemd. "Dit is een goede markt. Er zijn 34 markt- kooplui en ze komen trouw elke week. Ook als het weer slecht is, blijven ze niet weg. Dat is de kracht van deze markt. De consimient stoot z'n neus niet, hier in Sommelsdijk. De markt staat in de wijde omgevuig goed bekend, ook bij de markt- kooplieden." Jan van Nimwegen noemt nog een belang rijk pluspunt van de weekmarkt: de geva rieerdheid van het aanbod in de kramen. "Alles wat normaliter op een markt te koop is, is hier aanwezig. Food en non food. Van kleding tot aardappelen, van wol tot dierenvoer en van fruit tot kaas. We proberen daarbij de kwaliteit zo hoog mogelijk te houden en dat Itikt vrij aardig, denk ik. Anders zou het hier niet zo druk zijn. De consument is kritisch en als het aanbod twee of drie keer minder is, dan komt hij niet meer." De marktmeester prijst de klantgerichte service van de kooplieden en noemt dat punt als een extra succesfactor. De weekmarkt van Sommelsdijk is een begrip. Bovendien heeft de wekelijkse ontmoetings- en koophappening een geschiedenis die ver teruggaat: tot het jaar i486. De weekmarkt in z'n huidige vorm ging van start üi I960, al was er de jaren daarna nog wel sprake van een deels agra risch karakter. De landbouwmachines en het vee zijn al lang van de markt verdwe nen, armo 2003 is het een echte consu mentenmarkt met grote aantrekkings kracht. Thexicht De woensdag is een bijzondere dag voor Jan van Nimwegen. Dan is hij niet alleen bode in het gemeentehuis, maar ook marktmeester. Hij loopt over de markt en maakt hier en daar een praatje. De markt meester is duidelijk een bekende. Wat is zijn taak eigenlijk? "Ik hou namens de gemeente toezicht op het naleven van de marktverordening. Verder hou ik me bezig met de vergvmningen en één keer in de maand in ik het marktgeld bij de koop lieden. En af en toe los ik eens een pro bleempje op, In feite ben ik een beetje de praatpaal voor de markt", zegt hij, terwijl hij goedkeurend naar de uitgestalde aard beien kijkt. Kon. Jutianaweg 45, 3241 XB Middelharnis Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@mlddelhamis.nl www.middelhamis.nl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 10