Middelharns' bouwbedrijf voert grootse restauratie uit goed tweedehands goed 25 jarig jubileum bij Rabobank Middelharnis Nieuws Historisch hoekje Adri Peekstok vanaf 1978 in dienst! uit de kerken Een persoonlijke ontmoeting EllA|f|]0l4«EliW5 Vervolg van voorpagina Jacques van den Dool concerteert in Zierikzee Programma: De concertgever MET OUD-DiRKSLAND Uit de bundel Bosjesdreef PAGINA 6 VRIJDAG 20 JUNI 2003* Commandeurshuijs Maar er staan nog veel meer restauratie werkzaamheden op stapel. Het achterste deel van het droogdok - het timmerdok - moet nog worden aangepakt en rond het dok is ook nog de herbouw van twee gebouwen gepland. Het gaat in de eerste plaats om de werkplaats aan de westkant van het droog dok, die een civieltechnisch en maritiem educatief centrum moet worden. Daarnaast zal aan de kop van het timmerdok het Com mandeurshuijs herrijzen. In dit bakstenen gebouw met pannendak komt het bezoekers centrum en het museum, waarin niet alleen aandacht zal worden besteed aan de historie van het droogdok, maar ook aan de persoon Jan Blanken. Voor de restauratie is heel veel geld nodig. Er zijn al miljoenen naar de Hel- levoetse vesting gekomen uit de beurzen van overheden (staatssecretaris Rick van der Ploeg wees het droogdok aan als kanjermo nument en kwam dus ook over de brug), maatschappelijke fondsen, het bedrijfsleven en particulieren. Maar er blijft geld nodig om het karwei in 2007 afgerond te krijgen. Momenteel is er voldoende in kas om het restauratiewerk uit te voeren tot de sluisden- ren tussen het kieldok en timmerdok. 2003. Het droogdok verkeert midden in een miljoenenrestauratie en is deels al in de oude luister hersteld. Hét maritieme monu ment van Hellevoetsluis is op weg een muse um met allure te worden. Niet zomaar een 'rondloopmuseum' van steen en andere dode voorwerpen, maar een levend monu ment waar historische schepen binnenvaren om even later op de droge dekvloer gerepa reerd te worden. Net als de Euridice in 1806. En net als de honderden andere vaartuigen die hier tot 1970 onder handen werden genomen. Het is 2003, nog een paar maan den en in dit bijzondere amfitheater wordt de Gijsbrecht van Aemstel opgevoerd. Van daag, 10 juni, is er van toneel nog geen spra ke; de brandweer van Middelharnis krijgt De schipdeur sluit hel dok af van de Hellevoet se haven. een excursie in en rond het dok. Bouwbedrijf Dijkers Pijl heeft de instructieve rondlei ding georganiseerd. Dijkers Pijl in Middelharnis is een bedrijf dat actief is op het gebied van grond-, weg en waterbouw. "Op die deelgebieden doen we alles", zegt directeur A. van Papeveld, terwijl de excursie van de brandweerlieden een vervolg krijgt in het pomphuis. "Lei- dingwerken, asfaltering, bestratingen, beton- en metselwerken. Een van onze spe cialisaties is het waterbouwkundig restaura tiewerk. Zo hebben v*'e bijvoorbeeld werk uitgevoerd in historisch Delfshaven en twee molens gerestaureerd op Flakkee. We heb ben de bestrating in oud Sommelsdijk ver zorgd en een watertoren in Rotterdam aan gepakt. Momenteel zijn we bezig met de Het herbouwde pomphuis herbergt een liorecagetegenheid. kademuren in Brielle en dus hier, met het droogdok in Hellevoetsluis. Dijkers Pijl bestaat honderd jaar en wordt al tientallen jaren veel gevraagd voor dit type restauratie werk. Ook adviseren we gemeentes op het gebied van historisch erfgoed." Ambachtelijk Volgens directeur Van Papeveld gaat het bij het restaureren van monumenten als het Hel- levoetse droogdok om ambachtelijk vak werk. "We zijn ook sterk in asfalteren, maar dat is toch een heel andere tak van sport. Dijkers Pijl leidt de vaklieden - metse laars en timmerlui - zelf op. We streven ernaar om tien mensen in opleiding te heb ben, die vier dagen in de week werken en één dag naar school gaan." In totaal heeft Dij kers Pijl zeventig mensen in dienst, waar van er gemiddeld acht aan het werk zijn in het droogdok. "We zijn nu een jaar bezig en het project loopt nog vier jaar", aldus Van Papeveld. die zelf regelmatig een kijkje neemt op de bouwplaats en met stelligheid meedeelt, dat alles naar wens verloopt. "Het moeilijkste stuk is achter de rug. Dat was het deel van het dok waar de sponningen voor de schipdeur zitten. Die sleuven waren er slecht aan toe. Het was een precisiewc-rkji-, want die schipdeur moei er Wel voor zorf.en ilat liet dok droog blïjit. Ken kritisch werkje, dat goed is uitgevoerd." Van Papeveld vindt de restauratie van het Hellevoetse droogdok een mooie klus, die veel vakmanschap en gevoel voor historie vergt. "De klus die we hier uitvoeren is erg arbeidsintensief; soms is een metselaar dagen bezig om een klein hoekje mooi te krijgen. Civieltechnisch gezien is het een prachtig project. Het droogdok is een water staatkundig werk van formaat. Prachtig dat het behouden bhjft en een nieuwe invulhng krijgt als 'werkend' monument." Het droogdok Jan Blanken is geopend voor het publiek van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur en in het weekend (van april tot en met september) van 13.00 tot 16.30 uur. Het adres is Industriehaven 50. Een rondleiding kost 2,25 euro, vooraf reser veren via telefoon 0181-310197. Tloddertje': Bianca Herkenraad (links) en Gerry van Straalen van 'Floddertje Ooltgensplaat - 'Floddertje', het tweedehands kinderkledingwinkeltje aan de Noord zij dse dreef te Ooltgensplaat, heeft een nieuwe website. Het is een kleurrijke website geworden met vrolijke muziek, die bij een kinderwinkel past. Op de website leest u alles over het reilen en zeilen in de winkel. Ook de allerlaatste aanbiedingen, zoals bijv. kin derstoelen, autostoeltjes en speelgoed, kunt u bekijken op de website, inclusief de prij zen. De website wordt maandelijks bijgeschreven zodat u op de hoogte blijft van het laatste aanbod. De website is gemaakt door Bianca Herkenraad uit Nieuwe Tonge, die iimiiddels haar eigen bedrijf is gestart onder de naam BHS Webdesign (tel.: 06- 20408817). Onlangs is bij 'Foddertje' de opruiming begonnen, op veel kleding (met rode stip) staat momenteel een korting van 50%. Tijdens schoolvakanties is 'Floddertje' alleen op afspraak open. In september kunt u weer winterkleding inleveren. Dat moet dan wel schoon, heel, gestreken en modieus zijn. Voor meer informatie kunt u bellen, tel.: (0187) 631738, of kijken op website www.floddeilie.Qrg, Op woensdag 25 juni a.s. hoopt Jacques van den Dool, organist te 's-Hertogenbosch een orgelconcert te geven in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Toegang 5, vrienden en senioren 3, kinderen tot 12 jaar gratis. 1. Variaties over 'O Nederland let op Uw saeck', 5 variaties e final Jacques van den Dool 2. Partita: 'Freu dich sehr meine Seele' G.Böhm (1661-1733) 3. 'Een Vaste Burght is onze God' J. Zwart (1877-1937) 4. Vier orgelwerken van Max Reger M.Reger (1873-1916) a) Preludium uit op. 59 b) Pastorale c) Intermezzo d) Benedictus 5. Taccato H. Andriessen (1917-1984) 6. Improvisatie over een bekend lied of the ma Jacques van den Dool werd geboren te Cul- emborg. Hij studeerde orgel, improvisatie en schoolmuziek aan het Utrechts Conser vatorium bij Stoffel van Viegen en Cor Kee. Hij won in 1965 'De Zilveren Noot' te Bols- ward. Vanaf 1966 is hij cantororganist van de Grote kerk te 's Hertogenbosch. Hij was dirigent van verschillende koren en orkes ten te 's Hertogenbosch, Zaltbommel en Druten. Ook is hij al vele jaren muziekdo cent aan het Koninklijk College CoUem- borg. Daarnaast gaf hij vele orgelconcerten in Nederiand, Engeland, Frankrijk, Duits land, De Verenigde Staten, de Nederiandse Antillen en Taiwan. Gedurende de periode 1999-2000 heeft hij op het Batz-orgel in de Grote kerk te 's Hertogenbosch in 24 weken alle orgelwerken van J.S. Bach uitgevoerd. Als componist heeft hij inmiddels een belangrijk repertoire geschreven, onder andere üederen, koor- en orgelwerken, waaronder een concert voor orgel en orkest, alsook een zestal musicals voor basis- en Op donderdag 26 juni a.s. is Adri Peekstok uit Sommels dijk 25 jaar in dienst bij Rabobank Middelharnis. In het jaar 1978 kwam zij op 16-jarige leeftijd in dienst van de bank als medewerkster Bedrijfsvoering. Inmiddels is Adri uitgegroeid tot Financieel Adviseur. Een terugblik op een 25-jarige bankcarrière. Zonder sollicitatiebrief Adri kwam in een tijd bij de bank dat men nog geen computers en pin automaten kende. "Alles werd met de hand verwerkt. Wel hadden wij elektrische typemachines." vertelt Adri. Op de vraag waarom Adri destijds koos voor Rabobank Middelharnis geeft zij lachend ant woord. "De ben zelfs aangenomen zónder sollicitatiebrief. De contac ten tussen de directeur van de MAVO uit die tijd, de heer Van Hoorn, en de toenmalige directeur van de Rabobank, de heer De Krey waren goed. Af en toe informeerde de heer De Krey of de heer Van Hoorn nog 'geschikte Rabobank kandidaten' had. En zo is het balletje gaan rollen." Kantoorhoudster Doetinchemsestraat Adri begon haar loopbaan aan de Langeweg in Middelharnis, als medewerkster Bedrijfsvoering. Daarna heeft Adri nog in diverse andere functies gewerkt binnen Rabobank Middelharnis: als Assis tent Hoofd Particulieren en Relatiebeheerder. Ook runde zij ruim vijf jaar als kantoorhoudster het toenmalige kantoor aan de Doetin chemsestraat. In die tijd kwamen klanten vooral naar de Rabobank om contant geld op te nemen van hun rekening. Aangezien het aantal klanten destijds veel lager was dan nu, kende je eigenlijk iedereen. "Een klant bracht nooit zijn pasje mee, ook het rekeningnummer wis ten de mensen vaak niet. Gelukkig kan ik goed nummers onthouden. Ik wist het rekeningnummer van bijna alle klanten uit mijn hoofd!" aldus Adri. Plezier in je werk Inmiddels is Adri Peekstok, na diverse avondstudies op HBO-niveau, doorgegroeid tot Financieel Adviseur. Nog steeds vindt Adri het con tact met haar klanten zeer belangrijk. Het contact is anders geworden. Vroeger kwamen klanten langs om geld op te nemen, maar vooral ook voor een praatje. Tegenwoordig komen zij specifiek langs om hun bankzaken te regelen. In de huidige tijd is dit uiteraard ook moge lijk via Intemetbankieren, maar bij ingewikkelde vraagstukken is het altijd nodig om een afspraak te maken met een financieel adviseur. "Als Financieel Adviseur zorg je dat het financiële totaalplaatje van je klant in orde is. Ik vind het een uitdaging om dit zo goed mogelijk te doen. Elke situatie, elke klant is anders. Om dan tóch tot de per fecte oplossing te komen voor mijn klant, dat deze met een tevreden gevoel de bank verlaat, daar doe ik het voor." vertelt Adri. "Je bouwt een vertrouwensrelatie op met je klanten en dit geeft een prettig gevoel." Na 25 jaar heeft Adri nog steeds plezier in haar werk. "De heb altijd het gevoel gehad dat Rabobank Middelharnis 'mijn' bank is. Ik doe mijn werk met veel plezier. De coöperatieve gedachte van de Rabo bank is mij op het lijf geschrevenOok ben ik zeer dankbaar dat ik dit werk kan en mag doen. Dat ik de kracht, de gezondheid en de kennis heb om mijn klanten op een zo goed mogelijke manier te helpen. Daar doe ik mijn uiterste best voor! Op deze manier kan ik mijn steentje bijdragen aan de groei van Rabobank Middelharnis." Adri heeft ervoor gekozen om haar 25-jarig jubileum bij Rabobank Middelharnis in besloten kring te vieren met haar familie en haar col lega's. NED. HERV. KERK Iteroepen: te Anna Paulowna, ten behoeve van de Ned. Herv. Evangelisatieverkondi ging op G.G. Pni%cl te Wieringerwaard (parttime), kandidaat A.A. van Kampen te Nijkerk; te Baambrugge, kandidaat D.J. de Rooij te Nieuwersluis; te Beesd, kandidaat M.H. de Jong te Zeist; te Driewegen-Elle- woutsdijk en Ovezande (parttime), W.P. Jansen te VMssingen, die dit beroep heeft aangenomen; te Eethen en Drongelen (toe zegging van beroep), J. Alma te Waspik; te Oldenzaal (SoW), W.J. van Sintmaartens dijk te Losser; te Woerden-Noord,- H.P.J. Schormans te Geldermalsen; te Rijssen (wijkgem. 5), R.W. van Mourik uit Huizen. Bedankt: voor Leerdam, P. Molenaar te Scheipenzeel; voor de benoeming door stichting Stephanos tot docent aan de bijbel- school te Mukhanyo (Zuid-Afrika), kandi daat J.C. den Ouden te Nederhemert. GEREF. KERKEN Beroepen: te Aalsmeer (parttime), kandi daat A. Schrage-Buitenbos te Ouderkerk a/d Amstel, die dit beroep heeft aangenomen; te Achlum-Hitzum (SoW), kandidaat A. Reits- ma-Ferwerda te Westerbork, die dit beroep heeft aangenomen; te Amersfoort (Opstan- dingskerk; parttime), B. Borger te Almere, die dit beroep heeft aangenomen; te Halle (SoW; parttime), kandidaat F.W. Branden burg te Aalten, die dit beroep heeft aangeno men; te Oude Pekela, kandidaat mw. C.W. van den Berg te Weesp; te Veldhausen/Neu- enhaus (als jeugdpredikant voor de synode van de Ev.-altref. Kirche van Niedersachsen en schoolpastor aan het gymnasium Neuen- haus; parttime), G.J. Beuker te Wilsum (Ev.- altref. Kirche). Aangenomen: naar Kampen, M.L. Eigen huis te Oldekerk. GEREF. KERKEN (VRIJG.) Beroepen: te Amsterdam-Centrum (t.b.v. Amstelproject gemeentestichting), R.J. Meijer te Surhuisterveen en te Amsterdam- Zuid-West (eveneens Amstelproject), R.H. Knigge te Leidsche Rijn; te Brunssum-Tree- beek, kandidaat P. Poortinga te Zuidhom; te Gees, kandidaat A. van Vugt te Zeewolde. Bedankt: voor Axel, B.C. Buitenhuis te Steenwijk. HEEMSE - Het definitieve adres van ds. A. de Braak is: KlokkenbuU 7, 7773 AW Har- denberg. Tel. priv, 0523-677238; tel. sm- deerkamer 0523-677310. E-mail: ade- braak worldonline.nl. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: te Leeuwarden, P.W. Hulshof te Dronten. GEREF. GEMEENTEN Bedankt: voor Genemuiden, M. Karens te Werkendam; voor Moerkapelle, W. Harinck te Woerden; voor Zwijndrecht, J. Schipper te 's-Gravenpolder; voor Ridderkerk-Slik kerveer, P. Mulder te Dordrecht. middelbare scholen. In 2000 schreef 'Het lied van de tijd' voor zeer hoge sopraan, koor, piano en ensemble. Verder ging van zijn hand de 'Toccata voor orgel' in premiè re in de kathedraal van Sint Jan te 's Herto genbosch, in oktober a.s. gevolgd door 'Cantico di frate Sole' - Ued voor mannen koor, orgel, twee trompetten en slagwerk. DOOR Werner Bloemendaal 13 Op het randje van Egypte, lag voorheen de "Bosjesdreve". Als een groene oase in het dorp. Wat kwam men er zoal "tege". 't Idyllisch pad met hoge heggen; met langs het slootje wuivend riet, vergezeld door ruisende wilgen en verstrooide vergeet-mij-niet. Wilde kruisbessen en aardbeitjes groeiden langs kant en wal; gemengd met speenkruid en reigerbekjes. En nog meer; te veel in tal. Het Boschje moest het veld ruimen; de boomgaarden inbegrepen. 't Idyllisch landelijk pad veranderde in een woonwijk, strak-benepen. De ruimte in het dorp -de stille plek waar enkel vogels zongen ging uiteindelijk te gronde De natuur door Dirksland bedwongen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 6