Voorjaarsnota 2003 centraal tijdens laatste raadsvergadering Oostflakkee Geniet van de sclioonheid van liet eiland OJW Barbecue Laatste kans... Concert door leerlingen van Paul Kieviet in de Hervormde Kerk te Sommelsdljk Ontdek Schouwen op de fiets Drukwerk nodig? Knooppunt annex Holland-Zeeland EIIAIl|»Mra[EUWS EIIAflDEIf-tllEUWS Doe mee, fiets en geniet van gratis fietspuzzeltocht! Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Oostflaldiee, vorige week donderdag, stond de Voorjaarsnota 2003 centraal. Een tussentijdse proeve van wat er van liet voorgestelde beleid is terechtgekomen. En daar horen (algemene) beschouwingen bij. Gele verd door elke raadsfractie. "Jammer dat op dit punt nog niet méér is bereikt... Onze fractie betreurt het dat... Wij vinden dat het college niet voldoende..." En zo passeren heel wat 'wegingen' ten aanzien van het uitge voerde - of juist niet uitgevoerde - beleid de revue der beschouwingen. Niet zelden 'te licht bevonden'. Maar gelukkig klinken in dat politieke spel ook best positieve waarderingen door. "Hier kunnen wij volledig achter staan... Wij zijn bij dat... Dit mag wat ons betreft zelfs bespoedigd worden... Gelukkig is hieraan inmiddels uitvoe ring gegeven..." Geluiden die eigen lijk ieder jaar weer te beluisteren zijn en waarbij iedere partij zo haar eigen 'aandachtspunten' aan het college voorlegt, dat uitvoering geeft aan het vastgestelde beleid. Onderstaand een impressie uit wat heet de 'Algemene Beschouwingen voorjaarsnota 2003'. SGP PvdA Nieuws van de Wereldwinkel P.V. de Trekvogels Ouddorp Zaterdag 21 juni 2003; 19.^0 uur Wat is er heerlijker op een zomerse middag dan een fietstocht door een mooi landschap en prachtige natuur. Op zaterdag 21 juni organiseert Natuurmonumenten een fietsexcursie langs de zuidkust en de kop van Schouwen. De fietstocht start om 13.00 uur en duurt tot ca. 16.00 uur. De afstand die gefietst wordt is onge veer 20 kilometer. U kunt zich aan melden bij de VVV Haamstede, tele foon (0111) 651513. Hier hoort u waar het beginpunt van de excursie is. Wilt u mee? Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! Telefoon (0187) 471020 0,45Meer activiteiten Voor jong en oud start a.s. zaterdag 21 juni tussen 11.00 en 12.00 uur de 30 km. lange fietstocht door de Flakkee- se polders. De PR-commissie Land bouw Goeree-Overflakkee is er opnieuw in geslaagd om een schitte rende route vast te stellen. De fietstoer voert u langs historische en moderne boerderijen, waar u geïnformeerd wordt over verleden en heden. De start van de tocht is op het parkeer terrein van het transport- en touring- carbedrijf fa. Mijnders bij de rotonde te Melissant. Tijdens het fietsen krijgt u op één van de boerderijen gratis een lunch aangeboden en gedurende de fietstocht kunt u een puzzel oplossen. 2003 Jaar van de boerderij Oproep PAGINA DINSDAG 17 JUNI 2003 Zo gaf de SGP-fractie duidelijk aan vanuit welke grondslag ze politiek bedrijven wil. "Vanuit de Heilige Schrift. Daarin vinden we duidelijk verklaard dat de overheid - ook de plaatselijke - een afgeleid gezag heeft, onderworpen aan de enige Gezagsdrager en Bestuurder, namelijk God. Alle leven is van God gegeven en heeft als opdracht Hem te eren boven alles. Daarin ligt groot loon. Alleen met de zegen van God zal het een volk welgaan. Besluiten moeten dan ook in overeenstemming zijn met de door God, in de Bijbel, gegeven regels. Naar die normen en waarden zullen we, individueel en als overheid, moeten handelen". Vanuit die grondslag ook geen sport op zondag, of sub sidies aan verenigingen die dat wel doen. En ook geen schuurfeesten, die gemakkelijk tot geluidsoverlast zullen leiden. "Denkt u dat daar geen klachten over zullen komen?", zo vroeg de fractie het college. Sportbeoefe ning ter ontspanning en recreatie, temidden van een tijd van druk en stress, wijst de SGP- fractie echter niet bij voorbaat af. Verder vindt de SGP dat raadsleden met inwoners in contact moeten komen en blij ven. "Teveel zijn zij gericht op het bestuur. Er moet meer naar de inwoners worden geluisterd, zij het binnen bepaalde kaders, want niet alles wat men wil, kan ook." De SGP-fractie vindt het jammer dat kwali teit van de samenleving en welvaart dikwijls met elkaar vereenzelvigd worden. Maar: "kwaliteit is méér. Het behelst ook immate riële waarden en geestelijk welzijn." Jeugdbeleid is een belangrijk aandachtspunt. "De fractie vindt dat voor de jongeren de pri maire verantwoordelijkheid bij de ouders/opvoeders ligt. Hun betrokkenheid vormt dan ook een belangrijke pijler voor het jeugdbeleid." En er moet een actief beleid worden gevoerd om het gebruik van verslavende middelen te voorkomen en te verminderen. Daarbij pas sen een goede en verantwoorde voorlichting en een adequate hulpverlening. chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaat- scliappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187)471020 Fax (0187)4857 36 Postbus 8, 3240 AA. Middelhamis Langeweg 13, Sommelsdljk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: AIgemeen@gebr-dewaal.com (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,27; contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie opdrachten of telefonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Aduertentte<icquisitie: A. J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE: hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)4710 22, privé (0187) 60 14 40 e-mail: J.Vlllerius@gebr-dewaal.com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden gewei gerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 9,25. Per Jaar 35,00. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelhamis 342001108 Economische bedrijvigheid wordt door de SGP-fractie toegejuicht. "Dat er voortvarend gewerkt wordt aan het regionale bedrijven terrein, vinden we een goede zaak. De uit breiding van het winkelcentrum aan de Dab- bestraat gaat echter niet snel genoeg. Het is de taak van de gemeente om voor de burgers een goed voorzieningenniveau te realise ren." Maar wel roept de fractie op om met betrekking tot de ontsluiting van de bedrij venterreinen in Ooltgensplaat en Den Bom mel te waken voor het kostenaspect. CU In haar beschouwingen beleed ook de Chris tenunie dat voor het welslagen van alle poli tieke inspanningen Gods zegen onmisbaar is, en dat ook deze partij uitdrukkelijk wenst uit te gaat van normen en waarden die op de Bijbel gebaseerd zijn. "Evenals de gemeente Gouda 10 Gouden Regels kent, gaat ook de Christenunie uit van tien gouden regels: Gods Tien geboden. Die regels zijn er al heel lang en blijven actueel. Waarom kijken we niet vaker naar di'e regels?" In haar beschouwingen gaf de ChristenUnie duidelijk aan wat ze wil en wat haar visie is. "Oostflakkee is een zelfstandige gemeente. Maar om dat zo te houden zal de gemeente raad zorg moeten dragen voor een financieel gezonde, vitale en betrokken gemeente die dienstverlening centraal heeft staan, die in staat blijft om de wettelijke taken naar beho ren uit te voeren en die bij dat alles een goe de organisatie heeft met een ter zake des kundig bestuur, en voldoende beleidsruimte heeft om de zelfstandigheid naar behoren gestalte te geven." Verder zal de (sociale) samenhang in de samenleving, alsmede interactieve beleidsvorming met de inwo ners moeten worden bevorderd en moet de Onroerend Zaakbelasting niet méér stijgen dan absoluut noodzakelijk is. "Veiligheid van de burger en het waarbor gen hiervan dienen gegarandeerd te worden, hoewel geconstateerd moet worden dat de kosten van veiligheid gigantisch oplopen" zo zegt de fractie. Ze vraagt zich dan ook af of alle maatregels nog wel reahstisch zijn ten opzichte van de investeringen, of het doel nog wel alle middelen heiligt. De ChristenUnie juicht het toe dat, in een economisch mindere tijd, in Oostflakkee toch veel economische activiteiten worden ontplooid. Gehoopt en verwacht wordt dat het regionaal bedrijventerrein en het koop- plein Oude Tonge kunnen bijdragen tot een structurele groei van de inkomsten van de gemeente. Maar aan sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverlening mag niet worden beknibbeld. Verder dienen in alle woonkernen mogelijkheden te worden bekeken om woonvoorzieningen te creëren. De beschouwingen van de ChristenUnie begonnen én eindigden met fraaie beeldspra ken. Zo werden met betrekking tot het beheer van de gemeentelijke portemonnee twee dieren uit de onderwaterwereld als voorbeeld gesteld voor hoe het wél en hoe het niet moet. "Een zalm reserveert in vette jaren voor de magere jaren daarna, maar een krab verorbert zijn gevangen prooi in een hoog tempo..." En omdat de huidige meer- jarenbegroting niet sluitend is, zo raadt de fractie, zal met de cijfers moeten worden omgegaan zoals een zalm doet: "niet méér uitgeven dan we hebben, want we willen onze meerjarenbegroting niet naar de haaien laten gaan..." En nóg zo'n vergelijk had de fractie in petto met het oog op de overgang van het monistische naar het dualistische bestel. "Wij zijn als raad en college spelers die van badminton naar tennis zijn gegaan. Maar ondanks een jaar dualisme kunnen we vandaag nog niet echt tennissen!" Waarmee gezegd mag zijn dat regeren naar het dualis tische stelsel in de praktijk nog steeds niet mee blijkt te vallen. VVD Ook de fractie van de VVD stak in op de moeizame groei van de raad in het dualisti sche systeem. "Niet iets om over naar huis te schrijven. We komen nog lang niet los van het monisme. 'Kaderstelling', 'controle', 'functioneren dichter bij de burger' zijn de sleutelwoorden, maar we doen er nog niets mee." En: "Soms weten ook wij niet meer waar het in de politiek allemaal om draait. Verder van de VVD-fractie een alarmroep over de veiligheid in Oostflakkee. "Burgers die 's avonds niet meer alleen de straat op durven, komen niet alleen in Rotterdam voor..." Verwezen werd naar diefstallen, vemieUngen en discriminaties binnen de gemeente. "Maar wat moeten we? De poli tieorganisatie is onderbezet en aanrijtijden worden niet gehaald. Laten we dit allemaal toe of gaan we er tegenaan?" De VVD is dan ook van mening dat er zo snel mogelijk een integraal veiligheidsplan moet komen. En om het probleem van de hangjeugd beheers baar te houden, pleit ze ervoor dat het project Jongerenwerk Goeree-Overflakkee wordt voortgezet. "Geen gecreëerde hangplekken want jeugd laat zich niet sturen, maar een gerichte aanpak met professionals in eilan- delijk verband." Jammer vindt de VVD het dat in de Voor jaarsnota veel zaken worden beschreven zonder dat de financiële kant ervan bekend is. Ook ziet ze graag dat op méér punten dan nu het geval is discussie gevoerd gaat wor den. En een doom in het oog voor de fractie is dat het er bij de gemeente Oostflakkee op gaat lijken dat eerst allerlei projecten wor den opgestart, om pas daarna erachter te komen dat die projecten eigenlijk niet gewenst zijn. "Hoe dikwijls komt zo'n des investering in geld en menselijke energie voor!" En met oog op het economische tij pleitte de VVD ervoor om met elkaar eens een nieuwe discussie aan te gaan over het te voeren beleid in de komende jaren en om een nade re prioriteitstelling te laten plaatsvinden om de zaken beheersbaar te houden. "Er zijn niet zoveel mogelijkheden om meer midde len beschikbaar te krijgen. Óf wij herover wegen ons raadsprogramma, óf wij zetten aanzienlijke bedragen uit de reserves in, maar in een stagnerende economie met gro te werkeloosheid kunnen de burgers ook niet meer bijdragen". CDA Het CDA leidde haar beschouwingen in met een stelling over veiligheid. "Weliswaar is voor de veiligheid van de burgers in de eer ste plaats de gemeente verantwoordelijk, maar de burgers hebben hierin ook zélf een eigen verantwoordelijkheid en moeten zich meer bewust zijn van de risico's die ze kun nen lopen." Dit naar aanleiding van de con clusie dat er in ons land terecht veel - en meer - aandacht is voor veiligheid en hand having. Verder werd bij een aantal punten uit de Voorjaarsnota in het kort een aantal opmer kingen geplaatst. Bijvoorbeeld over de niet- vrijblijvende gemeentelijke samenwerking. "Die moet geen doel op zich zijn, maar effi ciencywinst moet voorop staan. Het is belangrijk dat het eiland één visie heeft, maar de autonomie van onze gemeente moet onaantastbaar blijven!" Van harte onderschrijft het CDA dat, aan jong en oud, kwalitatief goed onderwijs wordt gegeven en dat er voldoende moge lijkheden zijn om zich maatschappelijk te kuimen ontplooien. Er blijken immers teveel jongeren om welke reden dan ook af te haken. Ook de aandacht voor jeugdbeleid en een seniorenraad valt goed bij de fractie. En particuliere initiatieven voor kinderopvang moeten - door middel van stimuleringsgel den - ondersteund worden. Graag ziet het CDA een evenwichtige manier van bouwen in de verschillende woonkernen - wooncontingent moet niet te eenzijdig worden ingezet - en ze pleit voor een onderzoek naar de mogelijkheden daar voor. Als er bij de kernen problemen zijn om te bouwen, moet er gekeken worden of de bestemmingsplannen eventueel kunnen worden aangepast. VLO De veiligheid in Oostflakkee baart ook de Vrije Lijst Oostflakkee zorgen. "Die gaat hollend achteruit", zo stelt de fractie. Omdat zij vindt dat de inwoners van de gemeente zich veilig moeten kunnen voelen, pleit ze ervoor dat de politie in Oostflakkee meer bevoegdheden krijgt. Zo ziet ze bijvoorbeeld graag dat d.m.v. aanpassing van de A.P.V. preventieve fouillering plaats zou kunnen vinden. "Wij zijn ervan overtuigd dat met name de drugsoverlast en dealpartijen hier mee de kop kurmen worden ingedrukt. Hopelijk zullen dan de andere gemeenten op het eiland ons hierin volgen." In dat verband vroeg de VLO ook aandacht voor de nota Jeugdbeleid. Verder mag van de fractie het ouderenbeleid en het eventueel instellen van een senioren raad in de gemeente niet uit het oog worden verloren. En ook de VLO stelde dat kinder opvang op steun moet kuimen rekenen d.m.v. daartoe door het Rijk geoormerkte bijdragen. Ook vroeg de fractie aandacht voor het feno meen 'huisartsenpost'. "Het lijkt wel alsof dit probleem onoplosbaar is. De lokale over heid dient in dezen haar verantwoordelijk heid niet uit de weg te gaan en te zijner tijd dit onderwerp aan te kaarten bij het Ministe rie van VWS." En met betrekking tot woningbouw pleitte de VLO ervoor dat bouwlocaties beschik baar worden gesteld aan woningbouwcorpo raties in plaats van aan projectontwikke laars. De fractie van de PvdA begon haar beschou wingen met lucht te geven aan haar gram dat deze partij, zowel landelijk alsook in Oost flakkee, ondanks het succes bij de verkiezin gen buitenspel is gezet. "Dit getuigt van minachting voor de kiezer en voor de demo cratie!" Weinig goede woorden ook voor de regering Balkenende II. "De sociale gerech tigheid is met hun plannen volledig aan dig gelen geslagen. Bij hun beleid wordt uitge gaan van oneerUjke mensen en repressie in plaats van eerUjke mensen en gemeen schapszin." Ook de Oostflakkeese politieke partijen - met uitzondering natuurlijk van de PvdA - kregen ervan langs omdat ze niet bereid waren gebleken om in Oostflakkee kinderopvang te willen regelen. De PvdA vindt het ook een slechte zaak dat er tot op heden - zoals ze had gevraagd - nog geen burgeravonden in de woonkernen zijn gehouden. "We zijn nu een jaar verder en zouden alle kernen al bezocht kuimen heb ben. Dan hadden de mensen kunnen ervaren wat dualisme voor hen betekent". Vandaar het voorstel van de fractie om ieder kwartaal - per seizoen in een andere plek - een bur geravond te organiseren waar geluisterd wordt naar de inwoners, waar de partijen hun visie kunnen geven en waar gediscus sieerd wordt. Te beginnen na de a.s. zomer vakantie! Over de mate waarin het duahsme in de Oostflakkeese gemeentepolitiek is doorge drongen, loopt de PvdA ook niet echt warm. Er is nog te weinig 'ontvlecht', "de wethou ders duwen de monistische kruiwagen met daarin 9 spreekwoordelijke kikkers naar de volgende verkiezingen", zo stelde de fractie. Verder een pleidooi voor de behoeften en verlangens van de jeugd. De PvdA is ervan overtuigd dat de jeugd graag een eigen (hang)plek heeft waar ze de eigen ideeën kan vormgeven. "Geen betutteling, maar hulp bij het verbeteren van de woonomgeving." Nu wil de fractie hierin graag spijkers met kop pen gaan slaan en stelt ze voor om een jon gerenavond te gaan organiseren waarop de gemeenteraad luistert naar de jeugd. "Als de jeugd weet wat ze wil en een goed plan heeft, dan zoekt de raad naar de middelen om dat plan te reaUseren en ervoor te zorgen dat de voorziening er komt." Een en ander met de waarschuwing aan de jeugd dat ze zich niet door de raadsleden moet laten inpakken, als ze zeggen: 'we zijn ermee bezig'. Aanstaande zaterdag is het dan zover, de jaarlijkse barbecue van het OJW. Dit is jouw laatste kans om erbij te zijn. Bel snel naar Piet om jezelf op te geven, 484845. We starten deze avond om 19.00 bij de schuur van Wielhouwer aan de Boerenweg. De kosten voor deze avond zijn 4 euro. Zin in een gezelUg avondje culinair? Dan zien we jou zaterdag. Tot dan! Een barbecue groet van het OJW. GOEREE- OVERFIAKKËE De Wereldwinkel heeft heel mooie potten en schalen van Lombok aardewerk. De Sasak, de oorspronkelijke bevolking van Lombok, behoren tot de armste bevolkingsgroepen van Indonesië. Ze wonen in dichtbevolkte dorpen, waar regelmatig een tekort is aan voedsel. In 1998 startte het Lombok Crafts Project. Doel is om de vrouwen op Lombok te helpen hun sociale en economische omstandigheden te verbeteren en de traditie van het pottenbakken te behouden. Met veel zorg werken de vrouwen aan de originele vazen en schalen. Ze zijn terecht trots op hun geëxporteerde producten. Met de inkomsten bouwen ze aan een beter bestaan voor zich zelf en hun kinderen. De Wereldwinkel aan het Spuiplein (achter de Winkeldiek) te Mid delhamis is op vrijdagavond open van 18.00 uur tot 21.00 uur, en op zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Uitslag wedvlucht Arlon 14-06; gelost 8.05 uur; 20 deelnemers; 470 duiven; weer: zwaar bewolkt, NO 2. P. Mierop 1, 4, 6, 19, 25, 27, 34, 78, 114; H. Kleyn 2, 20, 28, 68, 96; J.K. v. Wijk 3, 16, 23, 45, 47, 93; Comb. Grinwis 5, 7, 46, 55, 70, 80, 91, 92, 109, UI; Comb. Pijl-Verha- ge 8, 22, 51, 61, 85, 113, 115; L. Sperling 9, 84,116; J.H. Ju 10,11; Grinwis v. Alphen 12, 29, 30, 36, 60, 72, 86, 94; A. Kievit 13, 21, 33,40, 49, 56, 62, 63, 69, 71, 75, 76, 82, 98, 103, 117; A. Klijn 14, 24,42,43, 53, 66, 90; Joh. Grinwis 15, 88, 118; Comb. Akers- hoek 17, 18, 32, 50, 73; J.W. Nachtegaal 26, 58, 64, 79, 95, 97, 101, 102, 105, 110; L. Tanis 31, 38, 44, 48, 57, 81, 107, 108, 112; J. Kievit sr. 35, 37, 59, 74, 100, 104; comb. L. Krijger Zn. 39, 65, 99; J. Bakelaar 41, 54, 67; K. Meyer 52; W. Kievit 77, 89, 106; J. Kievit 83. Sander van den Houten Elbert van Hoepen Sebastiaan van der Valk Lennard van Biert Stephan Kievit Nelleke Villerius Nelleke en WiUemijn Villerius Willeraijn ViUerius Cornells Villerius Marijn Villerius Leen Mastenbroek Danny van den Brink Benno van Gils Pieter Bakker Gert-Jan Koppelaar Willem Kieviet Leny van Wijk Johan van der Valk Claudia Struijk J. C.H. Rinckt 1770-1846) W.A. Mozart (1756-1791) W. A. Mozart Nachspiel in a Musette Menuet Minuetto Minuetto Polonaise Schwaben-Tanz The Prince of Denmark's March Minuetto-Trio-Minuetto Folio Preludium in c (BWV 999) (de 2e keer met fluitsolo. Preludium in e (BWV 855a) Toccata in C Ciacona in f Koraalvoorspel 'Lobe den Herm, den machtigen König der Ehren' Preludium in g (BWV 558) J. S. Bach Tokkata H. F. Micheel sen 1902-1973 'Lobe den Herm, den machtigen König der Ehren'. Aria Sebaldina J. Pachelbel 'Freu dich sehr, J. Pachelbel o meine Seele' (koraal en twee variaties) Iventio 8 in F (BWV 779) J. S. Bach Inventio 14 in Bes (BWV 785) Zeven variaties over G. Böhm (1661-1733) 'Freu dich sehr, o meine Seele' Preludium in f (BWV 857) J. S. Bach Fuga in c (BWV 847) Toccata in Fuga in d J. S. Bach (BWV 565) J. Ph. Kirnberger(1721-1783) C.G.Neefe (1748-1798) W. A. Mozart W. A. Mozart J.Clarke (1674-1707) C. F. Beck (18e eeuw) A.Scariatti (1660-1722) J.S. Bach (1685-1750) J. S. Bach J. Pachelbel (1653-1706) J. Pachelbel J.G.Walther (1684-1748) Nóg 'n voorstel van de PvdA is om op de algemene begraafplaatsen voorzieningen aan te leggen om umen te plaatsen. Het voorziet in een groeiende behoefte, zo vindt men, en het ruimtebeslag op de begraaf plaatsen wordt erdoor verminderd. "Een muur met umen neemt nu eenmaal minder ruimte in en speelt in op een toekomstig (ruimte)probleem". De fietstocht voert u allereerst door het pol derlandschap van Schouwen. Aangekomen bij de zuidkust fietst u langs de Oosterschel- de. Vanaf de dijk heeft u een prachtig uit zicht over het water van de Oosterschelde. Aan de landzijde kijkt u uit over de Koude- kerkse inlaag. Deze inlaag is ontstaan door dat in de Middeleeuwen op plaatsen waar de dijk zwak was een nieuwe dijk landinwaarts werd aangelegd. De grond hiervoor groef men weg tussen de oude en de nieuwe dijk. Zo ontstond een drassig gebied, waar vogels graag naar voedsel zoeken. Verder voert de tocht langs de Oosterschel- dedam richting de boswachterij en de Zeepe- duinen. Hier geniet u van het prachtige duin landschap met zijn specifieke duinbegroei ing. Voor alle excursies is aanmelding vooraf noodzakelijk bij de VVV Haamstede, tele foon (0111) 651513. De excursies zijn gratis SOMMELSDIJK voor leden van Natuurmonumenten, niet- leden betalen 2,25 en kinderen t/m 12 jaar Kijk op www.natuurmonumenten.nl In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen of reageren op hetgeen ze in dit t)iad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaat sen. Tevens draagt de redactie geen verantwoorde lijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven. 'Werkzaamheden Knooppunt Middelhamis gaan voorlopig niet door', zo stond in E.N. van 13 juni jongstleden te lezen. Misschien, zo redeneer ik, komt dat knooppunt er wel nooit. Dan is het toch onzinnig om over knooppunt te blijven praten en schrijven. Want de eilandelijke pers doet dankbaar mee. Toen wethouder Slootweg de eerste paal sloeg of iets officieels deed met een koker met inhoud, heeft hij toegezegd dat het punt weer Holland-Zeeland zou gaan heten. Ondergetekende had daar in een brief aan Burgemeester en Wethouders om verzocht. Nu het Knooppunt een soort van schande- plek is geworden voor de gemeente Middel hamis is het maar beter gauw van die bena ming af te stappen. Ten overvloede: de schrijvende pers heeft ook schuld. Met dank voor plaatsing, P. LODDER Enkele ring 43 Sommelsdljk Ook de Sociëteit Retorica te Sonmielsdijk heet u van harte welkom op de boerderij van Van Dis en zal u ter plaatse informeren over de boerderij en het boek dat ze binnenkort uitgeeft, getiteld: 'Met Harten Minnende, Veldnamen en boerderijen op Goeree-Over flakkee'. In de schuur van de boerderij zal dit nieuwe boek inhoudelijk worden gepre senteerd; ook worden er dia's van boerderij en vertoond, terwijl op kaarten de veldna men uit de omgeving staan vermeld. Weet li nog namen? Vertel ze de Sociëteit! Nu kun nen ze nog worden toegevoegd! Over de volgende zaken zou de Sociëteit graag nog nader worden geïnformeerd of zou ze graag e.e.a. willen ontvangen: - Oude buurtnamen binnen de oude dorpsker- Op één van de boerderijen die u tijdens de fietstocht aandoet, van defam. Van Dis aan de Kraaijerdijk nabij Melissant, komt u de paarden van bovenstaande foto tegen. Een hoefsmid zal er de paarden beslaan en van nieuwe hoefijzers voorzien. nen op Goeree Overflakkee, zoals bijvoor beeld 'De Woekert' en de 'Poepenhoek' in Sommelsdljk en 'De Luchtbal' in Oude Tonge. Weet u er nog? Neem dan s. v.p. con tact op met het secretariaat van de Sociëteit; Een foto van de boerderij van Buth die aan de Oudelandsedijk te Dirksland heeft gestaan, vóórdat 'Sunny Home' er werd gebouwd; Een oude foto van boerderij 'de Galathee' te Ooltgensplaat; Een oude foto van boerderij 'de Oude Dolk' te Stad a/h Haringvliet; - Wie kan vertellen of er een boerderij heeft gestaan op de hoek Haveloze weg/West- dijk, nabij Dirksland? (Nu staat er een nieuwe woning); - Welke oude boerderijen hebben er vóór de Ramp gestaan aan de Oude Tongse Langeweg? En zijn daar foto's van? Als u de Sociëteit aan bovenstaande infor matie kunt helpen, neem dan s.v.p. contact op met het secretariaat: L. van Nimwegen, Langeweg 93, 3245 KG Sommelsdljk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 2