PIëfLITIE Jaarmarkt Dirksland f Op 't eiland is zóveel te doen! Moederschap 0900-8844 Bosseschool bestaat 125 jaar Twee doden en twee zwaargewonden bij verkeersongeval ■(yMirmaard OPEL Nieuws Grote verkoping t.b.v. kerkbouw GerefGemeente Nieuw boek van Ouddorpse schrijver Karels Autoschade chT. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Inbraak woning Brand door blikseminslag Wel of geen windmolens? IjEfill Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezier! @OflD@[M]il[jD instatiatiebedrijf Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? Werkzaamheden Knoop punt Middelharnis gaan voorlopig nog niet door ^"^57 Visser&Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 111 MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Samen zingen in Ouddorp Niet alleen 's zomers, maar óók in 't voor- en naseizoen Persbijeenkomst op Kop van Goeree Van Ouddurp tot de Plaete Vrijdag 13 juni 2003 76e jaargang nr. 7212 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl(ee DEN BOMMEL - Woensdagnacht werd er ingebroken in een woning aan de Willem- Alexanderstraat in Den Bommel. De 42-jari- ge bewoonster hoorde omstreeks kwart over drie geluiden in de woonkamer en ging poolshoogte nemen. Eenmaal beneden bleek dat onbekenden de gehele woonkamer had den doorzocht. Er werden twee portemon nees, een horloge en twee mobiele telefoons meegenomen. SOMMELSDIJK - Als gevolg van bliksem inslag ontstond zondagmorgen omstreeks half tien brand in de woonkamer van een woning aan de Tuinstraat. De gewaarschuw de brandweer bluste de brand. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Alleen de kat van de bewoonster overleefde de blik seminslag niet. Van een naastgelegen woning raakte het dak lek en werd er een muur ontzet. Ook ontstond er een gaslekkage. Van de hand van de 20-jarige Gert Koese uit Ouddorp verschijnt deze zomer een nieuw boek, met de titel 'In de ban van de Bokken rijders'. Het boek, dat wordt uitgegeven door uitgeverij De Banier uit Utrecht, krijgt ongeveer 96 bladzijden. In het boek wordt teruggegaan naar de angstige tijden van het 18e eeuwse Limburg. Rovers maken de streek onveilig en_regelmatig gaat er eejn boerderijtje in vlammen op. In deze tijd woont Bastiaan in een dorpje vlakbij Kerkrade. Zijn vader is herbergier. Gelukkig hebben zij nog nooit bezoek gehad van de zogenaamde bokkenrijders. Maar op een nacht doet Bastiaan een verschrikkelijke ontdekking... Het boek zal in pocketvorm verschijnen en is verkrijgbaiu- bij de christe lijke boekhandels op Goeree-Overflakkee. Het is het vijfde boek van de hand van Gert Koese. Eerder verschenen boeken zijn; 'Avonturen rond Mechelsteijn", 'Rovers benden rondom Mechelsteijn' en 'De wraak van Gijsbrecht'. Dit laaste boek is in twee delen verschenen. 'In de ban van de Bokkenrijders' is het eer ste boek van de schrijver waarvan het ver haal zich niet in de middeleeuwen afspeelt. De auteur volgt een studie archivistiek aan de hogeschool van Amsterdam. Zijn hobby (het schrijven van historische boeken) heeft dus alles te maken met zijn toekomstige werk. Op zaterdag 21 juni a.s. wordt aan de Ring rond de Ned. Herv. Kerk te Dirksland de jaarmarkt weer gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de ver- en nieuw bouw van verenigingsgebouw 'Onder de Wiek'. De markt begint om 9.00 uur en ein digt om 16.30 uur. Er is weer van alles te zien en te koop. Er zijn onder andere een boekenkraam, een bloemenkraam, een kaas- en worstkraam, een groenten- en fruitkraam, baby-bomkleertjes, de gebruikelijke rom melmarktspullen en handwerkartikelen van de vrouwenvereniging. Voor kinderen zijn er diverse kinderspelen, pony rijden en een springkussen. En natuurlijk wordt de inwen dige mens niet vergeten; koffie, limonade en ijs, vis en poffertjes. Ook is er een podium waarop diverse optredens te zien en te belui steren zijn. Iedereen hartelijk welkom. In 2004 bestaat de Bosseschool in Middel- hamis 125 jaar. Een voorbereidingscom missie is al volop bezig met de organisatie van een feestweek in de maand mei van het volgende jaar. Eén van de festiviteiten die zal worden georganiseerd is een herden kingsdienst met aansluitend een reünie. Dit zal plaats vinden op zaterdag 15 mei 2004 en is bedoeld voor alle oud-leerlingen, oud-medewerkers en oud-bestuursleden van de Bosseschool. De voorbereidingscommissie vraagt iedereen om deze datum vast te noteren en door te geven aan andere oud-leerlingen. Meer informatie over het programma en de wijze van aanmelden volgt te zijner tijd in deze krant. Als er voorstanders zijn, zijn er meestal ook tegenstanders. Want niet iedereen heeft het zelfde belang in bepaalde ontwikkelingen of vindt zelfs dat hij er nadeel van ondervindt. Dan is het goed dat er iemand is die tussen de verschillende belangengroepen optreedt als intermediair. Zo iemand is Ad Brogterop. Hij is directeur van het landelijk Projectbu reau voor Duurzame Energie in Arnhem. Hij vertelt in een uitzending van Radio Flakkee over de rol van zijn bureau als intermediair tussen de verschillende belangengroepen. Deze uitzending is een onderdeel van de serie die Radio Flakkee maakt in samenwer king met de coöperatie 'Deltawind' over duurzame energie. Het gesprek met de heer Brogterop wordt uitgezonden op maandag 16 en woensdag 18 juni om 19.00 uur en nogmaals uitgezonden op donderdag 19 juni om 13.00 uur. Rond half één in de nacht van afgelo pen zondag op maandag vond op de Oudelandsedijk tussen Sommelsdijk en de watertoren van Dirksland een ernstige botsing plaats tussen twee personenauto's. Twee jonge mensen verloren daarbij het leven en twee anderen raakten zwaar gewond. De 20-jarige uit Nieuwe afkomstige bestuur der van een Renault Clio en zijn 18-jarige passagiere uit Sommelsdijk overleefden het ongeval niet. De inzittenden van de andere auto, een I9-jarige uit Melissant afkomstige bestuurder en zijn 21-jarige passagier uit Sommelsdijk, kwamen bekneld te zitten in de Peugeot 306, waarmee ze reden. De politie gaat ervan uit dat de Clio, rijdend in de richting Sommelsdijk, in de berm terecht is gekomen, door stuurcorrectie is ni i\■.,1111/( Clio. nadat het door de brand weer was rechtgezet. gaan slingeren en zich juist dwars op de weg bevond toen uit tegenovergestelde richting de Peugeot naderde, die zich in de zijkant van de Clio boorde. Door de klap sloeg de Clio over de kop, de bestuurder werd uit de auto geslingerd en kwam onderaan de dijk in de sloot terecht; zijn passagiere bleef in het voertuig vastzitten. Beiden moeten op slag zijn gedood. De inzittenden van de Peugeot zaten in hun voertuig bekneld en moesten door de brand weer worden bevrijd. Beide liepen schedel letsel op en werden met spoed overgebracht naar ziekenhuizen in Rotterdam; één van hen moest later naar een ziekenhuis in Den Haag worden gebracht. De Technische ongevallendienst van de politie stelt een nader onderzoek in. Meussaiji, MoBILiTEITSCENTRUM. Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters W Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon; 0187-6015 98 www.cormelissant.nl Gas - Water - Warmte Dorpsweg 4, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 MAKELAARDIJ Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-47ft.'i.55 Actueei Nieuws Vaccttunss Shop Evenementen Infomiatie Opel Lrnkz en vonzelfsprekeiidal onze occastoi» ind. (oio Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelharnis heeft kennis genomen van de uitspraak van de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State te Den Haag inzake 'het Knoop punt' Genoemde voorzitter heeft uitspraak gedaan op een verzoek van de gemeente en de bouwer van het Knooppunt om de voor lopige voorziening van de Voorzieningen- rechter te Rotterdam op te heffen. Deze voorziening hield in dat de verleende bouw vergunning werd geschorst. De voorzitter heeft het verzoek van de gemeente en de bouwer afgewezen. Hieruit moet worden geconcludeerd dat de bouw vooralsnog geen doorgang zal kunnen vinden. Het college beraadt zich op de gevolgen van deze uit spraak en zal zo spoedig mogelijk een nader standpunt innemen. REGISTERACCOUNTANTS Op zaterdagavond 14 juni a.s. zal van half acht tot half negen in de Doopsgezinde kerk, Dorpstienden 3 te Ouddorp een samenzang- avond worden gehouden. Iedereen is harte lijk welkom. Tussen de vijfentwintig kilometers kust tussen Stellendam en de Brou- wersdam ligt de Kop van Goeree. Een gebied dat in het zomerseizoen goed is voor twee miljoen overnach tingen. Maar niet alleen de kust - zee, strand en duinen - heeft de toerist veel te bieden, ook in het achterland is veel te doen. En dan niet slechts in het hoogseizoen, maar ook daarvóór en erna. Meer spreiding van het toe risme en een betere bekendheid van het land achter de Goereese kust, dat is dan ook wat het Zuid-Hollands bureau voor toerisme en VVV Oud dorp aan Zee graag zouden zien. En tot dat doel organiseerden ze vorige week dinsdag gezamenlijk een bijeenkomst om de pers naar het gebied te lokken en die in te wijden in hetgeen de Kop van Goeree in pet to heeft. Naast een delegatie van de eilande- lijke pers waren enkele schrijvers van toeris tische artikelen op de uitnodiging ingegaan. En mét elkaar werd erop uitgetrokken, het gebied in. Aan een rustig strand, gekoesterd door een heerlijke ochtendzon, werd ervaren hoe heerlijk de in een strandtent geserveerde koffie kan zijn, zoals dinsdagmorgen in 'de Zeester' aan strand Noord. En hoe dikwijls laten we ons eigen (natuur)gebied liggen en zoeken we het elders, terwijl een wandel tocht door 'de Kwade Hoek' zo verrassend mooi én rustgevend is. Zéker als we ons daarbij laten vergezellen door een gids van Natuurmonumenten. En wat dacht u van een fietstocht langs de bloemzaadvelden? Of langs de zandwallen en schurvelingen? - unieke landschapselementen die je verder in het hele land niet tegenkomt. En meer land inwaarts: cultuur achter de kust. Zoals het altijd pittoreske Goedereede. Als eilandbe woners zijn we er zo aan gewend, maar een wandeling door deze historische nederzet ting doet ons het stadje serieus anders erva ren.Het stadje, gebouwd rondom de Dom toren die u kunt beklittunen, met daarin het Torenmuseum, én: het grootste carillon van Nederland. En in een hotelletje uit eten gaan, hoe dikwijls gaat men daarvoor de brug over, naar 'de overkant'? Terwijl bijvoor beeld in Hotel De Gouden Leeuw - wie kent het niet? - zo voortreffelijk gegeten kan worden terwijl de gastvrije Röders u zeer vriendelijk bedienen. Zo ongeveer zag het programma eruit dat de schrijvende pers geboden werd tijdens hun kennismakingsbe zoek met de Kop van Goeree. Maar ook verder het eiland op is er zoveel wat uw aandacht verdient als u invulling zoekt voor een dagje uit. Een visafslag in Stellendam, waar met name op vrijdag een grote bedrijvigheid heerst. Museums in Ouddorp (historisch trammuseum RTM, Raad- en Polderhuis) Middelharnis (Rien Poortvliet) en Sommelsdijk (Streekmuse um). Vanuit Herkingen en Ouddorp rond vaarten over de Grevelingen. Soms heel mooie Kerkringen met Voorstraten en Ach terwegen, zoals in Sommelsdijk, Middelhar nis en Dirksland. Of andere historische bouwwerken, zoals het voormalige raadhuis en fort 'Prins Frederik' te Ooltgensplaat. Subtropische zwembaden op Port Zélande en in Stellendam. Bowlingbanen op Port Zélande en bungalowpark Herkingen, even als in recreatiecentrum 'de Staver' te Som melsdijk - laatstgenoemde compleet met sporthal en zwembad. Prachtige natuurge- Voor een dagje uilop 't eiland zoveel te doen. Bijvoorbeeld - evenals hier de persdelegatie in Hotel De Gouden Leeuw - genieten van een overheerlijk maai. .of van de rust in prachtige natuurgebieden, zoals de Kwade Hoek. itèmjm^i .of van schilderachtige dorpsgezichten. bieden over en langs het hele eiland heen. En de vele fietsmogelijkheden, waarvoor, met name de laatste jaren steeds meer fraaie paden zijn aangelegd. Voor de serieuze toerist dus tal van moge lijkheden in het gebied achter de zee, waar van niet alleen in de zomer maar ook in het voor- en naseizoen kan worden genoten. En daarnaast is er natuurlijk nóg veel meer; de eilandelijke VVV's - gevestigd in Ouddorp en in Middelharnis - geven u graag de nodi ge informatie. Vergt het moederschap een supervrouw? Je zou het bijna denken, want er komt veel op haar af. Wat zijn de uitdagingen waar voor een moeder zich in deze tijd gesteld ziet en hoe kan ze daarmee het beste omgaan? Welke raad geeft de Bijbel haar? In een uitzending van 'Ontwaakt Radio' op Radio Flakkee hoort u op maandag 16 juni om 21.00 uur een interview met twee moeders over hoe de zorg voor de kinde ren, het werk thuis en wellicht een baan in evenwicht gehouden kan worden met andere noodzakelijke dingen. De presen tatie is in handen van Yvonne Caka. De herhaling is dinsdag om 16.00 uur. Langeweg 38, 3244 BH Nieuwe Tonge Tel. (0187)651396 Voor Caravan schadeherstel en onderhoud FOCWA garantiebedrijf ISO 9002 Maak tijdig een afspraak. Voor meer Informatie zie onze website: wjvwxaravanschadeherstel.nl MIDDELHARNIS - Op zaterdag 14 juni zal op het terrein van de Prins Mauritsscholengemeenschap te Mid delharnis een grote verkoping worden gehouden ten bate van de kerkbouw van de Geref. Gemeente aldaar. De markt gaat om 9.30 uur open. Onder staand volgt in het kort wat er zoal te doen en te verkrijgen is. Programma 10.00 en 14.00 uur: muzikaal intermezzo; 10.30 en 13.45 uur: diaquiz met vragen over Middelhamis/Sommelsdijk (in lokaal 005); 11.00 en 13.00 uur: demo schaap scheren; 11.30 en 14.30 uur: veiling (verkoop per opbod); De hele dag door zijn er huifkartochten door Middelhamis/Sommelsdijk. Er zijn tien verschillende kinderspelen, zodat u bijvoorbeeld bij de ingang een deelne- merskaart koopt en vervolgens kunt 'markten', terwijl uw kinderen bezig wor den gehouden. Aanbod In de kramen zal u van alles ter verkoop worden aangeboden. Snoep (zakjes en rol len), advocaat, kruukplaetjes, verschillen de soorten taarten, koeken en broodjes kibbeling, nieuwe haring en div. soorten vis, patat, snacks, pinda's, noten, div. soor ten fruit en groente, (nieuwe) aardappelen, verse asperges, nieuwe en tweedehands kleding, (Clementijn) sokken en onder goed, stoffen om te borduren, boeken (nieuw en gebruikt), tweedehands spullen, nieuwe en tweedehands fietsen, echte Zeeuwse babbelaars, glas in lood, crea(tie- ve) kraam, grote kraam met 3D kaarten, gezellig ingerichte koffiehoek, schoon maak vloeistof, elektrisch en hand gereed schap (misschien iets voor vaderdag), ook kunt u uw messen, beitels, en scharen laten slijpen (dit kan ook op afspraak) en kunt u er uw lege cartridges, toners, inkt-jets bij de gereedschappenkraam inleveren. Ook is er de hele dag de gelegenheid om (ver kleed in boerenkleding) gezins- en portret foto's te laten maken bij een oude tractor uit 1936, enz., enz., enz. Komt allen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1