Buijsse Mode sponsort hartpatiënten FFFFFF fflf De haring was weer voortreffelijk. EiiAma-raEuws CD-presentatieconcert gezin Stouten Natuurexcursie in Heemtuin Teneiiaplas Levensheiliging, wat is dat eigenlijk? Geslaagde Avondvierdaagse MIddelharnis ILILUL^ ILILIL: LLLLlL: iLlLlLi ILILILFFFFFFFF Middenstand onder grote druk door nieuwe liuurwet Panfluit en orgel in Haamstede ^nnt -f "^cste ktnAeren/ kooi ^nntcn^Tdluk: ^nnï 3 ^0St m ^ti^t<^\n^: Volgende keer weer verder, bij gezondheid en leven vanzelf! Stortvloed aan procedures verwacht Een advertentie In Eilanden-Nieuws heeft altijd succes PAGINA 13 VRIJDAG 13 JÜNI 2003 Buijsse Mode is op Goeree-Overflakkee en omstreken een begrip op kledinggebied. De Sportclub Hartpatiënten is óók een begrip, maar dan voor in- en ontspanning voor hartpatiënten. De sportclub is blij dat Buijsse Mode sponsor wil zijn voor deze vereniging door het beschikbaar stellen van t-shirts, dus in de vorm van kleding voor de leden van Sport club Hartpatiënten - de branche waar Buijsse Mode goed in is. De sportclub is het modehuis hier zeer erkentelijk voor Het Zuid-Hollands Landschap orga niseert op zaterdag 14 juni om 10.00 uur een natuurexcursie door de heem- tuin Teneiiaplas. De Heemtuin Tenei iaplas is een parel in de Duinen van Oostvoorne met zo'n 375 plantensoor ten op drie hectare. Kees Sipkes heeft in 1949 een verwaarloosd stuk grond omgevormd tot een duinpias en een duinlandschap. Na meer dan 50 jaar zorgvuldig beheer is de heemtuin uitge groeid tot één van de mooiste natuurtuinen van Nederland. In de tuin vindt u een uitge breide verzameling duinplanten in hun natuurlijke omgeving. De ervaren natuur- gids zal u kennis laten maken met de plan tengroei van vochtige duinvalleien, droge zandhellingen, struweel en bos. Opvallende bloeiende planten in dit jaargetijde zijn de vele orchideeën. Wellicht hoort u tijdens deze wandeling ook de nachtegaal en de (heem)tuinfluiter? Datum: zaterdag 14 juni; Plaats: bezoekerscentrum Teneiia plas, Duinstraat 12a Rockan- je; Tijd: van 10.00 uur tot 12.00 uur; Prijs: gratis; Aanmelden: telefonisch bij Bezoekerscen trum Teneiiaplas tussen 9.30 en 13.00 uur (0181) 48 39 09 of via de natuuragenda op www.zuidhollandslandschap.nl Op dinsdag 17 juni hoopt de Stichting Refor matorisch Appèl weer een jongerenavond te houden. Spreker is ds. A. Simons uit Gouds waard. Hij zal het tweede thema uit een serie over de Romeinenbrief behandelen: 'Levensheiliging; wat is dat eigenlijk', dit naar aanleiding van het zesde hoofdstuk. Jongi;ren èn ouderen zijn van harte welkom op deze avond, die gehouden wordt in ver enigingsgebouw 'Vita Nova'Van Aerssen- straat 5 te Soirmielsdijk; Aanvang 19.30 uur. Ook op dinsdag 1 juli en dinsdag 15 juli hoopt men (jongeren)avonden te oganiseren. Op 1 juli hoopt ds. Simons dan te spreken over 'De strijd tegen het zondige vlees' (n.a.v. Rom. 7) en op 15 juli over 'Hoe werkt Op de avonden van 3 t/m 6 juni werd voor de 32e keer de wandelavondvierdaagse van Middelhamis gehouden. De organisatie was weer in handen van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Middelhamis. Onder prachti ge weersomstandigheden kwamen er 492 lopers af op dit jaarlijkse evenement. Onder de deelnemers waren ook personen en groe pen uh Dirksland en Melissant. En er waren heel veel jonge lopers, de Groen van Prin- stererschool uit Middelhamis kwam met vier groepen, en de school met de Bijbel uit Sora- melsdijk had zelfs zeven groepen ingeschre ven. In recreatiecentrum de Staver kon men zich inschrijven voor de 5 km en de 10 km; er werd gezamenlijk om 19.00 uur gestart. Op drukke en gevaarlijke punten werd het verkeer door verkeersregelaars geregeld om de lopers zo veilig mogelijk hun weg te laten vervolgen. Op de derde avond werden de lopers verrast door een lekker ijsje van de C- 1000. Op de laatste avond werd, na een kor tere route, verzameld bij de Staver en onder begeleiding van majorettes en Amicitia uit Dirksland werden de lopers op het Diek- huusplein feestelijk onthaald door een grote menigte famihe en belangstellenden. Wet houder Slootweg reikte namens de Gemeen te Middelhamis enkele herinneringen uit aan de groepen, terwijl de dames De Blok en De Gast hun medaille en een bloemetje kregen voor hun 32e deelname; voor mevrouw Ver duin was het de 28e keer. EHBO vereniging Middelhamis-Sonunelsdijk zorgde voor hulpverlening, maar had gelukkig weinig te doen - enkele blaren en schaafwonden wer den snel en deskundig verzorgd. De organi satie bedankt de lopers voor hun deelname en de vele vrijwilligers voor hun hulp bij dit evenement. Mede door het mooie weer kan worden teruggezien op een geslaagd evene ment. Over 51 weken kan men zich opma ken voor de 33-ste versie van de avondvier daagse. de Heilige Geest?' (n.a.v. Rom. 8). Het doel van deze avonden is: met elkaar duidelijk heid krijgen over geloofsvragen die bij jon geren leven, hen toe te rusten met betrekking tot het Christen-zijn in deze tijd én dat door middel van deze avonden veel jongeren en ouderen zullen komen tot het geloof in de Heere Jezus Christus. Ben je nog nooit eerder geweest, dan moetje echt eens komen. Heb jij/heeft u nog vragen of wil je een CD/MC-opname van de avond? Bel dan: 0187-681342 of kijk op: www.jongerenavonden.nl. Puzzelreglement Stuur je oplossingen aan het eind van dfc maand naar OomKo, p/» EUandeo-Nicuws. Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont- vmgjeeenboeken- bonvan 10,-. Verleden week was het raak zeg met die wind. De meest wonderlijke verhalen hoor je. Wat te denken van die vrouw die een kindje achter haar huis in zo'n plastic zwembadje had? Ze zag de lucht donker worden. Weet je wat moet ze gedacht hebben: Ik haal m'n kleintje bin nen". In huis gekomen keek ze door het raam en zag het zwembadje met water en al in de lucht gaan. Mijn dochter vertelde dat er in Rotterdam goudvissen uit de vijver waren gewaaid!! Tja als zo'n windslurf precies bij het water komt, sta je versteld wat er gebeurt. Jammer dat we er geen foto's van hebben om er overtuigd van te zijn. Maar wat er ook van klopt, hopelijk zijn onze jeugdhoekers niet weggestormd en pakken onbewogen hun pen om met de raadsels aan de slag te gaan. Marieke Tanis (Ouddorp) vraagt of we ach ter elk genummerd woord een woord kunnen plakken uit het vak, zodat er een nieuw woord ontstaat. Een samengesteld woord dus. 1. Keuken 2. School... 3. Orgel... 4. Plakband.. 5. Kassa 6. Kanarie 7. Bloemen 8. Bijen 9. Foto 10. Auto 11. Wit... bak lijst sleutel automaat bon korf papier muziek gereedschap bel soo 450 400 350 300 250 200 150 100 50 O Op vrijdag 20 juni 2003 hopen Arian- ne, Aleida, Christiaan en Marien Stouten een concert op dwarsfluit en orgel te geven in de Ned. Herv. Kerk te Haamstede. Ze spelen een geestelijk en klassiek repertoire; muziekstuk ken van hun eerste CD die zij onlangs opgenomen hebben. Naast het Nijsse- orgel in de Ned. Herv. Kerk zal tijdens het concert gebruik worden gemaakt van een 3-klaviers Domus Grand Opera. Het concert begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 3 voor vol wassenen, kinderen onder de 12 jaar mogen gratis naar binnen. Na bijna een jaar voorbereiding presenteert het gezin Stouten uit Kerkwerve hun eerste eigen CD. Arianne (12) en Aleida Stouten (14) spelen op de dwarsfluit, en Christiaan (17) en Marien (19) bespelen het orgel. Zij hebben een CD gemaakt met een breed repertoire. De opname werd verzorgd door Joop de Visser van JVRecords uit Middel burg en is opgenomen in de Grote Kerk te Elburg. Daar staan 2 orgels, nl. het grote Quellhorst-orgel uit 1825 en een koororgel met oud waardevol pijpwerk. Het program ma van het concert bestaat uit verschillende onderdelen. Er worden bekende psalmen en geestelijke liederen ten gehore gebracht, maar ook kunt u luisteren naar enkele klas sieke werken. De broers Christiaan en Marien zullen ook vierhandig spelen, op twee orgels. Daarvoor hebben zij zelf de muziek bewerkt. De CD zal tijdens het concert verkrijgbaar zijn, daama ook in de winkels én via de web site wvwjnarienstoutenjiL Koen LeonieB. LeonieT. Liesbeth LianneB. LeonieT. LianneB. LianneL. Linda Tel de hele serie F's, groot en klein. Iedere keer datje een f in de namen van de opdrachten tegenkomt, trekje er een af. Wegstrepen kan ook. Eindvraag is: Hoeveel F's houden we over? 1. In de talen van deze landen/streken spraken de apostelen tijdens het Pinksterfeest. 2. Paulus groet allerlei mensen in Rom. 16:2 tot het einde. (Num. 33) 3. De legerplaatsen van de Israëlieten vanaf Egypte tot aan Kanaan. 4. Vrienden van Job. ffffffffffff fffff fftffffff ffu- F Arnette Vogelaar Rhoon) Inderdaad wie ver woont krijgt de krant via de post een dag later. Gelukkig heb je in geval van nood een behulpzame oma. Ze woont zeker op Flakkee? Je spreekwoor den hopen we natuurlijk een keer te gebruiken. Anja van Splunter (Ouddorp) Muiderslot en Linnaueshof is een leuke com binatie. Daama, op zaterdag, met de perso- neelsreis naar de Efteling. Nou, nou,'t was raak met reizen zeg. De Pandadroom was eng, vandaar dat je de 3-D bril afzette. Maar ik neem aan dat het halfuur wachten toch de moeite was. Carolien van Splunter (Ouddorp) Archeon is heel interessant, voor al voor geschiedkundige dingen. Na 2 keer in de Pirana geweest te zijn was je behoorlijk nat. Zal je vast niet erg gevonden hebben. Jarinda van Splunter (Ouddorp) Brugge met z'n kasteel Ga vensteen en verder het Boudewijnpark be zorgden jou een leuk schoolreisje. Hoe vond je de nieuwe Westerschel- detunnel? Wat een pech dat de Oos- terscheldebmg niet meer omlaag wilde. Maar via Neeltje Jans kwamen jullie toch weer thuis. Doordat het niet druk was kon je in veel meer dingen in de Efteüng, dat is een tref. Op D.V. 16 juni hoopt Marinda Stroober 13 te worden. Haar adres is: Molendijk 83,3244 AM Nieuwe-Tonge. Stuur je haar een kaart? Op 1 augustus a.s. treedt de nieuwe huurwetgeving in werking. Dit is afge lopen woensdag in Den Haag bekend gemaakt. Huurders krijgen meer huurbescherming bij gebrekkige pan den. Onderhuur is niet meer verbo den. De standaard onderhuurverbo- den moeten dus worden geschrapt. Dit betekent niet dat de onderhuurder het gemakkelijker krijgt. Integendeel, per 1 augustus a.s. eindigt onderhuur tegelijk met de hoofdhuur. Met name in de horeca-branche, waar veel met onderhuur wordt gewerkt, worden grote problemen verwacht. In de meeste gevallen is men hierop echter niet voorbereid vanwe ge de veelal synchroon lopende contracten in hoofdhuur en onderhuur. De snelle ingangsdatum is opmerkelijk omdat met name in de sector commercieel vastgoed niemand zich normaal kan voorbereiden op de nieuwe regelgeving. Verhuurders kunnen hun aansprakelijkheid voor gebreken die bij aanvang van de huur bekend zijn, beperken door deze als "niet-gebrek" te herdefiniëren. Ook kan een zware onderzoeksplicht naar gebreken ten laste van huurders worden opgenomen. In beide gevallen verlangt de wetgever een huurprijsreductie. Dit vereist aanpassing van de standaard modellen. Ook wat de oplevering aan het einde van de huur betreft, gaat er heel wat veranderen. Zonder opleveringsbeschrijving aan het begin van de huur mag de huurder het object achterla ten in de toestand waarin het op dat moment verkeert. Het is dan aan de verhuurder om te bewijzen dat de toestand aan het begin van de huur anders was. Een beschrijving van het object bij aanvang van de huur verschaft hem dit noodzakelijke bewijs. Zonder dit bewijs heeft de verhuurder een groot pro bleem. Huurders worden beschermd tegen wille keurige prijsverhogingen. Dit neemt niet weg dat in de detailhandel en in de horeca branche na afloop van de eerste huurperiode direct de huur kan worden verhoogd. Tot en met 31 juli a.s. kan dat nog vrij eenvoudig, namelijk door tussenkomst van de rechter. Vanaf 1 augustus a.s. moet er bij de dag vaarding echter ook een taxatierapport beschikbaar zijn. In dat rapport wordt er, net als bij de OZB-taxatie van woningen, een huurvergelijking gemaakt van een identiek pand. Omdat het vereiste rapport ingewik kelde berekeningen bevat, is daar moeilijk aan te komen. Om deze reden wordt vóór 1 augustus a.s. een stortvloed van procedures verwacht. Na 1 augustus kunnen de huurders een ingroeiregeling vorderen die hen de mogelijkheid geeft te gewennen aan een hogere huur. Verhuurders die dat willen voorkomen, zullen naar verwachting de huurverhogingsprocedure binnen enkele weken starten. De standaard huurovereenkomsten en de algemene voorwaarden zullen snel moeten worden omgebouwd op basis van de nieuwe wet, zodat ze per 1 augustus a.s. helemaal up to date zijn. "De tijd die daarvoor rest, is eigenlijk veel te kort, zeker nu deze datum midden in de zomer valt", zegt Mr. G.M. Kerpestein, huurrechtspecialist en advocaat in Amsterdam. Mr. Kerpestein (020-4707304) heeft de voordelen en valkuilen voor huurders en verhuurders op een rijtje gezet. Bij SDU Uit gevers verschijnt begin juli zijn handboek Huurrecht Bedrijfsruimte dat geheel gericht is op de nieuwe huurwetgeving. Als juni aan de lucht komt, hebben Jan Tie- leman van het Melissantse gelijknamige keukencentrum, en Frans van den Nieuwen- dijk van Deltainvest Projectontwikkeling te Stellendam, al lang weer aan nieuwe haring gedacht! Een echte traditie kan het genoemd worden dat de twee begin juni een haring party organiseren, zéker nu het voor de zevende keer was dat dit gehouden werd, vorige week dinsdagmiddag. En beide orga nisatoren genieten er eUce keer weer van, evenals trouwens de verschillende genodig den, van allerlei pluimage, die - zo kan gerust worden gezegd - jaarlijks naar dit smaakvolle gebeuren uitkijken. Dit jaar werd de party niet gehouden in het restaurant van de visafslag, maar in één van de nieuwe units die op het visafslagterrein werden bij gebouwd, voor de gelegenheid feestelijk aangekleed en piekfijn verzorgd door de catering van 'de Gmtterswei' te Oude Ton- ge. Zo vonden de ca. 150 gasten er een sma kelijk onderdak en hebben ze de vele soorten (vis)hapjes en salades zich laten welgeval len, 't Is nu dus weer uitzien naar volgend jaar...

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 13