Orgelconcert door jongeren Opa met kleinzonen tussen de Aronskelken I Hernesseroord dertig jaar Zuid-Hollandse Waterdagen Koninklijke voor Ouddorpse L. Mierop Uitslag kleurwedstrijd en overhandiging brandweertassen De Hoop niet blij met inbraalt EiüuraciBi-niEuws RoemeniëcomJté Stellendam in (fiets)actie r Clubkampioenschappen singles bij TVO x:^ Grevelingen Mini Regatta, een nieuw initiatief Maak kennis met tennis Verkoping zendingskrans voor de halve prijs bij TVO te Ooltgensplaat PAGINA H VRIJDAG 13 JUNI 2003 Een sprookjesachtig gezicht is het in de tuin van de heer C. Klepper aan de Alexanderstraat in Ouddorp; twee rijen van ongeveer zes meter Aronskelken vormen een niet over het hoofd te zien onderdeel van zijn tuin. Ieder jaar om deze tijd zijn ze er weer in de tuin: de Arons kelken. "Als je zorgt dat ze niet bevriezen, door plastic over de struiken te leggen. Bloeien ze goed", aldus de heer Klepper. Dit jaar staan ze er wel bijzonder helder op vond hij en daarom poseert hij graag met kleinzonen Raoel - op de arm - en Jordi naast hem in zijn hobbytuin. Opnieuw heeft het Roemeniëcomité te Stel lendam enkele acties in petto. Alleeerst vindt op zaterdagavond 14 juni de fietsactie plaats. Om 19.00 uur kunt u starten vanuit vereni gingsgebouw De Rank, Bosschieterstraat 6 te Stellendam. Hier is de route verkrijgbaar en vervolgens kunt u een prachtige rit fietsen over de Kop van Goeree. Tijdens deze tocht is er op verschillende momenten aandacht voor de geschiedenis van ons eiland, zoals onder andere de watersnoodramp van 1953. Met de aandacht voor de geschiedenis is het comité de kinderen niet vergeten; bovendien kunnen ook de puzzelaars aan hun trekken komen, want er zijn enkele puzzel vragen in de fietstocht opgenomen waarmee een prijs te winnen is. Kortom, voor elk wat wils en daarom verwacht het Roemeniëcomité een grote opkomst. Bij zeer slecht weer wordt de fietstocht verplaatst naar september. Enkele dagen later, op donderdag 19 juni om 20.00 uur, is er een informatieavond over het transportwerk dat het Roemeniëcomité orga niseert. Op deze avond wordt u met name verslag gedaan van het transport in april naar Botosani en waar onder andere twee chauffeurs uit Stellendam aan hebben mee gewerkt. Het comité weet dat vrijwel ieder een graag geïnformeerd wil worden over de spullen die men heeft gegeven. Daarom bent u op deze avond van harte welkom in 'De Rank'. Ook kunt u dan uw kleurtjes, speel goed, stickertjes en andere materialen inle veren voor het evangelisatiewerk dat in de komende zomer in Kökös wordt georgani seerd. Het Roemeniëcomité gaat er vanuit dat iedereen bij wil dragen aan de versprei ding van het Evangelie. Vooral onder de minder bedeelden in Roemenië kan het Nu de voorjaarscompetitie is afgelopen, zijn de clubkampioenschappen van start gegaan bij de tennisvereniging te Ooltgensplaat. Zaterdag 14 juni worden de finales gespeeld op het gezellige tenniscomplex van TVO aan de Sportlaan in Ooltgensplaat. Maar voor het zover is moet er nog wel gestreden worden door de deelnemers om op deze dag in de schijnwerpers te mogen staan. Het niveau van Martin Verkerk op Roland Gar ros zal niet worden gehaald, hoewel de gra- velbanen van TVO zich wel kunnen meten aan deze tennistempel. Vorig jaar gingen de bekers naar Benjamin Mooyaart en Marion Mijs maar inmiddels staan nieuwe talenten te trappelen om op sportieve wijze de mach over te nemen. De belangstelling voor de single kampioenschappen is dit jaar bijzon der groot. Soms kan zo'n talent doorstoten naar de top van het vaderlandse tenniscircuit zoals Linde Nijhof (12e in haar leeftijds groep) en daar is TVO best een beetje trots op. De organisatie is in vertrouwde handen van Ingrid Verharen en Gerrit Poortvhet. Toeschouwers zijn van harte welkom en de toegang is gratis. Het adres is; Sportlaan 1 te Ooltgensplaat. Aanvang op zaterdag 14 juni is omstreeks 11.00 uur. Woord van God tot grote troost zijn; ook zij hebben de Trooster nodig. Maar bij de bovenstaande beschreven acties laat het comité het niet! Want de leden van de evangelisatiegroep vindt u,'samen met anderen, ook op de jaarmarkt te Stellendam op zaterdag 28 juni. Het comité ziet uit naar uw bezoek aan hun kraam! Daarmee maakt het werk in Roemenië mogelijk! Op zaterdag 21 juni, 's avonds om half acht, zal er in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een bijzonder concert worden gegeven. Aan de klavieren van het prachtige Meere-orgel zullen een kleine twintig jonge organisten plaatsnemen, in de leeftijd van elf tot negentien jaar. Met hun docent, Paul Kieviet, hebben ze intensief geoefend om op deze avond iets moois te kunnen laten horen. De deelnemers aan het concert hopen u te laten genieten van een gevarieerd program ma op dit fraaie orgel. Het leuke van zo'n avond is de afwisseling erin. Het maakt best verschil of je voor de eerste keer aan een echt concert meedoet of dat je al heel wat keren in het openbaar hebt gespeeld, aan concoursen hebt meegedaan en ook op zon dag de gemeente begeleidt met je orgelspel. Met programma bestaat uit zowel speelse meesterwerkjes uit de baroktijd als grote werken uit diverse stijlperioden. Met het Meere-orgel is er in elk geval een zeer inspi rerend instrument voorhanden, zowel tijdens de wekelijkse orgellessen in deze kerk als tijdens het concert. Het is bijzonder fijn dat er op Flakkee zo veel en ook vaak erg goed orgel wordt ge- speeld door jonge mensen. Dat belooft wat voor de toekomst. U bent hartelijk welkom om daarvan getuige te zijn en op die manier de deelnemers een hart onder de riem te ste ken! Het is inmiddels dertig jaar geleden dat de eerste bewoner op het terrein van Hernes seroord arriveerde. Hernesseroord bestaat dit jaar 30 jaar en om dit te vieren zijn medewerkers van Zuidwester vorig jaar begonnen met het organiseren van een fantastische en spetterende feestweek. Op het terrein worden een grote feesttent en verschillende terrassen opgebouwd. Op vrijdag 20 juni start het feest. Voor deze week zijn een miss en een mister Hernes seroord gekozen (Nell Heijblom en Daan van der Broek). Zij zullen de feestweek openen. Zaterdag 21 juni is de jaarlijkse truckrun, zondag 22 juni een kerkdienst en dinsdag 24 juni zijii er voetbalwedstrijden voor de medewerkers. Op woensdag 25 juni gaan alle medewer kers en alle cliënten van de regio Goeree Overflakkee samen aan de slag. 's Mor gens een speurtocht op het terrein van Her nesseroord, dan met 400 personen, een gezamenlijke maaltijd en in de middag op het terras (in de zon?) wat drinken en lui steren naar de muziek van de HORA, de Roffels en het Annie M.G. Smit koor. Donderdag 26 juni zijn er voetbalwedstrij den voor de bewoners en cliënten en vrij dag 27 juni een feest voor alle medewer kers van heel Zuidwester. Zaterdag 28 juni is er vanaf 10.00 uur zomerfeest met o.a. een grote rommel markt, rad van fortuin, brandweerspelle tjes, clowns, schminken, rondritten met een huifkar, klassieke tractors, de Roffels, Looporkest 'Achteruit', demonstratie Karate. Om 16.00 uur zullen de miss en mister Hernesseroord de feestweek weer afsluiten. Jonge kinderen leren het zeilen vaak in een Optimist, een zeepkistachtig zeilbootje voor kinderen. Meer dan 50 jaar geleden werden de eerste houten Optimisten gebouwd door de Ameri kaan Clark Mills. Inmiddels varen er in 95 landen al meer dan 150.000, meest polyester. Optimisten. Al jaren is 'de Optimist' ook een internationa le wedstrijdklasse, maar de bootjes waarin het gros van de kinderen vaart, zijn ondanks redelijk tot goed onderhoud zelden geschikt om als wedstrijdbootje dienst te doen. Vaak betreft het een vaartuigje waarmee al legio kinderen hun eerste zeilervaring opdeden. Met de aanschaf en het tip top in wedstrijdconditie houden van een Optimist is vrij veel geld gemoeid. Door verschillende verenigingen en zeil- scholen in jachthavens rondom de Grevelin gen wordt aan jonge kinderen (8-14 jaar) zeilles gegeven in de Optimist. Als de kin deren hun Optimist zijn ontgroeid, stappen ze over naar een groter bootje. De laatste jaren is dit vaak een Splash, een ontwerp van de Nederlander Koos de Ridder, met strikte klasse reglementen. Het is een betaalbare internationale eenheidsklasse waarin op eer lijke wijze met elkaar geconcurreerd kan worden, omdat het materiaal vrijwel egaal is. Als opvolger van de Optimist voor kinde ren van 12 tot 18 jaar, zeilen er een paar dui zend Splashjes in vele landen op alle conti nenten. Op de Grevelingen varen er reeds tientallen. Vanuit watersportvereniging 'Herkingen' namen de afgelopen jaren Optimist- en Splashzeilers deel aan het Delta Combi cir cuit, een wedstrijdcyclus in Zeeland (Wes- terschelde, Oosterschelde, Veerse Meer en Grevelingen). Echter, hun deelname bleef meestal beperkt tot de wedstrijden op de Grevelingen, nabij Herkingen. De zeilertjes hebben er veel plezier aan beleefd. Maar andere wedstrijdlocaties blijken voor de zei lers van WSV Herkingen te ver, waardoor deelname van andere Grevelingenzeilers beperkt bleef. Inmiddels is het aantal Optimisten en Splas hes op de Grevelingen flink gegroeid en is besloten tot een nieuwe aanpak: de 'Greve lingen Mini Regatta', een zeilfestijn te Her kingen op zaterdag 14 juni. Dit is een initia tief, bedoeld voor jeugdige Grevelingenzei lers die wel eens een keer aan een echte wedstrijd deel willen nemen. Ook zeilers van elders met dezelfde aspiraties zijn wel kom. Verenigingen rondom de Grevelingen en het Haringvliet hebben inmiddels een uit nodiging ontvangen. Positieve reacties rechtvaardigen de verwachting dat veel zei lertjes mee zullen doen. De eerste editie van de Grevelingen Mini Regatta gaat dus op zaterdag 14 juni in Her kingen van start. Beginnende en gevorderde zeilers in Optimisten (ongemeten). Splashes en Open boten varen vanaf 10.30 uur enkele wedstrijden. De open boten varen in een gemengde klasse, waarop een handicapfor- mule van toepassing is. De briefing begint om 9.30 uur in de tent op het haventerrein van WSV Herkingen. Omdat de weersom standigheden wisselend kunnen zijn, wordt pas dan het wedstrijdprogramma bekend gemaakt. De deelnemers ontvangen dan meteen uitleg van belangrijke regels. Deelnemers dienen zich vóór aanvang van de briefing - liefst enkele dagen daarvoor - aan te melden via een inschrijfformulier. Voor de inwendige mens zal deze dag wor den gezorgd. Het festijn wordt afgesloten met huldiging van de winnaars. Voor nadere inlichtingen of voor het inschrijven als deel nemer kunnen zeilers zich wenden tot het havenkantoor van de WSV Herkingen, Jachthaven 1, 3249AX Herkingen, tel.: (0187) 669623, fax: (0187) 669926. Inschrijfformulieren zijn te vinden op websi te www.jeugdzeilen.tk. Bij een auto-inbraak in de nacht van 8 op 9 juni in 'de Blazer' te Stellendam is, naast diverse materialen, ook een zwart attaché- koffertje ontvreemd. In het koffertje bevond zich o.a. een belangrijke stapel bladmuziek van het Stellendamse Fanfareorkest De Hoop. Deze muziek heeft men nodig tijdens het benefiet-swingconcert op 21 juni in De Staver te Middelhamis. Het koffertje is van weinig of geen waarde voor de dieven en daarom wordt vermoed dat men zich hiervan zo spoedig mogelijk zal ontdoen. Iemand die het koffertje vindt of weet waar het zich nu bevindt, wordt dringend verzocht contact op te nemen met het slachtoffer van de inbraak: Arnold Keijzer, tel. (0187-490114). Alvast bedankt! Op 20 en 21 juni staat Zuid-Holland twee dagen bol van de wateractiviteiten. De pro vincie Zuid-Holland organiseert dan voor de vierde keer de Zuid-Hollandse Waterdagen. In samenwerking met Rijkswaterstaat, gemeenten en andere organisaties vinden er in de hele provincie talloze activiteiten plaats. 'Zuid-Holland Waterprovincie' is dit jaar het thema. Een overzicht van alle activi teiten is te vinden op de waterdagen website www.zuid-hollandsewaterdagen.nl. Op vrijdag 20 juni, om 17.00 uur, geeft gedeputeerde Lenie Dwarshuis aan de Hooi- kade in Delft het officiële startschot voor de Zuid-Hollandse Waterdagen. Een zeldzame pakschuit, die onlangs door de Stichting Waterwerk in Delft is ontdekt, vervult bij deze opening een hoofdrol. Aansluitend ver zorgt het Westlands Mannenkoor een live concert. Het 160 leden tellende koor, dat nationale en internationale bekendheid geniet, brengt speciaal voor deze gelegen heid een aantal schippersliederen ten gehore. Ouddorp Vrijdag 20 juni is er een educatief program ma voor scholen. Die dag is er onder andere een jeugdpanel in Ouddorp dat zich buigt over de watervraagstukken van deze tijd. Op zaterdag 21 juni zijn er diverse activiteiten in Gouda, Schiedam, Vlaardingen, Dordrecht, Delft, op de Kagerplassen en in vele andere locaties. Zo zijn er in Delft 'de Zuid-Hol landse Hardzeildagen' met historische sche pen en een drijvende markt. In Gouda kunt u meelopen met een cultuur-waterwandeling of genieten van muziek en theater vanaf het water. Schiedam en Vlaardingen staan in het teken van de drakenbootraces en een open dag van de Deltasluis. Op de Kagerplassen kunt u tijdens een rondvaart op een salon boot of een klassiek schip genieten van drij vende muziekpodia. In Gouda, Vlaardingen en Delft staan informatietenten waar u kunt zien en horen wat de provincie Zuid-Holland doet op het gebied van water. Zuid-Holland is dé provincie die in cultuur historisch opzicht het meest met water ver bonden is. Daarnaast heeft de provincie een enorme oppervlakte aan recreatiewater. Het thema van de Zuid-Hollandse Waterdagen is dit jaar dan ook "Zuid-Holland Waterpro vincie". Doel van het evenement is de bete kenis van water, waterbeheer en de recre atiemogelijkheden op het water in Zuid-Hol land meer bekendheid te geven. De provincie Zuid-Holland werkt aan veel ver schillende projecten en onderwerpen op watergebied. Zo houdt de provincie zich onder andere bezig met waterbeheer, zwem water, milieu en water, vaarwegen, wonen op het water en bruggen en sluizen. www.zuid-hollandsewaterdagen.nl. Op de website www.zuid-hojlandsewater dagen.nl is het volledige programma te vin den. Ook is er per stad een overzicht van alle activiteiten. Wie op de website meedoet aan de Waterquiz maakt kans op een cadeaubon. Burgemeester Sinke toont de decorandus de oorkonde die bij diens onderscheiding hoort In Ouddorp is afgelopen zaterdag morgen, aan het eind van de ochtend, een Koninklijke Onderscheiding 'gevallen'. Deze werd uitgereikt aan de heer L. Mierop op het terrein van voetbalvereniging West Flakkee Boys (WFB) aan de Hofdijksweg. Binnen deze vereniging is het dan ook dat Mierop (51) zich dusdanig heeft inge zet dat het Hare Majesteit heeft behaagd hem Koninklijk te onder scheiden! Mierop is sinds 1963 lid van voetbalvereni ging West Flakkee Boys en was sinds 1973 ook penningmeester. In laatstgenoemde functie heeft hij tot eind vorig jaar zo'n klei ne twintig uur per week besteed aan deze en allerlei andere voorkomende functies binnen de vereniging. Zo was hij jeugdcoördinator, scheidsrechter, elftalleider en was hij betrokken bij allerlei voorkomende werk zaamheden ten behoeve van de kantine van de club; ja, hij haalde er zelfs allerlei diplo ma's voor. En niet in het minst: hij bouwde een uitstekende naam op binnen het district van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB), waarvan hij in het bezit is van de Gouden Speld. Met name dankzij hem is de voetbalvereniging WFB, van wie hij sinds 2001 erelid is, uitgegroeid tot een kerngezonde organisatie met een prachtac- commodatie, waar de ca. 400 leden van de club zich prima thuis voelen. Door droeve gezinsomstandigheden heeft Mierop echter eind vorig jaar moeten besluiten zijn functie als penningmeester neer te leggen. Wel blijft hij zich, waar nodig, als vrijwilliger voor de vereniging inzetten. En met zóveel inzet kan worden gezegd dat Mierop zich 'geruime tijd ten bate van de samenleving heeft inge spannen', zoals dat officieel luidt. 'Gelet op de aard, de intensiteit en de betekenis van zijn activiteiten', zo stond zwart op wit, werd hij 'geacht decorabel te zijn'. Mierop werd benoemd tot Lid in de Orde van Oran je Nassau, dit ter gelegenheid van het neer leggen van zijn penningmeesterschap. Bur gemeester Sinke van de gemeente Goederee- de speldde hem de bijbehorende versiersels op. Onder dit motto probeert de tennisvereni ging in Ooltgensplaat zo halverwege het sei zoen nog wat leden te winnen. Uiteraard is deze opzet een mooie gelegenheid voor aspi rant-leden om lid te worden van deze actieve vereniging. Juist met de zomermaanden voor de deur en de vakanties die gaan begin nen, is het voor veel starters erg lucratief om kennis te maken met de tennissport. De contributie bij TVO is al de laagste van het eiland en nu dan voor slechts de helft. De normale contributie bedraagt 80 en voor de rest van het seizoen dus maar 40. Voor jeugdleden is dit respectievelijk 35 en nu dus maar 17,50. TVO beschikt over twee fantastisch goed onderhouden gravelbanen met een gezellige kantine en een zonnig ter ras. Tevens staan er wat speeltoestellen voor kleine kinderen en ook een oefenkooi met verlichting maakt deel uit van het tennis park. De nieuwe leden kunnen uiteraard ook deelnemen aan alle activiteiten die nog wor den georganiseerd zoals een mixtoemooi op 30 augustus, clubkampioenschappen dub bels, een snerttoemooi op 8 november en is het mogelijk om najaarscompetitie te gaan spelen. Naast deze activiteiten zijn er vaste items zoals de Ladies Night wejke iedere dinsdag- Op zaterdag 14 juni organiseert Zendings krans 'De hand aan de ploeg' een verkoping. Deze wordt gehouden op het plein voor, en in het zaaltje achter de kerk van de Gerefor meerde Gemeente, Onderlangs 6 in Herkin gen en duurt van 10.00 tot 15.00 uur. Wat u zoal aan kunt treffen... crea-artikelen, stof fen, ondergoed, broodje worst/kroket, de pottenbakker, boeken, speelgoed, eigen gebakken spullen, advocaat en kaas. avond wordt gehouden, en de clubavond op alle vrijdagen waar iedereen welkom is. Maar ook de jeugdcommissie organiseert leuke activiteiten, zodat deze groep op een gezonde manier bezig is. Zo zijn er ook club kampioenschappen voor de jeugd, is er een rackettrekavond, een afsluittoemooi, een minicompetitie op het eiland, een heus ten- niskamp op 11 en 12 juli, een uitwisseling met Oude Tonge op 3 oktober en als het even meezit weer adoptietraining in het najaar. Bovendien is men nog bezig om in het najaar weer tennislessen te organiseren die in het voorjaar zo succesvol waren. Een regelrech te aanrader om lid te worden van deze ver eniging. Een informatiesetje met aanmeldingsformu lier kunt u aanvragen bij: Theo Spierenburg, Kerkdreef 24, 3257 BH te Ooltgensplaat; telefoon: 0187-631008 en e-mail: t.spieren burg@hetnet.nl. Bezoek ook de website van de vereniging voor veel informatie en foto's. www.tvooltgensplaat.tk Enkele weken geleden opende Coop Compact - de supermarkt van de familie Van Heest - in Goedereede. Ter gelegenheid van die opening werd een kleurwedstrijd voor de kinderen uitge schreven, terwijl de blusgroep van Goedereede tassen in het vooruitzicht werd gesteld. Zaterdag werd de uitslag van de kleurwedstrijd bekend gemaakt en stonden de tassen voor de brandweer gereed, voorzien van firma-opdruk. Een mooie gelegenheid om de winnaars van de kleurwedstrijd én Goerees' blusgroep voor de buurtsuper te vereeuwigen. Esther van Splunter (links) is de wiimaar van de boot, Jaapje de Keizer (rechts), kwam in het bezit van een radio, en de hoofdprijs - een Gazelle fiets - is voor Nicole Roozemond.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11