LITIE ftlawieetemM Beleef de schoonheid van het eiland Noodweer teistert omgeving Melissant AS 0900-8844 Volgende week één krant innaard OPEL Nieuws WWZ-Concert ■iXT-Z chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en Zeeuwse eilanden Snelheidscontroles OBIHTEITSCENTRUM Auto's - Caravans - Campers Fietsen - Scooters Eén vertrouwd adres voor al uw rijplezieri Nijverheidsweg 4, Dirksland Telefoon: 0187-6015 98 www.cormelissant.nl Omdat het volgende week maan dag Tweede Pinksterdag is, kun nen wij de dinsdag daarop niet verschijnen. Onze eerstvolgende editie komt dus uit op vrijdag 13 j""^^-^- Redactie actief in beeld en geluid schitterende 2^1 woning Doe gratis mee met fietspuzzeltocht! Bezoek drie boerderijen Bijzondere gelegenheid Storing in tel.kaartverkoop j^ss^ Visser Visser BARENDRECHT «TEL 0180-642 III MIDDELHARNIS «TEL 0187-617 300 GOUDA «TEL 0182-358 235 Taxatierapport nodig van woning of bedrijfspand? >Na' en 'M Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaltleee Personeel van de Verkeerspolitie (Project Verkeershandhaving) hield dinsdagmiddag en -avond radarsnelheidscontroles op de Staakweg in Dirksland, Lieve Vrouwe Pol- dersedijk in Stad aan 't Haringvliet, Ooster weg in Ouddorp en op de Korteweg in Stel- lendam. Tussen kwart voor drie en vijf uur namen op de Staakweg 76 van de 780 passe rende automobilisten het niet zo nauw met de n.aximum snelheid van 50 km/uur. •Hoogst gemeten snelheid bedroeg 85 km/uur. Op de Lieve Vrouwepoldersedijk, waar tussen drie uur en half zes werd gecon troleerd, lapten 68 van de 456 passerende automobilisten de 50 km-limiet aan hun laars. Hoogste score; 77 km/uur. Tussen zeven en negen uur 's avonds stond de snel heidsradar op de Oosterweg. Op het stuk waar 50 km/uur is toegestaan hielden 24 van de 226 passerende automobilisten zich daar niet aan. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 84 km/uur, terwijl op het stuk waar '100' de maximum snelheid is er van de 40 gecontro leerde auto's er 3 aanzienlijk harder reden. Hoogste score bedroeg hier 120 km/uur. Op de Korteweg werd tussen zeven en negen uur gecontroleerd. Hier overschreden HO van de 462 passerende automobilisten de maximum snelheid van 100 km/uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 151 km/uur. EUSSAHT Ook auto's raakten onder vallende bomen. 't Moet met ongekende kracht zijn geweest, toen woensdagmiddag rond half vijf in korte tijd een enorme stormwind de omgeving tussen Melis sant, Dirksland en Sommelsdijk heeft getroffen. Van officiële zijde werden geen berichten vernomen dat het om een heuse windhoos (tornadokracht) ging - in de volksmond wordt wel vaker, doch onterecht over een 'wind hoos' gesproken - maar ooggetuigen verslagen wijzen wel sterk die kant op. De razende storm overviel het gebied, waar bij het volgens waarnemers 'pikdonker' werd. Sommigen menen inderdaad een 'hik- kestaart' gezien te hebben, maar het ging allemaal zo snel dat men haast t|ad zich min of meer in veiligheid te stellen; al was het alleen al voor de slagregen en hagel, die in korte tijd hier en daar de zaak blank zette. Met name de Noorddijk, tussen Melissant en Dirksland, werd zwaar getroffen. Twee auto's kwamen onder omwaaiende bomen/afbekende takken terecht, terwijl tientallen bomen - metershoge populieren - afknapten als luciferhoutjes of zo zwaar beschadigd raakten dat ze naar verwachting gerooid zullen moeten worden. De Noord- dijk is enige tijd afgesloten. Ook van het fraaie groen rond het Dirkslandse sas is het nodige verloren gegaan en werden in de nabijheid dakplaten van een boerenschuur gerukt. Verder werden langs de buitendijk Verscheidene bomen knapten af als luciferhoutjes; wat soms restte, zijn stompen. van het sas richting Sommelsdijk talloze bomen - eveneens populieren - vernield, waarbij schapen de dood vonden doordat het naar beneden vallend hout op hen terecht kwam. Zo snel als het noodweer op kwam zetten, was het ook weer voorbij. Korte tijd later scheen de zon weer. COMBI ir feto-iorvKO I OUDDORP-WcihtttMl II Td. {0117) 6S1 bl 1 (ox 6S37H MAKELAARDL Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemseslraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 48 26 06 41» www.opctnreuws.nl m^ m www.opetnreuws.ni Actueel Nieuws Vacatures Shop Evenementeo Iirformatie Opel Linlcz en vonzelhprekend ol onze occasions Ind. foto TE KOOP: te Middelharnis, Voor meer info: www.prinsbernhardlaan79.nl WIN6S/wwHtce houses f te Breda Middelharnis Tel. (076) 522 53 77 Boerderij 'Akkerzorg' van de familie Van Dis aan de Kraaijerdijk te Melissant. Zo nu en dan hoort of leest u op het eiland over de PR- commissie Landbouw Goeree-Overflakkee. Zo'n negen jaar geleden is ze begonnen met het organiseren van activiteiten die ten doen hebben het contact tussen boer e<i burger te bevorderen. Eén van die activiteiten is de jaarlijks terugkerende fietstocht, waarbij deelnemers de kans krijgen om eens een kijkje te nemen op diverse (landbouw)bedrijven op het eiland. Zo kan op een leuke wijze kennis worden gemaakt met de landbouw op Goe ree-Overflakkee. Bovendien leidt de fietstocht langs prachtige stukjes natuur. Voor dit jaar heeft de PR-com missie Landbouw GO er een fietspuzzeltocht van gemaakt, die leidt langs één monumentale boerderij en twee moderne boerenbedrijven, waaronder een kaas boerderij. Alle drie de bedrijven kunt u - in het kader van het 'Jaar van de Boerderij'- vrij bezoeken en u kunt er interessante uitleg krijjgen. De tocht wordt gehouden op zaterdag 21 juni a.s. En: deelname is gratis! Kunt u alvast noteren. Na start (van 11.00-12.00 uur) vanaf het parkeerterrein van de fa. Mijnders, bij de rotonde te Melissant (N215), leidt de fietstocht door de polder en via het historische Dirkslandse sas naar de monumenta le boerderij van de fam. Van Dis, Kraaijerdijk 23. Op deze eeuwen oude stee (1760) is nog steeds te zien hoe vroeger een en ander eruit heeft gezien, waarbij ook de nodige tekst en uitleg gegeven zal wor den. Er zullen kaarten hangen met de oude veldnamen van het gebied met hun betekenis, en u kunt er alvast een voorproefje krijgen van het nieuw te verschijnen boek 'Veldnamen en boerderijen op Goeree- Overflakkee', dat al 12 jaar in voorbereiding is en dat over niet al te lange tijd door de Sommelsdijkse Sociëteit Rhetorica wordt uitgege ven. Het betreft een boek dat vanuit historisch oogpunt zeer waarde vol is; als u dat wilt, kunt erop intekenen tijdens uw bezoek aan de boerderij aan de Kraaijerdijk. Vervolgens gaat de tocht naar de Zuiderdieppolder, naar de boerde rij van de familie Biemond aan de Zuiderdiepweg. Op deze polder neemt in de nabije toekomst het project Deltanatuur z'n beslag, waar bij (uitstekende) landbouwgrond weer prijs wordt gegeven aan het buitenwater, zodat er - zoals de plannen- en beleidsmakers willen - een 'robuust nat natuurgebied' ontstaat. Voor de aldaar gevestigde landbouwbedrijven, waaronder dat van Biemond, betekent dit een bedreiging; maar óók biedt het kansen! Daarover komt u meer te weten tijdens uw bezoek aan déze boerderij. Ook de historie van de inpoldering en de herverkaveling zal er worden belicht, de regelge ving rond bestrijdingsmiddelen, de ganzenproblematiek, enz., dit alles toegespitst op het Zuiderdiepgebied. Daarnaast kunt u hier gewassen op het land bekijken en krijgt u een gratis(!) lunch aange boden. Tenslotte gaat het via de Damweg, tussen Stellendam en Melissant, via de Bouwdijk en 'de Slikken van Rakkee' naar de melkveehou derij/kaasboerderij van de familie Mulder aan de Schenkeldijk nabij Melissant. En natuurlijk zal ook hier de nodige uitleg worden gege ven. Zeer interessant! Eén van de schone plekjes, waarlangs de fietstocht voert. Bent u een liefhebber van het eiland, dan is deze fietstocht een spe ciale gelegenheid om de schoonheid van Goeree-Overflakkee op u in te laten werken. Immers, fietsend beleeft u het eiland heel anders, dan 'ondergaat' u de omgeving en wat u daarin tegenkomt. Dertig kilo meter lang is de rit, dus goed te doen. Onderweg komt u diverse gewassenborden tegen met informatie over het betreffende gewas én u wordt op verschillende plekken gratis van een 'natje en een droog je' voorzien. De PR-commissie Landbouw GO heet u hartelijk wel kom en ook de drie boerderijen zetten deze dag hun deuren voor u open! En waar de tocht begon, daar eindigt 'ie ook: op het terrein van de fa. Mijnders. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de commissiele den Cora Franzen, tel.: (0187) 651359 of Sjaan van Loon, tel.: (0187) 641217. Het wegdek op de Noorddijk werd bedolven onder zwaar hout. Op 9 juni (2^ Pinksterdag) organiseert de Stichting "Wereld Wijde Zending" een grote Concert- en zendingsdag in de visaf- slag te Stellendam. Sk gevolg van een technische storing in het ISDN systeem van de Stichting WWZ-Con- eerten zijn waarschijnüjk een grote hoeveel heid telefonische reserveringen voor kaarten voor deze concerten niet bij ons doorgeko men en helaas kunnen wij deze niet achterha len. Mocht u in de afgelopen 10 dagen tele fonisch kaarten hebben gereserveerd dan ver zoeken wij u vriendelijk, indien u zeker wilt zijn van een kaart, om nogmaals uw kaarten te bestellen maar dan via 0187-601582 of REGISTERACCOUNTANTS 602612 of via www.wwz-concprten.nl Wij bieden onze excuses aan voor dit onge mak en hopen dat iedereen een plaats krijgt voor dit prachtige concert. 15.00 uur Kmderconcert 16.15 uur Zendingsmarkt 19.00 uur Avondconcert. Allen hartehjk welkom! Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makelaar/taxateur, lid NVM 0187-476555 BAPCULTUUR INSTALLATIETECHNIEK lOd' m\o€ $TATIOMSWEC4 32SÏBLOUPETOHCE TEL. (0187)641426 FAX (0187) 643210

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1