Vijf generaties ^ndt: Fletspuzzeltocht Wie helpt Oost Europa Werkgroep aan loods voor opslag hulpgoederen? Expositie Korteicaas in 't Biaeuwe Huus Shantykoor 'Op Volle Kracht' een feit Koor- en samenzang bij de Vuurtoren De 17e Nacht van Stellendam EIUUnDBI-lttEUWS cl< Y^T f l ^si Allen het beste hoor! Grote verkoping t.b.v. kerkbouw Ger. Gem. Middelharnis TKnoniem Voorlopig voor laatste keer goederen inzamelen t.b.v. Oost-Europa nnt 2 ^2^4^ hn<^CHS e.n fucfSjcS/ HHt i K^G p=cl. 3=i -Si Anne-Co en Adriaan Heystek (Sommelsdijk) van harte geluk gewenst! ^H.nUn&t/ïnA: Wie stuurt er kaarten naar onze feestneuzen? Mieke Korpershoek, Juliana van Stolfoerglaan 21,3241 GL Middelharnis hoopt morgen 13 jaar te worden. Jacob Meyer, Hennepwerf 1,2935 SP Ouderkerk a/d IJssel zal als alles goed mag gaan ook 13 worden en wel op 11 juni. Allebei een goede dag gewenst met een volle postbus. Wie weet? PAGINA 11 VRIJDAG 6 JUNI 2003 Op zaterdag 7 juni, tussen 09.30 en 11.30 uur, wordt voorlopig voor de laatste maal een inzamelingactie geiiouden aan de Wes telijke Achterweg 20 te Sommelsdijk voor de Oost Europa Werkgroep Middelharnis. Het is om reden dat de huidige verhuurder, de heer C. van Duin, de huur van deze loods heeft opgezegd. Van de heer Van Duin heeft de werkgroep de ruimte geheel kosteloos mogen gebruiken. Maar nu zit ze dus met een probleem. Omdat een vochtvrije grote opslagruimte op dit moment in de dorpsker nen van Middelhamis/Sommelsdijk niet voorhanden is, meent de werkgroep tijdelijk haar inzamelingen te moeten stoppen. En dat is een zware slag is voor de mensen in Roemenië. Wie kan de werkgroep aan een ruimte helpen, zodat de inzamehng weer kan worden voort gezet? Met grote dank baarheid kijkt de werkgroep op zulke inza- melingsdagen terug. Er is in de afgelopen jaren al zoveel ingeleverd, maar wat nog belangrijker is: er zijn daardoor al tientallen vrachtwagenladingen weggebracht naar Oost Europa. Vaak zijn hiervoor kasteloos trailers beschilfbaar gesteld; ook heeft de werkgroep transportbedrijven moeten inhu ren. Voor een transport naar Oost Europa betaalt de werkgroep ongeveer 2.500,-. Mocht u bewogen zijn met dit werk voor onze arme naaste, brengt u dan uw goederen op zater dag 7 juni naar bovenvermelde inzamelings- piaats. U wordt daarbij gevraagd een mini male bijdrage van 1,25 te willen geven. De nood, zowel materieel als financieel, is zeer groot. U kunt de werkgroep ook financieel steunen door een gift over te maken op reke ningnummer 34.20.07.408 t.n.v. Oost Euro pa Werkgroep Middelharnis. Heeft u vragen over de werkgroep of over het inzamelen van goederen? Belt u gerust even naar: (0187) 484228 (J. v.d. Made). Let op: Wilt u geen goederen en zakken voor de deur zetten als er niemand is, maar komt u uitsluitend op de eerste zaterdag van de maand tussen 09.30 uur en 11.30 uur? Op 14 mei is er een transport van 100 m3 vertrokken naar Doroh en Satu Nou in Roe menië; half juni zal er weer een transport vertrekken naar Oost-Europa. Dan moet heel de loods leeg, waarna die weer kan worden overdragen aan de heer Van Duin. Mocht u een opslagruimte beschikbaar heb ben of weet u iemand die mogelijk ruimte beschikbaar heeft? Laat het de werkgroep dan zo snel mogelijk weten door naar één van de onderstaande nummers te bellen: (0187) 484228 (J. v.d. Made) of (0187) 486775 (W. Zoeteweij). OUDDORP - Marian Kortekaas, geboren en getogen bekende Westlandse kunstenares, heeft ruim 2 jaar geleden haar vleugels uitgeslagen en verhuisde naar Ooltgensplaat - daar waar rust, ruimte en de natuur voor haar een extra inspiratiebron is. Haar werk bestaat uit aqua rellen, pastels en zijde-schilderijen die een goed beeld geven van haar totale oeuvre. De expositie-onderwerpen zijn afgestemd op de lente- en zomertijd. Hoewel haar betrokkenheid met de natuur regelmatig terug te vinden is in haar werken, weet ze een eigen sfeer te schep pen. Haar werk is'gedurende de maand juni te bewonderen in 't Biaeuwe Huus, het kantoor van VVV Ouddorp aan Zee, tijdens openingstijden: ma t/m vr 8.30-17.30 uur en za 8.30- 16.00 uur. Ook is het mogelijk om teken- en/of aquarellessen bij haar te volgen; deze gaan in oktober van start op de woensdagochtend-, middag- en avond. Voor inschrijving voor deze cursus kunt u zich telefonisch aanmelden bij Marian Kortekaas: tel. 0187-630300. Reeds eerder heeft u kennis kunnen nemen van het enthousiasme voor het zingen van zeemansliederen of shanty's. Op 5 april waren ongeveer 40 belangstellenden in het Diekhuus aanwezig om te kunnen ervaren hoeveel plezier het zingen van deze Uede- ren kan geven. Het waren vrijwel dezelfde mannen die acte de presence gaven bij de officiële oprichtingsvergadering op 20 mei 2003. Uit voUe borst wordt gezongen en 'Op Vol le Kracht' zal het koor heten. Oprichter en initiatiefnemer Hans Timmer; "dit had ik eerlijk gezegd niet verwacht; het enthousiasme is nog net zo groot als tijdens de kennismakingsochtend". Tijdens de ver gadering werd een uit 5 leden bestaand bestuur gekozen; de contributie vastgesteld en zijn verdere huishoudelijke zaken besproken. Een belangrijk agendapunt vormde het geplande optreden op 27 juni te Herkingen. Hier zal het koor zich voor de eerste maal presenteren. Het optreden zal plaats vinden in het kader van 'De Culturele Kralenket- ting; een initiatief van Jan Trompper van het Cultureel Centrum Diekhuis. De repetities werden tot nog toe op bezie lende wijze geleid door de duigent Anette de Ruyter en muzikaal begeleid door Marijke Tax en Ton van Warmenhoven echter.voor de opvolging zoekt het koor nog naar een enthousiaste dirigent (m/v) met affiniteit voor shantykoren. Ook een versterking van de muzikale bege leiding is zeer welkom. Te denken valt aan een accordeonist, een violist en of een gita rist. Ook nieuwe leden zijn nog welkom. Kom 27 juni naar Herkingen en laat u mee slepen door bekende en minder bekende Uederen. Meezingen mag maar u kunt u ook aanmelden om een eens repetitie avond te bezoeken bij: Hans Timmer: telefoon nummer 605033, Piet Korteweg; telefoon nummer 631671. Voor de vijfde keer wordt er aan de voet van de Ouddorpse vuurtoren een bijzonder evenement georganiseerd: Een koor- en samenzangavond waar aan wordt meegewerkt door één van de bekendste koren in Nederland. Op zaterdag 28 juni wordt het Christelijk Gemengd Koor Deo Cantemus in Ouddorp verwacht. Dit koor staat onder leiding van de enthousiaste dirigent Cor de Haan en organi seert in de weken voor kerst de zogenaamde Doelenconcerten. Voor veel mensen een begrip. Nu bestaat de mogelijkheid om naar dit koor te luisteren in de Ouddorpse duinen. De vorige concerten hebben duidelijk gemaakt dat dit een belevenis was om mee te maken. De belangstelling was overweldi gend. De muzikale begeleiding van de koor- en samenzang is in handen van organist André de Jager en het koperensemble van De Hoop uit Stellendam. André de Jager heeft zijn sporen als organist verdiend en is daarmee een veelgevraagd musicus geworden. Op deze avond bespeelt hij een prachtig Domus- orgel. Ds. Taco Koster, predikant in de Gerefor meerde Kerk van Rijnsburg, zal de verschil lende onderdelen aan elkaar praten en aan hem is de taak om op duidelijke wijze de boodschap van de bijbel te vertolken. Voor de mensen die willen komen zijn de volgende gegevens belangrijk: Het program ma begint om 19.30 uur. Mensen die graag willen zitten worden verzocht hun eigen stoel mee te nemen. Er zal een beperkt aan tal stoelen aanwezig zijn voor minder valide mensen. Een programmaboekje is aanwezig. De toegang is gratis. Wel zal er een collecte zijn om de kosten te dekken, ledereen is van harte welkom! Bij regenachtig weer wordt deze koor- en samenzangavond verplaatst naar de sporthal Dorpstienden. Deze avond wordt georganiseerd door leden van de Gereformeerde Kerk in Ouddorp en daarom kunt u deze informatie ook terugvinden op de homepage van deze kerk: http://www.flakkee.net/~grefkerk. Fuzzelreglement l. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a EUanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. V/tH CUfPH 7^. Per maand zija er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplos.siBg leveren 15 extra punten op. Stuur af en toe een brieve, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- boili van 10,-. Arianne Stroober (Nieuwe-Tonge) tekende deze drie, twee ervan komen me nogal bekend voor. Ik denk zomaar dat ze wel eens meer in onze rubriek gestaan hebben. Nou ja, hoe het ook is, probeer ze maar eens. Deze vrijdag staat in het teken van rebu.ssen. Allereerst eentje die vanzelf over Pinksteren gaat, de andere drie vormen spreekwoorden/gezegdes. Ik hoop dat jullie er uitkomen. vr\ Anne Co Heystek (Sonunelsd^k) Op de een of andere manier heb ik me vergist met jouw puntenaantal in de grafiek. In elk geval heb je nu 503 punten en je broer 517. Mooi allebei een bon dus. Inder daad sturen jullie steeds tegelijk de zaak op. Door foutjes die in je eigen oplossingen kunnen zitten, verschillend aantal gemaakte raadsels enz. varieert het totaal soms! Adriaan Heystek (Sonunelsdük) Het computerwerk ziet er mooi uit hoor. Mischien komt het nog wel eens zover dat ik een e-mail krijg. Voor m'n werk heb ik het over een jaartje nodig dus! 't Is raak met je fiets met 21 versnellingen, zelf ben ik nooit verder dan 3 gekomen. Succes met je werk stuk over de brandweer. Marjolein Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) We zitten zo aan 17 juni. Fijn vakantie voor je. Engels valt niet mee, dat is altijd een euvel voor reformatorische kinderen. TV- minnaars scoren meestal hoger door de films die ze in die taal horen. Verheug je maar lek ker op het kamp. Marleen Meijer (Ouderkerk a/d Ussel) Wauw wat een pracht print zie ik van jou. Lijkt me leuk zo'n huisconcert, mag ik erbij komen met mijn accordeon? Had je veel klanten bij het receptieboek van de bruiloft? Wat een zegen als je zo'n schitterend rapport mag hebben. Wees er maar dankbaar voor. Jacob Meyer (Ouderkerk a/d Ussel) Zo, zo. Elsemarije was op de kinderboerde rij. Logisch dat zo'n kleintje ze nog niet aan durfde te raken. Wat een toestand voor het bruidspaar toen hun achterdeur gebarrica deerd werd door een kub zand en de voor deur door takken. Rijden met stooralocomo- tiefjes, zoals jij deed, is vanzelf supergaaf. 400 350 300 250 200 150 100 50 S PI JWBiinagte JWdtW Jarinda Nadat zes weken geleden de Bommelse Jasper Duvekot werd geboren, telt de fami lie thans maar liefst vier generaties moeders. En natuurlijk leent zo'n heugelijk feit zich voor een foto in de krant. Op de foto ziet u ze, staand links: Natasja Duvekot- van Gameren (25), staand rechts: Jannie van Gameren-Vroegindeweij (47), zittend links: J. Vroegindeweij-Keuvelaar (66), zittend rechts: C.M. Keuvelaar-Kameraad (85) met in haar armen de jongste telg Jasper. Ook dit jaar organiseert zwemclub 'de Stelle' weer de, inmiddels traditioneel geworden, Nacht van Stellendam. Voor de 17^ keer zullen teams strijden om de winst tijdens deze bijzondere wedstrijd. De nachtmarathon zal starten op vrijdag 13 juni om 21.30 uur en pas stoppen exact twaalf uur later, op zaterdag 14 juni om 09.30 uur. Uiteraard vindt dit alles plaats in het prachtige en sfeervolle zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. Naast de gezelligheid kent de nachtmarathon vanzelfsprekend ook een sportief element. Elk team, bestaande uit acht personen, tracht in de twaalf beschikbare uren zo veel moge lijk banen te zwemmen. In drie categorieën wordt gezwommen, nl.: de liefhebbers, de recreanten en de startvergunninghouders. Dit jaar zullen er negen ploegen deelnemen aan dit spectaculaire evenement. De ploegen zijn; "de Blubclub" uit Ouddorp, "De RBZD" (reddingsbrigade) uit Zierikzee, "De Schotejil" uit Middelharnis, "De WVH" uit Hellevoetsluis, "De Gooye" uit Dirks- land en uiteraard ook "De Stelle" uit Stellen dam. Voor elk team is er door "Ahlers Logistic and Maritime Services" een beker beschik baar gesteld. Het team dat de grootste afstand aflegt (over alle categorieën heen) mag zich een jaar lang de trotse eigenaar noemen van de wisselbeker; De Ahlers-Cup Bezoekers zijn ook dit jaar weer van harte welkom, want de zwemmers kunnen wel wat aanmoediging gebruiken tijdens deze "zwa re" nacht. De toegangsprijs is 1,- p.p., dit toegangsbewijs is geldig voor de gehele nacht (dus ook na het verlaten van het zwembad). Evenals vorig jaar zal de muzikale omlijs ting ook nu weer worden verzorgd door Happy Music (Sommelsdijk). Zij zullen zor gen voor een gezellige sfeer en wanneer iemand in een tijdelijke 'dip' zit zal de muziek er voor zorgen dat hij er zo weer bovenop komt en er de rest van de nacht weer tegen aan kan! Voor wie wat last krijgt van vermoeide spie ren, heeft de GO-40 "Zeearend" het moge lijk gemaakt dat er weer een massageteam klaar staat zodat iedereen in topconditie blijft. Op zaterdag 14 juni wordt er een grote ver koping gehouden ten bate van de kerkbouw van de Gereformeerde Gemeente in Middel- hamis. De grote markt op het tenein van de Prins Maurits scholengemeenschap in Middelhar nis gaat om 09.30 uur open. In het kort, wat er zoal te doen, en te verkrij gen is: Om 10.00 uur en 14.00 uur muzikaal mter- mezzo Om 10.30 uur en 13.45 uur diaquiz met vra gen over Middelharnis Sommelsdijk (lokaal 005) Om 11.00 uur en 13.00 uur demo, schaap scheren Om 11.30 uur en 14.30 uur veiling (verkoop per opbod) De hele dag door huifkartocht door Middel harnis Sommelsdijk. Er zijn 10 verschillende kinderspelen. (Bijv. U koopt bij het hek een deelnemerskaart, en gaat vervolgens markten uw kind(eren) worden dan bezig gehouden) Wat is er zoal te verkrijgen Snoep (zakjes rollen), advocaat, kruukpla- etjes, verschillende soorten taarten, koeken en broodjes kibbeling, nieuwe haring en div. soorten vis, patat, snacks, pinda'.s, noten, div. soorten fruit en groente (nieuwe) aard appelen, verse Asperges, nieuwe en tweede hands kleding, (Clementijn) sokken en ondergoed, stoffen om te borduren, en boe ken, nieuw en gebruikt, tweedehands spul len, nieuwe en tweedehands fietsen, echte Zeeuwse babbelaars, glas in lood, crea(tie- ve) kraam, grote kraam met 3D. kaarten, gezeUig ingerichte koffiehoek, schoonmaak vloeistof, elektrisch en hand gereedschap Op zaterdag 14 juni organiseert de 2sa- dingscommissie van de Ned. Herv. Kerk van Sommelsdijk een fletspuzzeltocht. Deze tocht heeft een lengte 32 km met onderweg een picknickplaats, inschrijven kan vanaf 10.00 uur -11.00 uur in gebouw "Vita Nova" v.Aerssenstraat 5. De kosten zijn 1.50 p.p tot max. 5.00 per gezin, de opbrengst is bestemd voor kindertehuis Hebron op Cu racao. steeds meer mensen tijken anoniem door het leven te wilien gaan. Na de quasi-populaire voomaamtrend van de jaren zeventig, 'ik benjoop'.'met Hannie'. is het de laatste jaren steeds meer een gewoonte om bijv. de tele foon met 'hallo' of zelfs zonder enige aan duiding op te nemen. Ja. hoor je dan een stem in de verte, meestal zonder idee wie je aan de lijn hebt. Een nummermelder is /cen- nelijk niet aanwezig, in dat geval had het antwoord vrijwel zeker anders geklonken. 'Hé, alledaags, leuk dat je belt.Een gevolg van het anonieme bellen is dat de opgebel de ook na regelmatig door een en dezelfde persoon gebeld te zijn vaak diens duidelijk uitgesproken naam niet herkent. 'O, ben jij het?' Een en ander hangt samen met een onver klaarbare drang naar anonimiteit en geheimzinnigdoenerij, waarvoor soms een verklaring is. Over-individuaiiser'mg en desocialisering dragen eveneens bij tot een ontpersoonlijking van de samenleving. Tegenover een handjevol individuen staat een muisgrijze menigte die opgaat in de massa en die wil onderduiken in een maat schappij waar naar namen zo min mogelijk wordt gevraagd. Verzwijgen en naamsver zwijging horen bij elkaar. Steeds meer men sen willen kennelijk hun naam niet noemen en ongenoemd willen blijven geldt zeker de achternaam. Dezelfde trend zie we de laatste tijd ook bij ingezonden brieven. Een groeiend aantal brievenschr'ijvers wensen hun naam niet verbonden te zien met hun bijdrage. Naast gerechtvaardigde angst om in de proble men te raken heeft dit ook te maken met het ontlopen van verantwoordelijkheid. Je mening willen spuien zonder je napm eraan te verbinden draagt niet bij tot de zeggings kracht. Integendeel, velen zullen aan ano niem geschrijf terecht geen of veel minder waarde hechten. Qetukkig is er nog altijd een grote groep die hun naam wel onder de brief zetten. De drang naar anonimiteit is er altijd geweest, tegenwoordig hebben steeds meer personen redenen om anoniem door het leven te gaan. Eerst waren er geheime tele foonnummers en postbussen nu bedienen steeds meer mensen zich van een 06-num- mer zonder adresaanduiding en van schijn- adressen. Mes bij elkaar een bedenkelijke ontwikkeling die de sociale verbanden, wat nog altijd iets anders is dan sociale contro le, reduceert tot een onpersoonUjk 'hallo', i.p.v. een beleefde of hartelijke telefonische begroeting. Anonimiteit is een gril gewor den, een trend die helaas door steeds meer mensen wordt overgenomen. Bent u ook anoniem? (misschien iets voor vaderdag), ook kunt u uw messen, beitels, en scharen laten slijpen dit kan ook op afspraak ook is er de hele dag gelegenheid om gezin en portret foto's te laten maken bij een oude tractor uit 1936 (verkleed in boerenkleding) Etc. etc. U ziet het: u hoeft deze week geen boodschappen te halen, want wij verkopen (bijna) alles. Ook kunt u, uw lege cartridge's toners inkt-jets bij de gereedschappenkraam inle veren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 11