m L Ouddorp Poolse leerlingen op doorreis in Middelharnis EiüOTSI-IIIEUWS Jeugdmiddag Oude Tonge Nieuwe aardappelen Voorjaarsfair 'Prins Maurits' Fietstocht Plaatselijiie commissie Oude Tonge Opbrengst collecte FAMILIEBERICHTEN Maxinus Jacobus Qeorgfit Stdian f i KRUN HOLLAAR K. HOLLAAR Br. FERDINAND BRABER KRUN HOLLAAR KRUN HOLLAAR KRUN HOLLAAR KRUN HOLLAAR CHRISTOFFELAREN MALIEPAARD FERDINAND BRABER CORNELIS LODDER de heer G. C. Kleingeld woensdag 4 juni 2003 Woongoed Fiakkee F. BRABER PIETERVANES bij: J. van Rossum Crea-ochtend Voor de inwoners van doen wij graag een stapje extra. PACaNA3 DINSDAG 3 JUNI 2003 Met grote blijdschap en stille verwondering hebben wij uit Gods scheppende en bewarende -i hand een zoon ontvangen Jan-Pieter van Dam ij;- Carolien van Dam-Kater i 2 juni 2003 Hazelaar 15 3248 BM Melissant ;l; Tel. (0187) 60 15 65 il Dankbaar en blij zijn wij dat God ons een zoon f heeft geschonken Wij noemen hem Jovan Andrei Klarina Scare i 30 mei 2003 t Oudelandstraat 65 3312 JR Dordrecht I Tel. (078) 635 68 12 DANKBETUIGING f Dankbaar dat de Heere ons deze dag deed bele- s; ven, willen wij u hartelijk bedanken voor de bloe- 1 men en attenties die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 50-jarig huwelijk. -I; J. Groenendijk ijj i- C. Groenendijk-Breeman ;I; 5 Kinderen en kleinkind Middelhamis, mei 2003 I Dirk Bosstraat 25 DANKBETUIGING Na de herdenking van ons 50-jarig huwelijksjubi- |- I leum willen we na de Heere u mede namens onze il; kinderen hartelijk bedanken voor de vele kaarten, l; j.; bloemen en cadeaus die wij mochten ontvangen, f Fam. KI. v. d. Hoek-Appel Pr. Bemhardlaan 42, Dirksland Het college van kerkvoogden en notabelen van de Hervormde gemeente te Melissant delen met leed wezen mee, dat door de Heere uit dit tijdelijke leven is weggenomen, de heer in de leeftijd van 71 jaar. Zijn trouwe en liefdevolle verrichte arbeid vanaf 1962 tot 1991, eerst als notabel en daarna als kerk voogd in onze gemeente blijft in dankbare herin nering achter. De Heere vertrooste als de God van alle leven zijn vrouw met Zijn blijvend woord en Hij heilige deze roepstem aan haar en ons aller hart. Namens de kerkvoogdij: E. M. Leijdens, voorzitter. J. Lodder, secretaris. Namens de notabelen: F. Egas, voorzitter. G. Stevens, secretaris. Bedroefd vernamen wij het overlijden van ons oud-lid de heer Sterke de Heere zijn vrouw in dit verUes. Namens bestuur, dirigent en leden van 'De Lofstem' te Ouddorp Ouddorp, 3 juU 2003 'k Zal zijn lof zelfs in de nacht zingen, daar ik Hem verwacht. En mijn hart, wat mij moog' treffen, Tot de God mijns levens heffen. (Ps. 42:5 ber.) Vanavond ontvingen wij het bericht dat de Here, toch nog onverwacht, tot Zich heeft genomen Gedurende tweeënveertig jaren mocht hij als orga nist onze gemeente begeleiden in de samenzang. Door zijn typerende orgelspel getoigde hij van zijn rotsvast Godsvertrouwen en mocht velen tot troost en bemoediging zijn. We bidden om kracht voor zijn achtergebleven famiüe. Namens de Gereformeerde Kerk van Ooltgensplaat, C. van Steeg, preses J. D. Duim, scriba Ooltgensplaat, 1 juni 2003 "O Heer, ontdek mijn levenseind aan mij; Mijn dagen zijn bij U geteld; Ai, leer mij hoe vergankelijk ik zij; Een handbreed is mijn tijd gesteld; Ja, die is niets; want, schoon de mens zich vleit, De sterkst' is enkel ijdelheid. (Psalm 39:3 berijmd) Tot onze diepe droefheid heeft de Heere, na een moeizame laatste levensfase, toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen, mijn geliefde, zorg zame man, mijn geliefde broer, onze zwager en oom echtgenoot van Cornelia Soeteman in de leeftijd van 71 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. C. HoUaar-Soeteman Familie Hollaar Familie Soeteman 1 juni 2003 Diependorst 24 3253 VB Ouddorp Gelegenheid tot condoleren D.V. woensdag 4 juni van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in Hervormd verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. donderdag 5 juni in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Oud dorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Eben-Haëzer' Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, worden verzocht deze advertentie als zodanig te beschou wen. Met droefheid geven wij kennis dat op 71-jarige leeftijd is overleden onze geliefde broer, zwager en oom Wij wensen Corrie kracht en sterkte met dit smar telijk veriies. Jan en Janny Hollaar Wilbur Hollaar Ouddorp, 1 juni 2003 Met diepe droefheid geven wij u kennis dat de I Heere toch nog vrij onverwacht tot Zich nam onze geliefde zwager en oom echtgenoot van Cornelia Soeteman Sterke de Heere onze zuster in dit voor haar smar telijk verlies. Dat deze roepstem aan ons hart geheiligd mag worden. Goedereede: T. Soeteman J. Soeteman-Grinwis Joh. Bruggeman-Soeteman G. Bruggeman C. 'tMannetje-Soeteman M. Soeteman T. Soeteman-Tanis Mehssant: H. Nagtegaal-Soeteman neven en nichten Met grote verslagenheid hebben wij kennis geno men van het toch nog onverwacht overMjden van onze geliefde buurman in de leeftijd van 71 jaar. Sterke de Heere Corrie en verdere famihe in dit smartelijk verHes. Mevr. C. Voogd-Witte Mevr. P. Kasteleijn-Vonk Mevr. J. Bezuijen-Grinwis Mevr. C. Grinwis-Tanis Mevr. A. Akershoek-Moerkerk Mevr. E. Moerkerk Mevr. P. Burggraaf-Nagtegaal Mevr. W. Tanis-Kooijman Dhr. C. Akershoek Ouddorp, 1 juni 2003 Het heeft ons erg goed gedaan dat wij zoveel har telijk medeleven hebben mogen ondervinden na het overlijden en bij de begrafenis van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Hiervoor onze hartelijke dank. C. L. Maliepaard-van der Griend Kinderen en kleinkinderen Stad aan 't Haringvhet, juni 2003 'k Zal met mijn ganse hart uw eer vermelden Heer, U dank bewijzen". (Psalm 138:1) Hedenmiddag is van ons weggenomen onze zorg zame vader, schoonvader, groot- en overgroot vader sinds 8 december 1983 weduwnaar van Lauwerijntje Kreeft drager van de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in de leeftijd van 87 jaar. Sommelsdijk: EllaenHennie Laura en Dick Mélanie, Manuela Willeke en Peter Ooltgensplaat: Corrie en Kees Teun en Adriana Laurens en Anneloes Johan Nanda Sommelsdijk: Adri en Carla Corien Arianne Ooltgensplaat: Arie en Lian Jan-Willem Sanne Karlijn Sommelsdijk: Krijn en Margrieta Jacoline Arinda 1 juni 2003 Correspondentie-adres: Kerksingel 42, 3257 AH Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag 5 juni om 14.00 uur op de algemene begraafiplaats te Ooltgensplaat na een dienst van Woord en gebed om 13.(X3 uiu in de Gereformeerde kerk, Zuid- Achterweg 17. Gelegenheid tot condoleren in 'De Magneet' woensdag 4 juni van 18.30 tot 19.30 uur en na de begrafenis. Geen bloemen Geen toespraken Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, worden verzocht deze advertentie als zodanig te beschou- Heden heeft de Heere vrij onverwacht uit ons mid den weggenomen onze lieve vader, schoonvader, opa en overgrootvader weduwnaar van Wilhelmina Helena Paulina Maria Kieviet in de leeftijd van 89 jaar. Oude Tonge: A. Koedam-Lodder A. Koedam Kees en Albertina Mart-Jan, Jelle Edwin en Annehes Sommelsdijk: P. Lodder 2 juni 2003 Verzorgingshuis 'De Goede Ree', Sommelsdijk Correspondentie-adres: Enkele Ring 43, 3245 AH Sonmielsdijk Gelegenheid tot condoleren donderdag 5 juni van 19.30 tot 20.30 uur in de grote zaal van 'De Goede Ree', Prinsesselaan 51 te Sonunelsdijk. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op D.V. vrijdag 6 juni om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Sommelsdijk van uit de kerkzaal van 'De Goede Ree', ingang Stoof- hoek, waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te stu ren, dan kunt u deze advertentie als zodanig be schouwen. Op 1 april 2003 was 40 jaar in dienst. Binnenkort maakt hij gebaiik van de VUT-regeling. Ter gelegenheid hiervan wordt een afscheidsreceptie georganiseerd op van 15.30 tot 17.00 uur in het 'Prieel' bij recreatie centrum 'De Staver', Olympiaweg 32 te Sommelsdijk. Aanwezigheid van onze huurders wordt zeer op prijs gesteld. Postbus 98, 3240 AB Middelhamis Met droefheid geven wij kennis van het overüjden van onze zwager en oom weduwnaar van L. Kreeft in de leeftijd van 87 jaar. Stad aan 't Haringvliet: S. G. van Sprang-Kreeft Ooltgensplaat: A. Kreeft-Kamp neven en nichten Daar het ons niet mogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken willen wij langs deze weg een ieder die ons heeft bijgestaan en met ons heeft meege leefd tijdens de ziekte en na het overlijden van onze broer, oom en neef hartelijk danken. Ds. Smelt en kerkenraad voor de geestelijke ver zorging, de heer de Graaff en medewerkers van 'Uitvaartverzorging Kievit' voor de uitstekende wijze waarop zij de begrafenis hebben verzorgd. Ook doktoren en verplegend personeel van Ver pleeghuis 'De Samaritaan' en huisarts Dr. de Vries onze hartelijke dank. Fam. St. van Es Fam. M. van Dodewaard I De Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organi seert op woensdag 11 juni a.s. een knutselmiddag voor de jeugd uit Oude Tonge, in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. Op deze middag kunnen de kinderen een vaderdagcadeau maken. De kosten zijn 1,50 per kind. De middag begint voor groep 1 t/m 3 om 13.15 uur tot 14.45 uur en voor groep 4 t/m 8 om 15.00 uur tot 16.30 uur. Opgeven via briefjes op school of bij de SWO, tel. 641344. Doré Galgeweg 3, Herkingen. Tel. (0187) 66 92 16 Tijdens de voorjaarsfair van de Christelijke Basis school 'Prins Maurits' in Dirksland, welke mor gen, 4 juni, van 13.30 uur wordt gehouden, is er ook een rommelmarkt. Naast de zelfgemaakte din gen die de kinderen gemaakt hebben wordt er ook vis, ijs, groente en fruit, bloemen en kaas verkocht. Ook is er een terras aanwezig. De organisatoren hopen veel opa's, oma's, vaders, moeders en ande re belangstellenden te ontmoeten. Op woensdag 25 juni a.s. organiseert de plaatsehj- ke conmiissie van de SWo uit Oude Tonge een fietstocht voor 55-plussers uit Oude Tonge. Deze mdidag zal gefietst worden naar Bruinisse. Daar wordt een visserijmuseum bezocht, u kunt kijken hoe Zeeuwse bolussen gemaakt worden en u kunt een bolus proeven. Aanvang middag 13.00 uur in het Infocentrm, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. De kosten zijn 4,50 per persoon inclusief koffie, bolus en een heerlijke pannenkoek die u na terugkomst in het iirfocentrum wordt aangeboden. Aanmelden kan t/m 20 juni a.s. bij de SWO, tel. 641344. De Stichting Welzijns werk Oostflakkee orga niseert op woensdag 11 juni a.s. een crea-och tend in het Infocentrum, Bemhardstraat 27 te Oude Tonge. U bent van harte welkom, ongeacht uw leeftijd. Deze ochtend begint om 9.30 uur tot 11.30 uur. U kunt een bloempot op een creatieve manier versieren. De kosten bedragen 3,50 p.p. inclusief koffie. U kunt zich aanmelden t/m vrijdag 6 juni bij de SWO, tel. 641344. De modellenboeken voor Verlovingskaartjes Huwelijkskaarten geboortekaartjes of jubileumkaarten worden bij u thuis gebraclit, waar u in alle nist uw keus kunt maken. Gebr.de Waal Drukkerij Sommelsdijk Bel: (0187) 47 10 20 en vraag naar Plony De in Ouddorp gehouden collecte voor het Epilep- siefonds heeft het mooie bedrag opgebracht van 2175,43. Alle gevers en collectanten worden har- tehjk bedankt. 't Was 25 mei, vorige week, toen door de druilerige regen een Pool se touringcar de rotonde van Middelhamis naderde. Het was kwart voor negen en de inzittenden hadden een reis van bijna 25 uur achter de mg. Het waren 44 leerlingen en drie onderwijzeressen van het Ste- fana Czamieckiego Lyceum in Chehn, de partnerstad van Middel hamis. Zij waren op doorreis naar Engeland en moesten een flinke tijd in Middelhamis verblijven, want de bus moest acht uur stil staan. Het waren dezelfde leerlingen die in januari jl. nog een symposium hadden gehouden over de zes partnersteden van hun stad, waaronder Middelhamis. Daar ontvangst door het gemeentebestuur of in het gemeentehuis niet mogelijk bleek, werden ze opgewacht door iemand van de werkgroep, die ze verder zouden begeleiden naar het Diekhuus voor een stevig ontbijt. In het Diekhuus stond koffie met broodjes klaar, voorbereid door vrijwilligers van de werkgroep Mid- delhamis-Chelm, wat de Poolse jeugd zich prima het smaken. Deze leerlmgen hadden in januari jl. van het Lyceum de opdracht gekregen om een presentatie te maken over Middelhamis, dit met behulp van de mformatie die de werkgroep uit Middelhamis hen had toege stuurd, inclusief het bereiden van kruukplaetjes. Nu hadden ze dan emdeüjk de mogeüjkheid om al die informatie, die ze verwerkt had den in een prachtige PowerPoint presentatie, in werkelijkheid te hekijken. Na de koffie toog men onder leidmg van één van de werk- groepleden gezamenlijk naar het Rien Poortvhetmuseum om een groepsfoto op de trappen te maken, en vervolgde men de weg via de Voorstraat naar t' Hoad, om via de andere kant van het havenkanaal naar Middelhamis terag te wandelen. Dat betekende dus na de lange busrit een ontspannende wandeling. Onderweg herkende men heel wat punten die ze voorheen alleen uit de folders kenden, zoals de hui zen met voorgevelversiering in de Voorstraat, de jachthaven aan het Vingeriing en natuurUjk het beeldje van het Kofjekokertje. De mees te leerlingen spreken Engels of Duits en verbaasden zich over de pro perheid van de Nederlandse wegen, ook in Middelhamis. Na de kof fie was het tweelingdorp Sommelsdijk aan de beurt voor een bezoek en oolc hier vonden ze weer een flink aantal herkenningspunten. Onder leiding van enkele werkgroepleden werd op heel wat punten uitleg gegeven. In oud Sommelsdijk is toch nog heel wat van vroeger bewaard gebleven. Na deze twee rondleidingen was er nog voldoen de tijd om vrij in Middelhamis rond te kijken, om vervolgens weer aan tafel te gaan voor soep en brood, want voorlopig zouden ze niet eerder warm eten dan op de boot naar Dover. Toen kwam het moment van afscheid. Alle leerlingen gingen netjes staan en de leden van de werkgroep werden door twee leerlingen bedankt voor de fijne ont vangst, het eten en de rondleidingen. Na de gebraikelijke groepsfoto naast de bus gingen ze weer; verder op studiereis naar Engeland, want deze reis stond geheel in het teken van de Europese eenwording en de toetreding van Polen tot de Europesche Unie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 3