Oi^el en panfluit in de Nieuwe Keric Zieriiczee Eerste handeling bouwrijp maken plan Waterryck Suïjssenwaerde Het RTM-museum in Dirksland...? Bijbelstudie Frank Ouweneei Dia-avond t.b.v. Roemenië nmEL as'2 h Zangavond Den Bommel ■^Minnaard Promotie drumband op Havendag Eerste uitvoering lcinderl(oor Goedereede Psalmzangavond Onthulling plaquette nieuwe school Uw woning of bedrijfspand verkopen? Boswandeling en chinezen met ZAJW 25e Wandeltoclit op Goedereede-Havenlioofd De bouw van de nieuwe Prins Mau- ritsschool in Dirksland vordert gestaag. Aan de rand van het dorp verrijst een mooi schoolgebouw. Op donderdag 12 juni a.s. zal rond 15.00 uur door de oud-voorzitter van het schoolbestuur, de heer R. van Putten, een plaquette worden onthuld. Samen met de kinderen en genodig den hoopt men getuige te zijn van dit heugelijke feit. Het hoogste punt van de school is reeds bereikt. Tweede Pinksterdag 9 juni Rabobank gesloten. Toch kunt u uw bank-jgn beurszaken regelen, 24 uur per dag. Kijk op vvww,rabob3nk.n) of bet de Rabofoon (0900-0909). Voor uw beurszaken kunt u ook bellen met de Rabo Orderlijn {0800-0705). Vanaf dinsdag 10 juni gelden de gebniikelijke openingstijden van de bankkantoren vyeer. Een prettig Ptnksterweekeinde gewenst' Rabobank Op de avond van Hemelvaartsdag leek gelet op de zware rookontwikkeling - op de Spui in Dirksland een flinke brand te zijn uitgebroken. Tussen twee loodsen in ble ken vijf grote banden van een gierinjecteur, alsmede enkele autobanden en een pak hooi in brand te zijn gestoken. De banden lagen er al enkele weken. De brandweer van Dirksland rukte uit en bestreed het vuur met lage druk water, gevolgd door schuim. De aanwezige en uit Rotterdam afkomstige poUtie bleek ter plekke niet erg bekend te zijn: ze reed eerst Dirksland voorbij en meende in de buurt van Ouddorp te zijn, daar ze de rookontwikkeling in verband bracht met die van de RTM tram in de Ouddorpse duinen... De brand bracht veel bekijks op de been, maar de brandweer had het vuur snel onder controle. i Zaterdag 21 juni zal er in de Neder landse Hervormde Kerk te Den Bom mel een zang avond worden gehouden. Mede werking verlenen: Hervormde Zangver eniging Jeduthun te Middelhamis, o.l.v. Jan Wisse. Het gesproken woord zal worden verzorgd door ds. R van Duij- venbode. De declamatie zal worden ver zorgd door Ati van Nimwegen en Bart- Jaap de Bakker bespeelt het orgel. Makelaarskantoor Tamboer beëdigd makolaar/laxaleur. lid NVM 0187-476.^55 NIEUWE TONGE - Aanstaande zaterdag 7 juni om 14.30 uur gaan we richting Haam stede voor een boswandeling en een wed strijd touwtrekken. Dat betekent dus blaren op je voeten en op je handen... Om 18.30 uur chinezen we in 'Eüm', daarna is er tijd voor een spel en nemen we afscheid van Heleen. Jij gaat mee, maar vergat dat nog door te geven...? Bel dan vandaag of morgen nog naar Corrie, tel. 651523. Ook als je vanaf 18.30 uur bij ons kunt zijn, graag een berichtje! Commissie Z.A.J.W. Op zaterdag 14 juni is het voor Arjan Fry- da Huizer eindelijk zover: met trots mogen ze dan hun eigen nieuwe cd presenteren. De organist/pianist Arjan Huizer en panfluitiste Fryda Huizer hebben een cd gemaakt met een breed repertoire. De opname werd ver zorgd door Dolph Thierry van STH-Records uit Hoevelaken, die de cd ook uitgeeft. Om het geheel af te maken bewerkte Arjan de muziek in de studio met synthesizer. Zoals gezegd, is het repertoire breed, van kinderliedjes tot klassieke werken. De cd heeft de naam 'Instrumentale Muziek - deel 2' gekregen. Deel 1, dat vorig jaar uitkwam, werd door Arjan alleen gemaakt; een CD met een combinatie van orgel en synthesizer, waarbij het orgel centraal staat. Mede dank zij het succes van deel 1 kwam het idee om deel 2 op te nemen. .-\ls opnamelocatie werd de Nieuwe Kerk te Zierikzee gekozen. Het mooie orgel met de prachtige akoestiek in deze kerk was precies wat de musici nodig hadden, vonden ze. En dat ze met plezier de cd hebben opgenomen, is wel te horen aan het resultaat. Alle bewerkingen van de num mers zijn gemaakt door Arjan Huizer. Naast bekende werken staan er ook twee orgelim provisaties op de cd, door Arjan ter plekke geïmproviseerd. De nieuwe cd is pas over enkele weken ver krijgbaar in de winkels, maar is nu al te bestellen via de website www.arjanhuizer.nl. Op zaterdag 14 juni wordt de cd gepresen teerd in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Het concert begint om 20.00 uur; de entree bedraagt 2. Iedereen is hartelijk welkom. MAKELAARDI Middelharnis B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 M Middelharnis Tel. (0187)482606 Slagwerkers van Muziekvereniging Amici- tia uit Dirksland, Muziekvereniging Apollo uit Nieuwe Tonge en de Koninküjke Muziekvereniging Sempre Crescendo zullen op Havendag 7 juni a.s. van zich laten horen. Ter promotie van het fenomeen drumband is er een optreden op het Diekhuusplein in Middelhamis. Een door ApoUo in 2002 genomen initiatief krijgt hiermee een ver volg. De drumbands van de drie verenigin gen brengen afzonderlijk enkele werken ten gehore, waarna er een optreden volgt van de 'massed bands', dit alles in combinatie met een concert van het fanfareorkest van Semp re Crescendo. Wilt u weten of het spelen in een drumband iets voor u of uw zoon/doch ter is, zorg dan dat u deze promotie niet mist. Na afloop zijn de drie instructeurs Gert Zweerus (ApoUo), Marian Zoon (Amicitia) en Wilco Buskop (Sempre Crescendo) graag bereid u van nadere informatie te voorzien. Het optreden begint om 14.00 uur. Op vrijdag 6 juni 2003 vanaf 19.00 uur staan de deuren van het kerkgebouw in Goederee de weer open voor de jaarlijkse Pinkster- zangdienst. U bent allen hartelijk welkom. Het programma wordt deze avond opgeluis terd door het pas opgerichte Christelijk Kin derkoor uit Goedereede. Het koor is nog zo 'vers' dat een naam nog niet bekend is. Het kinderkoor staat onder leiding van Berdien Dekker. Het is telkens weer een verrassing hoeveel kinderen er zijn op de vaste woens dagmiddag van 16.15 tot 17:00 uur, als er gerepeteerd wordt in 'De Ark'Het koor is nog niet zo groot dat er een ledenstop is. Er kunnen dus nog kinderen bij. Ga maar eens luisteren! Het kinderkoor zal door een muziekgroepje worden begeleid: door Jacco van Splunder op het keyboard, door Coimy Tanis en Marjolein Aleman op de dwarsfluit en door Jacqueline Sperling op de gitaar. De meditatie zal deze avond worden verzorgd door de eigen predikant, drs. J.W. van Estrik. Hij zal mediteren uit het Johannes- evangelie (hoofdstuk 14), met als thema: 'onder Geleide onderweg'. De samenzang zal op het orgel worden begeleid door Henk Terbrugge, terwijl op de panfluit Bettine Sperling mee zal spelen. De aanvang van deze Pinksterzangavond is 19.30 uur; de kerk gaat open om 19.00 uur. De toegang is gratis. Bij de uitgang zal er een collecte wor den gehouden ter bestrijding van de onkos ten. Na afloop is er koffie/thee in 'de Ark' Op woensdagavond 11 juni a.s. hoopt de Eben-Haëzerschool te Goedereede-Haven- hoofd haar jaarlijkse wandeltocht te houden. Omdat dit de 25e keer is, zal de kortste rou te (ca. 5 km) over het Havenhoofd gaan, met medewerking van de Kon. Fanfare 'ApoUo' Deze route begint om 19.00 uur. De twee andere routes gaan door Goedereede en de Oostdijk (ca. 10 en 18 km). De starttijd hier voor is tussen 18.00 en 19.00 uur. U krijgt voor eUce route en duidehjke routebeschrij ving mee; Na inlevering van de startkaart met controlestempels krijgt iedereen een aardigheidje als herimiering. De uiterste tijd van bitmenkomst is 21.30 uur. Aan het eind van de tocht kunnen de lopers een lekker bakje koffie of een glas limonade drinken met gratis iets lekkers erbij. Kosten voor deelname aan de wandeltocht is 1,50 voor kinderen (basisschoolleeftijd) en 2,50 voor ouderen. De opbrengst van de wandeltocht is geheel bestemd voor de Eben-Haëzerschool. Het startadres is: Blauwe Distelstraat 31 te Goedereede-Havenhoofd. Woensdagavond 4 juni wordt in een zaal van Sportcomplex 'De Staver' in Sommelsdijk een Bijbelstudie gehouden door Frank Ouweneei. Het thema van de studie zal zijn 'Manna'. Het manna was het dageUjks voedsel van het volk Israël in de woestijn. Uit de studie van Ouweneei zal bUjken welke wonderüjke beelden er in elk detail van dat 'hemelbrood' verborgen zit. Heel praktisch vertelt het Manna hoe er vandaag moet worden omgaan met de Bijbel, zowel persoonUjk als in de gemeente. De avond begint om 20.00 uur en vanaf 19.45 uur is er koffie. De Oostflakkeese wethouder Andries heeft vorige week maandag in Oude Tonge door middel van een eerste offi ciële handeling het startsein gegeven voor het bouwrijp maken van het gebied waar 'Waterryck Suijssenwa- erde' zal verrijzen. Het bouwplan Waterryck Suïjssenwaerde betekent een forse uitbreiding van Oude-Tonge aan de zuidrand, aansluitend op de bestaande woonkern. Het plan omvat een appartementencomplex met win kels op het Handelsterrein, recreatie woningen op eilandjes in de Suissen- polder, en de bouw van 54 woningen op het Crispijnterrein. Op de eiland jes komen verschillende typen recre atiewoningen met een eigen sfeer en stijl, waardoor een afwisselend geheel ontstaat. In het verleden was de landbouw één van de belangrijkste economische pijlers in dit gebied. Maar deze tak alleen biedt niet lan ger voldoende perspectief voor een gezonde economische plattelandsontwikkeling. Daarom is in Oostflakkee het ontwikkelen van recreatieve voorzieningen al geruime tijd een belangrijk onderdeel van het gemeentelijke beleid. Na jarenlange ontwik kelingen en onderhandelingen heeft de gemeente Oostflakkee, samen met O.P.P., besloten de realisatie van het plan ter hand te nemen. O.P.P. is een 100% dochter van de Bank Nederlandse Gemeenten en opgericht om onder meer overheden te ondersteunen Zéér geconcentreerd en met aanwijzingen van de kraanmacliinist schept wethouder Andries de eerste hap grond weg, als start van het bouwrijp malcen van hel plan Waterryck Suïjssenwaerde. in de ontwikkeling en realisatie van hun ruimtelijke plannen. Nu is het dan zover dat de uitvoering van het project Waterryck Suïjssenwaerde daadwer kelijk is begonnen. De uitvoering vindt in verschillende fasen plaats, waarvan de eerste het ontwikkelen betreft van het deelgebied 'Crispijn'. In dit gebied, omringd door het Handelsterrein, de Verbindingsdijk en de Zuiddijk, is de bouw van van 54 woningen gepland, zowel twee-onder-één-kap- als Het laatste eindje van het transport van de brug ging per vrachtwagen. vrijstaande woningen. Inmiddels is gestart met het bouwrijp maken van het gebied. Aan de eerste uitvoerende handeling werd een officieel tintje gegeven door wethouder Andries met een dragline een schep grond weg te laten graven. Uiteraard moeten er ruimtelijke procedures worden dooriopen. Op dit.moment liggen het ontwerp-bestemmingsplan en de bouw- aanvraag ter visie (juni). Als er geen ziens wijzen en/of bezwaren door burgers of instanties worden ingediend, kan in de maand juli de bouwvergutming worden ver leend. Worden er wel zienswijzen en/of bezwaren ingediend, dan is dat van invloed op het moment waarop de bouwvergunning kan worden verleend. Het gemeentebestuur spreekt de hoop uit dat de inwoners van Oude-Tonge de geplande ontwikkelingen - waar al zolang sprake van is - positief tege moet zullen treden, zodat uiterlijk in het najaar met de daadwerkelijke bouw van de woningen gestart kan worden. Het is de bedoeling dat te zijner tijd de polder in open verbinding komt te staan met de haven. Halverwege de Suissendijk zal in de toekomst een dijdoorsteek gerealiseerd wor den, zodat te zijner tijd in- en uitgevaren kan worden. Op de plaats van de dijkdoorsteek wordt een brug geplaatst, die afkomstig is uit Harderwijk. De brug lag daar in een gebied dat moest worden gesloopt, maar verkeert nog in zo'n goede staat dat besloten werd om ze aan te schaffen ten behoeve van het plan Water ryck Suïjssenwaerde. Vóór de sloop werd de brug opgemeten om op locatie weer exact opgebouwd te kunnen worden. Onlangs werd ze over water getransporteerd richting Oude Tonge, om zolang te worden opgeslagen bij haar toekomstige plek aan de Suissendijk. D.V. vrijdag 6 juni a.s. wordt er een dia presentatie verzorgd over de Ie fase van de renovatie van een opvanghuis voor alleen staande en hulpbehoevende personen in Roemenië. Er zal een collecte gehouden worden t.b.v. de 2e fase die deze zomer afgerond zal wor den, zodat het opvanghuis kan worden inge richt. In het najaar kunnen dan de eerste bewoners welkom geheten worden. Jong en oud zijn van harte welkom om 20.00 uur in ver.gebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp! ^s^¥gffi^ssi~T" GOEREE- OVERFIAKKEE Zaterdag 7 juni viert de Wereldwinkel de Havendag natourlijk ook mee. De klanten die de afgelopen twee weken zijn geweest hebben een waardebon gekregen, voor een keer gratis grabbelen in de grabbelton, en voor een gratis luchtballon. Voor de klanten zonder waardebon kost de grabbelton vijftig eurocent, en alle kinderen krijgen een lucht ballon. Bij mooi weer is er buiten een kof- fiehoek, waar Max Havelaar koffie en thee geschonken wordt, en 's middags kunt u de overheerlijke ijsthee proeven. Tussen de middag zijn er lekkere hapjes. Dus: allemaal naar het Spuipleui (achter de Winkeldiek) in Middelhamis! Op Vrijdagavond open van 18.00 uur tot 21.00 uur en op Zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Op woensdag 4 juni a.s. wordt in de kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Achterstraat in Sint PhiUpsland weer de maandeUjkse psalmzangavond gehouden. Er worden psalmen gezongen in de berijming van Petrus Datheen. Ook wordt gezongen met bovenstem. Deze samenkomst heeft een informeel karakter. Er is geen meditatie. Wel een koffiepauze in het verenigingsgebouw. De toegang is vrij voor ieder die graag zingt. De zangavond begint om 20.00 uur. Omdat door omstandigheden de avond soms een week wordt verzet, verdient het aanbe veling voor deelnemers van buiten de gemeente vooraf telefonisch contact op te nemen met één van de volgende telefoon nummers: (0167) 572472, 572549 of 572874. Rabobank West-FlakkIP Het is tijdVó&rWê'Mmbank.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2003 | | pagina 1